Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.09.01. 20:00:13

Griezman okes … több szempontból is !
Viszont Luuk De Jong ? Ra mi a magyarázat ( MB mellett) azon kívül hogy véletlenul pont holland ő is … :roll:
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.09.01. 18:23:44

vg99 írta:
2021.09.01. 15:37:21
Nem olyan rossz a keret, mint a pénzügyi helyzetünk, csak kicsit sok a ha és a lehet,
lehet, hogy DeJong hasznos lesz és gólokat fejel, (Sevillaban nem sok sikerült..),
lehet, hogy Coutinho 5. próbálkozásra végre nem csak 2 meccsen jó, és eltűnik, hanem játékmester lesz,
lehet, hogy Aguero ennyi idősen hozzá tud tenni, és nem sérül le,
lehet, hogy Dembele meggyógyul, és nem sérül le újra, sokadszor,
lehet, hogy BW nem csak 2 gólt lő szezononként,
lehet, hogy Fati ott folytatja ahol abbahagyta, és tovább szárnyal,
én hiszek, bízom, akarom, de azért na. :) előrejátékban vannak kérdőjelek. Szerintem itt jövőre komoly megújulás kell, látni, hogy egy Depay egyedül mire volt képes pár meccsen, több ilyen kaliber kellene.
Hát igen, sajnos erre a nem lehet alapozni. Én már egy BL-es hellyel is nagyon elégedett lennék.
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.01. 16:09:43

A mezszámokat és a teljes keretünket elnézve két kérdés merült fel bennem. Ugye a liga szabályai szerint 1-25-ig számozhatóak a felnőtt keret (nevezzük "A" csapat) játékosai. Inaki Pena a 26-ost kapta, gondolom így továbbra is pályára léphet a B csapat mérkőzésein. Az "A" csapatból viszont csak 1-24-ig osztottak a 25-ös még szabad.

Először is ittvan nekünk Collado, akinek úgy hírlik az utolsó pillanatokban elbénázták a kölcsönadását a Sheffield-be, viszont a szerződésében tavaly aktiválódott záradék szerint az "A" csapathoz tartozik, a B-be vissza elméletileg nem kerülhet, kölcsön pedig már nagyon nem tudjuk sehová elpasszolni és Koeman nem számít rá. Gondolom januárban majd elpasszoljuk kölcsönbe, addig viszont mi lesz vele? A ligába nem nevezzük? Majd játszik egy már tét nélküli BL meccset? Az "A" csapathoz kötött szerződésével ha jól tudom pályára már nem léphet a B-ben. Januárig szotyizik a lelátón? Sajnálom, mivel ő ment volna, de Messi távozása miatt kvázi visszahívták és nem mehetett kölcsönbe a Brugge-höz, most pedig két szék közt a földre került.

Másodszor pedig: Moussa Wague. Talán páran emlékeztek rá, szenegáli jobbhátvéd, tavaly a PAOK-ba adtuk kölcsön, ahol az egyik meccsen szerencsétlenül belecsúszott a kapufába és szilánkosra tört a térde. Vissza is lett hívva a kölcsönből, Barcelonában lábadozik és ha jól tudom a napokban már könnyített edzéseket végez, tehát valamikor az ősszel ő is bevethető lesz, ha minden a várakozásoknak megfelelően alakul. Emerson távozásával pedig még lehet, hogy érdemes is lenne kipróbálni majd pár kupameccsen. Viszont elméletileg ő is az "A" csapat játékosa, szóval ahogy Collado, így ő is elképzelhető, hogy szotyizik majd a lelátón mondjuk október végétől januárig?
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.01. 15:37:21

Nem olyan rossz a keret, mint a pénzügyi helyzetünk, csak kicsit sok a ha és a lehet,
lehet, hogy DeJong hasznos lesz és gólokat fejel, (Sevillaban nem sok sikerült..),
lehet, hogy Coutinho 5. próbálkozásra végre nem csak 2 meccsen jó, és eltűnik, hanem játékmester lesz,
lehet, hogy Aguero ennyi idősen hozzá tud tenni, és nem sérül le,
lehet, hogy Dembele meggyógyul, és nem sérül le újra, sokadszor,
lehet, hogy BW nem csak 2 gólt lő szezononként,
lehet, hogy Fati ott folytatja ahol abbahagyta, és tovább szárnyal,
én hiszek, bízom, akarom, de azért na. :) előrejátékban vannak kérdőjelek. Szerintem itt jövőre komoly megújulás kell, látni, hogy egy Depay egyedül mire volt képes pár meccsen, több ilyen kaliber kellene.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.01. 15:24:39

Érdekes egy szituáció ez. Mindegyik igazolást sajnálom kicsit ebben a formában, de közben meg is tudom érteni.

Emerson: érthető az eladása, hiszen a posztján már van egy tehetséges fiatal Dest személyében, akinek megvannak a cseréi is (Mingueza és Roberto), és egy piacképes játékos volt akiből tényleg pénzt lehetett csinálni. Másrészt viszont szimpatikusnak, lelkesnek tűnt bizonyítani igazán mégsem volt lehetősége, és mivel Dest tud elvileg a balon is játszani, az eladása a szélsők variációs lehetőségét sajna csökkenti drasztikusan.

Moriba: egyértelműen hatalmas tehetség és nagy jövő áll előtte, így fájni fog még ez eladása. Másrészről viszont ilyen fiatalon ha neki már a pénz a legfontosabb és ráadásul ennyire pofátlan mértékben mint amilyenről minden hírforrás beszámolt, akkor megértem hogy eladtuk inkább. Egy nagyon rossz precedenst szült volna, és szembement volna azzal a fizetéscsökkentési politikával amit épp most kezdtünk végre megvalósítani, és amivel talán nem megy tönkre a klub idővel.

Griezmann: Nagy kér érte, hogy nem vált be igazán. Természetesen a klub egykori vezetőségén kívül mindenki tudta, hogy nem idevaló, de így is rossz látni, hogy egy 120 millás játékos végül kölcsön+töredékért megy el. Ezen kívül viszont érthető az eladása abszolút, és a szezonban talán az Ő hiánya okozta variációs lehetőségek csökkenése fog megérződni a legjobban még így is. Nem illet ide, nem is ment neki igazán, de egyértelműen klasszis volt akinek nem okozott gondot a meló a pályán. A fizu felszabadulás, és hogy azért egész komoly pénzt látunk belőle viszont remélhetőleg segíti a klubbot hosszútávon.


A kölcsönbe érkező Luuk de Jong pedig szerintem last minute jó húzás. Pénzbe nem került az igazolása, a fizetése sem lehet túl magas ilyen rossz Sevillai évek után. Cserébe lett egy vérbeli magas centerünk akit meccsek végén be lehet majd cserélni helyet csinálni középen, ahelyett hogy Piqué rohangálna fel maga mögött órási rést hagyva. :D Természetesen jobb lett volna egy meglepetés Haaland szintű csatár, aki már a jövő csapatának gerincét alkothatná, de most nem ilyen helyzetben van a klub, ezt el kell fogadni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.01. 15:10:30

Chino írta:
2021.09.01. 14:51:18

De Jong még lehet, hogy hasznos lesz, Koeman ismeri és alatta a hollandokkal egész ól jártunk eddig. Frankie is alatta lett klasszis játékos, Valverde/Setien érában a kp. egyik leggyengébb pontja volt. Memphis is elég jó beilleszkedett, Wijnaldum is esélyes, hogy komoly erősítés lett volna. Ha megfelelően/megfelelő időben használja ki tudja... Lehet, hogy egy Larsson 2.0 lesz a gyerekből. Plusz ingyen jött egy évre, ha flop lesz esetleg edzőváltásnál nem számolnak vele nem rohad ránk, mint jelenleg sokan.
Griezmannból szerintem is kihoztuk a maximumot, ennek az összegnek már csak a töredékéért tudtuk volna eladni, ráadásul vitte volna a nem kevés pénzt minimum egy évig.

Moribával kapcsolatban biztosan nem azon az 1-2 millión múlt. Így is ő volt a korosztályában a legjobban megfizetve, ha belementünk volna a követelésébe az a jövőre nézve nem lett volna túl szerencsés. Sorban jöhettek volna a jövő embereinek kikiáltott tehetségek hasonló követelésekkel és benne van, hogy emiatt elveszítjük őket. Könnyen egy dominó első eleme lehetett volna, ezt szerintem a klub nem akarta megkockáztatni. Kapott egy másik ajánlatot, ami közelebb vitte az álláspontokat, de az ügynökei visszadobták.
Mellesleg sanszos, hogy nem őt kell itt hibáztatni, ez az új ügynökség, akikkel leszerződött mozgatták végig a szálakat. Volt is erről egy érdekes cikk a Sporton. Sajnos az ilyen hiénák tudják hogyan kell befolyásolni a játékosokat, a fiatalokat pedig méginkább, nem az első eset lenne. (és nem is az utolsó)
Az a baj, hogy tele vagyunk ilyen játékosokkal, akire ezt rámondhatjuk, hogy lehet hasznos lesz:D
aztán szinte sose azok:D
reméljük ha már itt van igazad lesz.
de szerintem ezt a Fati, Depay, Dembelé, BW, Demir sorral megoldhattuk volna, nekem kapkodós igazolásnak tűnt.

Moribánál csak pusztán a kíváncsiság miatt érdekel, hogy mennyi volt az annyi, meg ténylegesen min bukott el az ügy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2021.09.01. 14:51:44

culinho írta:
2021.09.01. 14:29:56
Többetek rossz lépésnek tartja, hogy nem hozzánk jön Saul, én pont fordítva. Kedvelem a játékát, de nála is fennt áll, hogy kiforrott játékos, nem biztos, hogy tudna, vagy hamar tudna adaptálódni a stílusunkhoz és a...
Jelenleg mi a mi stílusunk? 1.5 alatt nem jöttem még rá.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.01. 14:51:18

csababarca írta:
2021.09.01. 14:08:34
Nero. írta:
2021.09.01. 11:30:01
Van ennél lejjebb amit ez a klub csinál az elmúlt 3-4 évben?
Még nem vagyunk a gödör alján, úgyhogy igen, lesz lejjebb.

Griezman eladása csillagos ötös, Luuk de Jong-ra semmi szükség nem volt, megint egy feleslegesen idehozott alak.
De hát mindegy, ez van.

Én is kíváncsi vagyok Moriba fizetésére, mi volt az az irgalmatlan/sokkoló összeg, amit nem ért meg:D
Ezzel szemben mennyit visz el a nem játszó Umtiti/Pjanic kettős például.
De Jong még lehet, hogy hasznos lesz, Koeman ismeri és alatta a hollandokkal egész ól jártunk eddig. Frankie is alatta lett klasszis játékos, Valverde/Setien érában a kp. egyik leggyengébb pontja volt. Memphis is elég jó beilleszkedett, Wijnaldum is esélyes, hogy komoly erősítés lett volna. Ha megfelelően/megfelelő időben használja ki tudja... Lehet, hogy egy Larsson 2.0 lesz a gyerekből. Plusz ingyen jött egy évre, ha flop lesz esetleg edzőváltásnál nem számolnak vele nem rohad ránk, mint jelenleg sokan.
Griezmannból szerintem is kihoztuk a maximumot, ennek az összegnek már csak a töredékéért tudtuk volna eladni, ráadásul vitte volna a nem kevés pénzt minimum egy évig.

Moribával kapcsolatban biztosan nem azon az 1-2 millión múlt. Így is ő volt a korosztályában a legjobban megfizetve, ha belementünk volna a követelésébe az a jövőre nézve nem lett volna túl szerencsés. Sorban jöhettek volna a jövő embereinek kikiáltott tehetségek hasonló követelésekkel és benne van, hogy emiatt elveszítjük őket. Könnyen egy dominó első eleme lehetett volna, ezt szerintem a klub nem akarta megkockáztatni. Kapott egy másik ajánlatot, ami közelebb vitte az álláspontokat, de az ügynökei visszadobták.
Mellesleg sanszos, hogy nem őt kell itt hibáztatni, ez az új ügynökség, akikkel leszerződött mozgatták végig a szálakat. Volt is erről egy érdekes cikk a Sporton. Sajnos az ilyen hiénák tudják hogyan kell befolyásolni a játékosokat, a fiatalokat pedig méginkább, nem az első eset lenne. (és nem is az utolsó)
Forca Barca!!!!
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.09.01. 14:29:56

Többetek rossz lépésnek tartja, hogy nem hozzánk jön Saul, én pont fordítva. Kedvelem a játékát, de nála is fennt áll, hogy kiforrott játékos, nem biztos, hogy tudna, vagy hamar tudna adaptálódni a stílusunkhoz és a legfőbb érvem ellen, hogy ha jönne, akkor kezdő lenne és az életben nem kapna Pedrin kívül saját nevelés lehetőséget a középppályán. Most van egy generáció, aki kopogtat az ajtón Nico, Gavi személyében (Puig dörömbölhet, de Koemannál esélye sincs) és az eddigi telejsítményük alapján kezdő szintűek lehetnek. Mindkettő nagyon fiatal, nem szabad nagy nyomást rájuk tenni és csak óvatosan lehet behozni őket, de láthatólag nem rizikó rájuk építeni. Ők a jövő, ez bizonyos és ingyen vannak.

A Grizmann- De Jong ügyfelt anyagilag biztosan pozitív, sportszakmailag is könnyen az lehet, egyrészt, mert a francia nem nyújtott maradandót és nem csak akkor vagyunk beljebb a pályán, ha Luuk többet ad a csapatnak a játékperceivel, hanem Grizmann több ezer játékperce meg fog oszlani, fog abból kapni az osztrák srác, Fati..Tehát itt is a fiatalok felé fogunk elmozdulni, az 1 éves kölcsönvétel beszédes, nem vállalunk szinte semmi rizikót a hollanddal (akit én csak ellenünk láttam, de ott nem volt gyenge) és szabad kezet ad a vezetésnek, főleg jövőre.

Amit sajnálok, az Pjanic, Umtiti, Lenglet maradása, de elvileg a két előbbi is belement, hogy lecsökkentsék a bérüket. Sokan szidtátok/szídjátok Laportát, de 1 éven belül szinte mindenki bérét leviszi a megfelelő szintre. Jelenleg, ha tetszik, ha nem, a legfontosabb feladat a Klub hátterének rendbetétele. Emellett megjelent a jövő generációja. Idő kell nekik, hogy összeszokjanak és tapasztalatot szerezzenek, utána simán kinőhet egy újabb aranygeneráció. Nekünk pedig türelem kell. Túl fogunk jutni ezen a nehéz helyzeten, ahogy eddig is mindig. Nem lesz itt Arsenal, vagy Milan. Én pont, hogy szívesebben fogom nézni ezt a csapatot, mint a tavalyit, mégha nem nyernek semmit is, mert legalább látszik remény, hogy elindulunk végre a helyes úton.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.01. 14:08:34

Nero. írta:
2021.09.01. 11:30:01
Van ennél lejjebb amit ez a klub csinál az elmúlt 3-4 évben?
Még nem vagyunk a gödör alján, úgyhogy igen, lesz lejjebb.

Griezman eladása csillagos ötös, Luuk de Jong-ra semmi szükség nem volt, megint egy feleslegesen idehozott alak.
De hát mindegy, ez van.

Én is kíváncsi vagyok Moriba fizetésére, mi volt az az irgalmatlan/sokkoló összeg, amit nem ért meg:D
Ezzel szemben mennyit visz el a nem játszó Umtiti/Pjanic kettős például.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2021.09.01. 12:56:56

Nagyon sokan ócsárolták itt Griezmant. Minden meccs után megkapta a magáét. Nagyon nem illett ebbe a csapatba. A lehető legjobb üzletet csinálta a klub. 130 misit spóroltak vele és nem kell nézni a szenvedését még 2 évig.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2021.09.01. 12:50:34

Elképesztő hogy az előző vezetés 6 év alatt hogy tönkre tette a klubot. Érdemes megnézni hogy a Barto keze nyomát még alig viselő, triplázó csapatból mi lett. Kiket igazoltak, mennyiért és Lucho sikeres kigolyózása után milyen gyenge kezű lúzereket hoztak edzőnek. Nem mondom hogy Rossell vagy Laporta hibátlanul vezették a klubot de sportszakmailag ennél jobb munka folyt.
Remélem Laporta tényleg csak arra szánja az idei évet hogy pénzügyileg rendbe tegye a csapatot és jövőre új edzővel és új igazolásokkal újra építkezés veheti kezdetét a rombolás helyett.
Én idén ennek a csapatnak a meccseit ki fogom hagyni, unszimpatikus játékosok tömege, unszimpatikus edző...
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2021.09.01. 12:40:44

azért nem esek hanyatt ettől a Griezmann Deal-től, főleg úgy hogy Saul kölcsönbe ment Chelsea-be.
https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/a-ch ... pvvhl46ik7
Eszemet összegekért vásárolt játékosokat dobálunk el közel értékének töredékéért, szinte értéktelenül.
Felfoghatatlan a számomra, hogy egy ekkora klubnál ilyen amatőr szinten működik "minden" és büntetlenül, felelősségre vonás nélkül történhetett, illetve történik jelenleg is mindez. :(
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.09.01. 11:30:01

Van ennél lejjebb amit ez a klub csinál az elmúlt 3-4 évben?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.01. 11:17:09

MessiNeymarSuarez írta:
2021.09.01. 10:38:32

Reálisan nézve egy lassan 31 éves játékosért, bruttó 50-es fizetéssel egyedül az Atleti volt reális szereplő, ők is csak a múltbeli teljesítménye miatt. Nekik viszont el kellett sózniuk Saúlt(ide is sózhatták volna :roll: ) hogy tudják vállalni a francia bérét, én már nem sok esélyt adtam volna hogy ne itt szenvedjen idén is de szerencsére sikerült nyélbe ütni az üzletet.

Az eladottakkal, plusz a Grizi fizetés+jövőbeli átigazolási díjával egész szép pénzt sikerült összehozni, így ideje lenne elsősorban egy értelmes edzőt keresni a következő szezonra :D


Így most a 2 legtöbbet keresett játékosunk....dobpergés: Coutinho és Pjanic. :lol: Féligmeddig felüdülés, féligmeddig ijesztő
Ezzel amúgy én is így vagyok. Sztem nem olyan rossz deal ez, mint sokan azt leírják. Griezmann itt szerencsétlenkedett volna még egy évet, miközben fütyülik a szurkolók is és ha visszatér egyáltalán nem biztos (jogosan) a kezdőtagsága sem, ráadásul ő sem érzi magát jól, szeretne távozni. Eközben magasan a legtöbb bért teszi zsebre, ami a jelen helyzetben nagyon kényes aspektusa a klubnak. Azon felül ez a 10+40 millió (kötelező vásárlási opcióval) egy elég jó ár, jövőre, egy évvel idősebben, lejáró szerződéssel, ha el is viszi valaki (pl. ATMA) a töredékét kapnánk érte és a fizetése miatt még egy drága év.

Ami az egyedüli negatívum ebben a transzferben, hogy ezzel a közvetlen riválist erősítjük, de ha ez az ára, hogy elkezdjen egyenesbe jönni a klub és elindulni a fejlődés útján a csapatnak, akkor Ámen.

Sztem Laporta ezt ügyesen csinálta. Koeman akart régóta egy vérbeli 9-est, megkapta, dolgozott már vele a válogatottban és ami a legfontosabb nem kell vele hosszú távú szerződést kötni, hogy a nyakunkon maradjon, vagy fizetni érte, ez a kölcsön rendben van. Ráadásul, ha jól használja lehet egy ilyen Larsson-féle erősítés is.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.01. 11:08:11

Akik hiányt éreznek Saul miatt (kicsit én is) a Griezmann sztoriban: Az ő fizuja sem alacsony. Így tudtak nagyobb összeget megspórolni. Ha jön Saul megint csak egy része van megoldva a problémának. Elküldeni egy 35m eur fizetésű fickót, de közben hozni egyet 15m eur fizetésért nem ugyanaz a nagyságrend, mint így.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.01. 11:03:31

Haaland leigazolása (bakker én is leírtam :mrgreen: ) valószínűleg nem lesz lehetséges még nagyon hosszú évekig. És a fene tudja, hogy egyáltalán illene e ide, vagy illene-e Spanyolországba.

Beszélhetünk itt szépeket, de a csapat baromi nagy adósságban van és baromi nagy reklámbevételtől is elestünk. Az 50 millia ami még jár Grizes után, az Messi hűségpénze és előző edzőnk ki nem fizetett díja (mert úgye azt a szerződést se sikerült szabályosan felmondani.).

Olyan összegekkel tartozunk a hiteleken túl, hogy hihetetlen. A szurkolók évekig nem fogják még megtölteni a stadiont ezt most megmondom. A Barca sportszer eladások óriásit estek buktak.

Nem a Milán útjára léptünk gyerekek, mi vagyunk a Milán. Annyi, hogy az eredményeken még egyenlőre nem látszik, de ezzel a játékkal fog.

Csak úgy tudunk féket húzni a vonaton ha a meglévő keretből kialakítunk egy játékot és megpróbálunk eredményesek lenni.

Egyébkét ez egy ilyen korszak után sajna törvényszerű volt.
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.09.01. 11:02:29

Tudtam hogy a post Messi korszak elég sötét lesz, de hogy Luuk de Jong féle játékosok lesznek a 9-es pozícióban... #-o
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.09.01. 11:01:38

sansz írta:
2021.09.01. 10:25:28
Ez a Haalandos nyáladzás is azt mutatja, hogy ízig vérig Barcások vagytok..Mint Laporta és Barto :D
Haaland egy nagy lufi, erős meg minden, de nem az akire szükségünk lenne. Nagyon, de nagyon túl van tolva. Ő egy olyan játékos, aki ha nem sérül meg és egy bizonyos rendszerben játszatják, akkor fog gólokat termelni.
Ha nem úgy tesszük a csapatba, akkor ugyanaz, mint a többi sztárunk, akiket sok pénzért vettünk. Grizes egy nagyon jó játékos a helyén. Láttuk Madridban és a francia válogatottban, hogy mit tud. Aztán látjuk, hogy itt mi lett vele.
Most a három meccsből az elsőn remekelt, utána nem(de utána senki sem) szóval sosem tudjuk meg, hogy mit tudott volna itt kihozni magából.

Van egy pár, tényleg nem sok játékos, akik minden rendszerben ki tudnak emelkedni. Neymar, Messi, Kanté mééég Mbappét is ide sorolnám, bár neki önmagában hullámzó a teljesítménye. És biztos van még egy-kettő.

De a játékosok többsége nem ilyen. A példa mutatja, hogy belőlük is lehet BL győztest csinálni, de őket úgy kell beépíteni. Haaland meg ilyen Lewa játékosok éhen halnának a Barcában. De lehet egész Spanyolországban.
Nem tudtunk Grizest és még egy sor jó játékost beépíteni, Haalandot miért tudnánk?

Kicsit az az érzésem, hogy sokba kerül és sztárolva van, szóval ő lenne a megoldás minden problémánkra. Bartoék tényleg így gondolkoztak.
Szoktál amúgy német meccseket nézni? :D
Lewa iszonyat jó volt egy dortmundban, majd iszonyat jó egy teljesen más focit játszó Bayern-ben. Szerintem bizonyította, hogy képes többféle csapatban is klasszis teljesítményre. Haaland ugyanilyen lesz, ugyanis nemcsak baromi erős (labdatartás), de iszonyat gyors és technikás. Azt gondolom, ilyen tehetséges, klasszikus középcsatár nagyon ritkán tűnik fel.

De a többiek akiket felsoroltál, hogy több rendszerben ki tudnak emelkedni...
Messi milyen másik rendszerben emelkedett ki? Az argentin válogatottban általában pocsék volt...
Neymar sem olyan egetrengető a PSG-ben...
Mbappé is eléggé megrekedt az elmúlt 1-2 évben...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.01. 10:43:22

Azt tudni, hogy Moriba mennyit fog keresni Lipcsében? Mert én meglepődnék, ha megadták neki azt a 6 milliós fizetést, amit itt szeretett volna elérni állítólag.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.09.01. 10:38:56

LG írta:
2021.09.01. 10:28:11
Zsolti írta:
2021.09.01. 09:31:40

Majd meglatjuk.:) Azert igy most 1 ev alatt, hogy nincs Messi/Griez meg az apro kis tulzassal egy komplett kezdo igazolasi dija szabadult fel.
+ a marketingszempontból a két legeladhatóbb játékosunk is. Persze itt ez főleg Messi volt, az ő távozása szerintem inkább mínuszos. A franciával pedig lehet azért is vártak ennyit, mert azt hitték, hogy Messi után ő lehet a csapat új arca. Próbálkozott is a klub vele reklámozni dolgokat, de rá kellett jönniük, hogy hatalmas öngól, mert a szurkolók a pokolba kívánják.
Ezert IS kellene a viking fiu. Oriasi a hype korulotte.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.01. 10:38:32

LG írta:
2021.09.01. 10:28:11
Zsolti írta:
2021.09.01. 09:31:40

Majd meglatjuk.:) Azert igy most 1 ev alatt, hogy nincs Messi/Griez meg az apro kis tulzassal egy komplett kezdo igazolasi dija szabadult fel.
+ a marketingszempontból a két legeladhatóbb játékosunk is. Persze itt ez főleg Messi volt, az ő távozása szerintem inkább mínuszos. A franciával pedig lehet azért is vártak ennyit, mert azt hitték, hogy Messi után ő lehet a csapat új arca. Próbálkozott is a klub vele reklámozni dolgokat, de rá kellett jönniük, hogy hatalmas öngól, mert a szurkolók a pokolba kívánják.
Reálisan nézve egy lassan 31 éves játékosért, bruttó 50-es fizetéssel egyedül az Atleti volt reális szereplő, ők is csak a múltbeli teljesítménye miatt. Nekik viszont el kellett sózniuk Saúlt(ide is sózhatták volna :roll: ) hogy tudják vállalni a francia bérét, én már nem sok esélyt adtam volna hogy ne itt szenvedjen idén is de szerencsére sikerült nyélbe ütni az üzletet.

Az eladottakkal, plusz a Grizi fizetés+jövőbeli átigazolási díjával egész szép pénzt sikerült összehozni, így ideje lenne elsősorban egy értelmes edzőt keresni a következő szezonra :D


Így most a 2 legtöbbet keresett játékosunk....dobpergés: Coutinho és Pjanic. :lol: Féligmeddig felüdülés, féligmeddig ijesztő
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2021.09.01. 10:39:45-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.01. 10:28:11

Zsolti írta:
2021.09.01. 09:31:40

Majd meglatjuk.:) Azert igy most 1 ev alatt, hogy nincs Messi/Griez meg az apro kis tulzassal egy komplett kezdo igazolasi dija szabadult fel.
+ a marketingszempontból a két legeladhatóbb játékosunk is. Persze itt ez főleg Messi volt, az ő távozása szerintem inkább mínuszos. A franciával pedig lehet azért is vártak ennyit, mert azt hitték, hogy Messi után ő lehet a csapat új arca. Próbálkozott is a klub vele reklámozni dolgokat, de rá kellett jönniük, hogy hatalmas öngól, mert a szurkolók a pokolba kívánják.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.09.01. 10:25:28

Ez a Haalandos nyáladzás is azt mutatja, hogy ízig vérig Barcások vagytok..Mint Laporta és Barto :D
Haaland egy nagy lufi, erős meg minden, de nem az akire szükségünk lenne. Nagyon, de nagyon túl van tolva. Ő egy olyan játékos, aki ha nem sérül meg és egy bizonyos rendszerben játszatják, akkor fog gólokat termelni.
Ha nem úgy tesszük a csapatba, akkor ugyanaz, mint a többi sztárunk, akiket sok pénzért vettünk. Grizes egy nagyon jó játékos a helyén. Láttuk Madridban és a francia válogatottban, hogy mit tud. Aztán látjuk, hogy itt mi lett vele.
Most a három meccsből az elsőn remekelt, utána nem(de utána senki sem) szóval sosem tudjuk meg, hogy mit tudott volna itt kihozni magából.

Van egy pár, tényleg nem sok játékos, akik minden rendszerben ki tudnak emelkedni. Neymar, Messi, Kanté mééég Mbappét is ide sorolnám, bár neki önmagában hullámzó a teljesítménye. És biztos van még egy-kettő.

De a játékosok többsége nem ilyen. A példa mutatja, hogy belőlük is lehet BL győztest csinálni, de őket úgy kell beépíteni. Haaland meg ilyen Lewa játékosok éhen halnának a Barcában. De lehet egész Spanyolországban.
Nem tudtunk Grizest és még egy sor jó játékost beépíteni, Haalandot miért tudnánk?

Kicsit az az érzésem, hogy sokba kerül és sztárolva van, szóval ő lenne a megoldás minden problémánkra. Bartoék tényleg így gondolkoztak.

De mindegy, Haaland szerencsére nem jöhet össze, Most Grizes árából is majd Messi hűségbónuszának egy részét lehet majd kifizetni.
Ez az egész viszont elképesztő kabaré. Én már tényleg nem tudom miért akar jó játékos ide jönni. Szanaszét van szivatva egy csomó játékos tök felesleges módon. Kapkodunk össze-vissza, arcoskodunk nincsenek nemhogy B tervek, olyan, mintha simán tervek sem lennének. A Real Carloval különösen nincsenek jó helyzetben, de azért ők mégis leakasztottak a polcról egy nagyon jó játékost, MBappe pedig látta az elköteleződésüket és hogy sokat fizettek volna érte.

Már az egész ott kezdődik, hogy nem az ilyen Moriba és Umtiti félékből kellett volna bűnbakot csinálni, akikkel példát statuálnak, hanem pont a csillagainkkal kellett volna keménynek lenni. Messivel kezdve, még idény közben kellett volna vagy hosszabbítani vele vagy elengedni és elbúcsúztatni. (Elképzelem, hogy Laporta azt mondja, hogy a padon sem ülhet, amíg nem hosszabbít.. :D )
Grizesre meg ha nincs szükség és felvállalják, hogy nem tudják használni, akkor egy az egyben mehetett volna Saul helyett. Szerintem Saulra szükség lett volna.

Én továbbra se látom mi a terv. A rokkant válogatottunk fifában tök jó lenne. Gyakorlatban egy hangolatfüggő Depay és egy hajtós BW aki a gólokat lövi majd? A hollandot nehogy ide vegyük...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.09.01. 10:14:28

Feast4 írta:
2021.09.01. 09:53:34
Csak nekem rémisztő ez a kialakulóban lévő holland vonal?

Frenkie rendben van, Depay tökéletes megoldás volt a jelenlegi keretek közt, de ez a Luuk/Dest vonal kezd bennem felidézni egy ezredforduló környéki csapatot.

Akok közt ilyenek voltak, hogy Hesp, Bogarde, Reiziger, Cocu, Zenden, két de Boer, Kluivert ami a végére nem igazán vezetett előre.

Amúgy észrevettétek, hogy a holland edzők mindig csinálnak egy holland kolóniát?
Egyáltalán nem voltak ők rossz focisták, csak ugyanúgy nem volt edzőjük, ahogy most sem. Van Gaal szerintem egy nagyon jó elméleti szakember, és zseniálisan fedezi fel és válogatja ki a fiatalokat, de csapatot sosem bíztam volna rá. Beütött neki az Ajax aranygeneráció, onnantól 20 évig elhittük, h jó edző.

Télen mi sosem szabadultunk meg senkitől, most sem fogunk, ez ugyanolyan hiú ábránd, mint Halaand leigazolása. Na, én is leírtam egy mondatban :lol:
Válasz küldése