Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.24. 17:19:29

De Jong friss insta poszt:
".... We will work hard to do better next season. "
Ez alapján nem úgy néz ki, hogy megy.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.05.24. 17:07:11

Srácok, ilyen a mostani piac, benne a Barcával. Mind a csodafiatalokat, mind a legjobbakat el fogja vinni a City meg a PSG, mert bármilyen ajánlatra rá tudnak ígérni, ami a "hagyományosan gazdálkodó" kluboktól jön (és a szövetséget ez egyáltalán nem zavarja; a Szuperliga balhé pontosan ennek szólt). Ezt a Mbappé eset remekül bizonyítja. A "hagyományosan gazdálkodó" kluboknak marad az, hogy cserélgetik egymás között a kiégett játékosokat, és reménykednek, h valahol beválnak.

Ha le akarjuk igazolni Haalandot 150 millióért (amibe megnyekken a klub), a City ajánl mindját 200-at, és pont nem érdekli sem őket, sem a foci fejeseit. A játékosok meg már rég letojják, h történelmileg jelentős klubban játszanak-e, vagy újgazdagéknál. Ahol többet kapnak, oda mennek. Ugyanígy, ha mi kiszemelünk egy "ígéretes fiatalt", és adnánk érte 40 milliót, a PSG ad majd érte 60-at. Ugyanúgy, ugyanannyira látják a piacot a PSG játékosfigyelői, mint a Barcáéi. Játékosfizuk tekintetében ugyanez a helyzet.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.24. 17:02:02

Norton írta:
2022.05.24. 15:45:47
...
Én konkrét az az ez évi igazolásokról beszélek. Nekem Depayt és Aubát leszámítva mindenki besült. Az hogy öregekre megyünk...

Emlékekből nem fogjuk kifizetni Hallandot szóval ezt be is nyelem.

Az bosszant, hogy mi a fenéért nem kezdünk el keresni hiányposztra apróért hozható be nem futott fiatalokat, akiket meg lehetne próbálni beépítgetni.

Csatár, szélső támadó, szélső hátvéd. Óriási hiányposztok világszinten. Ezekre a posztokra pénz nélkül csak úgy tudunk szerezni valakit, hogy vagy kukázunk valakit, vagy apróért akit még más nem látott, vagy hozunk valakit aki itt akar levezetni...
Kép
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2022.05.24. 16:46:39

csababarca írta:
2022.05.23. 22:59:08
csabimo írta:
2022.05.23. 22:27:12
Mondjuk ennek a Messinek elèg gyenge igazolasai is voltak 😂
Erről lemaradtam, kik azok akik Messi kifejezett kérésére jöttek?
Ne vedd komolyan! :)
CSak arra céloztam hogy tegnap volt egy cikk, hogy Bappe De jongot akarja. Ezek szerint a Psg-nél, most ő fog igazolni, mint ahogy nálunk állítólag Messi igazolt és állította össze a csapatot is.
Busquets: hagyjuk már! Tudjuk hogy tud 100/98at emberhez passzolni. Kb ennyi maradt az emberből. Van még benne sajnos 3-4 szezon, a tempója megvan hozzá , mert sosem volt.
Ez a keret elég lehet jövőre egy spanyol bajnokság és kupához, de európától nagyon messze vagyunk és leszünk.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.05.24. 16:33:13

Ronaldinho&Barca írta:
2022.05.24. 14:45:59

Persze ha a tesó a psg-ben hetente 2 millió eurót és szezononként 95 misit kaszál, akkor igazából ő miért írjon alá gombokért?! Mert a józan ész ezt diktálná, és helyezze előre a foci szeretetét?
Szerintem Dembelét sokan félreértitek, vagy legalábbis magabiztosan írtok ilyen dolgokat és nem biztos, hogy így van.

Nyilván fontos a pénz, ez vitán felül áll, még a legtöbbet kereső focisták is egyre többet kérnek, pedig józan ésszel felfoghatatlan, hogy mire kell még nekik. De kell, majd ha mi is az ő helyükben leszünk (..) lehet mi másként fogunk viselkedni. Vagy nem.
Viszont ez a foci szeretet kontra pénz.. Most úgy csinálunk, mintha itt fantasztikus helye lenne Dembelének, a PSG-be, mert kukásnak menne, vagy a veséjét adná el.

Nem igaz, hogy Xavival annyira jó lett volna Dembele, szerintem amikor már egyhuzamban játszott X meccsen, akkor nem volt rossz máskor sem. Most is ezt tudja. Nem világmegváltó, nem szuperjátékos. De van veszély a lábában és valóban tavasszal a jobbjaink közé tartozott. De ennyi, egy felpörgött, lelkes Adama is hozta ezt a teljesítményt, szóval ez nem űrfoci.
Szerintem Dembelének nem fekszik a stílusunk igazából, akkor sem, ha épp jobbak vagyunk. Dembele egy jobban, gyorsabban hátulról építkezős csapatban lenne hatékonyabb. Hány, de hány olyan jelenet van, ahol Dembi a leshatárról integet, indulna, de nem, nem kapja a labdát, mert anno Messin és Busin muszáj volt átcsorognia a labdának, most meg Busin minimum, szóval inkább hátraléptünk ebben.

Szerintem a PSG dinamikája jobban neki való, de ha a pénz nem számítana, akkor egy német akármelyik csapatba tenném, csak nem a BM-be. Ha csak az a szempont, hogy a képességei hol feküdnének legjobban.
Hiába szép Barcelona, hiába kedvesek az emberek és jó az idő, Barcelona egy pillanatig nem volt nekivaló és ez az egész kapcsolat nem csak a klubnak, de neki is káros volt. Jobb lesz mindenkinek, ha megy. Máshol se lesz olyan szuper játékos, aminek mondták, de hasznosabb lehet. Szóval, ha elmegy, akkor választja a focit és a pénzt is egyszerre. Ha marad, az csak megalkuvás.. a pénzért.

Viszont akkor ha tényleg megy, akkor alakul az aggódnivaló. Ugye kb egy hónapja az volt a mondás, hogy elől kb megvagyunk, foglalkozzunk a védelemmel. Erre most úgy áll, hogy kifelé lóg Depay, Dembele, Adama, LDJ. Nem mondom, hogy nélkülözhetetlenek, de a góljaikat nem lövik meg Ferranék egyedül. szerintem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 15:51:53

"Nem tudom feltűnt-e de eddig csak kiöregedő, vagy máshol besült játékos került hozzánk."

Én erre reagáltam főleg, mert ez egy tényszerű kijelentés volt, ahol minimum az első fele objektíven nem stimmel, 20-27 között jött mindenki, és még Alonso is csak 31. A többi egyelőre pletyka.

Alonso akkor nem ingyen volt, oké, ez friss hír, nem néztem utána, de mint pakkot, egészet nézve továbbra is szinte 0 a vételár 5-6 jó korú, remek játékosért. Gayával nem tudom, mi lett, nyilván örültem volna neki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 15:45:47

Én egy szóval nem említettem Kessiét, Christensent vagy Ferrant, akikről én beszéltem az az Alonso, Lewa és Azpi hármas, de főleg előbbiről, akinek a posztjára egy Gaya jóval életképesebb és hosszútávon is jobb alternatíva lenne. Apropó Alonso sem ingyen jön, hiszen 2023-ig szóló szerződése van, érte sajtóértesülések szerint 15 milliót fogunk fizetni, Gayaért 25 millió körül várnak pénzt Murthyék. Egyébiránt pedig május vége van, a potenciális távozókért kapott összegből bőven fedezhető lenne az a +10 milliós különbözet amit Gayáért kérnek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 15:29:57

Eddig igazolások:

Garcia (20) - nem vitázom, besült, levedlett holmi
Depay (27) - nem sült be, gólvágóként érkezett, és itt sem sült be
Ferrán (21) - City első számú rotációból, stabil spanyol válogatott
Christensen (26) - BL-győztes csapatban jórészt kezdő, átlagosan 3 meccsből 2-szer kezd
Kessié (25) - Friss olasz bajnok kezdő még idén is is, tavaly abszolút húzóember.
+
Alonso (31) - BL-győztes csapatban Christensen-szinten realtíve stabil kezdő, második félévben szinte csak kezdő volt.


Ezek akik már jöttek, vagy aláírtak, vagy majdnem biztos. Összesen 0 euróért jelenleg, Ferrát nyilván fizetni kell majd, de a jelenlegi helyzet miatt számít, hogy most nem kell.
Öreget nem látok, de ha akarjuk, a 31 legyen az, rendben, akkor egy. Ferrán az elmúlt 2 hónapban itt gyenge volt, előtte, sem a Cityben (bár ott nyilván voltak nála jobbak, ez nem szégyen), sem a válogatottban nem tette, sőt.Christensen nem sült be, Kessié finoman fogalmazva sem sült be, Alonso nem sült be.

Kicsit megint elvakultnak érzem ezt az utálkozást, az "eddig csak öreget vagy..." kezdetű mondat pl objektív tény, hogy nem igaz, mert egyet sem hoztunk még, a besült jelzőre legalább lehet szubjektíven érvelni, erre nem. Illetve hát megnézem, hogy hzunk De Bruyne, Salah, Bremer, Haaland igazi krémet 0 pénzből.

És ezen kívül akik erős pletykák:

Soler (25) - nem sült be
Raphinha (25) - nem sült be, kb 2. éve tartja bent a csapatát egymaga + egyre stabilabb brazil válogatott
VKP (Neves, Zubimendi, stb, mind fiatalok)
Lewa (33)
Azpilicueta (32)

Tehát még itt is erős kisebbségben vannak a máshol besült és idős alakok, de valóban van belőlük 2, akik TALÁN jönnek, és mindkettő klasszis.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.05.24. 15:48:37-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.05.24. 15:14:07

Feast4 írta:
2022.05.24. 14:51:38
Norton írta:
2022.05.24. 14:19:54
Valahogy az új elnökség, sportigazgató, vezetőedző kombótól nem ezt vártam, hogy más csapatok nyugdíjazottjainak tartsunk foglalkozást és a csapatépítés toljuk el még 4-5 évvel.
Nem tudom feltűnt-e de eddig csak kiöregedő, vagy máshol besült játékos került hozzánk.
Tényleg pénz (igazolasi díj, fizu) nélkül azt vartuk,hogy DeBruyne, Haaland es Mbappé fog jönni? A Reálnak még pénzzel sem sikerült..
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 14:55:06

Feast4 írta:
2022.05.24. 14:51:38
Norton írta:
2022.05.24. 14:19:54
Valahogy az új elnökség, sportigazgató, vezetőedző kombótól nem ezt vártam, hogy más csapatok nyugdíjazottjainak tartsunk foglalkozást és a csapatépítés toljuk el még 4-5 évvel.
Nem tudom feltűnt-e de eddig csak kiöregedő, vagy máshol besült játékos került hozzánk.
Feltűnt, épp ezért írtam, amit írtam :wink:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.24. 14:51:38

Norton írta:
2022.05.24. 14:19:54
Valahogy az új elnökség, sportigazgató, vezetőedző kombótól nem ezt vártam, hogy más csapatok nyugdíjazottjainak tartsunk foglalkozást és a csapatépítés toljuk el még 4-5 évvel.
Nem tudom feltűnt-e de eddig csak kiöregedő, vagy máshol besült játékos került hozzánk.
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.05.24. 14:45:59

Sajnálnám ha Dembouz menne, mert Xavi kezei alatt végre úgy igazán megtapasztalta mi az a rendszer és mi az a futball. Parádés második félidőt produkált a szezon második szakaszában és oroszlánrésze van a 2. hely megszerzésében. Ritka nagy tehetség a srác, még ma is, pedig nem ez az első szezonja itt, de talán a legjobbra sikerült mindenképpen ez.
Persze ha a tesó a psg-ben hetente 2 millió eurót és szezononként 95 misit kaszál, akkor igazából ő miért írjon alá gombokért?! Mert a józan ész ezt diktálná, és helyezze előre a foci szeretetét? Vagy mert Xavi kezei alatt játszhat tovább? Hisz végeredményben az egész nagy maszlag csak a pénzről szól és valahol ezért utálom úgy igazán ezeket az arab trógereket, mert totálisan tönkre tették ezt a sportot. Ha elmegy, akkor jobban lefog zülleni mint Neymar, óriási kár érte és a brazilért is. Valahogy nem mennek nekünk ezek a hosszabbítások.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 14:19:54

soadroli írta:
2022.05.24. 12:46:58
Marcos Alonso is close to agreeing personal terms with Barcelona, per Fabrizio Romano
Komolyan nem értem mit akarunk ezzel a Chelseaből is lefelé kilógó, pár éven belül nyugdíjkorhatáros Alonsoval amikor ott egy Gaya, Grimaldo vagy Guerreiro. Csak azért mert ingyen van és spanyol ne akarjunk már bárkire Barca mezt húzni. Én ugyanígy Azpit és Lewát sem értem. Ez lenne a jövő csapata? 30 plusszosok válogatottja? Aztán nem kell majd csodálkozni ha a bl 4-8 vagy 16 közt belefutunk egy nagy pofonba mert addigra ezek az öregecske játékosok csapágyasra lesznek hajtva. Valahogy az új elnökség, sportigazgató, vezetőedző kombótól nem ezt vártam, hogy más csapatok nyugdíjazottjainak tartsunk foglalkozást és a csapatépítés toljuk el még 4-5 évvel.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.24. 14:09:09

Olvasom itt, hogy mennyi és milyen játékosok érkezését tartja szükségesnek a többség, mellette meg megjelent ma olyan cikk, talán a Mundon, hogy azért nem (sem) kezdett az utolsó meccseken Dembele, mert így valami 1m - 1.5m eurós meccsszám alapú záradékot megspóroltak.
Itt akkor jönnek játékosok pénzért, ha eladják Frenkiet és Memphist, a többiek elküldése annyira lesz elég, hogy a fizetési keretbe befér az érkező 2-3 játékos fizetése.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.05.24. 12:46:58

Marcos Alonso is close to agreeing personal terms with Barcelona, per Fabrizio Romano
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.24. 12:44:15

Felőlem adhatjuk a brazilert a Braithwaite, Mingueza, Umtiti, Lenglet, Puig csomagot, egyben kukáznànk is egy jót legalább.
Kiváncsi vagyok mekkora lesz a mozgasterünk, remélem Laportáék megoldják valahogy a dolgot, mert legalább 5-6 minőségi érkezőre szükség lenne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 10:35:32

fanbarca írta:
2022.05.24. 10:16:41
Mivel Dembélé szinte biztosan megy, ennek nagyon örülnék. Mingueza mellé be kéne dobni Trincaot is, még 5 millió s készen is vagyunk.
Remélem lesz valami jó konstrukció, olyan játékossal, aki őket is érdekli, akár Trincao, nekünk nyilván megérné, nekik nem tudom. Hirtelen nem sok ilyen típusú pengés, gólerős ballábas jobbszélsőt tudok mondani az 1-2 nagyágyún kívül, mint Salah, Mahrez... pláne akik reálisan igazolhatók. Most fejből egy sem jut eszembe. Nagyon várom már, hogy arról az oldalról ne csak beadások érkezzenek, mint a jelenlegi két jobbszélsőnktől, hanem valós veszély. És hát végre valakinek rúgótechnikája is lenne onnan, nem teli rüsztös világbú ki megoldások. Mindezt Dembélénél is nagyobb induló és végsebességgel, ami nem piskóta.

Bár ha Trincao nem maradna, akkor kéne még egy cserét szerezni, de mondjuk oda lehet házon belüli megoldás is, Collado, főleg, ha már ennyire megszivattuk szerencsétlent. Vagy Ferrant gondoljuk még oda rotációban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.24. 10:29:25

Jó pár évvel ezelőtt, Guardiola azt mondta, hogy utálja a tiki-takát mert nem eredményes és idejét múlt:

https://bleacherreport.com/articles/223 ... he-passing

Lucho Rakitic érkezésével egy modern pályán jól látó, alapvetően többfunkciós középpályással megreformálta a Barcát mindemellett a kreativitást áttette középről előre.

A klasszikus ezer passzos szétmozgatjuk mint a kézilabdában játékot ma már egyikük se játszatja, illetve nem úgy játszatja ahogy régen volt.

Vegyük a Cityt. Egy Bernardo Silva, KDB kreatív sora van, akik gyorsak, jól lőnek és ők kreatívak. Ők nem "osztogatnak", ők kapu felé terelik a játékot és támadnak. Egy középpályásnak nem az a dolga a mai gyors fociban, hogy lassú körülményes alapvetően rövid szélpasszokat csináljon a középpálya közepén. És ott van egy Rodi, aki egy jó védelem előtt ütközőpont és szintén labdaügyes.

De vegyünk mást. Liverpool Fabhino, Real Casemiro, Bayern Kimmich/Goretzka.

Ezek modern vkpk. Passzolnak ütköznek labdát szereznek, egyből teszik szélre, vagy át a kreatívnak. Busquets nem irányít, hanem középpályán rövid passzokat gurigat. Most már pedig kifejezetten lassan. Hiába nem volt rossz

Kiemelem én nekem semmi bajom nincs Busquetsel, de mai moden direkt focihoz a játéka kevés. Egy egyszerű spanyol középcsapat jó fizikai állapotban megöli és nem is kell faragni hozzá.

Egy Pedri, de Jong, Kessié középpálya, egy Gavi, Nico cserével az már modern lenne. Gyors játékosok, jól passzolnak, jól támadnak van kreatív véna nem is egy és ott vannak azok a játékosok akik tudnak ütközni és nem egy Pedrit, kell összetöretni.

De egyébként minden csapatrészre igaz, hogy ha nem modernizáljuk a látásmódot és nyomatjuk azt amit eddig ugyanilyen évünk lesz. Azon a látásmódon kéne elindulni ami február közepétől ment április eljéig és ahhoz a direktebb játékhoz kell igazolni.

Nem tudom egyébként mi tört el, hogy megint visszaestünk ebbe az ötlettelen semmibe.
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.24. 10:16:41

bence0330 írta:
2022.05.24. 10:05:00
Közben a sport szerint még mindig hevesen érdeklődünk Raphinha iránt, azt hittem, ez a vonat már elment. 35 volt az első ajánlat, de kicsit többet akar a Leeds. Játékosbevonás elvileg okés a részükről, sajna Mingueza tetszik nekik nagyon (vajon miért? :D).

A brazil amúgy elvileg elég kevés fizuért jönne, sok teljesítményarányos bónusszal.
Mivel Dembélé szinte biztosan megy, ennek nagyon örülnék. Mingueza mellé be kéne dobni Trincaot is, még 5 millió s készen is vagyunk.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.24. 10:05:00

Csababarca utolsó két bekezdésével kb 100%-ban egyetértek. Az elejével is, annyi, hogy a Pool most pont Alcantarával lépett szintet, lett egy igazi osztogatójuk, sokszor játszik ő a "6-os" poszton, mióta felépült, ráadásul pont erre az időszakra esik a Pool 14 ponthátrányból történt feltámadása.

Közben a sport szerint még mindig hevesen érdeklődünk Raphinha iránt, azt hittem, ez a vonat már elment. 35 volt az első ajánlat, de kicsit többet akar a Leeds. Játékosbevonás elvileg okés a részükről, sajna Mingueza tetszik nekik nagyon (vajon miért? :D).

A brazil amúgy elvileg elég kevés fizuért jönne, sok teljesítményarányos bónusszal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.24. 08:33:48

Faramuci69 írta:
2022.05.24. 06:21:48

Számomra mindig fura amikor nagy tudású emberek Busquetset gyalázzák. Valszeg se Xavi se Lucho nem érti ezt a játékot. Sebaj, ott a pool, a Margit lehet bőrnadrágot húzni.
senki nem gyalázza, maximum az ellenfél játékosai teszik őket nevetségessé sorozatosan.

azt írom én le, amit látok meccseken.
szódával elmegy, de komolyan vehető csapatok ellen már bűn játszatni.
zseniálisan osztogat, ez a halálom. mit osztogat? cukorkát a mellette elhaladónak?

itt van egy totális félreértés, hogy csak és kizárólag "irányító" vkp-val (Busi se irányító, max mozgatja a csapatot picit) lehet eredményes focit produkálni.
na most lehet így van, nem tudom, de a legutóbbi BL győzteseknél sem volt ilyen ember.
Goretzka se ez, Kanté sem, Casemiro sem, de Fabinho sem.
ezeknek a csapatoknak volt egy jó balanszú középpályája, ahol kb mindenki csinált mindent, 1-1 ember meg beletett egy-két plusz elemet.

pont erről írunk többen, mikor azt mondjuk, beleragadunk a múltba.
LE is tikitakázott, de frissítette a csapatot, új elemekkel vitte sikerre az elveket.
Pep szintén anno.

De Xavinál is márciusban pl a tikitaka mellett direktebben fociztunk.
Ha ezt tudjuk focizni, akkor ezt kell erőltetni, akkor lehet Busquets se tűnne nyuggernek, mert márciusban ment neki ez a játék. De mivel öregszik, ezért kell neki egy helyettes, akivel lehet rotálni, hogy ne fogyjon el áprilisra rendszeresen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.24. 08:32:19

Faramuci, ha te azt írod, h menjünk más csapatnak szúrkolni akkor te pedig ne az elmúlt 5-6 év meccseit nézd hanem korábbiakat amikor még a csapatban 11 játékosból több mint a fele vklasszis volt.
Busi még mindig kiváló focista, de a mai high pressing focihoz már kevés. Araujot bevenni egy ilyen sorba és falábunak nevezni, hàt mit mondjak…
Két tábor van; Busi még mindig vklasz a posztján. 2.- (és én az utóbbit támogatom, de elismerem a kvalitásait) végre már jegelni kellene vagy nem húzóemberként számolni a régiekkel.
Xavi és LG-s részhez annyit, hogy a válogatottban a kp poszt elég jó játékosokból áll akik között akad klasszis is..
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.24. 08:23:17

Bárcsak a barca vezetői olvasnák ezt a fórumot, tudnának egyből több edzőt, segédedzőt, sportigazgatót, játékos megfigyelőt is szerződtetni. Sőt, még talán innen megtalalhatnák a 3 öreg tehén helyettesét is, de az új Messi sem lehetetlen.
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2022.05.24. 06:21:48

csababarca írta:
2022.05.23. 22:59:08
csabimo írta:
2022.05.23. 22:27:12
Mondjuk ennek a Messinek elèg gyenge igazolasai is voltak 😂
Erről lemaradtam, kik azok akik Messi kifejezett kérésére jöttek?
Rúgott itt 600 gólt, megnyert mindent, miattunk lett goat közeli, mi meg miatta is komolyan vehető csapat, és még így is messizünk.

Néhànyan látjuk a problémát, veb, sansz, Peter.
Ez meccsről meccsre igazolást is nyer.

Nem tudom elképzelni, hogy fent a klub teteje felé nincs ember aki nem látja ezeket.
Szerintem szàndékos züllesztés folyik, amihez tökéletes egy Busquets pl, akinek a pályafutása legemlékezetesebb megmozdulása a kezei közül kinézés Motta könyököse után. Erre már itt kevesen emlékeznek.

De legalább sokat passzol, ahogy a főoldali értékelőben is írták.
Szánalmas.

Jöjjön Kessié, maradjon Frenkie, és legyen Pedrivel kiegészülve 10 év után végre egy modern kp-nk.
Ez a vágyam, talán ekkor újra fogok tudni szívből drukkolni a csapatnak.
Amíg ilyen Busquets, piqué félék a “vezérek” ( :lol: ), addig nehezen megy.
Számomra mindig fura amikor nagy tudású emberek Busquetset gyalázzák. Valszeg se Xavi se Lucho nem érti ezt a játékot. Sebaj, ott a pool, a Margit lehet bőrnadrágot húzni.
Ha elfogadom a tényt, hogy Busi nem egy modern kp, ami persze vicc, hiszen minek ütközni, ha inkább arrébb rugod a labdát, de akkor is fontos eleme a csapatnak. Xavi Barcaja sem tud mit kezdeni a betömörülő, kontrázó csapatokkal. Különösen kis csapatok ellen Busi nagyon hasznos, zseniálisan osztogat. Persze amíg olyan falábú társai vannak, mint Lenglet, Dest, Araujo (persze őt nem bántom) , SR, Dembele, LDJ, (Semedo), Depay, Coutinho a teljesség igénye nélkül, addig mit várunk. Egy rossz rendszerben az ő gyengeségei is kijönnek. Szerintem az öregekben keresni a hibát butaság. Nélkülük nem lenne csapat. Még így 30x évesen is más szintet képviselbek. A gond a sok középszerben van, akik az évek alatt idejöttek. A fiatalok még gyengék, az öregek fáradnak, de nincs minőségi pótlás.
Kessie, Christensen egyaránt kérdőjel. Még FDJ-sem volt meggyőző. Van az a pénz amiért elengedném.
Amíg a vezetőség nem tud összehozni egy egységes keretet, addig itt nem lesz igazi eredmény. A BL még hosszú évek, talán egy La liga összejöhet, de oda is kellenek az öregek. Xavi stílusban az újak nem fognak egy hamar remekelni, sajnos.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.23. 22:59:08

csabimo írta:
2022.05.23. 22:27:12
Mondjuk ennek a Messinek elèg gyenge igazolasai is voltak 😂
Erről lemaradtam, kik azok akik Messi kifejezett kérésére jöttek?
Rúgott itt 600 gólt, megnyert mindent, miattunk lett goat közeli, mi meg miatta is komolyan vehető csapat, és még így is messizünk.

Néhànyan látjuk a problémát, veb, sansz, Peter.
Ez meccsről meccsre igazolást is nyer.

Nem tudom elképzelni, hogy fent a klub teteje felé nincs ember aki nem látja ezeket.
Szerintem szàndékos züllesztés folyik, amihez tökéletes egy Busquets pl, akinek a pályafutása legemlékezetesebb megmozdulása a kezei közül kinézés Motta könyököse után. Erre már itt kevesen emlékeznek.

De legalább sokat passzol, ahogy a főoldali értékelőben is írták.
Szánalmas.

Jöjjön Kessié, maradjon Frenkie, és legyen Pedrivel kiegészülve 10 év után végre egy modern kp-nk.
Ez a vágyam, talán ekkor újra fogok tudni szívből drukkolni a csapatnak.
Amíg ilyen Busquets, piqué félék a “vezérek” ( :lol: ), addig nehezen megy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése