Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 14:36:07

soadroli írta:
2022.06.09. 14:00:29
de Jong is no longer a priority for Barça. His departure seems more likely every day. Xavi has accepted to sell him if a quality replacement is signed. [Mundo Deportivo]
Kiváncsi lennék Xavi kit tart "quality replacement"-nek...
Tuti Ferran Torres az :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.06.09. 14:00:29

de Jong is no longer a priority for Barça. His departure seems more likely every day. Xavi has accepted to sell him if a quality replacement is signed. [Mundo Deportivo]
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.09. 13:42:59

vg99 írta:
2022.06.09. 10:35:40

Trincao 1 évet játszott a Bragaban, villanásokkal, de még ott sem volt folyamatosan jó, gólokkal, passzokkal.
31 millió nagyon is sok volt érte, főleg, hogy nem 1, hanem 3 szintet lépett egyszerre.
Hát enyhe túlzás, hogy villanásai voltak és nem volt jó folyamatosan. Nem egyszer volt a hónap játékosa 20 évesen. 9 góllal és 13 assisttal zárta a szezont, mielőtt idejött. Nálunk hiába játszott sok meccsen gyakorlatilag mindig csak 10-20-30 perceket kapott, úgy pedig nem könnyű nagyot alkotni. Így, hogy Dembélé megy szerintem simán maradhatna, kíváncsi lennék Xavi alatt milyen teljesítményt hozna le, habár Torrestől nem fogja tudni úgysem elvenni a kezdő helyet.

Arra leszek még kíváncsi, hogy Torre mit fog mutatni az előszezonban. Van esély rá, hogy meggyőzi Xavit és az első csapat tagja lesz. Habár nem tudom mennyire szerencsés egy 17 két 19 és egy 25 éves játékosra bízni a kp-t. Igaz, jól is kijöhetünk belőle. Kessiétől kicsit tartok, nekem elég zsákbamacskának tűnik, de ha beválik a hosszú távon meglenne a jövő kp-ja plusz Pedri és Gavi sem nyeretlen kétévesek hiába fiatalok.
Talán Torre is tud olyat robbanni mint a fenti két srác, legalábbis ami az általános vélemény róla nem kizárt.

A Marca azt írta, hogy De Jong-ot csak 80-85 millió + változókért hajlandó eladni. Ha ez igaz szerintem ó megoldás. Igaz, hogy nagyon fájó lenne ha elmegy, de felaszabadulna a legmagasabb fizetés és bejönne egy olyan összeg, amiből nagyon kényes posztokat oldhatnánk meg.
30-35 millióért el tudnánk hozni Koulibaly-t és még maradna is pénz másra.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.06.09. 11:26:32

Egy pillanatra futott át rajtam Trincao kapcsán, hogy milyen is lenne az a jobboldal.
Alves? SR? Trincao?
izgalmas szezon vár majd ránk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.09. 10:50:58

fanbarca írta:
2022.06.09. 09:13:52
Azért a Wolves-ból is inkább lefele lógott ki. Dembélé teljesen más polc, inkább erőnléti gondjai voltak, focizni mindig tudott. Lőni meg most se.
Én a wolvesos támadókat nem merném megítélni. Traoré is asszem 0-0 stattal jött át, vagy tán 1 gólpasszal, itt meg ha időarányosan megnövelem a tényleges asszisztjait, 8-10-et akár összeszedett volna fél szezon alatt, ha Dembélé lelátózik, ahogy tervben volt. Trincao nálunk télen 1-2 hétig nagyon magas szintet hozott, mielőtt átmentünk 3-5-2-re és elvesztette a posztját, ha azt tudná hozni, simán elég lenne, de hát ki tudja.

Dembélés résszel teljesen egyetértek, ráadásul ő eleve fiatalon érkezett a lagymatagságba, még nem is volt honnan visszaesnie fizikumban, mint a többieknek. Lőni meg egyenesen sokkal rosszabbul lő, mint régebben, volt 2 időszaka is, mikor szépen termelte a gólokat. 18 őszén kifejezetten extra mennyiségben, és Koeman alatt is azért tudott lőni jópárat, sokkal kevesebb helyzetből.

A mainstream Lewa ügyhöz: ő tipikusan az a játékos, aki gólra váltja minden normális helyzetét, és olyan pozíciókból is gólt szerez bármelyik testrészével, amire csak Ibra volt képes. Közben meg hozza a kecske fejtudományát is, ami a mostani széljátékunkkal nagyon kifizetődő lenne, csak mellette tud focizni is. Illik ő ide bőven, Ibra is illett, még ha a szerintem tökéletes Barca-csatár Eto'o után nem is tűnt annyira tökéletesnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 10:45:28

visca el barca írta:
2022.06.09. 07:31:06
En nem nezek sok bayern meccset, de nekem ez a lewandowski olyan tohonya, darabos palinak tunt mindig is. Sokkal jobb lett volna egy egeszeges aguero, pici, gyors, furge, mozgekony, sokkal jobban illene a futsalos tiltitolinkba mint a lengyel.
Lewandowski tökéletesen illene a mi tilitoli focinkba mert a rengeteg góljai közül kemény 13-mat lőtt a 16-oson kívülről(2021 októberi stat), ami előre vetíti hogy a kihagyhatatlant legalább ő nem hagyná ki.

A hatalmas hátrány viszont az hogy cserébe tovább erősödne a "250 passz a kapuig vagy nincs gól"-féle játék mert a stat alapján tőle sem lehet várni hogy megunja és 30-ról lő egy bombagólt.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.06.09. 10:35:40

fanbarca írta:
2022.06.09. 09:13:52
zsoltfree írta:
2022.06.09. 08:13:47
Ti nem tartanátok meg Trincaot? 22 éves, elvileg Portugáliában egy elég jó év után igazoltuk le. Nálunk persze nem volt jó éve, de azért ez Messin kívül mindenkire igaz volt. Kapnánk érte kb 10 milliót, vagy valami kölcsön lehet megint. Viszont nálunk ez teljesen hiányposzt és év elején láthattuk, hogy a b-ből jövő szélsők elég kevesek a ligába. Ha pedig venni kéne, ez kb a legdrágább poszt. Új Messi pedig nem jön fel minden évben a B-ből.

Dembelé is egy full senki volt itt 3 évig és hogyhogy nem Xavinál volt egy jó fél éve.
Azért a Wolves-ból is inkább lefele lógott ki. Dembélé teljesen más polc, inkább erőnléti gondjai voltak, focizni mindig tudott. Lőni meg most se.
Trincao 1 évet játszott a Bragaban, villanásokkal, de még ott sem volt folyamatosan jó, gólokkal, passzokkal.
31 millió nagyon is sok volt érte, főleg, hogy nem 1, hanem 3 szintet lépett egyszerre.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.06.09. 09:54:01

davi10 írta:
2022.06.09. 09:38:27
Trincao-nak nálunk volt tavaly egy bíztató időszaka, szerintem ha már eladni nem tudjuk rendes áron, akkor maradhat.

Jutgla eladása meg nem tudom mennyire jó döntés. Szerintem nem lett volna ördögtől való, ha egy ilyen tavasz után kap mégegy lehetőséget a nagycsapatban. Másrészt viszont mindig érdekes, amikor valaki 23 évesen még mindig a B csapatban van.
Mindegy, sok sikert neki!
Őt eladni ennyiért szerintem nem rossz bolt, bár a dán helyett én őt tartottam volna meg. Tavaly nyáron jött ingyen, eleve a B csapatba az Espanyol B-ből, gondolom akkor azt se gondolták, hogy 1 milliót fog érni valaha, csak fel kellett tölteni a harmadosztályú keretet.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 09:38:27

Trincao-nak nálunk volt tavaly egy bíztató időszaka, szerintem ha már eladni nem tudjuk rendes áron, akkor maradhat.

Jutgla eladása meg nem tudom mennyire jó döntés. Szerintem nem lett volna ördögtől való, ha egy ilyen tavasz után kap mégegy lehetőséget a nagycsapatban. Másrészt viszont mindig érdekes, amikor valaki 23 évesen még mindig a B csapatban van.
Mindegy, sok sikert neki!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.06.09. 09:24:25

fanbarca írta:
2022.06.09. 09:13:52
zsoltfree írta:
2022.06.09. 08:13:47
Ti nem tartanátok meg Trincaot?

Dembelé is egy full senki volt itt 3 évig és hogyhogy nem Xavinál volt egy jó fél éve.
Azért a Wolves-ból is inkább lefele lógott ki. Dembélé teljesen más polc, inkább erőnléti gondjai voltak, focizni mindig tudott. Lőni meg most se.
Én azért tartanám meg még egy szezonra, mert lehet Xavi alatt ő is javulna, a bére se lehet túl magas, pénzt is keveset kapni érte, plusz ő nem nyugdíjas, mint Di Maria.
De nálam ő jelenleg Queresma 2.0, csak Portugáliában nagy király, Spanyolország és Anglia soknak tűnik neki. Remélem tévedek.
Dembelével ha már összehasonlítjuk: 31m Eur vs. 110 m Eur plusz gondolom a francia bére vagy 5ször nagyobb. Trincaot megérte megpróbálni, szerintem nem is kapott elég esélyt, Cuenca, Tello, Jeffren pl kapott 2-3 évet saját nevelésként, de ha valakit mindeképp el kell küldeni, nyilván őt és ne Depayt mondjuk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.06.09. 09:13:52

zsoltfree írta:
2022.06.09. 08:13:47
Ti nem tartanátok meg Trincaot? 22 éves, elvileg Portugáliában egy elég jó év után igazoltuk le. Nálunk persze nem volt jó éve, de azért ez Messin kívül mindenkire igaz volt. Kapnánk érte kb 10 milliót, vagy valami kölcsön lehet megint. Viszont nálunk ez teljesen hiányposzt és év elején láthattuk, hogy a b-ből jövő szélsők elég kevesek a ligába. Ha pedig venni kéne, ez kb a legdrágább poszt. Új Messi pedig nem jön fel minden évben a B-ből.

Dembelé is egy full senki volt itt 3 évig és hogyhogy nem Xavinál volt egy jó fél éve.
Azért a Wolves-ból is inkább lefele lógott ki. Dembélé teljesen más polc, inkább erőnléti gondjai voltak, focizni mindig tudott. Lőni meg most se.
més que un club
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.09. 08:13:47

Ti nem tartanátok meg Trincaot? 22 éves, elvileg Portugáliában egy elég jó év után igazoltuk le. Nálunk persze nem volt jó éve, de azért ez Messin kívül mindenkire igaz volt. Kapnánk érte kb 10 milliót, vagy valami kölcsön lehet megint. Viszont nálunk ez teljesen hiányposzt és év elején láthattuk, hogy a b-ből jövő szélsők elég kevesek a ligába. Ha pedig venni kéne, ez kb a legdrágább poszt. Új Messi pedig nem jön fel minden évben a B-ből.

Dembelé is egy full senki volt itt 3 évig és hogyhogy nem Xavinál volt egy jó fél éve.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.09. 07:53:46

Laporta beszélt a 06.16-i szavazás előtt:
"We have these economic deals that are options to improve the economic situation, to remain owners of the club."
"I can announce that on Thursday, if you vote in favor, we will launch these economic deals. This means that we will have a positive net worth, we will have a normal debt ratio and we will be able to recruit to be competitive."

Jóváhagyás esetén pozitív évzárással számolnak, ami lehetővé tesz igazolásokat!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.09. 07:31:06

En nem nezek sok bayern meccset, de nekem ez a lewandowski olyan tohonya, darabos palinak tunt mindig is. Sokkal jobb lett volna egy egeszeges aguero, pici, gyors, furge, mozgekony, sokkal jobban illene a futsalos tiltitolinkba mint a lengyel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2022.06.09. 06:57:31

Lewáról az a véleményem, hogy a széljátékunk most egész jó...jók a beadásaink...Auba és Lewa jó befekező...Azt ne feletsük el, hogy már 1000+1 "sztárt" felemésztett a barca stílus!
Zlatan egyik személyes kedvencem...
Itt nem ment úgy neki mint máshol...kiöltük belőle is azt amiért szeretem ( és szerintem még sokan) , hogy 20-30 méterről olyan gólokat lő, hogy besz@rás😀 itt neki is inkább 2-3 méterről kellett termelni...pedig sokszor jó lenne egy egy két olyan játékos aki a 16oson kívűlről is veszélyes...aki egy átlövéssel képes meccseket eldönteni... El kéne már engedni azt, hogy csak az 5ösön belülről lövünk kapura és csak 999 passz után...szóval mindegy, hogy kiket hozunk ide, mekkora sztárokat, ha a játék nem fekszik neki...ezért kéne inkább a futsalból játékosokat hoznunk😂
Vagy ami egyszerűbb lenne...elengedni ezt az évek óta eredménytelen játékot.
Persze ez csak az én véleményem🙂
Avatar
csaby23
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2009.06.16. 15:20:36
Tartózkodási hely: Schalchen, Oberösterreich, Ausztria

2022.06.09. 01:45:09

Chino írta:
2022.06.08. 22:57:37
A MARCA szerint a MU megtette az első ajánlatot De Jong-ért. 60 millió euro fix és 20 millió változó lenne. Remélem ezt csuklóból visszalökik. 90 alatt nem szabadna elengedni, már ha mindenképpen eligazol.
Azért ha őszinték akarunk lenni ez már szinte pofátlanság, pláne annak fényében, hogy a Madrid most fizet 80, sőt, talán 100 millát egy Tchouameni-ért.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.08. 22:57:37

A MARCA szerint a MU megtette az első ajánlatot De Jong-ért. 60 millió euro fix és 20 millió változó lenne. Remélem ezt csuklóból visszalökik. 90 alatt nem szabadna elengedni, már ha mindenképpen eligazol.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.06.08. 22:51:29

visca el barca írta:
2022.06.08. 21:42:59
nem tudom mi lesz ebbol a lewandowski temabol, de ugyanugy nem illik ide mint anno zlatan
Valamelyik héten pont azt mondtam, hogy ha tudnánk csinálni egy jó széljátékot, amivel jobbra balra tudnánk húzgálgatni a védőket és csinálnánk neki réseket, semmi baj nem lenne. De ha az lesz a játék, hogy ide tesszük, oda tesszük, aztán beadjuk neki, akkor megfőzzük őt is mint Zlatant.
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.06.08. 22:50:35

visca el barca írta:
2022.06.08. 21:42:59
nem tudom mi lesz ebbol a lewandowski temabol, de ugyanugy nem illik ide mint anno zlatan
Zlatan nagyon is ide illett, ameddig Messi kint játszott a helyén, a jobb oldalon. Aztán mikor bejött középre, onnantol nem volt posztja a svédnek. De azért előtte termelt rendesen, és játékban sem volt rossz. Ha a posztján játszhatjuk, és lesz mellette beadni is tudó ember, akkor jó lesz itt a lengyel.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.08. 21:42:59

nem tudom mi lesz ebbol a lewandowski temabol, de ugyanugy nem illik ide mint anno zlatan
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.06.08. 21:09:10

Örülök Jutglá értékestésének, nem rossz a srác, de vérmes célokért nagyon kevés az ő tudása. Kessié vagy Chris bemutatása így zöld lámpa?
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.06.08. 20:26:48

Néhányan nagyon el vannak tájolva már bocsi...

Mondjatok már egy posztján top 5-ös játékost, aki hajlandó ide jönni 10 millió alatti fizuért.

Az hogy Lewa kitalálta, hogy abba a csapatba akar játszani akinek rúgtak 8-at, nem tudom hogy strókja van-e de ide kell hozni. Az már csak hab lenne a tortán ha tudnánk használni és nyomna egy Benzema 2.0-át. Egyébként most zizeghet itt mindenki, hogy Villareal a Bayern Európa top 3-as csapata. Nincs olyan játékosuk aki ne férne be hozzánk.

Másrészt nekünk eredmény kell hogy talpra álljunk. Ha ehhez az kell, hogy igazolunk ingyen egy évre öt 33-34 éves világklasszist akkor azt kell csinálni.

Mert konkrétan jelenleg ott tartunk hogy kiröhög a fél világ...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.08. 17:46:01

Jutgla hivatalosan is a bruges jatekosa. 5 millio, plusz a jovobeni eladas 10%a.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.08. 16:17:52

sansz írta:
2022.06.08. 10:49:43
zsoltfree írta:
2022.06.07. 23:09:24
Nem isteníteni szeretném őket, viszont pár dolog:

- Amit adtak a klubnak ennyi időn keresztül, az mindenképpen tiszteletre méltó. Senki nem mondta, hogy ők jelenleg is a világ legjobbjai, de bizonyosan azok voltak, és valószínű azért játszanak, mert ők a kisebbik rossz megoldás. De ez a hozzáállás erősen méltatlan.
Az a méltatlan, ahogy a saját szobraikat döntögetik (és én Messit is idesorolom). Ez csak az ő hibájuk. A múltjuk elismerést érdemel, nem is kicsit, de ezt meg is kapták. De ne éljenek már ebből a jelenükben. Jóllakott ovisok, akiket a királyi kiszolgálás és kényelem tartott itt.

Most írhatod, hogy milyen ügyes gyerekek most is, de te csak a jó pillanatokat emeled ki. A másik része az, hogy még az ELből is teljesen esélytelenül estünk ki, a fenti játékosokra építkezve. Lehet, hogy Busi pl még mindig jó, abban, amit alapvetően csinál, csakhogy ennek a csapatnak már nem erre van szüksége. Lehet, hogy egy fiatal Busira sem, bár azért kipróbálnám persze.
Árnyakba kapaszkodunk és a vízbe merülve is makacsul gyalogolni és lélegezni akarunk.
Nem igazán értem mi alapján estünk ki esélytelenül az EL-ből? A németek egy helyzettel lőttek 3 gólt és így is nagyon szoros, volt egy elvett gól is tőlünk. Ilyet írni hogy esélytelenek voltunk vagy a rosszindulatból vagy az elkeserédésből lehet.
Főleg hogy két meccsen simáztunk egy Napolit a törökökön is csalóka az eredmény, nem volt igazán veszélyben a továbbjutás egy percig sem.
sansz írta:
2022.06.08. 10:49:43
Pique tényleg elképesztő küzdelmet vív a saját testével és sok nagy mentése volt, de hozzátenném, hogy nehéz megítélni korrekten, mert ő imádja a megmentő szerepét. Ebben a rendszerben lubickol, hogy agyatlanul előrerohan magára hagyva a védőtársát, esetleg néha visszaér és bevetődéssel fantasztikusan ment.
Viszont nem kiszámítható és felesleges kockázatokat vállal. Lenglet egyáltalán nem olyan rossz védő, mint amilyen nálunk lett belőle. Egyszerűen ő, és a legtöbb védő nem alkalmas arra, hogy egyedül majd levédekezzen három embert, míg a másik belső védő majomkodik. Egy kőkemény, fegyelmezett védő valószínűleg hasznosabb lett volna a csapatnak.
Albáról még nehezebb írnom objektívan, mert kifejezetten unszimpatikus nekem... De sok nagyon gyenge meccse is volt függetlenül, hogy kedvelem e a karakterét vagy sem.
Piquére ebben a szezonban igazán nem lehetett panasz, amikor egészséges volt. Lenglet nem olyan rossz védő? Korábban tényleg elment egy megbízható cserének, de az utóbbi két évben minden meccsen van 2 olyan hajmeresztő hibája ami tiszta gólhelyzethez juttatja az ellenfelet. Aztán vagy kisegíti MAtS vagy egy társa vagy gól lesz belőle. Egy összeszokott belső védő párost amúgy sem szoktak megbontani, márpedig nálunk egyértelműen a Piqué-Araujo duó volt a leghatékonyabb.
Albanak voltak rossz meccsei, de többségében pozitív volt, saját assisit rekordját döntötte meg, úgy hogy már nem volt Messi. Korábban az assistjai 90 %-a neki ment. Plusz a bajnokságban az egyik legfontosabb meccsünkön szerezte meg a 3 pontot. Balde pedig játszott a B-ben plusz hosszú sérülései is voltak.
sansz írta:
2022.06.08. 10:49:43
És itt jön a pótlás és a rotáció fogalmai. Régebben, 10 éve a csere az gyakran egy lecseszés volt: "sz.r voltál, húzzál a padra h.lyegyerek!". Ma, a nagy terhelések miatt ez azért a jobb csapatoknál már nem így van. Egy természetes dolog, látványosan nem duzzognak a játékosok általában, vagy legalábbis nem mutatják ki.
A baj, hogy nálunk rotáció sosem volt és most sincs. Az nem rotáció, hogy de Jongot leküldjük a pályáról időnként. Az lenne a rotáció, ha nem éreznék ezer kilométerről a kivételezéseket, ha azt látnánk, hogy kap 20 perceket stabilan mondjuk Balde amíg ki nem derül, holy olyan rossz... Az rotáció, ha Busi egyetlen meccset sem játszik végig és nem egy az egyben Busi játékát várnánk el a helyettesétől...
És beszélhetünk töketlen edzőkről is, de nem létezik, hogy nekünk 15 éve csak olyan van. Itt a játékosok is benne vannak vastagon. Makacs, erős emberek.

Ahogy írtam már, ha X emberre épül a csapat és minden úgy történik ahogy ők akarják, ami NEKIK (és nem a csapatnak) a legjobban fekszik, akkor ne arról beszéljünk most, hogy a saját közegükben milyen ügyesek is tudnak lenni, hanem, hogy mit érünk el velük.
Nagyon remélem, hogy Fatiékat nem fogjuk elrontani és a következő generációk (nem Lewáék.. :D ) már egy modernebb rendszerben focizhatnak. Ehhez kellenek játékosok, de nem idősebbek...
A rotáció kérdése ebben a szezonban nagyon kényes. Annyi sérülés volt, hogy szinte lehetetlen volt rotálni. A téli átigazolási szezonig gyakorlatilag egy épkézláb csatárunk volt, aki aztán le is sérült. Amikor lettek támadók forgatva is volt a csapatrész. Alves is inkább kényszerből játszott, amikor egészséges volt Dest szinte mindig ő volt jh.
Ezt a rotálást abszolút nem lehet negatívumként felhozni. A Realnál még ennyi forgatás sem volt, pedig ott negyedennyi sérüléssel sem küszködtek.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.08. 14:07:15

Amig a 3 oreg, meg a szintet alulrol sem uto sallang itt van, semmi valtozas nem lesz. Mondjuk az sem segit h jatekban xavi ezt a nosztalgia vonatot erolteti. Jovore nagyjabol blben az elso komolyabb csapat (van 10 ilyen) kicsap, a bajoksag meg inkabb azon fog mulni, h a real mennyit fog botlani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése