Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.05.11. 13:16:21

csababarca írta:Az inter elleni kiesés tényleg blama, és ott hibás volt Pep is ezt aláírom. De azért az többegyenletes párharc volt, rengeteg minden döntött ott, és az odavágón se volt baj,vezettünk is,aztán történt egy két dolog...de igen,az kudarc volt,főleg a visszavágó mindenképp.

De Jelwaz, akkor ki a jó edző?
Most nem azért de akit csúcsedzőknek tartanak manapság,meg úgy a 2000es években,mind egy rendszert tolt.
Capello,Mourinho, Ferguson is bár megújította a csapatát párszor, de a taktikai része szinte ugyanaz volt, Pep kétszer mosta fel vele a padlót, ezt Ferguson is elismerte,hogy durván letaktikázták. Akkor van még mondjuk Ancelotti, aki a Milannal kitalálta a rombusz kp-t, és unásig csak azt nyomatta, amikor már nem volt meg hozzá a játékosanyaga akkor is.
Wengert meg hagyjuk.

Igen,kellett volna változtatni, és Pepet és az akkori barcát is az korlátozta be,hogy nyomatták a sablont unásig. Ez óriási hiba volt. PEdig néha néha változtatott Pep, a madridot nem egyszer lepte meg, Alves feltolásával, stb dolgok, de ha égett a ház,mindig az alapsémához nyúlt vissza.
Én jó edzőnek tartom Guardiolát, madridéknál szokás pocskondiázni, mert azt hiszik, ha kisebbítik az érdemeiket, akkor nem verte bucira őket. Én csak azt mondom, hogy nem jelent automatic megoldást, ha a Barcát irányítja. Jól összerakta azt a csapatot, de a vége felé ő is már csak lendületből ment. Egy csomó Real elleni párharc ugyanazt a játékot hozta, mint az Inter elleni elődöntőben. Azért lovagolok rajta sokat, mert én Pep alatt le is szoktam a meccsnézésről (csak nem érdekelt szimplán, nem tüntetőleg vagy ilyesmi), akkoriban már nem bírtam, úgyhogy sok meccsét nem láttam, de mikor belepillantottam, nem ért meglepetés.

Nem tudom Pepnek mennyi kellett volna a Barca megújításához, de szerintem sok, és most nem állnánk így, főleg igazolási bann közepén. Kíváncsi vagyok mit hoz a jövője, nem mondom, hogy nem lehet a fent említett kaliber, de én nem hiszem, illetve azt még nem mutatta/mutathatta meg.

Jó edzőnek tartom én Simeonét is, aki nem csak brusztolással és vagdalva tudta megverni a Madridot (nagyon jó mondani, hogy undorító csapat meg ilyesmi, de költségekben nem lehet a két naggyal versenyezni) Pl. Blancon gondolkozom, mert a PSG-nél elég para a szitu, tele jó játékossal, de ennyi (mint a kézi csapatnál is, ahol kb. álomkerete van az edzőnek, de nem lehet bárkit bárkivel játszatni). Mout azért nem tartom a legnagyobb kaliberek között számon, mert a szemétkedéseivel lehet, hogy terhet vesz le a játékosai válláról, de ez akkor is csak foci, a pályán kell nyerni. Ferguson döntői meg a BL döntőn, hát necces. Nem tudom, hogy egy Manchester kiállhat-e egy BL döntőre védekezni.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.11. 12:36:45

Pep nyilatkozott a jövőjével kapcsolatosan: hátra van még egy év a szerződéséből, amit ki szeretne tölteni Münchenben. Természetesen helyén kell kezelni a dolgot, mivel értelemszerűen egyébként sem teregetné ki a szennyest, de engem nem lepne meg, ha végül marasztalnák.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.05.07. 13:27:12

Látom eléggé két táborra szakadt a fórum szokás szerint, de én az igazságot valahol a két vélemény között keresném.

Egyrészt Pep minden csak nem bukott edző. Eddig ez a 6. szezonja valamely első osztályban és a 6 évből 5ször bajnok csapat vezére. Mutassatok már még egy hasonló statisztikát másik olyan edzőnél aki úgymond "jobb"! Én nem tudnék még egy ilyet mondani. Sokatok szerint (szerintem is) a bajnoki cím a legfontosabb trófea. Akkor most ez hogy is van? E mellé Pep kétszer nyert BL-t a saját elképzelései szerint alakított csapatokkal és a 6 szezonjából mind a hat alkalommal BL elődöntőig vitte minimum a csapatát. Hol van még egy ilyen edző? Ha jól tudom, akkor 3nál többször még egyetlen edző sem nyert BL-t/BEK-et, Pep-nek pedig még elég sok ideje van begyűjteni minimum 2-t, hogy az élre álljon. Akkor megint hogy is van ez? A MU-nál (joggal) félistenként kezelt Ferguson és a "legjobbnak" kikiáltott Mourinho is csak két elsőséggel rendelkeznek.
Aki leírja Pep sikereit vagy bukottnak titulálja az egyszerűen SEMMIT sem tud a labdarúgásról....

Másrészt viszont van igazság abban, hogy Pep-nek váltania kell, alakítani kell az elképzelésein. A futball fejlődik folyamatosan, aki nem képes lépést tartani, az előbb utóbb belefut majd pár nagyobb pofonba. Pep tavaly belefutott egy nagyba, mert ugyanazt csinálta amit nálunk. Idén viszont átállt 3 védős taktikára, ami akár működhetne is, ha elöl mondjuk a legjobbjuk nem esett volna ki. Tegnap sokszor eszembe jutott, hogy de jó, hogy Robben nincs a pályán... :roll:
Más kérdés, hogy a párharc hasonló képet nyújtott, mint a 2013-as, csak most éppen mi voltunk akik a direktebb támadójátékot játszottuk, a bajorok pedig szenvedtek a labdabirtoklással, a körülményes támadásvezetéssel. Nálunk is sérült volt akkor a legjobb (Messi) és bár a pályán volt az első meccsen, de közel sem volt 100%-os. Ez pedig rányomta a bélyegét a csapatra. Ilyen a futball. Ettől függetlenül a "tiszta" tiki-taka ideje lejárt, az olyan direkt játékkal lehet eredmény elérni, amit most mi játszunk, amit 2013-ban a bajorok játszottak.
A Bayern részéről pedig olyanok az elvárások Pep-pel szemben, amik szinte teljesíthetetlenek. Itt csak a BL számít trófeának, a többi elhanyagolható, ami a futballtörténelmet tekintve elég blőd hozzáállás. De Pepnek ezt tudnia kellett, amikor oda szerződött. Tudhatta, hogy gyűjthet akárhány bajnoki címet, trófeát ha nincs BL akkor 1-2 év és repül. Ilyen szempontból nagyot hibázott a bajor kontraktussal. Főleg úgy, hogy a Bayern tavaszra szinte elalszik az őszi űrfocinak és a gyenge német bajnokságnak köszönhetően, hiszen decemberre már rendre csak matematikai esélye marad a bajnoki cím elvesztésére.

Összegezve tehát Pep még mindig a világ egyik legjobb edzője (ha nem a legjobb), de ő sem verhetetlen és nem is tévedhetetlen. A hibáit pedig úgy tűnik, hogy képes lesz korrigálni. Erre utal a bajoroknál idén bevezetett új taktika és újabb bajnoki cím is. A BL-t hagyjuk, mert az külön kategória, ott nem lehet csak úgy győzni. Láthatjuk a Real-nál is hány év kellett egy BL trófeához. Hány kihajított edző, hány elköltött 100 millió, hány nagybevásárlás. Nem megy az úgy.... egy-két BL kudarctól nem lesz még senki sem "bukott" edző. Ennyi erővel Ancelotti micsoda, ha nem bukott? És mégis neki van a jelenlegiek közül a legtöbb BL trófeája.... :roll:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7438
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.07. 13:17:14

Mindenki az egekbe emeli Heynkest, de ő is gyakorlatilag a Robben-Ribery duóból élt, akik akkor top-on voltak. Most Pep-nél már mindketten 30-on felül vannak, ami egy gyors szélsőnél már tényleg kort jelent. Persze nagyon mély ez a keret, minőségi játékosok alkotják és ha azt mondják, hogy Pep vagy LE csak felpakolja a játékosokat akkor a német dettó ezt csinálta és ő is akkor lépett le, amikor már csak lefelé mehettek.
Ezzel nem Guardiola-t akarom védeni, de nem hiszem, hogy ezt az ő nyakába kellene varrni, vagy ez lenne a pont az "i"-n, amiért el kellene küldeni.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21234
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.07. 09:19:33

Én is védeném most Guardiolát, a tegnapi vereséget nem nagyon lehet a nyakába varni. Piszok nehéz helyzetben volt, a legjobbjait nélkülözni kellett, az ellenfél pedig az Barca volt, amely jelenleg a legjobb formában lévő csapat a világon, fedélzetén a világ legjobb játékosával, és sok más klasszissal.

Ezek tükrőben jó taktikát választott, bár a gól előtt is voltak lehetőségeink, összeségében addig szépen tartotta magát a Bayern, és nyitott volt a párharc.

Aztán Messi villant majd megint, és minden eldőlt. Pep próbált ezekre reagálni, de padon nem volt olyan játékosa, aki jelentősen változtatni tudott volna a helyzeten.

A tegnapiért ezért nem venném elő Pepet, összeségében viszont tényleg megbukott a Bayernnél. De ha Barcás korszakára ráhúzzák a jókor volt jó helyen közhelyet, a Münchennél akkor simán rá lehet a rosszkor rossz helyent.

Azzal egyet értek noname-mal, hogy Pepnek tovább kéne lépnie, bizonyos dolgokat átgondolni, továbbfejleszteni. Azonban a korábbi sikereit nem szabad megkérdőjelezni. Az zseniális és moderm volt, amiket akkor csinált, Del Bosque is szépen megélt Pep taktikájából a válogatottnál. Aztán a labdarúgás fejlődött tovább, és ez a játék elavult. Sokan próbáltak Pep örökségéből megélni, Tito, Roura, Tata, LE a Rómánál, de mind megbuktak, ahogy megbukni látszik Pep is Münchenben.
LE volt az első, aki mert, és tudott is változtani, de neki is kellett hozzá a római pofon, meg egy két kudarc az őszi szezonban.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.05.07. 08:33:13

Zozzy 5 írta:
Mathieu18 írta:Olvasom a hsz-et, megy a szerecsenmosdatás, meg a "szegény Pep", a "sok sérült" és hasonló mellébeszélés.



Csak megjegyzem, hogy kb 80 percig nagyon nem padlófeltörlés volt, tökéletes idegenbeli eredményt hoztak amivel nem lehetne akkora a szánk a visszavágó előtt. aztán jött Messi, a világ legjobbja és nyertünk. Kíváncsi vagyok mekkora sírdogálás lenne, ha nekünk Messi meg Neymar nélkül kellett volna kiállni, mint nekik Robben és Ribery nélkül. Nem sajnálom, hogy nem játszhattak, csak jó lenne tovább látni mondjuk az orrunknál.


UI: mellesleg még van egy visszavágó, nehogy pofára essünk...
bizony, kiszáradt torokkal néztem azt az ominózus hetven valahány percet.....ez is tény és nem szabad elfelejteni, de : a meccs összképe mégsem az volt, hogy jaj de kihúzhatjuk a gyufát, hanem az hogy ma minden ziccer kimarad?
aztán jött Messi...
a sors (is) nagy játékos! a" 7 nullnál " a Barca volt padlón sok okból, most a Bayern volt tartalékos....
a visszavágóig ez nem több mint esély a továbbjutásra.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1804
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2015.05.07. 08:32:38

Teljesen egyetértek Zozzy 5-el. Akik most Guardiolát támadják a edzői hitvallása,stílusa miatt és Heynckes-t dicsőítik,megkérdezném,hogy mikor Pep-et választották utódnak a kispadra nem voltak tisztában azzal,hogy mik az elképzelései? Ugyan már. Pep ettől függetlenül természetesen nem Isten, nyilván kritizálható,de hogy bukott edző lenne 2 bajnoki címmel,-amiből az egyik rekorddal született-,kupa győzelemmel,szuperkupa győzelemmel,klub vb győzelemmel,2 év alatt több címet nyert mint Heynckes... Jelentős az előnyünk,de még a Bl-ből sem esett ki.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.07. 08:24:51

Az való igaz, hogy a Heynckes után csak lefele vezethetett az út, de egyet értek azzal, hogy Pep megbukott. A Pep által favorizált "Addig passzolunk, míg besétálunk a kapuba" -féle foci ideje lejárt. Ezt bizonyította a Bayern ellenünk, de a spanyol válogatott is. LE felismerte ezt és továbbfejlesztette. A csapat direktebbé vált, agresszívebbé. Pep abban valóban megbukott, hogy nem tudott tovább fejlődni. A német stílus mindig is agresszívabb és direktebb volt, mint amihez ő van szokva, mondhatni puhányokat nevel 2 év alatt a Bayernesekből. LE ezzel szemen a Barca B-nél
Pep-el megegyező stratégiát választott, a Románál is ugyanazt próbálta bevezetni, de rájött, hogy változtatni kell, így a Celta Vigonál már modernebb játékot játszatott, míg jelenleg a Barca a legjobban kontrázó együttes a világon.
Egy másik aspektus. A BAYERN ellen 15-7 arányban nyertük a fejpárbajokat. Nos, nem tudom az átlagmagasságokat, de amikor a Barca fejpárbajokban dominál egy meccset bárki ellen, akkor ott nem csak a Barca nagyon jó, hanem az ellenféllel is baj van. Ráadásul nem csak a magas védelmünk nyert fejpárbajokat, hanem Messi is 2t.
Pep regnálását a Bayernnél bukásnak tartom. Megkapott egy szinte tökéletesen felépített csapatot és kiölte belőlük azt, amiben a legjobbak voltak. Nem szeretném, ha visszajönne a Barcához, amíg nem tanul a saját hibáiból. LE-t abban mindenképp jobb edzőnek tartom, hogy fejlődőképes. Pep ezt még nem bizonyította.
A Fifa egy szégyen
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.07. 07:46:24

Mathieu18 írta:Olvasom a hsz-et, megy a szerecsenmosdatás, meg a "szegény Pep", a "sok sérült" és hasonló mellébeszélés. A valóság az, hogy a bajoroknál megbukott, de akkorát, amekkorát csak lehetett. Heynckes-től egy zseniális, tökéletesen összerakott csapatot vett át, amit lerombolt és a sutba dobott.
A tegnapi meccshez sem neki, sem a Bayernnek köze nem volt, egy-két pillanatot leszámítva, ami minősíti a trénert is.
Egy mítosszal kevesebb. Na, de erről - is - szól a világ.
Münchenben megbukott, vszl. júniusban már nem ő fogja irányítani a "bőrnadrágosokat". Tavaly a Real törölte fel vele a padlót, most a Barça.
Te meg erre a "Heynckestől tökéletes csapatot vett át" halál unalmas dumára jó választ kapsz a főoldali cikkben, arról, hogy megbukott-e vagy sem, illetve mennyire volt már eleve bukásra ítélve azok után, hogy a Heynckes-féle csapatra minden tökéletességet támogató idealizálás rávetülhetett, lévén az öreg lelépett a csúcson.
Mint embert sajnálom a tegnapért, emocionálisan nehéz lehetett neki, ennyi.

Persze tudom, hogy divatos séma az "emberek mindig megérdemlik amit kaptak" a gondolkodásban, azoknak meg, akik képtelenek feketén meg fehéren kívül más árnyaltok is felfedezni az élet bármely más területén, kapóra jött ez a párosítás, mert végre leomlott Pep mítosza és megtudtuk az igazságot.

Csak megjegyzem, hogy kb 80 percig nagyon nem padlófeltörlés volt, tökéletes idegenbeli eredményt hoztak amivel nem lehetne akkora a szánk a visszavágó előtt. aztán jött Messi, a világ legjobbja és nyertünk. Kíváncsi vagyok mekkora sírdogálás lenne, ha nekünk Messi meg Neymar nélkül kellett volna kiállni, mint nekik Robben és Ribery nélkül. Nem sajnálom, hogy nem játszhattak, csak jó lenne tovább látni mondjuk az orrunknál.

Egy dolog, hogy nem a kiemelkedő sikerek jellemzik a karrierjét Münchenben, illetve látszik, hogy nem tökéletes az összeillés. A legbeszűkültebb és torzításokkal teli gondolkodás viszont az, amikor ebből megállapítjuk, hogy nálunk amit elért, az miért történhetett és hasonlók.

UI: mellesleg még van egy visszavágó, nehogy pofára essünk...
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2015.05.07. 06:07:51

Olvasom a hsz-et, megy a szerecsenmosdatás, meg a "szegény Pep", a "sok sérült" és hasonló mellébeszélés. A valóság az, hogy a bajoroknál megbukott, de akkorát, amekkorát csak lehetett. Heynckes-től egy zseniális, tökéletesen összerakott csapatot vett át, amit lerombolt és a sutba dobott.
A tegnapi meccshez sem neki, sem a Bayernnek köze nem volt, egy-két pillanatot leszámítva, ami minősíti a trénert is.
Egy mítosszal kevesebb. Na, de erről - is - szól a világ.
Münchenben megbukott, vszl. júniusban már nem ő fogja irányítani a "bőrnadrágosokat". Tavaly a Real törölte fel vele a padlót, most a Barça.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.07. 05:52:19

77 percig működött Guardiola focija idegenben, aztán összeomllott. A támadójátékuk meg Robben ,Ribery és Alaba szabadrúgásai nélkül, meg egy maszkos Lewandowskival ennyit ér. Vagyis semmit.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.07. 01:28:05

Veletek ellentetben, nem hiszem, hogy egy atlagos zakonal rosszabbul viselne ezt. Sajnalni sem tudom egyaltalan.

O is es a bajorok is jobban jarnanak valszeg, ha tavozna a kispadrol. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 01:20:50

Őszintén szólva én is sajnálom, de csak egy picit. Nagyon szeretném hogy elmenjen németországból, mert gyűlölöm őket, különösen a Bayernt.

Mellesleg szerintem az ő egészségének is jót tenne, ha nem náluk dolgozna hosszabb távon.

Megjegyzem, ennyi sérültel, és különösen egy ilyen Barca ellen, nem varrhatják a nyakába a dolgot, a legkevésbé sem. Nem is fogják, lehet hogy a németek embertelenek, és egy számomra teljesen elfogadhatatlan eredmények minden felett mentalitás szövi át az egész népséget, de hülyének nem hülyék.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.07. 01:00:47

Valszeg az állásába fog kerülni. Nagyon sajnálom, hogy a menlevelet szeretett csapata állítja ki. Ezt a nagy bayern megmondók, élükön a császárral, nehezen fogják viselni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.06. 23:05:35

szegényt azért sajnálom eléggé. pont Messi, egy ilyen második góllal...aztán a végén kegyelemdöfés. nagyon nagyon nagyon rossz éjszakája lesz, kitartást hozzá. persze még nem estek ki, de ha még ne adj Isten tovább is mennek, ez az este így is lelki terror volt neki az tuti.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.05.02. 19:01:13

Az első meccs volt Milánóba én úgy emlékszem és itthon nyertünk 1:0ra ugy hogy bojan szabályos gólját elvettek az utolsó percbe!
Pontosan. Toure-ra fujtak kezezest, azt hiszem. Illetve az odavagon Milito lesrol fejelt golt.
Az inter elleni kiesés tényleg blama, és ott hibás volt Pep is ezt aláírom. De azért az többegyenletes párharc volt, rengeteg minden döntött ott, és az odavágón se volt baj,vezettünk is,aztán történt egy két dolog...de igen,az kudarc volt,főleg a visszavágó mindenképp.
Legnagyobb baj a visszavágó felvezetésével volt. Remuntada, stb stb. Aztan ment a tilitoli varva arra, hogy az Inter 2x hibazzon.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15458
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.02. 18:55:48

Az inter elleni kiesés tényleg blama, és ott hibás volt Pep is ezt aláírom. De azért az többegyenletes párharc volt, rengeteg minden döntött ott, és az odavágón se volt baj,vezettünk is,aztán történt egy két dolog...de igen,az kudarc volt,főleg a visszavágó mindenképp.

De Jelwaz, akkor ki a jó edző?
Most nem azért de akit csúcsedzőknek tartanak manapság,meg úgy a 2000es években,mind egy rendszert tolt.
Capello,Mourinho, Ferguson is bár megújította a csapatát párszor, de a taktikai része szinte ugyanaz volt, Pep kétszer mosta fel vele a padlót, ezt Ferguson is elismerte,hogy durván letaktikázták. Akkor van még mondjuk Ancelotti, aki a Milannal kitalálta a rombusz kp-t, és unásig csak azt nyomatta, amikor már nem volt meg hozzá a játékosanyaga akkor is.
Wengert meg hagyjuk.

Igen,kellett volna változtatni, és Pepet és az akkori barcát is az korlátozta be,hogy nyomatták a sablont unásig. Ez óriási hiba volt. PEdig néha néha változtatott Pep, a madridot nem egyszer lepte meg, Alves feltolásával, stb dolgok, de ha égett a ház,mindig az alapsémához nyúlt vissza.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.05.02. 18:41:48

Normandia írta:A minősìtés annak szólt, amit írtál és nem a személyednek. Mivel unszinpátiád Peppel kapcsolatosan kiolvasható volt mind két ìrásodból, ezért determinálja azt, ami a véleményed. Szerintem itt senki sem vitatja, hogy vétett e hibát, biztosan vétett, de hogy a barcát olyan szintre vitte, amin előtte nem volt az is bizonyos. Ezt a jókor jó helyen szöveggel elintézni igen csak sommás és a valóságtól elrugaszkodott megállapìtás.
Mi a túlértékelt jelző alapja? Mitől túlértékelt Pep?
Mindent megnyert egy csapattal, amit egy klubcsapat megnyerhet. Nincsen további szint, amit megnyerhetne. Szerinted egy olyan edző, aki minden lehetséges kupát megnyert a csapatával az túlértékelt?
Az meg nyilván az én hibám és ezért elnézésed kérem, hogy a barcát önmagáért szeretem és nem az edzőért vs játékosaiért. Én hasonló okok miatt mint te nem tudnám utálni, de ez mondom, az én hibám.
Az egyáltalán nem igaz, hogy az antipátiám miatt az a véleményem Pepről ami. Mint írtam, én az ő kinevezését támogattam, és sokáig semmi bajom nem volt vele. Antipatikussá vált, és egyre inkább az lett. Mind szakmailag, mind emberileg. Hibázni emberi dolog, lehet is. Felőlem 16. is lehetett volna az a Barca, és mondjuk az Inter elleni kieséssel nem az a bajom, hogy nem nyerte meg a Barca, hanem ahogyan. Az a visszavágó szégyen, szegénységi bizonyítvány, akkor is az lenne, ha Bojan gólját megadják, továbbmegyünk és behúzzuk. Csak akkor nem lenne ennyire idegesítő. Pep és az a Barca csodásan egymásra talált akkor. AZ a Barca és Pep, nem a Barca és Pep. Egy dolgot tudott, azt nagyon jól (manapság ez a siker titka általában), mást nem. És emiatt meg is szívtuk egy párszor. Nekem egy jó edző ismérve az is, hogy nem egyetlen rendszerben tud dolgozni, és tud reagálni. Szintén nem tartom világszám edzőnek azt, aki a világ legjobb csapatával a bírói szekértolásra is játszik. Ráadásul azt gondolom, hogy abban a Barcában 2-3 év plusz benne volt, de Guardiola alkalmatlan volt arra, hogy ezt kihozza. Messit is hagyta elkanászodni. De tovább nem magyarázom, ha nem akarod megérteni, hogy a túlértékeltségét és jókor volt jó helyen nem az érdemei megkérdőjelezésére használom, akkor írd be még 20X, hogy nem igaz és téveszme. Nekem az a meglátásom, hogy ahogy a a madridisták alábecsülik, úgy a Barcások meg felül. Remélem soha többé nem ül a Barca padján, de ha mégis, hát egyáltalán nem látom biztosítottnak, hogy feltétlenül elérne valamit.
Szerintem meg én szeretem a Barcát önmagáért, mert az én számat nem lehet betömni x kupával. Nem fogom vakon védeni és ajnározni azt a csapatot, amelyik álszenten nyilatkozik és sportszerűtlenül viselkedik, és amelyik nem azzal van elfoglalva, hogy megmutassa ki a legjobb a világon. A játékosok viselkedése az edző felelőssége, és a pályán mutatott játék és mentalitás a klub legfőbb ismérve. Az nagyon távol volt egy bajnoktól...
P.Kluivert9 írta:Az első meccs volt Milánóba én úgy emlékszem és itthon nyertünk 1:0ra ugy hogy bojan szabályos gólját elvettek az utolsó percbe!
Lehet igazad van, nem emlékszem ilyenekre, de olyan tuti volt, amikor itt az ment, hogy szegényeknek busszal kellett megtenni az utat Milánóban. Szegények... Bojan meg gólja, Istenem az meg... Egy meddő nyomásból, ami ugye nem kapuralövések meg helyzetek tömkelegeit jelentette, hanem 93 perc gurigázást, talált egy gólt, és ebből az a 2 dolog jött ki, hogy Bojan valóban jobb, mint Ibra ( :lol: ), meg, hogy nem Pep maradt alul, aki semmi újat nem talált ki, hanem a bíró volt a hibás.
kristop írta:lehet nem nyertünk meg mindent, de amikor kiestünk, akkor is úgy estünk ki, hogy jobbak voltunk. pedig ebben a modern fociban ilyen szintű dominanciát nehéz fenntartani, előtte és azóta se volt ilyen csapat.
Bocs, hogy kiragadom, de csak erre reagálnék. Igen jobbak voltunk, de sokszor nem mehettek le emelt fővel. Papíron jobbak voltunk, és nem formabeli ingadozás vagy a szerencse hiánya miatt, hanem , mert mindig ugyanúgy, ugyanazt csináltuk. Valaki felkészült ellene, valaki nem. Nem az lett volna a megoldás, hogy összeesnek, hátha kiállítanak valakit, hanem fel kellett volna készülni arra, hogy valaki felkészül a Barca ellen. Elég amatőr hiba szvsz.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.02. 14:43:09

én mondjuk pont nem kupákban mérek mindent. számomra azért félisten, mert egy olyan gyenge csapatból, mint amit kapott megcsinálta a világ legjobb csapatát. voltak elképzelései, filozófiája, bátor volt, elérte, hogy komolyan elismerjenek egy xavit, iniestát, busquetset, piquét, pedrot. amíg itt volt, abban a négy évben vitán felül a világ legjobb csapata voltunk. lehet nem nyertünk meg mindent, de amikor kiestünk, akkor is úgy estünk ki, hogy jobbak voltunk. pedig ebben a modern fociban ilyen szintű dominanciát nehéz fenntartani, előtte és azóta se volt ilyen csapat.

és az rohadtul nem érdekel, hogy a stokeból nem csinálna bajnokcsapatot. az érdekel, hogy a barcelonánal mit csinált és, hogy azóta is a történelem legjobb csapatai között tartják számon azt a csapatot. meg hogy mennyi boldog pillanatot okozott nekem a csapattal együtt.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2015.05.02. 14:12:37

jelwaz írta:
Normandia írta:Már ne haragudj, de ez a túlértékelt, meg jókor volt jó helyen egy blődli.
Általában, ha akárki eredményeket ér el, akkor mondható, hogy jókor volt jó helyen, mert ha nem ott lett volna, akkor máshol. Ezt mi sohasem tudjuk meg, hogy a máshol mit ért volna el. Ezzel vagdalkozni felesleges és értelmetlen. A túlértékelt jelzőt sem igen értem erre a személyre, mert amit lehetett és még azt is amit nem, megnyert a csapatával. Álltalában egy több éves munkára, ami hihetetlen eredményeket hozott a klubnak, nem hiszem, hogy a túlértékelt szó lenne a megfelelő. Most azért túlértékelt, mert a bayern kiesett a kupából, vagy mert úgy gondolod, hogy ha Pintér ült volna a barca kispadjára, ugyan ezeket az eredményeket hozta volna?
Az meg hab a tortán, hogy egy edző miatt utáljon valaki egy csapatot, amit saját elmondása szerint meg egyébként szeret. No comment.
Nézd, talán az is blődli, hogy rámondod a másik véleményére, hogy blődli, de nem cáfolod meg. De akkor tisztázzuk.
A jókor van jó helyen egy kifejezés a magyar nyelvben, nem szó szerint értendő. Nem egy taktikai guru, ha azon múltak volna ezek a kupák, akkor vajmi esélye sem lett volna. Azt sem állítom, hogy taktikailag viszont 0senki, nem értek a focihoz annyira, de nem is próbálok úgy tenni. Viszont van szemem, és láttam, hogy az utolsó éveiben is még egy 2 góllal (ha nem több) jobb csapat voltunk a Realnál, de eredményességben ez nem látszódott meg egymás ellen. A gyűlölt Mou és az akkori real csürhe száját simán befoghatták volna, de nem tették. A két rivális közötti feszültebb időkben ment a Real mocskolása, de az hogy a Barcának is lenne szégyenkezni valója, csak kevesek szájából hangzott el. Amikor az Inter ellen kiestek a BL-ből, az egy olyan BL volt, amikor nagyon a Barcának állt a zászló, azt be kellett volna húzni. Barcelonában vereség az Intertől, utána kapom a hírlevelet egy hétig mindennap más játékossal, hogy húú mekkora remuntada lesz, kiphotoshoppolva az összes 90-es karral, erre elutaznak Milánóba a középpályára pötyögni. Hagyjuk már... És akkor utána arról megy hozzáértőék diskurzusa, hogy azért esett ki a csapat, mert busszal kellett Milánóba utazni. Meg, hogy Ibra milyen béna, mert nem lőtt gólt abból a pötyögésből (bárcsak tudnék rá sértőbb szót). Mellesleg megnőtt a színészkedések és drámák száma alatta, a nyilatkozatai pedig fröcsögtek az álszentségtől. Volt ok bőven szégyenkezni miatta, de itt mindent kupákban mérnek. Én meg nem.

Ha azt állítanám, hogy erre nem csak Guardiola lett volna képes, az meg nem azt jelenti, hogy szerintem Pintérrel is ugyanilyen eredményes csapat lenne, hanem, hogy mondjuk xy jószakember-edző is. Azt mondtam, hogy túlértékelt, nem azt, hogy érdemtelenül elismert, sneki0... Ha azt mondom, hogy túlértékelt, akkor nem állítom azt, hogy nem jogosan elismert, csak eltúlozzák a szerepét az egészben, vagy az ez alapján megítélt kvalitásai magasabbak az igazinál.

Már ne haragudj, de hagy döntsem már el, hogy miért szeretek egy csapatot. Ha a játéka miatt, akkor a játéka miatt, ha a meze miatt, akkor a meze miatt, ha meg azért mert cuki színű a stadionjuk, akkor azért. Azért kell szeretni a csapatot, amiért te? Vagy ez meg van határozva? Vagy te tudod, hogy miért kell? Nem tudom, hogy egy edző, főleg egy ilyen karizmatikus edző, miért ne tehetne antipatikussá egy csapatot. Na ezzel vagdalkozni teljesen felesleges és értelmetlen.

Ellenben itt rengeteg ajnározó, és Pep szülinapján meg távozásának napján pityergő emberrel, én anno az ő kinevezése mellett kardoskodtam (kb. összesen 2 másik emberrel) Mourinhoval szemben (ez a fórum rá a bizonyíték). Utóbbi persze most közutálat tárgya, mert milyen bunkó meg szemét, de az itt senkit nem zavart amúgy, amíg nem a Barca szívta a fogát miatta (még azt is elfelejtették, hogy szemét kommunikációja volt a Chelsea-Barca párharcon nem tudom melyik évben, amikor Messiről kiállítottak valakit, aki felrúgta).

Amúgy meg arra vonatkozott a hozzászólásom, hogy igaza van Mikinek abban, hogy a labdaszedő is megérdemli a tiszteletet, csak, hogy itt ez álszentség (nem Miki részéről). Mert itt arról van szó, hogy, aki csodaistencsászárkirálynál kevesebbre tartja őt, mert mondjuk szemrákot kapott az 5 év alatt lepasszolt 20 centis részletekben kipasszolt 10millió kilométertől, meg a kiscsaj ligába való fetrengéstől, és jópár a pötyögésre beállt védekezés elleni semmitől, az egy bunkó, tuskó, focihoz nem értő no comment ember. Feljött pl. Hleb, akit lehet itt nagyképűen szidni, attól még egy nagyon nagyon jó kis játékos volt, aki fontos szerepet töltött be az Arsenalnál, ami, ha igazatok van, hogy tehetségtelen, akkor még nagyobb szó. Guardiola csodaisten meg nem látta, hogy azért mégsem olyan ügyes a srác? És akkor mire itt a nagy arc? Akkora érdem a világ egyik legjobb csapatának drukkolni? Ha erre akkora az arca egy szurkernek, akkor meg már Ronaldonak miért ne lehetne, ha már olyat tud csinálni, amit itt senki?

Attól nem leszek jobb szurker, hogy nem kritizálom a csapatomat, attól sem lesz kisebb érdeme Guardiolának, ha belátjuk a hibáit. Attól meg, hogy Capello is meg tudta volna csinálni, meg Klopp meg Löw (hasraütöttem, nem konkrét), attól még ő csinálta meg és megcsinálta. Bár 1-2-szer nagyon megérdemelte volna a bukást...
Az első meccs volt Milánóba én úgy emlékszem és itthon nyertünk 1:0ra ugy hogy bojan szabályos gólját elvettek az utolsó percbe!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.02. 13:48:27

jelwaz írta:Nézd, talán az is blődli, hogy rámondod a másik véleményére, hogy blődli, de nem cáfolod meg. De akkor tisztázzuk.
A jókor van jó helyen egy kifejezés a magyar nyelvben, nem szó szerint értendő. Nem egy taktikai guru, ha azon múltak volna ezek a kupák, akkor vajmi esélye sem lett volna. Azt sem állítom, hogy taktikailag viszont 0senki, nem értek a focihoz annyira, de nem is próbálok úgy tenni. Viszont van szemem, és láttam, hogy az utolsó éveiben is még egy 2 góllal (ha nem több) jobb csapat voltunk a Realnál, de eredményességben ez nem látszódott meg egymás ellen. A gyűlölt Mou és az akkori real csürhe száját simán befoghatták volna, de nem tették. A két rivális közötti feszültebb időkben ment a Real mocskolása, de az hogy a Barcának is lenne szégyenkezni valója, csak kevesek szájából hangzott el. Amikor az Inter ellen kiestek a BL-ből, az egy olyan BL volt, amikor nagyon a Barcának állt a zászló, azt be kellett volna húzni. Barcelonában vereség az Intertől, utána kapom a hírlevelet egy hétig mindennap más játékossal, hogy húú mekkora remuntada lesz, kiphotoshoppolva az összes 90-es karral, erre elutaznak Milánóba a középpályára pötyögni. Hagyjuk már... És akkor utána arról megy hozzáértőék diskurzusa, hogy azért esett ki a csapat, mert busszal kellett Milánóba utazni. Meg, hogy Ibra milyen béna, mert nem lőtt gólt abból a pötyögésből (bárcsak tudnék rá sértőbb szót). Mellesleg megnőtt a színészkedések és drámák száma alatta, a nyilatkozatai pedig fröcsögtek az álszentségtől. Volt ok bőven szégyenkezni miatta, de itt mindent kupákban mérnek. Én meg nem.

Ha azt állítanám, hogy erre nem csak Guardiola lett volna képes, az meg nem azt jelenti, hogy szerintem Pintérrel is ugyanilyen eredményes csapat lenne, hanem, hogy mondjuk xy jószakember-edző is. Azt mondtam, hogy túlértékelt, nem azt, hogy érdemtelenül elismert, sneki0... Ha azt mondom, hogy túlértékelt, akkor nem állítom azt, hogy nem jogosan elismert, csak eltúlozzák a szerepét az egészben, vagy az ez alapján megítélt kvalitásai magasabbak az igazinál.

Már ne haragudj, de hagy döntsem már el, hogy miért szeretek egy csapatot. Ha a játéka miatt, akkor a játéka miatt, ha a meze miatt, akkor a meze miatt, ha meg azért mert cuki színű a stadionjuk, akkor azért. Azért kell szeretni a csapatot, amiért te? Vagy ez meg van határozva? Vagy te tudod, hogy miért kell? Nem tudom, hogy egy edző, főleg egy ilyen karizmatikus edző, miért ne tehetne antipatikussá egy csapatot. Na ezzel vagdalkozni teljesen felesleges és értelmetlen.

Ellenben itt rengeteg ajnározó, és Pep szülinapján meg távozásának napján pityergő emberrel, én anno az ő kinevezése mellett kardoskodtam (kb. összesen 2 másik emberrel) Mourinhoval szemben (ez a fórum rá a bizonyíték). Utóbbi persze most közutálat tárgya, mert milyen bunkó meg szemét, de az itt senkit nem zavart amúgy, amíg nem a Barca szívta a fogát miatta (még azt is elfelejtették, hogy szemét kommunikációja volt a Chelsea-Barca párharcon nem tudom melyik évben, amikor Messiről kiállítottak valakit, aki felrúgta).

Amúgy meg arra vonatkozott a hozzászólásom, hogy igaza van Mikinek abban, hogy a labdaszedő is megérdemli a tiszteletet, csak, hogy itt ez álszentség (nem Miki részéről). Mert itt arról van szó, hogy, aki csodaistencsászárkirálynál kevesebbre tartja őt, mert mondjuk szemrákot kapott az 5 év alatt lepasszolt 20 centis részletekben kipasszolt 10millió kilométertől, meg a kiscsaj ligába való fetrengéstől, és jópár a pötyögésre beállt védekezés elleni semmitől, az egy bunkó, tuskó, focihoz nem értő no comment ember. Feljött pl. Hleb, akit lehet itt nagyképűen szidni, attól még egy nagyon nagyon jó kis játékos volt, aki fontos szerepet töltött be az Arsenalnál, ami, ha igazatok van, hogy tehetségtelen, akkor még nagyobb szó. Guardiola csodaisten meg nem látta, hogy azért mégsem olyan ügyes a srác? És akkor mire itt a nagy arc? Akkora érdem a világ egyik legjobb csapatának drukkolni? Ha erre akkora az arca egy szurkernek, akkor meg már Ronaldonak miért ne lehetne, ha már olyat tud csinálni, amit itt senki?

Attól nem leszek jobb szurker, hogy nem kritizálom a csapatomat, attól sem lesz kisebb érdeme Guardiolának, ha belátjuk a hibáit. Attól meg, hogy Capello is meg tudta volna csinálni, meg Klopp meg Löw (hasraütöttem, nem konkrét), attól még ő csinálta meg és megcsinálta. Bár 1-2-szer nagyon megérdemelte volna a bukást...
A minősìtés annak szólt, amit írtál és nem a személyednek. Mivel unszinpátiád Peppel kapcsolatosan kiolvasható volt mind két ìrásodból, ezért determinálja azt, ami a véleményed. Szerintem itt senki sem vitatja, hogy vétett e hibát, biztosan vétett, de hogy a barcát olyan szintre vitte, amin előtte nem volt az is bizonyos. Ezt a jókor jó helyen szöveggel elintézni igen csak sommás és a valóságtól elrugaszkodott megállapìtás.
Mi a túlértékelt jelző alapja? Mitől túlértékelt Pep?
Mindent megnyert egy csapattal, amit egy klubcsapat megnyerhet. Nincsen további szint, amit megnyerhetne. Szerinted egy olyan edző, aki minden lehetséges kupát megnyert a csapatával az túlértékelt?
Az meg nyilván az én hibám és ezért elnézésed kérem, hogy a barcát önmagáért szeretem és nem az edzőért vs játékosaiért. Én hasonló okok miatt mint te nem tudnám utálni, de ez mondom, az én hibám.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2015.05.02. 08:37:17

LG írta:A Barcával elért eredményeit nem vitatnám Guardiolának, minden idők egyik legjobb csapatát rakta össze, történelmet írt. Ha innentől kezdve nem tud komoly eredményt elérni más csapattal, akkor is edzőlegenda marad.

A bajoroknál eltöltött időszaka viszont eddig bőven megkérdőjelezhető. Persze a BL győzelem nem lehet elvárható még egy ilyen komoly csapattól sem, de olyan sima kiesni, mint ők tették a Real ellen nem szabadott volna a címvédőnek.
A gond az, hogy új stílust hozott a bajorokhoz, ami látványban és eredményességben is elmarad attól, amit előtte mutattak.
Most ugye velünk játszanak. A továbbjutás nem elvárható tőle, mert most elég jó formában vagyunk, náluk meg ugye sok lesz a hiányzó, de nagy zakót nem szabadna kapniuk, azért az kellemetlen lenne számára, és bele is bukna valószínűleg.
Az érdemei elévülhetetlenek, sztem ez vitán felül áll a Barca szurkolók körében.
A bedobott neveket meg (akik akkor tényleg szóba kerültek, mikor Pepet választották ide) erősen megkérdőjelezném, mindenki stílusa szinte ellentettje volt a Barcáénak: Mou, Capello, stb.
Lehet, hogy ha egy stílusidegen edzőt hoznak, mi sem nyerünk semmit az első évben, lehet, h már a másodikban igen, de nem ilyen focival. Természetesen ha egy, a stílushoz illő kerül ide, lehet szintúgy 6 kupa esik le az első évben, bár én ezt kötve hiszem.

Kicsit az aktualitáshoz kapcsolódva: Pepet január környékén bejelntették, mikor még semmit sem nyert a Bayern, aztán tripláztak és Heynckes-nek búcsút mondtak, ők is tisztában voltak a stílusok közti erős különbözőségben, hiszen náluk és a minden, tényleg profi csapatnál az edző programját, kompetenciáit veszik meg, nem a nevet, az csak nálunk divat.
Tehát választottak, és Pep olyan kihívás elé került, amire sztem ő sem számított, de...
Úgy érkezett meg, h megtanulta a németet és egy csapaton az alapjaiban kezdett változásokat eszközölni egy olyan közegben, ahol előtte 3 évid teljesen más, azelőtt megint más koncepció szerint építkeztek. Tény, hogy rombolni kell, hogy vmi újat építhess ugyanazon alapanyagból, a kérdés, h mit éri meg lerombolni és mit kellene inkább megtartani.

Nem tisztem vitatni, hogy Pep jó döntéseket hozott-e, bár a véleményem azért elmondom, bár kevés Bayern meccset láttam.

Egy gyorsan játszó csapatot vett át, akik bár tartották a labdát, gyorsan és hatékonyan támadtak egy támadó alakulat ellen, de amint egy kontracsapattal találták szembe magukat (pl Dortmund, akik szintén ezt a stílust képviselték) már problémákba ütköztek.
Pep döntött, azt mondta, h legyen nálunk a labda, vállaljunk kevesebb kockázatot, próbáljuk megbontani a védelmet, keressük meg a réseket és csak a biztosat játsszuk meg.

Ez az első évben olyan váratlanul érte a teljes bundeligát az előző évekhez képest, h gyakorlatilag már féltávnál matematikailag is majdhogynem bajnokok voltak, rengeteg rúgott és minimális kapott góllal.

Az első pofon a Reáltól jött, szépen és jól játszva, ráadásul olyan hatékonyan értékesítve a helyzeteket, hogy a BM-nek esélye sem volt a visszavágón ( bár az első meccs nem volt ilyen egyértelmű, sőt, és ha jól rémlik, a 2 elődöntő között hunyt el Tito:( ). Tartom magamat, hogy ha bármikor máskor játsszák azt a meccset, bár a Reál valószínűleg tovább ment volna, de közel sem ilyen könnyedén.

Azóta eltelt egy év, a rendszer összeállni látszott, rekord kevés kapott gól, de Robben és Ribéry nélkül akadozó játék, nem volt, aki párharcot nyert volna, az ellenfelek ráadásul alkalmazkodtak a stílushoz Németországban is. Rengeteg sérülés nehezítette a dolgukat, sőt ez még mindig tart, de behúzták a ligát egy szárnyaló Wolfsburg mellett, igaz volt egy-két súlyosabb vereségük is, ami belerondít a képbe.

Egy erőteljesebb vérfrissítés sokat segítene a már öregedő csapaton, a stílus már úgy ahogy meg van nekik, könnyebb lenne már beletanulni az érkezőknek. A védelem lassú ott is, a kontrák így még mindig veszélyesek, de a legtöbb esetben esetlegesek is, a wolfburgi 4-0 is és ez a kupakiesés is mondhatni véletlen, bár előbbire ez nehezebben ráhúzható, simán történhetett volna fordítva is.

Ellenben és nem temetném a Bayernt és nem is nézném le őket, mert mi is beleszaladhatunk egy ilyenbe.

Részemről arra vagyok kíváncsi, melyik csapat akarja majd jobban a labdát és melyik próbál majd kezdeményezni. Pepből és az idei játékunkból kiindulva egyértelműen ők, de nem fogadnék rá, roppant érdekes párharc elé nézünk és sztem az egyéniségek fogják a különbséget jelenteni, taktikailag, ha az egyik nem fog nagyon, de nagyon mellé, akkor kiegyenlített párharc lesz.

Kicsit hosszú lett, sry érte, talán offba is csúszott néhol :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.02. 06:01:18

Varatrix írta:
Chino írta:
Ez Pep-ről egy hatalmas sztereotípia. Ahogy több ilyen is van a csapattal kapcsolatban.
Guardiola-nak nem is a komplett edzői pályafutását hoznám fel, hanem az első szezonját. Egy teljesen motiválatlan, szétesőben lévő, szinte stílustalan csapatot vitt fel az elitbe. Ha ezt 2-3 év alatt teszi akkor még lehet mondani, hogy nem egy top edző, jött egy kisebb generációváltás stb.
Én amúgy ezzel totál szembe mennék, szerintem többen ismernék el ha csak 2-3 év alatt lett volna sikeres, mert ment volna hogy "igen, csak idő kellett, egy zseni, honnan hová jutott stb."

Némi iróniával persze, de az egyetlen hibája hogy túl gyorsan dolgozott. Valahogy mindig is kikezdték azokat akik gyorsan sokra vitték. Én ezt egyszerű őszinteségemmel irigységnek titulálom.

Persze kellett hozzá egy olyan játékos keret amilyen volt, de Pep amit hozzátett az a személye volt, motiválni tudta a srácokat. És szerintem az Ibra által leírt "probléma" volt a titka. 11 szürke kisegér focizott a pályán. Csapatot épített nem kupákat nyert, az csak következmény volt, nem a cél. Én ebben hiszek hogy ő ezt akarta, Szerintem jobban meglepődött a hat kupán, mint bárki más.

Passzolt ehhez a klubhoz és ettől volt sikeres. Del Piero , Totti vagy bárki kevesebb játékos attól hogy nem bizonyított más klubnál. NEM! Guardiola nem lesz edző legenda, ő a Barca legendája, különben meg a kupái az érdemei, és annak a korszakos csapatnak a játékának az emlékét semmilyen érvel nem lehet megcáfolni/ elvenni.

Csupa feltételezést meg érvnek titulálni ostobaság. ( Szerintem Fegusson nemhogy nem legendás de még [auto_cenzúra] is mert a Norwicsal nem érte volna el ugyanezt!)
Éppen ellenkezőleg. Az volt róla a szöveg, hogy csak Barcás edző, máshol csődöt mond. A Bayernnel ennek az ellenkezőjét máris bebizonyította. Az lehet, hogy bayernes legenda nem lesz, mert a sérüléshullám miatt "csak bajnoki címeket nyer. De az tuti, hogy utána is sztáredzői szintű ajánlatok közül válogathat majd.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2015.05.02. 00:34:34

Chino írta:
Ez Pep-ről egy hatalmas sztereotípia. Ahogy több ilyen is van a csapattal kapcsolatban.
Guardiola-nak nem is a komplett edzői pályafutását hoznám fel, hanem az első szezonját. Egy teljesen motiválatlan, szétesőben lévő, szinte stílustalan csapatot vitt fel az elitbe. Ha ezt 2-3 év alatt teszi akkor még lehet mondani, hogy nem egy top edző, jött egy kisebb generációváltás stb.
Én amúgy ezzel totál szembe mennék, szerintem többen ismernék el ha csak 2-3 év alatt lett volna sikeres, mert ment volna hogy "igen, csak idő kellett, egy zseni, honnan hová jutott stb."

Némi iróniával persze, de az egyetlen hibája hogy túl gyorsan dolgozott. Valahogy mindig is kikezdték azokat akik gyorsan sokra vitték. Én ezt egyszerű őszinteségemmel irigységnek titulálom.

Persze kellett hozzá egy olyan játékos keret amilyen volt, de Pep amit hozzátett az a személye volt, motiválni tudta a srácokat. És szerintem az Ibra által leírt "probléma" volt a titka. 11 szürke kisegér focizott a pályán. Csapatot épített nem kupákat nyert, az csak következmény volt, nem a cél. Én ebben hiszek hogy ő ezt akarta, Szerintem jobban meglepődött a hat kupán, mint bárki más.

Passzolt ehhez a klubhoz és ettől volt sikeres. Del Piero , Totti vagy bárki kevesebb játékos attól hogy nem bizonyított más klubnál. NEM! Guardiola nem lesz edző legenda, ő a Barca legendája, különben meg a kupái az érdemei, és annak a korszakos csapatnak a játékának az emlékét semmilyen érvel nem lehet megcáfolni/ elvenni.

Csupa feltételezést meg érvnek titulálni ostobaság. ( Szerintem Fegusson nemhogy nem legendás de még [auto_cenzúra] is mert a Norwicsal nem érte volna el ugyanezt!)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.05.01. 17:51:09

Normandia írta:Már ne haragudj, de ez a túlértékelt, meg jókor volt jó helyen egy blődli.
Általában, ha akárki eredményeket ér el, akkor mondható, hogy jókor volt jó helyen, mert ha nem ott lett volna, akkor máshol. Ezt mi sohasem tudjuk meg, hogy a máshol mit ért volna el. Ezzel vagdalkozni felesleges és értelmetlen. A túlértékelt jelzőt sem igen értem erre a személyre, mert amit lehetett és még azt is amit nem, megnyert a csapatával. Álltalában egy több éves munkára, ami hihetetlen eredményeket hozott a klubnak, nem hiszem, hogy a túlértékelt szó lenne a megfelelő. Most azért túlértékelt, mert a bayern kiesett a kupából, vagy mert úgy gondolod, hogy ha Pintér ült volna a barca kispadjára, ugyan ezeket az eredményeket hozta volna?
Az meg hab a tortán, hogy egy edző miatt utáljon valaki egy csapatot, amit saját elmondása szerint meg egyébként szeret. No comment.
Nézd, talán az is blődli, hogy rámondod a másik véleményére, hogy blődli, de nem cáfolod meg. De akkor tisztázzuk.
A jókor van jó helyen egy kifejezés a magyar nyelvben, nem szó szerint értendő. Nem egy taktikai guru, ha azon múltak volna ezek a kupák, akkor vajmi esélye sem lett volna. Azt sem állítom, hogy taktikailag viszont 0senki, nem értek a focihoz annyira, de nem is próbálok úgy tenni. Viszont van szemem, és láttam, hogy az utolsó éveiben is még egy 2 góllal (ha nem több) jobb csapat voltunk a Realnál, de eredményességben ez nem látszódott meg egymás ellen. A gyűlölt Mou és az akkori real csürhe száját simán befoghatták volna, de nem tették. A két rivális közötti feszültebb időkben ment a Real mocskolása, de az hogy a Barcának is lenne szégyenkezni valója, csak kevesek szájából hangzott el. Amikor az Inter ellen kiestek a BL-ből, az egy olyan BL volt, amikor nagyon a Barcának állt a zászló, azt be kellett volna húzni. Barcelonában vereség az Intertől, utána kapom a hírlevelet egy hétig mindennap más játékossal, hogy húú mekkora remuntada lesz, kiphotoshoppolva az összes 90-es karral, erre elutaznak Milánóba a középpályára pötyögni. Hagyjuk már... És akkor utána arról megy hozzáértőék diskurzusa, hogy azért esett ki a csapat, mert busszal kellett Milánóba utazni. Meg, hogy Ibra milyen béna, mert nem lőtt gólt abból a pötyögésből (bárcsak tudnék rá sértőbb szót). Mellesleg megnőtt a színészkedések és drámák száma alatta, a nyilatkozatai pedig fröcsögtek az álszentségtől. Volt ok bőven szégyenkezni miatta, de itt mindent kupákban mérnek. Én meg nem.

Ha azt állítanám, hogy erre nem csak Guardiola lett volna képes, az meg nem azt jelenti, hogy szerintem Pintérrel is ugyanilyen eredményes csapat lenne, hanem, hogy mondjuk xy jószakember-edző is. Azt mondtam, hogy túlértékelt, nem azt, hogy érdemtelenül elismert, sneki0... Ha azt mondom, hogy túlértékelt, akkor nem állítom azt, hogy nem jogosan elismert, csak eltúlozzák a szerepét az egészben, vagy az ez alapján megítélt kvalitásai magasabbak az igazinál.

Már ne haragudj, de hagy döntsem már el, hogy miért szeretek egy csapatot. Ha a játéka miatt, akkor a játéka miatt, ha a meze miatt, akkor a meze miatt, ha meg azért mert cuki színű a stadionjuk, akkor azért. Azért kell szeretni a csapatot, amiért te? Vagy ez meg van határozva? Vagy te tudod, hogy miért kell? Nem tudom, hogy egy edző, főleg egy ilyen karizmatikus edző, miért ne tehetne antipatikussá egy csapatot. Na ezzel vagdalkozni teljesen felesleges és értelmetlen.

Ellenben itt rengeteg ajnározó, és Pep szülinapján meg távozásának napján pityergő emberrel, én anno az ő kinevezése mellett kardoskodtam (kb. összesen 2 másik emberrel) Mourinhoval szemben (ez a fórum rá a bizonyíték). Utóbbi persze most közutálat tárgya, mert milyen bunkó meg szemét, de az itt senkit nem zavart amúgy, amíg nem a Barca szívta a fogát miatta (még azt is elfelejtették, hogy szemét kommunikációja volt a Chelsea-Barca párharcon nem tudom melyik évben, amikor Messiről kiállítottak valakit, aki felrúgta).

Amúgy meg arra vonatkozott a hozzászólásom, hogy igaza van Mikinek abban, hogy a labdaszedő is megérdemli a tiszteletet, csak, hogy itt ez álszentség (nem Miki részéről). Mert itt arról van szó, hogy, aki csodaistencsászárkirálynál kevesebbre tartja őt, mert mondjuk szemrákot kapott az 5 év alatt lepasszolt 20 centis részletekben kipasszolt 10millió kilométertől, meg a kiscsaj ligába való fetrengéstől, és jópár a pötyögésre beállt védekezés elleni semmitől, az egy bunkó, tuskó, focihoz nem értő no comment ember. Feljött pl. Hleb, akit lehet itt nagyképűen szidni, attól még egy nagyon [auto_cenzúra] kis játékos volt, aki fontos szerepet töltött be az Arsenalnál, ami, ha igazatok van, hogy tehetségtelen, akkor még nagyobb szó. Guardiola csodaisten meg nem látta, hogy azért mégsem olyan ügyes a srác? És akkor mire itt a nagy arc? Akkora érdem a világ egyik legjobb csapatának drukkolni? Ha erre akkora az arca egy szurkernek, akkor meg már Ronaldonak miért ne lehetne, ha már olyat tud csinálni, amit itt senki?

Attól nem leszek jobb szurker, hogy nem kritizálom a csapatomat, attól sem lesz kisebb érdeme Guardiolának, ha belátjuk a hibáit. Attól meg, hogy Capello is meg tudta volna csinálni, meg Klopp meg Löw (hasraütöttem, nem konkrét), attól még ő csinálta meg és megcsinálta. Bár 1-2-szer nagyon megérdemelte volna a bukást...
Válasz küldése