Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.07. 14:32:28

daffy írta:
2022.06.07. 11:59:06
A barca senkit nem tud regisztrálni. Eladásra kéne vastagon ráfeküdni,hogy az azokból érkező bevétel töredékét új játékosra lehetssen fordítani.
ez nem egeszen igy van

van egy csomo eladando dolgunk, ami sok penzt er, de ovatoskodnak vele, ha nem muszaj, nem adjuk el, inkabb bercsokkentes meg egyeb huncutsagok, de ha minden kotel szakad, akkor mehetnek piacra az ertekek is

700m van a levegoben, de ki akarnak elotte hasznalni mindegy egyeb lehetoseget
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.06.07. 11:59:06

Kovbal88 írta:
2022.06.07. 11:46:01
Izgalmasan hangzik ez a Lewandowski-ügy! Na nem miattunk, hanem a Bayern miatt.
Az alaphelyzet az, hogy a játékosnak van még egy év a szerződéséből és el akar jönni a Barcelonába, aki ingyen akarja megszerezni, viszont a Bayern meg elengedné csak ugye pénzért.

Szóval, a lehetőségek
A Bayern elengedi ingyen és nem nyer de nem is bukik nagyot az üzleten
A Banyern nem engedi el és marad egy évig, ott a fizetése és ugye bukják szintén az átigazolási díjat pénzt.
Meglátjuk mi lesz, de a lengyel, már jól nem fog járni az biztos
A barca senkit nem tud regisztrálni. Eladásra kéne vastagon ráfeküdni,hogy az azokból érkező bevétel töredékét új játékosra lehetssen fordítani.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.06.07. 11:46:01

Izgalmasan hangzik ez a Lewandowski-ügy! Na nem miattunk, hanem a Bayern miatt.
Az alaphelyzet az, hogy a játékosnak van még egy év a szerződéséből és el akar jönni a Barcelonába, aki ingyen akarja megszerezni, viszont a Bayern meg elengedné csak ugye pénzért.

Szóval, a lehetőségek
A Bayern elengedi ingyen és nem nyer de nem is bukik nagyot az üzleten
A Banyern nem engedi el és marad egy évig, ott a fizetése és ugye bukják szintén az átigazolási díjat pénzt.
Meglátjuk mi lesz, de a lengyel, már jól nem fog járni az biztos
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.07. 09:13:48

csababarca írta:
2022.06.07. 08:58:49
...és nem dobálóznék nevekkel egyáltalán, nem egészséges, sőt sokszor már nevetséges.
Mondjuk a kampány óta a nevekkel főleg csak a sajtó dobálózik. Arról azért szerintem pláne nem tehet egy vezetőség, hogy elutazik x helyre, és mánap már születnek a cikkek, pl. a norvég esetében, hogy "előrehaladott tárgyalásokat folytatunk Haalanddal". Ezen híreknek inkább csak cáfolatai hangzottak el Laportáék szájából. Még el is hiszem, hogy esetleg tényleg miatta mentek oda, de legfeljebb csak puhatolózni, hátha alacsony bérrel jönne, vagy megvehetnénk részletre, tudja a fene.

A többivel, főleg az szurkolói-erkölcsi résszel teljesen egyetértek, a legnagyobb szélsőségek is szerethetik pont ugyanúgy a klubot (mondjuk egy szélsőséges optimista, vagy szélsőséges pesszimista, stb). Pl. VEB-ről sem gondolom, hogy kevésbé szereti a Barcát, mint én, aki jóval reményteljesebben áll a dolgokhoz. Egyszerűen csak más szemszögből fogjuk meg a dolgokat, híreket, igazolásokat, akár meccseket.
Amúgy az általad említett okok miatt nem szeretem pl. a divatdrukker kifejezést sem, de ez már kezd off lenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.07. 08:58:49

Gaillard írta:
2022.06.06. 20:38:48

Mondjuk egy igazi szurkoló bármilyen körülmények vagy sikertelenség esetén is a clubot, az ahhoz köthető érzelmek, szokások, identitások és a helyiek esetében a lokálpatriótizmus miatt is szereti, de az a szurkolói kör számossága és gazdasági hatása jelentősen csökkenni tud akár évtizedes távlatban is, ha elmaradnak a komolyabb sikerek.
Itt is érződik sok fórumozónál, hogy sokkal fontosabbak számára a sikerek, a csillogás (egy fajta sikeres multiként tekint a clubra), mint mondjuk a club indentitásának a megőrzése vagy annak elfogadása, hogy egyszerűen nem lehet mindig a csúcson lenni egy Barca féle struktúrával a mai gazdasági közegben, főleg, ha a versenytársak másból főzhetnek.
Az emberek sajnos ebben a "csúcsfogyasztói" társadalomban általánosságban gyarlók.
ezt engedjük már el, hogy minősítgetünk, hogy ki az igazi szurkoló.
főleg aki ide ír, mindenki jót akar a klubnak.
valakit az zavar ha sumákolnak (engem), valakit az eredménytelenség, stb.
mint amikor azon versengünk ki az igazi magyar.

sikerek kellenek, ez elengedhetetlen, mert abból van bevétel, abból vannak új szurkolók, abból épül a brand. ez ha tetszik, ha nem így van.

én nem tudom jelenleg mi a Barca féle struktúra, én kapkodást látok, össze vissza beszélést. de nincs is ezzel baj igazából, néha elkell engedni a gyökereket, máshonnan meríteni, működőképes modelleket ellesni, hasznosítani az adott közegben. ez lenne a feladat, és azt látom, hogy erre felé nézelődik a klub is, csak még bátortalanul, mert "mi van ha nem teszik a szurkolóknak, hogy nincs tikkentakken".

meglátjuk hova fut ki a történet, én elengedném az átjárósdit a klubnál, és nem dobálóznék nevekkel egyáltalán, nem egészséges, sőt sokszor már nevetséges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.07. 07:46:29

Pepp írta:
2022.06.07. 00:13:25
Abnormális fizetések vannak és ez Bartomeu bűne, de Messinek nem kevés köze van hozzá, mivel az ő bére húzta fel a többiekét is.
Akik nyilván hülyék lettek volna visszautasítani évi 3-6 milliárd!!!! Ft-ot, 4-5 éven keresztül... Közületek ki utasította volna vissza?
miert lenne Messi bune?

amikor szoltak, hogy csokkenteni kellene, bennevolt a felezesben is

el volt hallgatva elottuk, hogy nincs penz, nem ok tehetnek rola

hanem az agybeteg vezetoseg, aki utanam a vizozon cimszoval teljesen elveszitettek a kontrollt a penzugyek folott

amire meg rajott a covid is
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.06.07. 00:13:25

FCBsteve írta:
2022.06.06. 22:20:41
fanbarca írta:
2022.06.06. 21:04:43
Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
Úgy olvastam, hogy lehet kevesebb a fizetés, DE a Liga az FFP keret megállapításánál max 50% csökkenés fogad el... Hiába lett volna kevesebb a fizu, regisztráció szempontjából a korábbi fizu 50%-a lett volna a mérvadó!

Én azt nem értem a Messi ügyben, hogy ha annyira akarták a hosszabbítást, miért hagyták a szerződést lejárni?
Itt van Dembele pl. A játékos már regisztrálva, ha hosszabbítana, őt újra kell regisztrálni??? Nem tűnik logikusnak...
"The general Spanish employment law has stated that any new contract, by Spanish law, is required to be a minimum of 50% of the previous wage. This law is precisely to avoid financial manipulation."

A spanyol munkatörvénykönyv írja ezt elő, tehát nem csak a focistákra vonatkozik, hanem mindenkire, aki Spanyolországban bármilyen hivatalos ofrmában munkát vállal, tehát határozott idejű szerződések esetén is.
Bármilyen szerződéshosszabbítás, megújítás, de akár lejárt szerződés újrakötésére is érvényes.
Azzal lehetett volna persze trükközni, hogy első 2 évben 100 euró, utána meg 1 év alatt 150 millió. De 2-3 éves távlatban nem oldott volna meg semmit, lásd Pique, akinek lassan 80 millióval tartozik klub az elhalasztott fizetések miatt és ez 1-2 év múlva hazavágja az FFP-t. Csak most még senki nem foglalkozik vele.
Illetve dehogynem, ezért akarják max. 10 millióra vágni mindenkinek a fizetését.
Azt kell látni, hogy egy Bayern, egy City, egy Liverpool abból az összegből, amit a Barca az első csapatra költ, 60-70 játékost fizet, tehát a komplett tartalékcsapatot IS.
Abnormális fizetések vannak és ez Bartomeu bűne, de Messinek nem kevés köze van hozzá, mivel az ő bére húzta fel a többiekét is.
Akik nyilván hülyék lettek volna visszautasítani évi 3-6 milliárd!!!! Ft-ot, 4-5 éven keresztül... Közületek ki utasította volna vissza?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.06. 22:20:41

fanbarca írta:
2022.06.06. 21:04:43
Gaillard írta:
2022.06.06. 20:38:48
Messi esetében nem a játékos aktuális döntésén múlt a maradás, mert a szabályzatok alapján a fizetést csak egy bizonyos szintig lehetett csökkenteni a korábbi fizetéshez viszonyítva (azt hiszem 50 %), amibe Messi beleegyezett (akár a korábbi bérek későbbi kifizetésébe is), de még úgy is magasabb lett volna az újonnan "regisztrált" fizetése, ami az aktuális feltételrendszer teljesítéséhez szükséges lett volna, ezért kellett távoznia. Legalább is ez hangzott el a "hivatalos" kommunikációk során emlékeim szerint.
Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
Úgy olvastam, hogy lehet kevesebb a fizetés, DE a Liga az FFP keret megállapításánál max 50% csökkenés fogad el... Hiába lett volna kevesebb a fizu, regisztráció szempontjából a korábbi fizu 50%-a lett volna a mérvadó!

Én azt nem értem a Messi ügyben, hogy ha annyira akarták a hosszabbítást, miért hagyták a szerződést lejárni?
Itt van Dembele pl. A játékos már regisztrálva, ha hosszabbítana, őt újra kell regisztrálni??? Nem tűnik logikusnak...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.06.06. 22:07:53

fanbarca írta:
2022.06.06. 21:04:43

Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
Ezek sima határozott idejű szerződések, ráadásul tavaly augusztusban szabadon igazolható játékos volt. Szerintem ez sima ferdítés.
Tavaly addig hittek a vezetők Messi megtartásában, amíg a szuperliga koncepció létezett. A liga meg ott lőtte tökön magát, hogy sarokba szorította a csapatot, hogy nincs szuperliga, de itt a cvc, csak azt meg nem írták alá Laportáék (szerintem helyesen), így 2 pénzforrásból maradt 0, Messire meg nem volt keret így. Tökönlövés alatt meg azt értem, hogy minimum 5-10%-al csökkenhetett a Liga ázsiója a 2 legnagyobb csapat kapitányainak távozásával.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.06.06. 21:19:05

Robert Lewandowski confirms he’s only intentioned to accept Barça as of today: “No other offers were even considered by me other than that of Barcelona”, tells OnetSport.
“I want to leave Bayern, that’s clear”.
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.06.06. 21:04:43

Gaillard írta:
2022.06.06. 20:38:48
Messi esetében nem a játékos aktuális döntésén múlt a maradás, mert a szabályzatok alapján a fizetést csak egy bizonyos szintig lehetett csökkenteni a korábbi fizetéshez viszonyítva (azt hiszem 50 %), amibe Messi beleegyezett (akár a korábbi bérek későbbi kifizetésébe is), de még úgy is magasabb lett volna az újonnan "regisztrált" fizetése, ami az aktuális feltételrendszer teljesítéséhez szükséges lett volna, ezért kellett távoznia. Legalább is ez hangzott el a "hivatalos" kommunikációk során emlékeim szerint.
Ezt sokszor említették különböző források, de nekem ez baromságnak tűnik. Ha egy játékos elfogadja ezt a csökkentést, sőt, ha minimálbérért akar játszani csapatánál, miért ne tehetné meg? Nem hiszem, hogy ez jogilag valóban így lenne VAGY nem létezne kiskapu.
més que un club
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.06.06. 20:38:48

Messi esetében nem a játékos aktuális döntésén múlt a maradás, mert a szabályzatok alapján a fizetést csak egy bizonyos szintig lehetett csökkenteni a korábbi fizetéshez viszonyítva (azt hiszem 50 %), amibe Messi beleegyezett (akár a korábbi bérek későbbi kifizetésébe is), de még úgy is magasabb lett volna az újonnan "regisztrált" fizetése, ami az aktuális feltételrendszer teljesítéséhez szükséges lett volna, ezért kellett távoznia. Legalább is ez hangzott el a "hivatalos" kommunikációk során emlékeim szerint.

A baj az, hogy hiába hoznak különböző szabályokat (spanyol és UEFA szinten) a gazdálkodás tekintetében, ha azt a leggazdagabbak kijátsszák a tulajdonosi kör befolyási köréből érkező "mesterséges" szponzorációkkal.

A Barcelonának volt egy olyan sikeres periódusa - szerintem a labdarúgás történelmében valószínűleg utoljára -, amit nagy részt a belső erőforrásokra (hihetetlen generáció és hozzá passzoló játékrendszer) támaszkodva ért el a club és mivel ott szerettek volna maradni a csúcson folyamatosan, ezért beszálltak a megalomán financiális harcba, amit egyszerűen nem lehetett bírni és persze sok esetben rossz sportszakmai, illetve könnyelmű gazdasági döntéseket is hoztak, mert a club működési rendszere mögött nem volt olyan megalomán tulajdonosi struktúra, ami ezen hibákat ki tudta volna javítani, elfedni.

Most még sokan vannak ezen korábbi sikerek hatása alatt (pld-ul ide igazolni kívánó játékosok vagy szponzorok), de ha tartósan távolra kerül a club a korábbi eredményességétől, akkor sajnos ez a hatás minden téren meg fog kopni.

Mondjuk egy igazi szurkoló bármilyen körülmények vagy sikertelenség esetén is a clubot, az ahhoz köthető érzelmek, szokások, identitások és a helyiek esetében a lokálpatriótizmus miatt is szereti, de az a szurkolói kör számossága és gazdasági hatása jelentősen csökkenni tud akár évtizedes távlatban is, ha elmaradnak a komolyabb sikerek.
Itt is érződik sok fórumozónál, hogy sokkal fontosabbak számára a sikerek, a csillogás (egy fajta sikeres multiként tekint a clubra), mint mondjuk a club indentitásának a megőrzése vagy annak elfogadása, hogy egyszerűen nem lehet mindig a csúcson lenni egy Barca féle struktúrával a mai gazdasági közegben, főleg, ha a versenytársak másból főzhetnek.
Az emberek sajnos ebben a "csúcsfogyasztói" társadalomban általánosságban gyarlók.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.06. 13:58:32

csababarca írta:
2022.06.06. 13:11:24
Szerintem bármilyen szponzor száll be, az átnézi a klub pénzügyi helyzetét.
Egy ilyenen nem segít az, hogy Laporta azt mondja megtartjuk Messit, meg leigazoljuk Haalandot.
Egy egyszerű könyvelő aki tisztában van a spanyol jogszabályokkal, Liga költségvetési szabályozással 2 perc alatt látni fogja a számokból hogy nem hogy a kettő, de még egyik sem fog sikerülni, mert lehetetlen.
A pillanatnyi helyzet nem mérvadó!
Vannak tervek a megoldásra, azt, hogy ezeket milyen "átéléssel", "lelkesedéssel" adja el valaki - azaz milyen images-t fest a klubról - igenis lehet a különbség szponzor pénzekben, stb.
Van honnan pénzt behozni - pl. a közv. jogok 25%-ra kérnek felhatalmazást - meglehet a mozgástér az átigazolásokra. Akár lehetett volna Haaland is, nyilván több áldozat révén - akár eladásokat, akár béreket tekintve... Valaki említett Merci szalont, ott azért konkrét árak vannak, nem egy licitálás - mint Haaland esetében :)
Utánaolvasva a bércsökkentési lehetőségeknek, az "Article 41 of the Workers' statute" lehetőséget ad akár egyoldalú fizetés-módosításra is a munkáltató részéről...
Összegezve, a lehetőségek adottak, kíváncsi vagyok, hogy alakul az átigazolási szezon (télit nagyon dicsértük). Ez után lenne érdemes az elnökség munkáját értékelni!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.06. 13:48:25

csababarca írta:
2022.06.06. 13:11:24
Szerintem bármilyen szponzor száll be, az átnézi a klub pénzügyi helyzetét.
Egy ilyenen nem segít az, hogy Laporta azt mondja megtartjuk Messit, meg leigazoljuk Haalandot.
Egy egyszerű könyvelő aki tisztában van a spanyol jogszabályokkal, Liga költségvetési szabályozással 2 perc alatt látni fogja a számokból hogy nem hogy a kettő, de még egyik sem fog sikerülni, mert lehetetlen.

Én erről beszéltem.
A többiben igazad van, nincs is vita közöttünk.
Én szubjektív alapon szurkolóként úgy ítélem meg, hogy Laporta durrogtatott ígéreteket, amiknek nagy része nem valósult meg. Mert ezek tények.

Igen én leegyszerűsítem, ez lehet, sőt biztosan így van. De nem fogom ebből elkezdeni kimosdatni a klubot, és Laportát, mert Laporta is egy elnök, és bizony hibázik bőven most is, és hibázott anno is.
Elkezdhetnék lamentálni, tudatosabban átgondolni mi miért történt, de nincs értelme, mert nem ismerem/ismerjük a részleteket, így nehéz.
Mindenki kampányolna valakivel, a választások már ilyenek.
Ami a pénzügyeket illeti pedig már aa megválasztása elején mondta, hogy a klub rosszabb gazdasági helyzetben van mint azt előzetesen várni lehetett, ezt azóta is csak megerősítette, még Xavi is többször említette, szóval nem volt itt elhallgatás. Messit nyilvánvalóan nem lehetett megtartani, de ha azzal kezdi a regnálását, hogy kijelenti hogy Messinek mennie kell kb. keresztre feszítik, plusz meg lehetett próbálni és valószínűleg meg is próbálta annyira redukálni a fizetését, hogy beleférjen, de ő nem ment bele ekkora fizucsökkentésbe.
Most helyre kell hoznia az utóbbi évek elcseszett igazoláspolitikáját és bérezését, ami egy rohadt nehéz feladat, de egyyelőre inkább igéretesnek tűnik. Legalább tényleg tervben vannak a felesleges játékosok eladása.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.06. 13:11:24

Szerintem bármilyen szponzor száll be, az átnézi a klub pénzügyi helyzetét.
Egy ilyenen nem segít az, hogy Laporta azt mondja megtartjuk Messit, meg leigazoljuk Haalandot.
Egy egyszerű könyvelő aki tisztában van a spanyol jogszabályokkal, Liga költségvetési szabályozással 2 perc alatt látni fogja a számokból hogy nem hogy a kettő, de még egyik sem fog sikerülni, mert lehetetlen.

Én erről beszéltem.
A többiben igazad van, nincs is vita közöttünk.
Én szubjektív alapon szurkolóként úgy ítélem meg, hogy Laporta durrogtatott ígéreteket, amiknek nagy része nem valósult meg. Mert ezek tények.

Igen én leegyszerűsítem, ez lehet, sőt biztosan így van. De nem fogom ebből elkezdeni kimosdatni a klubot, és Laportát, mert Laporta is egy elnök, és bizony hibázik bőven most is, és hibázott anno is.
Elkezdhetnék lamentálni, tudatosabban átgondolni mi miért történt, de nincs értelme, mert nem ismerem/ismerjük a részleteket, így nehéz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2022.06.06. 13:03:58

csababarca írta:
2022.06.06. 11:41:41
Én nem várok semmit, nem akarom hogy beszámoljanak a gazdasági helyzetről, nem érdekel ez.
De igenis, nem kell mellébeszélni.
Ha nem látta a helyzetet, akkor nem kellett volna ígérgetni. Nem kellett volna pl Messi maradásával hitegetni.
De elhangzott Haaland neve, még ősszel is, tavasz elején is. Holott akkor már tudva lévő volt, hogy nincs realitása.
Én azt gondolom a gazdasági helyzet prezentálása inkább volt helyes eddig, mintsem ártó. Volt, amit durván benéztek - jobb kifejezés híján. Abban is mindenképpen hibáztak, hogy előre belengettek olyan lehetőségeket szinte tényként, sőt laapoztak is rá (mint a CVC-szerződés várt eredményei, amit Laporta anno támogatott, ez tény), melyekkel a valósághoz képest sokkal jobb helyzetet és alkupozíciókat lehetett volna elérni, mégsem realizálódtak.

Mindamellett én tartom, hogy a jelenlegi helyzetben nagyon nehéz helyzet adódik az adott elnökség előtt: mennyire kommunikáljanak egyenesen, miközben azt gondolom Laporta azt tudta, hogy jelenlegi állapotában a klubot irányítani lehetetlen az elvárásokhoz mérten sikeresen. Egy köztes, saját imidzsüket is nagy esélllyel porba tipró, sportszakmailag nehezen sikeressé tehető időszakban kerültek az elnökségbe. Ezt vállalták és úgy látom az igyekezet és a hibák mellett vannak eredmények, amiket jobb híján a korábbi, vagy a fiktív alternatívákhoz lehet csak hasonlítani (bár az iskolás példa tökéletes). Mindezt úgy, hogy az akadályok határtalanok sajnos.

Ebben a környezetben, a klub életének egy jelentős átmeneti fázisában próbálkoznak azzal, ami szerintem elvitathatatlan: a klub jövőjét előtérbe helyezve, a jelenben is eredményeket elérni. Mindnkeépp jelentős a változás a Bartomeu-direktíva attitűdjéhez képest - pozitív értelmeben.
A klub jelenlegi státuszának megváltoztatásához reformok is kellenek, megszorítások is, sajnos manipulatív eszközök is. Akik ezt legjobban megsínylik, azok olyan játékosok, mint Messi, vagy esetleg de Jong, illetve a szurkolók, akik számára nyilvánvalóan nem lehet mindent egyenesen tálalni, másrészt el kell fogadtatni velük a realitást. Azt a realitást, amit őszinte kommunickációval te azt hiszem el is fogadnál, sőt örülnél neki, ugyanakkor ezeket a szurkolók és sociók nagy része nem tudott megemészteni az elmúlt három év alatt sem.

Ebben a tekintetben leigaolni kívánt játékosok esetleges emlegetése szerintem a lehető legkisebb probléma, amenniyben ezzel nem ártottak magának a klubnak. Azt is hozzá kell tennem, hogy engem hidegen hagy bármiféle pletyka, akár demagóg kapmány egy-egy játékost illetően. Elfogadom, hogy másnak ez "no go", azonban ha objektíven mérleglünk, akkor talán ez legyen a legnagyobb gond, amíg leglaábbis a klubnak nem ártanak. Főleg úgy, hogy közben valóban próbálkoznak, akár Messi hosszabbításával, akár Haalandot is valóban megkörnyékezték, akár mást. A realitás viszont sajnos valóban egy Soler kaliber, az is Providentből finanszírozva, de e tekintetben a kommunikáció megítéséle szerintem nem sokat nyom a latba. A legutóbbi hetekben már sokkal óvatosabb megfogalmazásokat látni igazolásokkal kapcsolatban a klubtól, legalábbis nem konkrét nevekkel. Vegyük minimalista fejlődésnek.
csababarca írta:
2022.06.06. 11:41:41
Fontos az imidzs, de ne bohóckodjunk, a Spotify nem azért lett a szponzorunk, mert Laporta lőzungjai építették az imázst, hanem mert szépen átnézték a gazdasági mutatókat, lehetőségeket, távlati mutatókat.
Kiállhat egy politikus imázst építeni, aztán majd a piac szépen beárazza az adott országot/klubot.
Nézd, a Spotify azért egy főszpnzor, több szakosztályra, sőt a stadion nevére és még talán Laporta fecskéjére is kiterjedően jogokat szereztek. Ettől nagyobb volumenű részesedést és átvilágítási jogot csak a hitelezőknél lehet elképezlni. Ezzel azt mondom, igazad van, ebben a kontextusban nem mérvadó a gazdasági imidzs.

Ugyanakkor egy CVC tekintetében (ahol a fő diskurzus a közvetítési jogok 50 helyett 25 éves intervallumra redukálása lenne némileg több pénzért), vagy bármely, a főszponzorságtól sokkal távolabb álló, kevésbé össztett és egzakt javak feletti jogokért vagy tulajdonrészért - mint a B.-Studios részleges eladása - ugyan ne kelljen már az érdeklődők számára átvilágítani a klubot sejtszintekig. A befektetés mindig tart kockázatot, de lehet neked akármilyen Startup a birtokodban, s készíthetsz akrámilyen gazdasági tervet, a befektetőket elérni, s velük megállpodani úgy, hogy neked is kedvezzen, az külön tudományág. Ezeknél a tárgyalásoknál pontosan, hogy van értelme a klubot erősebbnek mutatni, ilyen jellegű akvizícióknál jobb alkupozíciót lehet önmagában a kommunikáció fegyverével is elérni. A piacot pedig igenis lehet manipulálni adott esetekben (még egyszer megemlítem C. Ronaldó tavalyi esetét a Cocával). Csak ez a két-három üzlet összesen közel 800 millió Euróról szól (hasamra csapva).

csababarca írta:
2022.06.06. 11:41:41
Én nem mondtam, hogy szándékos félrevezetésről van szó. Azt írtam, vagy-vagy. Nincs nagyon más opció, mint hogy:
- tájékozatlan volt, nem mérte fel a lehetőségeket.
- szándékos félrevezetés (ez a kampány során nem volt így, mert akkor elfogadom, hogy nem ismerte a számokat, de utána már ismerte, és ment a terelés)
- vagy a legrosszabb, a kettő elegye.
Ebben részint igazad van, s ez eddig sem volt kérdés. Sokkal fontosabb azonban, hogy bár racionálisan gondolkodsz, ennyire nem lehet leegyszerűsíteni sem ezt, sem más problémakört. Ettől még teljes mértékben érthető, ha számodra antipátiát generál példaképp az elnökség vélt tájékozatlansága, de akkor hagyni kellene kiskaput arra is, hogy egy ilyen klubnál a hatalomátvétel után már önmagában a gazdasági helyzet feltérképezése és egy lehetséges, másoktól függő üzleti modell megalkotása is a végletekig bonyolult és nem egzakt folyamat.
csababarca írta:
2022.06.06. 11:41:41
Ugye a szándékos félrevezetésbe tartozik amit Te írsz, hogy hát imázs építés.
De az szerintem elég kontraproduktív, hogy durrogtatja a neveket a nagyvilágba, aztán a realitás a LDJ és Soler vonal.
Ezzel sem vitatkozok, pusztán a jelentőségét tekintem alacsonynak. Ugyanis nyilván vannak és lesznek áldozatok, illetve vágyak, tervek, ezek melett pedig a valóság. Viszont ennek az eredménye leginkább sportszakmai lesz - amitől nyilván tartok, ahogy te is jogosan -, mindazonáltal amíg Xavi felfogja a helyzetet, van reális képe, másrészt jelentős szerepe van, a bizalmat pedig élvezi, addig nem lehet más tenni, bízni kell a lehetőségekhez mérten kreált projektben. Azt is valahogy fel kell dolgozni, hogy Xavi többek között Ferrán Torres-ben látta (látja) az egyik kezdő támadót. Akkor lenne értelme erről beszélni, s felelőségre vonni a vezetőséget Xavival karöltve, ha egyébként adódna lehetőség komolyabb reformokra és jelentősebb pozitív változtatásokra a játékorskeretben, miközben mégis beérnék a példa kedvéért Solerrel de Jong, vagy B. Fernandes vagy épp Kanté helyett. Ez azonban messze van a valóságtól, emellett az utóbbi idők kommunikációja is jóval visszafogotabb a lehetséges igazolásokról, ahogy írtam.
csababarca írta:
2022.06.06. 11:41:41
Nem gondolom, hogy naív dolog őszinteséget várni, az a baj, hogy oda torzult a világ, hogy én vagyok a hülye, mert elvárnék ilyet. De mehet tovább a bohóckodás.
És ne haragudj, az nem mentség, hogy más vezetőség mit csinálna. Ez a tipikus kaptam egy egyest, de a haveromnak is egyes lett védekezés, amiért 20 éve még taknyon is töröltek:D
Azt a fajta őszinteséget, amit egy jelenlegi helyzetben lévő FC Barcelona vezetősége garantálhat, illetve amit Laporta hibáival együtt képes produkálni, sajnos el kell fogadni. Minden jogod megvan ahhoz, hogy érvelj ellene/mellette és nem is teszed rosszul, van is alapja. Ez azonban egy kicsit le lett egyszerűsítve, idealizálva lett, ezért tituláltam naivitásnak, miközben te épp, hogy képes lehetsz mérlegelni, objektívan vizsgálni összetett témákat.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.06.06. 12:42:34

vg99 írta:
2022.06.06. 12:32:44
Azért kivancsi lennek, hogy az 560 milyen fizukból jön össze, kinek mennyi.
Nem klubhűség volt itt, csak eszetlen fizuk, élén Messivel.
Messi nincs itt, megis ott van az az 560 milla.

De remelem, hogy visszajon meg, latszik, hogy ha a kedvenc elemeben van, akkor ficankol, mint hal a vizben.

Az elozo vezetes kapzsisaga, hogy a jatekosokat mindenkepp itt marasztaljak, az volt a gond, Messi amikor el akart menni, elengedtek?

Nem amikor elment, hanem elotte valo evben.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2022.06.06. 12:40:30

Senki fizuja nem lett csökkentve!Csak átütemezték a kifizetését hosszabb távra.
Ezért lóg a klub pl Piquének már a pletykák szerint 80m euróval amit előbb utóbb ki kell fizetni majd.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.06.06. 12:32:44

Elment Messi, Suarez, Griezmann, Coutinho, csökkentve lettek fizuk, és meg mindig 560 a bérköltség, miközben a Madrid 400, Munchen 300. Ja és még évekig fizetjük azok vételárát, akik már itt sincsenek. Griz Pjanics stb.
Ezt anno hogy engedték. Ennyire nem csappant meg a bevétel.
Azért kivancsi lennek, hogy az 560 milyen fizukból jön össze, kinek mennyi.
Nem klubhűség volt itt, csak eszetlen fizuk, élén Messivel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.06. 11:41:41

Egyáltalán nem erről beszéltem, amiről te írsz.

Én nem várok semmit, nem akarom hogy beszámoljanak a gazdasági helyzetről, nem érdekel ez.
De igenis, nem kell mellébeszélni.
Ha nem látta a helyzetet, akkor nem kellett volna ígérgetni. Nem kellett volna pl Messi maradásával hitegetni.
De elhangzott Haaland neve, még ősszel is, tavasz elején is. Holott akkor már tudva lévő volt, hogy nincs realitása.

Fontos az imidzs, de ne bohóckodjunk, a Spotify nem azért lett a szponzorunk, mert Laporta lőzungjai építették az imázst, hanem mert szépen átnézték a gazdasági mutatókat, lehetőségeket, távlati mutatókat.
Kiállhat egy politikus imázst építeni, aztán majd a piac szépen beárazza az adott országot/klubot.

Én nem mondtam, hogy szándékos félrevezetésről van szó. Azt írtam, vagy-vagy. Nincs nagyon más opció, mint hogy:
- tájékozatlan volt, nem mérte fel a lehetőségeket.
- szándékos félrevezetés (ez a kampány során nem volt így, mert akkor elfogadom, hogy nem ismerte a számokat, de utána már ismerte, és ment a terelés)
- vagy a legrosszabb, a kettő elegye.

Ugye a szándékos félrevezetésbe tartozik amit Te írsz, hogy hát imázs építés.
De az szerintem elég kontraproduktív, hogy durrogtatja a neveket a nagyvilágba, aztán a realitás a LDJ és Soler vonal.

Nem gondolom, hogy naív dolog őszinteséget várni, az a baj, hogy oda torzult a világ, hogy én vagyok a hülye, mert elvárnék ilyet. De mehet tovább a bohóckodás.
És ne haragudj, az nem mentség, hogy más vezetőség mit csinálna. Ez a tipikus kaptam egy egyest, de a haveromnak is egyes lett védekezés, amiért 20 éve még taknyon is töröltek:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2022.06.06. 11:31:29

csababarca írta:
2022.06.05. 22:47:24
Akkor tájékozatlan volt.
Már az elnökválasztás előtt is hír volt hogy milyen helyzetben vagyunk.
Nyáron meg már egyértelmű volt, idén meg pláne.
De továbbra is nyomta a süket dumát, Haalandról is.

Ne haragudj, de ha bemegyek egy Mercedes szalonba, hogy nekem kell egy vadiúj EQS, majd amikor fizetnem kéne szétteszem a kezem hogy nem tudtam ez ennyibe kerül, akkor én vagyok a hülye nem a Merci.

Félrevezette tudatosan a szurkolókat, már a választás megnyerése után is.
Politikus. Nincs ezzel semmi baj, ez erről szól.
De had ne örüljek már ennek.
Nem értem ezt a paradigmát, ill. elvárást, ami szerint a klub ügyeit adott pillanatban pontosan, krisztálytisztán kommunikálni kellene az elnökségnek a külvilág felé. Melyik egyéb futballkulbnál, vagy gazdálkodó szervezetnél bevett gyakorlat ez? Miért is kellene a közgyűlések kötelező elemein kívül pontosan nyilatkoznia a gazdasági helyzetről a sajtónak? Hogyan is rendelkezhetnének minden pillanatban egzakt képpel? A háttérben nincsenek tisztázatlan ügyek, vagy épp tárgyalások, esetleg tervek? Ez a fajta követelt őszinteség széllel szemben vizelés. Persze a te igazságérzeted nyilván bánthatja.

Mely nagyvállalat fest egyébiránt teljes képet a gazdasági mutatóiról? Jelenleg sokkal fontosabb, hogy az imázs a klubról gazdasági szempontok alapján ne legyen egy léket kapott hajóval egyenlő. Rendkívül fontos, hogy a befektetők, szponzorok nem egy menthetetlen adóságspirálban lévő, sportszakmailag anyagi korlátok miatt fejlődni képtelen Barcelonát láthassanak. Az megvan, hogy C. Ronaldo egy mozdulattal tudott százmilliós kárt tenni a Coca Colában egy éve?

Honnan tudod megállapítani axiómaként, hogy vegytiszta szurkolói félrevezetésről van szó? Egyébként az, hogy Haaland emlegetését magára veszi valaki, elég vicces. Főleg, hogy direkt kontextusban szeritnem sohasem hangzott el ígéretként, legfeljebb a kampány elején, amikor ez már-már kötelező rituálé, illetve a gazdasági helyzet felmérése sem volt még végleges. Messit sajnálom, hogy nem említetted meg. Ott valóban saját magát vágta pofán, s velük együtt Messit és a szurkolókat is, de én még mindig azt gondolom, hogy volt annyira naiv, vagy optimista, hogy pénzt szereznek, illetve Tebas engedélyt ad.

Az, hogy a külvilág felé pozitívabb képet fest átigazolási tervekről, gazdasági helyzetről, magáról a klubról, mióta újdonság? Már a kommunizmus/szocializmus is egyetemesen így működött, nemhogy a vadkapitalista jelenkor. Ez nyilvánvalóan jobb helyzetbe tudja hozni a szponzorációs szerződéseknél ahhoz képest, amit alapvetően ki lehetne facsarni.

Azt pedig továbbra sem érted megy, hogy a háttérben csak nem fetrengenek ,vagy épp lopják kifelé a maradék milliókat, hanem vélhetőleg keresik a megoldásokat, melyek akár pillanatnyilag, akár hosszabbtávon megoldások lehetnek a gazdasági helyzet stabilizálására. Hurráoptimista hangulatban nyilatkoztak többször, ez tény, de el kell fogadni, hogy Laporta álmodozó. A klubnak szándékosan nem hiszem, hogy bármivel is ártott.

A másik oldalról viszont igenis kell a túlzott negatív attitűd és kommunikáció. Másképp nem lehet sem a szurkolókat visszahozni az álomvilágból, de főleg a felesleges parazitákat eltávolítani, vagy legalábbis bércsökkentésre rávenni. Ami egyben befektetési perspektívából is pozitív. A Ligát is lehetne ezzel pozitívan manipulálni ,s engedményeket elérni, ha nem Javier Tebas röfögne a disznóólban.

Ezt az időszakot sokkal jobban nem lehet megoldani. Evidens, hogy elméleti síkon lehetne más adminisztrációval könnyebb, jobb, racionálisabb, őszintébb kommunikációval szegélyezett út, de vajon 10-ből hány elnökség lenne erre valóban képes, s hány elnökség juttatna például a Milan elmúlt évtizedes szintjére, miközben etikai oldalról ugyanott, vagy mélyebben lennénk? Főként úgy, hogy ne zálogosítsa el totálisan a klubot, vagy mélyítse pillanatnyi sztárigazolásokért az adósságot.

Minden esetre megértem, hogy csalódott vagy, de ez naivitás, vagy erőltetett igazságérzet. Mondom ezt úgy, hogy én is naivan hiszek abban, hogy jelenleg sok más elnökség súlyosabb, évtizedekre mindent kiárusító, elzálogosító ténykedéssel mentegetné magát. Hiszek abban, hogy Laporta egy vaalmiben a többi felé emelkedik: a klub mindenek felett áll, s nem fogják azonnal és végzetesen kiárusítani, hanemaz utolsó pillaantokig helyezkednek, vagy tárgyalnak. Ez pedig messzemenően pozitív.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.06.05. 22:47:24

Akkor tájékozatlan volt.
Már az elnökválasztás előtt is hír volt hogy milyen helyzetben vagyunk.
Nyáron meg már egyértelmű volt, idén meg pláne.
De továbbra is nyomta a süket dumát, Haalandról is.

Ne haragudj, de ha bemegyek egy Mercedes szalonba, hogy nekem kell egy vadiúj EQS, majd amikor fizetnem kéne szétteszem a kezem hogy nem tudtam ez ennyibe kerül, akkor én vagyok a hülye nem a Merci.

Félrevezette tudatosan a szurkolókat, már a választás megnyerése után is.
Politikus. Nincs ezzel semmi baj, ez erről szól.
De had ne örüljek már ennek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.06.05. 20:43:29

Kovbal88 írta:
2022.06.05. 10:58:22
csababarca írta:
2022.06.04. 19:02:45

Nekem Laportával nincs bajom, sőt az álomvilágban élő Fonttal szemben őt favorizàltam, mert benyeltem a kampánydumáit. Ezek nagy része mind hazugságokra épült, ennyi bajom van vele.

Egyenesebb lett volna ha kiáll és azt mondja hogy szűk esztendők jönnek. De Laporta is egy politikus, nyilván nem lesz soha őszinte. Hazugság kódolva van ezekbe az emberekbe.


Vebnek igaza van, ez egyszerű matek.. nyilván ha Dembelé elmegy, pótolni kell.
Hogy ez Raphinha vagy ki, tök mindegy ebben az esetben.
De a klub és Laporta ténykedését nézve kicsit szkeptikus vagyok abban, hogy a francia akar elmenni, vagy a klub nem akarja megtartani, és inkább invesztál egy top 3 jobbszélsőbe, egy majdnem kiesett angol klubból.
Ők tudják.
Gondolom, ha tehette volna, megtartja Messit és leigazolja Haalandot, de lehet még nem látta a végső számokat. Szóval nem biztos, hogy hazugság volt. Egyszerűen csak nem volt képben.
Szerintem nem fog jönni Raphinha és Dembele is szép lassan lelép. Talán nem is baj, velük se lennénk, nagyon előrébb, mivel legalább 3-4 komoly szintet képviselő játékosra van szükség. Meglátjuk, mit hoz az átigazolási időszak, de itt már az is nagy eredmény, hogy nem kapkodják szét a csapatot és sikerül megtartani a jelenlévő játékosokat. Várom a fejleményeket.
Egyetértek és annyit fűznék hozzá, hogy van amikor az igazmondás a klub anyagi lehetőségeiről nem a klub érdeke. Ezért lehazugozni az elnököt lehet, csak nem érdemes, mert éppen a munkáját végzi.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.05. 11:25:56

Salah, a Mirror szerint, ígéretet tett, hogy jövőre a Barcaba jön "ingyé'"
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.06.05. 10:58:22

csababarca írta:
2022.06.04. 19:02:45

Nekem Laportával nincs bajom, sőt az álomvilágban élő Fonttal szemben őt favorizàltam, mert benyeltem a kampánydumáit. Ezek nagy része mind hazugságokra épült, ennyi bajom van vele.

Egyenesebb lett volna ha kiáll és azt mondja hogy szűk esztendők jönnek. De Laporta is egy politikus, nyilván nem lesz soha őszinte. Hazugság kódolva van ezekbe az emberekbe.


Vebnek igaza van, ez egyszerű matek.. nyilván ha Dembelé elmegy, pótolni kell.
Hogy ez Raphinha vagy ki, tök mindegy ebben az esetben.
De a klub és Laporta ténykedését nézve kicsit szkeptikus vagyok abban, hogy a francia akar elmenni, vagy a klub nem akarja megtartani, és inkább invesztál egy top 3 jobbszélsőbe, egy majdnem kiesett angol klubból.
Ők tudják.
Gondolom, ha tehette volna, megtartja Messit és leigazolja Haalandot, de lehet még nem látta a végső számokat. Szóval nem biztos, hogy hazugság volt. Egyszerűen csak nem volt képben.
Szerintem nem fog jönni Raphinha és Dembele is szép lassan lelép. Talán nem is baj, velük se lennénk, nagyon előrébb, mivel legalább 3-4 komoly szintet képviselő játékosra van szükség. Meglátjuk, mit hoz az átigazolási időszak, de itt már az is nagy eredmény, hogy nem kapkodják szét a csapatot és sikerül megtartani a jelenlévő játékosokat. Várom a fejleményeket.
Válasz küldése