Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.31. 20:20:31

geridoss írta:
2022.05.31. 19:47:52
bence0330 írta:
2022.05.31. 19:26:45


Aha, csak Eto'o 23 éves volt, amikor leigazolta a Barca.

Ennyire isteníteni egy Ben Yeddert, 32 éves lesz nyáron, és Monacoig jutott. Szerinted nem csaptak volna le rá már nagy csapatok ilyen ínséges csatárhiányban?

De az is lehet, hogy kicsit elfogult vagy vele kapcsolatban.

Ha nem tudunk Barca szintű játékost igazolni, inkább ne jöjjön senki, töltsük fel ifikkel a keretet.
Nem volt elég a középszerekből az elmúlt X évben?

Hányszor mondtuk itt, hogy na majd idejön XY és itt megtáltosodik. Aha, meg. #-o
Én igazán csak a Sevillaban meg kétszer a válogatottban láttam, de ott nem tett rám rossz benyomást, kifejezetten jó játékosnak tartottam. Azóta nem nagyon láttam.
De ha ilyen szemmel nézzük ott van Depay, akinek a legjobb időszaka a Lyonban volt és 29 éves lesz és elég jól bevált, a francia viszont olyaan posztra jönne ahova kellene ember. Szóval nincs kizárva hogy bevlna, habár én is annak a híve vagyok, hogy nem létszükséglet a támadószekció megerősítése. Oda inkább akkor kellene venni valakit, ha lesz lehetőség minőségi játékost venni. Nyilván Dembélé távozása sokmindent átír, de arra sem Lewa a megoldás.Túl sokat nem láttam Raphinhaból, de amit hallok róla az pozitív és az sem lehet véletlen hogy ennyi csapat áll érte sorba.
Idén sem azzal volt a gond, hogy kevés gólt lövünk, legalábbis a téli igazolások óta. Nyilván a bajnokság nagyrészt azon ment el, hogy nem volt góllövőnk, de azóta klasszisokkal javult a gólátlag.

Igazából akkorr sem vágnék eret magamon, ha Depay elmenne. Nagyon szimpatikus, de most még 30 milliót simán láthatnánk belőle, ami nagyon jól jönne és helye sem nagyon van, persze sérülések mindig lehetnek. Nem számolhatunk azzal, hogy úgy alakul a szezonunk, mint mondjuk a Realnak idén.

Nyilván az elsődleges a felesleg kiszórása lenne, de ezt nagyon könnyű mondani és szidni a vezetőséget, de nem olyan, hogy azt mondjuk ez és ez nem kell, aztán elkezdenek harapni rá. A legtöbben nem akarnak menni, túlnyomórészt a magas fizetésük miatt amit Barto a nyakukba akasztott vagy nem akarnak kisebb csapatban játszani.
Braithre, Lengletre, Umtitire, Netora nem tart igényt Xavi/klub mégsem tipliznek, még fillérekért sem, hogy csak néhányat említsünk.
Jó lenne ha úgy működne az egész, hogy kiválasztunk 8 játékost, aaki nem kell, azt mondjuk kapunk értük 90 milliók és minden happy, megvesszük belőle mondjuk Nkunkut meg Tchouamenit. De sajnos ez nem így megy.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.31. 20:10:58

baas11 írta:
2022.05.31. 19:18:35

Egyszerű, Lewandowski
2018/19…52, 37, 9
2019/20..49m 56g 10gp
2020/21…43, 50, 8
2021/22… 54, 57, 10

Csak miota 30+ éves , ha meg is torpan ( uj csapat, liga stb..) ehhez képest akkor is több várható tőle mint a jelenlegi 3-5 tamadonktol összesen !
Ez óriási különbség! Cavanival egyutt !
Bundesliga. Ott Alcacer gólkirály körüli teljesítményt nyújtott. Nálunk meg volt kb 6 gólja.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.05.31. 19:47:52

bence0330 írta:
2022.05.31. 19:26:45


Aha, csak Eto'o 23 éves volt, amikor leigazolta a Barca.

Ennyire isteníteni egy Ben Yeddert, 32 éves lesz nyáron, és Monacoig jutott. Szerinted nem csaptak volna le rá már nagy csapatok ilyen ínséges csatárhiányban?

De az is lehet, hogy kicsit elfogult vagy vele kapcsolatban.

Ha nem tudunk Barca szintű játékost igazolni, inkább ne jöjjön senki, töltsük fel ifikkel a keretet.
Nem volt elég a középszerekből az elmúlt X évben?

Hányszor mondtuk itt, hogy na majd idejön XY és itt megtáltosodik. Aha, meg. #-o
bence0330 írta:
2022.05.31. 19:26:45
nem akart sosem nagy klubban játszani
Ez meg... :lol:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.31. 19:43:19

1994barca írta:
2022.05.31. 19:10:09
visca el barca írta:
2022.05.31. 19:04:10
...
Sajnos te meg álomvilágban élsz, hogy ha szted 3-4 világklasszist tudnánk igazolni illetve, ha ide is jönnének.
Idejönnének, csak nem tudjuk őket leigazolni. VEB sem mondta, hogy ez a realitás, de valóban gáz, hogy ezen a szinten kell keresgélni. Én a listából egyedül Raphinha-ban látom a plusszt, a többiben nem. Igazából nem is értem, minek nekünk Lewa, hamarabb kéne jobbszélső Dembouz helyett, jobbhátvéd és még egy középhátvéd. Középpályán rendben vagyunk amúgy, sokat segít, hogy Kessié az utolsó meccseken visszakerült védekező középpályás posztra s korrekt teljesítményt nyújtott.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7182
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.31. 19:26:45

visca el barca írta:
2022.05.31. 19:04:10
Regen rossz ha egy ilyen kalibertol elelvezel :lol: Ebbe a csapatba nem ilyen sehol nem jegyzett toltelekek kellenenek mint ruben neves, raphinha meg ben yedder, hanem 3-4 vilagklasszis. Ezekkel a kozepszerekkel marad a posvany ahol most is vagyunk
Engem nem fogsz meggyőzni, szerintem nem csak stílusban egy az egyben Eto'o (aki amúgy egy Mallorcából jött ismeretlenül, tehát nem jó játékos :D), hanem szintben is bőven eléri őt... Aki követi őt, tudja, miről beszélek, nála jobban a kis beindulásokat a világon senki nem érzi jobban, és amikor a lábára kerül a labda, az kb mehet az eredményjelzőre. 100-130 percenként vág gólt sok-sok éve stabilan, nagy csapatban még több lenne. Úgy játssza a focit nagypályán, mint mások a futsallt, összejátékban, kényszerítőkben álom. Nála elegánsabban elöl senki nem játszik. Egy Haaland nyilván jobb, csak ő annyira tökéletesen passzolna ide, hogy az csökkentené a difit. Én a focivilág legalulértékeltebb játékosának tartom, ami szerintem azért alakult ki így, mert nem akart sosem nagy klubban játszani, ami az igazi hírt hozza. De nyilván ha két játékost akarok két posztra mndjuk 2 éve, és pont erről a kettőről kezdenek szólni a hírek, az nekem öröm. :) De nem hiszek benne sajna, sok-sok éve játszhatna már nagycsapatban, és mindig máshogy döntött.

Raphinhánál mondj 5 jobb jobbszélsőt, és mondjuk 3-at, akinek befelé áll a lába, mert szerintem az nagyon kéne nekünk. Mert én nem tudok, a TM sem tud, és a pénzes nagycsapatok sem tudnak, mert remegnek érte eléggé. Attól még, hogy nem láttál valakit focizni, nem feltétlenül lesz ám rossz. Nyilván itt is bizonyítania kellene, más a Barcában játszani, de a szint megvan.

Nevest nem vágom, tőlem ő lehet középszer is, passz. Régebben néztem wolves meccseket, de semmi nem maradt meg belőle, ami mondjuk a posztja miatt nem jelent semmit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.05.31. 19:18:35

Troym írta:
2022.05.31. 16:54:19
csababarca írta:
2022.05.31. 15:10:47

na erre írtam azt, amit kevesen fognak fel, hogy ennél jobb ha megtartjuk aki itt van, és spórolunk, ne csináljunk már átjáróházat a klubból, ennek marha nehezen lehet majd egyszer véget vetni.
Szerintem még ez sem elérhető. Dembele mindenképp megy, a kölcsönjátékosok is hazatérnek.

Amúgy egy körkérdés, mert biztos én vagyok szűklátókörű: Miért jobb Lewa 30m-40m + gigafizetés, mint Cavani ingyen + alacsonyabb fizetés? De akár ott lenne Lacazette, vagy Belotti is szintén ingyen. Ha már kell még egy veterán csatár, gazdaságosabb lenne. Mindegyikükben max 2-3 év van. Lehet kevesebb gólt lőnek, de Auba, Depay, Fati is tud gólt lőni más posztokra meg inkább kéne ember.
Egyszerű, Lewandowski
2018/19…52, 37, 9
2019/20..49m 56g 10gp
2020/21…43, 50, 8
2021/22… 54, 57, 10

Csak miota 30+ éves , ha meg is torpan ( uj csapat, liga stb..) ehhez képest akkor is több várható tőle mint a jelenlegi 3-5 tamadonktol összesen !
Ez óriási különbség! Cavanival egyutt !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.31. 19:04:10

bence0330 írta:
2022.05.31. 17:57:17
Chino írta:
2022.05.31. 14:56:30
Itt vannak részletek:

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... r-13737365
Köszi! Huhh, hát kb 7 éve szurkoltam utoljára ennyire egy hír miatt, hogy valahogy igaz legyen. Úgy tűnik a leírásból, mintha lenne valós alapja a dolognak.
Regen rossz ha egy ilyen kalibertol elelvezel :lol: Ebbe a csapatba nem ilyen sehol nem jegyzett toltelekek kellenenek mint ruben neves, raphinha meg ben yedder, hanem 3-4 vilagklasszis. Ezekkel a kozepszerekkel marad a posvany ahol most is vagyunk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7182
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.31. 17:57:17

Chino írta:
2022.05.31. 14:56:30
Itt vannak részletek:

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... r-13737365
Köszi! Huhh, hát kb 7 éve szurkoltam utoljára ennyire egy hír miatt, hogy valahogy igaz legyen. Úgy tűnik a leírásból, mintha lenne valós alapja a dolognak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.31. 16:54:19

csababarca írta:
2022.05.31. 15:10:47

na erre írtam azt, amit kevesen fognak fel, hogy ennél jobb ha megtartjuk aki itt van, és spórolunk, ne csináljunk már átjáróházat a klubból, ennek marha nehezen lehet majd egyszer véget vetni.
Szerintem még ez sem elérhető. Dembele mindenképp megy, a kölcsönjátékosok is hazatérnek.

Amúgy egy körkérdés, mert biztos én vagyok szűklátókörű: Miért jobb Lewa 30m-40m + gigafizetés, mint Cavani ingyen + alacsonyabb fizetés? De akár ott lenne Lacazette, vagy Belotti is szintén ingyen. Ha már kell még egy veterán csatár, gazdaságosabb lenne. Mindegyikükben max 2-3 év van. Lehet kevesebb gólt lőnek, de Auba, Depay, Fati is tud gólt lőni más posztokra meg inkább kéne ember.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3937
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.05.31. 15:28:40

A sport.es napi 3 lehetséges igazolást vizionál már 1 hónapja. Mind más név. Én ezt sem gondolnám igaznak.
Ennyire nem lehet hülye a vezetőség (vagy igen?).
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.31. 15:10:47

visca el barca írta:
2022.05.31. 15:00:03
Tok felesleges igazolas, semmivel nem adna tobbet mint aubameyang vagy depay.
gondolom egy euróval kevesebbet kérne, így már optimális választás a vezetőségnek:D

hihetetlen milyen nevek merülnek fel, tiszta szégyen ez.
31 évesen egy Monacoig jutott, biztosan rá van szükségünk.

na erre írtam azt, amit kevesen fognak fel, hogy ennél jobb ha megtartjuk aki itt van, és spórolunk, ne csináljunk már átjáróházat a klubból, ennek marha nehezen lehet majd egyszer véget vetni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.31. 15:00:03

Tok felesleges igazolas, semmivel nem adna tobbet mint aubameyang vagy depay.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.31. 14:56:30

bence0330 írta:
2022.05.31. 13:25:18
Chino írta:
2022.05.31. 13:09:24
A L'Equipe szerint tárgyalásokat kezdtünk a Monacoval, hogy ha a Lewa ügy nem alakul úgy ahogy szeretnénk, akkor Ben Yedder lenne a célpont. A franciák nem zárkóznak el az eladásától szóval aránylag jó áron elhozható. Én egyáltalán nem tartom rossz játékosnak, amit azért a számai is igazolnak.
Ez komoly???? 2-3 éve őt tartom a legideálisabb Barca-csatárnak a stílusa alapján, nem is tudom, mióta ő az álmom ide a kilences posztra, fel is hoztam már. Tökéletes Eto'o pótlék, kispályás játékstílus, félelmetes gólérzékenységgel, Mbappé évek óta alig ver rá. Ha ő kezdő lenne 25+-t simán lehozna, mint ahogy a Monacoban és a Sevillában is meg tudta stabilan tenni elég sok éven át. (És mindenki kedvenc mondata: a ligát is ismeri :D )
Nem hittem volna, hogy valaha is legalább hír lesz belőle. :O
Itt vannak részletek:

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... r-13737365
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7182
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.31. 13:25:18

Chino írta:
2022.05.31. 13:09:24
A L'Equipe szerint tárgyalásokat kezdtünk a Monacoval, hogy ha a Lewa ügy nem alakul úgy ahogy szeretnénk, akkor Ben Yedder lenne a célpont. A franciák nem zárkóznak el az eladásától szóval aránylag jó áron elhozható. Én egyáltalán nem tartom rossz játékosnak, amit azért a számai is igazolnak.
Ez komoly???? 2-3 éve őt tartom a legideálisabb Barca-csatárnak a stílusa alapján, nem is tudom, mióta ő az álmom ide a kilences posztra, fel is hoztam már. Tökéletes Eto'o pótlék, kispályás játékstílus, félelmetes gólérzékenységgel, Mbappé évek óta alig ver rá. Ha ő kezdő lenne 25+-t simán lehozna, mint ahogy a Monacoban és a Sevillában is meg tudta stabilan tenni elég sok éven át. (És mindenki kedvenc mondata: a ligát is ismeri :D )
Nem hittem volna, hogy valaha is legalább hír lesz belőle. :O
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.31. 13:09:24

Troym írta:
2022.05.31. 11:25:03
visca el barca írta:
2022.05.30. 19:06:30

Mi a francert nem tud laporta kiallni a sajto ele es megmondani h egy budos euro nincs igazolasra?
Körülbelül 50-szer nyilatkozott mindenki arról (Alemany, Cruyff, Laporta és Xavi is), néha burkoltan néha teljesen nyiltan arról, hogy semmi pénz, milyen nyilatkozat kéne még tenniük? Nem véletlen kötik még FdJ maradását is a pénzügyi helyzethez, ennél egyértelműbben hogy kéne nyilatkozni?
Egy bankszámlaegyenleg fotóját linkeljék be?
A fiatal srácok leírása meg fura egy hozzáállás. Blanco 17, Torre 18, Illias 18, Torre szintén 18 éves és még nem húzóemberek és el kell zavarni mindenkit, meg másodosztályú kaliberek?!? Biztos ez a jó hozzáállás?
Nem emlékszem szinte senkire aki 20 alattiként volt a Barcában alapember Pedrin és Messin kívül az elmúlt 30 évben. Iniesta 19-20 évesen kezdett játszani, Puyol 21 évesen lett az "A" csapat tagja, Valdes is, Busquets is 20 évesen került fel.

Xavi értékelje ki őket és igenis közülük a jobbak legyenek a keret tagjai és szépen fokozatosan játszák be magukat a csapatba.
Itt egy jó példa: Cucurella. A nagyobb PL csapatok közül több is őt akarja, itt meg nem voltak hajlandóak adni neki időt és türelmet. Most lehetne egy normális minőségű balhátvéd Alba helyett/mellett ha kapott volna időt és esélyt.
Cucurellan amúgy én is csodálkoztam, hogy 25-30 millióért állnak sorba érte a PL csapatok (a a Brighton is közel 20-ért vette meg). Mondjuk a top Alba mögött nem tudom mennyi sót evett volna meg.
Habár ez inkább az utóbbi 2 szezonbeli teljesítményének szólt. Bár ő inkább a kp-n játszik már, mint balhátvédként, védekezésben nem tudom mit nyújtana.

Torre-t szerintem fixen a B-ben kellene használni, esetleg felnézeget néha a felnőttekhez, ennyire fiatal és rutintalan kp-t nem lehet összehozni. Gavi, Pedri, Nico így is necces. Főleg, hogy Pedri kb. fix kezdő, Gavi is kapni fogja a játékperceket, vele biztosan forgatják a kp-t. Nem kellene eljátszani, amit Yusuf Demirrel.
Mondjuk elég jók ezek a transzferek, ahogy Pedrivel és most Torreval csinálják. Bukni nem nagyon lehet rajta, de ha beválik olcsón lesz egy nagyon jó játékos.
Endrickkel kellene valami hasonlót, egy kölcsönt és valahogy "magunkhoz láncolni" . Igaz, hogy még csak most lesz 16, de de nem egy tucatbrazil tinisztár. A felsőbb korosztályban emelkedik ki. Szerencsére komoly hírek érkeztek már róla, ha minden igaz a dél-amerikai játékosmegfigyelő kinézte és a klub is gondolkodik lépéseken. Ha nyáron betölti a 16-ot szerintem megpróbálnak valamit. Legalábbis remélem.

A L'Equipe szerint tárgyalásokat kezdtünk a Monacoval, hogy ha a Lewa ügy nem alakul úgy ahogy szeretnénk, akkor Ben Yedder lenne a célpont. A franciák nem zárkóznak el az eladásától szóval aránylag jó áron elhozható. Én egyáltalán nem tartom rossz játékosnak, amit azért a számai is igazolnak.
A Sport lehozta, hogy továbbra is érdeklődünk Rúben neves iránt, Xavi Busquets alternatívájának szánná. Nem rossz játékos , akár be is válhat. Nyilván nem wordclass, de hiába akartuk Tchouaménit, ha lehetetlen volt megszerezni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.05.31. 12:38:26

visca el barca írta:
2022.05.30. 19:06:30
Mi a francert nem tud laporta kiallni a sajto ele es megmondani h egy budos euro nincs igazolasra? Annyi penzunk nincs vazz, hogy 17 eves gyereket ki tudjunk fizetni. Almodozunk itt egy 33 eves lewandowskirol akinek evi 20 millas bere van...

Tovabbra is azt mondom, h a selejtet ki kell szorni, az a legfontosabb. A sok semmirelello, umtiti, lenglet, pjanic, braith fele verszivokat ki kell szorni a francba. Christensen, azpilicueta, kessie kell, nekem alonsoval sincs semmi bajom, megis csak egy 5 eve standard chelsea jatekosrol beszelunk. Elore senkit nem hoznek csak ha dembele elmegy, vkit a helyere. Egy ilyen keretnek ha elkerulnek a komolyabb serulesek a ligara van eselye boven.
Amellett, hogy teljesen egyetértek ebben, ide beleszól a politika is. Mármint arra gondolok, hogy nem tudom, hogy akkor most a Spotify-üzletet akkor megkötötték, fszaötös minden, vagy még mindig lóg a levegőben? Elképzelhető, hogy én maradtam le. Mellé gondolom mennek bőven a tárgyalások a hitelfelvételekről, más jellegű szponzori szerződésekről. Kiállni és elmondani az igazat, ez az üzleti világban nem sokszor társul pozitív hozadékokkal. Egyből megzuhan a befektetői lelkesedés, egyből nem akarnak ugyanannyit adni, mert kb. "örüljetek ennyinek is, amit kaptok, mert én legalább adok". Nem lehet kiállni és elmondani, hogy itt minden egy nagy rakat szr. Még ha így is van, és azért tudják is a befektetők is. A volumenét azért ne közüljük. Mondjuk Laporta emellé nagy politikus, nagy gumigerinc a fszi, Magyarországon nagy karrierje lenne. Olyan szinten minden kérdőjeles, hogy már nem is próbálom követni, majd szóljanak, ha megvannak.

Úgy érzem, hogy sehogy sem lesz jó vége a történetnek, inkább jobb vége lehet, de ez a szituáció nem a győzelemről szól. Mindenképpen sok középszer marad majd nálunk, lesz akit nem tudunk eladni, mire kiszórjuk a felesleget, az legalább a jövő nyár is. Nekem is inkább az számítana, ha lerabolnánk a szabadúszókat, de egyet jól jegyezzen meg mindenki, ha jövőre valahogy elérünk egy bajnoki címet, és BL 8 között, már rendben vagyunk. De nem várok kupát sem jövőre, ez még fog fájni egy ideig. Illetve nem is tudom, hogy mi a szrral tudna itt Xavi motiválni, ameddig az "öregjeink" még mindig stabil pontok, szájhősök és töketlenek, a Madrid meg mellé mindig győz, úgy, hogy krafton kívül ott sincs sok minden. De a krafttal bármit meg lehet csinálni, és ennyi a történet, el kell ismerni, szép munkát végeztek az idén. Évek múltán nyerünk majd egy BL-t, és akkor mi van? Már nem tudnék úgy ünnepelni az egésznek, ha zsinórban húznánk hármat is. A Madrid dupla annyit nyert az elmúlt 15 évben, mint mi, fasorban sincs az egész. A Barcelonán nőttem fel, ez a tavasz kellemes múltidézés volt, de kifújt az egész másfél hónap alatt. Még mindig nem értem, hogy mi történt itt... Asszem végleg kiégtem ebből a futball-dologból, és koptatom itt az ujjamat, mert a hónap vége nyugis a munkában. Na de lezárásként, ha a Chelseat leraboljuk és a Milánból jön a tesó, már simogassuk a vállunkat, mert ennyi van. Én meg ne legyek negatív pnci, tudom.
Football, bloody hell. /SAF/
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.31. 11:25:03

visca el barca írta:
2022.05.30. 19:06:30

Mi a francert nem tud laporta kiallni a sajto ele es megmondani h egy budos euro nincs igazolasra?
Körülbelül 50-szer nyilatkozott mindenki arról (Alemany, Cruyff, Laporta és Xavi is), néha burkoltan néha teljesen nyiltan arról, hogy semmi pénz, milyen nyilatkozat kéne még tenniük? Nem véletlen kötik még FdJ maradását is a pénzügyi helyzethez, ennél egyértelműbben hogy kéne nyilatkozni?
Egy bankszámlaegyenleg fotóját linkeljék be?
A fiatal srácok leírása meg fura egy hozzáállás. Blanco 17, Torre 18, Illias 18, Torre szintén 18 éves és még nem húzóemberek és el kell zavarni mindenkit, meg másodosztályú kaliberek?!? Biztos ez a jó hozzáállás?
Nem emlékszem szinte senkire aki 20 alattiként volt a Barcában alapember Pedrin és Messin kívül az elmúlt 30 évben. Iniesta 19-20 évesen kezdett játszani, Puyol 21 évesen lett az "A" csapat tagja, Valdes is, Busquets is 20 évesen került fel.

Xavi értékelje ki őket és igenis közülük a jobbak legyenek a keret tagjai és szépen fokozatosan játszák be magukat a csapatba.
Itt egy jó példa: Cucurella. A nagyobb PL csapatok közül több is őt akarja, itt meg nem voltak hajlandóak adni neki időt és türelmet. Most lehetne egy normális minőségű balhátvéd Alba helyett/mellett ha kapott volna időt és esélyt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.31. 10:58:14

visca el barca írta:
2022.05.30. 19:06:30
Troym írta:
2022.05.30. 16:58:53
Azért ha csak ennyi marad az érkező, amennyi ma ismert, Xavi akkor is kap pár új arcot: Christensen, Kessié, Trincao, Pjanic, Collado, Pena, Pablo Torre, Emre Demir. Gondolom az előszezonban nézegetik még Balde, Marmol, Orellano, Abde, Akhomach, Blanco, Sanz fejlődését is.
Ha nem futja senkire, még akkor is van esély javítani a csapaton.
De kétségtelen jól jönne egy szélső meg egy szélsőhátvéd.
trincao, pjanic, collado, pena, abde, marmol. Atya uristen, ez girona szint. Mi a budos loturot akarunk mi ilyen nb3as kaliberekkel?

Mi a francert nem tud laporta kiallni a sajto ele es megmondani h egy budos euro nincs igazolasra? Annyi penzunk nincs vazz, hogy 17 eves gyereket ki tudjunk fizetni. Almodozunk itt egy 33 eves lewandowskirol akinek evi 20 millas bere van...

Tovabbra is azt mondom, h a selejtet ki kell szorni, az a legfontosabb. A sok semmirelello, umtiti, lenglet, pjanic, braith fele verszivokat ki kell szorni a francba. Christensen, azpilicueta, kessie kell, nekem alonsoval sincs semmi bajom, megis csak egy 5 eve standard chelsea jatekosrol beszelunk. Elore senkit nem hoznek csak ha dembele elmegy, vkit a helyere. Egy ilyen keretnek ha elkerulnek a komolyabb serulesek a ligara van eselye boven.
Azokból a fentiekből senki nem a jövő játékosa, ha egyáltalán a felnőtt csapat közelébe kerülnek. Abdet amúgy is ha minden igaz 5 millióért vinnék, Trincaonak irány kölcsönbe a Sporting, Colladonak és Sanznak is max a B, Pjanicnak is keresik a csapatot, max. Collado lehet az aki minimálisan, kupaszinten vagy sérülések/pihentetések szempontjából maradna, de ő is csak az előszezonban lenne, utána döntenek a sorsáról.
Az, hogy Marmol egy totál tét nélküli meccsen beállt 2 percre egy másik tini helyett nem igazán jelent semmit.
Előre szerintem ha nem tudunk normális embert venni, hagyni kellene a francba, jövőre, amikor már több pénz lenne, akkor befektetni mondjuk Lewa árát egy minőségi támadóba.
Nem olyan gyenge ez a csapatrész, mint az így kinéz. A főoldali cikk elég fals képet mutat. Az őszi szezonban 1,5 alatt volt a gólátlag, mert Ilias-al, Abde-val, Jutglaval, LDJ-vel kellett rendszeresen kiállni. Még Depay is lesérült.
Amikor érkezett Auba, felépült Dembélé és Xavi helyrerakta, szintén egészséges lett Depay, jött Torres, Adama már nagyot fordult a világ. Az az 1,5 alatti gólarány 2,1 fölött lett, ami már egyáltalán nem rossz, plusz Fati is visszatér, aaki kb. a legveszélyesebb emberünk.
Egy év még bőven belefér ilyen minőséggel.

Koemant bizonyos szempontból meg lehet védeni, mivel neki max. Depay állt rendelkezésre. Ha most jön egy Lewa 30-40-ért egy-két év múlva újra csak már a helyettesét kell keresni és pénz még kevésbé lesz rá.
Illetve azt se ártana elfeledni, hogy ez erősen átmeneti év, főleg ami a támadószekciót illeti. Amíg itt volt Messi teljesen másképp nézett ki a játék, máshogy kellett mindenkinek mozognia, más volt a feladatmind a kp-n, mind a csatársorban. Egy ilyen kaliberű játékost hirtelen pótolni, úgy hogy vagy 10 évig róla szólt a támadójáték lehetetlen. Ez is egy folyamat.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7182
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.30. 23:13:28

Persze, lehet, hogy csak valamit felkaptak, de hónapokon át lehozta minden, úgyhogy azért ilyenkor szokott lenni alapja.

Hát, adja az ég, hogy bizonyíthasson, és kiderüljön. Nálam jelenleg a tükörszélsők közül a posztján top3 Salah mögött, valahol Mahrezzel talán, ha meg nem kell tükörnek lenni, akkor mondjuk top5 a BM két játékosával kiegészülve. Kíváncsiságból ránéztem a TM-re, 6.-nak van rangsorolva értékben a poszton, de hát mondjuk abba a kor tényező is nagyon belejátszik.

Egyébként belegondolva eléggé pang a poszt egész Európában. Nem is jut eszembe rajtuk kívül most senki, akire csettintenék. Van még pár ügyes, Jesus, Saka, Dembélé, Antony Chiesa, Rodrygo, Kulusevsky... de azért ez már más szint. Emiatt a pangás miatt örülnék neki nagyon, tényleg nem tudom, kit hozhatnánk oda akár a következő 1-2 évben is...

Az, hogy angolból jön, alapvetően előny szerintem például a fizikai állapot miatt, a probléma a mi egyedi stílusunkkal van, és akkor mindegy, honnan jönnek. Nyilván pl. a nagy sebessége nálunk kevéssé jönne ki, mint ahogy Dembélé tempója is jobban fog kamatozni mondjuk egy PSG-ben.

Egyébként visszakanyarodva a topikhoz, ha tényleg necces lesz a helyzet még később is, akkor remélem Alonsot vetik el, Alba mögé van egy baromi tehetséges tinink, az a poszt nem lenne létszükség, őt érzem a felsoroltak közül feleslegesnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.30. 22:45:36

Fenntartásokkal kezelném a híreket, egybehangzó források szerint MBappé gyerekkori álma a real…
A másik ami probléma, hogy az angoloknál fickándozik, az meg kevés esetben állja meg a helyét nálunk, meg úgy spanyolban.

Meglàtjuk, ha jön megnézzük, amit én láttam belőle 12 egy tucat, de ez semmit nem jelent.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7182
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.30. 22:02:44

csababarca írta:
2022.05.30. 21:23:32
Ezt miből gondolod?
Még hiszünk ilyenben, hogy szívből valaki itt játszik?
Minden forrás szerint egybehangzóan nem volt hajlandó meghallgatni semmilyen ajánlatot a miénken kívül, állítólag ez nem is változik, amíg nem döntünk. Pedig hát többek közt a PSG végig fente rá a fogát. Aki ennyire nagyon ide akar jönni, arról én azt feltételezem, hogy erősek a kötődései ide, hisz nyilván kevesebb pénzt kapna, mint pl. Párizsban, vagy kb bárhol. A Leedset külön megkérte pár napja, mielőtt leutazott a válogatottal, hogy tegyenek meg mindent, hogy lehetséges legyen. A mentalitása Traoréhoz hasonlít, csak tud mellé focizni. És hát róla sem lehetett elmondani, hogy nem hajtotta ki a belét szívvel-lélekkel, csak hát volt limitje, meg pechére Dembélé mégsem került a lelátóra. Ha végig kezdő, szerintem eljuthatott volna 10 gólpasszig fél szezon alatt még ilyen erős korlátokkal is...

A brazil mentalitásáról meg mindent elmond, hogy ugye neki az lett volna a jó a karrierje szempontjából, ha kiesik a Leeds. Utolsó meccsen ő döntötte el a bennmaradást, és a mezét levetve beugrott a szurkolók közé teljes extázisban. Na én ilyen játékosokat akarok látni a csapatban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
BarcaMo
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.08.10. 14:39:58

2022.05.30. 21:31:59

Tartok tőle, hogy lassan már ilyen 10-12 éves gyerekeket kell leigazolni, ha azt akarjuk, hogy később valami normális focisták játszanak a Barcában. Ilyen Pjanicokkal biztos nem fog menni. Marmol ki ez?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.30. 21:23:32

bence0330 írta:
2022.05.30. 18:30:23
Nem beszélve arról, hogy szívből menne itt.
Ezt miből gondolod?
Még hiszünk ilyenben, hogy szívből valaki itt játszik?
Nagyon ritka az ilyen, jelenlegi csapatból kb senkit nem tudnék mondani, aki szívből játszik itt.
Talán Busquets, bár nála is benne van, hogy van annyira értelmes, hogy ha innen elmenne sehol nem játszana már. Legalábbis top bajnokságok top csapataiban nem.

Szóval jah, szerintem ez egy lázálom, hogy ide valaki szívből jön, és mellé jó is.
Mert én szívből elmennék focizni most azonnal a barcába, de hát annyit is érne az egész.

Tőlem aztán jöhet Rapinha vagy ki, ha olyan jó mint ahogy itt leírtátok, akkor jövőre triplázunk, és aranylabdás is lesz, de had éljek a gyanúperrel, hogy nem ilyen egyszerű ez. Torres is be lett promózva, EG is valamelyest, aztán iszonyat kút mindkettő, bár legalább FT mutatott pár értékelhető megmozdulást.

Szóval ha Dembelé megy, akkor jöjjön ő. De ésszerű keretek között, ne hagyjuk már, hogy egy majdnem kieső Leeds lehúzzon minket könyörgöm. 10 milla max, meg kaphatnak pár barca repi cuccot, legyen elég.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.30. 19:06:30

Troym írta:
2022.05.30. 16:58:53
Azért ha csak ennyi marad az érkező, amennyi ma ismert, Xavi akkor is kap pár új arcot: Christensen, Kessié, Trincao, Pjanic, Collado, Pena, Pablo Torre, Emre Demir. Gondolom az előszezonban nézegetik még Balde, Marmol, Orellano, Abde, Akhomach, Blanco, Sanz fejlődését is.
Ha nem futja senkire, még akkor is van esély javítani a csapaton.
De kétségtelen jól jönne egy szélső meg egy szélsőhátvéd.
trincao, pjanic, collado, pena, abde, marmol. Atya uristen, ez girona szint. Mi a budos loturot akarunk mi ilyen nb3as kaliberekkel?

Mi a francert nem tud laporta kiallni a sajto ele es megmondani h egy budos euro nincs igazolasra? Annyi penzunk nincs vazz, hogy 17 eves gyereket ki tudjunk fizetni. Almodozunk itt egy 33 eves lewandowskirol akinek evi 20 millas bere van...

Tovabbra is azt mondom, h a selejtet ki kell szorni, az a legfontosabb. A sok semmirelello, umtiti, lenglet, pjanic, braith fele verszivokat ki kell szorni a francba. Christensen, azpilicueta, kessie kell, nekem alonsoval sincs semmi bajom, megis csak egy 5 eve standard chelsea jatekosrol beszelunk. Elore senkit nem hoznek csak ha dembele elmegy, vkit a helyere. Egy ilyen keretnek ha elkerulnek a komolyabb serulesek a ligara van eselye boven.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7182
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.30. 18:30:23

A statok is sokmindent elmondanak, de azért lett 1-másfél éve a nagy kedvencem Raphinha, mert a meccseit néztem akkoriban. Idén bevallom nem, csak az összefoglalókat, mert összeomlott a Leeds teljesen, és nézhetetlenek voltak. Dembélé két dologban kiemelkedő: sebességben és 1v1-ben. És még ebben a kettőben sem veri a brazilt, ránézésre sem, a sebességet meg elég natúran lehet mérni, a PL egyik leggyorsabbjáról beszélünk. És a többiben (fifika, gólerősség, védekezés) meg egyértelműen jobb Dembélénél. Nem beszélve arról, hogy szívből menne itt. Fatihoz hasonlóan meccset eldönteni képes ember lenne végre a jobboson is. Nyilván mindezt itt is le kell hoznia, de hát minden igazolás rizikó kicsit. De fejben hatalmas a csávó, akaratos, nem egy Ferran szerintem, aki összeomlik a jövőre már szerencsére újra gránátvörös-kék meztől. Nekem jó egy éve ő az álmom ide, nagyon-nagyon örülnék, ha jönne, és bizonyíthatna itt is. Sajna egyetértek azzal, hogy ez nehéz ügy lesz, viszont hatalmas lehetőség, és lehet, hogy meglenne a poszt 5-6-7 évre, és ezért kellene megtenni érte sokmindent. Mindenesetre nem tudom, mikor lenne esélyünk ilyen szintű embert találni a jobbosra a közeljövőben.

Én hiszek az emberi beszélgetésekben és a csapatszellemben, szerintem emiatt az idei év lesz az, amikor sok léhűtő távozni fog. Nem mind, de sok. Jó az a pénz, de amikor van egy erős csapategység, normális megbeszélésekkel, akkor jobban feltámad az a lelkiismeret, és sz@rul kezdi érezni magát az ember.

Lenglet amúgy nem valami piti pénzt keres? Nekem úgy rémlett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése