Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.30. 23:25:24

Mingueza hivatalosan is a Celtaé. 4 éves szerződést kapott, ingyen vitték, mi csak a jövőbeni eladásból kapunk százalékot.

A Tuttosport szerint Pogba helyére a Juve Pjanicot szeretné. Még nem tudni, hogy kölcsönről vagy végleges transzferről lenne szó.
Forca Barca!!!!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.07.29. 22:58:32

Eddig nekem óriási meglepetés és pozitív csalódás az átigazolási szezon. Nem tucat spanyolok, hanem igazán minőségi igazolások, ráadásul ésszerű vételárért (kivéve Lewa), nem horror fizuval.
Ami zavar az az eladások hiánya, pláne ha még lesznek plusz érkezők is. Azért Migueza, Umtiti, Pjanic, Puig, Brait, Neto még mindig a nyakunkon van, ráadásul minden esetleges érdeklődő tudja, hogy eladási kényszerben leszünk. Ráadásul itt van még Depay és De Jong is... Szóval marad a kölcsön, talán a fiatalok mennek fillérekért végleg, de nem is az ő fizujuk a zavaró tényező.
De azért ez elég pofásnak tűnik:
TS/Pena - Dest/SR, Araujo/Christensen, Kounde/Pique/Garcia, Alba/Balde - Busi/Nico, Gavi/Kessie, Pedri/De Jong - Dembele/Raphinha, Lewa/Auba, Fati/ Torres.

Valahogy a védelem két szélét kell még erôsiteni. Csak itt is Destre számít Xavi, SR maradt, szóval ha oda jön vki, akkor távozó is kéne
dinhopuyol
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2020.10.23. 20:09:41

2022.07.29. 21:44:46

Kassandra írta:
2022.07.29. 17:02:46
Persze, abban az időben indokolt volt, ahogy írtam is, de már akkor is úgy volt beállítva, mintha ez a mindenkori állapot lenne, az időben előre- és hátravetítve egyaránt. "Mi kineveljük, nem megvesszük a sztárokat, bezzeg a Madrid tönkreteszi a piacot!" - emlékeztek? Ettől ciki a dolog. Azt is írtam, hogy tavaly kényszerből ki lettek próbálva az arcok, de pont ez az, hogy most folyamatosan jönnek a nyakukra a játékosok. Pont Gaviéra, Nicoéra pl Kessie, Pjanic marad úgy néz ki, és a Bernardo Silvás hírre reagálva írtam ezt. Azért ez nem azt a túl nagy bizalmat sugallja.

(Foglalkozni meg foglalkozok én mindenfélével mindenféle fórumon, de ez egy Barca fórum, ha itt örömködnék a madridi BL győzelemnek, azt még inkább zokon vennétek.)

Amúgy írok olyat is, h szimpi legyek; egy hónappal ezelőtt nem gondoltam volna, de nagyon úgy néz ki előzetesen, hogy ti lesztek a bajnokok. Persze jósolni nincsen értelme, de egyetlen Benzemára nem lehet már szezont építeni (pláne egy szexmentes vb-vel a közepén), kizárt, hogy végighúzza. Nélküle meg Vininek sem jönnek majd a gólpontok. Szóval nagyon úgy néz ki, hogy ezt már csak Xavi szúrhatja el, de szerintem nem fogja. Egy BL döntőn mondjuk őszintén meglepődnék. De jövőre nektek a stadionbezárás nagyobb fenyegetés lesz mint a Madrid, hiába van durva védelmük (középen), meg középpályájuk.
Totika, te vagy az?! :lol: én már csak nevetek ezeken a Pep-korszak lelkileg megnyomorított madridistáin, életük végéig fojtogatni fogja őket a gyűlölet amit éreznek irántunk. És ezt ők sose tudják meghaladni. A második bekezdés meg csak szimplán a szokásos tenyérbemászó stiló amitől tutii szimpi leszel!! :D
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.29. 19:40:24

davi10 írta:
2022.07.29. 17:23:40
Kassandra írta:
2022.07.29. 17:02:46
Persze, abban az időben indokolt volt, ahogy írtam is, de már akkor is úgy volt beállítva, mintha ez a mindenkori állapot lenne, az időben előre- és hátravetítve egyaránt. "Mi kineveljük, nem megvesszük a sztárokat, bezzeg a Madrid tönkreteszi a piacot!" - emlékeztek? Ettől ciki a dolog. Azt is írtam, hogy tavaly kényszerből ki lettek próbálva az arcok, de pont ez az, hogy most folyamatosan jönnek a nyakukra a játékosok. Pont Gaviéra, Nicoéra pl Kessie, Pjanic marad úgy néz ki, és a Bernardo Silvás hírre reagálva írtam ezt. Azért ez nem azt a túl nagy bizalmat sugallja.

(Foglalkozni meg foglalkozok én mindenfélével mindenféle fórumon, de ez egy Barca fórum, ha itt örömködnék a madridi BL győzelemnek, azt még inkább zokon vennétek.)
Akkor lenne igazad, ha hoztak volna egy Gavi-klónt és Ő meg menne vissza a B-be vagy kölcsönbe. De más profil mind Pjanic (aki amúgy nem hiszem, hogy maradni fog) mind Kessie. Max Mingueza és Puig az, akinek a nyakára hoztak, mert ők egyértelműen nem maradtak meg.

Elhiszem, jó ha valaki nem csak egy dologgal foglalkozik, de aki még mindig egy 10 évvel ezelőtti szövegen rugózik, azt nem tudom megérteni. Ha már kötözködsz, legalább valami aktuális dolgot vegyél elő.
Köszönöm admin leírtad amit szerettem volna.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.29. 17:23:40

Kassandra írta:
2022.07.29. 17:02:46
Persze, abban az időben indokolt volt, ahogy írtam is, de már akkor is úgy volt beállítva, mintha ez a mindenkori állapot lenne, az időben előre- és hátravetítve egyaránt. "Mi kineveljük, nem megvesszük a sztárokat, bezzeg a Madrid tönkreteszi a piacot!" - emlékeztek? Ettől ciki a dolog. Azt is írtam, hogy tavaly kényszerből ki lettek próbálva az arcok, de pont ez az, hogy most folyamatosan jönnek a nyakukra a játékosok. Pont Gaviéra, Nicoéra pl Kessie, Pjanic marad úgy néz ki, és a Bernardo Silvás hírre reagálva írtam ezt. Azért ez nem azt a túl nagy bizalmat sugallja.

(Foglalkozni meg foglalkozok én mindenfélével mindenféle fórumon, de ez egy Barca fórum, ha itt örömködnék a madridi BL győzelemnek, azt még inkább zokon vennétek.)
Akkor lenne igazad, ha hoztak volna egy Gavi-klónt és Ő meg menne vissza a B-be vagy kölcsönbe. De más profil mind Pjanic (aki amúgy nem hiszem, hogy maradni fog) mind Kessie. Max Mingueza és Puig az, akinek a nyakára hoztak, mert ők egyértelműen nem maradtak meg.

Elhiszem, jó ha valaki nem csak egy dologgal foglalkozik, de aki még mindig egy 10 évvel ezelőtti szövegen rugózik, azt nem tudom megérteni. Ha már kötözködsz, legalább valami aktuális dolgot vegyél elő.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.07.29. 17:02:46

Persze, abban az időben indokolt volt, ahogy írtam is, de már akkor is úgy volt beállítva, mintha ez a mindenkori állapot lenne, az időben előre- és hátravetítve egyaránt. "Mi kineveljük, nem megvesszük a sztárokat, bezzeg a Madrid tönkreteszi a piacot!" - emlékeztek? Ettől ciki a dolog. Azt is írtam, hogy tavaly kényszerből ki lettek próbálva az arcok, de pont ez az, hogy most folyamatosan jönnek a nyakukra a játékosok. Pont Gaviéra, Nicoéra pl Kessie, Pjanic marad úgy néz ki, és a Bernardo Silvás hírre reagálva írtam ezt. Azért ez nem azt a túl nagy bizalmat sugallja.

(Foglalkozni meg foglalkozok én mindenfélével mindenféle fórumon, de ez egy Barca fórum, ha itt örömködnék a madridi BL győzelemnek, azt még inkább zokon vennétek.)

Amúgy írok olyat is, h szimpi legyek; egy hónappal ezelőtt nem gondoltam volna, de nagyon úgy néz ki előzetesen, hogy ti lesztek a bajnokok. Persze jósolni nincsen értelme, de egyetlen Benzemára nem lehet már szezont építeni (pláne egy szexmentes vb-vel a közepén), kizárt, hogy végighúzza. Nélküle meg Vininek sem jönnek majd a gólpontok. Szóval nagyon úgy néz ki, hogy ezt már csak Xavi szúrhatja el, de szerintem nem fogja. Egy BL döntőn mondjuk őszintén meglepődnék. De jövőre nektek a stadionbezárás nagyobb fenyegetés lesz mint a Madrid, hiába van durva védelmük (középen), meg középpályájuk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.29. 16:46:06

Kassandra írta:
2022.07.29. 16:38:13
Ennek semmi jelentősége nincsen, mert a Madrid részéről senki nem hazudta le a csillagokat is az égről azzal, hogy a sajátnevelésekre épül a csapat, ezzel szerezve szimpátia krediteket. Aki ezt terjesztette felköpött az égbe, és aláállt. Merthogy az, hogy egyszer összeálltak a csillagok, és kijött egy aranygeneráció (ami amúgy érdemes a kalapemelésre) nem egyenlő azzal, ami a PR duma volt, hogy a La Masiaból táplálkozik a csapat. Most, amikor ekkora gányban vagytok, és volt egy teljes szezon próbálgatni az ifjoncokat az anyagi helyzet miatt sem ragad meg senki, mindegyiknek jönnek az 50 milliós igazolások a nyakára (Fati kivételével). Ez is része a folyamatosan lehulló hazugságtengernek, amire a klub arculata épül. Ugyanolyan elvtelen gigaklub a Barca, mint az összes többi, csak ezek nem bizonygatják lépten- nyomon kényszeresen az ellenkezőjét. És ez visszatetsző. Engedd meg nekem, mint antipatizánsnak, hogy ennyi kritikát megfogalmazzak. Aztán engem is meg lehet cáfolni. :)
Igen, ez a kineveljük a tehetségeket kb. 10 éve volt nagy duma, amikor ki is tudott állni a csapat 11 saját nevelésű játékossal.
Azóta ha bárkit igazol a csapat, mindig jönnek ilyenek, akik ezt előveszik, még a saját BL győzelmük után sincs jobb dolguk, mint a Barcával foglalkozni.
De okés, nyilván bele lehet kötni, ahogy az összes PR dumába bele lehet, mert semmi nem fekete és fehér. De legalább hülyeségeket ne beszélj, mert ha másra nem, Gavi-ra csak emlékszel, aki tavalyról megmaradt az első csapatnál.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.29. 16:42:22

Kassandra írta:
2022.07.29. 16:38:13
Ennek semmi jelentősége nincsen, mert a Madrid részéről senki nem hazudta le a csillagokat is az égről azzal, hogy a sajátnevelésekre épül a csapat, ezzel szerezve szimpátia krediteket. Aki ezt terjesztette felköpött az égbe, és aláállt. Merthogy az, hogy egyszer összeálltak a csillagok, és kijött egy aranygeneráció (ami amúgy érdemes a kalapemelésre) nem egyenlő azzal, ami a PR duma volt, hogy a La Masiaból táplálkozik a csapat. Most, amikor ekkora gányban vagytok, és volt egy teljes szezon próbálgatni az ifjoncokat az anyagi helyzet miatt sem ragad meg senki, mindegyiknek jönnek az 50 milliós igazolások a nyakára (Fati kivételével). Ez is része a folyamatosan lehulló hazugságtengernek, amire a klub arculata épül. Ugyanolyan elvtelen gigaklub a Barca, mint az összes többi, csak ezek nem bizonygatják lépten- nyomon kényszeresen az ellenkezőjét. És ez visszatetsző. Engedd meg nekem, mint antipatizánsnak, hogy ennyi kritikát megfogalmazzak. Aztán engem is meg lehet cáfolni. :)
Egyrészt amikor ez "lett hazudva", akkor tényleg csak Masiásból állt a csapat. Volt ugye olyan pillanat, hogy szó szerint. Szóval nem igazán lehetett hazugság. Azóta változtak az idők, de azért ha belegondolsz, tavaly még bőven foglalkoztatott játékos volt: Garcia, Piqué, Alba, Busquets, Fati, Gavi, Mingueza, Nico, 4-5 közülük rendre a pályán volt. Ősszel meg Abde vezérletével még többen. Ez még mindig elég sok. Idén vélhetően lesz Alba, Busquets, Fati, Gavi, és mellettük olyan cserék, mint Roberto, Nico, Pena, Baldé. Azért ha ezt összehasonlítod a top klubokkal, nem rossz. Előre meg mindig sztárigazolások voltak Messin kívül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.07.29. 16:38:13

Ennek semmi jelentősége nincsen, mert a Madrid részéről senki nem hazudta le a csillagokat is az égről azzal, hogy a sajátnevelésekre épül a csapat, ezzel szerezve szimpátia krediteket. Aki ezt terjesztette felköpött az égbe, és aláállt. Merthogy az, hogy egyszer összeálltak a csillagok, és kijött egy aranygeneráció (ami amúgy érdemes a kalapemelésre) nem egyenlő azzal, ami a PR duma volt, hogy a La Masiaból táplálkozik a csapat. Most, amikor ekkora gányban vagytok, és volt egy teljes szezon próbálgatni az ifjoncokat az anyagi helyzet miatt sem ragad meg senki, mindegyiknek jönnek az 50 milliós igazolások a nyakára (Fati kivételével). Ez is része a folyamatosan lehulló hazugságtengernek, amire a klub arculata épül. Ugyanolyan elvtelen gigaklub a Barca, mint az összes többi, csak ezek nem bizonygatják lépten- nyomon kényszeresen az ellenkezőjét. És ez visszatetsző. Engedd meg nekem, mint antipatizánsnak, hogy ennyi kritikát megfogalmazzak. Aztán engem is meg lehet cáfolni. :)
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.29. 16:13:15

Kassandra írta:
2022.07.29. 15:11:33
Robcsyy írta:
2022.07.29. 13:39:12
🚨🚨| Bernardo Silva is getting closer to FC Barcelona.
@gerardromero [🎖️]

ha őt is behúzzák… :mrgreen:
Mes que un La Masia :mrgreen:
Realba hány sajat nevelés jàtszik? Jelenleg itt még mindig sokan!
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.07.29. 15:11:33

Robcsyy írta:
2022.07.29. 13:39:12
🚨🚨| Bernardo Silva is getting closer to FC Barcelona.
@gerardromero [🎖️]

ha őt is behúzzák… :mrgreen:
Mes que un La Masia :mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.29. 14:52:17

Chino írta:
2022.07.29. 14:43:41
.
Pjanic amúgy nagy rejtély, mert neki is magas a fizetése mégsem hallani, hogy csapatot keresnének neki, akár kölcsönbe is. Lehet, hogy Xavi ennyire számít rá?
Nálam ő volt a legnagyobb pozitív meglepetés az előző meccseken. És ha jól rémlik, Xavi is külön kiemelte őt, szóval lehetséges. Mivel tényleg egy teljes Busquets-klón, nem zárnám ki, hogy tényleg komolyan számol vele. Annyi, hogy akkor pont az a probléma nem tűnne el, ami az öregnél: a védekezés, sebesség. Mindketten jó érzékkel védekeznek, szűrnek, csak hát a tempó nem megfelelő hozzá. Bár ebben Pjanic még azért jobb kicsit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.29. 14:43:41

bence0330 írta:
2022.07.29. 13:42:58
Robcsyy írta:
2022.07.29. 13:39:12

🚨🚨| Bernardo Silva is getting closer to FC Barcelona.
@gerardromero [🎖️]

ha őt is behúzzák… :mrgreen:
Na mondjuk ez gondolom csak egy komoly távozással menne. Lehet, hogy DJ megint kifelé áll? Nem akar belső védő lenni?
Laportáék nagyon azon dolgoznak, De Jonggal mit lehetne csinálni, mert a fizetése hatalmas gond. Felmerült a kölcsön lehetősége is a Chelsea, illetve Bayern számára, mert eligazolni nem akar. A másik eshetőség a bércsökkentés. Ezen kattognak most a fogaskerekek. Azért megnéznék egy Kessié-Pedri-Bernardo Silva kp-t olyan cserékkel, mint Gavi, Busquets, Pjanic, Nico.
Pjanic amúgy nagy rejtély, mert neki is magas a fizetése mégsem hallani, hogy csapatot keresnének neki, akár kölcsönbe is. Lehet, hogy Xavi ennyire számít rá?
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.29. 13:42:58

Robcsyy írta:
2022.07.29. 13:39:12
bandihawk írta:
2022.07.29. 11:48:53
Laporta: lesznek meg meglepetesek.
Most mar lehet inkabb a sallangtol kellene megszabadulni, kulonben lesz egy nagyon draga diszpaholyunk
🚨🚨| Bernardo Silva is getting closer to FC Barcelona.
@gerardromero [🎖️]

ha őt is behúzzák… :mrgreen:
Na mondjuk ez gondolom csak egy komoly távozással menne. Lehet, hogy DJ megint kifelé áll? Nem akar belső védő lenni?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2022.07.29. 13:39:12

bandihawk írta:
2022.07.29. 11:48:53
Laporta: lesznek meg meglepetesek.
Most mar lehet inkabb a sallangtol kellene megszabadulni, kulonben lesz egy nagyon draga diszpaholyunk
🚨🚨| Bernardo Silva is getting closer to FC Barcelona.
@gerardromero [🎖️]

ha őt is behúzzák… :mrgreen:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.29. 12:40:18

Rivaldo11 írta:
2022.07.29. 10:32:09
Azt se felejtsük el, hogy a stadionbezárás, a covid tett be rendesen. Anélkül, illetve a 10 millás plafonnal kizártnak tartom hogy gond legyen.
Nyilván ha trófeát, sikerek is jönnek, akkor pláne.
Ezt tényleg nem szabadna kihagyni.
Meg egy 25-30 millió még szerintem bejöhet. Depay-Mingu-Puig szerintem viszonylag könnyen elmehet, akár még Netot is sikerülhet, legfeljebb nagyon keveset kapunk érte. Ha pedig valahogy Braith-től meg Umtititől meg tudna szabadulni Laporta, akkor már varázsló

Olyan -100 körül leszünk szerintem
Forca Barca!!!!
bandihawk
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2007.10.06. 09:54:54

2022.07.29. 11:48:53

Laporta: lesznek meg meglepetesek.
Most mar lehet inkabb a sallangtol kellene megszabadulni, kulonben lesz egy nagyon draga diszpaholyunk
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.29. 10:32:48

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.29. 10:09:07
Én sem értem a problémát.
Griezt megfogják venni kötelezően jövő nyáron 40millióért mivel azt mondja a szerződés. De ha meg se vették volna, az a 40 millió eltörpül az évi bruttó 35-45 milliós fizetéséhez képest amit átvállaltak. Amúgy a kölcsönért önmagában kaptunk 10m eurot.


Nem értem mi ez a temetői hangulat, egy fél csapatnyi játékost hoztunk kevesebbért mint amennyiért Coutinhoért fizettek Bartomeuék(és még kb a fizetésük összeadva is kijön Coutinhoéból :lol: ).
De döcöghetünk Braithwaitekkel évekig a középmezőnyben, hogy aztán azok is nyugdíjba menjenek akik Xaviékat-Pep csapatot bámulva nőttek fel, és senki se akarjon ide jönni érzelemből. Koundé, Raphinha, (talán Kessié?) mind-mind azért döntöttek a Barca mellett kevesebb fizuért, mert mond valamit számukra hogy milyen volt a klub mikor igazán sikeres volt és ezen nőttek fel.

Befolyt valami 600millió+ euro a bevételekből(+ Spotify deal stb), ebből jelenlegi állás szerint -130millió euro az idei ablakban az átigazolási arányunk, konkrétan a pénz 1/6-odát költöttük el arra hogy a csapat versenyképes legyen, és Xavinak ne lyukas csapattal kelljen teljesítenie az elvárást hogy a vége megint a BL helyezés elérése legyen.
Emellé még lehet hogy megy Depay(20m), Mingu és még 1-2 töltelék, ezzel még kozmetikázni is lehet ezt a -130 milliót. Ha De Jong legalább a fizetéscsökkentésre hajlandó lenne akkor szintén nagyot fognánk.

Koundét is úgy igazoltuk le 50millióért+változók(hírek szerint ez már csak 5m), hogy TM szerint is ér 60 milliót (Ez Bartomeuéknál úgy nézne ki hogy fejvesztve 80m+netto14-et odadobtunk volna neki ha képbe kerül a Dinamo London)

Azt meg végképp ne felejtsük, hogy a Sixth Streetnek mivel eladtunk, ezáltal nekik is érdekük hogy minél több bevétel jöjjön be, így mindenhol népszerűsíteni fogják a klubot egy olyan kontinensen ahol bőven van fejlődnivalónk. Kezdetnek már az se rossz hogy a Times Square-en ott virítottunk az óriáskivetítőn + boltokat is most terveznek nyitni.

A CVC deal helyett kötöttünk egy sokkal-sokkal-sokkal kedvezőbb üzletet, még ha be is kellett volna áldozni dolgokat érte.Bartoék mit tettek volna? Rohantak volna Tebashoz aláírni a CVC dealt, ezzel röghöz kötve magunkat és elvágva minket a Szuperligától.
Annyit ínék ide, h ennyi! Leírtad amit kell. De nyugi erre is jön valami neten olvasott és a sajàt gondolatok által összerakott válasz..
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.29. 10:32:09

Azt se felejtsük el, hogy a stadionbezárás, a covid tett be rendesen. Anélkül, illetve a 10 millás plafonnal kizártnak tartom hogy gond legyen.
Nyilván ha trófeát, sikerek is jönnek, akkor pláne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.29. 10:29:14

Ha már állandóan szenny oldalak híreit illetve a fotelből jogi dolgokban is otthon mozogva irkálunk..
olvassátok el Laporta nyilatkozatát ès helyre rakja a kétkedőket! Az előző vezetésnél én személy szerint soha nem dőltem hátra, hogy ez egy sportszakmai projekt majd visszajön a zseton…az egy eszetlen pénzszórás volt kevès szakmai értelemmel! A jelenlegit nem tenném oda. Miért? 6 db játékos jött kb 150m euróért oké van köztük idős is( más kérdés, hogy számomra ő klasszis) másrészt sokan elfelejtik van egy Alemany a csapatban( na ő az igazi “igazolás”) de itt a többség a fotelből jobban tudja a dolgot mint a maestro.
Nem tudom melyik fórumtárs hitelnek irja a jelenlegi közvetitési eladásokat te ezt honnan tudod? Lenyilatkozta valaki vagy olvastad a neten vagy te gondolod így? Elhiszem, hogy az előző vezetés belénk rakta ezt a kételkedő ès fèlő gondolkodást, de mint írtam az Alameny féle csapat más ès 1,5 év alatt ( ami nem kis dolog) oda helyezte a csapatot ahova való! Ez a csapat pluszt fog generálni!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.07.29. 10:10:26

Rivaldo11 írta:
2022.07.29. 09:08:15
Ha a telex írja, akkor az úgy is van! 😂
Vicces, hogy sokan a fotelból játszanak aggódó gazdasági szakembert. Csak szurkolók vagyunk, az a dolgunk hogy örüljünk az erősítéseknek. Persze akinek valami nem tetszik - Xavi, Laporta, stb-az továbbra is csak rinyálni fog.
A telexes cikket el se olvasom mert csak felidegesítem magamat rajta.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.29. 10:09:07

Én sem értem a problémát.
Griezt megfogják venni kötelezően jövő nyáron 40millióért mivel azt mondja a szerződés. De ha meg se vették volna, az a 40 millió eltörpül az évi bruttó 35-45 milliós fizetéséhez képest amit átvállaltak. Amúgy a kölcsönért önmagában kaptunk 10m eurot.


Nem értem mi ez a temetői hangulat, egy fél csapatnyi játékost hoztunk kevesebbért mint amennyiért Coutinhoért fizettek Bartomeuék(és még kb a fizetésük összeadva is kijön Coutinhoéból :lol: ).
De döcöghetünk Braithwaitekkel évekig a középmezőnyben, hogy aztán azok is nyugdíjba menjenek akik Xaviékat-Pep csapatot bámulva nőttek fel, és senki se akarjon ide jönni érzelemből. Koundé, Raphinha, (talán Kessié?) mind-mind azért döntöttek a Barca mellett kevesebb fizuért, mert mond valamit számukra hogy milyen volt a klub mikor igazán sikeres volt és ezen nőttek fel.

Befolyt valami 600millió+ euro a bevételekből(+ Spotify deal stb), ebből jelenlegi állás szerint -130millió euro az idei ablakban az átigazolási arányunk, konkrétan a pénz 1/6-odát költöttük el arra hogy a csapat versenyképes legyen, és Xavinak ne lyukas csapattal kelljen teljesítenie az elvárást hogy a vége megint a BL helyezés elérése legyen.
Emellé még lehet hogy megy Depay(20m), Mingu és még 1-2 töltelék, ezzel még kozmetikázni is lehet ezt a -130 milliót. Ha De Jong legalább a fizetéscsökkentésre hajlandó lenne akkor szintén nagyot fognánk.

Koundét is úgy igazoltuk le 50millióért+változók(hírek szerint ez már csak 5m), hogy TM szerint is ér 60 milliót (Ez Bartomeuéknál úgy nézne ki hogy fejvesztve 80m+netto14-et odadobtunk volna neki ha képbe kerül a Dinamo London)

Azt meg végképp ne felejtsük, hogy a Sixth Streetnek mivel eladtunk, ezáltal nekik is érdekük hogy minél több bevétel jöjjön be, így mindenhol népszerűsíteni fogják a klubot egy olyan kontinensen ahol bőven van fejlődnivalónk. Kezdetnek már az se rossz hogy a Times Square-en ott virítottunk az óriáskivetítőn + boltokat is most terveznek nyitni.

A CVC deal helyett kötöttünk egy sokkal-sokkal-sokkal kedvezőbb üzletet, még ha be is kellett volna áldozni dolgokat érte.Bartoék mit tettek volna? Rohantak volna Tebashoz aláírni a CVC dealt, ezzel röghöz kötve magunkat és elvágva minket a Szuperligától.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2022.07.29. 10:13:11-kor.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.07.29. 10:01:24

daffy írta:
2022.07.29. 09:06:47

... (ha jól értem a sztorit)

... De biztosan az elnök és a pénzügyi szakik tudják jobban,hisz ez a dolguk.
Meg is írtad a lényeget! :)

De, ha komolyabban nézzük...
A La Liga jogok 25%-a lett eladva, ami bevétel kvázi fix-nek tekinthető... Tehát gyakorlatilag az eladás egy kölcsön, amire kamatot fizet a klub - az FFP miatt lett ilyen formában intézve, egy "kiskapu". Ráadásul a nagyobb hányad kölcsön visszafizetésre ment el... (ha kölcsönt vett volna fel a klub, senki észre se vette volna...)

Szét kell választani a pénzgazdálkodást és az éves működést (ahogy egy cégnél is - lehet bőségesen pénzed veszteséges cégként is, és léphet fel pénzhiány nyereséges cégeknél is )
A pénzügyi része a dolognak (cash-flow = van-e pénze a klubnak) kezelve van hosszútávú kölcsönökkel... Tudnak fizetni, utalni...
Az éves gazdálkodás része (mérleg -> FFP), amivel küzd a klub, ez is csak a szigorú spanyol szabályok miatt - hiába van a számládon pénz, nem költheted el!
Az igazolások teljes összege NEM az idei évet terheli, el van osztva a szerződés éveinek száma szerint (amortizáció).

Amúgy a Barca a világ top3 legtöbb bevételét generáló klubja, csak sok a költsége. Ezek a költségek viszont, sztem a normal üzleti világban megszokottakhoz képest, viszonylag egyszerűen csökkenthetőek... Még FdJ szerződése is lejár 2026-ban, azaz max 4 év alatt elfogynak a nagy szerződések, a klub tekintetében ez egy átmeneti időszak, a jogok esetében is 25 évről beszélünk.. Ktg-k csökkentés után akár vissza is lehet a jogokat vásárolni (ahogy egy hitelt visszafizetsz idő előtt)...

A mostani vezetés az átmenet lerövidítésén dolgozik, közép távon egyébként is helyreállnak a dolgok, míg rövid távon egy közepesen jó BL szereplés bőven kompenzálja az eladott jogokat és az extra költések adott szezonra eső részét...

Az előző vezetés le lett váltva, klub feljelentést tett a hatóságoknál... No comment...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.07.29. 09:55:38

Rivaldo11 írta:
2022.07.29. 09:08:15
Ha a telex írja, akkor az úgy is van! 😂
Vicces, hogy sokan a fotelból játszanak aggódó gazdasági szakembert. Csak szurkolók vagyunk, az a dolgunk hogy örüljünk az erősítéseknek. Persze akinek valami nem tetszik - Xavi, Laporta, stb-az továbbra is csak rinyálni fog.
Nem tudom emlekeztek e még, de rosell meg bartomeu alatt is azt nyomtuk mikor két kézzel szórták a dellát, hogy minket csak a sportszakmai resze erdekel, meg nem hulyek ők, biztos tudják meddig lehet nyujtozkodni. Aztan láttuk mi lett a vége :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.29. 09:08:15

Ha a telex írja, akkor az úgy is van! 😂
Vicces, hogy sokan a fotelból játszanak aggódó gazdasági szakembert. Csak szurkolók vagyunk, az a dolgunk hogy örüljünk az erősítéseknek. Persze akinek valami nem tetszik - Xavi, Laporta, stb-az továbbra is csak rinyálni fog.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése