Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.08.10. 23:54:25

annyi lenne a kérdésem, hogyan nem vontak felelősségre senkit az előző vezetésből ilyen szerződések, lejáratások és adósságok után? nálunk semminek nincs következménye? mindenki él mint Marci Hevesen, a világ egyik legnagyobb klubjának közben zaciba kell adni az értékeit a túléléshez.
Kicsit a magyar politikai elitre emlékeztet a helyzet abszurditása.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.08.10. 23:45:30

recrea írta:
2022.08.10. 23:04:48
Alcantara írta:
2022.08.10. 21:04:46
A lent említett regisztráció valóban augusztus 31., viszont a sport.es szerint mindkét játékos szerződésében záradék van, hogy ha az első fordulóig nincs regisztrálva, szabadon igazolhatóvá válnak. Igaz ez nem a klub hivatalos közleménye (ilyet ki sem adnának, ha igaz is), de óriási pofára esés lenne, ha tipliznének ily módon.
Na jó #-o :D
Ezen a ponton érne véget a 25 éve tartó románcom ezzel a klubbal.

Lehet PSG drukker leszek, azokat bírtam régen.
Ha lenne ilyen pont , miért nem az volt amikor a klub a saját játékosai elleni médiakampányt finanszírozott rejtett álügyleteknek álcázva?

De ne ülj már te is fel a paravonatra.

tény:
- máris tudunk regisztrálni
- valamiért egyben akartak mindenkit
- ha nem megy egyben nyilván a legfontosabbakkal/olyanokkal kezdik akik veszélyben lehetnek
- aug 31 ig meg lazán beregelnek mindenkit
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára menczel 2022.08.11. 00:24:32-kor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.08.10. 23:04:48

Alcantara írta:
2022.08.10. 21:04:46
A lent említett regisztráció valóban augusztus 31., viszont a sport.es szerint mindkét játékos szerződésében záradék van, hogy ha az első fordulóig nincs regisztrálva, szabadon igazolhatóvá válnak. Igaz ez nem a klub hivatalos közleménye (ilyet ki sem adnának, ha igaz is), de óriási pofára esés lenne, ha tipliznének ily módon.
Na jó #-o :D
Ezen a ponton érne véget a 25 éve tartó románcom ezzel a klubbal.

Lehet PSG drukker leszek, azokat bírtam régen.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.10. 22:57:03

csababarca írta:
2022.08.10. 21:04:00
bence0330 írta:
2022.08.10. 20:28:18
Ja, és a regisztrációhoz még annyit, hogy azt meg aztán pláne hogy tervezed meg előre, hogy pontosan mikor kit és mennyiért tudunk majd eladni... lehetetlen. Pedig ebben is kegyetlen jó munkát végeztek a nyáron, majd mindenkit távozásra bírtak, gondolom DJ-al számoltak még plusszban.
Az a nevetséges, hogy ilyen ügyeink vannak.
Alternatíva? Hát mondok egy egyszerű példát: ha van 3 millió forintom egy autót venni, akkor nem a ferrari szalonban nyitok, majd hagyom magam rábeszélni egy limitált kiadású autóra. Aztán meg vakarózok amikor fizetni kellene..

Júniusban már voltak hírek, hogy nehéz lesz igazolni, pont emiatt, tehát nem tegnap derült ez ki.

Tehát Tebas az ördög, és a klub nem tudta, hogy vannak ilyen pitiáner dolgok, hogy be kell regisztrálni a játékosokat, és ennek van egy pénzügyi kerete is? Értem, rendben.
A Ferraris példa úgy lenne pontos, hogy örököltél 100m-át, de az Apeh nem engedi megvenni a Ferraridat, mert az éves fizetésedet nézik és annak 80%-át elköltötted!
Azt is el kellene felejteni, hogy nincs pénz... Van!

Regisztráció, Tebas: Ha követted a híreket, akkor láthattad, hogy a plusz és mínusz folyamatosan alakult, "napról napra"! És alakul még most is...
csababarca írta:
2022.08.10. 21:04:00
De nem tetszik, hogy a harmadik átigazolási szezonunk ez, és káosz van. Ezt emeltem ki, erre írtam, hogy nem tesz jót.
Ez ügyben a kínaiaknál lehet reklamálni a vírus miatt... :)
Ekkora intézmények nem egyik félévről a másikra gazdálkodnak, hanem több éves tervekkel rendelkeznek... És ha a bevételeket egyik pillanatról a másikra elveszik, a költségek csökkentése azért lassabban megy - pláne a többéves focista szerződésekkel... Erre rátesz az előző rezsim hagyatéka, lásd pl FdJ esete
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.10. 22:38:29

Atlantis írta:
2022.08.10. 22:29:27
Bartomeu érában is sokáig ebben hittek az emberek. :wink:
Persze, persze, nem is hinni kell, de ez egy egzakt valami. Vagy meglesz a játékosok regisztrációja, vagy nem sikerül. Hónap végén kiderül, addig ne tegyünk már úgy, mintha már elsüllyedt volna a hajó.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.10. 22:29:27

Guille írta:
2022.08.10. 22:15:51

Nem lenne elég utólag rinyálni, ha tényleg megtörént a baj és nem mindig rámenni az összes koncra, amit bedob a sajtó és köpködni a klubot/játékost/vezetőséget/bárkit?
Bízzunk már bennük, hogy tudják mit csinálnak és esetleg a klub érdekeit nézik, nem ennyire dilettánsok. Ha meg elcsesznek valamit, beléjük lehet állni, de könyörgöm, még semmi sincs veszve és már megy a károgás 10-ből 9-szer...
Ha mindenki regisztrálva lesz, kanosszát fogtok járni a vészmadárkodásért?
Bartomeu érában is sokáig ebben hittek az emberek. :wink:
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.10. 22:25:48

visca el barca írta:
2022.08.10. 20:29:42
En mar ott tartok h csori de jongot sajnalom legjobban. Ha nem megy el, vagy nem megy bele az 50%os fizucsokkentesbe es ez miatt nem lesznek regisztralva az ujak, kb akkora gyuloletcunamit fog kapni mint umtiti.
Hááát, már van is kint videó, ahogy beszóltak neki, mikor érkezett a klubba... Egy Porsche terepjáróban...

Sajnálom én is, szimpatikus srác, csak nem értem, miért kellett ennyire kiélezni a helyzetet...
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.10. 22:15:51

bence0330 írta:
2022.08.10. 20:28:18
Oké, szerinted nevetséges. Mondd az alternatívát, hogy máshogy hoztunk volna ide ilyen neveket, úgy, hogy azért mások is vinni akarták őket, így várni túl sokat nem lehetett. Raphinhánál, Koundénál pl. biztos nem. Free agentként alighanem a dán és az elefántcsontparti sem ide jött volna, ha azt mondjuk nekik, hogy várjatok légyszi augusztus közepéig, és akkor majd szólunk.
Pletyka, mert se az első meccs nem érkezett még el, a hó vége meg pláne nem, egy határidős ügyről van szó, és mint ilyen jelenleg semmi jelentősége, ki van regisztrálva. Csak most épp ebben van remény a negatívkodásra, végre hátha összejön az egyik... mert eddig nem volt ilyen irányú "sikerélmény" a nyáron.
És abszolút nem látom makulátlannak a klubot, bár a jelenlegi vezetéssel eddig a legtöbb lényegi dologban nagyon meg vagyok elégedve. De nem károgok, főleg nem dobálok sarat be nem igazolódott dolgok és félelmek miatt. Ha bebizonyítják, hogy Laporta szivárogtatott, ha nem tudjuk regisztrálni több új igazolásunkat pár hét múlvára, akkor élen fogok járni a sárdobálásban, mert lesz mire. Most még nincs. Te sem örülnél, ha lenne egy határidős feladatod, és már azelőtt folyamatosan kárognák, hogy mennyire gáz, hogy még nincs meg. És joggal nem örülnél, mert nem lenne fair.
Igazából értem a szitut, Bartoé miatt semmilyen döntésben nem hiszünk már, csak lassan át lehetne már állni 1 év után, mert nem az történik rendre, amit az elmúlt pár év alapján várunk.

Ja, és a regisztrációhoz még annyit, hogy azt meg aztán pláne hogy tervezed meg előre, hogy pontosan mikor kit és mennyiért tudunk majd eladni... lehetetlen. Pedig ebben is kegyetlen jó munkát végeztek a nyáron, majd mindenkit távozásra bírtak, gondolom DJ-al számoltak még plusszban.
+1

Nem lenne elég utólag rinyálni, ha tényleg megtörént a baj és nem mindig rámenni az összes koncra, amit bedob a sajtó és köpködni a klubot/játékost/vezetőséget/bárkit?
Bízzunk már bennük, hogy tudják mit csinálnak és esetleg a klub érdekeit nézik, nem ennyire dilettánsok. Ha meg elcsesznek valamit, beléjük lehet állni, de könyörgöm, még semmi sincs veszve és már megy a károgás 10-ből 9-szer...
Ha mindenki regisztrálva lesz, kanosszát fogtok járni a vészmadárkodásért?
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.10. 21:56:18

Három dolog:

- hogy mi ez az ide-oda dobált 150 milliós különbség a Liga és a Barcelona számításai között, az a napokban pont kiderült: az a pénz, amit a csapat a Sixth Street-tel alapított közös befektetési társaságába rakott bele, majd elkönyvelte új befektetésnek, az ellenőrök meg rájöttek, hogy az a pénz csak a csapat egyik zsebéből a másikba vándorolt. Hogy pont ez a 150 millió hiányozna-e a regisztrációhoz? Arról csak találgatni lehet.

- a liga vezetése nem kimondottan a Barcelonát szívatja, hanem a spanyol csapatokat próbálja megmenteni önmaguktól és a csődtől egy közös szabályrendszer alapján (főleg miután 2011-ben több klubot is magával rántott az eszetlen túlköltekezés és a csődhullám). A Barcelona "balszerencséje", hogy a kis csapatok könnyebben csődbe mennek, mint egy világmárka, másrészt a mostani idény arra bizonyíték, hogy a csapat azonnal elkölti az összes rendelkezésre álló pénzét és még többet is, el lehet képzelni, milyen elképesztő tűzijáték lenne itt transzferfronton, ha még formális szabályoknak se kéne megfelelni

- De Jong ügyét nem kellett a Barcelona elnökségének kiszivárogtatni, egész konkrétan bejelentették, hogy szabálytalannak találták a szerződését, bírósági eljárással fenyegetnek és hivatalos levelet küldtek a focistának. Aki (szerintem joggal) megsértődött a bánásmódon, azon, hogy a sajtóban kizárólag a Barcelona álláspontjáról kezdtek cikkezni és a klub alakítja a narratívát a magát agyonkereső, a csapatnak fafejűségével ártó focista képét kialakítva és kommunikálva.

Plusz egy szubjektív: szerintem a csapat mindenképp rendezi a regisztrációk egy részét a hétvégéig, az összeset pedig augusztus végéig, csak épp nagyon nem akaródzik nekik még egy tulajdonrészt eladni bármiből is. Márpedig ha semmi nem változik, muszáj lesz nekik. A felszabaduló pénz egy részét pedig szerződésbontásokba fektetik majd, ha már lúd, legyen kövér.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 21:34:20

csababarca írta:
2022.08.10. 21:04:00
Az a nevetséges, hogy ilyen ügyeink vannak.
Alternatíva? Hát mondok egy egyszerű példát: ha van 3 millió forintom egy autót venni, akkor nem a ferrari szalonban nyitok, majd hagyom magam rábeszélni egy limitált kiadású autóra. Aztán meg vakarózok amikor fizetni kellene.

Nem pletyka, mert nincsenek regisztrálva, ez a tény.
Szivárogtatásról szót sem szóltam.

Júniusban már voltak hírek, hogy nehéz lesz igazolni, pont emiatt, tehát nem tegnap derült ez ki.
Az a kegyetlen jó munka is messze van, mert még mindig vannak olyanok, akiknek már nem lenne itt helyük. (Brait, Depay, Umtiti...)
Utólag bocsi, kicsit személyeskedő, vagy inkább agresszív volt az utolsó 1-2 válaszom.
A párhuzam szerintem nem korrekt, bár ez persze a legtöbb párhuzamra igaz. Ha kiegészítem, hogy tudom, hogy biztosan van forrásom arra a limitált autóra, csak idő kérdése, akkor igenis rábeszélhetem magam. Bár ez az autóvásárlás eleve problémás, aki 1-2 hete a gyártósorost hozta, az talált be, mert a jobb játékos több profitot is fog termelni, tehát érdekem is van megvenni, az autónál ilyen nincs, sőt.
A szivárogtatás csak arra volt reakció, mikor azt írtad, hogy általánosságban mindig csak jót írok a klubról, és épp ez jutott eszembe példának, ahol szidnám őket pl, ha kiderülne, a lényeg a fikció-megvalósult, bebizonyosodott dolgok szembesítése volt.
Azért ennyi playát eladni úgy, hogy az előző nyarakon közünk nem volt hozzá, szerintem brutális. Főleg, hogy az említett 3-ból kb 2 esélyes még. De ez is a félig teli, félig üres pohár esete, bár van az a pohár háromnegyedig is bőven. De a lényeg, hogy már csak ezért sem lehetett előre megtervezni, mikor, és hogyan fogunk tudni regisztrálni. Nincs az az AI, aki ezt megmondta volna előre. Vészhelyzetre meg tudják, hogy ott az eladás, tehát igazi hatalmas rizikó nem volt benne, de ha jól értem, akkor most FDJ is közel áll a távozáshoz, az sokmindent megoldana az elképesztő fizujával.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.08.10. 21:04:46

A lent említett regisztráció valóban augusztus 31., viszont a sport.es szerint mindkét játékos szerződésében záradék van, hogy ha az első fordulóig nincs regisztrálva, szabadon igazolhatóvá válnak. Igaz ez nem a klub hivatalos közleménye (ilyet ki sem adnának, ha igaz is), de óriási pofára esés lenne, ha tipliznének ily módon.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.10. 21:04:00

bence0330 írta:
2022.08.10. 20:28:18
Ja, és a regisztrációhoz még annyit, hogy azt meg aztán pláne hogy tervezed meg előre, hogy pontosan mikor kit és mennyiért tudunk majd eladni... lehetetlen. Pedig ebben is kegyetlen jó munkát végeztek a nyáron, majd mindenkit távozásra bírtak, gondolom DJ-al számoltak még plusszban.
Az a nevetséges, hogy ilyen ügyeink vannak.
Alternatíva? Hát mondok egy egyszerű példát: ha van 3 millió forintom egy autót venni, akkor nem a ferrari szalonban nyitok, majd hagyom magam rábeszélni egy limitált kiadású autóra. Aztán meg vakarózok amikor fizetni kellene.

Nem pletyka, mert nincsenek regisztrálva, ez a tény.
Szivárogtatásról szót sem szóltam.

Júniusban már voltak hírek, hogy nehéz lesz igazolni, pont emiatt, tehát nem tegnap derült ez ki.
Az a kegyetlen jó munka is messze van, mert még mindig vannak olyanok, akiknek már nem lenne itt helyük. (Brait, Depay, Umtiti...)

DeJong eladása meg nálam vicc kategória lenne, főleg, hogy Pjanicot meg itt tartjuk. De ezt mondjuk megértem, hogy pénzügyileg muszáj.
De erről is pofáztam már korábban, hogy miért tartom aggályosnak ezt.
FCBsteve írta:
2022.08.10. 20:46:42

Tebas úgy jön ide, hogy tőle (La Liga adminisztráció) függnek az igazolások, kvázi "miatta" van az egész helyzet...

(1) a La Liga-ban NINCS luxusadó! Más bajnokságban simán regisztrálhattunk volna mindenkit is...
Van egy alkalmazás, amibe a La Liga által beálított értékig lehet felvinni új játékosokat...

(2) Tebas-ék számítják ki, mennyiért lehet igazolni - ha úgy ítélik meg, átírják a beadott számokat - lásd 150m esete...
Tehát Tebas az ördög, és a klub nem tudta, hogy vannak ilyen pitiáner dolgok, hogy be kell regisztrálni a játékosokat, és ennek van egy pénzügyi kerete is? Értem, rendben.

Senki nem mondta, hogy van luxusadó, nem baj ha elolvasod a hsz-t mielőtt reagálsz. Sokat segítene.


Zárszóként leírom, hogy én vagyok a legboldogabb, hogy végre sok év után úgy néz ki lehet egy ütőképes csapatunk, ahol a szélsővédőkön kívül minden poszton vannak alternatívák, nem is akármilyenek.
De nem tetszik, hogy a harmadik átigazolási szezonunk ez, és káosz van. Ezt emeltem ki, erre írtam, hogy nem tesz jót.
Annak drukkolok, hogy sikerüljön mindenkit valahogy regisztrálni, és DeJong is maradjon. Erre kicsi az esély, de hátha kiokoskodják.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.10. 21:01:36

Bence nekem is nehèz volt megszokni, de itt talán az elmúlt évek szarságai miatt több a negatív felfogású ember mint a pozitív. Én veled értek egyet több dologban is! Sajnos a média olyan szinten túl tolja a Barcáról szóló dolgokat, h öröm olvasni( nem az) sajnos a La liga szabályzata nem túl előnyös, de nem hinném, h Alemany ne lenne otthon a témàban. Én bízom benne ugyanis nálam ő a legnagyobb igazolás! Ha nem sikerül a regisztráció én leszek a fő negatív ember itt.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.10. 20:46:42

csababarca írta:
2022.08.10. 20:18:58
bence0330 írta:
2022.08.10. 19:48:57
Mi nevetséges? Hogy pár újság szerint nem fogunk tudni regisztrálni játékosokat? Szerintem is az.
Tőled nem is vártam mást, nálad a klubnak mindig igaza van mindenben és makulátlan.
Szerintem meg nevetséges, hogy idehozunk mindenkit, majd vakarózunk.
És nem pletyka, mert nincsenek beregisztrálva.
Reméljük be lesznek, de miért kell már több átigazolási szezon óta drámázni, biztos jót tesz a morálnak.
menczel írta:
2022.08.10. 20:08:35


Az is teljesen hibás feltevés volt, hogy a major sportokban nincs ilyen. Akármikor fizetési sapka fölé mehetnek csapatok aztán vagy luxusadót fizetnek, vagy szezon előtt átkonstruálnak pár fizetést a cap hit miatt (pl mi ezt csináltuk FDJ-vel, Piquével).
....és ezzel a csapatok tökéletesen tisztában vannak, és addig nyújtozkodnak ameddig a takaró ér.
valaki tud 20plusz millió dollár luxusadót fizetni, valaki kettőt sem.
és ez nem feldobáskor derül ki.
nagyon ritkán konstruálnak át szerződéseket, főleg mivel nem is lehet bármikor ezt megtenni, szerződés hosszától is függ, mikor nyúlhatsz hozzá egyáltalán. pláne nem a jó keresőkkel szoktak matekozni, hanem a rotáció végiekkel.
FCBsteve írta:
2022.08.10. 20:12:19

Tebas(ban) egy szemellenzős könyvelő (veszett el)! #-o
Ő nem tudom, hogy jön ide, de te biztosan.
Tebas úgy jön ide, hogy tőle (La Liga adminisztráció) függnek az igazolások, kvázi "miatta" van az egész helyzet...

(1) a La Liga-ban NINCS luxusadó! Más bajnokságban simán regisztrálhattunk volna mindenkit is...
Van egy alkalmazás, amibe a La Liga által beálított értékig lehet felvinni új játékosokat...

(2) Tebas-ék számítják ki, mennyiért lehet igazolni - ha úgy ítélik meg, átírják a beadott számokat - lásd 150m esete...

És Tebas-ék egyre sterilebb rendszer felé haladnak - folyamatosan iktatják ki a kiskapukat, zárják le a "kreatív lehetőségeket"...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 20:46:02

bence0330 írta:
2022.08.10. 20:28:18
csababarca írta:
2022.08.10. 20:18:58
Tőled nem is vártam mást, nálad a klubnak mindig igaza van mindenben és makulátlan.
Szerintem meg nevetséges, hogy idehozunk mindenkit, majd vakarózunk.
És nem pletyka, mert nincsenek beregisztrálva.
Reméljük be lesznek, de miért kell már több átigazolási szezon óta drámázni, biztos jót tesz a morálnak.
Oké, szerinted nevetséges. Mondd az alternatívát, hogy máshogy hoztunk volna ide ilyen neveket, úgy, hogy azért mások is vinni akarták őket, így várni túl sokat nem lehetett. Raphinhánál, Koundénál pl. biztos nem. Free agentként alighanem a dán és az elefántcsontparti sem ide jött volna, ha azt mondjuk nekik, hogy várjatok légyszi augusztus közepéig, és akkor majd szólunk.
Pletyka, mert se az első meccs nem érkezett még el, a hó vége meg pláne nem, egy határidős ügyről van szó, és mint ilyen jelenleg semmi jelentősége, ki van regisztrálva. Csak most épp ebben van remény a negatívkodásra, végre hátha összejön az egyik... mert eddig nem volt ilyen irányú "sikerélmény" a nyáron.
És abszolút nem látom makulátlannak a klubot, bár a jelenlegi vezetéssel eddig a legtöbb lényegi dologban nagyon meg vagyok elégedve. De nem károgok, főleg nem dobálok sarat be nem igazolódott dolgok és félelmek miatt. Ha bebizonyítják, hogy Laporta szivárogtatott, ha nem tudjuk regisztrálni több új igazolásunkat pár hét múlvára, akkor élen fogok járni a sárdobálásban, mert lesz mire. Most még nincs. Te sem örülnél, ha lenne egy határidős feladatod, és már azelőtt folyamatosan kárognák, hogy mennyire gáz, hogy még nincs meg. És joggal nem örülnél, mert nem lenne fair.
Igazából értem a szitut, Bartoé miatt semmilyen döntésben nem hiszünk már, csak lassan át lehetne már állni 1 év után, mert nem az történik rendre, amit az elmúlt pár év alapján várunk.

Ja, és a regisztrációhoz még annyit, hogy azt meg aztán pláne hogy tervezed meg előre, hogy pontosan mikor kit és mennyiért tudunk majd eladni... lehetetlen. Pedig ebben is kegyetlen jó munkát végeztek a nyáron, majd mindenkit távozásra bírtak, gondolom DJ-al számoltak még plusszban.
Ki akar itt negatívkodni, vagy kinek jelentene sikerélményt, ha nem jönne össze a reg. ? Nem is értem...Mi azzal a gond, ha valaki teljesen jogosan felveti azt, hogy állandóan gázos ügyeink vannak, és igenis gond, hogy a hétvégén meccs, és nincsenek az emberek regelve. Nem csak annak a felelősségét kell felvetni, aki ilyen ügyeket hoz össze, hanem azt is, hogy kinek áll érdekében a klubot szivatni, és miért?! Honnan akasztunk le 150 millát, csak egy kérdés...Megint eladunk valamit, mert játékosért nem fogunk pénzt kapni nagyon úgy néz ki.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.10. 20:29:42

En mar ott tartok h csori de jongot sajnalom legjobban. Ha nem megy el, vagy nem megy bele az 50%os fizucsokkentesbe es ez miatt nem lesznek regisztralva az ujak, kb akkora gyuloletcunamit fog kapni mint umtiti.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 20:28:18

csababarca írta:
2022.08.10. 20:18:58
Tőled nem is vártam mást, nálad a klubnak mindig igaza van mindenben és makulátlan.
Szerintem meg nevetséges, hogy idehozunk mindenkit, majd vakarózunk.
És nem pletyka, mert nincsenek beregisztrálva.
Reméljük be lesznek, de miért kell már több átigazolási szezon óta drámázni, biztos jót tesz a morálnak.
Oké, szerinted nevetséges. Mondd az alternatívát, hogy máshogy hoztunk volna ide ilyen neveket, úgy, hogy azért mások is vinni akarták őket, így várni túl sokat nem lehetett. Raphinhánál, Koundénál pl. biztos nem. Free agentként alighanem a dán és az elefántcsontparti sem ide jött volna, ha azt mondjuk nekik, hogy várjatok légyszi augusztus közepéig, és akkor majd szólunk.
Pletyka, mert se az első meccs nem érkezett még el, a hó vége meg pláne nem, egy határidős ügyről van szó, és mint ilyen jelenleg semmi jelentősége, ki van regisztrálva. Csak most épp ebben van remény a negatívkodásra, végre hátha összejön az egyik... mert eddig nem volt ilyen irányú "sikerélmény" a nyáron.
És abszolút nem látom makulátlannak a klubot, bár a jelenlegi vezetéssel eddig a legtöbb lényegi dologban nagyon meg vagyok elégedve. De nem károgok, főleg nem dobálok sarat be nem igazolódott dolgok és félelmek miatt. Ha bebizonyítják, hogy Laporta szivárogtatott, ha nem tudjuk regisztrálni több új igazolásunkat pár hét múlvára, akkor élen fogok járni a sárdobálásban, mert lesz mire. Most még nincs. Te sem örülnél, ha lenne egy határidős feladatod, és már azelőtt folyamatosan kárognák, hogy mennyire gáz, hogy még nincs meg. És joggal nem örülnél, mert nem lenne fair.
Igazából értem a szitut, Bartoé miatt semmilyen döntésben nem hiszünk már, csak lassan át lehetne már állni 1 év után, mert nem az történik rendre, amit az elmúlt pár év alapján várunk.

Ja, és a regisztrációhoz még annyit, hogy azt meg aztán pláne hogy tervezed meg előre, hogy pontosan mikor kit és mennyiért tudunk majd eladni... lehetetlen. Pedig ebben is kegyetlen jó munkát végeztek a nyáron, majd mindenkit távozásra bírtak, gondolom DJ-al számoltak még plusszban.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.08.10. 20:32:31-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.10. 20:18:58

bence0330 írta:
2022.08.10. 19:48:57
Mi nevetséges? Hogy pár újság szerint nem fogunk tudni regisztrálni játékosokat? Szerintem is az.
Tőled nem is vártam mást, nálad a klubnak mindig igaza van mindenben és makulátlan.
Szerintem meg nevetséges, hogy idehozunk mindenkit, majd vakarózunk.
És nem pletyka, mert nincsenek beregisztrálva.
Reméljük be lesznek, de miért kell már több átigazolási szezon óta drámázni, biztos jót tesz a morálnak.
menczel írta:
2022.08.10. 20:08:35


Az is teljesen hibás feltevés volt, hogy a major sportokban nincs ilyen. Akármikor fizetési sapka fölé mehetnek csapatok aztán vagy luxusadót fizetnek, vagy szezon előtt átkonstruálnak pár fizetést a cap hit miatt (pl mi ezt csináltuk FDJ-vel, Piquével).
....és ezzel a csapatok tökéletesen tisztában vannak, és addig nyújtozkodnak ameddig a takaró ér.
valaki tud 20plusz millió dollár luxusadót fizetni, valaki kettőt sem.
és ez nem feldobáskor derül ki.
nagyon ritkán konstruálnak át szerződéseket, főleg mivel nem is lehet bármikor ezt megtenni, szerződés hosszától is függ, mikor nyúlhatsz hozzá egyáltalán. pláne nem a jó keresőkkel szoktak matekozni, hanem a rotáció végiekkel.
FCBsteve írta:
2022.08.10. 20:12:19

Tebas(ban) egy szemellenzős könyvelő (veszett el)! #-o
Ő nem tudom, hogy jön ide, de te biztosan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.10. 20:12:19

csababarca írta:
2022.08.10. 19:39:12
Nevetséges ez, de hát tök mindegy a klub makulátlan sokak szemében.
Mondjuk nem hiszem el, hogy ennyire dilettánsok ülnek ott, én egy 2es matek szinttel ha látnám a számokat tudtam volna mi fér bele mi nem.
És nem hozok ide minden embert akire éppen rákívántunk, amíg nincs hely.

Na ezért jók a major sportok, ott bakker át se engedi a rendszer az igazolásokat ilyen esetben.


Gyönyörű lesz ahogy két értékes játékost kivágunk, miközben továbbra is van 6-7 sallang a csapatban.
Gratulálok ehhez.

Csak remélni tudom hogy valahogy megoldják, nem pedig Auba és Frenkie eladásával.
Még tegyèk hozzá Gavit is vagy Pedrit, az a biztos.


Ordított hogy ez lesz, nem tudom elhinni, hogy nem látták.
Tebas(ban) egy szemellenzős könyvelő (veszett el)! #-o

A tervezésről annyit, hogy azért egy 150m-s tételt kihúzott a La Liga a tervekből... Feltételezem, az se volt a tervekben, hogy FdJ köti az ebet a karóhoz...

Mondjuk idő még van, de azért jó lenne már lezárni a regisztrációkat (és FdJ esetét is)... :)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.08.10. 20:08:35

bence0330 írta:
2022.08.10. 19:48:57
csababarca írta:
2022.08.10. 19:39:12
Nevetséges ez
Mi nevetséges?
Nem először pontosan azt írod amit én is gondolok. Hisztizik itt mindenki mindenen, meg olyasmin aggódik amit hallomás hallomásból hallott.

Az is teljesen hibás feltevés volt, hogy a major sportokban nincs ilyen. Akármikor fizetési sapka fölé mehetnek csapatok aztán vagy luxusadót fizetnek, vagy szezon előtt átkonstruálnak pár fizetést a cap hit miatt (pl mi ezt csináltuk FDJ-vel, Piquével).


Más:
Ki tudja hogy van pontosan? Ha pl FDJ elmegy és neki mondjuk 20 millió a fizuja idén akkor 20 millió fizetésnyi játékost regisztrálhatunk? (tehát 2-3 embert).

Én majdnem biztosra veszem, hogy ez a forgatókönyv, és nagyon remélem hogy Bernardo Silva nem jön helyette, mert akkor cseberből vederbe kerültünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára menczel 2022.08.10. 20:16:34-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 20:07:43

visca el barca írta:
2022.08.10. 19:29:26
drobika írta:
2022.08.10. 19:22:29
Amennyiben szombatig nem lesznek az új emberek regisztrálva, azaz nem sikerül a 150 millás ,, gondot,, valahogy megoldani, akkor az új szerzemények ebben a szezonban nem játszanak.
Hiába Leva, Rapinha, Dembele, vagy akárhogy is hívják őket.
Ennyi a történet.
Augusztus 31-ig lehet regisztrálni, nem az elso forduloig.
Nagyon remélem, hogy igazad van, és az általam olvasott újságok tévednek!
Mindenesetre a LIGA korábban az igazolásaink ismeretében frankón nyilatkozott, hogy rendben minden, ehhez képest elég gáz, hogy ismét 150 millát követelnek!
A családi ezüst további értékesítésére lesz szükség, és ez nem tudom kinek az érdeke, de gusztustalan, amit csinálnak akik minden áron szivatni akarják a klubot.
Persze lehet, hogy rosszul látom.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 20:07:28

drobika írta:
2022.08.10. 19:22:29
...
Hiába Leva, Rapinha, Dembele, vagy akárhogy is hívják őket.
Ha már megkérdezted, mert egyik sem stimmelt. :D

Lewa(ndowski), Raphinha, Dembélé.

Aubára hívnám még fel a figyelmet, mert rendre látom itt Aladdin majmát, Abut, meg egyéb változatait: Auba(meyang)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.10. 19:58:56

visca el barca írta:
2022.08.10. 19:29:26
drobika írta:
2022.08.10. 19:22:29
Amennyiben szombatig nem lesznek az új emberek regisztrálva, azaz nem sikerül a 150 millás ,, gondot,, valahogy megoldani, akkor az új szerzemények ebben a szezonban nem játszanak.
Hiába Leva, Rapinha, Dembele, vagy akárhogy is hívják őket.
Ennyi a történet.
Augusztus 31-ig lehet regisztrálni, nem az elso forduloig.
Szeptember 1 éjfél.
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.08.10. 19:53:29

Kassandra írta:
2022.08.10. 15:20:22
Kluivert92 írta:
2022.08.10. 15:11:55
Romano szerint depay kozel a juvehoz , de osszeget nem irt . Azert remelem ot nem ingyen engedjuk el. Vlkibol vlmi penzt is lassunk mar
FC Barcelona & Chelsea are very close to reaching an agreement for Frenkie De Jong's transfer for more than €80M. @sport
Jo lenne..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.10. 19:48:57

csababarca írta:
2022.08.10. 19:39:12
Nevetséges ez
Mi nevetséges? Hogy pár újság szerint nem fogunk tudni regisztrálni játékosokat? Szerintem is az.
Tavasz óta megy a károgás mindenre, hihi Raphinha, hihi Lewa, bilibe lóg a kezünk ha azt hisszük le tudjuk igazolni őket, Koundé miért jönne, nincs is projekt, nem fogunk igazolni, megposhatunk, megszűnik a klub és megyünk a harmadosztályba, és ez kb a tizede annak a sok rémképnek, amit itt olvastam. És semmi nem igazolódott be eddig, ez sem igazolódott be, tényként kezelsz valamit, ami a jövőben lehetséges csak egyáltalán. Várjuk már meg, míg elkezdődik a bajnokság. Sőt, ha első hétvégén még mondjuk Raphinha és Lewa nem játszhatna, szerintem túlélnénk valahogy. Hogy miért szereztük meg a játékosokat, mielőtt regisztrálni tudtuk volna őket? Jobb lett volna, ha most mondjuk pénteken meglesz elméleti szinten a regisztrációs keretünk, és akkor elkezdünk válogatni a selejtek közül? Merthogy Koundé, Raphinha, stb arcokat már elvitték volna. Kessié és Christensen már kb télen zsákban voltak, ez is felelőtlenség? Vártunk volna idáig, és akkor keresgélhettünk volna valakit a dán bajnokságban?

Vagy ha azt sem tudjuk, kik jönnének, egyáltalán honnan tudtuk volna, mekkora keret kell, és mennyi hiányzik? Hogy lehetett volna ezt az egészet lebonyolítani máshogy? Nekem ötletem nincs. Mármint nyilván azon kívül, hogy nem hozunk senkit, és megyünk a BL-helyekért.

De hagyjuk is, tegyük fel, hogy mind idejött volna. Tényleg az lett volna a jó, ha 12-én beesnek, és majd a BL-re talán összeszoknak alapozás, beilleszkedés nélkül?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése