Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.05.23. 18:11:44

Chino írta:
2022.05.23. 16:49:12


A szélső hátvédek azok (főleg a jobb), akikből az utóbbi években a legszűkedd a választék. De Busi helyére sem könnyű a választás. Nagyon labdaügyes vkp, aki ennyire érzik a passzsávot, sok labdát szerez, képes akár irányítani, nagyon szűk a piac. Rendben van aki ezt a fizikai felépítésével kompenzálja, de az elengedhetetlen, hogy rendre jól, pontosan játssza meg a labdákat.
Busi teljes szezonra nézve abszolút nem komoly szint, mégha mondjuk egy Real elleni meccsen az is.
Meg ezt a gondolkodást csapdahelyzetnek érzem. Ha az öregek jók és a fiatalok is azok,akkor miért vagyunk ott ahol? Illetve Busi legjobb perceire gondolunk és így nézünk szét,hogy ki az,aki pont ezt tudja, de egész szezonban. Hát sajnos nincs ilyen, vagy drága,akkor bocsi, marad Busi, hiszen "még úgyis van benne 2-3 év".
Szerintem Busit még a mostani csapaton belül is lehet pótolni. Egyszerűen a szándék nincs meg hozzá, hogy akár ennek érdekében a játékrendszerünkön változtassunk.
Elsőnek Busit szépen le kéne tenni a padra, FDJt a helyére tolni, ha kell,akkor elővenni, Pedri, Gavi, Kessié pedig jó kezdőnek.

Szélső hátvédekkel kapcsolatban is fordítva ültettek a lóra minket. Emerson egy nagyon jó alapanyag lett volna, imádta a Barcát, de elhajítottunk minimális haszonért, hogy még az életkedvét is elvettük. És akkor ezért játszik a mindenhonnan elkéső Alves.
Lehet a topklubokban most nincs egy fiatal Alves, de akkor engedjük el és alkalmazkodjunk. Ha csak átlagosak vannak,akkor vegyünk egy átlagost,esetleg próbáljuk meg fejleszteni, vagy álljunk három belsővédős rendszerre és akkor egy szélső jobban megteheti,ha nem ér mindig vissza. A lehetőségek közel végtelenek és nem játszunk olyan komoly szinten most,hogy olyan nagyon félni kéne a következményektől.
Ni
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2022.05.23. 18:04:01

MBappe FDJ-t szeretne csapattarsnak, Neymart meg el akarjak passzolni(forras marca). Ha Dembi-t is akarja a PSG, akkor erik egy csere. Remelem Messi-t is berakjak a pakkba.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.23. 16:49:12

vinszentvega írta:
2022.05.22. 23:59:36
Addig hiàba hoznak ide bàrkit, amig Alba, Busi, FT, foglalja az érkezők helyèt. Nevetséges az a tény , hogy sem Busi, sem Alba alternatíváját nem tudják megoldani….De Alves is…..Többet volt az ellenfèl szögletzàszlòjànak közelèben, mint Traorè vagy Dembi…. Utána meg ott tátogott a helye üresen hátul…
A szélső hátvédek azok (főleg a jobb), akikből az utóbbi években a legszűkedd a választék. De Busi helyére sem könnyű a választás. Nagyon labdaügyes vkp, aki ennyire érzik a passzsávot, sok labdát szerez, képes akár irányítani, nagyon szűk a piac. Rendben van aki ezt a fizikai felépítésével kompenzálja, de az elengedhetetlen, hogy rendre jól, pontosan játssza meg a labdákat. De ezek közül is, aki mozdítható, az hatalmas összeg.
Szóval pont ez a három poszt az, ahová minőséget nagyon nehéz és drága igazolni. Azpilicueta, ha ebben az aspektusban vesszük magas nívót képvisel.
Kh-ban, centerekben, kkp-ban például jóval szélesebb a piac, de minőséget még így is nagyon nehéz találni.

Én Endrickben nagyon sokat látok, de neki is kell még vagy 2 év mire úgy-ahogy számolni lehet vele. Már ha tényleg sikerül leigazolni.
Forca Barca!!!!
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.05.23. 15:12:20

visca el barca írta:
2022.05.23. 12:01:52

5-10 eve minden focista alma a united, a real, a barca volt, most meg ket olajos csapat, azt vesz meg akit akar.
Inkább 10-15, de amúgy igaz. Viszont akkoriban ezek a csapatok is adták a legnagyobb fizetéseket. Biztos, hogy a szakmai szempontok miatt választottak úgy abban az időben? Szerintem a játékosok motivációja nem változott, csak a pénz forrása.
Öcsi bácsi sem azt mondta annak idején, hogy kis pénz kis foci, nagy presztízsű múlt nagy foci.

(oké, mindig van 1-1 ellenpélda, de hány zsoldos jut egy Tottira? - aki a Romában szintén nem zsíroskenyérért focizott)
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.05.23. 13:31:46

Közben olvasom, hogy a Madrid is beszáll a Lewaért folyó harcba.
[ABC.es]

Remélem igaz és így, hogy Pappé behúzta az öreg Florentinot a csőbe most muszáj lesz valami nagy nevet vinniük a Bernabeuba.
Jó lenne ha elvinnék Laporta orra elől a lengyelt.
Mert ha már a Barca úgyis a saját sorsának sírját ássa legalább valaki kivehetné a kezükből az ásót ideiglenesen.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.23. 12:55:54

nem kar erte, el kell engedni

egesz vegig ez volt a terve, csak altatott minket, hogy maradni szeretne, hogy jatsszon :)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.23. 12:43:48

Tivadar6 írta:
2022.05.23. 11:39:19
Xavi : "Dembélé a PSG-be távozik? Mindenki odamegy, ahová akar, és ahol azt gondolja, hogy boldog lesz. Sokat segített nekünk, és változásokat generált a csapatban, miközben végig elkötelezett volt. A legjobbakat kívánom neki. Végig profin viselkedett."


Akkor ez is eldőlt, én sajnálom, de sok sikert neki :roll:
A PSG-vel nem tudunk versenyezni és nem is kell. Nagy kár érte, de el kell engedni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.23. 12:01:52

Tivadar6 írta:
2022.05.23. 11:39:19
Xavi : "Dembélé a PSG-be távozik? Mindenki odamegy, ahová akar, és ahol azt gondolja, hogy boldog lesz. Sokat segített nekünk, és változásokat generált a csapatban, miközben végig elkötelezett volt. A legjobbakat kívánom neki. Végig profin viselkedett."


Akkor ez is eldőlt, én sajnálom, de sok sikert neki :roll:
Majd felfedezzuk sergi robertot mint jobb oldali tamadot, es ő minden problémánkat megoldja.


5-10 eve minden focista alma a united, a real, a barca volt, most meg ket olajos csapat, azt vesz meg akit akar.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2022.05.23. 11:39:19

Xavi : "Dembélé a PSG-be távozik? Mindenki odamegy, ahová akar, és ahol azt gondolja, hogy boldog lesz. Sokat segített nekünk, és változásokat generált a csapatban, miközben végig elkötelezett volt. A legjobbakat kívánom neki. Végig profin viselkedett."


Akkor ez is eldőlt, én sajnálom, de sok sikert neki :roll:
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.05.22. 23:59:36

Addig hiàba hoznak ide bàrkit, amig Alba, Busi, FT, foglalja az érkezők helyèt. Nevetséges az a tény , hogy sem Busi, sem Alba alternatíváját nem tudják megoldani….De Alves is…..Többet volt az ellenfèl szögletzàszlòjànak közelèben, mint Traorè vagy Dembi…. Utána meg ott tátogott a helye üresen hátul…
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 22:13:07

Kamara döntése érdekes, nagyon komoly klubok keresték. Úgy látszik, akart még egy ugródeszkát. Remélem azért találunk minőségi vkp-t.

Raphinhát nagyon-nagyon sajnálom, kb másfél éve imádom, és jó ideje őt képzeltem el ide leginkább. Szerencsétlen amit idén át kellett élnie, kb egyedül tartotta bent a széteső, teljes hadirokkant csapatát, főleg addig, míg a Barca le nem stoppolta kiesés esetére. Valaki hatalmasat fog majd vele kaszálni emelt áron is... És ide akart volna jönni... :(

Ezt a kiesőjelölt játékos témát sem értem túlzottan, stabil brazil kezdő, meg aki nem látta játszani, nehezen tud véleményt mondani róla. És hát ott van Bremer esete, aki egy Seria A középmezőny (kb PL majdnem kieső szint) Torinóban van, amíg el nem viszi versengve a BM, Pool, vagy City, mint a jelenlegi talán legjobb védőt a világon. A Fior tavaly majdnem kiesett, és mégis onnan emelkedett ki a 3. számú nagy fiatal csatártehetség, akinek csillagos égig lőtt az értéke, nem is hiába. Fél évvel korábban senki nem hallott róluk, Bremerről meg még most is csak az, aki követi a ligát.

Későnérő? Mahrezről 25 éves koráig nem hallott senki, és egy majdnem kieső csapat tagja volt. Vannak ilyen esetek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.22. 21:37:55

Nem állítom, hogy van esély Kamara megszerzésére, de ő jó lenne és ingyen lenne. Bennmaradt a Leeds, így Raphinha is esélytelen.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.22. 19:22:04

bence0330 írta:
2022.05.22. 17:03:04
Jó, tényleg barbár megfogalmazás volt, hogy nem jogos kritika. Inkább fordítva, az optimizmusnak van most "jogalapja". Igaz, hogy kevesen vannak még itt, de két aláírt szerződésünk van, akit 1-2 héten belül bejelentenek, az egyik Piqué posztjára, a másik vagy Busi posztjára, vagy legalábbis olyannak, akivel lehet rotálni. Még ennyi sem történt sok éve, és még csak nyár eleje sincs. És önmagában az, hogy nagyon akarunk még védekező középpályást és egy védőt plusz szélsőhátvédet, nekem már bizakodásra ad okot. Mert ha nem sikerül, akkor annak inkább anyagi oka lesz, de az irány akkor is megvan, és nem az elmúlt négy év új Neymar hajkurászásáról szól végre az egész, hanem valós problémára valós próbálkozásokról, amiből már meg is valósult valamennyi.
És szerintem csak Piqué fog kiszorulni, a másik kettő meg korrektül rotálva lesz.

Az elmúlt évekkel kapcsolatos véleménnyel sosem vitáztam, egy az egyben egyetértek.

Attól egyébként félek, hogy az irányító vkp-ból nem fogunk tudni minőséget hozni pénz híján, Neves nem fogja kiszorítani Busquets-et, jó lenne egy Kamara-féle megoldás, amit Troym említett, ő nagyon komoly szint előre és hátra is, és lejár a szerződése. Nézegettem egy ideig Milanosként, mert nagyon meg akarták szerezni.
Kamara szinte biztosan az Aston Villa-ban folytatja.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 17:03:04

Jó, tényleg barbár megfogalmazás volt, hogy nem jogos kritika. Inkább fordítva, az optimizmusnak van most "jogalapja". Igaz, hogy kevesen vannak még itt, de két aláírt szerződésünk van, akit 1-2 héten belül bejelentenek, az egyik Piqué posztjára, a másik vagy Busi posztjára, vagy legalábbis olyannak, akivel lehet rotálni. Még ennyi sem történt sok éve, és még csak nyár eleje sincs. És önmagában az, hogy nagyon akarunk még védekező középpályást és egy védőt plusz szélsőhátvédet, nekem már bizakodásra ad okot. Mert ha nem sikerül, akkor annak inkább anyagi oka lesz, de az irány akkor is megvan, és nem az elmúlt négy év új Neymar hajkurászásáról szól végre az egész, hanem valós problémára valós próbálkozásokról, amiből már meg is valósult valamennyi.
És szerintem csak Piqué fog kiszorulni, a másik kettő meg korrektül rotálva lesz.

Az elmúlt évekkel kapcsolatos véleménnyel sosem vitáztam, egy az egyben egyetértek.

Attól egyébként félek, hogy az irányító vkp-ból nem fogunk tudni minőséget hozni pénz híján, Neves nem fogja kiszorítani Busquets-et, jó lenne egy Kamara-féle megoldás, amit Troym említett, ő nagyon komoly szint előre és hátra is, és lejár a szerződése. Nézegettem egy ideig Milanosként, mert nagyon meg akarták szerezni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.22. 16:29:33

bence0330 írta:
2022.05.22. 15:54:50

De épp ez az! Az elmúlt években ez tök jogos kritika, és tényleg nem is próbáltuk kinyomni, sőt, megversenyeztetni sem őket. Nem is nagyon érkeztek játékosok a posztokra. Védő nem jött, KP kvázi nem jött (egy boxtobox DJ), Alba helyén teljes hullaszag. Az nem jogos kiritika az általam érzett jövőképre nézve, hogy "mert már évek óta így van".
Pedig ebből tudunk kiindulni, hogy mi volt az elmúlt időszakban, nem abból hogy esetleg mi lehet a jövőben.
A tény, hogy még mindig a legstabilabb kezdőink, és amíg ténylegesen ez nem változik, addig joggal hozzuk ezt fel problémának.
Egyelőre az a tény, hogy ők játszanak, és még senki nem jött a helyükre, pláne nem kerültek ki a csapatból az újonnan érkezők miatt.
Ha ez végre megtörténik, akkor igazad lesz.
Mi viszont évek óta tartó problémáról beszélünk, nem a jelenről. De a jelenben is ez a helyzet, az, hogy szeptembertől mi lesz csak spekuláció.
De sanszosabb hogy továbbra is az esetek többségében kezdők lesznek, mint hogy nem. Hogy miért? Mert ez mutatja a tapasztalat.

Tavaly nyáron is már sokan ezt írtátok, sőt a 8-2 után is. Az mikor volt? 2 éve? Aztán csak visszaszivárogtak a kezdőbe, pedig Piqué is hogy fogadkozott :lol:
Szóval de, jogos kritika, mert egyelőre lázálom amiről beszélsz, pedig én lennék a legboldogabb ha igazad lenne, mert lassan a hányinger kerülget ezektől a játékosoktól.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 15:54:50

visca el barca írta:
2022.05.22. 15:44:40
Dehogy fogják itt kiszoritani az oregeket. Pique, alba, meg busquets jovore ugyanugy a gala 11 tagja lesz mint az elmult 10 evben barmikor. Bence, te valami alomvilagban elsz, nem tudom mit neztel az elmult evekben.
De épp ez az! Az elmúlt években ez tök jogos kritika, és tényleg nem is próbáltuk kinyomni, sőt, megversenyeztetni sem őket. Nem is nagyon érkeztek játékosok a posztokra. Védő nem jött, KP kvázi nem jött (egy boxtobox DJ), Alba helyén teljes hullaszag. Az nem jogos kiritika az általam érzett jövőképre nézve, hogy "mert már évek óta így van". A vezetőség új, a játékosok meg kiöregednek, és már most igazoltunk a helyükre, pedig el sem kezdődött még a szezon. Ez már most több, mint amit az elmúlt 3-4 évben tettünk a dologért. Piqué eleve nem fogja bírni, meg lesz előtte 3 ember, de minimum 2. Busquets szerintem is kezdő lesz, de nem érinthetetlen, Alba kb ugyanez. 2 év múlva meg egyik sem lesz kezdő, ha nem csesszük el az igazolásokat. Erre mutat a jelenlegi igazoláspolitika.

Végre nem a 8. újabb támadótól harsog a sajtó, hanem védőkről, középpályásokról. Azért hatalmas a változás az elmúlt évekhez képest a reális hozzáállásban is...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.22. 15:44:40

Dehogy fogják itt kiszoritani az oregeket. Pique, alba, meg busquets jovore ugyanugy a gala 11 tagja lesz mint az elmult 10 evben barmikor. Bence, te valami alomvilagban elsz, nem tudom mit neztel az elmult evekben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.22. 15:02:37

bence0330 írta:
2022.05.22. 14:02:34
A "kiégett sztárok" meg az elmúlt két év BL-győztes csapatának húzó, de minimum kezdő emberei...
Ami a felvázolt "gálakezdőt" illeti, az már önmagában jelentené a változás megtörténtét.
E tekintetben továbbá már nem lennék vaskalapos szőrszálhasogató.
FDJ helyett is jöhetne olyan karakter, akit Xavi gondolna, ha az nem Busi, mint főszereplő. Busi beszállhat a 75.percben eredményt tartani elképzeléssel, pihentetni a "gálából" valakit, de nem Gavi vagy Nico kárára.
Jelenlegi gazdasági helyzetünkhöz igazodva Azpi, Alonso, Alba sem zavarna a bővebb keretben. ahogy Lewa sem, de ne építsünk rájuk semmit, max azt a pillanatot, amikor a pályán vannak.
Remélem érthető amit próbálok kifejteni.... :oops:

Filozófia a kor követelményeihez igazítva. Lendületes, egyérintős, attraktív modern gyors foci.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 14:02:34

Peter írta:
2022.05.22. 13:32:48
bence0330 írta:
2022.05.22. 12:50:57
Fikcióról beszélgetünk, de az EL kiesésre úgy tekintettem, hogy esetleg tavasszal, BL csoportból való esetleges kiesés esetén....

TS - Dest, Cristensen, Araujo, Balde - FDJ, Kessié, Pedri - Dembi, Auba, Fati

Xavi ezt nem tudná összerakni szerinted La Liga 2-4. helyre?
De, igen. De szerintem egyrészt jövőre bajnokságért megyünk és jó BL-eredményért, másrészt ennyire direkt nem kell mindenhová elvből csak fiatalt tenni. Azpilicueta pl. még 1-2 évig tuti, hogy jobb lesz, mint Dest valaha. Balde mellé is kell egy minőség, mert gyerek.
A másik meg egybecseng azzal, amit csababarcának írtam volna: értem, hogy meg lehetne oldani, de ha egyszer ez az elképzelése, akkor ez, és kell neki egy irányító. Az meg ebben a felállásban nincs. Megoldaná, de ennyi erővel bármelyik elvét feladhatná. Lehet ez az ember modernebb is. A másik meg hogy pont odatettem Xavi hátulütőjének a játékosokhoz való ragaszkodását, gyenge pontjának írom le, főleg a csapattársakkal szemben. Kicsit érthető is, de még így is akar a helyükre váltást hozni.

Albának meg nem csak azért bocsátjuk meg, mert Alba, hanem mert kb 1 hónapon kívül nyomott előrefelé egy olyan szezont, hogy le a kalappal, hatalmas gólokkal, rengeteg gólpasszal, plusz még a 10-es pozit is sok meccsen profin átvette. Hátra gyengébb, igen. TAA sem jobb, és mégis ő most az etalon. Nem mondom, hogy leválthatatlan, de ahogy ragaszkodni hozzá is elvakultság, úgy a rengeteg elöl hozzáadott értékéről megfeledkezni is az. De egyetértünk, szerintem is osztoznia kellene Baldéval.

De azt még mindig nem értem, mi az, hogy nem teszünk lépéseket a kiszorításuk ellen, mikor végre-valahára teszünk. Eddig minden félig megvalósult igazolásunk erre szolgál (Christensen, Kessié), és a pletykák zöme is (legalább 1 vkp-s + egy védő pénzért) + Alonso. Játékosok sora érkezik a 3 culé potenciális helyettesítésére, ráadásul Piqué ki is lesz szorítva, a másik kettőnek még csak verseny jön.

A "kiégett sztárok" meg az elmúlt két év BL-győztes csapatának húzó, de minimum kezdő emberei...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.22. 13:32:48

bence0330 írta:
2022.05.22. 12:50:57
Fikcióról beszélgetünk, de az EL kiesésre úgy tekintettem, hogy esetleg tavasszal, BL csoportból való esetleges kiesés esetén....

TS - Dest, Cristensen, Araujo, Balde - FDJ, Kessié, Pedri - Dembi, Auba, Fati

Xavi ezt nem tudná összerakni szerinted La Liga 2-4. helyre?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.22. 13:28:14

Stoichkov írta:
2022.05.22. 13:06:34
en tovabbra is le vagyok ragadva ott hogy mi a francnak vettunk egy ferran-t 60-ert?
hát azóta itt már megfejtették, hogy mivel 5 év alatt fizetjük ki (plusz a fizuja) ezért igazából ingyen volt.
szóval ingyen, érted, mert részletre vettük:D aztán csodálkozunk miért vásárol a magyar egy vasalót is hitelre. :lol:

bence0330 írta:
2022.05.22. 12:50:57

Azonnali műtét szerintem jelenleg közel lehetetlen, a kivezetés lehetséges, erre rá is mentünk. Frenkie esete pont ezt példázza (azon túl, hogy alighanem kötelező eladás), baromi jó játékos, de nem Xavi választása Busi posztjára, nem mélységi irányító profil. Jön majd a helyére olyan, aki sokkal inkább az. Így ez a döntés segítené pl. Busquets kivezetését, mert lenne konkrétan posztra alternatívája.

@westerngom: Xavi hatalmas taktikus, remek csapatépító szerintem
Ha Xavi akkora taktikus meg csapatépítő, akkor de lehetséges, sőt kötelező lenne.
Akár Frenkievel, akár Kessiével.
Nem egy Busquets klón kell, más profilú vkp-val is lehet eredményt elérni még nekünk is. Ez csak ilyen beidegződés, hogy ide kell egy fogpiszkáló mélységi "irányító" vkp mint Busquets. Francokat kell.
CSak át kell szervezni a játékot, modernizálni kellene.

Most tegyük fel lenne egy Gavi, Pedri, Kessié, Frenkie, Busquets sorunk. Nehogy már nem lehet úgy forgatni ezt a csapatot, hogy Busquets hátrébb kerülne a rangsorban, és mondjuk nem kezdene minden meccsen, csak minden 3.-4.-en, a többin meg lenne egy 20-30 perces csere. Nekem ezt senki ne magyarázza meg.
Az a baj, amit már írtam, a szándék sincs meg erre.
Mert elhittük, hogy csak Busquets vagy hasonló tud betölteni egy vkp szerepkört nálunk. Ez egy hazugság.


Ugyanez Alba pl, hozni kell egy balhátvédet, vagy nyomatni Baldét. És nem úgy, hogy egy hiba után letesszük a lelátóra, és visszarakjuk Albát, aki full vakon védekezik évek óta, de neki elnézzük mert ő Alba.

Piquéről meg beszélni se kellene már, főleg, ha jön Christensen, akkor Araujoval oldják meg, fixen, max ilyen beugrós lehet ha valamelyik eltiltott, mert azért valljuk be, inkább Piqué mint a megyei EG.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2022.05.22. 13:06:34

en tovabbra is le vagyok ragadva ott hogy mi a francnak vettunk egy ferran-t 60-ert? amikor most ilyen oriasi sporolos es megszoritasos hangulat van, az egy akkor elkepeszto pazarlasnak tunik... van valami hattere a sztorinak ami azota kiderult?

es hogy a jelenlegi pletykakra is reagaljak: ha egy 34 eves csatar leigazolasa a legnagyobb huzasunk, akkor nem tudom mit varunk. nagy csalodas lenne nekem ha meg ebben az allapotban sem vagyunk kepesek szepen lassan lentrol epitkezni fiatalokkal.
le lett rombolva a klub a foldig, de pont ezert hogy ne legyen blama par evig fiatalokkal kiserletezni es epitkezni... erre most veszunk kiegett 32-34 eves regi sztarokat a chelsea-bol meg a bayern-bol??
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.22. 12:50:57

Peter írta:
2022.05.22. 12:09:52
...
Ha egy ekkora csapat elindul lefelé, azt az pecsételi meg véglegesen, ha már BL-ben sem tud indulni. Akkor távoznak a húzóemberek, nem akarnak újak lenni, nem jön pénz, és ilyenkor kerül egy csapat Milan-Arsenal spirálba. Nem lehet elengedni 2 évet ifikkel eredmény nélkül...DJ-ot 80 körül hoztuk... hogy erőltethetnénk ezt a vonalat...?
Azonnali műtét szerintem jelenleg közel lehetetlen, a kivezetés lehetséges, erre rá is mentünk. Frenkie esete pont ezt példázza (azon túl, hogy alighanem kötelező eladás), baromi jó játékos, de nem Xavi választása Busi posztjára, nem mélységi irányító profil. Jön majd a helyére olyan, aki sokkal inkább az. Így ez a döntés segítené pl. Busquets kivezetését, mert lenne konkrétan posztra alternatívája.

@westerngom: Xavi hatalmas taktikus, remek csapatépító szerintem, végre profizmust hozott a csapathoz mentálisan, fizikálisan, de elég komoly vakfoltjai és beidegződései vannak 1-1 játékossal szemben (Ferran, Garcia). Szerintem ő az egyéni teljesítményt egyelőre sokkal kevésbé figyeli a meccsen, mint a csapatmozgást, stb. Ez van, így is hatalmas kulimászban lennénk, ha nem jött volna. 0 km-es edző, aki alapvetően nagyon intelligens, amiben hibázik, fejlődni fog, Depay esetét pl. nyilvánosan elismerte már hibájának. Így fejlődhet csak valaki. Mingueza így járt, egy meccsen nem tűnt fel neki, mekkora állat lehet belőle. Kár, egy Araujo-Minguval nem sűrűn kontráztak volna le minket. De legalább a szintén gyors dán jön a helyére, ennek örülök. És annak is, hogy Xavi szemtől-szembe leül a játékossal, elmondja neki a helyzetet, és nem kap egy telefonhívást valamikor nyáron, vagy egy szót se szólnak hozzá fél évig, mint Pjanic esete. Nem mindegy, még akkor is, ha esetleg tévedés történik közben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.22. 12:09:52

bence0330 írta:
2022.05.22. 10:14:17
Ha MOST Laporta helyében lennél, mit tennél?
Azonnali műtét, ha Laporta pozicióval rendelkeznék.
Akkor is, ha Xavi ilyen olyan indokkal halasztaná. Busi és Alba maradhatna a bő keretben, de más nem.
Azt nem tudom, hogy Frenkiet miért adnák ők el. Xavi képzeli mással az irányítást vagy Frenkie akar menni?
Alves tuti nem lenne a keretben.
Engem a jövő jobban érdekelne, mint a tűzoltó eredmények. Ahogy írtam, ugyanúgy kiesnénk az EL-ből, de más szájíze lenne mindennek.
Korábban is írtam, harcos lendületes fiatalok, amilyen Ajaxból jött Frenkie. Ezt egyben tartanám és erősíteném utána annak függvényényében, ahogyan lehetőségem lenne rá és ahol rászorul a csapat.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.05.22. 12:02:18

bence0330 írta:
2022.05.22. 01:27:12

Minguval pláne egyetértek, nekem ő eddig messze a legnagyobb csalódás a Laporta-Xavi érában, ki merem jelenteni, hogy benne volt a potenciál, hogy hosszútávú megoldás lehessen, legrosszabb esetben 3. számú védőként. Nem tudom, hogy amit a Getafe ellen lerakott az asztalra, annál létezik-e jobb védekezés, egy álom volt, nem tudom, mi mást lehet várni egy védőtől, mint Araujonál is gyorsabb életmentő sprinteket, barbár szereléseket, remek labdakihozatalokat, mindezt 0km-esen. Piqué helyett őt kezdettem volna én is, vagy kb megosztottam volna a perceket. (De még Eric és Lenglet is elé került, te jó ég. :( )
Neki piszok nagy peche volt, hogy kikerült a szélre, és az alapján rögződött be róla egy elég felemás vélemény.
szerintem a fórum nagy része így látja, én magam is többször leírtam a rázúdított fekália zuhatagra reagálva, hogy nem a posztidegen jobb szélsőként kellene megítélni a játékát, hanem az eredeti belső védő pozíciójában.
De, erre Xavi csak egyszer szánta rá magát, akkor is csak a körülmények miatt, helyette a folyamatosan E. Garcia-t & Lengletet játszatta akik gyengébb képességű védők nála.
A problémát abban látom, hogy ha számunkra ez ennyire világos és nyilvánvaló, hogy Géza jobb védő mint E.G és Lenglet, akkor Xavi mint edző ezt miért nem látja?? :(
Válasz küldése