Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.31. 10:36:05

Szerintem ezen a héten, de legkésőbb jövőhéten eldől a dolog, mind a spanyol, mind az angol bajnokság kezdődik, szerintem addig megoldódik a helyzet. Legalábbis remélem nem úgy megyünk bele a bajnokságba, hogy ez a dolog még a levegőben lóg.

Azért se jó a helyzet, mert úgy néz ki, hogy most nem csak az újságok, de a vezetőség is ezzel foglalkozik, ami valahol érthető, viszont csapatot is kellene építeni.
Szépen elhűltek az újjáépülős hangok, egy darab távozót se jelentettek be eddig, ami elég káros lehet majd a kövi szezonra.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás, egy ultimátum Messi felé a klubtól, bármi, de most elég patthelyzet alakult ki, ugyanazok a hírek forognak a sajtóban, kicsit más köntösben, de semmi konkrét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.08.31. 10:27:32

Én nem hiszem, hogy bosszúból padoztatnák. Főleg úgy, hogy égre-földre azt nyilatkozták, hogy ő lesz a csapat pillére.
És azt sem hiszem, hogy Messi meg ha pályára lép, akkor direkt flangálni fog.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.31. 10:05:06

vinszentvega írta:
2020.08.31. 09:31:18
Nem igazán értem, hogy a La Liga-nak miért kellett azelőtt bármilyen állápospontot kinyílvánítania, mielőtt az érintett felek bármit is megbeszéltek volna....
Azért nem baj, hogy ezt előbb tisztázták, egy 700 M-es árcédulánál még a bizonytalanság is rosszabb a kérőknek is.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.08.31. 09:31:18

Nem igazán értem, hogy a La Liga-nak miért kellett azelőtt bármilyen állápospontot kinyílvánítania, mielőtt az érintett felek bármit is megbeszéltek volna....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2020.08.31. 08:57:55

Akarmi is legyen a tortenet vege, elottem, es szerintem a szurkolok 90%-a elott elvagta maga alatt a fat. Ezt nem igy illett volna, barmi is legyen a hatterben....
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.31. 08:20:27

LG írta:
2020.08.30. 22:21:01
Egy újabb kérdés: A Liga álláspontját már tudjuk. Az Uefa-nak, vagy más szervezetnek van lehetősége ezt felülbírálni? Nem is csak a konkrét eset miatt kérdezem, hanem általánosságban. Mert a Ligának nyilvánvalóan az az érdeke, hogy legnagyobb sztárok ne igazoljanak el egy másik nagy bajnokságba.
Emlékszem, hogy a Liga Neymar kivásárlását sem akarta engedélyezni, de valamilyen úton-módon mégis Párizsba került, aztán átvilágították a PSG-t vagy százszor a hatóságok, és nyilván sosem találtak semmit. :D
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.08.31. 07:14:29

Azért nem tulzás, hogy egy játékos döntsön arról, hogy kit igazoljunk vagy ki mehet. És hogy ki legyen az edző vagy a sport igzgató meg az elnők ?
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.08.31. 06:16:20

Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.30. 23:36:25

LG írta:
2020.08.30. 22:21:01

A spanyol dominanciának viszont most nagyon úgy tűnik, egy időre vége Európában, még akkor is, ha az EL-ben a Sevilla azért mentett valamit a becsületből.
Az azért nem reális elvárás, hogy mindig nyerjenek meg mindent. Két spanyolországi csapat azért ott volt a legjobb nyolc között a BL-ben, és az EL-t is behúzta egy spanyol csapat, kiejtve közben angol csapatokat is. Utóbbi azért egy nagyon nagy eredmény, nem valamiféle kármentés. Nagyon erős a spanyol felső-középmezőny. A jéghegy csúcsa most nem a spanyoloknál a legerősebb. Az olaszoknak és az angoloknak azért jóval több átértékelnivalójuk van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.30. 22:21:01

Egy újabb kérdés: A Liga álláspontját már tudjuk. Az Uefa-nak, vagy más szervezetnek van lehetősége ezt felülbírálni? Nem is csak a konkrét eset miatt kérdezem, hanem általánosságban. Mert a Ligának nyilvánvalóan az az érdeke, hogy legnagyobb sztárok ne igazoljanak el egy másik nagy bajnokságba.

Ha már itt tartunk, durva belegondolni, hogy még pl. 2015-ben is mennyi sztár sorakozott fel egy Klasszikuson. És mi marad ebből a 20/21-es szezonra. Akik maradnak még nagy nevek, azok is erősen kifelé kopnak, vagy keresik a formát, mint Coutinho vagy Griezmann.

Valaki említette amúgy, hogy a Real nem is esett vissza nagyon CR távozása után, mert bajnokságot nyertek. Hát dehogynem! Tavaly a béka segge alatt voltak konkrétan, most egy kicsit visszajöttek Zidane visszatérésével, de az európai elittől még mindig messze vannak. A bajnokságot meg azért tudták megnyerni, mert mi náluk is gyengébbek voltunk.

Örülhetünk is, hogy ők is nagyon visszaestek, és az Atletico sem olyan erő már, mint 2014-2016 között. Így azért nem kell attól tartani, hogy a bajnokságban agyonverjenek minket.

A spanyol dominanciának viszont most nagyon úgy tűnik, egy időre vége Európában, még akkor is, ha az EL-ben a Sevilla azért mentett valamit a becsületből.

Hogy ne menjek el nagyon offba: az európai erőviszonyok is nagyon képlékenynek tűnnek, és ha a City megszerzi Messit, az meghozhatja nekik a várva-várt áttörést a BL-ben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.30. 22:14:28

Nyiri81 írta:
2020.08.30. 17:14:56


Neymart ki engedte el? Lerakták a zsét és ment magától.
Hiába teszi le valaki a nagy pénzt, ha a játékos nem akar menni, nem megy. Mert még vele is meg kellene állapodni, és ott megbukhat egy üzlet, ha a játékos kijelenti, hogy nem ír alá.

Neymar el akart menni, ez ott ment el. Persze lehet, hogy meggyőzhette volna Barto, hogy maradjon, de ott kevésbé hibáztatható.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2020.08.30. 21:55:16

Én nem tudom - ahogy más sem - mi lesz a vége a történetnek. De megkérdeznék valamit. Hogyan hagyhattuk, hogy idáig fajuljanak a dolgok ? Itt a többesszám első személy a klub vezetése. Olyan, mintha az elmúlt min. fél évben csak Ronald Koeman beszélt volna a játékosokkal. Mintha a az elnök csak szerződés aláírás és fényképezkedés céljából találkozna a játékosokkal. Mintha az egymással szembeni elvárások teljesen váratlanul érnék a feleket.
Nem most hallunk először arról a záradékról, ami - pongyolán fogalmazva - azt jelenti, hogy Messi az idény végén saját belátásától függően elhagyhatja a klubbot. Nem én akarom megmondani, hogy is kell ezt jogilag érteni. Én csak úgy elképzelem, hogy is kerülhetett ez a záradék Messi szerződésébe illetve milyen szándék húzódott meg az mögött, hogy ez odakerült. Szerintem ez szöges ellentétben áll azzal, ami most zajlik az ügyben: a szavak csűrése-csavarása.
Hogy kell ezt a záradékot értelmezni? Elengedjük Messit, amíg nem akar elmenni? Ez vicc. Ki hiszi, hogy így meg lehet tartani egy játékost? Abban nem sok köszönet lesz.
A szerintem helyes (becsületes) megoldás:
1. Messi elengedése, 700 m helyett ennek töredékéért és sok sikert kívánni neki. (Xavi és Iniesta csak olyan csapatba igazolt, amelyik nincs versenyben a Barcával semmilyen sorozatban)
2. Az elnök lemondása és felelősségre vonása, amiért elherdálta a klub legnagyobb értékét (Messit - A kb. 1 milliárd eltapsolása egy másik történet)
3. Koeman az új elnök személyétől függetlenül kapja meg az esélyt a jövő csapatának kialakítására
(Nem lenne korrekt sem Koemannal sem Xavival szemben, ha most az utóbbitól várnánk egy új DreamTeam összerakását)
4. Ennek a történetnek minnél előbb pontot tenni a végére. Az edzőknek és a játékosoknak is a következő szezonnal kell foglalkozni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.30. 21:42:18

Tomix354 írta:
2020.08.30. 20:00:44
Subinho írta:
2020.08.30. 19:48:22
Mivan akkor, ha Messi csak azt jelezte június 10 előtt, hogy ha megint olyan BL égés lesz, mint az elmúlt 2 évben, akkor szezon végén elmegy?
Vagyis nem jelezte konkrétan, hogy távozni akar, de közvetve jelezte, hogy ha... akkor lelép.
Kiderül majd, hogy Barto MEGINT hazudott, Messi meg elővesz egy sms-t, hogy figy, jeleztem...
Simán kinézem, Bartonak már azt sem hiszem el, amit kérdez.
Nincs ilyen, hogy ha, akkor majd megyek. A szerződésben feketén fehéren benne van meddig KELL ELDÖNTENI, ami jogvesztő. Teljesen abszurd és hülyeség amit írsz.
Azért a bíróságokon sok mindent figyelembe szoktak venni, maga az ítélet nem szokott változni, de a büntetes mertéke igen.
Viszont azt is figyelembe fogják venni, hogy nem rég a karantén végefelé is asszem nyilatkozta,hogy nem megy el. Vagyis,ha előtte vagy utána írt egy smst ennek az ellenkezőjéről, az csak azt fogja bizonyítani,hogy össze-vissza beszél. Szóval komolytalan,hogy valaki 700-ért megvegye,ahogy az is, hogy egy évet aljasságból padoztassák, de (legalábbis a hozzáférhető információmorzsák alapján) annak még kisebb az esélye,hogy ingyen elmenjen beintve a Barcának.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.30. 20:00:44

Subinho írta:
2020.08.30. 19:48:22
Mivan akkor, ha Messi csak azt jelezte június 10 előtt, hogy ha megint olyan BL égés lesz, mint az elmúlt 2 évben, akkor szezon végén elmegy?
Vagyis nem jelezte konkrétan, hogy távozni akar, de közvetve jelezte, hogy ha... akkor lelép.
Kiderül majd, hogy Barto MEGINT hazudott, Messi meg elővesz egy sms-t, hogy figy, jeleztem...
Simán kinézem, Bartonak már azt sem hiszem el, amit kérdez.
Nincs ilyen, hogy ha, akkor majd megyek. A szerződésben feketén fehéren benne van meddig KELL ELDÖNTENI, ami jogvesztő. Teljesen abszurd és hülyeség amit írsz.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.30. 19:48:22

Mivan akkor, ha Messi csak azt jelezte június 10 előtt, hogy ha megint olyan BL égés lesz, mint az elmúlt 2 évben, akkor szezon végén elmegy?
Vagyis nem jelezte konkrétan, hogy távozni akar, de közvetve jelezte, hogy ha... akkor lelép.
Kiderül majd, hogy Barto MEGINT hazudott, Messi meg elővesz egy sms-t, hogy figy, jeleztem...
Simán kinézem, Bartonak már azt sem hiszem el, amit kérdez.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.30. 18:55:46

lehet ő is csak a twittert nézegeti. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.30. 18:42:45

Még valami, egy kicsit lehet, hogy off, de azért kötődik Messihez, és a mostani cirkuszhoz:

Ugye Gaspart nyilatkozta, hogy ő látta Messi szerződését. Miért? :shock: Milyen pozíciót tölt be ő a klubnál jelenleg?
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2020.08.30. 18:28:11

LG írta:
2020.08.30. 18:17:50
A tavalyi szezonjával kapcsolatban Neronak adok igazat. Neki köszönhetjük, hogy egyáltalán volt izgulni valónk a Liverpool ellen, de bajnokságban is rengeteg meccset hozott nekünk, ahol amúgy rezgett a léc.

Értem én, hogy sokan megharagudtak rá, de ne írjuk már át a történelmet, ne kezdjük el kisebbíteni az érdemeit. Még a végén megmagyarázzák néhányan azt is, hogy ő valójában többet ártott a klubnak, mint amennyit adott, és csupa kisbetűvel kell írni a nevét, mint szerencsétlen Nemecsek Ernőnek.
Maximálisan egyetértek, néhányan itt valóban átírnák a történelmet.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2020.08.30. 18:26:22

Maxi írta:
2020.08.30. 17:22:22
Én eddig sem voltam odáig érte, mert kb annyira profi a mentalitása mint nekem, mindig csak puffogtatta a hangzatos nyilatkozatokat aztán a pályán ebből annyit lehetett látni, mint a legutóbb ahogy az öltözőben ült. Lószart.

Ő legalább annyira sáros abban, hogy ilyene redményeket értünk el a Bl-ben mint a többi playa, vagy az elnökség, vagy a szertáros.
Ez meg, hogy Ő ingyen akar elmenni?nonszensz...nálam leírta magát örökre!

Jöttök, itt hogy mennyit köszönhet neki a klub, hát kérem meg is köszönte a rengeteg fiztéssel, aláírásbónusszal ( már ez is gyerekek mi?) és kivételezéssel)

És igen, a legjobb, a legjobb volt, de azért tudjuk már hol a határ!

Köszönjük meg szépen az eddigieket, ahogy Ő is a Barcának aztán jó áron viszlát.
Alább már leírtam a véleményemet az ügyről, de ezzel a minősítéssel maximálisan nem értek egyet. Egyrész Messi nem tett hangzatos nyilatkozatokat, nagyon ritkán szólalt meg a nyilvánosság előtt, Talán ez volt csapatkapitányként az egyik gyengéje. Amúgy nevezz meg még egy olyan játékost, aki kb. 15 éve azonos szintet hoz, gólokkal, kulcspasszokkal, díjakkal, címekkel, játék intelligenciával stb. Az, hogy nálad ez máshogy jött le, az a Te dolgod. Lehet Messit szeretni és nem szeretni, de azt állítani, hogy nem volt az elmúlt időszakban minden tekintetben profi a hozzáállása, az több mint hiba. Persze a Te profi mentalitásodat nem ismerjük, lehetséges mégis Neked van igazad.
A pénzügyi mérleg meg nagyjábóll kiegyenlíti egymást, az adok-kapok szerintem egyensúlyban van a Barcában eltöltött időt tekintve.
A végét elcseszte kétségtelen, nem így kellett volna a klubtól megválnia.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.30. 18:17:50

A tavalyi szezonjával kapcsolatban Neronak adok igazat. Neki köszönhetjük, hogy egyáltalán volt izgulni valónk a Liverpool ellen, de bajnokságban is rengeteg meccset hozott nekünk, ahol amúgy rezgett a léc.

Értem én, hogy sokan megharagudtak rá, de ne írjuk már át a történelmet, ne kezdjük el kisebbíteni az érdemeit. Még a végén megmagyarázzák néhányan azt is, hogy ő valójában többet ártott a klubnak, mint amennyit adott, és csupa kisbetűvel kell írni a nevét, mint szerencsétlen Nemecsek Ernőnek.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2020.08.30. 17:55:52

Nero. írta:
2020.08.30. 17:45:24
Maxi írta:
2020.08.30. 17:22:22
Én eddig sem voltam odáig érte, mert kb annyira profi a mentalitása mint nekem, mindig csak puffogtatta a hangzatos nyilatkozatokat aztán a pályán ebből annyit lehetett látni, mint a legutóbb ahogy az öltözőben ült. Lószart.

Ő legalább annyira sáros abban, hogy ilyene redményeket értünk el a Bl-ben mint a többi playa, vagy az elnökség, vagy a szertáros.
Ez meg, hogy Ő ingyen akar elmenni?nonszensz...nálam leírta magát örökre!

Jöttök, itt hogy mennyit köszönhet neki a klub, hát kérem meg is köszönte a rengeteg fiztéssel, aláírásbónusszal ( már ez is gyerekek mi?) és kivételezéssel)

És igen, a legjobb, a legjobb volt, de azért tudjuk már hol a határ!

Köszönjük meg szépen az eddigieket, ahogy Ő is a Barcának aztán jó áron viszlát.
Ezzel nem értek egyet. Játékos annyira nem húzhat egy csapatot mint ahogy tavaly tette velünk a BLben, még az Anfielden is kiosztott 3-4 olyan zsugát amiből minimum 2t be kellett volna lőni.

Ettől függetlenül nem tetszik a viselkedése, és mivel már 33 egy jó ajánlat esetén nem lenne hülyeség eladni.

Ez 1 meccs, 1 meccset lehet kiemelni...bár én azt a meccset se tudnám...
Forca Barca
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.08.30. 17:45:24

Maxi írta:
2020.08.30. 17:22:22
Én eddig sem voltam odáig érte, mert kb annyira profi a mentalitása mint nekem, mindig csak puffogtatta a hangzatos nyilatkozatokat aztán a pályán ebből annyit lehetett látni, mint a legutóbb ahogy az öltözőben ült. Lószart.

Ő legalább annyira sáros abban, hogy ilyene redményeket értünk el a Bl-ben mint a többi playa, vagy az elnökség, vagy a szertáros.
Ez meg, hogy Ő ingyen akar elmenni?nonszensz...nálam leírta magát örökre!

Jöttök, itt hogy mennyit köszönhet neki a klub, hát kérem meg is köszönte a rengeteg fiztéssel, aláírásbónusszal ( már ez is gyerekek mi?) és kivételezéssel)

És igen, a legjobb, a legjobb volt, de azért tudjuk már hol a határ!

Köszönjük meg szépen az eddigieket, ahogy Ő is a Barcának aztán jó áron viszlát.
Ezzel nem értek egyet. Játékos annyira nem húzhat egy csapatot mint ahogy tavaly tette velünk a BLben, még az Anfielden is kiosztott 3-4 olyan zsugát amiből minimum 2t be kellett volna lőni.

Ettől függetlenül nem tetszik a viselkedése, és mivel már 33 egy jó ajánlat esetén nem lenne hülyeség eladni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.30. 17:24:39

Nyiri81 írta:
2020.08.30. 17:14:56
NovaProspekt írta:
2020.08.30. 16:59:39
és Neymart is, ha már itt tartunk
Neymart ki engedte el? Lerakták a zsét és ment magától.
Persze, de politikailag akkor is arcvesztés volt Bartonak, hogy az ő regnálása alatt hagyta el a klubbot. Nem hiába az utána következő évek nagy sztárhajhászata.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2020.08.30. 17:22:22

Én eddig sem voltam odáig érte, mert kb annyira profi a mentalitása mint nekem, mindig csak puffogtatta a hangzatos nyilatkozatokat aztán a pályán ebből annyit lehetett látni, mint a legutóbb ahogy az öltözőben ült. Lószart.

Ő legalább annyira sáros abban, hogy ilyene redményeket értünk el a Bl-ben mint a többi playa, vagy az elnökség, vagy a szertáros.
Ez meg, hogy Ő ingyen akar elmenni?nonszensz...nálam leírta magát örökre!

Jöttök, itt hogy mennyit köszönhet neki a klub, hát kérem meg is köszönte a rengeteg fiztéssel, aláírásbónusszal ( már ez is gyerekek mi?) és kivételezéssel)

És igen, a legjobb, a legjobb volt, de azért tudjuk már hol a határ!

Köszönjük meg szépen az eddigieket, ahogy Ő is a Barcának aztán jó áron viszlát.
Forca Barca
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2020.08.30. 17:14:56

NovaProspekt írta:
2020.08.30. 16:59:39
és Neymart is, ha már itt tartunk
Neymart ki engedte el? Lerakták a zsét és ment magától.
Csak is Puyol
Válasz küldése