Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.07. 16:13:47

Bocsi, hogy megtöröm a gazdasági-taktikai vonalat, ami most épp megy, annak ellenére, hogy amúgy elég érdekes téma. Visszaolvastam, de nem láttam reakciót a döntőbe jutásra, és gondoltam gratulálnék itt neki.

Én személy szerint a múltja megkoronázása miatt örülnék, ha kapna még egy aranylabdát, mert nem hatszor volt ő az év legjobbja, és ha nem számítana a csapataiban elért eredmény, hanem egyszerűen a világ legjobbját díjaznák, akkor reálisan szerintem minimum 8-10 körül kellett volna kapnia. Ez talán az utolsó dobása, ha megnyernék a Copát, talán ő lenne a legesélyesebb rá, úgyhogy én szorítok neki. No meg csak jó lenne nyernie valamit a válogatottjával...

Ez a meccs lehetett volna 3-3 is, csattogtak a kapufák, Messi vagy 4 gólpasszt adott rögzített situból vagy egyéni villanás után, de csak 1-ből lett gól. Mázli is volt azért bőven. Talán jó jel, hogy ilyen kiélezett küzdelemben az argentinok mellé állt a szerencse, a brazilok ellen is biztos kelleni fog.

Két embernek kell kifognia a saját tudása legjavát szerintem: Messinek és Emiliano Martineznek. De sajna szerintem főleg az utóbbinak. Eddig mindketten kifejezetten jó tornát hoztak le, döntő tényezők voltak, méltóak a nevükhöz. Már csak egyszer kellene ezt megtenni. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.07. 14:32:11

Rohadt hosszú leszek, röviden tessék megnézni a linkeket abban lesz a lényeg, a többi adalék :D
Párszor már leírtam ugyanezt, de most gyűjtöttem videókat is hogy szép legyen.

https://www.youtube.com/watch?v=qlCkK-ZL5Yo Messi vs Juve. Tessék megnézni Leo poziját, mélységét, és a társak mozgását helyét.

https://www.youtube.com/watch?v=68CWA3Nvc1w Messi vs Liverpool. Tessék megnézni hol helyezkedik Leo a labdával, és hol vannak a társak. Állítsátok meg sokszor a felállt védelem elleni szitukban. Aztán kérdezzétek meg, hogyan lehetne másképp?

https://www.youtube.com/watch?v=3Ua7JwxAJK4&t=209s Messi vs PSG. Más edző, más társak, más csapat. És ugyanaz a hiba.

https://www.youtube.com/watch?v=qNopJl2uFNo + az utolsó argentín meccs. Kis különbségek, de veszély rendre abból volt ha ő kapta a labdát, nem amikor ő hozta a felezőtől. Tanulságos. [-X

https://www.youtube.com/watch?v=uRnVO1B0VYw - amikor még működött, egy másik Messi egy másik korszakból. Ez már nem megy ezt fontos belátni, neki se, nem csak a társaknak. Egyébként ő maga sokkal önzőbb lett, ilyen sok rövid passzt nem ad, lehet hogy feleslegesnek tartja vagy nem bízik a többieknek nem tudom, de inkább elindul egyedül vagy átíveli a hosszúra, nem tili-tolizik, ha esélye van se. Amúgy esélye is kevesebb van, mert taktikailag tömörölünk a 16os előtt szélsők nélkül, nem a félpálya közepén, közben két szélsővel széthúzva az ellenfelet.

Nem értelek amúgy. Úgy egyáltalán nem. Szóval ha lenne valaki akik nem ők, de olyan jók, akkor jó lenne Messi? Olyan szintű támadók egész európában hiánycikkek nem hogy egy csapatba hányan lehetnének együtt xd Persze könnyebb lenne ha Mpabbé - Lewa - Messi elől, De Bruyne - Kanté - De Jong KP-n, hátul meg tök mind1 csak ne Lenglet és Piké. Ja, valszeg így nem égnénk le, de ki tudja. :roll: Ha nem lenne tervezett játékunk valszeg ugyanígy kikapnánk egyébként, szerintem legalább is :D

Az említett szintet érő emberekről meg annyit hogy tessék megnézni a BL égéseinket, Atlético, PSG, Juve, Roma, Liverpool, Bayern:
https://www.eredmenyek.com/merkozes/lCu ... zefoglalas
https://www.eredmenyek.com/merkozes/Mal ... eallitasok

https://www.eredmenyek.com/merkozes/bVG ... eallitasok
https://www.eredmenyek.com/merkozes/Ae9 ... eallitasok

https://www.eredmenyek.com/merkozes/nZ1 ... eallitasok

https://www.eredmenyek.com/merkozes/Ic4 ... eallitasok

https://www.eredmenyek.com/merkozes/lCe ... eallitasok

https://www.eredmenyek.com/merkozes/0Eu ... eallitasok

De nem kell BL-ig menni, Messi utolsó gólja a Real ellen 17/18-ban volt. Az Atletinek egyébként kb minden évben betalál, ellenük nem rossz csekkoltam.

Nem tudom hova magyarázzuk a bizonyítványt. A társak akik szintjét követeled volt hogy itt voltak, volt hogy nem, de az eredmények tök ugyanazok, nem oszt-nem-szoroz. Mert a focink nem változott.
Szervezetlenek, kiismerhetők, esetlenek vagyunk támadásban, és ez Leo hibája. Nem csak az övé, de az övé leginkább.

És nem éppen LE volt a hibás. Érdekes, spanyol válogatottak szót fogadtak neki, és hoppá, működött a focijuk, sokak szerint B kategóriás játékosokkal. Konkrétan a spanyol középpálya dícsérve volt a fórumon, olyanok által akik a barca kp-t szidják #-o A spanyolok játéka teljesen Barca foci, és a spanyol játék ütemét Pedri és Busi szolgáltatta, hozzájuk képest Koke volt a szürke-munkás ember.
Barca meccsen meg ők vannak szidva hogy mé nem pörög a foci. Most akkor mi van? Talán Koke annyival jobb mint De Jong hogy az egyik kp működik, a másik meg nem?
Azt ne mondjuk hogy Torres, Olmo, Oroyzabal (nem tudom leírni) vagy Morata és Moreno éppen jobb focisták mint Griezmann meg Coutinho, vagy Dembelé.

Olmo mondjuk kapott szidást rendesen, pedig a legkisebb területen is át tudta venni a labdát és elindulni kapu felé, konkrétan bámulatos volt amit a labdával csinál, rengetegszer faultolták mert nem tudták megfogni, ő szerintem kiemelkedőt játszott. A többiek, hát igen, gyengécskék voltak. Pedri viszont az egész EB mezőnyből kiemelkedett, főleg a korát is figyelembe véve.

A válogatott meccsek mutatják hogy jók a játékosaink, csak együtt rosszak. Koeman is a hülye ötleteivel, amit Pedrivel és De Jonggal játszatt az őrület, sokkal többet jobbat tudnának ha nem kéne minden támadást Messire kijátszani. Pedri tud támadni, nekem is legnagyobb csodálkozásomra, mert Barca meccsen ezt nem nagyon mutatta meg, az EB-n meg osztogatta a key-passokat és szabta a ritmust, forgatta a csapatot. Ha Messi hagyná ezeket a feladatokat Busira Pedrire és De Jongra sokkal gyorsabb és aktívabb lenne a csapat, de nálunk ezt nem szabad, még a fontos pozíciókat se vehetik fel a KP-sok, mert feljebb kell futniuk hogy Leonak legyenek passzsávjai amik alapján kényszerítőzhet és helyet kell csinálni Albanak hogy felfuthasson. Jobb szélsőnk meg bal szélsőnk meg nincs, csak ha felfut a védő. Tök feleslegesen. Ugyanannyian védekeztek az olaszok mint bármelyik Barca ellenfél, akkor miért van ekkora különbség? Mert a spanyolok széthúzták az ellenfelet, és tudatosan mozogtak, mi meg középen tömörölünk minden meccsen, Pedri, Griezmann, Suarez/BW/tökmid1, De Jong mind a 16os előterében várják a labdát, és Messi hozza fel. Fordítva kéne kipróbálni.

16 - 25 méterre nyomjuk be az ellenfelet, a spanyolok meg egy teljes félpályán fociztak.

Évek óta szélsők nélkül játszunk hogy Messinek jó legyen. Ez a legfontosabb. A spanyolok focija azért működött, még gyengébb támadókkal is, mert a szélsők a vonal mellett várták a labdát. Teljesen széthúzták a védelmet. Középen pedig vagy center vagy tényleges árnyékék volt, nem jött vissza a legfontosabb támadó a felezővonalig a labdákért. Rábízta a KP-ra a labdakihozatalt és a támadásépítést a középső támadó. És működött. Működne nálunk is, SENKI se higgye azt hogy itt EL helyekért kéne küzdeni és minden héten vért kéne izzadni a győzelemért ha LEO elmenne. Simán lehet hogy ha LE vissza jönne edzeni ezt a keretet és még kapna pár embert őrült jó focink lehetne. De Leo neki is fejére nőtt, ahogy sok más edzőnek is. A minden héten izzadás a győzelemért amúgy se lenne újdonság így Setien meg Koeman után akik teljesen engedelmeskednek Messi igényeinek.

És nagyon fontos leszögezni, hogy ezt az évek tapasztalatai, a statisztikák és azt mondatja velem hogy kb minden meccsünket megnéztem. Nem utálom Messit, nem tartom őt az ördögnek, csak számomra világos hogy neki vissza kéne vennie magából, mert amit elvár saját magától és a kerettől az lehetetlen. Nem fogja egyedül megoldani.

Ezt a vak is látja pl én, de bármelyik edző is, ezért védekeznek le minket olyan könnyen. Amekkora zseni Messi még ebben a teljesen lehetetlen rendszerben is képes villogni, és így is volt BL elődöntőnk, bajnoki címünk stb szóval nem panaszkodhatunk igazából ha nem ilyen égéseink lettek volna, hanem mindig 1-2 góllal kapunk ki akkor az eredményekkel nem lenne baj. Itt viszont más a helyzet, mert borzasztó a focink, rossz nézni, és minden évben bohócot csinál belőlünk az első komoly csapat. Változtatni kell valamit vagy Leo-n, vagy a csapaton azzal hogy Leo-t elengedjük. Még egy ilyen szezont felesleges erőltetni hogy hátha majd Agueroval meg Depayyal megoldja. Nem fogja, legalább is nem sok esélyt látok rá.

Remélem a Copát megnyeri, lehet lökne annyit a lelkén hogy megnyugodjon és kicsit hátradőljön, ezt is írtam már, abból jól jöhetünk ki ha nem görcsöl minden meccsre rá hogy hogyan oldja meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.07.07. 16:31:13-kor.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.07.07. 13:59:32

Kalaposnak - én sem Suarezt, sem Neymart nem neveztem meg. Azt viszont én is tartom, hogy a jelenlegi csapatban Messin kívül nincs olyan játékos aki képes az ellenfél védelmének megbontasara. Erre írtam, hogy sajnos csak akkor történik valami, ha nála van a labda. De cáfolj meg konkrétumokkal.
Xavier H-nak teljesen igaza van.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.07.07. 11:00:25

Kalapos írta:
2021.07.06. 15:23:17
corol és Xavier Hernandez amit írtok itt a csapattársakról, hogy mi lenne ha itt lenne Suarez meg Neymar akkor a nagyok ellen is menne Messinek mert nem mindenki rá figyelne, egy egyszerűen hamis.
Én azt írtam, ha lenne pár Villa, Suárez, Neymar szintű klasszis a csapatban - és nem azt, amire hivatkozol.
Igazán kapura veszélyes játékos Messin kívül nem nagyon van a keretben, aki az előkészítésben és a góllövésben is egyaránt jeleskedne, így ha őt leveszik a pályáról, nem nagyon van támadójáték - az elmúlt három-négy szezon meccsei alapján én ezt továbbra is fenntartom :).
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.06. 20:04:59

Deluigi írta:
2021.07.06. 18:16:39
egyszeru az abra

160.000.000 a fizetesi sapka, osztva 26 jatekossal 6.15 milla fejenkent, amibe bele kell ferni

jelenleg ezek a fizuk: https://fcbarcelonalatestnews.com/fc-ba ... ers-wages/

MED_0016667000.png
Ezt megnéztem de ez valami full gagyi! Arthur hol van már? Semedo is.Ansu nem kap fizut mert sérült? Aha… #-o
Totalra valami 218 millát îrnak, de ha összeadod jóval több jön ki. Lényeg szerintem az, hogy nagyon fenn vagyunk a cumirolleren.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.07.06. 19:57:10

Messi szerintem a 40% is elfogadná az előző évi fizujának csak hogy maradhasson. Nagyon is elkötelezett a klub iránt és képes lenne áldozatokra. Jelenleg azonban, látva a számokat és a tragikus helyzetet még fizetés nélkül sem tudjuk megtartani. Nemcsak őt nem, hanem a többi új igazolást sem.
Messi maga a csoda számomra, de én azokkal értek egyet, akik szerint el kellene engedni. A Barcának mindent újra az alapoktól kellene felépíteni, mint sportszakmailag, mint gazdaságilag. Nekünk is és főleg Messinek és a vezetőségnek be kellene látni, hogy vége vége vége.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.06. 18:16:39

egyszeru az abra

160.000.000 a fizetesi sapka, osztva 26 jatekossal 6.15 milla fejenkent, amibe bele kell ferni

jelenleg ezek a fizuk: https://fcbarcelonalatestnews.com/fc-ba ... ers-wages/
MED_0016667000.png
MED_0016667000.png (175.03 KiB) Megtekintve 5057 alkalommal
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.07.06. 17:50:35

Nem kot le a foci mar annyira, mint 10-15 evvel ezelott, szamomra a biznisz bekebelezte teljesen a focit, mint sportot, ezert kezd erdektelenne valni.
Ha ennyi ev utan meg mindig egy valag penz a tenyezo nala is, mint barmelyik zsoldosnal, hat akkor jo utat, nem fogom felvagni az ereim...
Menjen, keressen o is penzt a gyerekeinek, majd jon az uj arc, akire marketinget lehet epiteni( Fati?)
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.06. 17:08:22

Szerintem régen egyezségre kellett volna jutni. Egyik fél sem annyira odaadó, hogy maradjon Messi. És az is lehet benézték jogilag a dolgot. Én úgy látom a hírekből hogy a fizetési plafon felett lehetünk. Egészen addig nem tudunk többet igazolni, míg nem kerülünk alá. Messi is új igazolásnak tekintendő, így ki tudja hány játékost kell beáldozni. Ezek közül az egyiknek Grízesnek, Coutinhonak vagy Dembelenek kell lenni. Ja és nekik el kell fogadni az új csapat ajánlatát! Nem egyszerű a helyzet! Szerintem az lenne a legjobb, ha Messi tényleg elmenne. Itt most csak gazdasági szempontok a fontosak. Különben még nagyon sok évig megisszuk a levét ennek! A holtat el kell temetni, mert büdös lesz tőle a levegő. Ez a szitu pedig már régóta üszkösödik. Be kell ezt fejezni. Mindenkinek jobb lenne!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.06. 16:57:44

csababarca írta:
2021.07.06. 16:29:19
Persze, nyilván.
Szerintem Torghelle Sanyi is megrúgta volna az évi 50-60 gólt, ha passzoltak volna neki. :lol:
Jó, hogy Messi kb a fele gólját abból lövi, hogy magát helyzetbe hozza, mert a csúcsszupi kp-tól nem kap labdát.

Jó dolgokat írsz, meg 90%ban egyet is értek a mondandóddal, de ne degradáljuk már ilyen idióta mondatokkal Messi teljesítményét.
Sokan itt voltunk már Eto'o idejében, amikor gólkirályt akartunk belőle csinálni, de nem ment, mert utolsó 4-5 fordulóban mindent kihagyott, pedig ott üres kapunál is visszatették neki kb.

Van kb 5-6 támadó ma, aki képes lenne EBBEN a csapatban hozni ezeket a számokat, maximum. De lehet inkább 2-3.
Tök igazad van, nem akarom én se degradálni Messi teljesítményét, a cél nem az volt. Amit írsz így van. Más könnyen lehet hogy ennyit se hozna!

Amit hozzá tennék, hogy jelenleg még inkább mint valaha a csapategység, a szervezettség, és az ellenfél hibáinak kihasználása a fő erényei egy eredményes csapatnak. Ez nem megy azzal ha tesze-tosza tili-tolit játszunk és mindennel megvárjuk Messit, vagy a bárkit. A PSG se nyert BL-t Neymarral, de még bajnokságot is bukott, Franciaországban, röhej amúgy, imádom ezt a tényt a tavalyi évből :D Nem trendi gigászokra építeni.

Egyébként nekem nem baj, hogy nem játszunk célfocit. A spanyolok EB játéka is tetszik nekem. Persze jobb lenne két világklasszis szélsővel és egy rendes centerrel, úgy lenne benne igazi átütőerő, de az elképzelés LE-től nekem bejön. Valami ilyesmit itt is szívesen látnék, akkor is ha nem nyerünk vele BL-t. Engem csak az zavar amikor ugyanabba a gödörbe esünk sokadik éve, és a tanulság úgy tűnik annyi hogy ássunk mélyebbre hátha jobb lesz.

Én azzal lennék boldog ha Messi konkrét szerepet kapna és nem lenne teljesen szabad. Játszon kevesebbet, kevesebbért, és tegye a dolgát aszerint amit kérnek tőle, ne aszerint ahogy éppen érzi. És lehessen lecserélni ha nem megy neki. Egy-két meccs volt csak, pl a szuperkupa döntő, vagy a Real elleni második klasszikó, olyan érzésem volt ha Leo nem lenne a pályán, hanem valaki épkézláb más akkor több esélyünk lenne. Ezen kívül minden meccsünket kb ő nyer meg nekünk. Nehéz megemészteni ezt a helyzetet, én tuti nem vállalnám Laporta szerepét hogy itt döntést hozzak vagy egyáltalán tárgyalást kezdjek. Iszonyat nyomás lehet tényleg egy ilyen klubnál dolgozni. Felsorolni érveket ellenérveket mellette ellene mókás, de ami most ott lehet a székházban az minden csak nem mókás :D

Barto-t mondjuk külsőre talán annyira nem viselte meg mint Rosellt vagy az edzőket :DD Lehet kevesebbet aggódott mit hogyan rontson el, vagy eleve szívtelen és lelkiismeret nélkül él mint egy jó politikus :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.07.06. 16:56:27

Szentimentalizmus kontra racionalitás. Üzletben erzelmeknek helye nincs, én ezért nem szerettem Laportat anno,de most itt az újabb feladat, remélem ésszerűen dönt. Ha mindenkinek drasztikusan csökken a fizetése vagy el kell adni,akkor nincs kivétel. Ahogy a mostani fizeteseknel is közrejátszik,hogy egy valaki nagyon sokat keres. Morálisan nem megoldott. Kiváló játékos,de a legfontosabb a klub érdeke,minden esetben.

Anno Coutinho,Dembele stb igazolasoknal végig agaltam, ár érték. Sajnos csak megittuk a levét. Ahogy Messi fizetése is horrorra lett emelve.
Sokszor felhoztam Nunezt, nálam O volt a vaskalapos jó elnök. Rigó,Ronaldo stb embereket kitette mint a pinty.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.06. 16:29:19

Kalapos írta:
2021.07.06. 15:23:17


Teljesítménye azért olyan amilyen mert 1. zseni, 2. rá épül a játék, hogy belőle kihozzuk a maxot.
Ha holnaptól az lenne a cél hogy minél több gólt rugassunk Minguezával, de bármi áron, hidd el hirtelen neki is megugrana a góljainak száma :D

Persze, nyilván.
Szerintem Torghelle Sanyi is megrúgta volna az évi 50-60 gólt, ha passzoltak volna neki. :lol:
Jó, hogy Messi kb a fele gólját abból lövi, hogy magát helyzetbe hozza, mert a csúcsszupi kp-tól nem kap labdát.

Jó dolgokat írsz, meg 90%ban egyet is értek a mondandóddal, de ne degradáljuk már ilyen idióta mondatokkal Messi teljesítményét.
Sokan itt voltunk már Eto'o idejében, amikor gólkirályt akartunk belőle csinálni, de nem ment, mert utolsó 4-5 fordulóban mindent kihagyott, pedig ott üres kapunál is visszatették neki kb.

Van kb 5-6 támadó ma, aki képes lenne EBBEN a csapatban hozni ezeket a számokat, maximum. De lehet inkább 2-3.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.07.06. 15:59:56

Messi leszálló ágon van. Mindegy mennyire jó,idős és már most is lejjebb van,mint volt és az út egy irányba visz. Nem most van a csúcson,nem is most kell rááldozni a legtöbbet. Ki lehet takarítani a selejtet,de csak azért eladni minden mozdíthatót,hogy Leo-t meg tudják kínálni a végtelen pénzzel,szerintem elég nagy öngól. Lefelé megy Messi,menjen lefelé a fizu is. Különben nézheti a Messi miatt kilátogató kismillió ember 2 év múlva az europaligában a csapatot. Nem ő lesz a különbség egy Bayern elleni párharcban. Ő maximum egy plusz lehetne egy Bayernnel egy szinten lévő csapatban. Sokakat a nosztalgia elragad,de a foci elszalad a klub mellett,amit nem engedhet meg a Barcelona. Messivel takarózni és foltozgatni a defektes csapatot marha nagy tökönrúgás lenne.
Én azokkal értek egyet,akik egy "Real mintára" gondolkodva azt mondanák,hogy a korábbi 30%-át tudjuk nyújtani. Aláírod vagy öntjük a szobrot és sok sikert a PSG-ben Ramos mellett?!
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2021.07.06. 15:56:45

Én már tavaly is elengedtem volna...
Most, hogy ennyire gatyán vagyunk anyagilag meg pláne, arról nem is beszélve ha Ő tényleg ennyire szereti itt lenni, mint minden interjújában közhelyeket puffogtatva kihangsúlyozza, akkor nyugodtan lemondhatna nagyon nagyon sok fizuról ismerve a klub helyzetét, tekintve, hogy mennyire őrült összeget kapott az elmúlt években ilyen aláírás, olyan aláírás, meg a [auto_cenzúra] tudja még mire.
Nekem baromi unszampitkus már évek óta, a setalgatasaval, és azzal, hogy őt mennyire kell sajnálni mindenért. A sikertelensegrol ő amúgy ugyan annyira tehet mint a többi, ő a legjobb ( igen szerintem sincs hozza hasonló, csak az a [auto_cenzúra] hozzáállás) akkor mutassa meg.
Menjen el, ne tegye tönkre a klubot, remelem Laportanak lesz [auto_cenzúra]. Igen, inkább nézem Griezmannt, hogy megszakad a mezert...
Forca Barca
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2021.07.06. 15:33:15

Kalapos írta:
2021.07.06. 15:23:17
Tökéletesen összefoglaltad mi a helyzet most. Aki azt hiszi hogy marketing lóvéból kitermeli Messi a végtelen fizuját, az nem tudom hol él.
Csak is Puyol
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.06. 15:23:17

corol és Xavier Hernandez amit írtok itt a csapattársakról, hogy mi lenne ha itt lenne Suarez meg Neymar akkor a nagyok ellen is menne Messinek mert nem mindenki rá figyelne, egy egyszerűen hamis.

Titeket emlékeztetlek hogy az Atlético ellen a BL-ben többször égtünk VELÜK, aztán a Róma, a Juve és a PSG is elkente a szánkat úgy hogy még Ini is ott volt a fentieken kívül. Mert akkor is ugyanezt játszottuk. Csak LE elsőévében, egy gyenge ősz, hosszas veszekedés és Xavi közbelépése után volt Leo hajlandó lealacsonyodni átlagos játékos szintjére, kimenni a szélre és azt a feladatot ellátni amit LE kitalált neki. Utána visszatértünk az ő középen sétálgat és mindent megold játékra. Véletlen, LE töketlensége vagy ő a diktátor? Nem fogjuk megtudni, nem is számít.

Teljesítménye azért olyan amilyen mert 1. zseni, 2. rá épül a játék, hogy belőle kihozzuk a maxot.
Ha holnaptól az lenne a cél hogy minél több gólt rugassunk Minguezával, de bármi áron, hidd el hirtelen neki is megugrana a góljainak száma :D

Amit sansz ír az kiváló. Így látom én is, neki senki se fog bepofázni. Neki kellene belátnia hogy mi megy, és mi nem. Azt is tudjuk hogy nem fogja, mert a mentalitása nem engedi, született győztes aki nem állna meg akkor sem ha eltörik a lába.

Kitermeli a fizuját? Viccnek is rossz. Semmilyen pénzügyi adat nem támasztja ezt alá, igaz az ellentetjét se, de ezzel jönni nem lehet, nem tudod hogy igaz-e. A műdrukkerek meg 6 éve kihaltak csak mondom amióta minden évben pirosra dádázzánk a popónkat a BL-ben. A műdrukker a Neymar-Mbappé meg Pogba stílust szereti, mert nekik szép színes a hajuk. A reklámokról meg annyit hogy Messit sehol SE látom.
Lewa, Mbappé, Neymar, Pogba ők a reklám értékek. Sampon, borotva, biszem-baszom gagyi cuccok mindenhol a Nike-tól, TV-be a félidőben ők vannak.
Leot utoljára talán az előző VB-n egy Lays chips reklámban láttam, de lehet ez az azelőtti VB-n volt. Adidas gondolom megmaradt neki mert azóta is abban játszik, de ott se érzem hogy a pofámba lenne tolva Leo úgy mint az említett arcok akikkel ha kimegyek Pesten az utcára tuti találkozok. Pepsi is mikor volt, 11 éve? A múltban él aki szerint Leo meg CR a mezéből meg reklámból kitermeli az árát.
Kik a szponzoraink? A katariak aztán tuti Leora jönnek, azért vannak minden csapat mezén rajta.
Megnéztem, Leo szponzorai: Adidas, Huawei, Gatorade, MasterCard, Lay's, Pepsi, Hawkers, Ooredoo
Nekünk Nike, Rakuten, Beko, Estrella, Cupra, Coca-cola, Allianz stb. Még a Konamira rá tudom fogni hogy nekik fontos Leo, a többieknek nem oszt-nem-szoroz, vagy inkább rossz mert a konkurenssel van Leo szerződve. :roll:

Marad nálunk a labda hogy dobálozzunk tovább az érzelmekkel, számokkal, statisztikákkal.. :D Jó megoldás úgy sincs, ennyit fizetni neki nem éri meg, és ebben nem érv hogy a többieknek sem éri meg. Persze hogy nem érdemli meg Griezmann meg Coutinho meg Dembele sem a pénzét, de ezzel nem mondod hogy Leo igen :D Az se jó megoldás ha elküldjük mert már Trincaot is kiraktuk, Messit - Aguerora Fatit meg Depayra cserélni mint a támadógépezet frissítése meg viccnek is rossz :D A Real is dobálja el a 4x BL győzteseket mert túl sokba kerülnek, szokjunk mi is hozzá a gondolathoz, meg a játékosok is.


Szóval se veled, se nélküled szerelmi sztoriba csöppentünk, egy megfáradt kapcsolatban ami ennyi idő után már mindkét félnek a lételeme is egyszerre, amitől nem tud elszakadni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.07.06. 14:57:46

recrea írta:
2021.07.06. 14:06:07


Arra kíváncsi vagyok, hogyan "termeli ki simán Messi a csillagászati fizetését"? Már hogy konkrétumokkal alátámasztva. Tudtommal Messi által kötött szponzori üzletekből a klubnak kereken 0 euró jár.
Ez igaz, de a mezeladások euró milliós, tételek. A Fifa reklámok ahol barca mezben van milliós tételek. Az egyéb prómocóis Barca anyagok amiken rajta van az arca szintén milliós tételek és akkor még nem beszéltünk a műdrukkerekről, akik miatta néznek Barca meccset, vesznek Barca relikviákat és persze a lélektani jelentőségéről, hogy lehet sok esetben csak azért van telt ház mert valaki őt akarja látni.

Mindezt összevetve valószínűleg a fizetését kitermeli a puszta ittléte. A gond nem is nála kezdődött el szerintem hanem ott, hogy egy csomó hülye gyereket ide vásároltunk gigászi fizetésekért, akik kb. kikeresik a piaci áruk évente legalább egyszer de lassan a padra nem lehet leültetni.

Ide vezet egyébként ha tele vásároljuk magunkat zsoltos mentalitású játékosokkal és se a PSG se a City nem mi vagyunk.

A másik szempont viszont az, hogy kell-e lojálisnak lennie? Túl van a karrierje zenitjén, a csapattal mindent megnyert amit meg lehetett, millió dolgot kizárólag neki lehet köszönni. Ha még akar egy BL-t vagy egy aranylabdát itt már nem szerzi meg. Azt gondolom, hogy bőven megszolgálta, hogy egyébként Ő döntsön hogy kell e ez még neki vagy sem.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.06. 14:52:12

Camp Nou99 írta:
2021.07.06. 13:09:24


Tudom hogy nem szeretetotthon de Messi is lehetne egy kicsit lojálisabb a csapathoz.
Nem, nem lehetne és nem is kell. Ez az egész agyrém. Ha az elmúlt három évben eladtuk volna, mindenki jól járt volna. Nem lojálisnak kell lennie, nem látunk bele az életébe, pl, hogy hány kórházat üzemeltet szülővárosában (most csak mondtam valami pozitívat).
Itt pont az a gond, hogy évek óta vergődünk és ezzel árt a legtöbbet. A klubnak és szerintem magának is. Túl drága, túl sok minden épül rá, hogy évekig tudjon működni és fejlődni egy klub, hogy végig egy Messi elmegy-Messi marad szuperpozícióban létezik.
corol írta:
2021.07.06. 13:27:31

Itt a fórumon sokan elfelejtik Messi esetében az ár/érték arányt, nem veszik tudomásul azt az egyedülálló teljesítményt, amit kb.17 éve folyamatosan produkál. Ma 34 évesen meg mindig a világ legjobbjai között van, sokoldalúsága meg egyértelműen a csúcsra helyezi. Mindent tud ez a kis argentin, amit a labdarúgásban tudni kell. Akikkel a pályafutása során összevetették, valamiben nagyon jók voltak, de a komplexitàsàt meg sem közelítették (Ronaldo, mostanàban Levandowski). Azt meg végképp nem értem, miért Messi a hibás, hogy mások nem tudták megmutatni a tehetségüket.
Az viszont kétségtelen, hogy figyelemmel lehet ő is a klub jelenlegi anyagi nehézségeire.
Ne haragudj, itt azért van pár zöldség. Egyrészt, de, mindenki figyelembe veszi az ár/érték arányt és éppen ezért gondolják sokan, hogy nem éri meg olyan áron, hogy 4 ember fizetése megy neki. Ha lenne végtelen pénz, akkor senkit nem érdekelne, de nincs. Kivétel az angol csapatok, vagy PSG.

Másrészt egyedülálló a teljesítménye, de közel sem folyamatos. Az utóbbi három évében egyáltalán nem volt olyan jó, az egyéni sikereihez nagyon komoly csapatmeló kellett, ami sokszor nem egyezett a csapatérdekkel.

Nálunk évek óta a legfontosabb, hogy Messi kerüljön gólhelyzetbe (üres kapu mellett is inkább passzolj neki vissza), második, hogy nyerjen a csapat az aktuális meccsen, harmadik, hogy nyerjük meg a bajnokságot, negyedik, hogy BL-t nyerjünk.
Amíg igazán jó volt Messi és a körülötte levők is, addig ezek a dolgok egyszerre tudtak teljesülni, most ott tartunk, hogy csak az elsőig jutunk.
Messire pont nem igaz a komplexitás. Ő egy ösztönös zseni és ahhoz, hogy igazán jól működjön kellettek hozzá olyan társak és edző, akiknek nagy tekintélyük van, amellett, hogy nagyon jó játékosok voltak. Ismerjük a sort, Abidal, Ini, Xavi, Puyol, Alves, Guardiola stb. Nem csak a tudásuk hiányzik.
A komplexitás ott kezdődik szerintem, hogy saját magához is tud alkalmazkodni. Messi a meccs közben se veszi észre, hogy nem jó, ha most is elkéri tízszer félpályán a labdát, megölve akár egy kontrát és belevezeti négy emberbe a labdát. Régen ebből a tíz alkalomból nyolcszor nagy kavarodás volt, gólhelyzet, akár gól lett belőle. Most meg mondjuk egy alkalommal van ez. Ugyanaz a zseni, csak lassabb, kevésbé bírja. És ha komplex játékos lenne, ehhez tudhatna alkalmazkodni, előbbre mehetne, terhet vehetne le magáról és a padot is tűrhetné kicsit.

Ez a mennyi gólt lőtt és hogy a focit gólra játszák, most is tudom, hogy hot topic, de pont ezért kellett volna már rég Messivel megújulnunk(most meg Messi nélkül). Valójában nagyon jó lett volna a statisztikánk idén akkor is, ha 15-el kevesebb gólt lövünk, ha cserébe tízzel kevesebbet kapunk. Nem, ezzel nem azt mondom, hogy Messi tehet tíz gólunkról, csak azt, hogy eltolódott az elmúlt években az egyensúlyunk. A brazil Ronaldo stílusra nagyon hasonlított Messire még fiatal korában. Aztán jöttek a horrorsérülések sok-sok plusz kiló..És mikor visszatért egy világbajnoki arannyal már teljesen más volt. A pálya végigcselezése helyett arra állt rá, hogy csak az utolsó embert és a kapust cselezze ki, ezt még évekig tudta tartani. Szerintem ez a komplexitás egyik fajtája. A folytonosan változó körülményekhez és a saját változó adottságaihoz való alkalmazkodás. Messi ebben nemhogy nem a legjobb, hanem az egyik legrosszabb minden zsenialitása mellett is. És visszatérhetünk akkor oda, hogy ha Messi mondjuk három éve nincs itt, sokkal kevesebb dolgot nem vesztettünk volna, Messi kipróbálhatta volna magát máshol és még többet kereshetett volna, mi meg párszáz millióval gazdagabbak lennénk. Ami most elég jól jött volna.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.07.06. 14:32:16

Az a baj ezzel, hogy ebben a helyzetben már nem a Barca hoz- ahogy írod recrea - gazdasági döntést. Messi szerződése lejárt, tehát elvileg és gyakorlatilag azt csinál amit akar, a döntés az ő kezében van.
Nyilván családi vonatkozásban is kötődik Barcelonahoz, de leléphet sokak örömére a PSG-hez, lényegesen több euróért.
A párizsiak ezzel alighanem versenytárs nélkül maradnának, főleg ha Mbappe is maradna.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.06. 14:06:07

corol írta:
2021.07.06. 13:27:31
[-X
Xavier Hernandez írta:
2021.07.06. 12:43:28
Messi simán kitermeli a csillagászati fizetését, az ilyen Pjanicsok, 0embelék, Coutinhók, Umtitik meg tuti nem. És azt sem szabad elfelejteni, hogy Messi nevére jönnek a szponzorok is, míg az előbbieknek kb. semmi reklámértékük sincs, ha a Barca gyorsan ki akar lábalni a gazdasági csődből, Messi megtartása most a legfontosabb. Persze, a 34 évével nem ő a jövő embere, de hát még mindig a leggólerősebb játékos a la Ligában, játékot szervez és jelenlétével erőt, rangot is ad a csapatnak. Az, hogy komoly tétmeccseken, erős ellenféllel szemben nem villog úgy, mint régen, egyértelműen annak tudható be, hogy rajta kívül most nincs igazán veszélyes játékos a keretben: ha őt leveszik a pályáról, a csapaton eluralkodik az impotencia. Ha lenne pár David Villa, Neymar vagy Suárez szintű klasszisa a csapatnak, Messinek is több tere maradna, hisz így elég, ha csak rá koncentrál az ellenfél védelme, és máris összeomlik a Barca támadójátéka.
Messi neve az elmúlt években összeforrt a Barcával, szemet gyönyörködtető játéka mellett milliárdokat is hozott a klubnak - az elmúlt évek rossz igazolásait, elhibázott gazdasági döntésit nem az ő nyakába kell varrni. Sose lesz még egy ilyen játékosa a klubnak, a pályán kell tartani, amíg lehet, ez a klub gazdasági és sportszakmai érdeke. A kritikákat nem neki kell címezni, egy ilyen játékosnak igenis jár a csillagászati gázsi, nehogy már annyit keressen, mint a nyomorult Dembelé, Griezmann vagy Coutinho. Ő - az előbbiekkel ellentétben - rengeteg pénzt hoz a klubnak, és az extraklasszis teljesítményét is értékelni kell, ami a fizetésében is meg kell jelenjen!
Teljesen egyetértek az értékeléseddel.
Itt a fórumon sokan elfelejtik Messi esetében az ár/érték arányt, nem veszik tudomásul azt az egyedülálló teljesítményt, amit kb.17 éve folyamatosan produkál. Ma 34 évesen meg mindig a világ legjobbjai között van, sokoldalúsága meg egyértelműen a csúcsra helyezi. Mindent tud ez a kis argentin, amit a labdarúgásban tudni kell. Akikkel a pályafutása során összevetették, valamiben nagyon jók voltak, de a komplexitàsàt meg sem közelítették (Ronaldo, mostanàban Levandowski). Azt meg végképp nem értem, miért Messi a hibás, hogy mások nem tudták megmutatni a tehetségüket.
Az viszont kétségtelen, hogy figyelemmel lehet ő is a klub jelenlegi anyagi nehézségeire.
Ezek mind szépek is jók, csak jelenleg nem szociális vagy érzelmi alapon kell döntést hozni, hanem gazdasági alapon, tehát a múlt és hogy ő milyen játékos, jelenleg irreleváns.

Arra kíváncsi vagyok, hogyan "termeli ki simán Messi a csillagászati fizetését"? Már hogy konkrétumokkal alátámasztva. Tudtommal Messi által kötött szponzori üzletekből a klubnak kereken 0 euró jár.

A felvetett 5-10 millió eurós fizu pedig aranyos gondolat, bár sok realitása nincs, ha az elmúlt x évben ez 50 millió euró volt, vagyis csak Messi 100 Millió euróba került a klubnak évente. Szerintem Tiger Woods, Michael Jordan, Floyd Mayweather és Roger Federer után ő lesz a következő sportoló, aki csak a sportágából szerzett keresetből dollármilliárdossá válik (ha még nem az), ezt szorozzuk meg kb. kettővel a szponzori pénzek miatt, plusz ami nem publikus. Kb. 500-600 milliárd Ft kp 17 év alatt :D
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.07.06. 13:27:31

[-X
Xavier Hernandez írta:
2021.07.06. 12:43:28
Messi simán kitermeli a csillagászati fizetését, az ilyen Pjanicsok, 0embelék, Coutinhók, Umtitik meg tuti nem. És azt sem szabad elfelejteni, hogy Messi nevére jönnek a szponzorok is, míg az előbbieknek kb. semmi reklámértékük sincs, ha a Barca gyorsan ki akar lábalni a gazdasági csődből, Messi megtartása most a legfontosabb. Persze, a 34 évével nem ő a jövő embere, de hát még mindig a leggólerősebb játékos a la Ligában, játékot szervez és jelenlétével erőt, rangot is ad a csapatnak. Az, hogy komoly tétmeccseken, erős ellenféllel szemben nem villog úgy, mint régen, egyértelműen annak tudható be, hogy rajta kívül most nincs igazán veszélyes játékos a keretben: ha őt leveszik a pályáról, a csapaton eluralkodik az impotencia. Ha lenne pár David Villa, Neymar vagy Suárez szintű klasszisa a csapatnak, Messinek is több tere maradna, hisz így elég, ha csak rá koncentrál az ellenfél védelme, és máris összeomlik a Barca támadójátéka.
Messi neve az elmúlt években összeforrt a Barcával, szemet gyönyörködtető játéka mellett milliárdokat is hozott a klubnak - az elmúlt évek rossz igazolásait, elhibázott gazdasági döntésit nem az ő nyakába kell varrni. Sose lesz még egy ilyen játékosa a klubnak, a pályán kell tartani, amíg lehet, ez a klub gazdasági és sportszakmai érdeke. A kritikákat nem neki kell címezni, egy ilyen játékosnak igenis jár a csillagászati gázsi, nehogy már annyit keressen, mint a nyomorult Dembelé, Griezmann vagy Coutinho. Ő - az előbbiekkel ellentétben - rengeteg pénzt hoz a klubnak, és az extraklasszis teljesítményét is értékelni kell, ami a fizetésében is meg kell jelenjen!
Teljesen egyetértek az értékeléseddel.
Itt a fórumon sokan elfelejtik Messi esetében az ár/érték arányt, nem veszik tudomásul azt az egyedülálló teljesítményt, amit kb.17 éve folyamatosan produkál. Ma 34 évesen meg mindig a világ legjobbjai között van, sokoldalúsága meg egyértelműen a csúcsra helyezi. Mindent tud ez a kis argentin, amit a labdarúgásban tudni kell. Akikkel a pályafutása során összevetették, valamiben nagyon jók voltak, de a komplexitàsàt meg sem közelítették (Ronaldo, mostanàban Levandowski). Azt meg végképp nem értem, miért Messi a hibás, hogy mások nem tudták megmutatni a tehetségüket.
Az viszont kétségtelen, hogy figyelemmel lehet ő is a klub jelenlegi anyagi nehézségeire.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.07.06. 13:09:24

mes írta:
2021.07.05. 17:10:57
Ha marad, a klub megsinyli gazdasagilag. Ha megy, majd a palyan fog latszani a hianya ( egy ideig?). Nem tudom, en inkabb az utobbit valasztanam. Par evig lehet szenvedes lenne, de a klub nem menne csodbe.
Tudom hogy nem szeretetotthon de Messi is lehetne egy kicsit lojálisabb a csapathoz. Értem én hogy ő az origó nálunk de szerintem neki már rég nem a pénznek kellene a legfontosabbnak lennie.
Vagy nagyon megalázó lenne neki mondjuk olyan 5-10 millió közötti összeget eltennie?
Szerintem nem,ha most mindent is beáldozunk miatta arra a 2 évre utána megint kezdődik minden előröl.Előbb vagy utóbb el kell engednünk ezt a dolgot.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2021.07.06. 12:43:28

Messi simán kitermeli a csillagászati fizetését, az ilyen Pjanicsok, 0embelék, Coutinhók, Umtitik meg tuti nem. És azt sem szabad elfelejteni, hogy Messi nevére jönnek a szponzorok is, míg az előbbieknek kb. semmi reklámértékük sincs, ha a Barca gyorsan ki akar lábalni a gazdasági csődből, Messi megtartása most a legfontosabb. Persze, a 34 évével nem ő a jövő embere, de hát még mindig a leggólerősebb játékos a la Ligában, játékot szervez és jelenlétével erőt, rangot is ad a csapatnak. Az, hogy komoly tétmeccseken, erős ellenféllel szemben nem villog úgy, mint régen, egyértelműen annak tudható be, hogy rajta kívül most nincs igazán veszélyes játékos a keretben: ha őt leveszik a pályáról, a csapaton eluralkodik az impotencia. Ha lenne pár David Villa, Neymar vagy Suárez szintű klasszisa a csapatnak, Messinek is több tere maradna, hisz így elég, ha csak rá koncentrál az ellenfél védelme, és máris összeomlik a Barca támadójátéka.
Messi neve az elmúlt években összeforrt a Barcával, szemet gyönyörködtető játéka mellett milliárdokat is hozott a klubnak - az elmúlt évek rossz igazolásait, elhibázott gazdasági döntésit nem az ő nyakába kell varrni. Sose lesz még egy ilyen játékosa a klubnak, a pályán kell tartani, amíg lehet, ez a klub gazdasági és sportszakmai érdeke. A kritikákat nem neki kell címezni, egy ilyen játékosnak igenis jár a csillagászati gázsi, nehogy már annyit keressen, mint a nyomorult Dembelé, Griezmann vagy Coutinho. Ő - az előbbiekkel ellentétben - rengeteg pénzt hoz a klubnak, és az extraklasszis teljesítményét is értékelni kell, ami a fizetésében is meg kell jelenjen!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.05. 17:55:57

mes írta:
2021.07.05. 17:10:57
Ha marad, a klub megsinyli gazdasagilag. Ha megy, majd a palyan fog latszani a hianya ( egy ideig?). Nem tudom, en inkabb az utobbit valasztanam. Par evig lehet szenvedes lenne, de a klub nem menne csodbe.
Hasonlóan látom. Így is max. 1-2 év van benne, azért kár lenne olyan összegeket feláldozni, ami még évegik hiányozna az igazolásoknál. A fiataloknak is jót tenne, ha nem szoknák meg az alibizést, hanem Messi hiányában rá lennének kényszerítve, hogy játsszanak.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.07.05. 17:10:57

Ha marad, a klub megsinyli gazdasagilag. Ha megy, majd a palyan fog latszani a hianya ( egy ideig?). Nem tudom, en inkabb az utobbit valasztanam. Par evig lehet szenvedes lenne, de a klub nem menne csodbe.
Válasz küldése
cron