Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.07.06. 13:10:05

21 hónap börtönre ítélték, de nem kell leülnie, mert 2 évnél kevesebb.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2514
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.06.30. 18:05:59

Régebben több jó csapat volt, több jó válogatott. A régebbi tornák, egy '98-as vb vagy egy 2000-es EB sokkal szinvonalasabbak voltak az azt követő tornáknál. Manapság a csapatok kiölik egymás játékát, sőt, a legtöbb csapatnak nincs is saját játéka, csak rombolja a másik "játékát". A 2010-es vb volt számomra a mélypont, amikor a csoportmeccsek első két körében szinte csak döntetlen és szinte csak 0-0 született, manapság senki nem győzni akar, hanem nem kikapni, és egy talált góllal megnyerni a meccset. Most is ez megy az EB-n, csak akkor vannak nagy gólarányú győzelmek, ha egyértelmű a különbség a két csapat között (például belga-ír, belga-magyar meg a spanyol-török meccs, és majdhogynem ennyi). De még akkor sem mindig, lásd spanyol-cseh meccs. Mindenki egy góllal akar nyerni, a meccs többi része biztonsági fociról szól.

Kevesebb a pengés csapat és a pengés játékos, a pengés csatárok is kihaltak (a csatárok egyébként is rendkívül alulteljesítenek az EB-n). Abban az értelemben nagyobb a küzdelem, hogy nagyobb a fizikai igénybevétel, mint régen (amivel persze maga a foci nem lesz színvonalsabb és nézhetőbb, sőt). A jobb képességű játékosokat szétfaragják, szétrúgják. Szétrúgják egymást a csapatok, nagyon megy a könyöklés, ütközés, erőltetett légipárbajok stb. Ez is lehet az oka annak, hogy a klubszezont követően fáradt, kifacsart, ezer sebből vérző játékosok érkeznek a nemzetközi válogatott tornákra, ami a színvonal rovására megy.

Mekkora felháborodás volt annak idején, amikor 1982-ben Toni Schumacher letarolta Battistont, pár nappal később egy felmérés szerint Franciaországban TS volt a második leggyűlöltebb ember Adolf Hitler után... Ma meg kis túlzással meccsenként látunk tíz ilyet. Sokkal többet kapnak ma a jó játékosok, ellenben egyre több a favágó a csapatokban. Messit is állandóan faragják, nem csoda, ha megúnta már ezt, és szeretné csökkenteni a kockázatot a barcelonai pályafutására nézve (meg ki tudja, milyen okok játszanak még közre a "megfutamodás" mellett, amiről nem tudunk és nem is fog beszélni róla).
Tromort77

2016.06.30. 15:57:55

Szerintem alapból el kellene felejteni minden hasonlítgatást. Nem lehet és nincs is értelme. Annyi minden változott már a fociban. Régebben közel nem volt ennyire kiélezett, nem voltak ennyire szervezett csapatok. Ma már 1 jó játékos nem elég, ahogy 11 jó játékos sem elég, ha nincs mögötte szervezett taktika és felépítés. Lásd Hodgson, azért ezeknek a játékosoknak jobbnak kellene lenniük mint például Izland, de önmagában attól, hogy egyénekben jobbak még ki törölhetik vele fényesre. Egy ember ma már soha nem fog neked VB-t, EB-t vagy akármit nyerni. Ez a baj Argentínával is, semmi elképzelés csak 11 játékos a pályán és majd Messi megoldja. Így nem lehet. Ilyen teherrel nem játszhatsz főleg nem a nemzeti tizenegyben. Pont ezért van padlón Messi, meg pont itt látszik szerintem, hogy mennyire is szereti a hazáját, mert besokalt. Ha valóban nem érdekelné akkor csak elfocizgatna a válogatottban és nem érdekelné semmi. De nem erről van szó. Egyszerűen az látszott rajta egész meccsen, hogy ugyan mit próbáljak még meg. Kicselez 5 embert leadja és nem, hogy kapura nem lövik, hanem majdnem, hogy bedobás lesz belőle. Nem túlzok, megnézheti bárki a legutóbbi döntőt is(ahol egyébként a bíró amit lehetett elrontott, kamu piros, meg kiállít valakit és nem veszi észre? #-o nonszensz.)

El lehet mondani Messiről, hogy nem olyan vezéregyéniség de nem is értem miért várja el tőle mindenki. Azért mert ő a legjobb a pályán az nem jelenti azt, hogy képes összefogni egy öltözőt. Évek óta nincs egy értelmes edzőjük, évek óta nincs elképzelés. Nem az ő dolga lenne ezt is megszervezni. Arról meg ne is beszéljünk, hogy az argentín szövetségnél milyen balhék mennek.

Messinél betelt a pohár és teljesen jogosan. A saját gyökérségük miatt nem tudnak behúzni egy döntőt sem. A döntőig az egész csapat parádézott, aztán akkora a lelki teher, hogy összeroppannak. Szerintem ezt pont nekünk nem kell bemutatni, hogyan tud hatni a játékosokra. Láttuk a magyar válogatottat korábban. Akármi volt mindig megkapták, hogy bezzeg az aranycsapat.

Ezek az elvárások nem reálisak. Nem reális az, hogy csak miatta elvárják, hogy nyerjenek VB-t vagy bármit. Aki meg olyan indokkal nem emlegeti a legjobbak között, hogy hány címet nyert a válogatottal az nagyon el van tévedve. Ez nekem olyan, minthogy most Prost nyilatkozta Vettel-ről, hogy hát azért az megkülönbözteti őket, hogy ő képes volt több csapattal is a csúcsra érni és Vettel-nek is illene, hogy igazi bajnok lehessen. Totál baromság. A mai f1 nem így működik. Ha nem mákolod be a legjobb autót akkor esélyed sincs VB-t nyerni. A fociban is ez van. Argentína meg Maradona örüljön annak, hogy neki sikerült és jókor volt jó helyen.

Az én szememben ez sokkal emberibb, hogy vállalja, hogy igen, belefáradt. Nem gépekről beszélünk, csóri ember annyit kapott már élete során és pont onnan ahonnan a legnagyobbat üt, a saját hazájától. Szerintem ennél fájóbb nem sok van.

Ettől függetlenül szerintem vissza fog térni a válogatottsághoz még, de minden reakcióa totálisan érthető. Ettől meg pláne nem őt kellene elítélni.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.06.30. 12:47:08

Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.06.30. 10:50:38

gg86 írta:Viccesen meg Ő is megkérdezné Tőled, hogy véleményeztem-e bármelyik döntésedet.
Jó, hogy szólsz, eddig azt hittem, hogy ez egy fórum. :shock:
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2016.06.30. 07:44:44

Bob_Marley írta:Saját döntése, de 29 évesen ha úgy érzi nem tudja elviselni a nyomást
akkor nem tudja elviselni a nyomást, és visszavonul a válogatottságtól. Viccesen meg Ő is megkérdezné Tőled, hogy véleményeztem-e bármelyik döntésedet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.30. 01:18:51

Hollandoknál volt Neeskens, Rep és mások is, akik két döntőt is buktak. Cruyff oké visszavonult. Pelé meg a csúcson letette a lantot és elment Amerikába az megint más, mint beadni a törülközőt egy vereség után. Messi közel sem tett annyit hazájáért mint Pelé. Egy győztes Vb után azt mondja 30 évesen ennyi azt ellehet fogadni, mert a foci csúcsára feláll és óvja az egészségét, családját, de ez szimplán megfutamodás, legalábbis nálam. Maradona jól megfogalmazta, nem igazi vezéralkat, ilyet egy vezér nem csinál, hogy elhagyja a süllyedő hajót.

És pont hogy még több válogatottságok vannak, még idősebben is tolják emberek. Nem csak kapusok egyébként. Saját döntése, de 29 évesen ha úgy érzi nem tudja elviselni a nyomást, akkor viccesen megkérdezném tőle ha két évig nem nyerünk semmit, visszavonul???Két kezét összetehetné és minden imát elmormolhatna annyit nyert már az életben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2514
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.06.29. 23:09:24

Ráadásul Pelé pont a legrosszabb példa, mindössze 30 évesen vonult vissza a válogatottságtól. Miközben még kb 6 évig játszott profi szinten, tehát ennyi erővel ő is "hátat fordított Brazíliának"... Amit legfeljebb az tehetne szóvá neki, aki legalább annyit tett Brazíliáért, mint ő. Aki megközelitőleg nem tett annyit az országért, mint ő, az ne rójon fel neki semmit, ehelyett köszönje meg azt, amit addig tett Braziliáért.

A hetvenes évek holland válogatottja is rossz példa volt, Cruyff is 30 évesen vonult vissza a válogatottságtól, ráadásul a '78-as vb előtt. A családja fontosabb volt neki, ami teljesen érthető. Ha Messi úgy dönt, hogy neki a válogatott már nem hiányzik, mert vannak az életben fontosabb dolgok számára, szive joga meghoznia ezt a döntést.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2016.06.29. 22:40:14

Bob_Marley írta: Szerintetek Pelén mekkora nyomás volt 16 évesen, vagy mikor 66-ban elbuktak és 70-ben meg újra felálltak a csúcsra? Vagy Maradona Kempesék árnyékából jött elő és "kötelező" volt villantania már az elején és meg is tette.
Nekik nem kellett évi 123 meccset letolni a klubjukban, ahol legalább akkora nyomásnak vannak kitéve a játékosok. Szinte minden meccset nyerni kell ha bajnok akarsz lenni, ott a BL, kupa, elég megterhelő dolog ez fejben és fizikálisan is. A klubfutball eléggé kicsinálja a válogatottakat, nehéz mindenhol maximálisan helytállni, érthető ha manapság valaki idő előtt "besokall" és inkább lemondja a válogatottságot.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.29. 17:57:40

Mi valóban jól járunk, ez tény, de azokkal hogy nagy a teher meg ő a bűnbak azért nem értek egyet, mert egy vezető ilyen, hogy övé a felelősség. Szerintetek Pelén mekkora nyomás volt 16 évesen, vagy mikor 66-ban elbuktak és 70-ben meg újra felálltak a csúcsra? Vagy Maradona Kempesék árnyékából jött elő és "kötelező" volt villantania már az elején és meg is tette. Nyilván ez csapatsport stb, ezzel maximálisan egyet is értek, de ezt a terhet alapvetően Messi a sajtónak és persze a játékának köszönheti. A válogatott mindenek felett áll, pont amiatt is, hogy rövid időn belül van 6-7 meccs, kettő vagy négy évente. Egyszerűen a versenylónak a derbyn kell nagyot futnia, s így meg nem lehet odasorolni Maradona, Pelé szintekre nálam, mert a legfontosabb színpadon nem tudta azt hozni, mint ezek az elődök. Nekem ne mondja senki, hogy a 86-os argentin csapat jobb volt mint ma. Persze volt egy Passarella, Valdano, Ruggeri is, de az Maradona volt és a többiek. És így hogy lemondja a válogatottságot nekem nagy csalódás, mert én maximálisan megértem hogy neki duplán nehéz, mert alapvetően Katalóniához köti sok minden és nem Argentínához, de ez egyfajta "megfutamodás". Persze ezt döntse el ő, meg nem kötelező, de 29 évesen lemondani, mert kikaptak nekem fura. Maga az egész szitu is abszurd volt, hogy meccs után, mert csalódott akkor "szevasztok". Se nem egy nyugodt körülmények közötti, rendes sajtótájékoztató, hanem csak úgy bele a nagyvilágba. Ezért is remélem, meg gondolom hogy csak első felindulás, mert oké mondja azt hogy nem játszik, de ennek is megvan a kellő "protokollja" és nem így parasztból, hogy akkor ennyi volt. Nekem személy szerint az egész csalódás, de ezt írtam is, pici megfutamodás meg nem profi viselkedés a szememben. De azzal meg egyetértek ez szubjektív, eldönteni meg ő fogja, hogy folytatja vagy sem, de remélem mindenki érzi, mennyire abszurd már maga a felvetés is, egy tökéletes korban és fizikális állapotban lévő embernél arról beszélni, hogy akkor feladja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2514
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.06.29. 17:16:19

Néhány véleménynek eléggé megmondó-felszólitó jellege volt, hogy mit hogyan kellene Messinek tennie. Csak ő tudja, mit élt át pontosan (és a közeli hozzátartozói), bevitte Argentinát egy vb-döntőbe, ennek ellenére neki forditottak hátat igen gyakran Argentinában, én nem csodálkozom, ha besokallt. Aki rendelkezik minimális érzelmi intelligenciával, megérti. De lehet még számos ok, amiről nem tudunk, a lényeg, hogy mindenkinek joga van saját magának rangorolnia a dolgokat az életében. Ettől még senki nem "fordit hátat a nemzetének", főleg nem egy sikeres vb után, amit tényleg neki (is) köszönhetnek.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2016.06.29. 12:24:21

Én nagyon remélem, hogy nem gondolja meg magát és tényleg befejezi a válogatottnál.Őszintén remélem, mert mi azzal csak nyerünk.
Kép
Avatar
Zsazsa Jr
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.02.28. 11:01:47

2016.06.29. 12:00:58

Ronaldinho&Barca írta:Egy ország címeres meze kiváltság, megtiszteltetés és egyben elvárás az adott játékos felé. Nem tudok nem részrehajló lenni, mert Messi pályafutásának minden lépését láttam, ő egy olyan játékos aki történelmet írt, országszerte gyerekek szaladgálnak Messi mezben, 5x aranylabdás, és talán utóbbi kiváltság az, amiért egy ilyen mondatot elszórhat hogy ennyi elég volt... Viszont azt gondolom, mint sokan mások, hazát nem választhat az ember, ha a másik 10 csapattársad a pályán csimpánz vagy félhülye, akkor is magadra kell húzd azt a mezt és szíved lelked izzadság formátumban kell betölteni.
Igen a címeres mez kiváltság, illetve ha a másik 10 csapattársad a pályán csimpánz vagy fél hülye, akkor is magára kell húznia azt a mezt és szívét, lelkét izzadság formátumban kell betölteni, DE egy dolgot elfelejtsz, mindenek ellenére csakis rá zúdul a nép haragja és csakis Őt hibáztatják az elbukott döntőkért, nem pedig a 10 fél hülye csapattársát!
Tehát kár jönni a címeres mezzel és a többivel, mert a bűnbak mindig Ő lesz, ami egyáltalán nem elfogadható, tehát teljesen jogosan mondta le...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.06.29. 08:38:07

nálam az első és egyetlen érzelem Messivel kapcsolatban : sajnálom. sajnálom, hogy nem nyert(ek), még jobban, hogy kihagyta a büntetőt.
ebből már logikus (talán....) hogy amit mondott azt viszont megértem. sőt ha spekulálnom kellene rajta azt mondanám, a legjobb amit egy ilyen helyzetben mondhatott és ezt a feltevést fényesen igazolni látszik a helyi reakciók iránya.
a ...."tizenegyest be kell lőni"...., márpedig a tizenegyest nem kel és nem is lehet MINDIG belőni :!:
egy ember eldöntheti egy kupa sorsát?! igen is meg nem is ez tény. a baj tehát nem ebben van, hanem ott és akkor, ha azt hiszik , hogy ez evidens. Argentína majd akkor nyer kupát, VB.-t ...vagy bármit, ha elég jó csapata lesz hozzá, Messivel vagy nélküle.
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2016.06.29. 04:11:06

1. Messi helyzete a válogatottban tényleg más. Elhiszem, ha valakinek érthetetlen, miért akarja visszamondani a válogatottságot, csak mert „párszor csalódás érte”, vagy mert „pár fenyegetést kapott”, hiszen a nemzet az első. De itt bonyolultabb a történet, 10 éve ott rúgják Messit, ahol érik, minden évben követelték, hogy mondja vissza a válogatottságot, mert valójában ő spanyol, nem izzad meg a mezben, meg nem is érdekli stb. És nem blikk szintű cikkekben, az egész argentin közösség ilyen. Miközben szétbőgi a szemét minden argentin bukás után. Tavaly teljesen jól játszott a Copán, berúgta a tizit is, de elbukták a döntőt, eredmény: add vissza a karszalagot, nem vagy rá méltó. A fenyegetésekről meg annyit, hogy nem „pár” fenyegetés, és Argentínában azért ez egyáltalán nem vehető félvállról. Arról az országról beszélünk, ahol a sport bűzlik a korrupciótól és az erőszaktól, egymást lövöldözik le hivatalos meccseken az emberek. Rohadtul nem kellene ilyennel viccelni, vagy értetlenül állni azelőtt, hogy valaki miért parázik, ha halálosan fenyegetik az egész családját, évente többször. Ok, hogy hív a nemzet, a haza az első, de jelen esetben konkrétan évek óta a haza fenyegeti, meg követeli, hogy vegye le a mezt. Ezért is mondta Messi többek között azt is, hogy „mindenkinek így lesz a legjobb”, és hogy „úgyis sokan már évek óta ezt várják tőle”. Ok, most nyalnak neki ahol tudnak, mert beijedtek, de ha Messi nem nyilatkozik egy ilyet, most azt fejtegetné mindenki, hogy mennyire nem méltó arra sem, hogy betegye a lábát Argentínába. Pedig most aztán tényleg pazarul játszott végig.
Szóval lehet ebben csalódni, lehet meg nem érteni, mindenkinek szabad a véleménynyilvánítás, és megítélheti mindenki azt, hogy saját értékrendje szerint ő hogyan döntene a helyében, de Messi az egyetlen, akinek ezt joga van ténylegesen eldönteni, mert az ő élete, csak ő tudja, mit élt át ő és a családja az elmúlt években, mennyire veszi komolyan a fenyegetéseket, mekkora a csalódottság önmagában, a válogatottban, a szurkolókban, mit bír el még a szervezete. Annak semmi értelme, hogy a nemzet hívó szava miatt megint nekimenjen egy tornának, aztán kapjon egy idegösszeroppanást, amihez egyébként a látottak alapján már az idei döntő után is közel állt.

2. Ennek ellenére nem hiszem, hogy komolyan gondolta ezt a nyilatkozatot, el kell olvasni mit mondott: „most jelenleg így gondolom”, „egyszerűen nem bírom tovább”, „most az öltözőben átgondoltam”, „annyira akartam, de egyszerűen nem megy”, ezek inkább egy összezuhant ember szavai, maradjunk annyiban. Piqué és Alves is lenyilatkozták, hogy ha lehiggad és átgondolja, másképp fogja látni.
De őszintén kételkedem abban, hogy bárki is követné Messit, ha tényleg komolyan gondolta és menne. Blikk szintű lapok hozták ezt le, egy nyilatkozatot nem olvastam ahol tényleg mondtak volna olyat, hogy Messi miatt menne más is. Ha meg azért mondja le valaki, mert Messi is ezt csinálta, az nem Messit minősítené szerintem. Ha Messi úgy dönt, ő összeroppan ez alatt a súly alatt, azt tiszteletben kell tartani, nem hisztizni, hogy akkor én sem maradok.
De még egyszer, nem hiszem, hogy ezek a hírek igazak. Vagy ha tényleg megy is valaki, az az illető saját döntése lesz. Pl. Masch nyilatkozta, hogy nyáron át fogja gondolni, marad-e, bevállalja-e még a vb-t, de szó nem volt nála arról, hogy Messi miatt fontolgatja a lemondást. Kicsit úgy érzem, hogy a sajtó fújta fel ezt a „fél válogatott követi Messit” dolgot, konkrét valóságalap nélkül.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.06.29. 01:41:50

Nem hinném, hogy innen bárki megmondta volna neki innen, hogy mit csináljon. Csupán egyesek értékrendjének ellentmond az, hogy néhány csalódás után hátat fordít a nemzetének (úgy, hogy magával sodor még egy-két játékost - csapatkapitányként igenis van benne szerepe). Ezek közé a személyek közé tartozom én is, emiatt őszintén remélem, hogy az indulat beszélt belőle, és meggondolja magát.

Kihagyni egy vb-t családi okok miatt és egy lemondás közel sem ugyanaz, másrészt mindenki tiszteletben tartja a döntését. Részemről még annyi, hogy többet vártam volna tőle, mint példakép. Számomra ő a legjobb játékos a világon, de ez csalódottsággal tölt el.

szerk.: Közben Veidt hasonlót írt a Barca vs. Real topicban, de én posztoltam előbb :D.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2514
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.06.29. 01:12:57

Szerintem meg senki ne mondja meg másnak, hogy mit csináljon. Mindenkinek a saját élete az első, úgy rangsorolja a dolgokat az életében fontossági sorrendben, ahogy önmagának tetszik.

Cruyff is kihagyta a '78-at vb-t, családi okokból. Mehetett volna a vb-re, de inkább a családjával szeretett volna maradni (hosszú előtörténete is van ennek). Szive joga, hogy meghatározza, mi számára a legfontosabb. "Birom", amikor mások akarják az egyénnek megmondani, mi legyen neki a legfontosabb, és hatásvadász módon még mindenféle mézes-mázas csomagolást is adnak ennek: menj a "hazáért" embert ölni többezer kilométerre a hazádtól (Muhammad Ali...), meg húzd fel annak a csapatnak a mezét, ahol vb-ezüst ellenére agyba-főbe fikáznak...

Át fogja ő még ezt szerintem gondolni, de ha visszavonul a válogatottságtól, tiszteletben kell tartani.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4513
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.06.29. 00:47:27

Egy ország címeres meze kiváltság, megtiszteltetés és egyben elvárás az adott játékos felé. Nem tudok nem részrehajló lenni, mert Messi pályafutásának minden lépését láttam, ő egy olyan játékos aki történelmet írt, országszerte gyerekek szaladgálnak Messi mezben, 5x aranylabdás, és talán utóbbi kiváltság az, amiért egy ilyen mondatot elszórhat hogy ennyi elég volt... Viszont azt gondolom, mint sokan mások, hazát nem választhat az ember, ha a másik 10 csapattársad a pályán csimpánz vagy félhülye, akkor is magadra kell húzd azt a mezt és szíved lelked izzadság formátumban kell betölteni.

Nekem amúgy érthetetlen, hogy egy Argentínát, vagy Brazíliát, hogy nem tudnak sikerre vezetni? Sorra jönnek az edzők, nem azt mondom hogy világverő csapat argentína is, de azért van jó pár nagyon hasznos és tapasztalt játékos, simán fel lehet építeni egy nyerő társaságot. De ilyen Anglia is, tipp: bármilyen tornán ha jönnek az egyenes kiesések, ellenfélre nagy pénz, mert hogy Anglia is mindig össze szerencsétlenkedik az is biztos. Amúgy meg Chile olyan pöpec gárda lenne? nem hiszem, viszont él hal mindenki azért a mezért. A 11-est pedig be kell lőni, nem jártam foci iskolába, de ott lehet az első 10 mondat egyikében. Fel van fújva érzésem szerint, én csak azokat a kis srácokat sajnálom, akiknek hazájukban jut egy ilyen mezre, felnéznek a nagy kedvencükre, annak pedig nincs kedve azt a mezt felhúzni és játszani.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2016.06.28. 22:33:15

Az argentin reakciók alapján Messinek mindig ezt kellett volna csinálnia, amikor buktak egy döntőt vagy jött a kritikatömeg. Lemondani a válogatottságot. Máris felváltotta a mocskolódást a szeretetlavina.

Komolyan, két nap sem telt el és beindult az országos argentin „ne menj el Messi” kampány. Buenos Aires-ben demonstrációt szerveznek, ahova már bejelentkezett több mint 50 000 ember, felavattak egy Messi szobrot, a metróban „ne menj Messi” felirat villog, közösségi oldalakon ezrek kampányolnak mellette, könnyes szemű argentin kisfiúk töltik fel a „te vagy a példaképem, kérlek ne menj el” házivideókat, és az argentin elnökön, iskolákon, egyesületeken, sportolókon, a szövetségen át egészen Maradonáig mindenki könyörög, hogy gondolja meg magát. Maradona konkrétan úgy tolt le egy szívbemarkoló üzenetet arról, hogy szegény Messit mindenki egyedül hagyta, pedig mellette kellett volna állni, hogy két nappal a Copa döntő előtt még ő maga mondta, hogy ha ezt sem nyeri meg, akkor haza se jöjjön. Az Olé újság meg kihozott egy olyan cikket, ahol szó szerint leszidja az argentinokat az író ilyen szöveggel, hogy „az egész világon csak ti nem tudtátok megbecsülni, és most tessék, nincs több motivációja felvenni az argentin mezt, szégyelljétek magatokat.”
Jól megmozgatta most Messi az argentinokat. :D

Úgyis meggondolja magát, az interjú hangvételén érződik, hogy ez nem egy hideg fejjel meghozott döntés, hanem abszolút az indulatok hozták. Kicsit lehiggad, nyaral egyet a Bahamákon, és máris visszatér az életkedve. De ha nem, és végleges a döntés, akkor legalább a Barca baromi jól jár.

Azért tényleg nagyon sajnáltam, annyiszor bukott már el trófeát, ennél a jelentéktelen Copánál sokkal fontosabbakat, de így kiborulni és sírni még nem láttam. Sok volt neki ez a két év alatt három elbukott döntő.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.28. 18:45:25

Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2514
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.06.28. 03:37:52

Szuverén joga otthagyni a válogatottat. Nem túl igazságos, hogy ez közösség (mondjuk egy nemzet) önzőségből elvár olyat egy tagjától, amit az nem akar. Mert ez önzőség. Játsszon a válogatottban, hogy legyen esélyük vb-t nyerni... Hát persze, miközben folyamatosan kapja az ívet a kedves honfitársaktól (ahogy többen leírtátok, otthon nem akkora sztár, mint Európában), de azért legyen csak válogatott, hogy vb-győztest csináljon belőlük... Ez önzőség, ha valakinek elege van a válogatottból, a folyamatos utazásokból, egészségi állapotának kockáztatásából két bajnoki között a szezon közepén, szíve joga lemondani azt. Az argentinok még meg is köszönhetik neki, hogy nem a spanyol válogatottat választotta, választhatta volna azt is... És akkor ma kétszeres vb és kétszeres eb győztes lenne. Így is sokat köszönhetnek neki, ezek után amennyi kritikát, szapulást otthonról kap (a vb-döntő ellenére, amire nélküle esélyük nem lett volna), egy szót nem szólhat senki, ha otthagyja az egészet.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.06.27. 22:41:47

Komolyan mondom, még örülnék is neki, ha Cholo venné át az Argentin válogatottat, szerintem a fele keretet kikukázná a francba és új alapokra helyezné az egész gárdát, akár még jól is elsülhetne.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.27. 22:20:07

Szerintem itt gyorsan lépni kellene, mert az hogy mondjuk fél év után visszatér ő is meg más is, az szerintem megagáz. Majd akkor jövök ha olyan az edző? Azért álljon már meg a bicikli...Még egy csapaton belül is gáz lenne, de egy válogatottnál tényleg szétszedné a közvélemény meg a sajtó. Plusz az öltözőnek is jót tenne, hogy xy játszik, mert hát elintézte ki legyen az edző.

Ideges volt, valahol sajnálom mert a mi játékosunk, de egyébként ilyet azért nem lehet csinálni, hogy 29 évesen azt mondom hogy szevasztok, aztán meg megy utána a többi. Jó hogy nem kitalálják, hogy akkor megszűnik az argentin szövetség. Ez DA, itt bármi megtörténhet, de ez nekem sokkal inkább mutatja, hogy zsoldosok és ez is közrejátszhat a "sikertelenségben". Számomra nagy csalódás az egész, csak ismételni tudom magam, Hollandia egymás után bukott VB döntőket meg EB bronz és nem mentek el a játékosok, ilyet még nem is láttam bakker, hogy 28-29 éves emberek azt mondják ennyi volt. Van olyan helyzet mikor lemondod a válogatottságot, de ez nem az nálam.

Simeone jó választás lenne, de minél hamarabb kell egy megoldás, hogy visszajöjjön a renomé, mert ilyenhez óriási pofa kell, hogy sorban lemondják a játékosok a szereplést.
Kép
Kép
Kép
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.06.27. 22:19:09

visca el barca írta:az atleti nem fogja engedni, hogy másodállást vállaljon. ilyen magas szinten ez nem működik. lásd hertha. de máshol sincs ilyen. most egyedül szluckij aki rémlik, de hát az orosz válogatott fele cszka játékos szóval ott nem meglepő.
Fatih Terim ugrott még be nekem, aki egyszerre irányította a törököket meg a galatat.

Viszont, ha nem is másodállásban vállalná a válogatottat, azért szerintem előbb utóbb neki is elege lesz belőle, hogy állandóan tűz közelben vannak, de nem tudnank odaérni (bl). Egy bajnokság leesett nekik, most is majdnem végig versenyben voltak, egészen a 37. fordulóig. Szerintem ő is belefog ebbe fáradni. Talán ez lehet az az év neki, ami után bekövetkezhet a váltás.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21245
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 22:16:46

visca el barca írta:az atleti nem fogja engedni, hogy másodállást vállaljon. ilyen magas szinten ez nem működik. lásd hertha. de máshol sincs ilyen. most egyedül szluckij aki rémlik, de hát az orosz válogatott fele cszka játékos szóval ott nem meglepő.
Nem bánnám, ha ott hagyná az Atletit, egy komoly riválissal kevesebb lenne.
Válasz küldése