Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.05.18. 10:10:26

Nekem ez a FDJ-Soler ügy nagyon hasonlít a Fabregas-Rakitic vonathoz. Emlékszem senki sem értette miért lesz jobb a horvát, mint a saját nevelésű évekig visszavárt Cesc. Akkor is ez volt a téma, hogy ha valahol jók vagyunk, akkor pont a kp van rendben, kell támadó meg védő (Suarez, Mathieu,Vermaelen). Ellenben évekig a horvát nélkülözhetetlen volt a Barca kp-ról, Lucho rendszere jobban megkövetelte, mint Fabregast.
Tudom, hogy most a pénz a legnagyobb úr, de őszintén Messi távozása óta bárkit eladhat a klub. FDJ esetében pedig végtelenül szimpatikus játékos, nagy tehetséggel de ugyan azt érzem, mint anno Cescnél, hogy ebbe a rendszerben sosem lesz kiegyensúlyozott. Szó se róla, megérdemelne egy teljes Xavi szezont, de ha így dönt a klub, akkor sem dőlök a kardomba. Biztos vagyok, hogy ten Haag alatt hasonló rendszerben mint az Ajaxnál újra régi önmaga lenne.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.05.18. 09:25:38

barca0417 írta:
2022.05.18. 06:50:54
Amúgy ha már tényleg eladjuk Frenkie t, amit sajnalnék, akkor nem lenne jobb Saúl inkább mint Soler?
Kerülgettük már egy párszor, elvelileg a Chelsea nem veszi meg. Az Atleticonak se igazán kell. Azt most nem tudom hirtelen mennyi ideig van szerződése.
Melyikőjuk a jobb játékos?
Ez szeintem nem olyan egyértelmű kérdés. Játékrendszer függő. Saúl karrierje nem véletlenül Atletico és Chelsea, sokkal fegyelmezettebb, védekezésre alkalmas játékos aki több poszton is megbízható átlagot hoz. Illetve azért érdemes szemelőtt tartani, hogy mostanra sehol nem tud megmaradni, amit sajnálok, de az utóbbi két évben nem stabil a teljesítménye.

Soler rapszódikusabb (bár ez aValencia játékára is igaz) , viszont sokkal kreatívabb játékos! Nagyon várom már hogy elmenjen a Valenciából, ha nem hozzánk akkor is, mert szerintem sokkal többet ér, mint hogy ki legyen szolgáltatva a valenciai vezetés "sportszakmai" döntéseinek.

Potenciált tekintve szerint Soler jobb, illetve a játék stílusa is jobban passzol ide, mint Saúlé.

Ha megy Frenkie, én akkor Solert választanám.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.18. 07:49:46

Őrületes hiba lenne eladni Frenkiet. Csodalatos kepessegei vannak, sokszor lattuk mire kepes. Ketsegtelenul hullamzo a teljesitmenye az utobbi 1-1,5 evben, de nagyjabol a csapattal egyutt hullamzott szerintem. Xavival, rendes nyari felkeszulessel, egy meg tovabb frissitett kerettel, tiszta lappal szerintem barmire kepes lehet.

En alapvetoen mar bevallt jatekosnak tartom, es meg joval nagyobb potencialt tulajdonitok neki. Ot eladni csak azert, hogy aztan potoljuk valakivel, akirol fogalmunk se lehet hogy bevalik-e… ennyit szerintem biztos nem er az a 20-30 millio amit nyerhetunk az egeszen. En egy percig nem gondolkodnek uj igazolasokon, amig Frenkie, Gavi, Dembele helyzete nincs tisztázva. Azert irom oket, mert mindannyiukat megtartandonak gondolom. Akar anyagi aldozat aran is, amit egyebkent igazolasra koltenenk. Ha tenyleg jon Kessie es Christensen, akkor max egy 30-50 millios csataron gondolkodnek el, de azon sem feltetlen. Inkabb rendezzuk a meglevo jatekosaink ugyeit, mint eladasok es hosszabbitasok. Aztan hozzunk par fiatalt fel es el, kesz a keret. Inkabb koncentraljunk az adossag torlesztesere, hogy ne kelljen tobbe vezeraldozatokon gondolkodni. Laportaek meg a szurkolok egy resze is megint lolepesben akar BL eselyes csapatta valni, szerintem ez teljesen irracionalis dontesekhez vezet, es nagyon rossz esellyekkel kecsegtet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.05.18. 06:50:54

Amúgy ha már tényleg eladjuk Frenkie t, amit sajnalnék, akkor nem lenne jobb Saúl inkább mint Soler?
Kerülgettük már egy párszor, elvelileg a Chelsea nem veszi meg. Az Atleticonak se igazán kell. Azt most nem tudom hirtelen mennyi ideig van szerződése.
Melyikőjuk a jobb játékos?
Szerintem Saúl, de egyik sem Frenkie szint.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.05.17. 16:53:11

drobika írta:
2022.05.17. 11:52:40
. Elöl megvagyunk amennyire lehet, stabil hátsó sor kell, váltóemberek, mert anélkül csak kapkodjuk a gólokat minden kontrából.
A következő átigazolási idényünknek két oldala van. Az egyik, a jó, hogy most biztos be fogunk vásárolni,építeni akarnak.
Az előző nyáron szerintem Laportáék direkt festették le a rossz helyzetünket is rosszabbnak és a rombolás se véletlen volt,ahogy az utolsó utáni pillanatban pl Messit és Grizest kidobták.
Ilyen nem lesz, ha eldobják DJ-ot, akkor is vesznek a helyére és nem a Sevilla kukájából.
Szóval az akarat meglesz.

A másik oldal a rengeteg bizonytalanság. Elől megvagyunk? Van Fati,aki vagy focista lesz, vagy nem. Aubemayang, aki egy remek csatár volt, de már most meglátszik rajta a kor. Lázálom,hogy évek vannak benne. Évek, de milyenek. Komoly letámadós játékban már nem szint. Aztán Ferran, beoltottuk a szokásos lúzerséggel, a spanyol válogatottban sem egy megváltó. Fogja lövögetni a gólokat,ha jól segítik a társak, de ennyi. Dembele sem egy szupersztár és bőven lehet,hogy elmegy. Szerintem máshol jobb lenne neki, a helyében csak akkor maradnék,ha nagyon sokat kapnék. Adamát is leépítettük, szerintem kedve sem lenne maradni, nemhiszem,hogy megvesszük. Depay rettentő hangulatember, ezt tudtuk előre, szerintem sokminden nem tetszik neki, Koeman kirúgásától kezdve, ha kapna jobb lehetőséget,szerintem azonnal elmegy.
Csupa "talán", "még", és "ha" játékosok. Itt sok minden borulhat még. A másik pedig, hogy FDJ és Emerson eldobásában külön érdekes,hogy hírhedten nagy Barca fanok voltak.. . Szerintem azért kéne megbecsülni az ilyen játékosokat,mert egyre kevesebb lesz belőlük. És akkor megint ott vagyunk,hogy csak pénzzel motiválhatunk, versengve a PSG és a Cityvel. Sok sikert nekünk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.17. 16:26:10

Peter írta:
2022.05.17. 15:18:00
Chino írta:
2022.05.17. 14:09:43
bence0330 írta:
2022.05.17. 14:14:56
Az tény, hogy engem kevésbé foglalkoztatnak más csapat körüli pletykák....elfogadom, mert az általatok írt egyéb kommenteken is látszik, hogy a más kluboknál történtekre is kiterjed a figyelmetek.... :D

Mindenesetre nem leányálom Barca szurkolóként sok blődséget olvasni főleg annak tudatában, hogy szinte bármi meg is történhet vagy akár az ellenkezője is....az eredeti kommentemet éppen ezért is kezdtem úgy, hogy azért várjuk ki a nyár végét....a folytatásban pedig kijött a gőz..... :mrgreen:
A Real is kapott ma jó kis pletykákat. Leigazolják Gündogant, cserekapusnak Ospinát, Mbappé nem megy hanem inkább a Poolba, a Bayern elviszi Dembélét, a Juve vinné Perisicet, Pogbát és Di Mariát és biztosan lennének még ha keresgetünk. És ezek csak a mai hírek.

Amúgy itt egy cikk, elég jól és átláthatóan összefoglalja, hogy melyik játékosunkért ki érdeklődik.

https://www.sport.es/es/galerias/barca/ ... e-13668812

Grimaldoról viszont ha minden igaz letettünk és már csak Marcos Alonso és Gayá maradt. Állítólag MA-val kicsit bonyolult lenne biznisz, Gayá pedig biztos távozó, ahogy az a Valencia elnökének kiszivárgott hangüzenete is alátámasztja. Pénzügyileg rosszabbul állnak, mint mint mi és utolára tudnak pénzt csinálni belőle és a fizetése is sok nekik.
Úgy néz ki a BLM és Barca Studios ügyletből tudjuk az adósságot is rendezni, illetve közel 50 milliót fordíthatnánk játékoseladásra.
Azt a 275 milliós adósságcsökkentést viszont el lehet könyvelni bevételként is erre a pénzügyi évre, úgyhogy szabaadabban lehet mozogni.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.17. 15:18:00

Chino írta:
2022.05.17. 14:09:43
bence0330 írta:
2022.05.17. 14:14:56
Az tény, hogy engem kevésbé foglalkoztatnak más csapat körüli pletykák....elfogadom, mert az általatok írt egyéb kommenteken is látszik, hogy a más kluboknál történtekre is kiterjed a figyelmetek.... :D

Mindenesetre nem leányálom Barca szurkolóként sok blődséget olvasni főleg annak tudatában, hogy szinte bármi meg is történhet vagy akár az ellenkezője is....az eredeti kommentemet éppen ezért is kezdtem úgy, hogy azért várjuk ki a nyár végét....a folytatásban pedig kijött a gőz..... :mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.17. 14:14:56

Peter írta:
2022.05.17. 13:06:32
Vajon miért van az, hogy egy BM, Dortmund, Pool, Arsenal, Real, Sevilla, Juve, Milan stb stb esetében fel sem merülnek a buta és képtelen játékoskeringők?
Két oka van, az egyik, hogy nincsenek anyagi csődben, van döntési lehetőségük, a másik meg hogy nem igaz, csak nem követed őket. Tudod, hány fura név merül fel sok klubnál, és milyen sok valósul is meg? Mivel én sem figyelem annyira, csak kútfőből pár megvalósult eset, a pletykák ennél nyilván sokkal többen lehetnek. A United-et pl. kihagytad a felsorolásból, rajtuk röhög jelenleg a fél világ a 80 milliós Maguire meg Sancho féle igazolások miatt, és örülnek, ha EL-ben indulhatnak jövőre. De tuti, hogy a többi klubban is vannak fura nevek, főleg pletyka szintén, csak nem figyeled közelről. Én pl. követem a Milant, akik szépen építkeznek, de a téli egyetlen igazolásuk 4M-ért egy szerb tini volt, aki eddig pár percet kapott, azóta röhög az eseten mindenki. Korábban a 38 éves Zlatan, a 34 éves Giroud, a köpködött Lewa hozzájuk képest fiatal. 3 nagy értékű játékos távozott/távozik ingyen 1 éven belül, Donnarumma, Calhanoglu, Kessié, ez is hatalmas blama. A PSG 40-50 milliós fizuval vásárolgat kiégett sztárokat, és sorra égnek be, az Arsenal teljes csődbe került, és tinikkel kellett építkezniük évekig, amikor meg előhúznak 80 milliót, akkor egy besülő, és eleve kicsit nevetséges Pepét vesznek, Aubát pl. elengedték ingyen. A Juvén is brutál fizetésű kiöregedő sztárocskák rohadnak, és örülnek a 4. helynek már 2. éve, a Reálnál ott a két pióca, Bale és főleg Hazard, bár ők most így is nagyot mennek. City most pottyant ki a BL-ből, szerintem azért, mert nem vettek 9-est, hanem helyette 120-ért jött egy 3.-4. számú balszélső, aki még csak nem is balszélső amúgy. Meg hát pár perc alatt kiesni is elég nevetséges ilyen állománnyal.
Nekünk most ráadásul kényszercselekedetek jutnak most, lesz szomorú eladás meg vétel is, de nincs pénz most, túl kell élni valahogy. Leszünk mi még nagy és jómódú csapat pár év múlva. És még így is megúsztuk egy okos téli igazolás és döntéssorozattal (Dembélét is ideveszem, máshol lehet, hogy lelátózott volna), hogy kihagyjuk a BL-t, pedig benne volt a pakliban, sok csapattal, velünk is megtörtént már, ez nagy mentés volt.
Lehet kritizálni, az szép és jó, csak túlzás úgy beállítani, mintha mi lennénk a futballvilág bohócai, főleg a mostani szezon után.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.17. 14:09:43

Peter írta:
2022.05.17. 13:06:32
drobika írta:
2022.05.17. 11:52:40
Erre azt lehet csak mondani, hogy ki kell várni a végét ennek az átigazolási időszaknak.

Valóban nevetés nélküli viccek sokasága kering körülöttünk.
Ugyanakkor az a legszomorúbb, hogy az FC Barcelona jelenleg alkalmas táptalaja a nagyobbnál nagyobb képtelenségeknek.
Vajon miért van az, hogy egy BM, Dortmund, Pool, Arsenal, Real, Sevilla, Juve, Milan stb stb esetében fel sem merülnek a buta és képtelen játékoskeringők?
Vajon miért nem azt dobják be gumicsontnak, hogy Suarez iránt érdeklődik a Bayern? Mert ez gumicsontnak is képtelenség.
Vicces, tragikomikus helyzetben vagyunk. Ez véletlenül sem az a kategória, amikor mindegy, hogy mit írnak és a rossz reklám is reklám.
Ezen a szánalmasnak tünő helyzeten csak és kizárólag a klub tud változtatni.
Hidd el számukra is mennek rendesen, csak itt elsősorban a Barcáról van szó és a legtöbb igazolás is ide várható. Korábban pl. a PSG volt ilyen, akivel fűt-fát összehordtak. De a Pool, MU, Juve is kap rendesen pletykaáradatot. A legtöbb játékos akivel minket összehoznak ahhoz még odatesznek egy-két csapatot, hogy érdeklődnek iránta.
És a Bayernnel is összeboronálták a világ centereinek szinte a felét Lewa utódjaként. Én a helyükben rámennék ezerrel Vlahovicra, szerintem illene oda.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.17. 13:06:32

drobika írta:
2022.05.17. 11:52:40
Erre azt lehet csak mondani, hogy ki kell várni a végét ennek az átigazolási időszaknak.

Valóban nevetés nélküli viccek sokasága kering körülöttünk.
Ugyanakkor az a legszomorúbb, hogy az FC Barcelona jelenleg alkalmas táptalaja a nagyobbnál nagyobb képtelenségeknek.
Vajon miért van az, hogy egy BM, Dortmund, Pool, Arsenal, Real, Sevilla, Juve, Milan stb stb esetében fel sem merülnek a buta és képtelen játékoskeringők?
Vajon miért nem azt dobják be gumicsontnak, hogy Suarez iránt érdeklődik a Bayern? Mert ez gumicsontnak is képtelenség.
Vicces, tragikomikus helyzetben vagyunk. Ez véletlenül sem az a kategória, amikor mindegy, hogy mit írnak és a rossz reklám is reklám.
Ezen a szánalmasnak tünő helyzeten csak és kizárólag a klub tud változtatni.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.17. 12:52:08

szerintem nem kell felulni ezeknek a pletykaknak

majd nyaron meglatjuk, mi valosul meg beloluk, egyelore teny, hogy penzunk nincs
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.17. 11:52:40

Valahogy úgy érzem, lehet nem jól, de mintha össze - vissza lenne minden igazolási fronton is. Miközben a mantra az, hogy jövőre címekért megyünk, mert mi vagyunk a Barca, addig most arról van szó, hogy FDJ, akire lehetne építeni egy középpályát, és szerintem már rég Busi helyén kellene játszania, most éppen eladó, jó pénzért. Mi van? Akkor most a gazdasági érdek az első, vagy a csapatérdek? Busi, Gavi, Nico tinikkel és egy nagy öreggel leszünk majd harcban a nagy címekért? Álljunk már meg egy ásónyomra!
Haaland meg ilyesmi... Elöl megvagyunk amennyire lehet, stabil hátsó sor kell, váltóemberek, mert anélkül csak kapkodjuk a gólokat minden kontrából. Stabil védelem, jól szűrő középpálya nélkül semmilyen címért nem leszünk harcban, ez biztos!
Pletykák a nagyvilágból, hogy Suarez, Ney és Messi is szívesen jönne vissza! Persze...Vicc, nevetni azonban nem nagyon lehet rajta...
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.17. 08:05:17

Ha valóban 80-100millió okés, de én 60-70 milliót olvastam több helyen is! Na az tényleg vicc kategória. Az meg megint hidegen hagy, hogy mennyit fizettek egy kozeppályásért.. Egyrészt az angolok bármilyen rekord összeget felül tudnak licitálni másrészt, ha mát megy csak is egy zsák pénzért mennyen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 23:42:48

csababarca írta:
2022.05.16. 22:42:26
Miért ne lenne foci ha nem igazolnánk?
Idén nem volt? Hát arról ment az ömlengés, hogy mennyit fejlődtünk Xavi alatt...

...ez ilyen Soler féle középszerekkel sem változna.

A Gavi-Fdj eszmefuttatáshoz meg nem akarok hozzászólni, ezek a statok viszik tévútra kb mindig a szakértőket.
Gaviról adott a véleményem, nem adnám el, de látni kell a kereteit a játékának.
Nagyon sokat fejlődtünk vele, meg a játékosok egyénenként is. De attól még a kevés igazi játékos pont egy limitje volt a csapatnak, hamarabb fáradtunk el, ha FDJ helyett két kicsivel gyengébb játékos lenne, alighanem előrébb lennénk egy egész szezont nézve. Ráadásul a kicsit gyengébb játékos (mondjuk példa kedvéért Soler, bár nem ismerem) nem biztos, hogy itt gyengébb lesz, mint FDJ, pl. a kapura tuti veszélyesebb lesz, ami nekünk NAGYON hiányzik.

Elég sokan, többek közt Xavi is sokszor nyilatozta róla, hogy nem nagyon van limitje, és Xavi nem szeret hazudozni, ez látszik. Szerintem sincs neki, és nem a statjai miatt, az csak igazolás, szemre is nagyon jól támad 17 éves középpályás létére (ha nincs elfáradva, akkor csak melóra marad ereje), 1v1, robbanékonyság, ívelések, körömpasszok, ezekben jó, Pedri meg mondjuk látásban és hosszú indításokban jobb, kiegészítik majd egymást. És sokat fog fejlődni, lásd Pedri, aki tavaly veszélytelen volt, idén meg meccseket dönt el. Gavi 2 évvel fiatalabb, mint Pedri, még vele is igazságtalan az összehasonlítás, és ennek ellenére már lehet hasonlítgatni, még ha nem is Gavi javára dől el jelenleg. Teljesen korrekt véleményed lehet, hogy szerinted ő inkább csak egy kis bulldog lesz, de nem KELL ezt látni. Gyerek még, lehet hogy marad ilyen 3/6-os középpályás, és az is lehet, hogy 10/10-eket hoz majd le. Ki tudja.

És oké, hogy nem akarsz minden peremet eladni, én támogatom 1 vagy 2 ember esetén, de akkor meg pláne nem lesz belőlük megközelítőleg annyi pénz sem, mint egyedül FDJ-ból, nemhogy FDJ+TS pakkból.

DJ-hoz még annyit, hogy én azt sajnálom, hogy nem Busi helyén játszik, ott nagyobb jövőt látnék benne, és kevésbé érezném feláldozhatónak.

1994barca: mi a viccár? 80-100 közt fog elkelni valahol, azért középpályásért ennél többet sehol nem adnak... Pogba 105, Zidane, KDB kb 75, de ők korszakos zseni támadóközéppályások voltak. Meg FDJ van még ott 75-ért. :D Ez a top4 a poszton. A másik meg hogy részemről én elhiszem Laportáéknak, hogy azért tudják, mit miért csinálnak, pláne egy ilyen súlyos döntésnél, amit senki nem akar. Sikerelnök, jó vezető, még ha populista politikus is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.16. 23:37:14

csababarca írta:
2022.05.16. 22:42:26
Elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy sok értelme nincs a diskurzusnak.
Szóval nem írtam, hogy minden ballasztot el kell adni, vannak benne használhatóak is.

Azt mondtam, hogy ne az értékeinket pazaroljuk, mert szép és jó, ahogy leírtad, hogy 4 játékos jönne helyettük, de itt megint ezer kérdés felmerül.
Ki az a négy? Beválnak?
Utóbbi évek igazolásait nézve jó ha a 4ből 3 hoz egy közepes szintet.

Miért ne lenne foci ha nem igazolnánk?
Idén nem volt? Hát arról ment az ömlengés, hogy mennyit fejlődtünk Xavi alatt.

El kell fogadni, hogy a bl-ben nem fogunk sok sót megenni sehogy sem, ott nem ebben kell keresni az okot, hogy Gavi vagy FDJ.
Bajnokságot meg szorosabbá tudjuk tenni ezzel a kerettel, ez ilyen Soler féle középszerekkel sem változna.

A Gavi-Fdj eszmefuttatáshoz meg nem akarok hozzászólni, ezek a statok viszik tévútra kb mindig a szakértőket.
Gaviról adott a véleményem, nem adnám el, de látni kell a kereteit a játékának.
Így olvasgatva a hsz-ket közted és Bence között…
Veled értek több mindenben egyet. Gavit én is szeretem, de nekem sem akkora àsz mint amilyennek be van harangozva( Nálam Pedri az ász) De jongot is szeretem és ezek statisztikai adatok számomra semmi nem jelentenek. Én nem adnám el De jongot csak azèrt, hogy Solerek vagy Nevesek jöjjenek helyette kész téboly, hogy egy világklasszis középpályást képesek lennénk nem, hogy eladni de még vicc áron is. Főleg egy dúsgazdag Mu-nak akik Maguire féle arcokért egy zsák pénzt adnak!
És lehet ronda lesz amit írok, de addig ne is várjunk címeket amíg a régi katalánok itt lesznek! Ès nem hinném, hogy ez változni fog hiszen a mai napig abban reménykedik mindenki kb, hogy összeáll egy aranygeneráció az utánpótlásból ( erre alapozni..)
Ha belegondolok abba, hogy De jong Busi helyére érkezett pár éve és kb volt azon a poszton vagy 5 mérkőzése… hát mit mondjak szánalmas, hogy High pressing csapat ellen nulla Busit hajtja még Xavi is, hogy nála alap..
szóval, ha ennyire nagy a trutyi, hogy a ballaszt elengedése után sem tudnánk új játékost igazolni akkor mit akarunk mi? Sajnos ez az eszméletlen pénz szórás amit Bartoék bemutattak annak a jelek szerint még a következő választáskor is inni fogjuk a levét
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.16. 22:42:26

Elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy sok értelme nincs a diskurzusnak.
Szóval nem írtam, hogy minden ballasztot el kell adni, vannak benne használhatóak is.

Azt mondtam, hogy ne az értékeinket pazaroljuk, mert szép és jó, ahogy leírtad, hogy 4 játékos jönne helyettük, de itt megint ezer kérdés felmerül.
Ki az a négy? Beválnak?
Utóbbi évek igazolásait nézve jó ha a 4ből 3 hoz egy közepes szintet.

Miért ne lenne foci ha nem igazolnánk?
Idén nem volt? Hát arról ment az ömlengés, hogy mennyit fejlődtünk Xavi alatt.

El kell fogadni, hogy a bl-ben nem fogunk sok sót megenni sehogy sem, ott nem ebben kell keresni az okot, hogy Gavi vagy FDJ.
Bajnokságot meg szorosabbá tudjuk tenni ezzel a kerettel, ez ilyen Soler féle középszerekkel sem változna.

A Gavi-Fdj eszmefuttatáshoz meg nem akarok hozzászólni, ezek a statok viszik tévútra kb mindig a szakértőket.
Gaviról adott a véleményem, nem adnám el, de látni kell a kereteit a játékának.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 22:22:54

csababarca írta:
2022.05.16. 21:49:30
1.) "aminek nagy része kukázás". Miért most mi van a keretben? 13-15 használható játékos. A többi selejt.
2.) ki az a 17 éves gyerek? Gavi? Ne haragudj, de full lutri, semmit nem tesz hozzá a támadásokhoz. Amire használható, az az , hogy kullancs, erőszakos, és ennyi.
1.) Épp ez az. 13-15 használható játékosunk van, és jelenleg nem tudnánk regisztrálni elvileg senki komolyabb nevet. Ha minden selejtet kiszórunk (nálam Mingueza minimum egy év próbát maradna még, vele meg lehetne úszni egy igazolást, a többivel egyetértek), és marad minden nagy, sokat kereső játékosunk, akkor nem lesz lóvé semmire, csak kb egy Lewára, töltekezhetünk fel ugyanilyen selejttel, és nem érzem, hogy előrébb vagyunk.
Másik opció meg az, hogy tételezzük fel, hogy eladunk kettőt, legyen DJ és TS, mert róluk szólnak a hírek. Kapnánk mondjuk bő 120-at értük, reálisan hangzik, plusz irgalmatlan fizetés szabadul még fel velük. Ha ebből veszünk 1 klasszist, 1 nagyon jó játékost, meg még két olyat, aki ha nem is elit, de közepesen erős, és minimum egészséges rotálásban hozzájuk lehet nyúlni, akkor már 4 jó játékosunk van 2 helyett, és ennyivel bővül a valós keretünk, akit használni is lehet, mert az most tényleg szűk.
Lehetne tartogatni is ezt a pénzt, de akkor amíg tartogatjuk, nem lenne csapatunk.
A spanyolokról meg még annyit, hogy most az is számít, ki akar idejönni, azzal jobb üzletet köthetünk, mint pl Traoré, nagyon jó tűzoltó megoldás volt 0 fizuért, mert ő akart jönni. Ezek jellemzően spanyolok lesznek.

2.) Ha ő nem tesz hozzá, akkor viszont DJ sem. A hollandnak van egy 3/3-as gól-assziszt statja, Gavi meg jobban, 2/6-al áll, kb ugyanannyi perc alatt. Más támadóstatokban is jellemzően Gavi a jobb, vagy egy szint, jobban szervez, kontrák meg kevesen vannak, ahol FDJ villoghatna jobban.
DJ-ban nekem amúgy pont az a szomorú, hogy a stílusa miatt gólokat, gólpasszokat várok tőle, és a tini jobban szállítja őket. És ha tippelni kellene, ki fog nagyobbat fejlődni, nyilván a 17 évesre mutatok. Ettől még persze ki tudja, mi lesz belőle, tény, de több, mint bíztató, már most közel Barca-szint.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.16. 22:17:52

Bob_Marley írta:
2022.05.16. 22:08:18
Mindig is ez volt a klubmodell,ez szerintem örömteli visszaakarjak hozni,hogy spanyol játékosok, Ligában játszó játékosok. Nem hinném Solerrel pl rosszul járna a csapat, kimagasló szezont fut. Abszolút támogatom,hogy csapatot úgy lehet csinálni ha a kellő balanszt megvan,s akinek van értéke abból foltozgatunk máshol. Más sportág nyilván,de egy Celtics pl ennek köszönheti most a sikereit.
Mikor volt ez modell az elmúlt húsz évben, amikor sok sikert átéltünk? 2004 körül amikor mindenhonnan vettünk játékosokat? vagy 2008 nyarán, amikor szintén szétnéztünk Európában és jól igazoltunk, vagy 2013-2014 körül megalapozva a 2015-ös talán legdominánsabb évünket?

ne haragudj, én mióta követem a csapatot (20plusz éve), sose ez volt a modell. volt egy szép ilyen korszakunk, amikor összeért és beérett a la masia, de ennyi. engedjük el, ilyen csillagállás, hogy Xavi-Iniesta-Messi szintű játékosok egyszerre vannak csúcson, kiegészülve egy Puyollal, Piquével, Busquetsel nem lesz soha többet.
utolsó játékos akit a ligán belül hoztunk, és bevált az Rakitic volt, meg Bravo, de még csóri MAthiő is a jobbak közé sorolható, szóval elég alacsony a léc.
Persze voltak még Villa, Alves, Alba, de azok már régebben.

A spanyol liga és maga a spanyol foci is megrekedt valahol 2016 környékén.
És nem, nem vagyok spanyol ellenes, de nézzünk már körbe, amikor arról van szó, hogy egy Frenkiet egy Carlos Soler noname arccal akarunk helyettesíteni. Hát akkor inkább ne hozzunk senkit, tegyük félre a pénzt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.05.16. 22:08:18

Mindig is ez volt a klubmodell,ez szerintem örömteli visszaakarjak hozni,hogy spanyol játékosok, Ligában játszó játékosok. Nem hinném Solerrel pl rosszul járna a csapat, kimagasló szezont fut. Abszolút támogatom,hogy csapatot úgy lehet csinálni ha a kellő balanszt megvan,s akinek van értéke abból foltozgatunk máshol. Más sportág nyilván,de egy Celtics pl ennek köszönheti most a sikereit.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.16. 22:02:47

Most olvasom, hogy De Jong 60-70 M mehet el és a helyére Ruben Nevest hoznánk 50-ért :D
És még el sem kezdődött az átigazolási időszak! :lol:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.16. 21:49:30

bence0330 írta:
2022.05.16. 20:08:06

Én azt feltételezem, hogy kell a vezéráldozat, ehhez képest néztem. A névsoroddal egy kivételével egyetértek, de ha lehetetlen, akkor lehetetlen.
De képzeljük is el ezt a szerintem lehetetlen esetet, hogy mindenki megy a perememberek közül. Kb 10 ember. Ha össze is vadásznánk belőlük valahogy 80-100 milliót, és Frenkie maradhatna, akkor is úgy tűnik a hírek alapján, hogy épp hogy regisztrálhatnánk valami jobb játékost, és ha az összes peremembert eladjuk, maradunk kb 15-en, nincs csapatunk, és 6-7 játékost kéne szerezni alsó hangon, aminek a nagy része vagy kukázás, vagy Masia lenne, hogy egyáltalán esélyünk legyen feltölteni a keretet. És akkor ott vagyunk, ahol a part szakad.
Úgyhogy úgy érzem, muszáj eladniuk komoly értékű játékost, az meg TS, Gavi, Pedri, DJ, Araujo. Ezért kérdeztem, kit adnál el helyettük, ha választani kell, mert eszerint kell.
Feast érvei mellette tök jó, csak ha a teljesítménye alig jobb, és alig stabilabb, mint egy 17 éves gyereké (aki még gólpontokban is jobb, meg passzjátékban, meg presszingben... és ő csak jobb lesz), akkor nekem ez a "jó kor" önmagában kevés, elméleti érvnek érzem. Nyilván, kiemelve, hogy abban a kontextusban, hogy ha muszáj eladni valakit, különben soha nem válnék meg tőle, mert baromi jó focista. Kessié majd itt lesz, remélhetőleg friss olasz bajnokként, győztes mentalitással (ha a Milanból áthozza az ottani mentalitás felét, már jó hatással lesz), tökéletes korban. És még valami Neves-Soler féle jó eséllyel érkezhet is. Az már kettő.
1.) "aminek nagy része kukázás". Miért most mi van a keretben? 13-15 használható játékos. A többi selejt.
2.) ki az a 17 éves gyerek? Gavi? Ne haragudj, de full lutri, semmit nem tesz hozzá a támadásokhoz. Amire használható, az az , hogy kullancs, erőszakos, és ennyi. Semmi extra skillje nincs, mint pl Pedrinek. Értem hogy szimpatikus, nekem is az, nem adnám el, de nagyon érződik a megítélésén hogy hazai.
3.) Kessie rendben, benne van fantázia. Ez a Soler-Neves féle vonal, ezt abszolút el kellene engedni. 25 évesen nincs egy momentumuk, na ezekre mondom azt, hogy középszer. Nem véletlen vannak ott ahol. Akkor adjuk el Frenkiet, és rakjuk el a pénzt a kasszába.
De idehozni ilyeneket, tök felesleges, mert soha nem lesz belőlük semmi.

Persze ha a középszint ami nekünk való és erre lőjjük be magunkat, akkor rendben vannak. De akkor tegyük pénzzé Pedrit, meg Fatit is mert ők ennél sokkal többre hivatottabbak, mint hogy futottak még játékosokkal, meg kiéget tilitoli sztárokkal focizzanak az értékes éveikben.
Vagy mehetünk a második ligába is bohóckodni a hazai kölykökkel (itt nyílván nem a Gavi, Pedri, Fati vonalra gondolok) meg az öregekkel, ott lehet játszani az agyunkat hogy ennyi meg annyi spanyol, meg saját nevelés van a csapatban.



Az én megoldásom az lenne, hogy türelmesek vagyunk, elfogadjuk a helyünket Európában, és építkezünk. Ha kell, akkor várunk, nem igazolunk, spórolunk, félreteszünk, kivárunk. Nálam ez jelenti a tervszerűséget.
Nincs esély Haalandra? Rendben, akkor nem is igazolunk senkit oda, van egy Auba, Fati, Depay vonalunk, oldják meg.
Nincs esély MBappére? Semmi gond, oldjuk meg azokkal akik vannak.
De a B, C, D megoldások nem visznek előre, csak beleragasztanak abba az állapotba, amibe nem kéne kerülni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 20:44:00

Ja, és akkor arról szó sem volt, hogy amilyen eszement összegeket DJ és TS összekeres, ahhoz képest annak jó ha a harmadát fogja kapni az utódja, szóval akármelyiket is adjuk el, nem csak a vételárral leszünk jobbak gazdaságilag, meg főleg regisztrációkor. Pedri-Gavi-Araujo már csak ezért is érinthetetlenebbek, ők már ésszerű fizut kapnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 20:26:57

bence0330 írta:
2022.05.16. 20:08:06

De képzeljük is el ezt a szerintem lehetetlen esetet, hogy mindenki megy a perememberek közül. Kb 10 ember. Ha össze is vadásznánk belőlük valahogy 80-100 milliót, és Frenkie maradhatna, akkor is úgy tűnik a hírek alapján, hogy épp hogy regisztrálhatnánk valami jobb játékost, és ha az összes peremembert eladjuk, maradunk kb 15-en, nincs csapatunk, és 6-7 játékost kéne szerezni alsó hangon, aminek a nagy része vagy kukázás, vagy Masia lenne, hogy egyáltalán esélyünk legyen feltölteni a keretet. És akkor ott vagyunk, ahol a part szakad.
Úgyhogy úgy érzem, muszáj eladniuk komoly értékű játékost, az meg TS, Gavi, Pedri, DJ, Araujo.
Igen, ez a 22-es csapdája, hogy kiszórja a 'ballasztot' a klub, de még úgy sem lesz elég forrás arra, hogy minőségi igazolások történjenek, és érdemben mélyüljön a keret. Ha eladják a piacképes, a jövő csapatát jelenthető értékeket is, akkor milyen tudatos építkezésről lehet beszélni? Sajnos jelenlegi helyzetében a klubnak nincs sok esély a sorcserére. Valódi előrelépéshez szerintem kell még vagy 3 év,és sok-sok türelem.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 20:12:58

soadroli írta:
2022.05.16. 18:32:32
🚨🚨| Even if FC Barcelona complete the agreements with CVC & Barça Studios, it will still not be enough for the club to sign/register Lewandowski; they need at least €100M in player sales.
@tjuanmarti [🎖️] @SiemprePod
Ennyire tré a gazdasági helyzet? Akkor nyáron is marad a 'kukázás'
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.16. 20:08:47

Vakmacska írta:
2022.05.16. 19:28:31
Na, állítólag DJ helyére Rúben Neves-t akarják hozni, 50 milláért. Ennek sok értelme nem lenne.
Sok ilyen hír lesz még, nem kell ezekkel komolyabban foglalkozni, de Nevest Busquets helyére hoznánk, de felmerült oda Zubimendi és Tchouameni neve is. Az utóbbinak nagyon örülnék, de ő valszeg a MU-ba megy egy vagyonért. Ráadásul a portugált inkább a Poollal boronálták össze.
Még a bajnokságnak sincs vége, szóval túl sok alapja nincs még ezeknek, főleg hogy már a számokkal játszadoznak.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése