Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.15. 15:44:46

szerintem Lewaval a csapatban megszunnenek az ilyen 20-1-es kapuralovesbol 0-1-es vegeredmenyek

egyelore csak igy tudjuk felvenni a versenyt az ellenfelekkel, mert Messit nincs kivel potolnunk
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.15. 14:27:12

Előttem is írták, Auba árcédula nélkül jött....de ez korántsem Lewáról szóló történet

Azért hisztizem ellene, mert nem kevés pénzért jönne és ezzel együtt olyan elem lenne a szerkezetben, ami tűzoltó megoldás.
Milyen irány az, amikor már 7 éve a jövőt kellett volna elkezdeni építeni, de ma életerős munkaerőt elengednek miközben növelik a nyugdíjasok létszámát?
Olvassák a játékot?
Tanárian játszanak, helyezkednek?
Időnként zseniális labdákat adnak?
Előfordul az ilyesmi, igen.....
Ugyanakkor mi van a mérleg másik oldalán?
Minden második mozdulatuk elkéső, folyamatosan reklamálnak, gyűjtik a sárgákat. Körbefutják őket az ellenenfeleink, nem egyszer utánanyúlva kézzel sem tudnak ellenfelet visszahúzni, mert nem érik el.
Lesérülnek és nincs megfelelő helyettesük a mai napig, bármelyik komolyabb ellenfél olvasás nélkül kívülről tudja, hogy készüljön fel belőlük.

Azért, mert statisztikailag vannak a világban elszórtan kivételes képességű "nyugdíjasok", egyáltalán nem az következik ebből, hogy egy csapatot alkotva ugyanolyan zseniálisak lennének együtt.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.15. 12:28:22

bence0330 írta:
2022.05.15. 10:05:31
Fernando írta:
2022.05.15. 08:00:59
Nem. Más poszt, inkább Modrichoz tudnám hasonlítani, de még ez sem állja meg a helyét. Kiválóan lát, osztogat, a lövéséi életveszélyesek és mellette agilis, nem rest védekezni sem. Akkor élne meg nálunk, ha átállnánk arra, hogy nem a mélységi (védekező) középpályás irányít, hanem aki mellette, fél poszttal felette játszik. Én pont ezért tudnék örülni neki. Busquets nagyszerű labdákat tud adni, de amint eladjuk a labdát, akár ő, akár más, kb 6-7 éve szétkontráznak minket...
Köszi az infót! Akkor viszont felteszem ő érkezne DJ helyére, már olyan értelemben, hogy ő és Pedri/Gavi voltak a 8-asok, ha maradunk 4-3-3-as felfogásban. Csak hát DJ inkább rohanós, energikus (volt), mint szervező, egy általad leírt profil eléggé illene oda, aki ilyen gól és gólpasszennyiséget ki tud termelni. :O És ha jól értem, őt azért simán hátrébb is lehetne dobni, ha a szükség megkívánja, nézegettem most a posztjait, játszott ő minden pontján a középpályának minden felállásban.
A nem idézett vélemény meg szerintem tükrözi a fórumozók többségének a véleményét, Kessié ezért is lenne jó, már ha tényleg Busquets helyettesének érkezik, amit még nem lehet kijelenteni sajna, főleg ilyen Neves-féle pletykák mellett. Vagy Jolly Jokernek jön, néha Busquets helyére, néha rotációba előre.

A sporton egyébként olvastam, hogy a PSG, de főleg a City is bejelentkezett Frenkie-ért, a Barca állítólag már 100-at kér, de az azért sok nekik, és alkuképes lesz a dolog. Xavi nyilatkozata után meg egyértelműnek tűnik a távozása...
Én el tudnám képzelni, hogy de Jonggal egyszerre legyen a pályán, de ahhoz Busquetsnek kéne padoznia és de Jongnak maradnia. Sajnos erre látok egyre kisebb esélyt. Nálam már az árulkodó volt, hogy direkt kisárgázta magát a Getafe elleni idegenbeli meccsre, hogy otthon el tudjon köszönni a pályán...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.15. 10:05:31

Fernando írta:
2022.05.15. 08:00:59
Nem. Más poszt, inkább Modrichoz tudnám hasonlítani, de még ez sem állja meg a helyét. Kiválóan lát, osztogat, a lövéséi életveszélyesek és mellette agilis, nem rest védekezni sem. Akkor élne meg nálunk, ha átállnánk arra, hogy nem a mélységi (védekező) középpályás irányít, hanem aki mellette, fél poszttal felette játszik. Én pont ezért tudnék örülni neki. Busquets nagyszerű labdákat tud adni, de amint eladjuk a labdát, akár ő, akár más, kb 6-7 éve szétkontráznak minket...
Köszi az infót! Akkor viszont felteszem ő érkezne DJ helyére, már olyan értelemben, hogy ő és Pedri/Gavi voltak a 8-asok, ha maradunk 4-3-3-as felfogásban. Csak hát DJ inkább rohanós, energikus (volt), mint szervező, egy általad leírt profil eléggé illene oda, aki ilyen gól és gólpasszennyiséget ki tud termelni. :O És ha jól értem, őt azért simán hátrébb is lehetne dobni, ha a szükség megkívánja, nézegettem most a posztjait, játszott ő minden pontján a középpályának minden felállásban.
A nem idézett vélemény meg szerintem tükrözi a fórumozók többségének a véleményét, Kessié ezért is lenne jó, már ha tényleg Busquets helyettesének érkezik, amit még nem lehet kijelenteni sajna, főleg ilyen Neves-féle pletykák mellett. Vagy Jolly Jokernek jön, néha Busquets helyére, néha rotációba előre.

A sporton egyébként olvastam, hogy a PSG, de főleg a City is bejelentkezett Frenkie-ért, a Barca állítólag már 100-at kér, de az azért sok nekik, és alkuképes lesz a dolog. Xavi nyilatkozata után meg egyértelműnek tűnik a távozása...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.15. 09:45:56

Cseri írta:
2022.05.15. 09:27:26
Lewa kapcsán,van egy kis deja vu érzésem,hasonló játszodik le a fórumon, mint Auba érkezésénél. Azóta pedig lassan házi gólkirály lesz... Lewa nem a jövő embere, de, hogy jelenlegi helyzetünkben ne lenne segítség azt erősen kétlem. Vannak égetőbb lyukak a csapatban, de ha lehet fogni, ésszerű keretek között én örülnék az érkezésének. Persze ez most még hipotetikus.
Ahogy korábban már kifejtettem, a gond az, hogy fizetni kell érte, nem is keveset, valószínűleg nem kicsi a bérigénye sem. Auba és egy fiatalabb, jelenleg is szintet tudó 9-esnek jobban tudnék örülni ebből a pénzből.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.15. 09:27:26

Lewa kapcsán,van egy kis deja vu érzésem,hasonló játszodik le a fórumon, mint Auba érkezésénél. Azóta pedig lassan házi gólkirály lesz... Lewa nem a jövő embere, de, hogy jelenlegi helyzetünkben ne lenne segítség azt erősen kétlem. Vannak égetőbb lyukak a csapatban, de ha lehet fogni, ésszerű keretek között én örülnék az érkezésének. Persze ez most még hipotetikus.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.15. 09:13:56

1994barca írta:
2022.05.15. 06:09:01
Tivadar6 írta:
2022.05.14. 23:17:14
Szomorú ez az egész, az meg kifejezetten lehangoló, hogy a kezdőben jövőre is ott lesz a Busi, Pique, Alba, Roberto négyes.

A főoldali Xavi interjú elolvasása után, már elhiszem a Frenkie eladásáról írt posztokat.
Sajnos az interjú pillanatàig én biztos voltam benne, hogy marad, de miután elolvastam azóta mérges vagyok, hogy burkoltan elmondta valószínű De jongot beáldozzák:(
Az eszem megáll ès nekem nem fogja tudni megmagyarázni, hogy a pénz miatt adnak el egy kicsi kora óta culét! Nem, egyszerűen az van amitől Xavi kinevezése előtt tartottam; a La massias régi haverokat sajnos nem fogja kirakni vagy padra rakni vagy màs poszton jàtszattni, bárki is lenne aki a posztjára érkezett.. De jong számomra top kp és vicc, ha ilyen 70-80 millióért elengedik amikor a Mu Maguiréket drágabban vesz… szánalmas!
Akkor éri meg eladni de Jongot, ha az árából jönne legalább két 28-30 körüli meghatározó játékos. De jelenleg ez nem áll fent.
Gondolom körülnéznek ki az aki mozdítható és kell, meg hogy mennyiért és tudják-e pótolni vele Frenkie-t. Szeretném ha maradna, mert fiatal és jó játékos igaz én az Ajaxban jobbnak láttam, már már itt is voltak jó meccsei és a Barca amúgy se arról híres, hogy jó áron ad el játékosokat.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.15. 08:00:59

bence0330 írta:
2022.05.15. 00:58:44
Fernando írta:
2022.05.15. 00:49:19
Elfogadom a véleményed, de akkor mi nem egy ligát nézünk. Én tartom, hogy a posztját tekintve, mint playmaker a legjobb spanyol. Szerinted ki? A válogatottban pedig Busquets a playmaker. Mélységi irányítóval játszanak nagyjából mióta Xavi nincs, ahogyan mi is. Busquets örökké nem lesz itt.
Abszolút nem követem a Valenciát, Soler ezt a rengeteg gólt tiziből szerezte? Mondjuk még azzal együtt is elég jók lennének a statjai. A játékát nem túlzottan ismerem, csak 1-2-szer ellenünk meg a válogatottból rémlik, de az is felszínesen. Mit játszik pontosan? Át tudná venni egy az egyben Busquets poziját is?
Nem. Más poszt, inkább Modrichoz tudnám hasonlítani, de még ez sem állja meg a helyét. Kiválóan lát, osztogat, a lövéséi életveszélyesek és mellette agilis, nem rest védekezni sem. Akkor élne meg nálunk, ha átállnánk arra, hogy nem a mélységi (védekező) középpályás irányít, hanem aki mellette, fél poszttal felette játszik. Én pont ezért tudnék örülni neki. Busquets nagyszerű labdákat tud adni, de amint eladjuk a labdát, akár ő, akár más, kb 6-7 éve szétkontráznak minket. Sokszor Alba vagy a másik két középpályásnak kell visszazárni Busquets helyett. Jobban preferálnám, ha lenne egy igazi playmaker a csapatban, aki mellett mögött van egy harcos védekező középpályás. Ha megnézzük az európai elitet:
Chelsea:
Nem Kanté a playmaker
Man City:
Nem Rodri a playmaker
Real:
Nem Casemiro a playmaker
Bayern:
Nem Kimmich a playmaker
Liverpool:
Nem Fabinho a playmaker

Sorolhatnám estig, de láthatjuk, hogy a jelenlegi elit szinten nem fér bele, hogy ne legyen egy stabil, labdabiztos, kiválóan passzoló szűrő és mellette, előtte egy playmaker, mint de Bruyne, Modric pl. Aztán lehet csak az én véleményem ez, de úgy gondolom, nem feltétlenül az a 2015 óta tartó visszaesésünk fő oka, hogy nincs már Xavi vagy Iniesta, hanem hogy hierarchikus módon lett átadva a staféta Busquetsnek, nem pedig taktikai alapon.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.15. 06:09:01

Tivadar6 írta:
2022.05.14. 23:17:14
Szomorú ez az egész, az meg kifejezetten lehangoló, hogy a kezdőben jövőre is ott lesz a Busi, Pique, Alba, Roberto négyes.

A főoldali Xavi interjú elolvasása után, már elhiszem a Frenkie eladásáról írt posztokat.
Sajnos az interjú pillanatàig én biztos voltam benne, hogy marad, de miután elolvastam azóta mérges vagyok, hogy burkoltan elmondta valószínű De jongot beáldozzák:(
Az eszem megáll ès nekem nem fogja tudni megmagyarázni, hogy a pénz miatt adnak el egy kicsi kora óta culét! Nem, egyszerűen az van amitől Xavi kinevezése előtt tartottam; a La massias régi haverokat sajnos nem fogja kirakni vagy padra rakni vagy màs poszton jàtszattni, bárki is lenne aki a posztjára érkezett.. De jong számomra top kp és vicc, ha ilyen 70-80 millióért elengedik amikor a Mu Maguiréket drágabban vesz… szánalmas!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.15. 01:17:05

Tivadar6 írta:
2022.05.14. 23:17:14
Szomorú ez az egész, az meg kifejezetten lehangoló, hogy a kezdőben jövőre is ott lesz a Busi, Pique, Alba, Roberto négyes.
Melletük Alves és Lewa. Veretes névsor így együtt. Meg is lenne a jövő csapatának a gerince

Frenkie - esetleges - eladásából simán jöhetne Lewa, még pénz is maradna vagy kaphatunk az MU-tól akár játékos(oka)t is.
Laporta pedig hozna egy igazi sztárt. Triplázunk jövőre, Lewa pedig aranylabdás lesz :mrgreen:
Fernando írta:
2022.05.15. 00:49:19
Busquets örökké nem lesz itt.
Pedig nagyon úgy tűnik, hogy bizony itt lesz még egy ideig, hiszen átigazolási hírek szerint éppen most készülünk eladni az utódjának szánt játékost.

Szerk.: remélem nyár végére kiderül, hogy szamárságokat írtam.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.15. 00:58:44

Fernando írta:
2022.05.15. 00:49:19
Elfogadom a véleményed, de akkor mi nem egy ligát nézünk. Én tartom, hogy a posztját tekintve, mint playmaker a legjobb spanyol. Szerinted ki? A válogatottban pedig Busquets a playmaker. Mélységi irányítóval játszanak nagyjából mióta Xavi nincs, ahogyan mi is. Busquets örökké nem lesz itt.
Abszolút nem követem a Valenciát, Soler ezt a rengeteg gólt tiziből szerezte? Mondjuk még azzal együtt is elég jók lennének a statjai. A játékát nem túlzottan ismerem, csak 1-2-szer ellenünk meg a válogatottból rémlik, de az is felszínesen. Mit játszik pontosan? Át tudná venni egy az egyben Busquets poziját is?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.15. 00:49:19

visca el barca írta:
2022.05.14. 22:58:32
soler annyira a legjobb spanyol kozeppalyas, hogy valogatott kozelebe nem fer. Tucatjatekos, Isten mentsen az ilyeneketol.
Elfogadom a véleményed, de akkor mi nem egy ligát nézünk. Én tartom, hogy a posztját tekintve, mint playmaker a legjobb spanyol. Szerinted ki? A válogatottban pedig Busquets a playmaker. Mélységi irányítóval játszanak nagyjából mióta Xavi nincs, ahogyan mi is. Busquets örökké nem lesz itt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2022.05.14. 23:17:14

Szomorú ez az egész, az meg kifejezetten lehangoló, hogy a kezdőben jövőre is ott lesz a Busi, Pique, Alba, Roberto négyes.

A főoldali Xavi interjú elolvasása után, már elhiszem a Frenkie eladásáról írt posztokat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.14. 22:58:32

soler annyira a legjobb spanyol kozeppalyas, hogy valogatott kozelebe nem fer. Tucatjatekos, Isten mentsen az ilyeneketol.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.05.14. 22:35:20

Everything is almost agreed between Barça and Robert Lewandowski. [Fabrizio Romano]
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.14. 21:37:01

Fernando írta:
2022.05.14. 16:51:09
Őszinte leszek, eddig azt gondoltam ez a Lewandowski dolog csak pletyka szintű és csak jobb szerződést akar kiharcolni magának Münchenben, de nagyon úgy tűnik komoly az érdeklődés.

Xavi: "Nem kommentálom a híreket, de ha a lehetséges erősítésekről kell bármit mondanom, azt elárulom, hogy nem számít a játékos életkora. Dani Alves 38 évesen topszinten futballozik, de vehetjük példának Modricot, Zlatant is." (Fabrizio Romano)

Nálam ez elég árulkodó kijelentés. Vegyes érzésekkel állnék az esetleges érkezéséhez. Tény, hogy 33 évesen is top 3 befejező, de egyfelől itt nem lesz olyan játékos mögötte, mint Müller, akivel így megértik egymást, illetve a szélekről sem várhat akkora támogatást. Másfelől 33 éves, talán 2 maximum 3 szezon van még benne ezen a szinten egy teljes szezont nézve. Viszont ha a másik oldalt nézem, lenne két rutinos csatárunk aki 10 éve elit és a strandpapucsban is életveszélyes 2-3 évig, plusz talán végre lenne egy olyan ember elől akire ha ránéz az ember sugárzik belőle a győztes mentalitás. Ami nálam mégis negatív irányba billenti a dolgot az az, hogy a Bayern lecsúszott Haalandról, nem látok rá valós esélyt, hogy 40 alatt elhozható. Ennyi pénzért viszont már lehetne hozni egy olyan játékost Auba mellé, mögé, elé (aki hozzáteszem ingyen érkezett) aki hosszabb távon is megoldást jelenthet.

Lewán kívül a fél világot lehet olvasni, hogy jön, de akivel kapcsolatban egyre hangosabb a netes sajtó, az Koulibaly a Nápolyból és Soler a Valenciából. Előbbinek nem annyira (talán 5 éve még igen), utóbbinak viszont nagyon tudnék örülni. Soler szerintem az egész liga legjobb SPANYOL középpályása és jutányos áron hozzá lehetne jutni ha Frenkie valóban távozik.
Igazából a helyét se látom a csapatban Lewanak, egyrészt jelenleg pont elől vagyunk meg, sőt talán itt a legnagyobb a felesleg. A helyzeteket Auba is be tudja lőni, aztán remélhetőleg marad De Jong is vagy ha nem akkor is a lengyel kicsit drága lenne helyettesek. Pénzen sem hiszem, hogy többet keresne itt, mint a Bayernél, valamint nem ingyen jönne és mivel kevés a pénz, csak nem előre akarunk elkölteni egy ekkora összeget.
A lényeg meg lennék lepődve, ha tényleg jönne. Bár azon is megvagyok, hogy Frenkie-t el akarják adni. Mikor elvileg csapatot építünk. És mostmár tényleg építünk, nem csak mondjuk, mint két évvel ezelőtt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.14. 18:44:42

Lewa és a többi érkező kb arra jó hogy BL 8 között legyünk és megszorongassuk a Madridot az aranyért. Mivel csőd szélén volt a csapat, így kb ez a max jelenleg. A fiataloknak még kell 3-4 év, na akkor kell top csatár és menni a BL aranyért. Vezetői szempontból logikus, csak szurkolóként nem szimpi.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.05.14. 16:51:09

Őszinte leszek, eddig azt gondoltam ez a Lewandowski dolog csak pletyka szintű és csak jobb szerződést akar kiharcolni magának Münchenben, de nagyon úgy tűnik komoly az érdeklődés.

Xavi: "Nem kommentálom a híreket, de ha a lehetséges erősítésekről kell bármit mondanom, azt elárulom, hogy nem számít a játékos életkora. Dani Alves 38 évesen topszinten futballozik, de vehetjük példának Modricot, Zlatant is." (Fabrizio Romano)

Nálam ez elég árulkodó kijelentés. Vegyes érzésekkel állnék az esetleges érkezéséhez. Tény, hogy 33 évesen is top 3 befejező, de egyfelől itt nem lesz olyan játékos mögötte, mint Müller, akivel így megértik egymást, illetve a szélekről sem várhat akkora támogatást. Másfelől 33 éves, talán 2 maximum 3 szezon van még benne ezen a szinten egy teljes szezont nézve. Viszont ha a másik oldalt nézem, lenne két rutinos csatárunk aki 10 éve elit és a strandpapucsban is életveszélyes 2-3 évig, plusz talán végre lenne egy olyan ember elől akire ha ránéz az ember sugárzik belőle a győztes mentalitás. Ami nálam mégis negatív irányba billenti a dolgot az az, hogy a Bayern lecsúszott Haalandról, nem látok rá valós esélyt, hogy 40 alatt elhozható. Ennyi pénzért viszont már lehetne hozni egy olyan játékost Auba mellé, mögé, elé (aki hozzáteszem ingyen érkezett) aki hosszabb távon is megoldást jelenthet.

Lewán kívül a fél világot lehet olvasni, hogy jön, de akivel kapcsolatban egyre hangosabb a netes sajtó, az Koulibaly a Nápolyból és Soler a Valenciából. Előbbinek nem annyira (talán 5 éve még igen), utóbbinak viszont nagyon tudnék örülni. Soler szerintem az egész liga legjobb SPANYOL középpályása és jutányos áron hozzá lehetne jutni ha Frenkie valóban távozik.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.13. 13:10:18

Chino írta:
2022.05.13. 12:55:18
Ez a lenti felsorolás egyébként tényleg nagyon jó, látszik, hogy mik is vannak, bár néhánnyal azért még várnék, mert elég frissek, bár pl. Sancho is max. a töredékét hozza vissza amennyiért jött. Nem mi vagyunk az egyetlenek, ott van pl. Bale aki évekig rekord összegű igazolás iszonyatos bérrel és nem lehet elküldeni ő szépen elgolfozgat, csak éppen mi kerültünkl a legrosszabb helyzetbe. Mondjuk nem is csak az átigazolási összeg tud ekkora szívást okozni, hanem egy-egy játékos bére.
Ja, nem arról szólt a lista, hogy ki mennyire vált be, nem az igazolás minőségéről, hanem hogy az igazolása után mennyire tört meg látszólag a lendülete. Ezért is került bele Frenkie pl, aki azóta klasszis szint, nem az igazolással van a bajom, mai szinten meg is érte a pénzt, csak a ráaggatott cédula miatt fellépú nyomást figyeltem, hogy az hogy hatott a játékosra szerintem. Ezért írtam frisseket, mert ilyen érteleben mindegy, mi lesz velük, aki erős fejben, szép lassan kigyógyul, aki nem, az nem.
A bérrel meg igazad van, az ad pluszban ilyen játszatási kötelezettséget, és emiatt nem lehet megválni tőle időben, csak aikor már nagyon leamortizálódott a játékos, és vagy az ára kicsi, vagy ő maga akar váltani annyira, hogy belemegy a csökkentésekbe, Bale tényleg a tökéletes példa, de alacsonyabb szinten egy Umtiti is. Ha nem kapott volna csillagászati bért, rég nem rontaná itt a levegőt. Griezt ilyen értelemben még meg is úsztuk, ha az ő 40 misijét kellett volna még szagolgatni itt 1-2 évig, az hatalmas gáz lett volna. Köszi Atletico, és még csak nem is erősítette őket túlzottan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.13. 12:55:18

Több forrás lehozta, hogy a FIFA erősen tevékenykedik az ügynöki díjak visszaszorításán , de nem tudom ez hogyan sikerülne.
Ott van pl. Hazard, ügynöki díjjal kijött 160 millióba.
De ezek az aláírási pénzek durvák. Most Mbappé ilyen 80 milliót kapna, azért könyörgöm, ez nevetséges.
És így lehet az ingyenes igazolásokat is nézni. Lehet, hogy monduk Alaba ingyen ment a Realba, de ki kellett csengetni 30-35 milliót És nálunk se hiszem hogy mondjunk Depay csak mezt váltott volna.

Ez a lenti felsorolás egyébként tényleg nagyon jó, látszik, hogy mik is vannak, bár néhánnyal azért még várnék, mert elég frissek, bár pl. Sancho is max. a töredékét hozza vissza amennyiért jött. Nem mi vagyunk az egyetlenek, ott van pl. Bale aki évekig rekord összegű igazolás iszonyatos bérrel és nem lehet elküldeni ő szépen elgolfozgat, csak éppen mi kerültünkl a legrosszabb helyzetbe. Mondjuk nem is csak az átigazolási összeg tud ekkora szívást okozni, hanem egy-egy játékos bére. Lásd. Griezmann. Inkább azt szenvedtük meg, mint azt az összeget amiért idehoztuk.
Ezt pedig borzalmasan nehéz helyre tenni. Mondjuk Laporta ezt úgy ahogy rendbe hozta. Cou-n nagyot buktunk, de inkább kerüljön ennyibe, minthogy megpróbáljuk többért eladni és szívja le közben a kasszát. Griezmannt is sikerült helyre rakni elég jól, Pjanicot is legalább kölcsön tudtuk adni. Trincao kölcsöne pénzt hoz stb.
Azért voltak pozitív tevékenységek is.

FDJ-t szerintem semmiképp sem szabadna eladni. A csapat erősítésén fáradozunk, hogy minél több helyen minőségi ember legyen, nem kellene visszafelé is lépni.
Forca Barca!!!!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.13. 12:48:34

bence0330 írta:
2022.05.13. 10:07:07
Ez nem csak és kizárólag minket érintett, persze nálunk repkedtek a legdurvább összegek. Az elmúlt pár évben szinte minden igazán nagy árcímkés játékos teljesen összezuhant, vagy minimum alulteljesített nem csak nálunk, sőt, máshol szerintem még sokkal rosszabb helyzetek is kialakultak.

- Grealish (117M): oké, hogy eleve felesleges igazolás volt, de attól még egy nagyon jó játékos volt, és most pont úgy görcsöl, mint Cou.
Lukaku (115M): ő azért nem csődölt be teljesen, de sokat esett vissza.
Sancho (85M): a Unitedben szintén borzalmasan nagy gáz volt, Torres hozzá képest fejben és gólokban is bivaly volt.
Hazard (140M): top3-4 játékosként emlegették, közvetlenül a nagy duó után, aztán tudjuk, mi történt.
Kepa (80M): Ígéretes kapus rekordárért, végig a legrosszabb statokat hozta le az egész PL-ben + viselkedési gondok
Joao Felix (126): Sokáig nagyon gyenge volt, messze elmaradt attól, amit vártak, bár összeomlásról tán nem lehet beszélni.
Harry Maguire (87,1): annyiban kilóg, hogy eleve nem top játékos szerintem, de azért egyre inkább összezuhant ő is az elvárások miatt.
Paul Pogba (87M): elég sokáig el akarták adni az ottléte alatt, de csőd azért nem lett, határeset.
De Ligt (85,5): ő nem rossz, de visszalépés volt a korábbiaktól
Pepe (79M):, azóta sem mutatott semmit az Arsenalnál, de az első évében teljes stresszbomba volt
Frenkie (75): ő végül nyilván bevált, de az árcédula őt is megroppantotta, egy évig csak kóválygott
Jovic (70M) még tán belefér a listába, azóta sem hallunk róla kb a Reálnál.
A végére egy nagyon halk Neymart még odateszek (222M), bár ott inkább a csapat mentalitása miatt történt inkább a szintvisszalépés, de ki tudja, az tuti, hogy ott megtört a sima top3 + aranylaszti felé száguldó karrierje.
Cou, Dembélé, Griez (160, 150, 120)

És lehetne még lefelé menni bőven, mert a nagy árcédula relatív, Torres pl. tudja, hogy állunk, az 55M így hatalmas, ólomból is van a meze.

És alig maradt a listán, aki elbírta a terhet. Ronaldo kétszer, Mbappé, Bale, VVD, Suarez, Higuain ha csak az első 20-at nézem.
Szóval azért le lehet vonni pár tanulságot szerintem, még csak nem is feltétlenül a mi klubunkra rászállva, konkrétan senkinek nem jó, hogy ennyire elszálltak az árak, néha még azon kluboknak sem, akik ki tudják fizetni gond nélkül.
Azért több olyan név is van a listádon amelyet szerintem rosszul látsz. Na, de mindegy ahány ember annyi “szokás”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.13. 11:35:22

Vakmacska írta:
2022.05.13. 11:18:47
És mikor a FIFA meg az UEFA megálljt akar szabni az áraknak, meg az ügynöki jutalékoknak, egy emberként esik nekik mindenki.
Az a baj, hogy az árak ellen a kluboknak is fel kellene lépni, de nem fognak, mert az nekik bevétel. Ugyanakkor meg szívják a fogukat, ha ki kell adni egy ájrót is valakire.
Ördögi kör.
De amit az ügynökök leakasztanak az meg netto pofátlanság. 40-50 millákat akarnak egy játékos után kapni. És azt sem értem, hogy apucinak, anyucinak miért jár mindig pluszba 20-30-40 milla?
Egy játékos kivásárlaási árának 1-1,5x-e elmegy a különböző ügynöki díjakra meg apuci-anyuci díjakra.
Az ügynöki rész szerintem is nevetséges, és könnyen szabályozható lenne. A játékosok árát viszont nem tudom, hogy lehetne leszedálni, kapitalizmus van, verseny van, mint mindenhol máshol, nem lehet azt mondani, hogy mondjuk 40M a max, főleg, hogy pár klubnak már mondjuk egy 70 millió is olyan kevés, hogy az általad felsorolt másodikfokú unokatestvér-jutalékdíjakkal tudnak jobb ajánlatot adni, mint a konkurens klub... meg persze fizuval, amit lehetne limitálni, de szerintem szintén csak elméletben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.05.13. 11:18:47

davi10 írta:
2022.05.13. 10:55:43

Szép lista, én már régóta mondom, hogy nem érdemes 100m fölött játékost venni. Egyedül MBappe, akit határesetnek el tudok fogani (bár a BL vele se jött össze, a bajnoki címek meg nélküle is jöttek volna), de nem tudok olyan játékost mondani, akiért 100+ misit kiadtak és bevált volna.
És mikor a FIFA meg az UEFA megálljt akar szabni az áraknak, meg az ügynöki jutalékoknak, egy emberként esik nekik mindenki.
Az a baj, hogy az árak ellen a kluboknak is fel kellene lépni, de nem fognak, mert az nekik bevétel. Ugyanakkor meg szívják a fogukat, ha ki kell adni egy ájrót is valakire.
Ördögi kör.
De amit az ügynökök leakasztanak az meg netto pofátlanság. 40-50 millákat akarnak egy játékos után kapni. És azt sem értem, hogy apucinak, anyucinak miért jár mindig pluszba 20-30-40 milla?
Egy játékos kivásárlaási árának 1-1,5x-e elmegy a különböző ügynöki díjakra meg apuci-anyuci díjakra.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.13. 10:55:43

bence0330 írta:
2022.05.13. 10:07:07
...
Szép lista, én már régóta mondom, hogy nem érdemes 100m fölött játékost venni. Egyedül MBappe, akit határesetnek el tudok fogani (bár a BL vele se jött össze, a bajnoki címek meg nélküle is jöttek volna), de nem tudok olyan játékost mondani, akiért 100+ misit kiadtak és bevált volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.13. 10:07:07

Ez nem csak és kizárólag minket érintett, persze nálunk repkedtek a legdurvább összegek. Az elmúlt pár évben szinte minden igazán nagy árcímkés játékos teljesen összezuhant, vagy minimum alulteljesített nem csak nálunk, sőt, máshol szerintem még sokkal rosszabb helyzetek is kialakultak.

- Grealish (117M): oké, hogy eleve felesleges igazolás volt, de attól még egy nagyon jó játékos volt, és most pont úgy görcsöl, mint Cou.
Lukaku (115M): ő azért nem csődölt be teljesen, de sokat esett vissza.
Sancho (85M): a Unitedben szintén borzalmasan nagy gáz volt, Torres hozzá képest fejben és gólokban is bivaly volt.
Hazard (140M): top3-4 játékosként emlegették, közvetlenül a nagy duó után, aztán tudjuk, mi történt.
Kepa (80M): Ígéretes kapus rekordárért, végig a legrosszabb statokat hozta le az egész PL-ben + viselkedési gondok
Joao Felix (126): Sokáig nagyon gyenge volt, messze elmaradt attól, amit vártak, bár összeomlásról tán nem lehet beszélni.
Harry Maguire (87,1): annyiban kilóg, hogy eleve nem top játékos szerintem, de azért egyre inkább összezuhant ő is az elvárások miatt.
Paul Pogba (87M): elég sokáig el akarták adni az ottléte alatt, de csőd azért nem lett, határeset.
De Ligt (85,5): ő nem rossz, de visszalépés volt a korábbiaktól
Pepe (79M):, azóta sem mutatott semmit az Arsenalnál, de az első évében teljes stresszbomba volt
Frenkie (75): ő végül nyilván bevált, de az árcédula őt is megroppantotta, egy évig csak kóválygott
Jovic (70M) még tán belefér a listába, azóta sem hallunk róla kb a Reálnál.
A végére egy nagyon halk Neymart még odateszek (222M), bár ott inkább a csapat mentalitása miatt történt inkább a szintvisszalépés, de ki tudja, az tuti, hogy ott megtört a sima top3 + aranylaszti felé száguldó karrierje.
Cou, Dembélé, Griez (160, 150, 120)

És lehetne még lefelé menni bőven, mert a nagy árcédula relatív, Torres pl. tudja, hogy állunk, az 55M így hatalmas, ólomból is van a meze.

És alig maradt a listán, aki elbírta a terhet. Ronaldo kétszer, Mbappé, Bale, VVD, Suarez, Higuain ha csak az első 20-at nézem.
Szóval azért le lehet vonni pár tanulságot szerintem, még csak nem is feltétlenül a mi klubunkra rászállva, konkrétan senkinek nem jó, hogy ennyire elszálltak az árak, néha még azon kluboknak sem, akik ki tudják fizetni gond nélkül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése