Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.10. 16:56:33

Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy jót tenne neki, ha megnyerné a VB-t. Mit mondunk állandóan, amikor enervált, motiválatlan játékot látunk a csapattól? "Hát igen, megnyertek mindent, kétszer...mi motiválja még őket? " Ez igaz a csapat 70%-ára, a spanyolokra és katalánokra. Messinek egyetlen egy dolog hiányzik a vitrinjéből. A VB trófea. Ha az megvan neki, akkor onnantól kezdve semmi, azaz SEMMI kihívást nem fog tudni találni a pályafutásában. Az összes létező címet megnyerne, amit egy európán kívüli játékos megnyerhet egy pályafutás alatt. Bajnokság, kupa, BL, ESZK, SSZK, Klub vb, aranycipő spanyolban és világban, UEFA év legjobbja, BL gólkirály, BL szezon legjobbja, bajnokság legjobbja, Aranylabda, és a pont az i-n a világbajnoki cím. Ezután semmi sem motiválhatja, még a jó Isten se... Úgyhogy nem feltétlenül lenne jó, ha megnyerné...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.04.10. 16:44:32

eimenis1212 írta: egyébként leírtam szerintem miért futott csak ennyit. Viszont ha már stat. arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen tömörülős csapatok ellen ( csak jó csapatok - csak kevés gólos szoros meccsen - anno a chelsea, nyári atma meccsek stb.) milyen a futási statja . Stem nem lehet sokkal több... Még egyszer írom: sztem ez a betömörülős atleticos védelem nagyban oka volt a 6 km-ének.
Alapjáraton van benne logika amit írtál itt, de az odavágón is tudott 8km felett futni. Pedig a játék az ugyan olyan volt mindkét meccsen.. Szóval ezért kétlem, hogyez lett volna az oka.

Ez a Messi eladása dolog meg.. Egyet is értek meg nem is. Annyiból értek csak egyet, hogy a pénzből amit érte kapnánk tényleg tudnánk pótolni összességében - az általam említett Suárez/Agüero meg Hazard/Reus vonallal nem hiszem, hogy sokat gyengülnénk tudom hogy Suarez meg Hazard szóba se jött, de én elnézegetném itt őket azért -, de viszont én nem tudnék egyelőre megválni Leotól. Ha ezt a hozzáállást produkálja a következő szezonban is, akkor elgondolkoznék rajta, de jelenleg még adnék neki esélyt, hátha változik - meg Suárez pszichológusához beíratnám, az a pasi sokakkal tett már csodát, Leora is ráférne lehet.. :mrgreen: De mondjuk én anno Ronitól se tudtam volna megválni, pedig nála is jobban jártunk volna anyagilag ha előbb el tudunk szakadni tőle.

Na de mindegy is, jelenleg mást nem tudok(unk) tenni, mint hogy bízok benne, hogy a vb után olyan hozzáállással/formában tér vissza, hogy hónapokig gyónni járunk majd, hogy ilyen egyáltalán az eszünkbe jutott, hogy el lehetne engedni!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2014.04.10. 16:34:58

Ezzel az a baj h a mostani vezetoseg nem meri meglepni h eladjak. Nepharag kell hozza ami volt R10 idejeben.

mindenfajta osszeskuves nelkul de valaki tudja h Messi serulese alatt es visszaterese utan hany golt szerzett AS,Pedro es Neymar?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.10. 16:27:32

Mihu írta:Nem a tegnapi meccs miatt. Hanem azért, mert a tegnapi meccs volt neki ebből a műfajból a nagyon sokadik...túl nagy hatalmat szerzett a klubon belül, és a legnagyobb baj az, hogy ezzel vissza is él. Ha egy Pep is fejet hajtott előtte, nem merte megfegyelmezni, mert akkor Messike megsértődik, akkor hozhatunk bármilyen edzőt, nem fog vele tudni mit kezdeni...Ilyen hatalmat egy játékos sem szerezhet a klubon belül. És ez nem csak az FC Barcelonára igaz, hanem egy csapatra sem. Messi előtt is volt sikeres Barca, és utána is lesz. Főleg, hogy ha hoznánk 2-3 sikeréhes, tehetséges fiatalt, mint pl Reus vagy Agüero, akkor nem lenne itt semmi probléma. Messi nélkül is ott lennénk a világ elitjében.
Végre valaki, aki ezt itt meg merte fogalmazni!
Nekem már jó ideje bántja a szememet a hozzáállása és mindaz ami itt folyik körülötte.
Kb. 1 hónapja én is megfogalmaztam itt, hogy el lehetne adni, ha nem képes beállni a sorba, volt is pár cinikus komment.

A képességei alapján a világ legjobb játékosa, de amit már megenged magának a pályán és azon kívül, az demoralizáló az egész klubra. Én azt mondom, ha egy oligarchia vagy arab tulajdonú klub kifizeti a vételárát adjuk oda.

Unalmas már, hogy mindenki Messi boldogságán ügyködik és azt hangsúlyozza, mennyire fontos. Az is fontos lenne, hogy a pályán egy tétmeccsen, ami döntő jelentőségű megszakadjon, küzdjön, hajtson.

Az sem tett jót, hogy más szempontok alapján mérlegelnek az aranylabda szavazáson, mint régen, ezzel a 4 bogyóval teljesen elszállt a ló vele. A dédunokái is dúsgazdagok lesznek, de neki ez sem elég, követelőzik, durcáskodik, hogy még többet szeretne keresni.

Meg lehet nézni az állandóan kigúnyolt CR-t hogyan áll hozzá a meccsekhez. Lehet, hogy hisztizik, nagyképűsködik, de a pályán megfeszül a győzelemért, szerdán a kispadon ülve is nagyobb akarat volt benne, mint Messiben a pályán.

A VB után vagy változik valami a mentalitásában vagy menjen isten hírével oda, ahol őt fizetik meg legjobban a világon, én nem adnék neki egyetlen fillér fizetésemelést sem.
Az árából lehetne venni 2-3 klasszis játékost, akik megszakadnának a pályán az eredményért.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.04.10. 16:26:40

Igaz, hogy a tegnapi meccse nem volt túl jó és nem ez volt az első a szezonban, de van, mikor ő is meghajtja magát, pl.: a Real ellen. Igaz, nem sokat fut, de az az egy két villanás is sokat segíthet nekünk, de ezek sajnos tegnap nem voltak meg. Remélem, ez csak egy kis hullámvölgy, mert szerdán nagy szükségünk lesz Leóra a Madrid ellen. Apropó Madrid. Emlékszem, még az előző idényben Messinek volt egy csöndes, góltalan időszaka, hogy így fogalmazzak, majd jött az el Clásico és két gólt is rúgott.Szóval én még bízom benne és remélem még sok szép pillanatot fog nekünk okozni ebben a szezonban.
Amúgy Messinek idén nem nagyon megy az Atletico ellen, szóval én nem bánkódok annyira nagyon.
Hajrá Leó! \:D/
Azért ha lehet, szeretnék kérni egy mesterhármast szombaton, tizikből. :lol:
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.10. 16:24:54

Szerintem Messi, Dani Alves, Xavi áll az igazolási botrány mögött. A vak is látja, egyértelmű, hogy nekik állt érdekükben az, hogy ne igazolhasson pár évig a vezetőség, s így megmenekülnek attól, hogy elküldjék őket a csapattól. :mrgreen:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.10. 16:22:05

a lábára kell kötni minden mecccsen egy km számlálót, ha nincs meg 9000 m, meccs után levezetésnek egy 10est lekocoghat. ha meg nem tetszik neki el lehet menni :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.10. 16:15:39

Én nem adnám el, viszont itt már visszacsinálni a dolgokat nagyon nehéz lenne.

Ez alatt azt értem, hogy már megszokta azt hogy ő a király, ami így is van talán. A világ legjobbja, a legjobb fizut kapja/fogja kapni. Viszont ha most hirtelen elkezdené valaki hogy na most akkor itt a vége ennek a Messi-központú hozzáállásnak, akkor az csapategység romboló lenne szerintem. Itt az elején kellett volna megfogni a srácot, amikor nagyon fiatal volt és látszott hogy kegyetlen jó lesz később. Sajnos elszálltak a vezetők és a játékosok is tőle, mert fiatal, saját nevelés, stb. Ritka az ilyen, igen, vagyis akkor talán az volt, ma viszont már esélyesebb h egy újabb Messi előkerüljön(remélem nem szentségtörés senkinek sem, amit írok :wink: ). Most már nagyon nehéz lenne és kellene hozzá Messi is hogy ez vissza álljon a rendes kerékvágásba, ami azt jelentené hogy Messi is beáll a sorba, küzd, hajt, és ha nem úgy megy neki akkor ott a pad. Ezt neki is vállalni kéne + kellene egy keménykezű edző aki tudatában van annak hogy nem veszti el az állását, ha padra teszi a kis bolhát. Ha ez meglenne, vissza lehetne hozni a régi Barcát és Messit is, ami akkor volt amikor berobbant a Kicsi. Nekem ez a meglátásom. Ki mit gondol erről?
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.10. 16:15:23

palesz77 írta:
eimenis1212 írta:
ez tök jó, hogy leírtad. Tanulságos adatok. Tehát akkor kérdezem: a tegnapi meccs miatt kell eladni ( mert nem futotta meg a szokásos 8200 méteres átlagát) vagy azért mert ő olyan játékos aki átlagban 8200-at fut?
Ha a tegnapi miatt akkor oké. Adjuk el.Ha meg azért mert átlagban két kilométerrel kevesebbet fut mint a többieknél akkor meg már 2008-ban is el lehetett volna hajtani... Egyébként neki mindenben a legjobbnak kell lenni? rúgja a legtöbb gólt, adja a legtöbb asszisztot, fusson annyit mint a többiek, nőjjön még 10 centit hogy abba se lógjon ki stb... Értem én, hogy a tegnapi "teljesítménye/nem futása" nem volt rendjén, de azért helyén kellene kezelni a dolgokat
1.: Direkt kiemeltem, hogy nem adnám el, látom valahogy sikerült átsiklani felette.
2.: Azért néztem meg, hogy mennyit szokott futni, mert már sokszor fel lett hozva, hogy a többiekhez képest nem szaladgál eleget, a tegnapi meccsen meg aztán végképp kijött ez. Ezért érdekelt, hogy egy átlagos meccsén mennyit fut. Mellé gondoltam megnézem, hogy a hasonló stílusú játékosok képesek-e többet futni..

De azért remélem megérted, hogy egy olyan meccs után ennyien kritizálják, mint a tegnapi. Meg kellett volna döglenie a pályán, erre ő még képes volt a többieket is alulmúlni ilyen téren, és lehozta az egész szezonja leglélektelenebb meccsét - pedig aztán mindenkire lehetne panasz szinte a tegnapi meccs után.
egyébként leírtam szerintem miért futott csak ennyit. Viszont ha már stat. arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen tömörülős csapatok ellen ( csak jó csapatok - csak kevés gólos szoros meccsen - anno a chelsea, nyári atma meccsek stb.) milyen a futási statja . Stem nem lehet sokkal több... Még egyszer írom: sztem ez a betömörülős atleticos védelem nagyban oka volt a 6 km-ének.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.10. 16:11:55

palesz77 írta:
eimenis1212 írta:
ez tök jó, hogy leírtad. Tanulságos adatok. Tehát akkor kérdezem: a tegnapi meccs miatt kell eladni ( mert nem futotta meg a szokásos 8200 méteres átlagát) vagy azért mert ő olyan játékos aki átlagban 8200-at fut?
Ha a tegnapi miatt akkor oké. Adjuk el.Ha meg azért mert átlagban két kilométerrel kevesebbet fut mint a többieknél akkor meg már 2008-ban is el lehetett volna hajtani... Egyébként neki mindenben a legjobbnak kell lenni? rúgja a legtöbb gólt, adja a legtöbb asszisztot, fusson annyit mint a többiek, nőjjön még 10 centit hogy abba se lógjon ki stb... Értem én, hogy a tegnapi "teljesítménye/nem futása" nem volt rendjén, de azért helyén kellene kezelni a dolgokat
1.: Direkt kiemeltem, hogy nem adnám el, látom valahogy sikerült átsiklani felette.
2.: Azért néztem meg, hogy mennyit szokott futni, mert már sokszor fel lett hozva, hogy a többiekhez képest nem szaladgál eleget, a tegnapi meccsen meg aztán végképp kijött ez. Ezért érdekelt, hogy egy átlagos meccsén mennyit fut. Mellé gondoltam megnézem, hogy a hasonló stílusú játékosok képesek-e többet futni..

De azért remélem megérted, hogy egy olyan meccs után ennyien kritizálják, mint a tegnapi. Meg kellett volna döglenie a pályán, erre ő még képes volt a többieket is alulmúlni ilyen téren, és lehozta az egész szezonja leglélektelenebb meccsét - pedig aztán mindenkire lehetne panasz szinte a tegnapi meccs után.
nem neked szántam a kérdést, hanem a többieknek.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.04.10. 16:09:56

a tegnapi teljesítménye hatalmas nulla volt. sőt, inkább minusz egy. ha továbbra is így fog játszani nem fogok sírni ha neadjisten elmegy, legalább vaskos lesz a tárcánk.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.10. 16:01:09

eimenis1212 írta:
ez tök jó, hogy leírtad. Tanulságos adatok. Tehát akkor kérdezem: a tegnapi meccs miatt kell eladni ( mert nem futotta meg a szokásos 8200 méteres átlagát) vagy azért mert ő olyan játékos aki átlagban 8200-at fut?
Ha a tegnapi miatt akkor oké. Adjuk el.Ha meg azért mert átlagban két kilométerrel kevesebbet fut mint a többieknél akkor meg már 2008-ban is el lehetett volna hajtani... Egyébként neki mindenben a legjobbnak kell lenni? rúgja a legtöbb gólt, adja a legtöbb asszisztot, fusson annyit mint a többiek, nőjjön még 10 centit hogy abba se lógjon ki stb... Értem én, hogy a tegnapi "teljesítménye/nem futása" nem volt rendjén, de azért helyén kellene kezelni a dolgokat
Nem a tegnapi meccs miatt. Hanem azért, mert a tegnapi meccs volt neki ebből a műfajból a nagyon sokadik...túl nagy hatalmat szerzett a klubon belül, és a legnagyobb baj az, hogy ezzel vissza is él. Ha egy Pep is fejet hajtott előtte, nem merte megfegyelmezni, mert akkor Messike megsértődik, akkor hozhatunk bármilyen edzőt, nem fog vele tudni mit kezdeni...Ilyen hatalmat egy játékos sem szerezhet a klubon belül. És ez nem csak az FC Barcelonára igaz, hanem egy csapatra sem. Messi előtt is volt sikeres Barca, és utána is lesz. Főleg, hogy ha hoznánk 2-3 sikeréhes, tehetséges fiatalt, mint pl Reus vagy Agüero, akkor nem lenne itt semmi probléma. Messi nélkül is ott lennénk a világ elitjében.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.04.10. 15:57:33

eimenis1212 írta:
ez tök jó, hogy leírtad. Tanulságos adatok. Tehát akkor kérdezem: a tegnapi meccs miatt kell eladni ( mert nem futotta meg a szokásos 8200 méteres átlagát) vagy azért mert ő olyan játékos aki átlagban 8200-at fut?
Ha a tegnapi miatt akkor oké. Adjuk el.Ha meg azért mert átlagban két kilométerrel kevesebbet fut mint a többieknél akkor meg már 2008-ban is el lehetett volna hajtani... Egyébként neki mindenben a legjobbnak kell lenni? rúgja a legtöbb gólt, adja a legtöbb asszisztot, fusson annyit mint a többiek, nőjjön még 10 centit hogy abba se lógjon ki stb... Értem én, hogy a tegnapi "teljesítménye/nem futása" nem volt rendjén, de azért helyén kellene kezelni a dolgokat
1.: Direkt kiemeltem, hogy nem adnám el, látom valahogy sikerült átsiklani felette.
2.: Azért néztem meg, hogy mennyit szokott futni, mert már sokszor fel lett hozva, hogy a többiekhez képest nem szaladgál eleget, a tegnapi meccsen meg aztán végképp kijött ez. Ezért érdekelt, hogy egy átlagos meccsén mennyit fut. Mellé gondoltam megnézem, hogy a hasonló stílusú játékosok képesek-e többet futni..

De azért remélem megérted, hogy egy olyan meccs után ennyien kritizálják, mint a tegnapi. Meg kellett volna döglenie a pályán, erre ő még képes volt a többieket is alulmúlni ilyen téren, és lehozta az egész szezonja leglélektelenebb meccsét - pedig aztán mindenkire lehetne panasz szinte a tegnapi meccs után.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.04.10. 16:04:50-kor.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.10. 15:42:01

palesz77 írta:Fun fact:

Utána néztem az Ufea oldalán, egyedül a Milan elleni x alkalmával futott 8000m alatt - 7700 körül -, amúgy minden meccsen megfutotta a 8000m-t, általában 8100 körül szokott, de ha nagyon megy neki, akkor volt már 8600-as meccse is.

Emellett megjegyezném, hogy a hasonló játékstílusú Neymar és Ronaldo - sokat sprintelnek, hogy megverjék emberüket, úgyhogy rájuk se lehet fogni, hogy csak végig kocognának - meccsenként mindig 10000m körül vannak - már ha végigjátsszák, bár Neymar futott már 9500 körül úgy hogy le is cserélték. Zlatan 4 meccsét megnéztem, ahol végig tolta mindegyiken 8600 fölött futott, néztem a Münchenből is Mandzukicot - őt csak azért, hogy nézzek valaki másik középcsatárt is Ibra mellett, kíváncsi voltam ők mennyit futnak -, ő 10000m-eket robotol középen meccsenként, akár csak Robben meg Ribery. Pedig az utóbbi kettőtől is elvárják még a 90. percben is, hogy képes legyen 1v1-be megverni a védőjét..
Sajna a régi bl szezonokról ilyen futós statisztikát nem tudtam megnézni, pedig meglestem volna, hogy a 08/09-es, meg a 10/11-es szezonba mennyit futott Messi átlagosan meccsenként, bár gondolom akkor is ilyen 8-9000 körül.


Ezt most csak azért írtam, hogy a tegnapi teljesítményére az nem kifogás, hogy ő sose szokott sokat futni, mert ilyen a játékstílusa. Egy az, hogy hasonló játékstílussal is lehet bőven többet futni mint ő szokott, a fenti emberkék mutatják. De ha még ezt nem is nézzük, még magához képest is keveset mozgott..

Az meg, hogy 5 éve miatta nyerünk meg mindent folyamatosan nem ok arra, hogy ne szidjuk. Dinho mégtöbbet tett a klubért szerintem, mert ő hozta fel a középmezőnybe süllyedésből Bl győzelemig szinte, mégis értékelhetetlen volt a végére. Félre ne értsetek, nem eladni akarom Messit - bár az érte kapott pénzből megvehetnénk Suárezt/Agüerot és Hazardot/Reust is, motivált klasszisaink lennének Neymar mellé mindkét posztra elől!! :lol: -, de azért az már régen rossz hozzáállás, ha az eddigi futómennyiségét is képes alulmúlni.
ez tök jó, hogy leírtad. Tanulságos adatok. Tehát akkor kérdezem: a tegnapi meccs miatt kell eladni ( mert nem futotta meg a szokásos 8200 méteres átlagát) vagy azért mert ő olyan játékos aki átlagban 8200-at fut?
Ha a tegnapi miatt akkor oké. Adjuk el.Ha meg azért mert átlagban két kilométerrel kevesebbet fut mint a többieknél akkor meg már 2008-ban is el lehetett volna hajtani... Egyébként neki mindenben a legjobbnak kell lenni? rúgja a legtöbb gólt, adja a legtöbb asszisztot, fusson annyit mint a többiek, nőjjön még 10 centit hogy abba se lógjon ki stb... Értem én, hogy a tegnapi "teljesítménye/nem futása" nem volt rendjén, de azért helyén kellene kezelni a dolgokat
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2014.04.10. 15:24:21

Ha jól emlékszem, akkor a Milan elleni visszavágón 10 km-t robotolt...meg is lehet nézni, a 90. perc környékén a közeli kameraképekből, hogy hányingerrel küszködik, állandóan köhög, látszik a fején, hogy szétizzadt, és kimerült...vert helyzetű párharcban Messitől én ezt várnám.

Tegnap? Inkább hagyjuk...És akkor van pofája világlegjobbja fizetést kérni...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.04.10. 15:14:42

Fun fact:

Utána néztem az Ufea oldalán, az idei Bl szezonban egyedül a Milan elleni x alkalmával futott 8000m alatt - 7700 körül -, amúgy minden meccsen megfutotta a 8000m-t, általában 8100 körül szokott, de ha nagyon megy neki, akkor volt már 8600-as meccse is.

Emellett megjegyezném, hogy a hasonló játékstílusú Neymar és Ronaldo - sokat sprintelnek, hogy megverjék emberüket, úgyhogy rájuk se lehet fogni, hogy csak végig kocognának - meccsenként mindig 10000m körül vannak - már ha végigjátsszák, bár Neymar futott már 9500 körül úgy hogy le is cserélték. Zlatan 4 meccsét megnéztem, ahol végig tolta mindegyiken 8600 fölött futott, néztem a Münchenből is Mandzukicot - őt csak azért, hogy nézzek valaki másik középcsatárt is Ibra mellett, kíváncsi voltam ők mennyit futnak -, ő 10000m-eket robotol középen meccsenként, akár csak Robben meg Ribery. Pedig az utóbbi kettőtől is elvárják még a 90. percben is, hogy képes legyen 1v1-be megverni a védőjét..
Sajna a régi bl szezonokról ilyen futós statisztikát nem tudtam megnézni, pedig meglestem volna, hogy a 08/09-es, meg a 10/11-es szezonba mennyit futott Messi átlagosan meccsenként, bár gondolom akkor is ilyen 8-9000 körül.


Ezt most csak azért írtam, hogy a tegnapi teljesítményére az nem kifogás, hogy ő sose szokott sokat futni, mert ilyen a játékstílusa. Egy az, hogy hasonló játékstílussal is lehet bőven többet futni mint ő szokott, a fenti emberkék mutatják. De ha még ezt nem is nézzük, még magához képest is keveset mozgott..

Az meg, hogy 5 éve miatta nyerünk meg mindent folyamatosan nem ok arra, hogy ne szidjuk. Dinho mégtöbbet tett a klubért szerintem, mert ő hozta fel a középmezőnybe süllyedésből Bl győzelemig szinte, mégis értékelhetetlen volt a végére. Félre ne értsetek, nem eladni akarom Messit - bár az érte kapott pénzből megvehetnénk Suárezt/Agüerot és Hazardot/Reust is, motivált klasszisaink lennének Neymar mellé mindkét posztra elől!! :lol: -, de azért az már régen rossz hozzáállás, ha az eddigi futómennyiségét is képes alulmúlni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.04.10. 15:39:01-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.04.10. 14:19:30

Kicsit kezd elszállni magától a srác.
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 9645_n.jpg" target="_blank
=D>
zsovagi
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.03.23. 18:16:56

2014.04.10. 14:01:31

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... el-2327947" target="_blank

Tudom, már volt egy hasonló jellegű cikk posztolva, de itt látható minden játékos futómennyisége.
Ez alapján Messi tényleg nem igazán akart tegnap :-(
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.04.10. 13:27:40

eimenis1212 írta:
corol írta:
eimenis1212 írta:annyit azért hozzátennék az egészhez. Messi mostanában hamis 9-est játszik. Általában az ellenfél térfelétől az ellenfél tizenhatosáig terjedő területen mozog. Nyilván egy ilyen meccsen a feladata a következőkben lenne: 1. beindul üres területekre, hogy a védelem mögé bepasszolt labdákkal egy-az egyben mehessen a kapura. Ez már ki is lőhetjük rögtön, ugyanis az Atletico nagyon durván visszazárt. Ha visszaemlékszünk talán egyetlen egyszer!!! sem tudott egyetlen játékos üres területre beindulni, úgy hogy a védelem mögé került ( beleértve a szélsőinket is - ami sokat elmond az atletico védelméről). 2. feladata a neki bepasszolt labdákból - az ellenfél kapujától 25-35 méterre lévő sávban - próbál játékot szervezni/osztogatni/megbontani az ellenfél védelmét stb. Az atletico sokszor betömörülő védekezése (15-20 méteres sávban az ellenfél teljes csapata a saját térfelén) ezt megint nem tette lehetővé. 3. verzió visszalép labdákért - azaz kilép ebből a tömörült sávból, ami annyit jelent, hogy az ellenfél kapujától 40 méterre bóklászik - és innen próbál játékot szervezni. Ezt nem tette meg. Azt, hogy miért most hagyjuk... Szval neki a futóteljesítménye itt jelentkezhet. De ezt az atletico nyilván elég jól levédekezte. Persze visszajöhetett volna egy olyan ember akinek nem az a dolga védekezni ( és akkor a csigalassúságú xavi próbálkozott volna elől). A lényeg: ok-okozat. Nyilván ha nem tömörül ennyire az ellenfél, és hagyják területhez jutni akkor többet tud futni. De ezen a meccsen ha a statisztika miatt akart volna futni akkor a védekezésben lett volna lehetősége rá. Ez meg nem az ő dolga. Egyébként kíváncsi lennék ha már stat. a legutóbbi 5 bajnoki futóteljesítményére ( tuti nem ilyen szegényes- és akkor kérdem: komolyan azt gondoljátok, hogy egy kiesőjelölt ellen a La ligába jobban odateszi magát mint a BL elődöntőért)
Most talán nem kellene makacsul védened Messit ezért a - leírom - gyalázatos teljesítményért és hozzáállásért. Ha Messi SAJÁT dolga az álldogálás, akkor valóban rosszabbul végeztek a többiek mert ők futottak. Labdát adni annak lehet, aki mozog, beindul, állandóan a mozgásával is igyekszik megbontani a védelmet.
Messi futásteljesítménye nem csak ezen a meccsen kritikán aluli, megnézheted az utóbbi produkcióit, de a tegnap esti "játéka" statisztika nélkül, TV képernyőn is szembetűnően pocsék volt. A fő bajom, hogy nem is akart igazából focizni, annyira lerítt róla a közömbösség.
más perspektívából látjuk a dolgokat. Messi nem futott, aláírom. Viszont mennyivel magasztosabb az alibiző Cesc és Xavi. A folyton rontó Alves és Ini. A bénázó Bartra. A súlytalan Pedro és Alexis teljesítménye. Nekem ezzel van bajom. Megtalálni azt az embert akinek a legtöbbet köszönheti a barca az elmúlt években, viszont nem megtalálni a többi gyengét... Itt nem érzem az igazságosságot
Ki lehet kapni, ha mindent megteszünk a siker érdekében, de ez a "produkció"... Messi élen járt a semmittevésben (persze a többiek is szorgosan követték példáját), ezen sajnos nem változtatnak a múltbéli tettei.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.10. 13:22:46

Engem is zavar az egyre gyakoribb motiválatlansága,szerintem ha jövőre is ezt fogja csinálni akkor 2015 nyarán a vezetők is meg gondolják,hogy eladják-e. Pláne ha Neymar is beérik addigra.
Valamint az érte kapott lóvéból (minimum 100 millió) jöhetne még 1-2 SIKERÉHES klasszis:Reus,Aguero.
Nem,nem felejtettem el amit a csapatért tett,de anno Ronaldinho is a csapat húzóereje volt és ő is beleunt az agyonnyert állapotába.
Remélem Messi megnyeri a VB-ét és akkor jó kedvűen áll neki a szezonnak,mert bármennyire is összeesküvés elméletnek tűnik,én el tudom képzelni,hogy a VB miatt óvatosabb.
Láthatta pl Facao esetét is. Vagy ott van például Ronaldo is aki állítólag rendben van de még 2-0ás dortmundi vezetésnél sem állt be pedig nagyon rezgett a léc!Ő is gondolom mérlegel,hogy mennyit és mikor akar kockáztatni alig 2 hónappal a VB előtt.
Lehet ez mind nagy marhaság de én így látom a dolgokat. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
domi1991
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.04.02. 14:14:41
Tartózkodási hely: Kupuszina-Szerbia

2014.04.10. 13:21:13

http://www.sport.es/es/noticias/barca/m ... to-3246528" target="_blank


Lent irja h Messi 1,5 km-rel tobbet futott mint Pinto..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára domi1991 2014.04.10. 13:26:02-kor.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.10. 13:15:37

corol írta:
eimenis1212 írta:annyit azért hozzátennék az egészhez. Messi mostanában hamis 9-est játszik. Általában az ellenfél térfelétől az ellenfél tizenhatosáig terjedő területen mozog. Nyilván egy ilyen meccsen a feladata a következőkben lenne: 1. beindul üres területekre, hogy a védelem mögé bepasszolt labdákkal egy-az egyben mehessen a kapura. Ez már ki is lőhetjük rögtön, ugyanis az Atletico nagyon durván visszazárt. Ha visszaemlékszünk talán egyetlen egyszer!!! sem tudott egyetlen játékos üres területre beindulni, úgy hogy a védelem mögé került ( beleértve a szélsőinket is - ami sokat elmond az atletico védelméről). 2. feladata a neki bepasszolt labdákból - az ellenfél kapujától 25-35 méterre lévő sávban - próbál játékot szervezni/osztogatni/megbontani az ellenfél védelmét stb. Az atletico sokszor betömörülő védekezése (15-20 méteres sávban az ellenfél teljes csapata a saját térfelén) ezt megint nem tette lehetővé. 3. verzió visszalép labdákért - azaz kilép ebből a tömörült sávból, ami annyit jelent, hogy az ellenfél kapujától 40 méterre bóklászik - és innen próbál játékot szervezni. Ezt nem tette meg. Azt, hogy miért most hagyjuk... Szval neki a futóteljesítménye itt jelentkezhet. De ezt az atletico nyilván elég jól levédekezte. Persze visszajöhetett volna egy olyan ember akinek nem az a dolga védekezni ( és akkor a csigalassúságú xavi próbálkozott volna elől). A lényeg: ok-okozat. Nyilván ha nem tömörül ennyire az ellenfél, és hagyják területhez jutni akkor többet tud futni. De ezen a meccsen ha a statisztika miatt akart volna futni akkor a védekezésben lett volna lehetősége rá. Ez meg nem az ő dolga. Egyébként kíváncsi lennék ha már stat. a legutóbbi 5 bajnoki futóteljesítményére ( tuti nem ilyen szegényes- és akkor kérdem: komolyan azt gondoljátok, hogy egy kiesőjelölt ellen a La ligába jobban odateszi magát mint a BL elődöntőért)
Most talán nem kellene makacsul védened Messit ezért a - leírom - gyalázatos teljesítményért és hozzáállásért. Ha Messi SAJÁT dolga az álldogálás, akkor valóban rosszabbul végeztek a többiek mert ők futottak. Labdát adni annak lehet, aki mozog, beindul, állandóan a mozgásával is igyekszik megbontani a védelmet.
Messi futásteljesítménye nem csak ezen a meccsen kritikán aluli, megnézheted az utóbbi produkcióit, de a tegnap esti "játéka" statisztika nélkül, TV képernyőn is szembetűnően pocsék volt. A fő bajom, hogy nem is akart igazából focizni, annyira lerítt róla a közömbösség.
más perspektívából látjuk a dolgokat. Messi nem futott, aláírom. Viszont mennyivel magasztosabb az alibiző Cesc és Xavi. A folyton rontó Alves és Ini. A bénázó Bartra. A súlytalan Pedro és Alexis teljesítménye. Nekem ezzel van bajom. Megtalálni azt az embert akinek a legtöbbet köszönheti a barca az elmúlt években, viszont nem megtalálni a többi gyengét... Itt nem érzem az igazságosságot
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.10. 13:10:57

corol írta:
Yaya(07-10) írta:Messi mennyit sprintelt? elárulom semennyit...mindenki láthatta hányszor gyorsított fel. jóformán egyszer sem. a 6km sétálgatásból meg abból jött össze, hogy néha visszakocogott a félpályára. az ő mai futó teljesítményét valdés simán hozza egy átlagos meccsen. elsőként kellene letámadnia, vagy visszajönni labdáért és összjátékot kezdeményeznie Xavival és Iniestával, sergioval vagy alvessel. nem, ő sétált középen a védők gyűrűjében és várt...várt, de mire? haszontalan, szégyenletes teljesítmény volt tőle. egy pedroval 1000* több esélyünk lett volna továbbjutni, mert a többiek is tudják, hogy nincs a pályán messi, akitől várhatják a csodát.

Fogalmam sincs hogyan tud puyol, xavi, vagy Valdés szemébe nézni egy ilyen teljesítmény után. tőlük ilyet soha nem láthattál. alázat...ez az amiből semmit nem láttunk tegnap messitől. miközben ott ülnek a padon olyan játékosok, akik bármit megtennének,hogy játszhassanak. a saját társait, és a csapat szurkolóit köpi arcon ezzel a szenvtelen, gyalázatos magatartással. SZÉGYEN!!!
Nagyon egyetértek Veled, néhány topic társunk vszeg másik mérkőzést nézett tegnap este, mondjuk 4 évvel ezelőttit archívban.
értem én a ti oldalatokat is. Tényleg. És nem rosszból írom, de ha ez az elv vezérelné a játékosok adás-vételét amiről ti beszéltek akkor igen: Messit el lehetne adni. A Madridban meg CR-t szokták néha kipécézni, őt is el lehetne pattintani. Aztán, hogy a két csapatnak ki hozná össze azt a 30-50 liga gólt ( vagy mondjuk CR ez idénybeli BL góljait) az csak a jóisten tudja. Mert tegnap megkapta Alexis 30 perce, Pedro 20-ra a lehetőséget, de olyan súlytalanok voltak, amilyenek szoktak lenni a nagy csapatok ellen. Persze Alexis legalább fut, így megteheti azt, hogy feleannyi hasznot nem hajt a csapatnak, nem lehet tőle várni a megváltást, de legalább mérsékeltebben van megtalálva.

egyszer mutatóba de örülnék neki ha egy Classicon felállnánk a Alexis, Pedro, Tello csatársorral ( mer ugye Neymar is antikrisztus itt a fórumon), és így döbbenhetne pár ember, hogy mennyire mennénk elük komoly ellenfél ellen.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.04.10. 13:08:21

eimenis1212 írta:annyit azért hozzátennék az egészhez. Messi mostanában hamis 9-est játszik. Általában az ellenfél térfelétől az ellenfél tizenhatosáig terjedő területen mozog. Nyilván egy ilyen meccsen a feladata a következőkben lenne: 1. beindul üres területekre, hogy a védelem mögé bepasszolt labdákkal egy-az egyben mehessen a kapura. Ez már ki is lőhetjük rögtön, ugyanis az Atletico nagyon durván visszazárt. Ha visszaemlékszünk talán egyetlen egyszer!!! sem tudott egyetlen játékos üres területre beindulni, úgy hogy a védelem mögé került ( beleértve a szélsőinket is - ami sokat elmond az atletico védelméről). 2. feladata a neki bepasszolt labdákból - az ellenfél kapujától 25-35 méterre lévő sávban - próbál játékot szervezni/osztogatni/megbontani az ellenfél védelmét stb. Az atletico sokszor betömörülő védekezése (15-20 méteres sávban az ellenfél teljes csapata a saját térfelén) ezt megint nem tette lehetővé. 3. verzió visszalép labdákért - azaz kilép ebből a tömörült sávból, ami annyit jelent, hogy az ellenfél kapujától 40 méterre bóklászik - és innen próbál játékot szervezni. Ezt nem tette meg. Azt, hogy miért most hagyjuk... Szval neki a futóteljesítménye itt jelentkezhet. De ezt az atletico nyilván elég jól levédekezte. Persze visszajöhetett volna egy olyan ember akinek nem az a dolga védekezni ( és akkor a csigalassúságú xavi próbálkozott volna elől). A lényeg: ok-okozat. Nyilván ha nem tömörül ennyire az ellenfél, és hagyják területhez jutni akkor többet tud futni. De ezen a meccsen ha a statisztika miatt akart volna futni akkor a védekezésben lett volna lehetősége rá. Ez meg nem az ő dolga. Egyébként kíváncsi lennék ha már stat. a legutóbbi 5 bajnoki futóteljesítményére ( tuti nem ilyen szegényes- és akkor kérdem: komolyan azt gondoljátok, hogy egy kiesőjelölt ellen a La ligába jobban odateszi magát mint a BL elődöntőért)
Most talán nem kellene makacsul védened Messit ezért a - leírom - gyalázatos teljesítményért és hozzáállásért. Ha Messi SAJÁT dolga az álldogálás, akkor valóban rosszabbul végeztek a többiek mert ők futottak. Labdát adni annak lehet, aki mozog, beindul, állandóan a mozgásával is igyekszik megbontani a védelmet.
Messi futásteljesítménye nem csak ezen a meccsen kritikán aluli, megnézheted az utóbbi produkcióit, de a tegnap esti "játéka" statisztika nélkül, TV képernyőn is szembetűnően pocsék volt. A fő bajom, hogy nem is akart igazából focizni, annyira lerítt róla a közömbösség.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.10. 12:57:00

annyit azért hozzátennék az egészhez. Messi mostanában hamis 9-est játszik. Általában az ellenfél térfelétől az ellenfél tizenhatosáig terjedő területen mozog. Nyilván egy ilyen meccsen a feladata a következőkben lenne: 1. beindul üres területekre, hogy a védelem mögé bepasszolt labdákkal egy-az egyben mehessen a kapura. Ez már ki is lőhetjük rögtön, ugyanis az Atletico nagyon durván visszazárt. Ha visszaemlékszünk talán egyetlen egyszer!!! sem tudott egyetlen játékos üres területre beindulni, úgy hogy a védelem mögé került ( beleértve a szélsőinket is - ami sokat elmond az atletico védelméről). 2. feladata a neki bepasszolt labdákból - az ellenfél kapujától 25-35 méterre lévő sávban - próbál játékot szervezni/osztogatni/megbontani az ellenfél védelmét stb. Az atletico sokszor betömörülő védekezése (15-20 méteres sávban az ellenfél teljes csapata a saját térfelén) ezt megint nem tette lehetővé. Nem voltak bepasszolt labdák, ha meg voltak nem volt terület. 3. verzió visszalép labdákért - azaz kilép ebből a tömörült sávból, ami annyit jelent, hogy az ellenfél kapujától 40 méterre bóklászik - és innen próbál játékot szervezni. Ezt nem tette meg. Azt, hogy miért most hagyjuk... Szval neki a futóteljesítménye itt jelentkezhet. De ezt az atletico nyilván elég jól levédekezte. Persze visszajöhetett volna egy olyan ember akinek nem az a dolga védekezni ( és akkor a csigalassúságú xavi próbálkozott volna elől). A lényeg: ok-okozat. Nyilván ha nem tömörül ennyire az ellenfél, és hagyják területhez jutni akkor többet tud futni. De ezen a meccsen ha a statisztika miatt akart volna futni akkor a védekezésben lett volna lehetősége rá. Ez meg nem az ő dolga. Egyébként kíváncsi lennék ha már stat. a legutóbbi 5 bajnoki futóteljesítményére ( tuti nem ilyen szegényes- és akkor kérdem: komolyan azt gondoljátok, hogy egy kiesőjelölt ellen a La ligába jobban odateszi magát mint a BL elődöntőért)
Válasz küldése