Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 20:08:06

csababarca írta:
2022.05.16. 17:59:20
De miért kéne választanom?
Egyiket se adnám el a következő jàtékosok közül: TS, Araujo, Frenkie, Gavi, Pedri, Depay, Dembelé, Fati, Auba.
Hozzájuk nem nyúlnék, mindegyik a mai modern fociba való.
Én azt feltételezem, hogy kell a vezéráldozat, ehhez képest néztem. A névsoroddal egy kivételével egyetértek, de ha lehetetlen, akkor lehetetlen.
De képzeljük is el ezt a szerintem lehetetlen esetet, hogy mindenki megy a perememberek közül. Kb 10 ember. Ha össze is vadásznánk belőlük valahogy 80-100 milliót, és Frenkie maradhatna, akkor is úgy tűnik a hírek alapján, hogy épp hogy regisztrálhatnánk valami jobb játékost, és ha az összes peremembert eladjuk, maradunk kb 15-en, nincs csapatunk, és 6-7 játékost kéne szerezni alsó hangon, aminek a nagy része vagy kukázás, vagy Masia lenne, hogy egyáltalán esélyünk legyen feltölteni a keretet. És akkor ott vagyunk, ahol a part szakad.
Úgyhogy úgy érzem, muszáj eladniuk komoly értékű játékost, az meg TS, Gavi, Pedri, DJ, Araujo. Ezért kérdeztem, kit adnál el helyettük, ha választani kell, mert eszerint kell.
Feast érvei mellette tök jó, csak ha a teljesítménye alig jobb, és alig stabilabb, mint egy 17 éves gyereké (aki még gólpontokban is jobb, meg passzjátékban, meg presszingben... és ő csak jobb lesz), akkor nekem ez a "jó kor" önmagában kevés, elméleti érvnek érzem. Nyilván, kiemelve, hogy abban a kontextusban, hogy ha muszáj eladni valakit, különben soha nem válnék meg tőle, mert baromi jó focista. Kessié majd itt lesz, remélhetőleg friss olasz bajnokként, győztes mentalitással (ha a Milanból áthozza az ottani mentalitás felét, már jó hatással lesz), tökéletes korban. És még valami Neves-Soler féle jó eséllyel érkezhet is. Az már kettő.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.05.16. 20:16:45-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.05.16. 19:28:31

Na, állítólag DJ helyére Rúben Neves-t akarják hozni, 50 milláért. Ennek sok értelme nem lenne.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.05.16. 19:04:34

soadroli írta:
2022.05.16. 18:32:32
🚨🚨| Even if FC Barcelona complete the agreements with CVC & Barça Studios, it will still not be enough for the club to sign/register Lewandowski; they need at least €100M in player sales.
@tjuanmarti [🎖️] @SiemprePod
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... i-13665952 Meg aztán állítólag a cselszki is beszállt a versenybe.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.05.16. 18:32:32

🚨🚨| Even if FC Barcelona complete the agreements with CVC & Barça Studios, it will still not be enough for the club to sign/register Lewandowski; they need at least €100M in player sales.
@tjuanmarti [🎖️] @SiemprePod
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.16. 18:28:47

bence0330 írta:
2022.05.16. 16:23:06

Kp: Tételezzük fel, hogy muszáj valakit értékesíteni. Pedrit vagy Gavit hamarabb adnád el?
Én még azt sem tartom kizártnak, hogy ő maga is menni akar, tudja, hogy nem itt van a helye + Ten Hag.
Igen, pedig mind a kettőt szeretem.

A legnagyobb baj a mai Barcával, hogy jó korban lévő kulcsjátékosunk nincs, illetve alig van. Vannak az öregek, meg vannak tacskó gyerekek.

Az öregek jóllakottak, néha próbálkoznak de ennyi, a fiataloknak ki-ki jön a lépés, de még látszik, hogy kell idő.
Ha az utóbbi évek úgy sülnek el ahogy nem akkor nagyon nem így nézne ki a keret. Így nem lehet célokért menni, mert heptikus a csapat.

Egy normális gazdálkodás és ésszel építkezés után jelenleg lenne egy jó korban lévő 27-30 éves irányítónk, lenne egy jó ugyanilyen korban lévő csatár, a védelem tengelyében pedig megint egy ilyen korban lévő figura. Mellettük játszanának a Fati, Pedri, Gavi, Araujo kaliberű fiatalok, őket építgetnénk melléjük, talonba meg lenne hagyva Pique, Busquets, Auba( Suarez) és egy normális klubmodellben egy idősebb kezdő játékosunk lenne Messi. Az ilyen Mingueza, Langlet, Dest, Eric Garcia, Braithwaite, Sergi Roberto, Ferran Torres, Puig figurák(Umtitiékat azért nem mondom mert ők beváltak ideig óráig, de utána mentek gallyra) pedig, akik szerintem semmivel sem jobbak, mint mondjuk Bartra, Tello, Muniesa, Denis Suarez, Semper, szóba se lennének nálunk.

De ez a hajó elment.

Az van most amit látunk abból kell dolgozni. Így szerintem a jelenlegi egyetlen középpályást, aki jó korban van és talán a legközelebb áll hozzá, hogy klasszis legyen szerintem hiba eladni. Kessié érkezésével szerintem kicsit sűrű lesz a középpálya egy évig, de szerintem hagyni kéne hogy a játék megválassza ki jön ki marad.

Pont ettől a Mingueza, Langlet, Dest, Eric Garcia, Braithwaite, Sergi Roberto, Ferran Torres, Puig Umtiti, Neto gyűjteményből kellene minél többtől szabadulni. Legyünk tárgyilagosak, Araujot és talán Albat kivéve az egész védelem cserés. Piquenek is a harmadik számú védő szerep lenne való, csak az a baj, hogy nincs nála jobb belső védőnk Araujo mellé. TS pont azért kap ennyi gólt, mert a védelem olyan amilyen.

Még azt mondom, ha tudnánk egy minőségibb védelmet építeni még a jelenlegi támadósorral is neki lehetne menni a következő szezonnak ha nincs pénz. De ezekkel a védőkkel Isten őrizz.

Egyébként, a Fati, Pedri, Gavi, Nico, Depay, de Jong, Auba, Araujo, TS vonalat én sem bontanám meg.Dembit se engedném el ha zöld ágra lehet vele vergődni.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.16. 18:23:10

csababarca írta:
2022.05.16. 17:59:20
De miért kéne választanom?
Egyiket se adnám el a következő jàtékosok közül: TS, Araujo, Frenkie, Gavi, Pedri, Depay, Dembelé, Fati, Auba.
Hozzájuk nem nyúlnék, mindegyik a mai modern fociba való.

Oldják meg a pénzcsinálást a többiből, ne az értékeinket adjuk már el, hogy igazolhassunk egy kit is tulajdonképpen?
Egy futottak még Solert, akit majd csak bukóval lehet eladni később?

Van egy csomó nagy fizujú létszám feletti már nem ide való emberünk, ott kellene szétnézni.
Igazából Araujón, Pedrin, Fatin, Torresen és a három öregen kívül mindenkit összehoztak már valamelyik csapattal. Nem hiszem, hogy sor kerülne az eladására. Neto létszám fölötti már tavaly és télen is vevőt kerestek neki, most is piacon van. Pena még itt sincs, szóval biztos hogy kacsa.

Az általad leírt sorral én is egyetértek, ezek a játékosok nagyon kellenek. Igazából a Depay, Dembelé, Auba trióból mehetne 1-2 ember az érkezők fényében.

Solert én nem tartom veszett ügynek, jó kis játékos. Nagyon jól lát a pályán, jól lő és mostanában kifejezetten gólerős is. Jó árért nem utasítanám vissza. Gayával párban költözhetnének.

Centert idén biztosan nem hoznék. Aubával jól meglennénk még jövőre nyáron meg vehetnénk akkor egy klasszist. Ha most kiadunk a lengyelre 30-40 milliót biztosan nem lesz pénz egy ideig normális játékosra. El kellene felejteni ezeket a félmegoldásokat. Ha nem tudunk egy posztra hozni normális embert, akkor inkább hagyjuk idén és jövőre nagyobb forrásból már lehet valami.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.16. 17:59:20

De miért kéne választanom?
Egyiket se adnám el a következő jàtékosok közül: TS, Araujo, Frenkie, Gavi, Pedri, Depay, Dembelé, Fati, Auba.
Hozzájuk nem nyúlnék, mindegyik a mai modern fociba való.

Oldják meg a pénzcsinálást a többiből, ne az értékeinket adjuk már el, hogy igazolhassunk egy kit is tulajdonképpen?
Egy futottak még Solert, akit majd csak bukóval lehet eladni később?

Van egy csomó nagy fizujú létszám feletti már nem ide való emberünk, ott kellene szétnézni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 16:23:06

csababarca írta:
2022.05.16. 15:04:27
Semmit, de nálunk ez nem számít, az a lényeg, hogy spanyol és saját nevelés.
TS egyik sem, ergo rossz kapus, nem ide való, el kell adni.
Ezért van terítéken FDJ eladása is, ha spanyol lenne, meg La Masia nevelés20 kilósan, ugyanezzel a játékkal, akkor top1-ezve lenne.
TS zsinórban a második meccsen potyázik be, mikor eddig csak az volt a bajom vele, hogy nem hozott 2 éve extrát, ami már eleve gáz. A tegnapi eset már mindennek az alja volt, amikor egy lehulló labdát nem tud megfogni, aztán hátulról felökleli a támadót tizigyanúsan.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy hova valósi, TS szerintem már megeérdemelten tiszteletbeli culé, és stílusilag/elméletben a tökéletes kapus. Csak 2 éve formán kívül van, lehetne még várni rá, de ami ennél még fontosabb, hogy érte még komoly pénzt lehet kapni, mert szerintem csak itt főtt le neki, még megújulhat máshol. Ezzel nem ő van egyedül a keretben.
És nem feltétlenül akarom elküldeni, hanem, hogy végre ne legyen érinthetetlen, függetlenül atttól, mit csinál a pályán.

Kp: Tételezzük fel, hogy muszáj valakit értékesíteni. Pedrit vagy Gavit hamarabb adnád el?
Én még azt sem tartom kizártnak, hogy ő maga is menni akar, tudja, hogy nem itt van a helye + Ten Hag.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.16. 15:04:27

Zsoma írta:
2022.05.16. 14:57:21

Ahogy olvasom Ter Stegen előtt is nyitva az ajtó megfelelő ajánlat esetén... Én a magam részéről nem értem mit látnak Inaki Penában...
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... a-13661874
Semmit, de nálunk ez nem számít, az a lényeg, hogy spanyol és saját nevelés.
TS egyik sem, ergo rossz kapus, nem ide való, el kell adni.
Ezért van terítéken FDJ eladása is, ha spanyol lenne, meg La Masia nevelés20 kilósan, ugyanezzel a játékkal, akkor top1-ezve lenne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.05.16. 14:57:21

Chino írta:
2022.05.16. 14:34:40
A Sport szerint a klub 10 játékost szeretne elengedni idén.
Umtiti, Leenglet, Neto, Adama, Braith, LDJ, Mingu, Puig, Trincao biztosan a listán van, de emellett másokat sem nagyon tartóztatnának.
Ahogy olvasom Ter Stegen előtt is nyitva az ajtó megfelelő ajánlat esetén... Én a magam részéről nem értem mit látnak Inaki Penában...
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... a-13661874
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.16. 14:34:40

Egy kis csámcsognivaló a médiából. (Sport, Mundo, Marca, Cadena Cope):

A Sport szerint a klub 10 játékost szeretne elengedni idén.
Umtiti, Leenglet, Neto, Adama, Braith, LDJ, Mingu, Puig, Trincao biztosan a listán van, de emellett másokat sem nagyon tartóztatnának. Alves, Depay és Dembélé helyzete bizonytalan, de Dest sem érezheti magát biztonságban. Utóbbit lehet, hogy egy marcos Alonso+Azpilicueta cserével távozik. Depaynál is az a gond, hogy jövőre lejár a szerződése és most láthatnánk utoljára pénzt belőle, Gavival viszont akár ma meg lehet a hosszabbítás
Úgy néz ki Griezmann is lécel és 40 milliót fog kiköhögni érte az Atma. Ez ha minden igaz biztos info.
FDJ helyzetéről most az ellenkezőjét szellőztetik, hogy maradni fog.

Egy telefonbeszélgetést kihallgattak, amiben a Valencia elnöke Solerről és Gayáról beszél, hogy nem állnak az útjukba, elengedik őket, így pakkban érkezhetnek, a balosra még Javi Galán van még kiszemelve, aki jó szezont futott és több csapat is érdeklődik iránta, de Grimaldo is a képben van, őt egy húszasért lehetne elhozni..
Koulibalyért is mennénk ha minden igaz Xavi is szeretné, neki 2023-ig szól a szerződése és a Napoli elengedné hogy még pénzt lássanak belőle, ő sem akar hosszabbítani, de Spalletti nagyon könyörög a vezetőségnek, hogy ne adják el. Olyan 40-45 millióra saccolják.
Középre még Inigo Martinez lehet célpont.
Lukakuról is beszélnek, bár ez szerintem esélytelen. Nem tartóztatják, de a Chelsea 80-90 alatt nem adja el. Rafinha és Lewa ugyanúgy terítéken, a Bild szerint a Bayern máris tárgyal Kalajdzic-al mint a lengyel utódja.
Colladoról még nem döntöttek, az előszezont a csapattal kezdi, utána kiderül.
Forca Barca!!!!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.05.16. 12:55:58

Raphinha wants to join FC Barcelona, it is his priority. As for Lewandowski, he will once again push his departure from Bayern in the coming days. Personal terms are not a problem for either of them. @FabrizioRomano
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.16. 00:43:11

Alcantara írta:
2022.05.15. 19:37:36
Nem tudok, ahogy valószínűleg senki más sem tud.
Korábban azt írtam, hogy ez nem Lewáról szól. Nem ő jelenleg az utolsó hiányzó a kirakósban. Lewa mögött ott volt egy fizikálisan és mentálisan erős csapat, egy intenzív gépezet tele energiával, robbanékonysággal, kitartással, kimeríthetetlennek tűnő akarással. Amennyiben őszre valami hasonlót képesek lennénk mögé és mellé teremteni, akkor az égvilágon semmi hiányérzetem nem lenne. Minden más esetben - szerintem - Lewa esélyes, hogy illúzió lesz nekünk.
A lengyel válogatottal sem ő tett csodát annak ellenére sem, hogy most kijutottak a vb-re.
Szóval építkeznék a Frenkie pénzből, mert egy aranykupola önmagában nem oldja meg a versenyképességünk problémáit.

Amikor jó volt a Xavi csapat, tehát intenzíven dominált, lendületesen játszott, működött a letámadás, emlékeim szerint sosem hiányoztak a gólok. Ezt kellene megpróbálni tartósítani, e cél érdekében megfelelően alakítani a játékospolitikát.
A gólok az olyan meccseken hiányoztak, amikor nem igazán akart működni semmi ezekből.
Voltak olyan meccsek is, amikor szenvedtünk, de mentünk a gólért, aztán ha más nem, Luk vagy Pedri vagy Gavi vagy valaki valahogy betalált.
Lewa lehet hatékonyabb, mint Auba vagy Torres vagy bárki, de nem ettől fog megváltozni az átjáróház középpálya és a határozatlan védekezés.
Messi is megrúgta a szezononkénti góljait, mégis folyamatos lejtmenetben voltunk. Hiába volt zseni, hiányzott mögötte a megfelelő háttér.
Benzema mögött volt a szezonban egy olyan csapat, amelyik hozott egy viszonylag állandó teljesítményt. Nem teljesen igaz, hogy Benzema vitte hátán a csapatot, hanem együtt hozta össze az eredményeket az öltöző.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 00:14:38

Alcantara írta:
2022.05.15. 19:37:36
Peter írta:
2022.05.15. 16:43:05
egészen biztosan igen, amíg egy Cadiz lesz az ellenfél
nyilván ez is előrelépés, de az ilyenre talán kevesbb pénzért is meg lehetne találni a megoldást
Kérlek írj már egy példát 10-20 millió közötti összegért. Olyat aki 4-5 éve 35-40 gólt rak el szezononként.Csak egyet, ne többet.
Én is ezt szerettem volna kérdezni, pluszban még az, hogy Lewa miért csak a Cadiz elleni meccseket döntené el. :O Nagyon jó fejben, győztes csapatból és mentalitásból érkezne. Még Auba is nagyon komoly szintet hoz, egyidősek, és Lewa azért még a gabonihoz képest is más szint... Főleg, hogy Auba talán a beindulásokkal lenne pariban a lengyellel, de azzal nem sokat él már, inkább ő is vérbeli 9-est játszik nálunk, aki a bal farpofájával is gólt szerez, ebben meg Lewa az istenkirály.
Nekem amúgy az egyetlen ember, akire poénból rákérdeztél, talán Ben Yedder lenne. Nekem ő a titkos álmom 2-3 éve ide a kispályás Eto'o-s focijával, de úgysem lesz belőle semmi. Két éve alig marad le Kylian mögött a góllövőlistán, hasonló gól/perc aránnyal és még jobb helyzetkihasználási statokkal. 40 gólt nem lő, csak 25-30-at, de azért a Monacoban játszik, jóval kevesebb támogatással. Tiki-takában szerintem ő ide a nagybetűs csatár, de Xavival átalakultunk, ennyi széljátékkal már én is szívesebben látok egy magasabb erőgépet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.05.15. 23:37:24

bence0330 írta:
2022.05.13. 10:07:07
Ez nem csak és kizárólag minket érintett, persze nálunk repkedtek a legdurvább összegek. Az elmúlt pár évben szinte minden igazán nagy árcímkés játékos teljesen összezuhant, vagy minimum alulteljesített nem csak nálunk, sőt, máshol szerintem még sokkal rosszabb helyzetek is kialakultak.

Neymar szerintem a listádba nem illik be, Neymar még fejlődött is, csak az utálói látnak bele mindent. Sok sérülése volt és nyilván nem éri el az álmát, de ez nem rajta múlt. Két-három olyan év is volt minimum,amikor a PSG egyértelműen megérdemelte volna a BL-t, nem nyerték, pechesek voltak. Neymarral volt egy olyan vb, amit szintén valamelyest megérdemeltek volna. Nem Neymar szétesésén múlt.

Amúgy jó kis listát szedtél össze, de én másra következtetek. Egyszerűen kihalóban van a játék és az isteni tehetségek felkarolása ebből a sportból, de a sztárolás igénye meg megvan. Kiemelnek valakit és úgy csinálnak,mintha ő olyan jó lenne,mint a brazil Ronaldo az ő korában.
Top csapat meg top szerződés és top marketing, aztán csodálkoznak,ha a másik csapatban nem tűnik olyan jónak.
Mert a mai focisták nem jók. Fittek, hajtósak, egy csapat dolgozik az étrendjükön és a napirendjükön.
Jó kis kockák, amiket be lehet építeni egy adott helyre, de egy másik helyen nem fogja megváltani a világot, hacsak nem nagyon hasonló a rendszer.
Az aranylabda amúgyis egy bullshit, de az elmúlt években egy szakmai zsűri is bajban lett volna. Nem azért nem lehet legjobb játékost megnevezni, mert fú, most mi alapján találjuk ki, hogy Zidane, Ronaldinho és Ronaldo közül ki a jobb, hanem tényleg nincsenek legjobbak.
Haaland a tinisztár nem más,mint egy tenyészbivaly, komoly csapat húsz éve rá se nézett volna, most meg ő az ideális.
Vagy amikor Lewát akarják aranylabdásnak, jó ég.
Persze, Lewa bevágja, ha egy csapat jól dolgozik alá, de ennyi.
És azért nem robbant nagyot a Messi bomba sem, mert valójában már pár éve ő sem szuperjátékos a 90 percekre vetítve. Egyszerűen kihaltak, vagy,mint Messiék, kiöregedtek.
De valamire el kell verni az olajpénzeket, tolni kell a marketing gépezetet, a szurkoló elhiszi, hogy ha drága,akkor biztos világsztár és futballzseni. Hát nem. Jó esetben kockák a megfelelő helyen.
És ahogy látom egyre inkább efelé halad a foci és lehet csodálkozni, ha épp egy drága igazolás nem válik be annyira. Persze, mert kocka helyre egy háromszöget vettek.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.05.15. 21:44:33

Pierre után Lewa is nagyon elférne itt. A pali egy igazi gólfsó, félelmetes mennyiségben termel. Vele kb a következő 2 évben BL + bajnok esélyesek lennénk. A kora nem gáz tekintve, hogy nagyon oda figyel az étrendere és a fizikumára.
Miután beböfögte, hogy dobbantani akar, kb 100%ra veszem, hogy itt köt ki. 8)
Dejong meg már nem akkora tanár mint régen, jó zsetonért én dobnám.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.15. 20:14:26

én örülnék lewandowskinak, és fdj miatt sem dőlök a kardomba, habár nekem nem jutott volna eszembe feltétlen eladni. viszont egy ts azpili koulibaly araujoalba busquets kessie pedri/soler depay/fati lewa/auba dembele/ferran/raphinha egyáltalán nem nézne ki rosszul, ha most azokat veszem ide, akiknek a neve forog a sajtóban és realitás is az érkezésük. persze, biztos lehetne fiatalabb meg hosszútáv fókuszúbb csapatot összerakni, de egy ilyen kezdő nagyon izmos ahhoz képest h 1 éve mit remélhettünk.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.05.15. 19:37:36

Peter írta:
2022.05.15. 16:43:05
Deluigi írta:
2022.05.15. 15:44:46
szerintem Lewaval a csapatban megszunnenek az ilyen 20-1-es kapuralovesbol 0-1-es vegeredmenyek
egészen biztosan igen, amíg egy Cadiz lesz az ellenfél
nyilván ez is előrelépés, de az ilyenre talán kevesbb pénzért is meg lehetne találni a megoldást
Kérlek írj már egy példát 10-20 millió közötti összegért. Olyat aki 4-5 éve 35-40 gólt rak el szezononként.Csak egyet, ne többet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.15. 17:01:45

Azért fanyalogni szerintem nem lehetne nagyon arra, ha Lewa jönne. Top3 befejező még mindig, annyira azért nem öreg, főleg 9-es poszton, és nagy meccseket is el fog tudni dönteni két helyzetből is. Két 20+ gólra is esélyes klasszis befejezővel bőven ellennénk 1 vagy 2 évig, nem rajtuk múlna, milyen magasra jutunk, és így lesz ideiglenesen minőség, meg idő is, hogy addig kilábaljon a klub a mostani helyzetből, és a jövő Mbappéit megcélozhassa. Ez ilyen kicsit arany középutas dolog szerintem.

Én is kicsit jobban örülnék Haalandnak, Mbappénak, Vlahovicnak, de még Nuneznek is, de hát nincs rájuk esély, és vannak sokkal gázabb csapatrészek amúgy is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.15. 16:43:05

Deluigi írta:
2022.05.15. 15:44:46
szerintem Lewaval a csapatban megszunnenek az ilyen 20-1-es kapuralovesbol 0-1-es vegeredmenyek
egészen biztosan igen, amíg egy Cadiz lesz az ellenfél
nyilván ez is előrelépés, de az ilyenre talán kevesbb pénzért is meg lehetne találni a megoldást
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.15. 15:44:46

szerintem Lewaval a csapatban megszunnenek az ilyen 20-1-es kapuralovesbol 0-1-es vegeredmenyek

egyelore csak igy tudjuk felvenni a versenyt az ellenfelekkel, mert Messit nincs kivel potolnunk
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.15. 14:27:12

Előttem is írták, Auba árcédula nélkül jött....de ez korántsem Lewáról szóló történet

Azért hisztizem ellene, mert nem kevés pénzért jönne és ezzel együtt olyan elem lenne a szerkezetben, ami tűzoltó megoldás.
Milyen irány az, amikor már 7 éve a jövőt kellett volna elkezdeni építeni, de ma életerős munkaerőt elengednek miközben növelik a nyugdíjasok létszámát?
Olvassák a játékot?
Tanárian játszanak, helyezkednek?
Időnként zseniális labdákat adnak?
Előfordul az ilyesmi, igen.....
Ugyanakkor mi van a mérleg másik oldalán?
Minden második mozdulatuk elkéső, folyamatosan reklamálnak, gyűjtik a sárgákat. Körbefutják őket az ellenenfeleink, nem egyszer utánanyúlva kézzel sem tudnak ellenfelet visszahúzni, mert nem érik el.
Lesérülnek és nincs megfelelő helyettesük a mai napig, bármelyik komolyabb ellenfél olvasás nélkül kívülről tudja, hogy készüljön fel belőlük.

Azért, mert statisztikailag vannak a világban elszórtan kivételes képességű "nyugdíjasok", egyáltalán nem az következik ebből, hogy egy csapatot alkotva ugyanolyan zseniálisak lennének együtt.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.15. 12:28:22

bence0330 írta:
2022.05.15. 10:05:31
Fernando írta:
2022.05.15. 08:00:59
Nem. Más poszt, inkább Modrichoz tudnám hasonlítani, de még ez sem állja meg a helyét. Kiválóan lát, osztogat, a lövéséi életveszélyesek és mellette agilis, nem rest védekezni sem. Akkor élne meg nálunk, ha átállnánk arra, hogy nem a mélységi (védekező) középpályás irányít, hanem aki mellette, fél poszttal felette játszik. Én pont ezért tudnék örülni neki. Busquets nagyszerű labdákat tud adni, de amint eladjuk a labdát, akár ő, akár más, kb 6-7 éve szétkontráznak minket...
Köszi az infót! Akkor viszont felteszem ő érkezne DJ helyére, már olyan értelemben, hogy ő és Pedri/Gavi voltak a 8-asok, ha maradunk 4-3-3-as felfogásban. Csak hát DJ inkább rohanós, energikus (volt), mint szervező, egy általad leírt profil eléggé illene oda, aki ilyen gól és gólpasszennyiséget ki tud termelni. :O És ha jól értem, őt azért simán hátrébb is lehetne dobni, ha a szükség megkívánja, nézegettem most a posztjait, játszott ő minden pontján a középpályának minden felállásban.
A nem idézett vélemény meg szerintem tükrözi a fórumozók többségének a véleményét, Kessié ezért is lenne jó, már ha tényleg Busquets helyettesének érkezik, amit még nem lehet kijelenteni sajna, főleg ilyen Neves-féle pletykák mellett. Vagy Jolly Jokernek jön, néha Busquets helyére, néha rotációba előre.

A sporton egyébként olvastam, hogy a PSG, de főleg a City is bejelentkezett Frenkie-ért, a Barca állítólag már 100-at kér, de az azért sok nekik, és alkuképes lesz a dolog. Xavi nyilatkozata után meg egyértelműnek tűnik a távozása...
Én el tudnám képzelni, hogy de Jonggal egyszerre legyen a pályán, de ahhoz Busquetsnek kéne padoznia és de Jongnak maradnia. Sajnos erre látok egyre kisebb esélyt. Nálam már az árulkodó volt, hogy direkt kisárgázta magát a Getafe elleni idegenbeli meccsre, hogy otthon el tudjon köszönni a pályán...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.15. 10:05:31

Fernando írta:
2022.05.15. 08:00:59
Nem. Más poszt, inkább Modrichoz tudnám hasonlítani, de még ez sem állja meg a helyét. Kiválóan lát, osztogat, a lövéséi életveszélyesek és mellette agilis, nem rest védekezni sem. Akkor élne meg nálunk, ha átállnánk arra, hogy nem a mélységi (védekező) középpályás irányít, hanem aki mellette, fél poszttal felette játszik. Én pont ezért tudnék örülni neki. Busquets nagyszerű labdákat tud adni, de amint eladjuk a labdát, akár ő, akár más, kb 6-7 éve szétkontráznak minket...
Köszi az infót! Akkor viszont felteszem ő érkezne DJ helyére, már olyan értelemben, hogy ő és Pedri/Gavi voltak a 8-asok, ha maradunk 4-3-3-as felfogásban. Csak hát DJ inkább rohanós, energikus (volt), mint szervező, egy általad leírt profil eléggé illene oda, aki ilyen gól és gólpasszennyiséget ki tud termelni. :O És ha jól értem, őt azért simán hátrébb is lehetne dobni, ha a szükség megkívánja, nézegettem most a posztjait, játszott ő minden pontján a középpályának minden felállásban.
A nem idézett vélemény meg szerintem tükrözi a fórumozók többségének a véleményét, Kessié ezért is lenne jó, már ha tényleg Busquets helyettesének érkezik, amit még nem lehet kijelenteni sajna, főleg ilyen Neves-féle pletykák mellett. Vagy Jolly Jokernek jön, néha Busquets helyére, néha rotációba előre.

A sporton egyébként olvastam, hogy a PSG, de főleg a City is bejelentkezett Frenkie-ért, a Barca állítólag már 100-at kér, de az azért sok nekik, és alkuképes lesz a dolog. Xavi nyilatkozata után meg egyértelműnek tűnik a távozása...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.15. 09:45:56

Cseri írta:
2022.05.15. 09:27:26
Lewa kapcsán,van egy kis deja vu érzésem,hasonló játszodik le a fórumon, mint Auba érkezésénél. Azóta pedig lassan házi gólkirály lesz... Lewa nem a jövő embere, de, hogy jelenlegi helyzetünkben ne lenne segítség azt erősen kétlem. Vannak égetőbb lyukak a csapatban, de ha lehet fogni, ésszerű keretek között én örülnék az érkezésének. Persze ez most még hipotetikus.
Ahogy korábban már kifejtettem, a gond az, hogy fizetni kell érte, nem is keveset, valószínűleg nem kicsi a bérigénye sem. Auba és egy fiatalabb, jelenleg is szintet tudó 9-esnek jobban tudnék örülni ebből a pénzből.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése