Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2008.07.30. 23:06:44

"
Az meg már nagyon off lenne, ha a "Miért jó az nekünk, ha egy fél évig lesérült húzóemberünknek kicsengetjük a sokmillióeurót?" kérdést taglalnánk. Csak hogy a Klubok szemszögéből is nézzük a dolgot. Profi "cégek", a pénz az első mindenhol. Üzlet, (sajnos-nem sajnos) ez van"

ugye a barca több,mint egy klub...
akkor talán beléd is szorulhatna némi empátia...
én meg azt mondom:messi helyében azonnal más csapatot keresnék,ha nem engednek el...
talán találna...
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.30. 23:00:22

barca99 írta:Ugyanmár... ne Laporta égjen már, mert a FIFA belepofázik olyanba, amihez köze nincs. Vagy csak szimpla Laporta-fóbia srácok? :D Blatter csak akkor hülye, ha a ronaldot rabszolgának hívja, akkor nem, amikor nem FIFA által szervezett fociba szól bele (mellesleg ugye a Schalke és a Werder elnöke is érintett).

Ennek ellenére szerintem is az lenne a korrekt, ha Messi dönthetne a sorsáról, és tiszteletben tartanák a véleményét.

Az meg már nagyon off lenne, ha a "Miért jó az nekünk, ha egy fél évig lesérült húzóemberünknek kicsengetjük a sokmillióeurót?" kérdést taglalnánk. Csak hogy a Klubok szemszögéből is nézzük a dolgot. Profi "cégek", a pénz az első mindenhol. Üzlet, (sajnos-nem sajnos) ez van.
Tudomásom szerint a FIFA a labdarúgás legfőbb nemzetközi szerve, ergo: mindenhez köze van, ami ezzel a sportággal kapcsolatos.
Nem kellene mindent holmi Laporta-fóbiába csomagolni, mert semmi köze sincs ehhez. Miattam hívhatnák az elnököt Rosellnek is, és ha hasonló véleményen lenne, mint Laporta, ugyanezt gondolnám. Talán nem kellene olyasmit belemagyarázni a dolgok mögé, aminek nincs alapja. Vagy talán nem írhatom le a véleményemet a hátralevő 2 évben Senor Laporta valamely döntéséről?
Az olimpiai labdarúgó torna a FIFA keretébe tartozik, hiszen FIFA-bírók fújják a sípot, a FIFA kötelékébe tartozó játékosok rúgják a bőrt, Herr Blatter NOB-tag. Még milyen indokot hozzak fel. Zöldséget nem kellene írni. A nagy felzúdulással azt érik el, hogy a férfi labdarúgó torna is hivatalos FIFA-esemény lesz, mint a női, aztán akkor semmiféle apellátának sem lesz helye.
Kép
Avatar
Messi-#19
Capitá del Barça
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2007.12.17. 09:42:15
Tartózkodási hely: Barcelona

2008.07.30. 22:51:41

Varga Tamás írta:
Laporta meg azt nyilatkozza, hogy nem fogadja el a FIFA döntését, és a Sportdöntő-bírósághoz fordul. Megteheti, de felesleges, mert nem fognak neki igazat adni. Csak magát égeti le.
legalább látják a szurkolók hogy hajt a csapat érdekében :lol:
Kép
Més que un club
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.07.30. 22:48:56

Ugyanmár... ne Laporta égjen már, mert a FIFA belepofázik olyanba, amihez köze nincs. Vagy csak szimpla Laporta-fóbia srácok? :D Blatter csak akkor hülye, ha a ronaldot rabszolgának hívja, akkor nem, amikor nem FIFA által szervezett fociba szól bele (mellesleg ugye a Schalke és a Werder elnöke is érintett).

Ennek ellenére szerintem is az lenne a korrekt, ha Messi dönthetne a sorsáról, és tiszteletben tartanák a véleményét.

Az meg már nagyon off lenne, ha a "Miért jó az nekünk, ha egy fél évig lesérült húzóemberünknek kicsengetjük a sokmillióeurót?" kérdést taglalnánk. Csak hogy a Klubok szemszögéből is nézzük a dolgot. Profi "cégek", a pénz az első mindenhol. Üzlet, (sajnos-nem sajnos) ez van.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2008.07.30. 20:01:50

okés, Tamás, mondtam, attól függetlenül, h ebben a szituban abszolút a barca pártján vagyok, mindenképpen megadnám a lehetőséget a gyereknek, h ő döntse el, h merre hány méter. utána a döntését persze tiszteletben tartanám.
ezzel együtt azért egy olimpia (legalábbis a futball szempontjából) talán nem ugyanaz, mint egy vb vagy akár egy kontinens-torna, így sztem joggal verheti a víz laportáékat amiatt, h hogyan fog messi hazajönni onnan, pláne, h a mostani két-három héten kívűl a maradék 49 hétben ők állnak mindent a gyerekkel kapcsolatban. egy esetlegesen x hónapra kieső messi kumma nagy problémákat tudna okozni a csapatnak, de mindenképpen bízom abban, h max csak a kutyahústól fogja elcsapni odakint a hasát, más baja nem lesz.
de még ennyi gáz se legyen.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2008.07.30. 20:01:34

remélem nem sérül le, de ezmellett meg örülök is a döntésnek, mert Messi szeretett volna menni, és megérdemli, hogy részt vegyen az olimpián. Egy Barcelonának meg túl kell jutni a bl selejtezőn akkor is, ha 5 játékos hiányzik, így Messi hiányára nem szabad fogni semmit. Meg legalább még egy érv Eto'o maradása mellett mert most mégnagyobb szükség lesz az Henry-val alkotott csatárduójukra. Messi helyén meg bizonyíthat Hleb a jobboldalon.
Kép
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.30. 19:53:10

Igen, Boixos van igazság abban, amit leírtál. de az mennyivel lenne másabb, ha egy skót dudás vagy egy cseh sörcsapoló rúgná le Messit. A végeredmény ugyanaz lenne. Tudomásul kell venni, hogy egy játékosnak nemcsak a Klubja, hanem a Hazája iránt is kötelezettségei vannak. Leo tett már annyit a Barcelonáért, hogy ilyesmivel nem haragítjuk magunkra, nem romboljuk a Klub és az argentin zsenink példás kapcsolatát. Ha ő el szeretne menni az olimpiára, és 23 éven aluli, akkor ehhez joga van.
Laporta meg azt nyilatkozza, hogy nem fogadja el a FIFA döntését, és a Sportdöntő-bírósághoz fordul. Megteheti, de felesleges, mert nem fognak neki igazat adni. Csak magát égeti le.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2008.07.30. 19:37:15

én tökéletesen meg tudom érteni és el tudom fogadni a barca álláspontját ezügyben, attól függetlenül, h ha a gyereknek fontos ez az olimpiai cirkusz (ami azért egy futballistánál nem a plafon, de ezt inkább döntse el az adott játékos), akkor hadd menjen.
nagyon nem tetszik, amikor a fifa keménykedik olyan klubokkal, akik súlyos pénzeket fektetnek egy-egy játékosukba, éppen ezért valamilyen szinten figyelembe kell(ene) venni az ő érdekeiket is az ilyen jellegű szitukban. biztos vagyok benne, h a barca nem amiatt parázik, h nem jutna túl a bl-selejtezőn messi nélkül, ellenben attól joggal tarthatnak, h mondjuk egy magasan kvalifikált pápua védő ott harapja ketté a gyereket, ahol az a legvastagabb.
reméljük, inkább élménnyekkel, mint orvosi beutalókkal gazdagodva jön vissza messi a kínaiaktól.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2008.07.30. 15:56:31

A FIFA végre pontot tett a huzavona végére,talán a vezetésnek is rá kéne jönnie,h kár kötni az ebet a karóhoz. :roll: Szimpatikus döntés ez számomra,örülök,h LEO mehet az 5karikás játékokra. =D> A kissrác még alakítson egy nagyot este a ficsó ellen,aztán go Peking!Kívánom számára,h hódítsa meg Kínát egy tőle megszokott zseniális teljesítménnyel,ezzel egyszersmind megalapozva egy frenetikus szezont,aminek a vége egy szép kerek Aranylabda légyen!!! 8) \:D/
VISCA EL MESSI!!!! :-({|=
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.07.30. 15:52:58

Pont a fizikai felkészítés során megy el, amikor pedig a sérülésveszélyre is külön figyelnek az elmúlt év tapasztalatai alapján. Talán mondjuk mégsem annyira para ebből a szempontból... de nem tudom kiket kaphatunk a selejtezőben, de ha egy világ- és európabajnokokkal teli csapat nem képes túljutni a selejtezőn Messi nélkül, az gáz. Ahogy az is kellemetlen, hogy ennyire félni kell.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.30. 15:50:17

lui1698 írta:Nem tudjátok véletlenül mikor lesznek az Olimpiai foci meccsek?
És, hogy melyik csatorna közvetíti?
Előre is kösz!
A hivatalos nyitónap előtt, augusztus 6-án lesznek az első meccsek. És szerintem az eurosporton megnézheted.
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2008.07.30. 15:48:37

Nem tudjátok véletlenül mikor lesznek az Olimpiai foci meccsek?
És, hogy melyik csatorna közvetíti?
Előre is kösz!
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.07.30. 15:47:46

Marci írta:Kicsit megtépázódott számomra a "több mint egy klub" jelző.
Szerintem mondjuk inkább a felkészülés miatt akarták visszatartani, mint a selejtező miatt.
Szerintem meg pont hogy a BL-selejtezők miatt. Egy ekkora profinak, ennyire elszánt, alázatos hozzáállással, mint Messi, nem az a 2 hét fog hiányozni, amit távol tölt a felkészüléstől. Egyértelműen az ikont akarták védeni a selejtezőre. Hát most meg is szívták. Már az egy abberált ötlet, hogy Laporta itt akadékoskodik a válogatottakkal szemben. Egy labdarúgónak ugyanúgy a válogatott a legnagyobb megtiszteltetés, mint bármely más sportolónak. Laporta meg azért küzd, hogy a nemzeti szövetségek még fizessenek is, ha elengedjük a sztárjainkat? Ez egy abszurd dolog, ő sem gondolhatja komolyan. Viszont a klubunkat kajakra leégeti ezekkel a kedves kis húzásaival. Fellebezni meg felesleges, úgyis bukó, csak tovább égünk majd...
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2008.07.30. 15:42:54

Kicsit megtépázódott számomra a "több mint egy klub" jelző.
Szerintem mondjuk inkább a felkészülés miatt akarták visszatartani, mint a selejtező miatt.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.30. 15:14:49

Én örülök ennek a döntésnek, az egyetlen elfogadható és korrekt döntés lehetett. A klub vezetése pedig mélységesen szégyellje magát, mert undorítóan álltak a dologhoz. Ha Messi nélkül nem jutnak tovább a selejtezőn, akkor a szakmai vezetés ássa el magát. Megfosztani egy 21 éves fiatalembert élete egyik nagy lehetőségétől, hogy egy Olimpián képviselje hazáját, gusztustalan. Én még a szerződésemet is felbontottam volna, ha nem engedtek volna el. Hat lóval sem lehetett volna visszatartani.
Kép
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2008.07.30. 15:01:04

Örülök hogy elengedték, nem lett volna jó ha konfliktusai lettek volna a klubbal. Remélem nem fog lesérülni az olimpián.
Mellesleg meg szerintem ő lessz az argentinok csapatkapitánya, továbbá elég érdekes lehet majd egy brazil-argentin meccs (ha összejön), mert akkor messi vs roni :o
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
van Bommel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2005.12.07. 15:42:36
Tartózkodási hely: Szarvas,Szeged

2008.07.30. 14:55:30

El kellett volna engedni, nem kellett volna vitázni. A BL selejtezőt akkor is hozni kell, ha én védek :D
Avatar
Carles Puyol Saforcada
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2008.07.02. 13:09:52
Tartózkodási hely: Budapest, 22.

2008.07.30. 14:51:14

nem olyan nagy probléma
persze Messi nélkül nehéz lesz meg minden, de ott van még számos klasszis támadó akik remekül tudnák ellátni a feladatát Messinek.
például:Pedrito,Bojan,Eto'o, szóval így is hozni kell a kötelezőt
és igaza van a FIFÁnak hogy itt a vissza nem térő alkalom had játszon már Olimpián ha szeretne! :wink:
Neki nem jelent nagy kiesést mert úgyis vissza tud majd hangolódni a Barcára addig meg had játszanak a cserék,akik a szezonban majd többnyire a padon fognak csücsülni :lol:
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2008.07.30. 14:40:11

Szerintem szánalmas a Barca hozzáállása, Messi nélkül is hozni kell a BL-selejtezőt, ráadásul ez egy feszültségforrás a játékos és a klub között.
Ezt beláthatná a vezetőség, a Barca egyébként pedig nem kaphat olyan ellenfelet, akitől ne lenne szégyen kikapni Messi nélkül is. Meg kell mutatni, hogy muzsikál csapatként a társaság.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2008.07.30. 14:34:01

MessiFan írta:
danianevem írta:Még mindig nem értem... :cry: Miért nem lehet elengedni Messi-t? Ne mondjátok, hogy nélküle már semmi a Barca! Bármilyen remek játékos is tudnunk kell pótolni!!! És szerintem tudjuk is; és akkor mi lenne ha fél évre esne ki? Világ vége? Nem hiszem...
És kivel pótolnád??
Én megfelelnék azzal, amit Xavinho írt... Ha Messi "olimpiázni akar, hát legyen; ha nem engednénk rá akkor duzzogna... Gondolom én.
laxa1990
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2008.05.04. 13:14:25
Tartózkodási hely: Újszalonta

2008.07.30. 14:26:24

baas11 írta:
carlos1991 írta:
Carles Puyol Saforcada írta: ezen megy a vita!!!
szerinted la portáék mért nem akarják elengedni?
pont azért hogy játszhasson a bl selejtezőkön :wink:
tehát nem fog majd pályára lépni :(

sztem nem a selejtezők miatt nem akarják elengedni.....mint már leíírtam a sérülésveszély itt a fő gond....
Kétlem,ennyi erővel a selejtezőkön is lesérülhet...inkább az lehet a baj h egyenlőre nyílvánvaló ,h nélküle nem ugy muzsikál a támadás mint kéne...meg egyébként is egy Messit én se szívesen engednék el ,pláne most !De remélem menni fog és meg is nyerik,és közbe kiderül h élesbe a csapat mit tud kezdeni nélküle!
sztem menjen csak messi, nélküle is meg tudják csinálni a BL-selejtezőt remélhetőleg
Kép
By Poldi
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2008.07.30. 14:21:16

carlos1991 írta:
Carles Puyol Saforcada írta:
davi10 írta:Ha megy az Olimpiára a BL selejtezőkön tud majd játszani?
ezen megy a vita!!!
szerinted la portáék mért nem akarják elengedni?
pont azért hogy játszhasson a bl selejtezőkön :wink:
tehát nem fog majd pályára lépni :(

sztem nem a selejtezők miatt nem akarják elengedni.....mint már leíírtam a sérülésveszély itt a fő gond....
Kétlem,ennyi erővel a selejtezőkön is lesérülhet...inkább az lehet a baj h egyenlőre nyílvánvaló ,h nélküle nem ugy muzsikál a támadás mint kéne...meg egyébként is egy Messit én se szívesen engednék el ,pláne most !De remélem menni fog és meg is nyerik,és közbe kiderül h élesbe a csapat mit tud kezdeni nélküle!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2008.07.30. 13:46:16

MessiFan írta:
danianevem írta:Még mindig nem értem... :cry: Miért nem lehet elengedni Messi-t? Ne mondjátok, hogy nélküle már semmi a Barca! Bármilyen remek játékos is tudnunk kell pótolni!!! És szerintem tudjuk is; és akkor mi lenne ha fél évre esne ki? Világ vége? Nem hiszem...
És kivel pótolnád??
Én mondjuk akkor egy 4-4-2-vel:
Iniesta-Xavi-Toure-Hleb
Eto'o-Henry
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2008.07.30. 13:39:30

danianevem írta:Még mindig nem értem... :cry: Miért nem lehet elengedni Messi-t? Ne mondjátok, hogy nélküle már semmi a Barca! Bármilyen remek játékos is tudnunk kell pótolni!!! És szerintem tudjuk is; és akkor mi lenne ha fél évre esne ki? Világ vége? Nem hiszem...
És kivel pótolnád??
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2008.07.30. 13:36:44

Még mindig nem értem... :cry: Miért nem lehet elengedni Messi-t? Ne mondjátok, hogy nélküle már semmi a Barca! Bármilyen remek játékos is tudnunk kell pótolni!!! És szerintem tudjuk is; és akkor mi lenne ha fél évre esne ki? Világ vége? Nem hiszem...
Válasz küldése