Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2022.05.11. 00:25:30

1994barca írta:
2022.05.11. 00:05:31
EasyZilt írta:
2022.05.11. 00:00:47
szerintem puiggal kapcsolatban egyértelmű hogy nem lesz alapember,és szerintem nem is itt van a gond,hanem hogy több játékidőt érdemelne, azért nem ügyetlen,a visszapasszokkal kapcsolatban pedig csóró alig játszik tutira megy.

én szerintem simán lehetne alapozni rá is és nicora is a kispadot, mint hogy hozzunk 30milláéert valakit aki 4x ennyiért jatszana évi 10meccset kb.de egyébként ugyan ezt látom kapus posztra is, ráadásul a kupameccseket simán vihetnék az elején,vagy akár bl csoportkörös meccseket (nem az összesre gondolok) . csak azt akarom mondani hogy aki focizott komoly szinten az valószínűleg egyetért abban hogy a pihentetés az nem az hogy 60.percbe lecserélek valakit mert tök m1 hogy 20-30 perc ide oda. a pihentetés az hogy az alaves meg mallorca ellen nem vagy keretbe,vagy csak padozol.

és ilyen meccsekre szerintem Puig,Nico,Luuk,Mingueza,Baldé,Neto/Pena - is le tudná hozni - persze nem biztos egyszerre velük kezdenék de felesleges pl.: ter Stegennek adni 50meccset egy szezon alatt...vagy a Busit kinyirni ősszel,tavasszal meg kapunk 3 golt egy frankfurtol itthon...stb.

na de m1, kivancsi leszek erre a kessiere egyéként :D de megint ha teletömjük a csapatot külföldi "zsoldosokkal" megnézhetjük magunkat jövöre is :lol: :lol: #-o #-o
Az utolsó mondatoddal egyáltalán nem èrtek egyet!
Egyrészt nem lehet megoldani mindent házon belül másrészt kellenek ezek a “zsoldosok” mert az ilyen Virsli csapatok megint megvacsoráznak minket. Illetve a Puigos részhez annyit, hogy nem véletlenül nem játszik Xavinal sem azért ő csak jobba érz hozzá mint mi.
igaz,de az anyagi helyzetünk sajnos ezt kivánja,egyébként meg kicsit sablon duma ez (nekem) hogy házon belül nem lehet megoldani :) én még mindig arrol beszélek hogy a kispadra minek?
Pedri-Dejong-Gavi lesz valószínű a kezdő középpályán,értem én hogy puig meg nico kevés cserének,de spanyol nemzetiségű játékossal erősitenék,Soler,Fabian Ruiz, Y.Pino stb. na de m1 nálunk 1000x okosabbak irányítjak a Barcát mi meg szurkoljunk hogy jól sül majd el :)
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.11. 00:05:31

EasyZilt írta:
2022.05.11. 00:00:47
szerintem puiggal kapcsolatban egyértelmű hogy nem lesz alapember,és szerintem nem is itt van a gond,hanem hogy több játékidőt érdemelne, azért nem ügyetlen,a visszapasszokkal kapcsolatban pedig csóró alig játszik tutira megy.

én szerintem simán lehetne alapozni rá is és nicora is a kispadot, mint hogy hozzunk 30milláéert valakit aki 4x ennyiért jatszana évi 10meccset kb.de egyébként ugyan ezt látom kapus posztra is, ráadásul a kupameccseket simán vihetnék az elején,vagy akár bl csoportkörös meccseket (nem az összesre gondolok) . csak azt akarom mondani hogy aki focizott komoly szinten az valószínűleg egyetért abban hogy a pihentetés az nem az hogy 60.percbe lecserélek valakit mert tök m1 hogy 20-30 perc ide oda. a pihentetés az hogy az alaves meg mallorca ellen nem vagy keretbe,vagy csak padozol.

és ilyen meccsekre szerintem Puig,Nico,Luuk,Mingueza,Baldé,Neto/Pena - is le tudná hozni - persze nem biztos egyszerre velük kezdenék de felesleges pl.: ter Stegennek adni 50meccset egy szezon alatt...vagy a Busit kinyirni ősszel,tavasszal meg kapunk 3 golt egy frankfurtol itthon...stb.

na de m1, kivancsi leszek erre a kessiere egyéként :D de megint ha teletömjük a csapatot külföldi "zsoldosokkal" megnézhetjük magunkat jövöre is :lol: :lol: #-o #-o
Az utolsó mondatoddal egyáltalán nem èrtek egyet!
Egyrészt nem lehet megoldani mindent házon belül másrészt kellenek ezek a “zsoldosok” mert az ilyen Virsli csapatok megint megvacsoráznak minket. Illetve a Puigos részhez annyit, hogy nem véletlenül nem játszik Xavinal sem azért ő csak jobba érz hozzá mint mi.
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2022.05.11. 00:00:47

szerintem puiggal kapcsolatban egyértelmű hogy nem lesz alapember,és szerintem nem is itt van a gond,hanem hogy több játékidőt érdemelne, azért nem ügyetlen,a visszapasszokkal kapcsolatban pedig csóró alig játszik tutira megy.

én szerintem simán lehetne alapozni rá is és nicora is a kispadot, mint hogy hozzunk 30milláéert valakit aki 4x ennyiért jatszana évi 10meccset kb.de egyébként ugyan ezt látom kapus posztra is, ráadásul a kupameccseket simán vihetnék az elején,vagy akár bl csoportkörös meccseket (nem az összesre gondolok) . csak azt akarom mondani hogy aki focizott komoly szinten az valószínűleg egyetért abban hogy a pihentetés az nem az hogy 60.percbe lecserélek valakit mert tök m1 hogy 20-30 perc ide oda. a pihentetés az hogy az alaves meg mallorca ellen nem vagy keretbe,vagy csak padozol.

és ilyen meccsekre szerintem Puig,Nico,Luuk,Mingueza,Baldé,Neto/Pena - is le tudná hozni - persze nem biztos egyszerre velük kezdenék de felesleges pl.: ter Stegennek adni 50meccset egy szezon alatt...vagy a Busit kinyirni ősszel,tavasszal meg kapunk 3 golt egy frankfurtol itthon...stb.

na de m1, kivancsi leszek erre a kessiere egyéként :D de megint ha teletömjük a csapatot külföldi "zsoldosokkal" megnézhetjük magunkat jövöre is :lol: :lol: #-o #-o
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.05.10. 19:12:54

El kell ismernem ezt remekül megfogalmaztad.Ugyanezeket látom én is. Remélem máshol megtalálja a számítását, én speciel már nem szeretném itt látni jövőre.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.05.10. 19:04:43

Subinho írta:
2022.05.10. 17:39:36
Puigot tényleg nem értem. Valaki mondja el légyszí, hogy már a sokadik edző miért nem számol vele. Jól mozog kéri, keresi a labdát. Tényleg nem értem. Mivel tud Nico többet?
Erre a válaszom az, hogy fordítsuk meg a kérdést. Miért ő maradna és nem Nico?

Mi van Puigban ami miatt nálunk kell játszania nem a Celtába?

Én a főoldali cikkel sem értek egyet, mert szerintem benne nincs több csak annyi hogy cuki.

Adamahoz tudnám hasonlítani. Nagyon jól tolja, nagyon szimpi, csak totális veszélytelen. Ő is ugyanez. Attól, hogy technikás egy La Massia nevelésnél nem kell hasra esni.

Kaputól távol jó és látványos a mozgása. Jól mozog, de egyébként visszapassz, visszapassz. (most nehogy valaki itt jöhhön a gólpasszaival, mert előtte mecsekig nem volt előre játéka) Másrészt én úgy hogy 37 évesen vagyok 183 centi és kb. 85 kiló, tehát nem lettem a világ égimeszelője, de kb. 14 évesen volt ilyen alkatom.

És azzal se értek egyet, hogy technikával kompenzálja, mert baromira nem. Simán elnyomják, gond nélkül még agresszió sincs benne mint Nicoban, hogy próbálja megtartani a labdát. Ebből láthatóan védekezésben full használhatatlan.

Gyorsnak gyors, de nem olyan gyors, hogy már indulósebességgel bárkit verjen, sőt azért pl. egy Goretzka úgy futotta le méterekről hátrébb indulva, hogy nézni is rossz volt, pedig van vagy 30 kiló súlykülönbség.

Láthatóan semmi önbizalma, néha látszik, hogy tökölődik a labdával pedig lenne hova lenne kinek tenni. És bár passzolni elvileg tud, ahhoz képest ha labdát kell vezetni tuti nem arra indul meg ahol át is lehet menni.

Fejbe sincs rendben, fizikálisan sincs rendben, és minden számban látványosan rosszabb mint a többi középpályásunk.

Mint mondtam, nagyon jól tolja, nagyon szimpi, csak totális veszélytelen. Nem véletlen jegeli Xavi is, pedig a stílus az amit Xavi kifejezetten szeret. Sajnálom, de szerintem ő is olyan lesz mint a legtöbb La Massia nevelés.
ocsike83 írta:
2022.05.10. 18:32:25
Gabriel Jesus (Haaland érkezésével valószínűleg létszámfeletti lesz)
Miért gondoljátok, hogy az 5 kupában harcba szálló csapatnál felesleges lesz a két darab csatárból egy?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2022.05.10. 19:14:41-kor.
Kép
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2022.05.10. 18:56:07

Subinho írta:
2022.05.10. 17:39:36
Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Adama Traoré, Riqui Puig, Braithwaite, Luuk de Jong – a Mundo Deportivo szerint ezek a játékosok, akik távoznak nyáron Barcelonából, mert Xavi egyáltalán nem számol velük a jövő csapatában.

Puigot tényleg nem értem. Valaki mondja el légyszí, hogy már a sokadik edző miért nem számol vele. Jól mozog kéri, keresi a labdát. Tényleg nem értem. Mivel tud Nico többet?
Nekem az idei meccsei alapjan sajnos eleg egyertelmu, hogy miert nem szamol vele most epp Xavi. Valoszinu h a meccs hiany sokat nyom a teljesitmenyen, de az biztos hogy nem ugy jatszik mint jatszott elozo evekben. Korabban tenyleg erthetetlen volt hogy miert nem kapot tobb lehetoseget.
Xavi-nal telen kapta meg a lehetoseget, emlekszem ket meccsere is az uj evben amikor kezdo is volt (virus es serulese hullam miatt), es sajnos nagyon kilogott lefele, egyszeruen nem allt keszen.
Raadasul olyan teren hibazott latvanyosan ami elvileg az erossege, helyezkedes, passzjatek, eladott ladbak.
Majd ezutan megint jo ideig alig kapott lehetoseget. Es osszessegeben barmikor amikor jatszott en nem lattam rajta a gurizest. Mint pl Gavi vagy Nico, nekik voltak gyenge meccseik, de azokon legalabb kihajtottak magukat.
Nagyon sajnalom Puig-ot en is, amikor megismertuk akkor o is akkora szamban ment mint Pedri, Gavi, Nico, de mara ez utobbi harom en ugy latom siman lekorozte.
Hatalmas kar lenne ha a Bojan, Deulofou, stb palya jutna Puig-nak is.
Bar kolcsonbol nem nagyon ter vissza hozzank hosszu tavon senki, valoszinuleg ez lenne a legjobb mindenkinek, es hatha neki majd sikerul. Nem nagyon latom h sokkal tobb jutna neki kovetkezo szezonban.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.10. 18:50:19

ocsike83 írta:
2022.05.10. 18:32:25
Kicsit rápillantottam a nívosabb bajnokságok nagyobb csapatainál a középcsatár pozicióra:
A leginkább mozdítható, fiatalabb játékosok Angliában lennének: Gabriel Jesus (Haaland érkezésével valószínűleg létszámfeletti lesz), Firmino (ő már most is az Jota és Luis érkezésével), Lukaku (mozdítható, igaz hozzánk nem illene, mert keveset védekezne), Rashford (neki kellene a váltás, mert beleszürkült a MU-ba, jövőre nincs BL sincs nekik), Kane (rá nem lenne pénz...). Kérdés, hogy fizetést tudnánk e annyit adni nekik, mint amennyit Angliában keresnek.
Továbbiak: Icardi (szerintem az arab nekünk akkor sem adná, ha égne a háza), Haller (nem vagyunk érte helyzeti előnyben), Schick (elég szépen termel a Bundesligaban, kérdés h elbírna e egy ekkora csapatot), Osimhen (szerintem nem klasszik 9-es), Abraham (Roma a Malcolm balhé után, tuti nem adná).
Veretes névsor. A fenntartásaim, hogy ez a G. Jesus, Firmino, Rashford vonal szerintem ilyen öszvér megoldások, kilencesbe gyúrt szélsők vagy mik,max. 15 gól körül lőnek egy szezonban. Én örülnék egy valódi életerős 9-nek, aki életveszélyes a 16-os környékén. Nem kell, hogy a tökén pörgesse a labdát, hanem, ha oda kerül, beveri,vagy fejbe lehet rúgni beadásokkal, ha ég a ház, és cső. Persze, tök lényegtelen, hogy én mit gondolok, a lényeg, hogy Xavi, hogy képzeli el a támadószekció tagjait.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.05.10. 18:32:25

Kicsit rápillantottam a nívosabb bajnokságok nagyobb csapatainál a középcsatár pozicióra:
A leginkább mozdítható, fiatalabb játékosok Angliában lennének: Gabriel Jesus (Haaland érkezésével valószínűleg létszámfeletti lesz), Firmino (ő már most is az Jota és Luis érkezésével), Lukaku (mozdítható, igaz hozzánk nem illene, mert keveset védekezne), Rashford (neki kellene a váltás, mert beleszürkült a MU-ba, jövőre nincs BL sincs nekik), Kane (rá nem lenne pénz...). Kérdés, hogy fizetést tudnánk e annyit adni nekik, mint amennyit Angliában keresnek.
Továbbiak: Icardi (szerintem az arab nekünk akkor sem adná, ha égne a háza), Haller (nem vagyunk érte helyzeti előnyben), Schick (elég szépen termel a Bundesligaban, kérdés h elbírna e egy ekkora csapatot), Osimhen (szerintem nem klasszik 9-es), Abraham (Roma a Malcolm balhé után, tuti nem adná).
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.10. 18:18:22

puig annyira konnyu, hogy a szel is elfujja

pattoghat a palyan, ha siman eltoljak a labda utjabol

gavi legalabb fedezi a labdat, nico is, van bennuk ero, puig sajnos, nagyon megcsokott es izomtalan
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.10. 17:39:36

Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Adama Traoré, Riqui Puig, Braithwaite, Luuk de Jong – a Mundo Deportivo szerint ezek a játékosok, akik távoznak nyáron Barcelonából, mert Xavi egyáltalán nem számol velük a jövő csapatában.

Puigot tényleg nem értem. Valaki mondja el légyszí, hogy már a sokadik edző miért nem számol vele. Jól mozog kéri, keresi a labdát. Tényleg nem értem. Mivel tud Nico többet?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.10. 14:43:51

bence0330 írta:
2022.05.10. 12:41:04
Cseri írta:
2022.05.10. 12:30:08
Aki még eszembe jutott középre: Andre Silva. Legjobb korban van,jók a statjai a bundásban.Bencét megkérjük,hogy fejtse ki,hogy Itáliába miért nem vált be:) Bár,Ő meg csak tavaly került Lipcsébe,így biztos nem olcsó,drágáért meg lehet jobb opció is.
A Milan akkor ilyen 5.-6. helyért küzdő, a védekezéséből megélő, támadásban halott csapat volt, nincs sok jelentősége, hogy ott miért nem vált be, bizalmat sem kapott. Nagyobb probléma, hogy annyira nagyon talán a Lipcsében sem vált be, legalábbis bőven elmaradt a Frankfurti álomszezonjától, bár nyilván más stílus. Kosticéktól több laszti érkezett középre, az RB-nél megosztottabbak a szerepek, ráadásul nem is ő a nagybetűs gólvágó. Nem lenne épp rossz, de én hiszek abban, hogy feljebb kacsintgatunk valahogy...
Mondjuk, ha azt vesszük alapul a spanyol pályafutása sem volt túl sikeres, én akkor láttam többet. Szóval én inkább távolodnék Tőle. Inkább úgy tűnik volt egy-két remek szezonja, a többi max,. átlagos.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.10. 12:41:04

Cseri írta:
2022.05.10. 12:30:08
Aki még eszembe jutott középre: Andre Silva. Legjobb korban van,jók a statjai a bundásban.Bencét megkérjük,hogy fejtse ki,hogy Itáliába miért nem vált be:) Bár,Ő meg csak tavaly került Lipcsébe,így biztos nem olcsó,drágáért meg lehet jobb opció is.
A Milan akkor ilyen 5.-6. helyért küzdő, a védekezéséből megélő, támadásban halott csapat volt, nincs sok jelentősége, hogy ott miért nem vált be, bizalmat sem kapott. Nagyobb probléma, hogy annyira nagyon talán a Lipcsében sem vált be, legalábbis bőven elmaradt a Frankfurti álomszezonjától, bár nyilván más stílus. Kosticéktól több laszti érkezett középre, az RB-nél megosztottabbak a szerepek, ráadásul nem is ő a nagybetűs gólvágó. Nem lenne épp rossz, de én hiszek abban, hogy feljebb kacsintgatunk valahogy...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.10. 12:30:08

Subinho írta:
2022.05.10. 10:53:08

Idősebb, rutinos csatárnak ott van Aube. Sokkal inkább fiatalabbat kellene venni, de nem ilyen 19-20 éves gyerekeket, legyen már egy jó korban lévő csatárunk, egy 23-27 körüli, aki már nem ifi, de nem is veterán.
Nem értem miért nem repülünk rá Hallerre? Már a Bayern és a MU is vinné. A Bayern Lewa pótlására, A MU meg ugy Ten Haag miatt. 27 éves, 11 gól a BL-ben, 33 a szezonban.
Gabriel Jesus meg nem is tudom... ügyes ő ha akar, de nem akkora spíler., azért nem szórja számolatlanul a gólokat. Persze erősítés lenne, de nem biztos, hogy kezdőként.
Aki még eszembe jutott középre: Andre Silva. Legjobb korban van,jók a statjai a bundásban.Bencét megkérjük,hogy fejtse ki,hogy Itáliába miért nem vált be:) Bár,Ő meg csak tavaly került Lipcsébe,így biztos nem olcsó,drágáért meg lehet jobb opció is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.10. 12:00:34

fanbarca írta:
2022.05.10. 11:53:32
Mai pletyó:

1. Xavi szeretné, ha Trincao az csapat keretében lenne az előszezon során.
Pár napja ugyanezt olvastam Collado-val. Akármelyikük marad, már fölösleges sztem Raphinha, meglátjuk. Olyan sokat egyiküktől se várok, de Collado megérdemelne egy esélyt azok után, hogy milyen szépen sikerült belerondítani a karrierjébe.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.05.10. 11:59:31

messideco írta:
2022.05.10. 08:12:20
Busquets alternatíváját is keresi a csapat.
FdJ elvileg ezért (is) lett szerződtetve. Nem teljesen ugyanazt tudják, de fel kell nőni a feladathoz. Majdnem mindenki szerint világklasszis, akkor hajrá. Nem értem minek oda még játékos, ha az egész védelem erősítésre szorul és egy csatár se lenne rossz, bár inkább azt mondom nem kell 9-es, ha Lewa és Mané a lehetőség.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.10. 11:55:45

Néhány napja már Alemany tagadta a Lewa ügyet (persze ez nem jelent semmit önmagában).

Depay jövőjét homályosnak érzem. Ha Fati rendben lesz jövőre, eredeti posztja baloson van, ott is érzi jól magát. Torrest is baloson nyomja Xavi és oké, hogy most Dembelét jobbon nyomjuk, de eredetileg ő is balról indult.
Ha Dembelét kivesszük innen, Depay még mindíg csak a harmadik....
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.10. 11:53:32

Mai pletyó:

1. Xavi szeretné, ha Trincao az csapat keretében lenne az előszezon során.
2. Mané állítólag szívesen jönne hozzánk, állítólag meg is kereste őt a klub. (Mundo)
3. Ismét érdeklődünk Tchouméni iránt, de az ára elég borsos és sokan akarják.
4. Coutinhó 20 millió euróért kerülhet végleg az Aston Villa-hoz.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.10. 11:39:40

davi10 írta:
2022.05.10. 11:20:49
Én csatárnak még Jutgla-t megnézném. Eléggé beszürkült a végére, amikor a nagycsapatban játszott, de a B-ben elég szépen termeli a gólokat. Megnézném mire lenne képes egyik oldalán egy Depay-al, másikon egy Dembele-vel.
Ő nagyon kiemelkedik most onnan, szerintem következő szezonra nem maradhat ott semmiképp, főleg, hogy már 23 éves, szintet kell lépnie. Elképesztően jó mozgott üresbe, harcos és gólérzékeny is volt, csak nálam egy gáz van, hogy nem érzem azt, hogy egy Auba-Depay szinthez képest ő erősítést jelentene-e, akkor meg nem tudom, megérné-e felhozni. Korrekt is lehetne, de nekünk az most talán nem elég, szerencsére.
Egyébként azután kezdett el komolyan termelni, hogy játszottt nálunk párszor, jót tett neki a tapasztalat, az biztos, talán még Xavi is segített neki.
Szerintem most inkább csak olyanban akarunk gondolkodni, aki legalább rövidtávon erősítés, és aki tényleg igazi gólvágó. Lewa nekem sem álmaim netovábbja, de az biztos, hogy nem lutri, meccseket döntene el jövőre, és ezen nagyon sok is múlhat akár. Aztán majd rendeződünk lassan, és a kifulladásával rárepülhetünk egy aktuális sztárra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.10. 11:37:39

Subinho írta:
2022.05.10. 10:53:08
Kessié nagyon jó lenne vkp-nek, de nem egy Busquets, jelenleg minden passz rajta megy keresztül, Kessié baromi jó box-to-box játékos, de se nem 8-as, sem nem Busquets. Jó lenne tudni, mit akar vele játszatni Xavi.
Előre meg Raphinha nem feltétlenül akkor jönne, ha Dembelé megy, sokkal inkább gondolom őt Adama helyett.
9-esnek meg nem tudom, nem értem miért hajtjuk ezt a Lewa ügyet. Kb. mint amikor megvette az Atleti Suarezt. Lehet benne még jó 2 év és utána? Idősebb, rutinos csatárnak ott van Aube. Sokkal inkább fiatalabbat kellene venni, de nem ilyen 19-20 éves gyerekeket, legyen már egy jó korban lévő csatárunk, egy 23-27 körüli, aki már nem ifi, de nem is veterán.
Nem értem miért nem repülünk rá Hallerre? Már a Bayern és a MU is vinné. A Bayern Lewa pótlására, A MU meg ugy Ten Haag miatt. 27 éves, 11 gól a BL-ben, 33 a szezonban.
Gabriel Jesus meg nem is tudom... ügyes ő ha akar, de nem akkora spíler., azért nem szórja számolatlanul a gólokat. Persze erősítés lenne, de nem biztos, hogy kezdőként.
Kessiével kapcsolatban egyetértek, nagyon szkeptikus vagyok, főleg, ha az előrevetített trióból hozunk valakit.
Huszonéves csatárokat meg azért nem hozunk mert nem sok van belőlük és aki szint az elérhetetlen.
Hallernek idén volt egy brutál szezonja, de azelőtt az Ajax-ban és a Frankfurtban is kb. közepes a legjobb korban.

Ott van mondjuk Lukaku, aki ha az Interes formáját hozná az durva lenne, de Angliában nagyon visszaesett és nem kevés magatartási probléma van vele és még így is 60-70 millió szerintem. A sok ívelgetés mondjuk kijönne rá. Vagy talán L Martinez aki még hasonló, de ő se igazi center inkább hamis kilences. Vagy ebbe a halmazba jöhet még Jesus.
De náluk egy Darwin Nunezt, Vlahovicot vagy Adeyemit stb. nem mondanám (sokkal) gyengébbnek, de megszerezhetőbbek, olcsóbbak és ők még folyamatosan fejlődnek. (na jó, a szerb nem)

Raphina szerintem totál felesleges, ha marad Dembélé. A jobbosra akkor lenne a brazil, Dembouz, FT a balosra Fati, Depay, Dembouz, FT. Ez 5 ember két posztra úgy hogy ezekből 2 mindkét oldalon bevethető. Középre van egy 33 éves Aubameyangunk meg Fati/Depay/FT nagy kényszerből. Láttuk mennyivel visszább esik a teljesítményük ezen a poszton.
Szerintem a középcsatár pozíció ami a legnagyobb hiánycikk nálunk. 50+ meccset végigvinni egy 33 éves játékossal nem kis merészség.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.10. 11:20:49

Subinho írta:
2022.05.10. 10:53:08
9-esnek meg nem tudom, nem értem miért hajtjuk ezt a Lewa ügyet. Kb. mint amikor megvette az Atleti Suarezt. Lehet benne még jó 2 év és utána? Idősebb, rutinos csatárnak ott van Aube.
Én se, az Atleti is bagóért vitte Suarez-t, nem 30-40 milliókért (és nem ilyen fos gazdasági helyzetben).
Én csatárnak még Jutgla-t megnézném. Eléggé beszürkült a végére, amikor a nagycsapatban játszott, de a B-ben elég szépen termeli a gólokat. Megnézném mire lenne képes egyik oldalán egy Depay-al, másikon egy Dembele-vel.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.10. 10:53:08

bence0330 írta:
2022.05.10. 09:56:47
Akkor viszont Kessié vagy mégsem jön, vagy nem értem a leigazolását, és igaza lesz csababarcának, 8-as posztra jön. Csak az a baj, hogy abban én láttam évekig, és nem volt benne semmi köszönet. Ettől még lehet benne valami, amit Xavi lát, és ki tud belőle hozni, vagy egyszerűen csak örültünk, hogy jön hozzánk valaki ingyen aki jó korban van, és kész. :D

Legalábbis nem gondolnám, hogy Busit annyira ki akarná vezetni, hogy két játékos kerülne a helyére. Hacsak nem tartja annyira égetőnek a posztot, hogy kell neki két ember, aki szervezni is tud + 1 romboló.

Chino: arról olvastam több helyen, amit te is írtál, hogy 4-5 millióért jön Torre, a Reál helyett minket választott, és van róla megegyezés, de hát tudja a fene.

Egy ilyen Adeyemi-féle igazolást én is szeretnék, szerintem a piacon kb Nunez maradt ebből a kategóriából, aki már nem csak ígéret, meg van egy Ektike navű srác a Raims-ben, 19 éves, elég jó statokat hoz, jól is mozog, és akarja már 1-2 nagyobb csapat, de ő azért elég lutri. De úgy látom, erre a posztra akarjuk a sztárigazolást.
Kessié nagyon jó lenne vkp-nek, de nem egy Busquets, jelenleg minden passz rajta megy keresztül, Kessié baromi jó box-to-box játékos, de se nem 8-as, sem nem Busquets. Jó lenne tudni, mit akar vele játszatni Xavi.
Előre meg Raphinha nem feltétlenül akkor jönne, ha Dembelé megy, sokkal inkább gondolom őt Adama helyett.
9-esnek meg nem tudom, nem értem miért hajtjuk ezt a Lewa ügyet. Kb. mint amikor megvette az Atleti Suarezt. Lehet benne még jó 2 év és utána? Idősebb, rutinos csatárnak ott van Aube. Sokkal inkább fiatalabbat kellene venni, de nem ilyen 19-20 éves gyerekeket, legyen már egy jó korban lévő csatárunk, egy 23-27 körüli, aki már nem ifi, de nem is veterán.
Nem értem miért nem repülünk rá Hallerre? Már a Bayern és a MU is vinné. A Bayern Lewa pótlására, A MU meg ugy Ten Haag miatt. 27 éves, 11 gól a BL-ben, 33 a szezonban.
Gabriel Jesus meg nem is tudom... ügyes ő ha akar, de nem akkora spíler., azért nem szórja számolatlanul a gólokat. Persze erősítés lenne, de nem biztos, hogy kezdőként.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.10. 10:29:34

bence0330 írta:
2022.05.10. 09:56:47

Egy ilyen Adeyemi-féle igazolást én is szeretnék, szerintem a piacon kb Nunez maradt ebből a kategóriából, aki már nem csak ígéret, meg van egy Ektike navű srác a Raims-ben, 19 éves, elég jó statokat hoz, jól is mozog, és akarja már 1-2 nagyobb csapat, de ő azért elég lutri. De úgy látom, erre a posztra akarjuk a sztárigazolást.
Nunezért szerintem nagy licitháború lesz, abba nem fogunk tudni beleszólni, pedig nagy fogás lehetne. Illetve hamarabb kellett volna kapcsolni és nem csak nézegetni Juéian Alvarezt, hanem el is hozni. Van potenciál bőven a srácban.
Bár a City nem csodálnám ha meg szeretne szabadulni Gabriel Jesustól (vagy fordíítva). Így sincsenek túl jó viszonyban, de azzal hogy jön Haaland és Alvarez pláne telítve lesznek, nem hiszem, hogy annyira maradni szeretne. Pep meg tudjuk hogyan áll azokhoz, akik nem akarnak szívvel-lélekkel ott játszani. Ráadásul a szerződése is lejár jövőre.Nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne mint Lewa.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.10. 09:56:47

Akkor viszont Kessié vagy mégsem jön, vagy nem értem a leigazolását, és igaza lesz csababarcának, 8-as posztra jön. Csak az a baj, hogy abban én láttam évekig, és nem volt benne semmi köszönet. Ettől még lehet benne valami, amit Xavi lát, és ki tud belőle hozni, vagy egyszerűen csak örültünk, hogy jön hozzánk valaki ingyen aki jó korban van, és kész. :D

Legalábbis nem gondolnám, hogy Busit annyira ki akarná vezetni, hogy két játékos kerülne a helyére. Hacsak nem tartja annyira égetőnek a posztot, hogy kell neki két ember, aki szervezni is tud + 1 romboló.

Chino: arról olvastam több helyen, amit te is írtál, hogy 4-5 millióért jön Torre, a Reál helyett minket választott, és van róla megegyezés, de hát tudja a fene.

Egy ilyen Adeyemi-féle igazolást én is szeretnék, szerintem a piacon kb Nunez maradt ebből a kategóriából, aki már nem csak ígéret, meg van egy Ektike navű srác a Raims-ben, 19 éves, elég jó statokat hoz, jól is mozog, és akarja már 1-2 nagyobb csapat, de ő azért elég lutri. De úgy látom, erre a posztra akarjuk a sztárigazolást.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.10. 09:49:16

bence0330 írta:
2022.05.10. 00:03:44
Chino írta:
2022.05.09. 13:02:08
Emre Demir akkor lett igazán felkapva, amikor hozzánk igazolt és folyamatosan jöttek róla a napi cikkek, aztán minden elnémult, persze szorosan köthető, hogy vagy a lelátón vagy a pdon ül a törököknél. (az okát nem tudom).
Torret tényleg nagy tehetségnek tartják, de ő inkább ilyen irányító típusú kp, mint igazi támadó középpályás. (mondjuk Aranda helyét kérdés nélkül átvehetné)
Én Fabio Blancot nem tudom még hová tenni. Ő is nagy hanggal érkezett. Amit láttam, hogy vannak nagyon jó meccsei, néha pedig elég szürke. De ő is csak 18 nem lehet mindenki Fati, Pedri vagy Gavi, akik egyből osztályt ugranak és tiniként is egyből minőségi szintet képviselnek.
Az utolsó mondatodhoz meg annyit, hogy ez valamennyire szerencse kérdése is szerintem a változó sebességű érés mellett, Pedri is ott lehetet volna még 1-2 évig a Las Palmas környékén, ha nem szúrják ki - a Reál ugye haza is küldte... -, vagy Gavi is lehetne még két évig Kukutyinban, ha épp oda születik, és nem jár arra egy jó szemú scout. Torre is 19 éves már, ennek ellenére nevezik brutál ígéretnek. Lehet, ha 16 évesen idekerül, akkor Gaviékkal emlegetjük már, ki tudja. Szerintem ő fel fog játszani párszor az előszezonban, meg, lesz úgyis megint covidhullám még, majd kiderül, mit tud.
Pedrit, pont, hogy hagytuk még a Las Palmasban egy évet. De alapvetően igazad van, viszont Torre mennyire biztos? Én még korábban azt olvastam, hogy komolyan érdeklődünk iránta és bejelentkeztünk érte, de ez akkor már le is van fixálva? Mert a szerződéséből is van még bőven és a Racing is osztályt lép nem hiszem, hogy szívesen adnák, de voltak olyan hírek is, hogy 4 vagy 5 millióért leszerződtettük nyártól a B-be.

Szerintem Adeyemi személyében hatalmas ziccert hagytunk ki. Most igazolta le a Dortmund 38 millióért Haaland "utódjának". Szerintem jövőre már bőven a dupláját fogja érni a srác. Egy évig még simán el lett volna itt félig csereként, félig kezdőként, utána nagyon jó eséllyel hosszú távra kezdőként megoldhatta volna a center problémát, ami nálunk az egyik legégetőbb poszt.

Alemanytól származó értesülések alapján most, így hogy már matematikailag is ott vagyunk a BL-ben, elkezdődött a folyamat az eladások terén is. A hírek szerint 10 játékos van "veszélyben" vagy éppen biztos távozó véglegesen/kölcsönben és állítólag Xavi is elkezdett beszélni a szóban forgó játékosok egy részével.
Tegnap például Umtiti bejelentette, hogy hajlandó elmenni kölcsönbe.

Érkezőket hétre teszik. Christensennel (4 szezonra 6 milliós fizuval), Kessiével megvan a megállapodás, és Azpilicueatával és Marcos Alonsoval is tárgyal a vezetőség a két szélre.
Xavi Busquets helyére állítólag Zubimendit (Racing), Tchouamenit (Monaco) vagy Rubén Nevest (Wolves) nézte ki. Amennyit láttam a franciából, szerintem jó fogás lehetne. Bár még Marc Rocáról is voltak hírek a Bayernből, állítólag Xavi is beszélt vele még korábban.
Előre még mindig/újra Lewaval vannak előrehaladott tárgyalások, Raphina gondolom Dembélé távozása fényében lehetne.
Én Lewa és Adeyemi esetében csak utóbbira tudnék visszautalni, akit ugyanennyiért meg tudtunk volna szerezni és nem 1-2 szezonra jelenthetne megoldást. Ilyen igazolásokat, mint a lengyel 8-10 euróért kellene eszközölni.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.10. 09:42:20

csababarca írta:
2022.05.10. 09:10:34
messideco írta:
2022.05.10. 08:12:20
Busquets alternatíváját is keresi a csapat. A Sport szerint Martín Zubimendi (23 - Sociedad) Xavi kedveltje, melette még Ruben Neves és Aurélien Tchouaméni szerepel a lap címlapján.
Ezek közül Tchouméni az akit elfogadnék, ez a Zubimendi a tipik spanyol középszer, hagyjuk ezeket inkább, maradjon Busi 40 éves koráig, de az ilyen spanyol ligás embereket engedjük el.
A baj, hogy a franciára a real is rávetődik, nyilván oda fog menni.
Annyira nem vagyok velük képben, de én is tartok tőle, hogy a nemzetiség többet nyom majd a latba, mint kéne.
Abban nem vagyok biztos, hogy a Real-t választaná, Zidane tűnt nagyon vonzónak a franciáknak. Ha körülnéz, láthatja, hogy mi is milyen jól bánunk a honfitársaival, magas fizu, kevés meló. :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése