Andrés Iniesta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.12.09. 11:48:16

Gratulálok Neki a 100. meccséhez.
Remélem Giuly helyett kezdő lesz, és nyes egy hármast.
Még 10x ennyit neki. 8)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Los Barrachos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2006.11.13. 19:32:35
Tartózkodási hely: Pestszenterzsébet
Kapcsolat:

2006.12.07. 21:43:42

Szerencsére Ini felépült, de még mindig kitartok amellett, hogy Xavinak kéne most kezdenie :!:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.12.07. 21:34:52

Hi Cruyff!

Szerintem:

1. Iniesta most jelen pillanatban sokkal jobban játszik mint Xavi.
Ez inkább a pillanatnyi foma hatása, nem a tudáskülönbségé, de sztem már kb. uazon a szinten vannak.
2. Deco pedig igen is jobb, mint Xavi, ha nem is annyival, mint ahogy az imént irtam...
Hangsúlyozom, szerintem. Nekem is Xavi felé húz a szivem, még is csak régebb óta barcás, és sokkal többet harcolt már a csapatért, és a világ egyik legjobbja is, de! Deco is közel olyan labdabiztos sztem, valamint jobban cselez, és jobban kapcsolódik a támadásokhoz.
És nem utolsó sorban most sokkal jobban játszik, ez ismét csak Xavi rosszabb időszakának köszönhető.
3. arra meg most had ne mondjak semmit, h fordulékonyabb, mint Dinho.
Nála sokkal fordulékonyabb Ini, dinho, messi....
Te is kapj észhez azér... :D

nem értünk egyet vmiben, istenem, ez van.
de a lényeges dolgokban igen...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2006.12.07. 21:15:48

lionelmessi19 írta:
Balinho írta:Hogy Iniesta vagy Xavi??? szerintem mind2 egyszerre. Sokan meg fogtok szólni ezért, de én Decot hagynám ki! Én mindkettejüket jobb játékosnak tartom a portugálnál!!!
Hát öregem, nem akarnálak a világért sem megsérteni, de neked nincs szemed a focihoz. (legalább is ezek szerint)

Deco szerintem a világ legjobb támadó középpályása.
Ezzel sokan vitatkozhatnak, de a nagytöbség nem fog, mert ők is ugy látják mint én.
Iniesta jobb fomában van, de közel sem jobb.
Xavi meg se tudásban, se formában nem közelíti meg őt.
Szóval ha félretennéd a személyes érzelmeidet, szerintem belátnád a dolgot.
Azért lassan a testtel. Xavi meg sem közelíti Decot?????? :!: Ébredj már fel légyszi. Xavi jelenleg a világ leglabdabiztosabb középpályása. Sőt én azt mondom, talajon (fordulékonyságban) még Dinhot is alázza! Iniesta és Xavi mindketten fantasztikusan fordulékonyak és iszonyatjól passzolnak. Xavi viszont jelenleg még mindig jobb mint Iniesta. És még valami: Xavi az a játékos, aki a legtöbbet őrizte meg az egykori Dream Team szellemiségéből. Én leginkább Guardiola utódját látom benne aki szintén hihetetlenül labdabiztos volt. Xavi viszont Peptől eltérően sokkal jobban be tud lépni a támadásokba, míg Iniesta kifejezetten támadó, ami nem is csoda, hiszen csatárként kezdte. Decotól lehet látni szép dolgokat. Hasznos dolgokat. Meglepő dolgokat. Csak mondjuk ő 10 labdájából 7-8-at elszúr, elad, elcselez, elsarkallgat, elrúg, el..... Xavinál más a bugi! Szóval csak lassan a testtel..... :idea:
VISCA EL BARCA!
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.12.07. 20:29:12

Azt a gólt azért kaptuk, mert Dinho mindig bszik viszamenni védekezni, így a bal oldalunkon akkora hely van általában, hogy azt vétek nem kihasználni... még is elég ritkán szokták.. hát azt akkor Ramos és Raul kihasználta.
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.12.07. 19:56:52

huevos írta:(memória hiány.... madridban velük hármójukkal álltunk fel? :oops: )
Igen.

De én továbbra is tartom a véleményemet, hogy óriási ötlet volt, és nem emiatt kapott ki a csapat.

Sajnos az elején kapott a védelem egy elkerülhető gólt - mintha az öltözőben maradtak volna -, így pedig már teljesen más forgatókönyv szerint kellett játszani.

Én kipróbálnám még egyszer-kétszer, nem csak kis csapatok ellen.
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2006.12.07. 19:41:06

hát nem tudom....
én is védekező középpályás párti vagyok, de amilyen formában a mieink játszanak....
Xavi simán tudna vkp-t játszani szerintem...
nem hiszem hogy átrohannának rajtunk
(memória hiány.... madridban velük hármójukkal álltunk fel? :oops: )
never let the children cryin'!
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2006.12.07. 19:35:06

Ha hárman játszanának együtt a középpályán, akkor egy komolyabb csapat megenne minket fejjel a kp-n:)

Kisebb csapatok ellen simán játszhatnának hazai pályán, ahol 70%-ot gurigázunk az ellen 16-osa előtt, de más meccseken nem igazán tudnám elképzelni őket hármukat egyszerre a pályán.
Avatar
huevos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2006.02.22. 09:40:35
Tartózkodási hely: Huevos szigete

2006.12.07. 19:31:11

ez nem semmi dilemma, és szerintem nem csak nekünk, hanem Rijkaardnak is.
egyértelmű hogy Decot semmiképp nem szabad kihagyni, Iniesta meg olyan hatalmas formában játszik, hogy megint balgaság lenne őt padra ültetni.
Viszont egy formában levő Xavi a világ legjobb középpályásainak egyike!
biztos, hogy ők hárman a el tudnának egymás mellett játszani, vannak annyira fegyelmezett játékosok, hogy pl. Xavi nevetve eljátszaná védekező szerepkört, ahogy Iniesta is, Deco hatalmas mezőnymunkájáről nem is beszélve!
én nem félnék őket hármójukat egyszerre játszatni, s nem csak a kiscsapatok ellen....
never let the children cryin'!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.12.07. 19:09:58

Deco ugy kell a középpályának és a csapatnak, mint egy falat kenyér...
Egyszerűen kihagyhatatlan.
Szerintem talán ronaldinho mellet az ő hiánya az ami igazán meg szokott látszani a barcán. Etoo hiányzása csak hosszútávon látszik, csak ugy mint messié...
Deco nem véletlen lett 3 éven belül 2-szer európa legjob kp-je.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2006.12.07. 19:06:28

Balinho írta:Hogy Iniesta vagy Xavi??? szerintem mind2 egyszerre. Sokan meg fogtok szólni ezért, de én Decot hagynám ki! Én mindkettejüket jobb játékosnak tartom a portugálnál!!!
Hát öregem, nem akarnálak a világért sem megsérteni, de neked nincs szemed a focihoz. (legalább is ezek szerint)

Deco szerintem a világ legjobb támadó középpályása.
Ezzel sokan vitatkozhatnak, de a nagytöbség nem fog, mert ők is ugy látják mint én.
Iniesta jobb fomában van, de közel sem jobb.
Xavi meg se tudásban, se formában nem közelíti meg őt.
Szóval ha félretennéd a személyes érzelmeidet, szerintem belátnád a dolgot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2006.12.07. 17:28:15

Balinho írta:Hogy Iniesta vagy Xavi??? szerintem mind2 egyszerre. Sokan meg fogtok szólni ezért, de én Decot hagynám ki! Én mindkettejüket jobb játékosnak tartom a portugálnál!!!

Vagy ha Deconak muszáj játszania, akkor játsszon vagy Xavi v. Ini védekező kpt. (tavaly is sokszor előfordult h Ini ott játszott és nagyon ment) Xavi labdabiztonsága, labdatartása nagyon kell a játékstílusunkhoz! Deco sok labdát veszít!
A védekező kp-ink meg...
Edmilson minden meccsében benne van hogy megsérül (fél évekre) ezért nem rakja magát oda annyira
Motta minden meccsében benne van hogy kiállítják.
Na Deco lenne az utolso, akit kihagynák a csapatbol :!: Szerencsére Frank is tudja, kit kell kihagyni..
Los Barrachos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 885
Csatlakozott: 2006.11.13. 19:32:35
Tartózkodási hely: Pestszenterzsébet
Kapcsolat:

2006.12.07. 17:01:57

Jobbulást Andrésnek, a Sociedad ellen most én pihentetném és megadnám a lehetőséget Xavinak.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2006.12.07. 15:23:55

Hallottad, hogy a kommentátor mit mondott a Werder elleni meccsen :?: Valami olyasmi volt, hogy ha Deco nélkül játszunk, akkor általában elveszítjük a meccseinket :!:
Decót "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)" játszatni. Xavi meg Iniesta kb egy szint. Kisebb csapatok ellen, pedig kilehetne próbálni a Deco-Iniesta-Xavi 3ast :!:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2006.12.07. 13:19:01

Hogy Iniesta vagy Xavi??? szerintem mind2 egyszerre. Sokan meg fogtok szólni ezért, de én Decot hagynám ki! Én mindkettejüket jobb játékosnak tartom a portugálnál!!!

Vagy ha Deconak muszáj játszania, akkor játsszon vagy Xavi v. Ini védekező kpt. (tavaly is sokszor előfordult h Ini ott játszott és nagyon ment) Xavi labdabiztonsága, labdatartása nagyon kell a játékstílusunkhoz! Deco sok labdát veszít!
A védekező kp-ink meg...
Edmilson minden meccsében benne van hogy megsérül (fél évekre) ezért nem rakja magát oda annyira
Motta minden meccsében benne van hogy kiállítják.
Avatar
kath23
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2006.08.25. 12:21:16
Tartózkodási hely: Barcelona

2006.12.07. 12:52:10

jo hir hogy könnyebb sérüléssel meguszta a kedd estét!!
pedig a jelenetben benne volt egy bokaszalag szakadás!
gyogyulj meg hamar!! :D :D
Visca el barca!
Bodi
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2004.10.08. 13:59:23
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2006.12.06. 16:31:20

Iniesta tényleg beérett,már nem csak fellángolásai vannak,hanem minden meccsen nagyon jól játszik.A labdatartása elképesztő,úgy viszi el 3-4 ember között a labdát,ahogy akarja,nagyon jól védekezik,egyre jobban támadja a kaput,egyedül a kiugratásokban marad el Xavitól,bár ezen a téren is nagyon jó.
Xavi kiszorulását nagyon sajnálom,mivel a kedvenc játékosom,és szívesen látnám Giuly helyén a kezdőben,amíg nem jön vissza Messi és Eto'o,bár ezt lehet rosszkor mondom,mert tegnap Giuly elég jól játszott.
Avatar
JOEY20
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.08.21. 13:54:51
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

2006.12.06. 16:26:31

Ez a gyerek igazán beérett! Az elmúlt meccseken világklasszis teljesítményt nyújtott!Hogy ki a jobb Xavi vagy Iniesta?Még jó hogy nem nekem kell dönteni :P
Forca BARCA
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2006.12.06. 16:17:03

LG írta:Sztem meg Xavi soha nem volt olyan jo mint Iniesta, sérülés ide v. oda. :roll:
hát ez azért vitaképes kijelentés.
védekező játéka sosem volt annyira jó, mint Inié, de labdatartásban Európában nem volt ellenfele. valamint akkoriban mély, hosszú indításai is remekül sikerültek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2006.12.06. 16:12:34

Sztem meg Xavi soha nem volt olyan jo mint Iniesta, sérülés ide v. oda. :roll:
Avatar
Pedro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.11.23. 09:45:00
Tartózkodási hely: Budapest

2006.12.06. 09:12:09

Emlékszem, amikor tavaly igazán még csak csereként tudott színt vinni a csapat játékába, amikor már mindenki ellaposodott. Kezdőként viszont még hajlamos volt beszürkülni a mezőnybe. Az idei szezonban azonban egyértelműen klasszis középpályássá érett, hihetetlen teherbírással, labdatartással, cselekkel, hajszálpontos, gyakran váratlan paszokkal, és biza' akár agresszív labdaszerzésekkel is. Szegény Xavinak tényleg nehéz dolga lesz a csapatba kerülésért, bár a kvalitásait tekintve itt aztán senkinek nem kell elmondani, hogy azért Andrés szintjét ő is tartani tudja, már ha jó formába kerül :twisted: De [auto_cenzúra] nekünk, hogy ilyen kp cserénk van :) Emlékszem, vmelyik elnökjelölt el akarta volna vinni a nyáron Madridba... Hát nem kicsit nyertek volna vele, talán az akkori igazolásaik közül Nistelroy (és Diarra :?: ) mellett a legtöbbet.
„Nagyon tetszik és csodálom azt a játékbeli dominanciát, amit a Barcelona fel tud építeni. A játékuk nem is a szemnek, hanem a léleknek kedves. A labdát tisztelettel, imádattal kezelik, szinte simogatják. Ezt a csapatot mindenki számára élvezet nézni.”

Alfredo Di Stéfano, a Real Madrid tiszteletbeli elnöke - 2011.04.17
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2006.12.06. 07:54:08

sasi1 írta:Ha Iniesta ezt a szintet tudja tartani, amit mostanában csinál, szegény Xavi csak csere lehet.......... Nagyon tud ez a gyerek !
Szo mi szo jelenleg sokkal nagyobb potencial van benne mint Xavi-ban, de a mesternek ido kell mig helyre jon serulesebol :DD
Tiziano Crudeli fan :!:
Avatar
sasi1
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1291
Csatlakozott: 2005.07.09. 23:01:04

2006.12.06. 07:47:49

Ha Iniesta ezt a szintet tudja tartani, amit mostanában csinál, szegény Xavi csak csere lehet.......... Nagyon tud ez a gyerek !
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2006.12.06. 00:19:54

Szerencsére Iniesta sérülése nem komoly :!: Sociedad ellen nem erőltetném, helyette ott van Xavi :!:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21175
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2006.12.01. 22:05:33

komutnemukod írta:Nem veszem annak... :)
A londoni Dinamo-ra gondoltam. Remélem nem sért itt senkit, ha így hívom őket.
Azért azt felejtsüg, h a legnagyobb hazai vereségünket bizony a dinamotol szenvedtük, a kijevitől..és az az ember, akinek ezt köszönhetjük, most épp a londoni dinamoban játxik :x
Válasz küldése