Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2015.02.18. 23:41:22

Csbal írta:
Zolee23 írta:komolyan. miért gondolod óriási terhelésnek vannak kitéve ezzel a heti 1-2 meccsel? sportoltál valaha az életedben?

mondjuk ez csak fociban divat, hogy 1 meccset 1 hétig pihennek.
te is aztan komoly sportot űzhettél, ilyen hsz után. Heti kettőt tolnak a legnagyobb iramban, sztem a seg.eden vennéd a levegőt egy támadás és egy védekezés után. Plusz a meccsek között edzések is vannak. A kérdés az h te sportoltál e valaha???
Helo :)

Rengeteget olvasom a fórumot de keveset írok, mert nincs időm...de emellet nem tudok szó nélkül elmenni :) Én sohasem fociztam profi szinten, de jégkorongoztam, ott a heti 3-4 meccs az alap és nem focista tempóban..:) Érdemes követni a Magyar jégkorongban csak a Fehérvár meccseit.. Szóval én sem értem ezt a fáradtság dolgot...
Tiziano Crudeli fan :!:
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.02.18. 20:12:08

Zolee23 írta:komolyan. miért gondolod óriási terhelésnek vannak kitéve ezzel a heti 1-2 meccsel? sportoltál valaha az életedben?

mondjuk ez csak fociban divat, hogy 1 meccset 1 hétig pihennek.
te is aztan komoly sportot űzhettél, ilyen hsz után. Heti kettőt tolnak a legnagyobb iramban, sztem a seg.eden vennéd a levegőt egy támadás és egy védekezés után. Plusz a meccsek között edzések is vannak. A kérdés az h te sportoltál e valaha???
MR. TROMORT777

2015.02.18. 18:58:12

Most ez megint olyan dolog, hogy semmi konkrétumot nem tudunk. Ha Ő és a csapat úgy ítéli meg, hogy edzhet akkor váljék egészségére. Nyílván nem a kerítésen bemászva ment edzeni amikor Lucho mesterlövészei nem figyeltek. Illetve azt sem tudjuk mit csinált. Mi van ha 3 órán át csak szabadikat és tiziekt lőtt. Az nem egy túl nagy terhelés.
Tény, a mai labdarúgásban majdnem, hogy gépek fociznak. Minden téren maximálisan kihasználva a testüket és fizikai képességüket. De ennek megfelelően kellően figyelve van rájuk. Nem kell túldramatizálni. Amíg ki lehet sajtolni belőlük 60+ meccseket addig ki is fognak. De senki érdeke sem az, hogy tönkremenjenek.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.18. 18:39:46

tovább gondolva egy kissé..:
az igénybevételek az egyes sportfajtáknál nem azonosak és főleg nem azonos mértékben terhelik a testet.
mint a "kritikus út" hajdanán egy tervezési metódus volt...a projekt megvalósításában nem lehetett csúszás a kritikus úton. a focistáknál gondolom ilyen lehet az izületek, és a különböző futó,rúgó izomcsoportok, a térd a boka...stb.
csak arra gondolok, hogy itt nem egy egyszerű regenerálható fáradtságról hanem egy nehezebben karbantartható kifáradásról lehet szó a különösen igénybevett testrészeken.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.18. 18:05:08

Zolee23 írta:komolyan. miért gondolod óriási terhelésnek vannak kitéve ezzel a heti 1-2 meccsel? sportoltál valaha az életedben?

mondjuk ez csak fociban divat, hogy 1 meccset 1 hétig pihennek.
Azért a Barca januárjára men mondható, hogy tingli-tangli meccsek voltak és bizony voltak nagyiramu meccseink zsinórba. Azèrt, ha a fentieket egy magyar NB1-re mondtad volna, akkor alàírom, hogy felesleges pihenteti, de azért a spanyol kupa, vagy bajnoki men az a kategória. Itt egy meccs alatt töbet futnak, mint az egész NB1. És akkor, hogy ne legyek off, Leo sem azért gyakorol, emert annyira fitt, hanem, mert úgy érzi szüksége van rá.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.18. 16:01:53

komolyan. miért gondolod óriási terhelésnek vannak kitéve ezzel a heti 1-2 meccsel? sportoltál valaha az életedben?

mondjuk ez csak fociban divat, hogy 1 meccset 1 hétig pihennek.
Nem sportoltam semmit, miért? :oops: De szeretem a lol-t és a wow-ot. (bármik is legyenek azok...) A sport tv-n szoktak lenni összefoglalók, azokat is meg szoktam nézni, és abbó' úgy tűnik, hogy van iram.


Egyébként gondolom az NBA és társaira gondolsz, hogy két három naponta meccselnek. Tönkre is megy mindenki :D Attól függetlenül is, hogy ott is vannak negyven éves játékosok, de milyen áron.... Jobb esetben focisták között nem akkora a műtöttek száma.

És félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy sajnálom őket, de azért ez a minek pihenni dolog elég viccesen hangzott. ;)
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.18. 15:42:19

Zolee23 írta:
Capon írta:Jó "látni" Messinek milyen példás a hozzáállása, hogy még ilyenkor is elmegy edzeni, de szerintetek nem lenne célravezetőbb ilyenkor pihenni?
heti 1-2 meccset játszanak, annak is egy része alibi. nem igen van mit kipihenni.
Hidd el, az itt lévők többségének (beleértve magamat is, senkit nem megsértve) havi egy meccset is nehezére esne lejátszani a táplálkozása, életmódja, stb. miatt. Ezek az emberek profi sportolók, egy meccset nagyon magas fizikai terheléssel tudnak végigjátszani úgy, hogy közben mentálisan sem fáradnak el legalább 60-70 percig, ha a maximumot nyújtják. A pillanatnyi erőállapot nagyon sok mindentől függ - leginkább fejben dől el -, de ha egy Toni Kroos német világbajnok labdarúgó azt mondja, hogy sok az a terhelés, amit szezononként kapnak, el is hiszem neki.

Azt meg szerintem nem érdemes gondolni, hogy dopping nincsen. Heti 2 meccset a többi napon edzéssel nehezen lehet végigtolni kox nélkül úgy, ahogy ezek a játékosok.

Nemrég a svéd Rasmus Elmnek kellett abbahagyni a labdarúgást (legalábbis magasabb szinten biztosan), mert közölték vele, hogy meg fog halni a gyomorproblémái miatt, ha folytatja. Ránézek és egy rakás hormon az egész ember, nem hinném, hogy ez a gyomorbántalom egy születési rendellenesség lenne nála - meg ugye Messi hányásai minden rosszindulat nélkül, hogy ne legyen off -, és akkor nem beszéltünk azokról, akik meghalnak a pályán. Én azt vallom ebben a témában, hogy vannak szerencsések és szerencsétlenebbek, van aki megússza, mert bírja a szervezete, de aki rosszul reagál ezekre a szerekre, az életével játszik. Persze ez már így is nagyon off meg óriási vitatéma lehetne.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.02.18. 15:34:33

Ha nem lennének kitéve nagy terhelésnek, akkor hidd el, a FIFA, UEFA, nemzeti szövetségek évi 120 meccset követelnének a játékosoktól, merthogy bírják. A 60 is sok. És a focit sok szempontból nem lehet összehasonlítani más sportokkal. Ezek a srácok maximális kondival, tökéletes fizikummal bírják ki azt az évi kb 60 meccset, vagy sérülnek bele az ötvenedikbe, miközben a legjobb orvosok, fizikoterapeuták dolgoznak velük, és kapják a legjobb regeneráló (és persze egyéb) cuccokat.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.02.18. 15:29:32

Zolee23 írta:komolyan. miért gondolod óriási terhelésnek vannak kitéve ezzel a heti 1-2 meccsel? sportoltál valaha az életedben?

mondjuk ez csak fociban divat, hogy 1 meccset 1 hétig pihennek.
Normális életmóddal, felkészüléssel valóban nem lehet probléma egy sportolónak a fociban a 3-4 naponkénti terhelés. Gond akkor jelentkezhet, ha közben utazás, idegen helyen alvás, idő eltolódás, a megszokott ritmus felborulása, sérülés következtében zavar keletkezik. Van, aki ezt nehezebben viseli.
A Barca esetében azért a mérkőzések többsége nem öldöklő iramú, a második félidőben már gyakran lehet "rápihenni"
Messiről egyébként köztudott, hogy állandóan játszani akar, komolyan megsértődik, ha az edzők egyszer-egyszer pihentetni akarják. Na persze ez sem egy normális állapot, de mint tudjuk Ö nem ebből a galaxisból származik. [-X :D
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.18. 15:02:22

komolyan. miért gondolod óriási terhelésnek vannak kitéve ezzel a heti 1-2 meccsel? sportoltál valaha az életedben?

mondjuk ez csak fociban divat, hogy 1 meccset 1 hétig pihennek.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.18. 14:07:42

[quote]heti 1-2 meccset játszanak, annak is egy része alibi. nem igen van mit kipihenni./quote]

Ezt komolyan leírtad? :mrgreen: =D>
Kép
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.18. 13:40:23

Capon írta:Jó "látni" Messinek milyen példás a hozzáállása, hogy még ilyenkor is elmegy edzeni, de szerintetek nem lenne célravezetőbb ilyenkor pihenni?
heti 1-2 meccset játszanak, annak is egy része alibi. nem igen van mit kipihenni.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.02.18. 06:06:17

MessiNeymarSuarez írta:"A Barcelona csapatánál ma szabadnapot kaptak a játékosok, ennek ellenére Messi 3 órát edzett."

Széép, öröm látni ezt a mostani Messit =D>
De ugye kiégett és el kell adni mert csak lehúzza a csapatot [-X
Hát most aztán tényleg sok pénzt lehetne csinálni belőle :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.02.17. 23:02:51

Capon írta:Jó "látni" Messinek milyen példás a hozzáállása, hogy még ilyenkor is elmegy edzeni, de szerintetek nem lenne célravezetőbb ilyenkor pihenni?
2 és fél-3 éven keresztül sétált a pályán, volt ideje pihenni :D.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.02.17. 23:00:01

Jó "látni" Messinek milyen példás a hozzáállása, hogy még ilyenkor is elmegy edzeni, de szerintetek nem lenne célravezetőbb ilyenkor pihenni?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10106
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.17. 22:24:56

"A Barcelona csapatánál ma szabadnapot kaptak a játékosok, ennek ellenére Messi 3 órát edzett."

Széép, öröm látni ezt a mostani Messit =D>
De ugye kiégett és el kell adni mert csak lehúzza a csapatot [-X

BarcafanTomee: Széép, ráadásul a gólpassz rekordot is mesterhármassal döntötte meg :mrgreen:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.02.17. 19:45:28

Messi mind a 106 gólpassza a ligában. Minden egy Classicón kezdődött 8)

https://www.youtube.com/watch?v=zVjSh-b205k" target="_blank

A mai plussz munkájáért meg jár neki a pacsi. =D>
tothnandor1
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.25. 12:35:37

2015.02.17. 08:39:25

danianevem írta:
szarvasember írta:Ráadásul még kupában és BL-ben is volt nem egy jobb lábbal szerzett gólja szval =D> :roll:
Hogy pontosan mennyit lőtt jobbal, azt nem tudom, de az Apoel ellen meglőtte az első csak jobblábas mesterhármasát is.

más: A már talán jól ismert "mérföldköves táblázat". Lassan már nem lesz rekord sem, csak a kerek számok. 8) Amikor jöttek a cikkek, hogy el kellene adni, hát én is elgondolkodtam rajta, sőt bizonyos feltételek mellett el is adtam volna. Szerencsére jól rá(m) cáfolt a mostani teljesítményével. Jó újra látni a Bolhát.
Én akkor sem és most sem értem magát a gondolatot sem. Leót eladni??? Attól, mert felhő takarja el a napot, attól még ott van és előbb utóbb szétszaggatja, elkergeti azt.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.02.16. 15:26:50

Lassan már természetesség-számba mennek a mesterhármasai, éppen úgy, mint a jobb lábbal szerzett góljai, amiből idén sok van. Meglepően jól használja a jobbost, úgy látszik még ő is tud még miben fejlődni. Idén abszolút ebben lépett előre nagyon sokat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.16. 11:39:12

szarvasember írta:Ráadásul még kupában és BL-ben is volt nem egy jobb lábbal szerzett gólja szval =D> :roll:
Hogy pontosan mennyit lőtt jobbal, azt nem tudom, de az Apoel ellen meglőtte az első csak jobblábas mesterhármasát is.

más: A már talán jól ismert "mérföldköves táblázat". Lassan már nem lesz rekord sem, csak a kerek számok. 8) Amikor jöttek a cikkek, hogy el kellene adni, hát én is elgondolkodtam rajta, sőt bizonyos feltételek mellett el is adtam volna. Szerencsére jól rá(m) cáfolt a mostani teljesítményével. Jó újra látni a Bolhát.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.02.16. 11:25:08

sasi1 írta:
Normandia írta:Akkor ezt meg kell ünnepelni, mondjuk egy mesterhármassal simán elégedettek leszünk. :mrgreen:
Úgy néz ki, hogy ez bejött.
Kis érdekesség: Messi rekord szezonjában a 2011/12-ben 50 gólt lőtt a ligában (CR 46-ot), és akkor a 23. forduló után pont úgy álltak, mint most (ha Messi nem lő többet a hátralevő 10 percben..):
http://kepfeltoltes.hu/150215/2013-15_w ... es.hu_.jpg" target="_blank
A bajnoki címet pedig a Real gyűjtötte be, szóval túl sokra nem mentünk ezzel az 50 góllal. Részemről inkább évekig legyen aranycipős a zselés, miközben a Barca a bajnoki címeket gyűjtögeti.
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2015.02.16. 10:50:05

salas9 írta:
szarvasember írta:A szezonban már biztos vagyok benne h +10 gólját jobbossal rúgta. Valaki esetleg pontosabb info? 8)
NSO: "Csak viszonyításképpen: Messi a rosszabbik lábával már tíz gólt szerzett a bajnokságban. Annyit, amennyit Bale a két lábával és a fejével összesen…" :D
Köszönöm:) Ráadásul még kupában és BL-ben is volt nem egy jobb lábbal szerzett gólja szval =D> :roll:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2015.02.16. 10:34:39

szarvasember írta:A szezonban már biztos vagyok benne h +10 gólját jobbossal rúgta. Valaki esetleg pontosabb info? 8)
NSO: "Csak viszonyításképpen: Messi a rosszabbik lábával már tíz gólt szerzett a bajnokságban. Annyit, amennyit Bale a két lábával és a fejével összesen…" :D
Kép
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2015.02.16. 10:18:28

Nem tudom ki figyelt még fel rá rajtam kívül de a tegnapi három találatából kettőt újfent jobb lábbal értékesített. Mindig van hova fejlődni az embernek úgy látszik, még Messinél is ígyvan :D
A szezonban már biztos vagyok benne h +10 gólját jobbossal rúgta. Valaki esetleg pontosabb info? 8)
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2015.02.15. 18:40:19

Normandia írta:Akkor ezt meg kell ünnepelni, mondjuk egy mesterhármassal simán elégedettek leszünk. :mrgreen:
Úgy néz ki, hogy ez bejött.
Kis érdekesség: Messi rekord szezonjában a 2011/12-ben 50 gólt lőtt a ligában (CR 46-ot), és akkor a 23. forduló után pont úgy álltak, mint most (ha Messi nem lő többet a hátralevő 10 percben..):
http://kepfeltoltes.hu/150215/2013-15_w ... es.hu_.jpg" target="_blank
Válasz küldése