Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.07. 23:09:24

Nem isteníteni szeretném őket, viszont pár dolog:

- Amit adtak a klubnak ennyi időn keresztül, az mindenképpen tiszteletre méltó. Senki nem mondta, hogy ők jelenleg is a világ legjobbjai, de bizonyosan azok voltak, és valószínű azért játszanak, mert ők a kisebbik rossz megoldás. De ez a hozzáállás erősen méltatlan.
- Alba ennyi idősen is egy ilyen rossz évben is nem lefelé lógott ki, és támadásban még mindig tudott rátenni egy lapáttal: iszonyat bomba gól és egyéni rekord gólpassz. Védekezésben pedig volt jobb. Az pedig, hogy Cucurella nem játszott a helyén... Ő azért azóta nem egy Liverpool vagy hasonló helyen játszik. Illetve most van egy Baldé, és amiért 1-2 meccsen jól játszott, ez indok arra, hogy építsük rá a szezont egy igen csak jó bal hátvéddel szemben?
- Pique sem lógott ki a csapatból idén lefelé, és már érkezett mellé jópár kh az utóbbi időkben, de a 2 franciának a nevét sem írom le inkább, Eric G. lehet lesz jobb, de elég rosszul kezdett, és egyedül Araujobam lehet bízni csak. Nem a Pique miatt ment el a legtöbb meccs, és kB félholtan is játszott mindig.
- Busi sem az a játékos aki idén borzasztó lett volna. Azért maradhatnánk szerintem abban, hogy egy vilagklasszis középpályás aki edzőnek sem rossz azért csak jobban látja, mint innen bárki, hogy kit kéne játszatni azon a poszton.
- Roberto: soha sem volt keyplayer. Egy középpályás cserének indult, de mivel Alves után nem voltak képesek 1 épkézláb jobb hátvédet sem igazolni, így oda ő volt a kisebb rossz. Mivel konkrétan venni nem tudunk senkit, sőt még az ingyen igazolhatókat sem tudjuk regisztrálni, valamint helyette egy Dani Alves van, esetleg egy semmitmondó Dest.... Így igencsak indokolt, hogy kevés pénzért maradjon még egy évet.
- Illetve ne felejtse el senki, hogy az edző látja mi van a szinfalak mögött, a játékosokkal van egész nap, és nem kis focista volt, valamint minden világsztár kB azt nyilatkozta eddig csak róla, hogy nagyon látja a focit. Biztosan van egy elképzelése a játékról, tudja mi hogy működik, viszont egy ritka kaki keretet vett át egy ritka rossz helyzetben.
- persze, én is néznék mást helyettük, de nincs pénzünk, illetve a második hely és az El(ből a kiesés) nem hoz sok pénzt. Nem azért leszünk gagyik, mert ez a 4 ember itt van, hanem mert nem ilyen csúcs Messi - Neymar - Suarez szaladgál elől. Sőt, amikor ők szaladgáltaltak egy spanyol vb+eb győztes mezőny játékosokkal és ilyen Dani Alves, Mascheranokkal kiegészülve.... Na akkor sem nyertünk meg mindent, volt pár év, hogy semmit

+ ezek a játékosok az utóbbi években egyre csak kevesebbet keresnek
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.07. 21:11:52

Gaillard írta:
2022.06.07. 20:14:20

Tudod én egy olyan csapat mérkőzéseire jártam itthon évtizedekig, amely meg sem közelítette a korábbi időszak eredményességét, aminek nem lehettem tanúi csak mások elmondásai alapján.

Bocsáss meg, de az írásaid alapján Te inkább egy állandóan elégedettnek (győztesnek) lenni kívánó fogyasztóként tekintesz a clubra, olyan piaci (liberális jellegű) az érzelmi megközelítésed, kevésbé számít az identitás, a közösségi érzet, mert azt egyértelmű hátrányként éled meg a versenyben, pedig az információk egy morzsájának a birtokában vagy csak az egész rendszer, annak működési mechanizmusát illetően.

Én meg egy megye 2-es csapatért jobban izgulok, és átélem a meccseiket 25 éve, mint a barcáét, na bumm.
most ennek mi köze ehhez amiről szó volt?

persze, hogy elégedett akarok lenni, de a megelégedésemet nem a trófeák határozzák meg, hanem a játék pl. amit márciusban leraktunk az asztalra arra csettintettem én is, pedig nem nyertünk semmit vele. de jó volt látni a játékot.
nem az identitást élem meg hátrányként, hanem azt, amikor görcsösen ragaszkodunk hozzá, pedig már évek óta csak bukunk ezekkel a játékosokkal, akikre még mindig építeni akarunk.

de örülök, hogy nálad a bölcsek köve, és a körmönfont mondataiddal kiforgatod az ember szavait, és beírsz olyanokat a számba (kezembe) adva, amikről nem is beszéltem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.06.07. 21:01:54

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az nem megoldató, hogy egy Umtitit, egy Pjanicot és társaikat, akikkel abszolúte nem számolnak, nem regisztráltatják a következő idényre, hogy új játékosokat lehessen regisztrálni?
Vagy ez nem befolyásolja?
Nem tudom hogy megy ez, azért kérdezem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.07. 20:21:36

Gaillard írta:
2022.06.07. 19:34:39
Amennyiben valamelyik fiatal olyan tehetséggel és egyéb adottságokkal van megáldva, ami predesztinálja őket a szereplésre, az biztos megkapja a lehetőséget, lásd Pedri, Gavi, Fati esetét és Nico is jutott bőven percekhez, pedig szinte beugrók voltak.
És a felsorolt játekosok közül ki játszik Busi, Pique, Alba posztján?
Csak olyan helyre épitettünk be fiatalokat, ahol nem voltak öregek. Volt itt Oriol Busquets, Nico-t is Busi helyére predesztinálták, FDJ is valamennyire vkp-nak érkezett, egyik se játszott huzamosabb ideig Busi posztján.
Alba helyére meg ott lett volt Cucurella, akiért most kapkodnak a PL csapatok, illetve Balde, aki hónapokig egészséges volt, de keretbe se került.

Szerintem ha Iniesta még itt lenne, nem játszana sem Pedri sem Gavi.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.06.07. 20:14:20

csababarca írta:
2022.06.07. 08:58:49

ezt engedjük már el, hogy minősítgetünk, hogy ki az igazi szurkoló.
főleg aki ide ír, mindenki jót akar a klubnak.
valakit az zavar ha sumákolnak (engem), valakit az eredménytelenség, stb.
mint amikor azon versengünk ki az igazi magyar.

sikerek kellenek, ez elengedhetetlen, mert abból van bevétel, abból vannak új szurkolók, abból épül a brand. ez ha tetszik, ha nem így van.

én nem tudom jelenleg mi a Barca féle struktúra, én kapkodást látok, össze vissza beszélést. de nincs is ezzel baj igazából, néha elkell engedni a gyökereket, máshonnan meríteni, működőképes modelleket ellesni, hasznosítani az adott közegben. ez lenne a feladat, és azt látom, hogy erre felé nézelődik a klub is, csak még bátortalanul, mert "mi van ha nem teszik a szurkolóknak, hogy nincs tikkentakken".

meglátjuk hova fut ki a történet, én elengedném az átjárósdit a klubnál, és nem dobálóznék nevekkel egyáltalán, nem egészséges, sőt sokszor már nevetséges.

Tudod én egy olyan csapat mérkőzéseire jártam itthon évtizedekig, amely meg sem közelítette a korábbi időszak eredményességét, aminek nem lehettem tanúi csak mások elmondásai alapján.
Édesapám, majd később a lokálpatriótizmusom vitt a sok kudarc ellenére a stadionban és mivel kevés volt a siker, így annak a kevésnek jobban tudott örülni az ember, mint ha egy agyonnyomott, erőgépezetnek szorítana valaki. Nekem fontos volt a hagyomány, a saját nevelésű játékosok, a szurkoló társak, a helyszín, a küzdés, mert ezek nélkül az egész csak egy giccses műbalhé, ahol az egyén győzelemből adódó boldogság érzete minden más értéknél fontosabbá válik.

Bocsáss meg, de az írásaid alapján Te inkább egy állandóan elégedettnek (győztesnek) lenni kívánó fogyasztóként tekintesz a clubra, olyan piaci (liberális jellegű) az érzelmi megközelítésed, kevésbé számít az identitás, a közösségi érzet, mert azt egyértelmű hátrányként éled meg a versenyben, pedig az információk egy morzsájának a birtokában vagy csak az egész rendszer, annak működési mechanizmusát illetően.

Volt egy főnököm (tulajdonos is volt), aki ebben az eszmében élt, az állandó változás híve volt, mert egy fajta fétisként tekintett arra, anélkül úgy gondolta minden rosszabb, lemaradunk valamiről. Voltak jó ötletei, de számtalan felesleges dolog is, aztán a másfél évtized után nagy pénzzel távozott (eladta a céget - egyéni boldogság teljesítve), de az ott felépült közeg cserébe széthullott és a korábbi "dumák" esetében rá kellett jönnie mindenkinek, hogy az egész csak arra volt jó hogy megvezesse (inspirálja) a közeget, hogy a végső sikert elérje (anyagi boldogság).
A szabályokat kellően rugalmasan értelmezte (legyen nála "rosszabb", de neki nem kell angyalnak lennie, mert úgy is vannak nála rosszabbak), viszont nagy igyekezettel ugyanúgy bírált mindenkit (politika, üzlettárs) a távolban, pedig csak kihasználta a környezetét, nem volt sokkal jobb ember a bíráltaknál.

Nekem ez a csapat azért volt szimpatikus, mert a (különböző) erőfölényben lévő Real orra alá tudott firkantani, karakteres és néha nagyon élvezetes focit tudott bemutatni, illetve hogy saját erőből tudott jó ideig építkezni, miközben a labdarúgás világa elment a totális üzletiesedés irányába és megérkeztek a legnagyobb genszterek ("üzlet emberek") is a húsos bödön köré.
Persze, a Barca tartani kívánta - ki nem - a kivívott nemzetközi dicsőséget (túl hirtelen és túl nagy impulzussal érkezett), így került egyre távolabb is a mezen az UNICEF logó a markáns helyről.
Nehéz egyszerre mindkét szempontnak megfelelni, de a kettő együtt tud igazán értékes lenni.
Mindenki szereti a sikereket, de az odavezető út a legfontosabb véleményem szerint, mert akkor lehet igazán érezni a siker izét, ha kiérdemli valaki.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.06.07. 19:34:39

zsoltfree írta:
2022.06.07. 17:36:16
Szóval a Piqué-Busi-Alba miatt volt ilyen kaki szezonunk, és mindenkinek amúgy van pótlása, vagy ha esetleg nincs, akkor simán tudunk venni egy minőségi játékost a helyére fejenként legalább 50-ért, ugye? Ja, nem.

Bár, ha már itt évekkel ezelőtt elzavarták volna még Messit is, nem is tudom mit várok.

Ezen játékosok nélkül még a BL sem lett volna meg tavaly (kevés érdemi és eredményesen bevethető alternatíva állt rendelkezésre a posztjukon), anélkül pedig jött volna a zuhanó repülés ebben a gazdasági helyzetben, ezért nem kockáztatott Xavi.
Mivel belső forrásból tudott főleg építkezni a club, így azon szempont is sokat nyomott a latba, hogy milyen rendszerben tud az adott keret legeredményesebb lenni.

Amennyiben valamelyik fiatal olyan tehetséggel és egyéb adottságokkal van megáldva, ami predesztinálja őket a szereplésre, az biztos megkapja a lehetőséget, lásd Pedri, Gavi, Fati esetét és Nico is jutott bőven percekhez, pedig szinte beugrók voltak. Baldenek a sérülései rossz ütemben jöttek, de valószínűleg Ő is több percet kapott volna.

Persze, ha még rosszabb a gazdasági helyzet, mint amire számítottak és továbbra is támaszkodni kell majd a meglévő erőforrásokra, akkor nem kell nagy lángész ahhoz, hogy egy idős, idősödő játékos egyre kevésbé lesz húzóerő, de az Ő esetükben eleve a kontraszt (csúcsidőszakhoz mérten) nagy.
Busquets igen is, a játék bizonyos elemeiben zseniális játékos, kevesen tudták azt a pályafutásuk alatt, amit ez a pali a pályára tett és Alba is olyan balhátvéd/szélső, aki a profi mezőnyben játszó csatárok nagy részénél képzettebb, gyorsabb, de már nagyon behatárolt a kora miatt a következő időszak teljesítménye, mert azt az intenzitást nem lehet végletekig játszani.
Piqué nagyon jó idényt hozott a sérülése és a kora ellenére és mivel totál homályok voltak - Araújo kivételével - hozzá képest az alternatívák, így Ő is nagyon kellett a tavalyi idényben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.07. 19:31:34

Kicsit ilyen tyúk meg a tojás ez.
Itt vannak még, úgyhogy nem kell helyettük senki.
Nincs helyettük senki, úgyhogy maradniuk kell még.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.07. 19:27:57

visca el barca írta:
2022.06.07. 18:05:05
zsoltfree írta:
2022.06.07. 17:36:16
Szóval a Piqué-Busi-Alba miatt volt ilyen kaki szezonunk, és mindenkinek amúgy van pótlása, vagy ha esetleg nincs, akkor simán tudunk venni egy minőségi játékost a helyére fejenként legalább 50-ért, ugye? Ja, nem.

Bár, ha már itt évekkel ezelőtt elzavarták volna még Messit is, nem is tudom mit várok.
... Egyik se gyengebb a 3 oregnel...
Ha így lesz, én nagyon örülni fogok!
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.07. 19:04:23

Deluigi írta:
2022.06.07. 14:32:28

ez nem egeszen igy van

van egy csomo eladando dolgunk, ami sok penzt er, de ovatoskodnak vele, ha nem muszaj, nem adjuk el, inkabb bercsokkentes meg egyeb huncutsagok, de ha minden kotel szakad, akkor mehetnek piacra az ertekek is

700m van a levegoben, de ki akarnak elotte hasznalni mindegy egyeb lehetoseget
Abszolút egyetértek! :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.06.07. 18:05:05

zsoltfree írta:
2022.06.07. 17:36:16
Szóval a Piqué-Busi-Alba miatt volt ilyen kaki szezonunk, és mindenkinek amúgy van pótlása, vagy ha esetleg nincs, akkor simán tudunk venni egy minőségi játékost a helyére fejenként legalább 50-ért, ugye? Ja, nem.

Bár, ha már itt évekkel ezelőtt elzavarták volna még Messit is, nem is tudom mit várok.
Itt lesz ha minden jol megy kessie, christensen, marcos alonso. Egyik se gyengebb a 3 oregnel, de gondolom egyik sem lesz kezdo barmelyikuk karara is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.07. 17:36:16

Szóval a Piqué-Busi-Alba miatt volt ilyen kaki szezonunk, és mindenkinek amúgy van pótlása, vagy ha esetleg nincs, akkor simán tudunk venni egy minőségi játékost a helyére fejenként legalább 50-ért, ugye? Ja, nem.

Bár, ha már itt évekkel ezelőtt elzavarták volna még Messit is, nem is tudom mit várok.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.07. 15:39:59

davi10 írta:
2022.06.07. 15:32:04
Talán ide is illik:
📊 75.33% of Mundo Deportivo readers would prefer if Barcelona's captains did not continue at the club next season.
Nem láttam magát a szavazást de ez így elég vicces :D
Nem értenek hozzá, nem látják a zsenialítást.

Hiába, mert a klub teljesen máshogy gondolja.
Utolsóként lesznek eladva/elküldve/padra téve.
És ne, ne kezdődjön el a kör, hogy de hát mennyit volt pihentetve Busquets is, meg Piqué...


Dembeléről sincs semmi hír, megy-marad, ki tudja mi lesz itt a nyáron, káosz van rendesen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.07. 15:32:04

Talán ide is illik:
📊 75.33% of Mundo Deportivo readers would prefer if Barcelona's captains did not continue at the club next season.
Nem láttam magát a szavazást de ez így elég vicces :D
Azt hiszem TS az 5. kapitány, de gondolom nem neki szólt elsősorban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.06.07. 15:02:44

daffy írta:
2022.06.07. 11:59:06
Kovbal88 írta:
2022.06.07. 11:46:01
Izgalmasan hangzik ez a Lewandowski-ügy! Na nem miattunk, hanem a Bayern miatt.
Az alaphelyzet az, hogy a játékosnak van még egy év a szerződéséből és el akar jönni a Barcelonába, aki ingyen akarja megszerezni, viszont a Bayern meg elengedné csak ugye pénzért.

Szóval, a lehetőségek
A Bayern elengedi ingyen és nem nyer de nem is bukik nagyot az üzleten
A Banyern nem engedi el és marad egy évig, ott a fizetése és ugye bukják szintén az átigazolási díjat pénzt.
Meglátjuk mi lesz, de a lengyel, már jól nem fog járni az biztos
A barca senkit nem tud regisztrálni. Eladásra kéne vastagon ráfeküdni,hogy az azokból érkező bevétel töredékét új játékosra lehetssen fordítani.
Szerintem Dembele felszabadult bére elég kell hogy legyen, meg majd megoldják valahogy. A regisztráció a legkevesebb.
Amúgy idióta egy szabály. Normál esettben lehet, hogy működik, de nálunk nem segíti a klubot.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.07. 14:32:28

daffy írta:
2022.06.07. 11:59:06
A barca senkit nem tud regisztrálni. Eladásra kéne vastagon ráfeküdni,hogy az azokból érkező bevétel töredékét új játékosra lehetssen fordítani.
ez nem egeszen igy van

van egy csomo eladando dolgunk, ami sok penzt er, de ovatoskodnak vele, ha nem muszaj, nem adjuk el, inkabb bercsokkentes meg egyeb huncutsagok, de ha minden kotel szakad, akkor mehetnek piacra az ertekek is

700m van a levegoben, de ki akarnak elotte hasznalni mindegy egyeb lehetoseget
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.06.07. 11:59:06

Kovbal88 írta:
2022.06.07. 11:46:01
Izgalmasan hangzik ez a Lewandowski-ügy! Na nem miattunk, hanem a Bayern miatt.
Az alaphelyzet az, hogy a játékosnak van még egy év a szerződéséből és el akar jönni a Barcelonába, aki ingyen akarja megszerezni, viszont a Bayern meg elengedné csak ugye pénzért.

Szóval, a lehetőségek
A Bayern elengedi ingyen és nem nyer de nem is bukik nagyot az üzleten
A Banyern nem engedi el és marad egy évig, ott a fizetése és ugye bukják szintén az átigazolási díjat pénzt.
Meglátjuk mi lesz, de a lengyel, már jól nem fog járni az biztos
A barca senkit nem tud regisztrálni. Eladásra kéne vastagon ráfeküdni,hogy az azokból érkező bevétel töredékét új játékosra lehetssen fordítani.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.06.07. 11:46:01

Izgalmasan hangzik ez a Lewandowski-ügy! Na nem miattunk, hanem a Bayern miatt.
Az alaphelyzet az, hogy a játékosnak van még egy év a szerződéséből és el akar jönni a Barcelonába, aki ingyen akarja megszerezni, viszont a Bayern meg elengedné csak ugye pénzért.

Szóval, a lehetőségek
A Bayern elengedi ingyen és nem nyer de nem is bukik nagyot az üzleten
A Banyern nem engedi el és marad egy évig, ott a fizetése és ugye bukják szintén az átigazolási díjat pénzt.
Meglátjuk mi lesz, de a lengyel, már jól nem fog járni az biztos
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.07. 09:13:48

csababarca írta:
2022.06.07. 08:58:49
...és nem dobálóznék nevekkel egyáltalán, nem egészséges, sőt sokszor már nevetséges.
Mondjuk a kampány óta a nevekkel főleg csak a sajtó dobálózik. Arról azért szerintem pláne nem tehet egy vezetőség, hogy elutazik x helyre, és mánap már születnek a cikkek, pl. a norvég esetében, hogy "előrehaladott tárgyalásokat folytatunk Haalanddal". Ezen híreknek inkább csak cáfolatai hangzottak el Laportáék szájából. Még el is hiszem, hogy esetleg tényleg miatta mentek oda, de legfeljebb csak puhatolózni, hátha alacsony bérrel jönne, vagy megvehetnénk részletre, tudja a fene.

A többivel, főleg az szurkolói-erkölcsi résszel teljesen egyetértek, a legnagyobb szélsőségek is szerethetik pont ugyanúgy a klubot (mondjuk egy szélsőséges optimista, vagy szélsőséges pesszimista, stb). Pl. VEB-ről sem gondolom, hogy kevésbé szereti a Barcát, mint én, aki jóval reményteljesebben áll a dolgokhoz. Egyszerűen csak más szemszögből fogjuk meg a dolgokat, híreket, igazolásokat, akár meccseket.
Amúgy az általad említett okok miatt nem szeretem pl. a divatdrukker kifejezést sem, de ez már kezd off lenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.07. 08:58:49

Gaillard írta:
2022.06.06. 20:38:48

Mondjuk egy igazi szurkoló bármilyen körülmények vagy sikertelenség esetén is a clubot, az ahhoz köthető érzelmek, szokások, identitások és a helyiek esetében a lokálpatriótizmus miatt is szereti, de az a szurkolói kör számossága és gazdasági hatása jelentősen csökkenni tud akár évtizedes távlatban is, ha elmaradnak a komolyabb sikerek.
Itt is érződik sok fórumozónál, hogy sokkal fontosabbak számára a sikerek, a csillogás (egy fajta sikeres multiként tekint a clubra), mint mondjuk a club indentitásának a megőrzése vagy annak elfogadása, hogy egyszerűen nem lehet mindig a csúcson lenni egy Barca féle struktúrával a mai gazdasági közegben, főleg, ha a versenytársak másból főzhetnek.
Az emberek sajnos ebben a "csúcsfogyasztói" társadalomban általánosságban gyarlók.
ezt engedjük már el, hogy minősítgetünk, hogy ki az igazi szurkoló.
főleg aki ide ír, mindenki jót akar a klubnak.
valakit az zavar ha sumákolnak (engem), valakit az eredménytelenség, stb.
mint amikor azon versengünk ki az igazi magyar.

sikerek kellenek, ez elengedhetetlen, mert abból van bevétel, abból vannak új szurkolók, abból épül a brand. ez ha tetszik, ha nem így van.

én nem tudom jelenleg mi a Barca féle struktúra, én kapkodást látok, össze vissza beszélést. de nincs is ezzel baj igazából, néha elkell engedni a gyökereket, máshonnan meríteni, működőképes modelleket ellesni, hasznosítani az adott közegben. ez lenne a feladat, és azt látom, hogy erre felé nézelődik a klub is, csak még bátortalanul, mert "mi van ha nem teszik a szurkolóknak, hogy nincs tikkentakken".

meglátjuk hova fut ki a történet, én elengedném az átjárósdit a klubnál, és nem dobálóznék nevekkel egyáltalán, nem egészséges, sőt sokszor már nevetséges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.07. 07:46:29

Pepp írta:
2022.06.07. 00:13:25
Abnormális fizetések vannak és ez Bartomeu bűne, de Messinek nem kevés köze van hozzá, mivel az ő bére húzta fel a többiekét is.
Akik nyilván hülyék lettek volna visszautasítani évi 3-6 milliárd!!!! Ft-ot, 4-5 éven keresztül... Közületek ki utasította volna vissza?
miert lenne Messi bune?

amikor szoltak, hogy csokkenteni kellene, bennevolt a felezesben is

el volt hallgatva elottuk, hogy nincs penz, nem ok tehetnek rola

hanem az agybeteg vezetoseg, aki utanam a vizozon cimszoval teljesen elveszitettek a kontrollt a penzugyek folott

amire meg rajott a covid is
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.06.07. 00:13:25

FCBsteve írta:
2022.06.06. 22:20:41
fanbarca írta:
2022.06.06. 21:04:43
Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
Úgy olvastam, hogy lehet kevesebb a fizetés, DE a Liga az FFP keret megállapításánál max 50% csökkenés fogad el... Hiába lett volna kevesebb a fizu, regisztráció szempontjából a korábbi fizu 50%-a lett volna a mérvadó!

Én azt nem értem a Messi ügyben, hogy ha annyira akarták a hosszabbítást, miért hagyták a szerződést lejárni?
Itt van Dembele pl. A játékos már regisztrálva, ha hosszabbítana, őt újra kell regisztrálni??? Nem tűnik logikusnak...
"The general Spanish employment law has stated that any new contract, by Spanish law, is required to be a minimum of 50% of the previous wage. This law is precisely to avoid financial manipulation."

A spanyol munkatörvénykönyv írja ezt elő, tehát nem csak a focistákra vonatkozik, hanem mindenkire, aki Spanyolországban bármilyen hivatalos ofrmában munkát vállal, tehát határozott idejű szerződések esetén is.
Bármilyen szerződéshosszabbítás, megújítás, de akár lejárt szerződés újrakötésére is érvényes.
Azzal lehetett volna persze trükközni, hogy első 2 évben 100 euró, utána meg 1 év alatt 150 millió. De 2-3 éves távlatban nem oldott volna meg semmit, lásd Pique, akinek lassan 80 millióval tartozik klub az elhalasztott fizetések miatt és ez 1-2 év múlva hazavágja az FFP-t. Csak most még senki nem foglalkozik vele.
Illetve dehogynem, ezért akarják max. 10 millióra vágni mindenkinek a fizetését.
Azt kell látni, hogy egy Bayern, egy City, egy Liverpool abból az összegből, amit a Barca az első csapatra költ, 60-70 játékost fizet, tehát a komplett tartalékcsapatot IS.
Abnormális fizetések vannak és ez Bartomeu bűne, de Messinek nem kevés köze van hozzá, mivel az ő bére húzta fel a többiekét is.
Akik nyilván hülyék lettek volna visszautasítani évi 3-6 milliárd!!!! Ft-ot, 4-5 éven keresztül... Közületek ki utasította volna vissza?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.06. 22:20:41

fanbarca írta:
2022.06.06. 21:04:43
Gaillard írta:
2022.06.06. 20:38:48
Messi esetében nem a játékos aktuális döntésén múlt a maradás, mert a szabályzatok alapján a fizetést csak egy bizonyos szintig lehetett csökkenteni a korábbi fizetéshez viszonyítva (azt hiszem 50 %), amibe Messi beleegyezett (akár a korábbi bérek későbbi kifizetésébe is), de még úgy is magasabb lett volna az újonnan "regisztrált" fizetése, ami az aktuális feltételrendszer teljesítéséhez szükséges lett volna, ezért kellett távoznia. Legalább is ez hangzott el a "hivatalos" kommunikációk során emlékeim szerint.
Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
Úgy olvastam, hogy lehet kevesebb a fizetés, DE a Liga az FFP keret megállapításánál max 50% csökkenés fogad el... Hiába lett volna kevesebb a fizu, regisztráció szempontjából a korábbi fizu 50%-a lett volna a mérvadó!

Én azt nem értem a Messi ügyben, hogy ha annyira akarták a hosszabbítást, miért hagyták a szerződést lejárni?
Itt van Dembele pl. A játékos már regisztrálva, ha hosszabbítana, őt újra kell regisztrálni??? Nem tűnik logikusnak...
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2608
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.06.06. 22:07:53

fanbarca írta:
2022.06.06. 21:04:43

Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
Ezek sima határozott idejű szerződések, ráadásul tavaly augusztusban szabadon igazolható játékos volt. Szerintem ez sima ferdítés.
Tavaly addig hittek a vezetők Messi megtartásában, amíg a szuperliga koncepció létezett. A liga meg ott lőtte tökön magát, hogy sarokba szorította a csapatot, hogy nincs szuperliga, de itt a cvc, csak azt meg nem írták alá Laportáék (szerintem helyesen), így 2 pénzforrásból maradt 0, Messire meg nem volt keret így. Tökönlövés alatt meg azt értem, hogy minimum 5-10%-al csökkenhetett a Liga ázsiója a 2 legnagyobb csapat kapitányainak távozásával.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.06.06. 21:19:05

Robert Lewandowski confirms he’s only intentioned to accept Barça as of today: “No other offers were even considered by me other than that of Barcelona”, tells OnetSport.
“I want to leave Bayern, that’s clear”.
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.06.06. 21:04:43

Gaillard írta:
2022.06.06. 20:38:48
Messi esetében nem a játékos aktuális döntésén múlt a maradás, mert a szabályzatok alapján a fizetést csak egy bizonyos szintig lehetett csökkenteni a korábbi fizetéshez viszonyítva (azt hiszem 50 %), amibe Messi beleegyezett (akár a korábbi bérek későbbi kifizetésébe is), de még úgy is magasabb lett volna az újonnan "regisztrált" fizetése, ami az aktuális feltételrendszer teljesítéséhez szükséges lett volna, ezért kellett távoznia. Legalább is ez hangzott el a "hivatalos" kommunikációk során emlékeim szerint.
Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
més que un club
Válasz küldése