Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.11.27. 15:03:17

FCB_gábor írta:
pont az új felállás és taktikai malőrök miatt van a csapat 6 pontos hátrányban
a 3 védős, ívelgetős, focit megreformáló agymenéseit tartogassa csak a következő csapatainak
az eddigi játékkal semmi gond nem volt, ha neki nem elég kihívás békén hagyni a bevált rendszert(amit persze tökéjre fejlesztett) és csak motiválni a játékosokat, akkor akár mehet is
Jézusom!
Ha 4 védővel állunk fel,akkor jobban pörögnek a srácok?Berúgjuk a helyzeteinket?Kétlem.
Hagyja a reformációt,ne próbáljon változtatni?Akármilyen tökéletes a játék,egy idő után ki lehet matekozni az ellenszert,mégha nem is fog mindenkinek sikerülni.De akiknek van hozzá játékosanyaga,meg fogják taláni a módot.Váltani kell,ha hosszú távon sikeres akar maradni.Nem nagy dolgokat,mert az alapfilozófiát meg kell tartani,ebben nincs is hiba.De szükségszerű a variálás,mert nem lehet évekig ugyanazt játszani,akármilyen jó is.Meg kell újulni,haladni kell a "korral".Egyelőre most döcög a dolog,de nem vagyok benne biztos,h a tavalyi felállással ne ugyanez lenne.
Akár mehet is?Jó példával járok elöl,inkább nem is reagálok erre.Mindenesetre elkeserítő dolgokat olvasni itt a napokban... :-# Elkeserítőbb,mint amit a TV-ben látok [-(
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.11.27. 10:10:57

A 3-4-3 felállás tipikusan támadó jellegű. Ha mégis góltalansággal jár, akkor ennek meg kell találja Pep az okát és ki kell javítani a hibát.
Avatar
FCB_gábor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2006.10.21. 14:05:55
Tartózkodási hely: -]5200[-

2011.11.27. 03:03:39

shutterisland írta:nem a "süllyedő hajó" effektusra céloztam, hanem arra, hogy ha ez a csapat elkezd egyszer hanyatlani (remélem ez a mostani nem annak a kezdete..) akkor nem tudom, hogy képes lesz e új taktikát, felállást, motivációkat keríteni, hogy újra a csúcsra emelhessen minket
pont az új felállás és taktikai malőrök miatt van a csapat 6 pontos hátrányban
a 3 védős, ívelgetős, focit megreformáló agymenéseit tartogassa csak a következő csapatainak
az eddigi játékkal semmi gond nem volt, ha neki nem elég kihívás békén hagyni a bevált rendszert(amit persze tökéjre fejlesztett) és csak motiválni a játékosokat, akkor akár mehet is
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.27. 02:11:52

nem a "süllyedő hajó" effektusra céloztam, hanem arra, hogy ha ez a csapat elkezd egyszer hanyatlani (remélem ez a mostani nem annak a kezdete..) akkor nem tudom, hogy képes lesz e új taktikát, felállást, motivációkat keríteni, hogy újra a csúcsra emelhessen minket.

mindig meg van szellőztetve a távozása valamilyen médiában, neki is vannak érdekes nyilatkozatai, én simán el tudnám képzelni, hogy egy gyengébb szezon után (ami remélhetőleg soká' lesz még..) távozik.

és ez nem megfutamodás, hanem "szép volt, jó volt, ennyi volt" történet.
kb. elérte a barcelonával, amit lehet, biztos vágyik új kihívásra, és nem biztos, hogy az egy adott esetben mélyponton lévő barcelona újra felemelkedésének véghezvitele lesz.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.11.27. 02:04:58

shutterisland írta:
én kedvelem pep-et, de kíváncsi vagyok arra, hogy ha esetleg beüt a krach, és ne adj isten trófea nélkül zárjuk az évet, le fog e lépni.
szerintem igen.
Pont nem az az ember,aki amiatt lépne le mert nem nyerünk semmit. Viszont ha azt látja a csapaton, hogy ő már nem tudja megújítani,és lelkesíteni őket, (ami persze ahhoz vezethet,hogy nem nyerünk semmit,de nem feltétlen) akkor elmegy. Ahogy már mondta.

Az ilyen hibái ellenére is maximálisan elismerem azt a tényt,hogy a csapat 3szor nyert zsinórban bajnokságot, és a 4.re is lesz sansz, kétség ne férjen hozzá. Úgy,hogy volt olyan szezon ezek között,amikor mindent megnyertünk, és folyamatosan el tudta érni,hogy bajnokok legyünk,de +ba még 1Bl is leesett. (már miután megnyerte 1x)

Ennyire az egekben 3-4 éven át folyamatosan nem mostanában volt egy csapat.

A bajnokságban mutatott idegenbeli teljesítmény ámbár hasonlít Frank utolsó évében látottakkal,amikor szinte el volt könyvelve,hogy ez rohadt nehéz lesz, bárhol is játszunk jóformán,és a pontvesztések egy idő után még csak nem is voltak meglepetések, DE ahhoz képest jobb a helyzet bőven, és bízom Pepben, szerintem ő innen is meg tud újulni, és ismét bizonyítja, amit eddig is számtalanszor : nagyon magas szinten tud tartani egy -magát rommá nyerő- csapatot.

persze az sem lehet neki egyszerű,hogy a srácokat lenyugtassa a rengeteg meg nem adott 11es, és az esetlegesen ezzel járó pontvesztések miatt. Nehéz lehet úgy motiválni,hogy több tényező is már ellenünk játszik, és ezt a srácok is tudják.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.27. 01:48:58

ma az ő "teljesítménye" sem volt jobb, mint a csapaté.
a cserék szerintem borzasztóak voltak, amikor gólt kell rúgni, nem hiszem, hogy egy thiago-keita csere segíthet, nem beszélve arról, hogy végig fennhagyta ezt a szerencsétlen villát, és lehozta a legjobban játszó alexist.
meg úgy alapjáraton nem értem, cesc miért nem fért legalább a padra, ha már pihentetni akarja, nem kell egyből kivágni a keretből is.
illetve a csapat ma szerintem nem volt elég motivált, ezt ugyan nem pep számlájára írnám, de őt tartják a világ egyik legjobb motivátorának, szokatlan, hogy ennyire kedvetlen, indiszponált a legyen csapat, mióta ő van.

én kedvelem pep-et, de kíváncsi vagyok arra, hogy ha esetleg beüt a krach, és ne adj isten trófea nélkül zárjuk az évet, le fog e lépni.
szerintem igen.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.11.26. 10:42:27

Kíváncsi lennék kire gondolt! Mourinhot biztos ami biztos egyből elvetette! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.11.26. 10:02:06

Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.11.16. 22:18:06

D hozzászólásai állnak megint a legközelebb az én véleményemhez!Én is a régi nagy Dream Teambe szerettem bele, ami hasonlan volt felépítve mint a mostani!És a mostani csapatot is élmény nézni, ahogy a plyán óramű pontosággal mozognak az emberek!Nyílvá a Deco féle csapat más aspektusból volt kiemelkedő, de ott gyakorlatilag arra épült a játék, hogy Ronaldinhoék majd valahogy meggoldják!Most vizont annyira szépen fel van építve a játék, ami ellen nincs ellenszer!
Kép
Kép
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.11.16. 18:19:53

Az alkalmazkodás és az okosság is döntő a fociban. Hányan fanyalogtak, amikor Masche idejött, hogy nem Barca stílus, angol focista stb. Ő akart és tudott alkalmazkodni, kulcsember lett, Pep egyik kedvence. Mindig talál neki helyet a csapatban, mert illeszkedik is, komplementer is.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.11.16. 15:40:35

Már ne haragudjatok de én nem tudom elképzelni, hogy egyik napról a másikra, Pep reggel felkel előtte lévő nap még minden rendben volt pl. Ibrával aztán másnap reggel már hozzá sem szól többet.
Nyilván van egy odáig vezető út. Kikérik maguknak a mellőzött játékosok, nem olyan hangnemet ütnek meg amit Pep elvár stb stb.
Valami nyilván kiváltja ezt nála és nem csak a kispárna csücske nyomja meg a fejét reggelente.
Ha ilyen ember lenne senkivel nem tudna jó viszonyt fenntartani a csapatnál, se játékossal, se más kisegítő személyzettel, se vezetőséggel se senkivel.

Egyébként meg sokat nem lehet adni a sértődött játékosok szavára akik miután nem kellenek visszafelé pofáznak.
Egész életüket burokban élik, a legnagyobb problémájuk hogy milyen színű Ferrarit vegyenek azon a héten és ha olyan éppen nincs akkor kiborulnak. A széltől is óvják őket és semmire nincs gondjuk 20 éves koruk óta.
Ilyen helyzetben bármelyikünk túl érzékeny lenne olyan mint egy kisgyerek aki minden sz.ron megértődik és a legkisebb probléma is a világ végét jelenti a tökéletes életében.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2011.11.16. 14:58:48

A távozó játékosok nyilatkozataiban közös, hogy nem beszélt velük, levegőnek nézte őket, stb. - szóval ez igaz lehet. Szerintem ez úgy van Pepnél, hogy egy darabig hisz, próbálkozik, de ha a türelmi idő lejárt, akkor viszlát. Lásd. például Hleb esetét.

Úgy gondolom, hogy a focinak ezen a szintjén már sokkal fontosabb a csapatjáték kifinomultsága, mint a folyamatos trükközgetés. Egyik barátom is mindig ezzel jön, hogy a Barca nem játszik szép focit, mert tili-toliznak 90 percen keresztül, és ebből szerzik a gólokat. Valójában azonban ez a csúcsok csúcsa, amikor a folyamatos hibakeresés és elmozgások árán végül megtalálják azt a gyenge pontot, amin keresztül még a legtapasztaltabb védelem is feltörhető.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.16. 14:21:27

Guardola egyértelműen egy olyan edző, aki csak olyan játékosokat lát szívesen a csapatába, akik megcsinálják szó nélkül amit mondd és motiváltak. A padon pedig ott van Keita, aki erre szerintem a legjobb példa.
Egyébként én előre megjósolom, hogy ha Maxwell elmegy akkor rá 1 évre azt fogja nyilatkozni hogy nem beszélt vele Pep :lol:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.11.16. 13:36:41

gergo9 írta: Kanty!

Touré nem váratlan dolgokat tudott húzni hanem egyéniség volt ahogy a benga csoki 1vs1ezett vagy elpuszította az ellen teljes kpályáját. Őt sajnálom egyedül az elment emberek közül.
De ha megnézed nem csak itt hanem mindenhol eltűnt az öncélú/egyénieskedő játék.
Az meg hogy nem vált ki olyan ingereket a siker az csak a három évnek köszönhető. Viszont a kudarc annál többet lásd ezt a topikot.
Igen ebben igazad van, h egyre ritkábbak az egyéniségek a futballban és értem ezt arra, h a játékuknak legyen egyénisége. Sajnos.

Belőlem 2009ben sem váltott ki olyan ingereket, de értem, h mit mondasz és van is igaz benne.

Én nem kritizálom Guardiolát, mert amit csinál azt jól csinálja, szinte egy rossz szavunk sem lehet ellene. Csak annyi, h én szeretem az egyéniségeket, s számomra ez a csapat kicsit sótlan.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.11.16. 13:18:28

Úgy gondolom, hogy nem véletlen, amikor állandóan kiemelik, hogy a legjobb hangulatú öltöző a Barcáé.
Az sem véletlen, hogy a távozó játékosok általában sértődöttek.
Pep sosem mond rosszat ezekről a játékosokról, így sosem tudjuk meg, mi a valódi sztori. Mert az szerintem kevés, hogy egy sértődött ember mit mond el a sajtónak - ez csak az egyik oldala az éremnek, ráadásul a torzulás veszélye is fennáll épp a sértődöttségből fakadóan.

Nekem az a feltűnő, hogy minden játékos azt mondja, hogy Pep "egyszer csak" nem szól már hozzá többé, "egyszer csak" nem játszatja többé. Tehát nem egy örökké tartó eseményről van szó, hanem egy folyamatról, amihez Pep elér "egyszer csak".
Ha logikusan belegondol az ember, akkor ez vélhetően egy ok miatt lehet: Pep kér valamit napokon-heteken-hónapokon-éveken keresztül egy játékostól, de az a játékos egyszerűen nem képes, vagy nem akarja megcsinálni. Erre szerintem reális magyarázat lehet Pep hallgatása - még ha drasztikus módszer is, de kinek van kedve értetlen emberekkel együtt dolgozni???

Konkrétan minden távozónál fel lehet sorolni olyan problémákat, amelyek tisztán mutatják: az illető nem értette meg a játékunkat. (Touré-t viszonylag sokan szeretik, s nem osztja meg annyira az embereket, mint Ibra, ezért Touré-t a fórumozók többsége igyekszik megvédeni ebben az esetben, holott -szerintem- nála is kimutatható a Barca játéktól való idegenség, ha nem is olyan élesen, mint Ibránál).

Lényeg a lényeg: Pep a főnök, és joga van kipenderíteni azokat a játékosokat, akik nem úgy játszanak/viselkednek, ahogy ő azt elvárja. És ez nemcsak nálunk van így, hanem mindenhol. De mivel a Barca világ legjobb és (játékosok szempontjából nézve) a világ legkívánatosabb klubja, ezért érthető, hogy óriási csalódást és sértődöttséget éreznek azok, akiknek el kell hagyniuk a klubot. No, meg egy családias közösséget is elvesztenek, amit szintén nehéz lehet megemészteni más helyek ridegsége miatt.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.11.16. 13:15:21

d írta:Azért érdekes, hogy ha egy csapat fegyelmezetten játszik, akkor "nem egyéniségek". Nem egyéniség a pattogó, indulatos Valdes? A kemény, agreszív Alves? A csupaszív Puyol? A karmester Xavi? A világ legdurvább szólóira képes Messi? Folytassam?
El vagyunk kényeztetve az van, nehezebben ütik át már az ingerküszöbünket, de ezek a srácok továbbra is remek gyerekek és igenis egyéniségek. A precíz, kidolgozott játék az, ami kicsit olykor szürkének tűnhet, de őszintén szólva lassan 20 évi szurkolás után nekem nincs pofám a 3 év alatt összeszedett 12 kupa mellett panaszkodni. Inkább örülök, majd később lesznek újra egyéniségek, idegbeteg dél-amerikaiak, discozó brazilok, balhés afrikaiak, csonttörő északiak, lepkéző kapusok.
Nekem se lenne pofám panaszkodni. Jól összefoglaltad. Még mindig tudnak nekem újat mutatni páran,h mibe nem kötnek bele már.

Majd pár év múlva (remélem jó pár), talán visszagondolnak saját véleményükre is,meg kreált kritikáikra a nagy álomkorszak alatt, amikor azért küzdünk,hogy meglegyen biztosan a Bl szereplés,stb. Mert majd ismét lesz ilyen, lehet 10év múlva, lehet 15, lehet előbb, de még megérjük.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.11.16. 13:11:06

messideco írta: wengeri magasságokba,
:lol: :lol: :lol:
Őszintén remélem hogy nem érjük azokat a "magasságokat" ahol kedvenc pedomacink tartózkodik.


Kanty!

Touré nem váratlan dolgokat tudott húzni hanem egyéniség volt ahogy a benga csoki 1vs1ezett vagy elpuszította az ellen teljes kpályáját. Őt sajnálom egyedül az elment emberek közül.
De ha megnézed nem csak itt hanem mindenhol eltűnt az öncélú/egyénieskedő játék.
Az meg hogy nem vált ki olyan ingereket a siker az csak a három évnek köszönhető. Viszont a kudarc annál többet lásd ezt a topikot.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.11.16. 13:04:35

Azért érdekes, hogy ha egy csapat fegyelmezetten játszik, akkor "nem egyéniségek". Nem egyéniség a pattogó, indulatos Valdes? A kemény, agreszív Alves? A csupaszív Puyol? A karmester Xavi? A világ legdurvább szólóira képes Messi? Folytassam?
El vagyunk kényeztetve az van, nehezebben ütik át már az ingerküszöbünket, de ezek a srácok továbbra is remek gyerekek és igenis egyéniségek. A precíz, kidolgozott játék az, ami kicsit olykor szürkének tűnhet, de őszintén szólva lassan 20 évi szurkolás után nekem nincs pofám a 3 év alatt összeszedett 12 kupa mellett panaszkodni. Inkább örülök, majd később lesznek újra egyéniségek, idegbeteg dél-amerikaiak, discozó brazilok, balhés afrikaiak, csonttörő északiak, lepkéző kapusok.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.16. 12:39:22

Nincsen rózsa tövis nélkül. Különben nem vagyok a legnagyobb rajongója Pepnek, de az érdemeit elismerem...
kanty szerintem ól látja dolgokat. Régen egyéniségek voltak a csapatban, mint Deco,Eto,R10,Marquez,Gio, sorolhatnánk. Teljesen egysíkú focit kreált Guardiola... A La Masia, mint egy gyár, termeli ki a játékosokat, ugyanaz a stílus. Sokszor csak úgy tudom a játékosokat megkülönböztetni, hogy milyen a bőrszínük. Szerintem kellett volna ide még Eto vagy Ibra és Touré.
A nagy edzőket a furcsa döntések és a teljes makacsság jellemzi. Hogy Guardiola felérhet-e fergusoni vagy wengeri magasságokba, ezt még nem lehet tudni. De szerintem nem...
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.11.16. 10:50:58

Amíg jönnek az eredmények, addig a nagy többség elnézi Pepnek az ehhez hasonló dolgait, ha majd nem jönnek ipari mennyiségben a kupák, győzelmek, akkor más lesz a helyzet.

A Barca egy csapat és csapatként szinte tökéletes, amit nyújt, Guardiola az edző, az a dolga, h eredményes legyen :arrow: jól végzi a dolgát. Nagyon leegyszerűsítve így néz ki a dolog.

Pepnél nincs apelláta, egy nagyon erős személyiség és nagyon úgy néz ki, nem nagyon tűri, ha valaki ellenkezik egy kicsit is vele. Ezzel addig nincs is gond amíg olyanok a játékosok, akik beállnak a sorba, ha jön egy kicsit is balhésabb valaki akkor bonyolódnak a dolgok.

Személy szerint én Tourét és Ibrát is nagyon bírtam, volt stílusuk, megmertek húzni váratlan dolgokat. A mostani játékosok számára ez a fogalom ismeretlen.

Volt pár napja szó arról, h az ezt megelőző generációk szerethetőbbek voltak. Ezzel én is egyet értek. Van amikor azt érzem, h szinte gépek játszanak, akiknek pontosan megvan mondva, h mit csináljanak és ők semmiért sem változtatnának ezen. Na de így sokkal eredményesebb ez a Barca, aztán mindenki döntse el, h neki melyik a jobb.

Guardiola korszakban vertük a Realt 5-0, 6-2-re, de egyik sem hagyott pl bennem olyan mély nyomot, mint a 2005-ös 3-0 a Bernabeuban.

Visszatérve Guardiolára. Én azt simán elhiszem, h neki megvannak a kedvencei és értük másokat, ha szükséges mellőz. Most valamilyen szinten érinthetetlen, mert ugye ahogy előbb is mondtam jönnek az eredmények, de ahogy a csapat hanyatlani fog egyre nagyobb lesz az elégedetlenkedők tábora és egyre többen veszik majd elő Guardiolát. Éppen ezért nem gondolom, h Ő még sokáig lesz a Barca edzője, max még egy évet érzek benne, aztán elmegy vagy a válogatotthoz vagy valamelyik arab gazdag csapathoz.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.11.16. 10:01:43

Nem tudom észrevettétek-e, de szinte az összes labdarúgó (kifejezetten nem csak a Barcára értem) hasonlókat mond, amikor kiesik a pikszisből. Nem érti, hogy miért maradt ki, az edző nem magyarázza el, nem beszéli meg vele etc. (Bukott magyar idegenlégiósoktól is minden fél évben lehet ilyen olvasni.) Ez alól kivételek leginkább a nagy öregek, a rutinos vén rókák, akiknek nem kell a kezüket fogni, akik felfogják, hogy miről szól és akik képesek önmagukat motiválni.

Guardiola különben nagy rejtély, tele ellentmondásokkal. Elhangzik havi rendszerességgel, hogy milyen jó hangulatú az öltöző és ennek neki nagy szerepe van, milyen jól kommunikál, ugyanakkor a sértődött távozók ilyen dolgokat vágnak a fejéhez.

(Most ugrott csak be, hogy ebben kicsiti hasonlít Van Gaalra. Ő is az a fajta volt, hogy nem érezte szükségét annak, hogy magyarázatot adjon a játékosoknak a miértekre, elvárta, hogy megtegyék amit kér, pont. A renitenseket ő se szerette, ha jól emlékszem Rivaldot is elzavarta többször a B csapathoz edzegetni.)

Valószínűleg Guardiola ilyen zárkózott emberfajta, aki elmondja részletesen mikor mit kell csinálni, de azzal nem akar, vagy nem tud foglalkozni, hogy a játékosok lelkét pátyolgassa, a konfliktusokat meg elkerüli inkább. Ezt tekinthetjük gyengeségnek is, ugyanakkor talán a csapat erőssége pont abban rejlik, hogy ő szépen lassan kiválogatta magának az ő személyiségéhez leginkább illő játékosokat és azok kemény egységet alkotva, számára könnyen motiválhatóak lesznek.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.16. 08:04:40

Nem hinnék se a távozottaknak, akikben nyilván jó adag sértettség van, se a standart játékosoknak, akik valamilyen szinten tényleg kisdiákok Pep alatt.

Szerintem külön-külön egyébként azokkal sem beszél, akik kezdők. Szerintem pontosan akkor és azokkal beszél négyszemközt, amikor és akikkel valamiért tényleg kell. Felteszem h ott a helyzet, h Touér többet akar játszani, Pep meg felesbe tolja Sergivel, mikor melyik a jobb. Pep akkor se tud mit mondani, ha Touré megkeresi, mert nem akar a beválton változtatni. De hogy még ő keresse fel, holott nincs mondanivalója. Még jó h megmukkan a játékos, ha valami gondja van. Ez a nekem kellett keresni őt elég gyenge szöveg azért.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.11.15. 23:39:39

Érdekes ez. Akik képesek voltak itt maradni és teljesíteni kivétel nélkül azt mondták hogy a leginterakítívabb edző. Magyarul játékos fejjel gondolkozik és mindent megmutat. Akik csúnyát buktak vagy elzavarták őket jönnek a siralmak.
Gondolom én hogy akik jövője már Pep fejében letisztázódott magyarul nincs maradásuk azokat leszrta. Makacs ember létére nem nagyon volt visszaút.
Mindenesetre a picsogó kvartett együtt sem közelíti meg Pep érdemeit a sikerekben , kaptunk a B-ből helyükre újabb klasszisokat panaszra sok ok nem lehet.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.11.15. 22:59:15

Hát nemtom... Yaya azt is mondta,h ez volt a legjobb hangulatú öltöző.Kérdem én,ha annyira embertelen az edző és a tartalékokkal nem beszél,akkor hogyan lehet meg a jó hangulat?
Ha a harmad kerettel nem beszél (ráadásul teljesen ok nélkül),az már rányomná a bélyegét a morálra és az egész csapatra sztem.

Én inkább úgy érzem,h ezekben a megnyilvánulásokban vmi csúsztatás azért van,kiegészítve,h nyilván vmi alapot sem nélkülöz.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.11.15. 22:51:12

Sanama írta:Nem védem Ibrát, félre ne értsétek, én csak igazából annyit akartam megjegyezni, hogy a padon ülőkkel Pep nem viselkedik megfelelően. Az alap az,hogy kommunikáció legyen, ez meg nincs meg.
...ráadásul Bojan is uezt mondta

nah mind1, el kell fogadni, h Pep könyörtelenül eredménycentrikus...
az eredményesség meg ritkán jár együtt humánus vezetési stílussal... (erről szólt a szakdogám is ;) )

ez egy újabb bizonyíték, h nincs arany középút
:oops:
Válasz küldése