Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 16:05:10

Nagybarcelona írta:
2023.04.11. 15:47:05
LG:
Mèrhetetlenül meglepődött vagyok, mennyire szelektív memóriával állnak az emberek hozzá bizonyos szemèlyekhez, szimpátia alapján.
Nem vèdve Koemant, de mindenki szapulja, Xavit pedig pedesztálra emeli, pedig óriási a különbsèg a 2 edző helyzete között.
Így van,a megkésett-ki sem kellett volna nevezni- távozása után 1,5 évvel is Koemant olvasgatni Xavi topicjában. Egy rangadót nem volt képes nyerni,nagypofával ide jött,hogy Pique és Busi tengely halott majd játszatta őket orrba szájba,de legalább elzavarta Rakiticet és Suarezt. Meccseket hozott le vele a csapat anélkül,hogy kapura rúgtak volna,egy percig nem vezettük vele a tabellát. Arrogáns volt és pökhendi. Sok sikert neki a holland kispadon.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.11. 15:27:08

Arra kellene rájönnie, hogy mi törtènt a csapattal november óta. Volt egy kis hullámvölgy májusban, addig nagyon jól játszott a csapat. 3-4 gólokat lőttünk, Ferran is kèpes volt a jó teljesítmènyre. Szezon elejèn magabiztos játèk. November óta valami megtört a csapatban. Sorozatban jönnek ezek a 0 teljesítmènyű, maximum 1-2 lőtt gólos meccsek. Kivètel talán a Sevilla, ès a már kiesett Elche a múlt hètvègèn. Mèg hátra van 10 meccs, ahol nem biztos, hogy elèg lesz ez a semmilyen játèk. Emlèkeim szerint október 23-ai Bilbao meccsen álltunk fel először 4 kp-al. Azóta a támadó sorunk teljesen formán kívül, a kp-a pedig sèrült, vagy kizsigerelt.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/2022%E2 ... ona_season
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.11. 15:14:57

Kovbal88 írta:
2023.04.10. 19:59:29


Koeman az első végében, elég komoly kerettel dolgozott, itt volt még Messi is, egyedül talán Suarezt küldték el... mégse tudott eredmény elérni. BL-ből sima kiesés, a PSG ellen a csoport meg gyenge volt Fradival és a Kijevvel. A bajnokságban is sokáig gyengén álltunk, aztán utána nagyon jól, majd mikor a végén öt meccset kellett volna nyerni, hogy eredmény legyen talán sikerült egyet. Kupa úgy emlékszem meg lett.

A következő éve már gyenge csapattal Messi nélkül maga volt a katasztrófa, itt nem kapott időt állítólag és jött Xavi. Aki megkapta a 38 éves Alvest, Ferran, Auba és a testépítő srácot, aki alig játszott. Mondhatni, alig erősebb csapattal indultunk be...
De erre nyilván mindenki emlékszik. Idén a már erősebb csapattal, amiben összesen két klasszis játszik (Stegen és Araujo) hozzuk a meccseket. Korábban LE -nek csak elől volt három klasszisa MSN.

Nagyon bosszantó a Real elleni kupa kiesés, viszont az első félidő megvolt itt is. De a végét tudjuk.
BL ben pedig minden összejött, ami rossz. Itt biztos egy másik edzővel továbbmegyünk, csak ugye addig el kellett volna jutni, és nem hiszem, hogy akkor és ott sokaknak sikerült volna, mikor a 10 hely környékről közelebb a kiesőkhöz, mint a Realhoz elkezdtünk feljönni.

Szóval nálam Xavi, eddig négyest kapna a munkájára. Állnák a BL-ben és a Kupában akkor pedig csillagos ötöst.
Az a komoly keret égett meg 8-2-re a BL-ben. Vége volt már annak a csapatnak mentálisan, nem volt túl hálás feladat elválalni a posztot.
Azok a téli igazolások pedig kellettek a tavaszi feltámadáshoz Xavinak. A testépítő srác tök jól kezdett, osztotta a gólpasszokat, de eleinte Ferran is impersszív volt, Auba pedig szállította a gólokat. Hosszútávon aztán kijött, hogy nem minden arany, ami fénylik, de rövidtávon adtak egy nagy lökést a csapatnak.
A kövi szezonra pedig kapott új erősítéseket Xavi. Pl. Lewának lehet, hogy nem megy mostanság, de abban, hogy 13 ponttal megyünk a Ligában, azért nem kis szerepe van.
+ a fiatal tehetségek, akik már a holland alatt elkezdték bontogatni a szárnyaikat, rutinusabbak, érettebb lettek.

Mondom ezt úgy, hogy Xavi mellett vagyok, Koemant pedig zsákutcának tartottam, de azért valamit az ő védelmére is fel lehet hozni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 14:54:35

Subinho írta:
2023.04.11. 13:09:32


És még annyi ehhez "Nem azt mondom, hogy minden szuper és ő a megváltó, de hogy sok pozitímot hozott az szerintem vitathatatlan és egy fiatal csapatból, sok új emberrel kell egy teljesen új projektet létrehozni." hogy....
Fiatal csapat:
Pedri, Gavi, nem ő fedezte fel őket, nem az ő érdeme. Baldé az egyetlen akit igen. Cserébe Fati leépült nála. Torres is fiatal kategória még sztem, a kérésére jött ide, leépült nála. Többi fiatal nem nagyon játszik. Cserébe Roberto, Busquets ott van a pályán rendszeresen mostanában, de ide hozhatnám Lewát is, akit nem tudom minek kellett idehozni levezetni?? 30+-os csatárunk volt, jól is játszott....
Aki nagyon nagyon bevált és Xavi alatt jött ide, az Christensen. Araujoval hatalmas párost alkotnak.
Egy fiatal csapat nem azt jelenti, hogy 18-19 éves játékosokból áll.
Gavit nem ő hozta fel, de alatta lett ilyen meghatározó játékos, még a sérülések előtt is. De Jong is hatalmas fejlődésen ment keresztül, gyakorlatilag minden meccsen benne van a top 3-ban, még a gyengébbeken is kiemelkedik. Dembélé abszolút pados játékos volt a teljesítménye alapján, ráadásul lelátóztatni akarták, ő volt az aki nem engedte és abszolút húzóemberré vált. Sr miért van a pályán szerinted? Korábban, amikor játszott is jobbhátvéd volt, nem tette feljebb a kp-ra, de azzal kell főzni ami van.
A 30 pluszos játékosokról annyit, hogy kettő van a pályán, a többiek szinte a 25-öt sem érik el. Ha ez nem fiatal akkor nem tudom mi. Lewa szerintem azért több mint levezetés. Nem kevés gólt elrakott és nem kevés meccset hozott vagy tett szorossá.
Kicsit hozzá vagyunk szokva a Messi-féle 30 plusz gólos szezonokhoz. Plusz a Pichichinek is jelenleg a legfőbb várományosa. Auba kiváló szezont hozott, de 23 meccsen 12 gólja és egy gólpassza volt, európai porondon pedig méginkább besült.

Luchot én nagyon kedvelem. Mind játékosként, mind edzőként kedveltem, de az a csapat alatta nem hasonlítható össze a jelenlegivel. Már összeállt team volt, max. finomhangolni kellett, legjobb korban lévő játékosokkal, egy olyan támadótrióval ami sosem volt még a futballtörténelemben és nem is hiszem hogy lesz. Az a csapat szerintem legalább 2 BL-re hivatott volt. És neki kb. egy Rakiticet kellett három év alatt beépíteni (a többi igazolás kb. kuka volt), míg Xavinak legalább 5-6-ot egy szezon alatt és még bőven vannak olyanok akik még most bontogatják igazából a szárnyukat.
Sokkal direktebb a játékunk, a csapatvédekezésünk olyan szervezett,amit rég láttunk, ha egészségesek az alkalmas emberek több kontrát vezetünk, és ami a legfontosabb nem egy, esetleg két embertől várjuk a megváltást. Évek óta kb. annyi volt, hogy add oda a labdát Messinek, aztán vagy megoldja vagy nem. Valverde seggét is nagyon sokszor ez mentette meg. A hatalmas szerencse az volt, hogy a Bolha szinte sosem volt sérült. Most van az, hogy régóta újra egy csapatot látok fent a pályán és nincs egy-egy egyénes dominancia, akiknek akkor is odateszik a labdát, ha jobb megoldás is van.
Speciel ezért sem szeretném, hogy visszajöjjön. Tartok tőle, hogy mindaz ami fel lett építve menne a süllyesztőbe és visszaállna a "régi rend". TALÁN egy évig ez pozitívumot hozna, de utána semmiképp és kezdődhetne újra az építkezés.

Nem is igazán értem, hogy itt miért van már-már edzőcsere szag, mikor kint látszólag elégedettek az emberek.
Legalábbis semmi hasonlóról sem hallottam, egy játékost sem fütyültek ki. Pl. Torrest cserénél/kihagyott tizenegyesnél, vagy Lewat akár ötödik kihagyott helyzeténél, még a gyenge meccseken is bíztatás volt. De a stadionba sem hiszem hogy kimennének bármilyen szenvedős meccsek is vannak. Hiába volt egy Real elleni pofon megtelt a stadion. Ezek azért olyan jelek, amik szerintem máshonnan is pozitív irányba mutatnak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 13:09:32

Nekem valahogy nagyon furcsa, hogy látszatra kb. a csapat fele alkalmatlan játékos jelenleg, de ilyen meg nincs, nem lehet mindenki ennyire gyenge, minden létező támadónk egyszerre ennyire leépül és béna?? Én szeretem és tisztelem Xavit, de lehet, hogy túl nagy falat ez neki. Megnyerjük a bajnokságot, ez tuti, de én azért elgondolkodnék azon, ő lesz-e a tökéletes ebben az újjáépítés projektben.
Luchoban pl. sokkal jobban bíznék. Az EB-re milyen csapatot rakott össze fiatal, akkor még sok ismeretlen játékosból? Nagyon jót!! A VB nem sikerült, de ott más volt, elszámolgatták magukat, nem volt szabad nyerni, hogy elkerüljék a brazilokat, erre kaptak egy gólt és utána meg már rohanni kellett.... Ezt elszabták.
Ősszel ha jön még egy kupa kudarc a BL-ben, utána az EL-ben akkor megint kuka az év, marad a pontgyűjtögetés és a lötyögés a Ligában. Meg kellene tanulnia a csapatnak egy egyenes kieséses párharcban meccset nyerni. Tavaly ment, a Galata és a Napoli ellen is, de a Frankfurt meccsel megtört valami, azóta meg mindegy is ki jön szembe. Európában ebben a szezonban a Victoria Plzent tudtuk megverni... minden más európai párharcot elbuktunk, ez nem túl acélos. Ha én a Dortmund, vagy a MU menedzsere lennék, szurkolnék, hogy az A kalapból a Barcát húzzák ki... :|

És még annyi ehhez "Nem azt mondom, hogy minden szuper és ő a megváltó, de hogy sok pozitímot hozott az szerintem vitathatatlan és egy fiatal csapatból, sok új emberrel kell egy teljesen új projektet létrehozni." hogy....
Fiatal csapat:
Pedri, Gavi, nem ő fedezte fel őket, nem az ő érdeme. Baldé az egyetlen akit igen. Cserébe Fati leépült nála. Torres is fiatal kategória még sztem, a kérésére jött ide, leépült nála. Többi fiatal nem nagyon játszik. Cserébe Roberto, Busquets ott van a pályán rendszeresen mostanában, de ide hozhatnám Lewát is, akit nem tudom minek kellett idehozni levezetni?? 30+-os csatárunk volt, jól is játszott....
Aki nagyon nagyon bevált és Xavi alatt jött ide, az Christensen. Araujoval hatalmas párost alkotnak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 12:56:05

bunga írta:
2023.04.11. 10:43:08
Egyre több a jogos kérdőjel körülötte. Túlbecsüli a keretet, de a pályán nem tudja elégedettségét bizonyítani.
Szerintem az egyetlen igazi hibája, hogy nem forgatta kellőképp a csapatot, de azon a csapatrészen ahol igazán kellett volna nem sok lehetősége volt. Más csapatokban sem nagyon pihentetnek ilyen kulcsjátékosokat. A Realban is például tavaly a 36 éves Modric, a 34 éves Benzema és a 32 éves Kroos minden meccsen szóhoz jutott, amikor egészséges volt, túlnyomó többségben kezdőként és amikor le is lettek cserélve max. ilyen 10-20 percekre. A francia 35 évesen még idén is. Nálunk De Jong, Pedri, Dembélé, (akiknek huzamosabb a sérülésük) olyan játékosok, akiknek ennyi terhelést még bírni kellene.
Illetve még használhatta volna jobban az utánpótlást.

Tegnap is elég sok mindennel próbálkozott, amire lehetősége volt. Kessié bejött a félidőben, berakta Albát szélre ami kifejezetten jó megoldás volt.
De ha megnézzük teljesen alapokról kellett építkezni. Ő kapta azt a hálás/hálátlan, de mindenképpen nehéz feladatot, hogy elindítsa a post-Messi érát, amivel alapjaiban kellett megváltoztatni a csapat játékát, a ("gála")kezdőbe pedig be kellett építeni legalább 5 embert, az első/második számú cserék közül is legalább kettőt. Azért ez nem egy egyszerű dolog, főleg egy szinte újonc edzőnek.
És ezek a sorozatos sérülések is pont a szezon legfontosabb időszakában jöttek.

De azok az egygólos vagy szenvedős meccsek amiért elő van véve szinte mindegyik olyan volt, hogy a nagy helyzeteink/ziccereink felét kihasználjuk lehetett volna egy magabiztos 3-4 gólos győzelem és ugyanolyan játékkal 5,5-ös osztályzat helyett kapott volna hetest. Arról nem ő tehetett, hogy képtelenek voltak ezeket kihasználni.
De a hiányzók és a kedvezőtlen sorsolások, balszerencse ellenére is kevésen múltak az európai kupákban való folytatások. Ez nem felmentés akar lenni, de azért onnan is lehet nézni, hogy csalódás a tegnapi vagy néhány korábbi meccs, de 10 fordulóval a vége előtt már fél kézzel a bajnoki aranyat lehet fogni, a szuperkupát a Real elleni megalázó győzelemmel nyertük meg, a kupa is egy meccsen múlt.

A játékban pedig bőven vannak pozitív változások a tavalyi és tavalyelőttihez képest, az eredményekben pedig bőven. Már csak az is bizonyítja, hogy a kinti szurkolók egyáltalán nem elégedetlenek, folyton biztatják a csapatot és korábbi 20-30 ezer fős meccsek helyett még egy utolsó/utolsó előtti csapat ellen is 70 ezer nézővel megtöltik a stadiont. (Elche ellen 85 ezer, tegnap 78 ezer stb.) Azért ez szerintem nem a véletlen műve, ez is jelzi, hogy jó irányba halad a csapat.

Nem azt mondom, hogy minden szuper és ő a megváltó, de hogy sok pozitímot hozott az szerintem vitathatatlan és egy fiatal csapatból, sok új emberrel kell egy teljesen új projektet létrehozni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 11:37:35

bunga írta:
2023.04.11. 10:43:08
Egyre több a jogos kérdőjel körülötte. Túlbecsüli a keretet, de a pályán nem tudja elégedettségét bizonyítani.
Alapvetően ezek nem jogos kérdőjelek, szerintem. Mármint, kritikát lehet megfogalmazni, de ha azt mondjuk, hogy kérdőjel, az számomra azt jelenti, hogy a jövőjét kérdőjelezzük meg, vagy legalábbis azt, hogy képes-e fejlődni, tanulni a hibáiból, alkalmazkodni kerethez, szituációkhoz, a klub általános (nem túl rózsás) helyzetéhez, stb.
És ezeket nem érzem jogosnak, alapvetően a "jogos kérdőjel" fogalom itt nem létezik egyelőre szerintem. Ez persze csak az én értelmezésem, nem is azon van a hangsúly, hogy én hogy definiálom a kérdőjel dolgot, hanem hogy az én definícióm szerint fejtik ki a problémájukat sokszor, sokan. Szerencsére nem a többség.

Le is szoktam gorombítani azokat, akiket a rossz meccsek, vagy rossz eredmények után itt olyat látok írni, amiben megkérdőjeleződik bármi. Xavi hibáira rávilágítani, valamivel kapcsolatban negatív kritikát megfogalmazni oké, de mégegyszer: ezeket kivezetni valami olyanra, hogy esetleg nem ide való, hogy ezeken nem is lesz képes javítani, stb... ezek szerintem nem időszerűek, nem megalapozottak. És lássuk be: nincs pénz, nincs feltétlen stabilitás (amennyi stabilitás van, az Xavival jött, és vele menne is szvsz), van viszont még rengeteg munka hátra, több évnyi akár. Úgyhogy szerintem nem is helyénvaló őt megkérdőjelezni, még ha valakinek hónapokon át kitart az az érzése, hogy nem Xavi a legjobb választás, akkor sem. De többnyire inkább csak 1-1 rossz, rövid periódus után jönnek a megnyilvánulások. Bár gondolom ezt többen nem is érzékelik magukról.

Persze ez részemről se teljesen korrekt, hiszen mindenkinek nyugodtan meglehet a véleménye, és én finomabban is megfogalmazhatnám ezeknek a cáfolatát. De valahova nekem is kell csatornázni az ilyen meccsek utáni csalódottságot.
Az emberek többnyire az edzőn vezetik le, és ilyenkor még véletlenül sem egy teljes képet vesznek figyelembe. Az alap logika oké, az edző a fő felelős egy csapat játékáért. De mégis, amikor olyan szezonunk van, mint az idei, olyan alapokról és olyan körülmények közepedte, akkor szerintem nem nem lehet megkérdőjelezni se a fejlődést, se Xavi helyét, se az ő kvalitásait. Akkor se, ha zsinórban 2-3 meccsen nem jön az eredmény se, meg a jó játék se.

Ami a keret túlbecsülését illeti: szerintem érdemes különválasztani, amit nyilatkozik, meg amit esetleg valójában gondol. Ez pedagógiai és egyéb okokból is joggal lehet két külön dolog. Ezen felül szerintem továbbra is áll, hogy még sérültek nélkül is nagyon gyenge ez a keret. A kezdő talán nem, de szezon-hosszan ez nem elegendő, lásd sérülések: a BL, az EL és a kupakiesésünk is sok alappillér kiesése mellett történt. Szerintem nagyon kevesen, nagyon kis esélyel tudták volna megoldani ezt a szezont jobban, ezzel a kerettel.
Ami viszont a jövőt illeti, már rövid távon is, teljes joggal lehet Xavi elégedett. Olyan szilárd alapok vannak, amiknél nem remélhet senki többet: Frenkie, Pedri, Gavi, Baldé, Araujo, Christensen, Koundé, TS... sőt szerintem Dembelé is. A relatíve fiatal átlagéletkor ellenére ez egy iszonyatosan ütős alapnak tűnik mostanra. És ez részben bizony Xavi munkájának is köszönhető. Meg a kitartásának pl Dembelé és Frenkie mellett, akiket a vezetőség és a szurkolók többsége elzavart/eladott volna innen. Szóval van mire építeni, ilyen formán lehet is egy fajta elégedettség.
Reméljük, hogy a soron következő átigazolási szezon sokkal ésszerűbb költekezésről szól majd. És több Christensen meg Koundé féle jön, hiányposztokra, nem pedig kész megoldásnak remélt (Lewa) és önhibából következő kényszer (Raphi Dembelé helyzete miatt) igazolások.
Ebből persze kilóg a remény, amin osztozok, hogy Messi visszajön, de ez van. Ő egy külön dolog, elfogadom, hogy ez bizonyos szempontból nem tűnik ésszerűnek. :D
De pl egy Gündogannak egyáltalán nem örülnék, hiába tartom kiváló játékosnak, és hiába jönne ingyen. Nicora, Busira, Torréra alapoznám a jövő évi cserepadunkat. Messze nem a leggyengébb csapatrésznek gondolom a középpályánkat, és azt is gondolom, hogy az alap kezdőnk megvan, bárki aki jön, csak cserepadra és rotáció miatt jön. Xavi valószínűleg hasonlóan gondolkodik ebben a dologban.

Hogy szerintetek mire kell figyelni, min kell sürgősen (vagy nyáron) javítani az edzői stábnak és Xavinak, azokra később kitérek, most alaposan végigolvasni és végiggondolni sincs időm még.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 11:01:28

Én továbbra is azt gondolom, hogy egy óriási hibától eltekintve sok szempontból egy remek, felkészült edző, főleg a zölfülűségét is figyelembevéve, mert ezt tudtuk, mikor idehoztuk (azaz kivásárolta félig saját magát, ezt ne felejtsük el :D ).

A nagy hiba pedig a keret kihasználása, egyének megfelelő forgatása, támadókkal való foglalkozás - szóval egy szóval az emberi erőforrásait nem tudja jól kezelni. Ebből adódik szerintem a problémáink 90+%-a, amitől egy ideje szenvedünk. Lewy 2023-as 16 perces padoztatására nem találok szavakat, Pedri is túl lett tolva most és tavaly is, meg is sérült, Gavi is, de ő még legalább fizikailag bírja, inkább rak be kezdőnek egy többször lebőgő Alonsot vagy Garciát, mint hogy felhozzon egy Riadot egyáltalán a padra, nem beszélve egy ősszel topklubok érdeklődését is felkeltő Barberáról a lengyel helyére. Kessiét későn kezdte beépíteni, DJ is egy picit túl lett tolva, bár ő formailag még bírja is, magyarázható. Depay elküldése is döbbenetes hiba volt, őt és Lewyt is elvesztettük ezzel a lépéssel, nézhetjük helyette a fáradt lengyelt, vagy épp a botladozó spanyoloat a baloson, mert ha ők formában lennének, még magyarázható lenne, de nem.

Ezekben lehet fejlődni, csak kár, hogy elment rá egy bő szezon. Ha tanul belőle (bár az, hogy Lewy még mindig nem lecserélhető, akkor sem, ha a fél fórum hasznosabb tudna már kb lenni, kicsit sajna gyanús), akkor a jövőben ez megelőzhető, és szerintem ez önmagában óriási szintugrás lehetne még igazolások nélkül is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.11. 10:43:08

Egyre több a jogos kérdőjel körülötte. Túlbecsüli a keretet, de a pályán nem tudja elégedettségét bizonyítani.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.11. 00:31:01

Andris írta:
2023.04.11. 00:18:01
En nem latom, hogy barmennyire kellene tehermentesiteni a csapatot. Marmint lehetne persze, de megsem tesszuk meg. Erdemes megnezni mennyit jatszanak bizonyos jatekosok: FT, Alba, Kessie, Alonso, EG…
Ugy ertem, azt nem latom, hogy a tinikre szorulnank, ha tehermentesiteni kellene bizonyos kezdo embereket. Szoval ezt igy nekem most nehez logikailag elfogadni ervkent a jatszatasuk szuksegessege mellett. :)

Es lehet nem olvastad el a km hosszu hozzaszolast, de abban tobb dolgot is leirtam, amik szerintem igen is potencialis vesztesegek, ha a maihoz hasonlo meccseken a felnott keret cserepadja helyett 17eveseket vetunk be, csak hogy olyan tipusu, elhanyagolhato merteku tapasztalatot szerezzenek, ami amugy az o korukban egyaltalan nem idoszeru es termeszetes.
EG, FT, Alonso mire szeretne példa lenni? Velük is felállhatunk 11-en?
A hasznosságuk - leszek korrekt a megfogalmazásomban - limitált.

Elolvastam a hsz-t, tele volt szubjektív gondolatokkal, amiket az nem tesz igazzá, hogy leírod, pont ugyanannyira csak egy vélemény, mint a többi fórumozóé is. (az enyém is)

Az elhanyagolható tapasztalatról egy apróság: Minden focista emlékszik mikor hol hogyan debütált, kapott kezdetben bizalmat, milyen hülyeséget csinált az első pár meccsén stb. később ezekből építkeznek.
Ja és végül, a B csapatban egyébként nem 17 évesek vannak, illetve van 2-3, de a többség 20 év körüli.
(Alarcon 19, Pedriola 19, Casado 19, Riad 19, Torre 20, Blanco 19, most nem keresgélem épp ma melyikük ült a padon)
Az csak egy számomra értelmezhetetlen magyar mentalitás, hogy 23 évesen kell betenni játékosokat a csapatba.

Hogy nem látod a tehermentesítés szükségét, arra meg nem tudom mit mondjak, mikor visszaesett a támadójáték, kp fele meg sérült.
Akkor nem is kell, ma is hengereltünk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 00:18:01

En nem latom, hogy barmennyire kellene tehermentesiteni a csapatot. Marmint lehetne persze, de megsem tesszuk meg. Erdemes megnezni mennyit jatszanak bizonyos jatekosok: FT, Alba, Kessie, Alonso, EG…
Ugy ertem, azt nem latom, hogy a tinikre szorulnank, ha tehermentesiteni kellene bizonyos kezdo embereket. Szoval ezt igy nekem most nehez logikailag elfogadni ervkent a jatszatasuk szuksegessege mellett. :)

Es lehet nem olvastad el a km hosszu hozzaszolast, de abban tobb dolgot is leirtam, amik szerintem igen is potencialis vesztesegek, ha a maihoz hasonlo meccseken a felnott keret cserepadja helyett 17eveseket vetunk be, csak hogy olyan tipusu, elhanyagolhato merteku tapasztalatot szerezzenek, ami amugy az o korukban egyaltalan nem idoszeru es termeszetes, es aligha jarul hozza ezen a ponton barmennyit a fejlodesukhoz.

Alapvetoen fenntartom, hogy ha tudat alatt is, de a tobbseg azert kovetel ismeretlen tiniket a kezdobe, hogy ideig-oraig felkavarjak az allovizet, meg hogy hatha lesz egy ujabb wonderkid… nem pedig azert, mert valodi hasznara volna ez akar a csapatnak, akar az ifistaknak. :/
De ok csak nekunk zsakbamacskak, Xavieknak egyaltalan nem, ezt is gyakran elfelejtjuk, ugy erzem.

A hat pontod elolvasom hnap, mert erdekel, de mar nincs tobb energia. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.10. 23:59:14

Na jó, akkor pár dolog, amire Xavinak a választ kéne keresnie, megtalálnia:

1. Alba hátrafelé életveszély, de már az előző pár meccsen is látszott, hogy kb a legveszélyesebb támadónk, mégse látja Xavi. (nem minősítem az összes támadót, azt többen megteszik)
2. Lewa még mit kéne tegyen, hogy padra kerüljön akár 1 meccsre? Mivel 34 talán segítene neki, ha csak 30 percet kapna, de fáradtabb lenne az ellenfél. Valamit ki kéne találni, mert gyakorlatilag használhatatlan jelenleg.
3. SR kapcsán milyen elvárásai vannak? Vegyen levegőt? Létezzen? Kb ennyit hoz, szóval, ha ez az elvárás, akkor oké.
4. Kessie a RM elleni meccs 11-esig kb a csapat legjobbja volt, erre visszakerül a cserepadra, ennél gyengébb pedagógiai lépés nem igen hozható.
5. Gavit nagyon pihentetni kéne. Úgy fogunk járni vele is, mint a többi fiatalon berobbanó sráccal és le fog sérülni ebben az ütemben. Biztos egy Girona ellen is pályán kell lennie 90 percet?
6. A támadók: Ott tartunk, mint amikor Koeman idején Dest volt elöl. Miért nem szerzünk egy erre szakosodott edzőt / pszichológust / fizikoterapeutát aki segít FT-nek és Fatinak?

És legfőképp, mi a francot művel az orvosi team?
Xavi elsőként rúgta ki az egészet és hozott másikat, de a minőség ugyanaz. Dembele 4 hete sérülés fél szezon, Pedri szintén, FdJ pár napos sérülése is már hetekben mérhető.
Ezért kár volt új embereket hozni.

Andrisnak 2 mondat a kilóméter hosszú hsz-re:
Azért kell a fiatalokat játszatni, mert 18 fő kb a keret, ebből 3-4 ember konstans sérült, néhány játékos meg teljesen hasznavehetetlen, így a többi ki van húrolva, pénz meg 0.
Egy Girona ellen Alarcon, Casado, akárki játszhat 20 percet tehermentesíteni a csapatot, és nem érdekel, hogyan dolgozza fel, ha nem sikerül győzni, mert a sportban ez kb az első, amit meg kell tanulni.
Ma semmit nem vesztettünk volna ha 1-2 fiatal beáll, ők meg szerezhettek volna értékes tapasztalatot.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.10. 23:58:40

Andris írta:
2023.04.10. 23:42:53

Nem tudom már megismételni, de ha visszalapozol, ebben a topikban többször lementek ezek a körök (részletes indoklásokkal):

1. Óriási, szemünket kiveri a fejlődés a tavaliy szezonhoz képest mind bizonyos játékosok teljesítményében, mind a csapatéban, mind a játékéban. (ja és amúgy eredményekben is, de ez most pont mellékes)
Ez nem jelenti azt, hogy megállapodhatunk itt, vagy hogy ez kielégítő, de azt igen, hogy látványos a különbség.

2. Nem, Xavi egyáltalán nem kapott meg mindenkit, akit akart, sőt. SŐŐŐŐT.

Szóval ezek nagyon nem stimmelnek, de már nem akarok újra oldalakat írni. Most csak megjegyzem, hogy ezek nagyon nincsenek így, ha érdekel az indoklásom, most vissza kell lapoznod. :(
én értem, hogy admin vagy, de ezt a nagyképű stílust tényleg elengedhetnéd. sajnos felületesen követem a fórumot, de akkor majd visszaolvasok. én tényleg a tavalyi szintet látom, egy sokkal erősebb kapusteljesítménnyel megtámogatva, amihez azért olyan sok köze nem nagyon lehet xavinak. továbbra is komoly meccseken 45-60 perceket tudunk elit szinten teljesíteni, és elég sűrűn érkeznek a maihoz hasonló szánalmas teljesítmények, baromi rapszódikus az egész.

kit nem kapott meg amúgy? lewa, raphinha, koundé mind a kiskedvencei voltak, és idehozták őket nem kevés pénzért, közben top-klubok is versenyben voltak. azért ezt csak tényleg guardiola szintű edzők kapták meg eddig, úgy hogy ezzel kapcsolatban nem panaszkodhat, főleg ha figyelembe vesszük, milyen financiális problémákkal küzd a klub.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.10. 23:42:53

Messias2 írta:
2023.04.10. 23:34:13
azzal kezdeném, hogy semmiképp se küldeném el, mert fiatal edző és alapvetően még így is pozitív amit a kinevezése óta mutat ahhoz képest ahol előtte áltunk.

DE: az kifejezetten aggaszt, hogy nem látom a fejlődést a tavalyi szezonhoz képest, pedig nyáron kábé mindenkit megkapott, akit akart. a játékunk ezidő alatt semmit sem fejlődött, amit nem lehet pusztán a sok sérülttel magyarázni. továbbra várom tőle a szintlépést, mert most úgy érzem, megrekedtünk.
Nem tudom már megismételni, de ha visszalapozol, ebben a topikban többször lementek ezek a körök (részletes indoklásokkal):

1. Óriási, szemünket kiveri a fejlődés a tavaliy szezonhoz képest mind bizonyos játékosok teljesítményében, mind a csapatéban, mind a játékéban. (ja és amúgy eredményekben is, de ez most pont mellékes)
Ez nem jelenti azt, hogy megállapodhatunk itt, vagy hogy ez kielégítő, de azt igen, hogy látványos a különbség.

2. Nem, Xavi egyáltalán nem kapott meg mindenkit, akit akart, sőt. SŐŐŐŐT.

Szóval ezek nagyon nem stimmelnek, de már nem akarok újra oldalakat írni. Most csak megjegyzem, hogy ezek nagyon nincsenek így, ha érdekel az indoklásom, most vissza kell lapoznod. :(
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.10. 23:34:13

azzal kezdeném, hogy semmiképp se küldeném el, mert fiatal edző és alapvetően még így is pozitív amit a kinevezése óta mutat ahhoz képest ahol előtte áltunk.

DE: az kifejezetten aggaszt, hogy nem látom a fejlődést a tavalyi szezonhoz képest, pedig nyáron kábé mindenkit megkapott, akit akart. a játékunk ezidő alatt semmit sem fejlődött, amit nem lehet pusztán a sok sérülttel magyarázni. továbbra várom tőle a szintlépést, mert most úgy érzem, megrekedtünk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.10. 23:28:39

Mivel többen is kirtikát fogalmaztak meg az élőben, és már korábban is felmerült, gondoltam leírom picit részletesebben amit gondolok.
A kritikák a fiatalok játszatásával kapcsolatosak. Ha megpróbálom Xavi helyébe képzelni magam: edző vagyok, eredményt és jó játékot kell produkálnom, közben minnél több játékost játszatni a nyári eladások és a maradék meccsekre való formábantartás miatt, közben még a ifisták fejlődésének szempontjait is figyelembevenni, mert ugye hosszú távban gondolkodom, ráadásul a klub érdekében dolgozom, nem a saját megítélésemért izmozok. Reagálva a különböző megnyilvánulásokra:

1. "Miért nem játszik Torre? "
Torre az egyetlen játékos idén (Baldéékat már nem számolom), aki potenciálisan gyakran játszhatna, mert már láttuk, hogy jó dolgokra képes éles meccs szituációban is. Viszont sajnos ő nála a fix igazolási díjának négyszerese(!) a függő összeg, úgyhogy valszeg megvan, hogy idén hány meccsen és hány percet léphet pályára. Valószínűleg nagyon kevés ez, ha csak nem lenne garancia rá, hogy ő mindig jobbat nyújt, mint egy Kessié, vagy Roberto. Ilyen garancia nyilvánvalóan nem létezik. Akkor meg nincs egy fölösleges centünk se, nem muszáj bevetni őt.

2. "Miért ül mégis a padon akkor? "
Hát ezer okból. Azt gondoltam volna, hogy nyilvánvaló, de talán mégsem. Ő leginkább az első keret tagja, még ha hivatalosan nem is. Biztos vagyok benne, hogy vannak hozzá fűzött komoly remények. Ellentétben néhányakkal, akiket láttunk az utóbbi meccseken pályáralépni. Pedagógiai szempontból számos jó ok van rá, hogy akkor is ott üljön a padon, ha többnyire nyilvánvaló hogy nem játszik. Így része teljes értékűen az első keretnek, az atmoszférának, az öltözőnek. Közvetlen közelről tapasztalja, hogy mennek a dolgok, még ha nem is jöhet be többnyire. Ezen fölül is jelent egyfajta bizalmi pluszt, hogy ha odaültetik, annak ellenére, hogy ő is nyilván tudja, ritkán jöhet el az ő ideje. Érzi, hogy számítanak rá, és nem az elhanyagolható matematikai megfontolások győznek, hanem az, hogy kap egy visszajelzést a munkájáról. Még sorolhatnám, de gondolom világos, hova akarok kilyukadni. Fontos, hogy egy vásárolt, 19 éves játékos, aki az előző csapatában kezdő lenne, és a legtöbb más csapatban is talán, érezze, hogy mi a szitu, és a lehető legtöbb inputot kapja, legtöbbet tapasztalja, ami belefér a pénztárcánkba. Minden pillanat számít, nem csak a pályán, hanem a pálya mellett is.
Plusz mégis valamikor, ha muszáj lenne, nem árt ha ott van, nyilván előállhat olyan helyzet és olyan ellenfél, ahol ő lenne a legjobb frissítés, és szükség is lenne rá. Just in case. Nem mintha bárki elől foglalná a helyet a padon...

3. "Jó, de miért nem játszanak a többiek? Van az az A-betűs, meg a C-betűs is, meg amúgy rendelkezésre állna az egész ABC nyilván, ha Xavi úgy akarná. Robertonál (korábban Kessiénél) már csak jobb lenne, nem? Meg Ferrannál, meg EGnél, etc... ha már nem jók ezek, akkor miért nem kísérletezünk a tinikkel?"

Na most, ha Xavi (vagy a helyében pl Én) azt szeretné, hogy ezeknek a játékosoknak a lehető legjobb legyen a fejlődése, akkor sok megfontolás játszik. Egyrészt, oké, hogy arra várnak, hogy bemutatkozhassanak.. de alapvetően a bizalmat nem abból érzik, hogy egy 25+ fős keretből pályáraléphetnek, hanem abból, hogy már tizenévesként a világ legnagyobb neveivel együtt edzhetnek nap, mint nap. A fejlődésüknek is az kell alapvetően tizenévesen, hogy felvegyék azt a bizonyos szintet, intenzitást. Szerintem ez sem akkor fog megtörténni, ha hirtelen mélyvízbe dobják őket. Megkapják a meccsüket, meccseiket, a kezdő tagságot, vagy csak 20 perceket... ha a csapatnak nem megy, nekik se fog. Ha meg megy, akkor esetleg kifognak lógni lefele, mégis csak szó szerint nullkilométeres tinik. A heti hét edzés lesz az, az együtt készülés, a nap mint nap a legjobbakkal vetélkedés az, amitől fejlődhetnek az első csapatban.
Nem pedig attól, ha valamelyikük minden héten megkapná a kis alamizsna játékperceket, vagy ha kritikus helyzetekben tőlük várnák a szurkolók a megváltást.

Alapvetően szerintem a játékosok és a klub jövője szempontjából nem lényeges, hogy kaptak-e ezek a srácok idén 3x20 percet fejenként, vagy sem. A fent leírtak sokkal fontosabbak, előremutatóbbak.
A pályáralépés meg visszanyalhat. Nagy a nyomás, és nagy lehet akár az elvárás is, ez normális tiniket simán blokkolhat, akár meg is törhet.

Nyilván szükség van arra is, hogy előbb utóbb mégis csak élesben nézzük őket. DE, ha ez nem 17 évesen, hanem 19, vagy 20 évesen történik meg, még az is egy korai bemutatkozás, és az is még a karrierjük, profi fejlődésük és csiszolódásuk legeleje. Ez a normális.

Teljesen megértem, hogy előbb látnák egyesek az ifistákat, mint Robit, akár Busit, Kessiét, stb... sokszor én is, mert érdekesebb lenne, új lenne, valami reménnyel kecsegtetne. De nem gondolom, hogy ez a klub, a csapat, vagy az ifi játékosok érdekeit szolgálná. Max a miénket.
Ha valaki egyértelműen jobb megoldás, magasabb minőség, garancia lenne Robi, Alba, Kessié, vagy akár Raphi/Lewa/Koundé/Busi helyett (és még ki tudja kiket szoktunk erősen kritizálni), akkor azok a tinik játszanának is, de ilyen nyilván nincs. Xavi és egy egész edzői stáb látja őket nap, mint nap, nekünk meg alig van róluk infonk.

Összességében látjátok: nekem is érdekesebb lenne őket nézni, izgalmasabb, új lenne. De nem gondolom, hogy a klub vagy a játékosok érdekeit szolgálná. Ahogy azt sem gondolom, hogy jogos lenne, vagy megállná a helyét az a fajta mondat, ami úgy kezdődik, hogy "ennél már az is jobb lenne, ha". Nekünk igen, ideig-óráig, de senki és semmi másnak viszont nem. A mai szenvedés nem lett volna jobb Alcorconnal vagy Torréval a pályán, erre a nyakam tenném, viszont ezek a játékosok most ugyanúgy maguknak éreznék a kudarcot. (Mert valljuk be, hatalmas tragédia nem történt, de otthon mégis csak egy teljesítetlen kötelező a Girona elleni bajnoki)

Nem gondolom, hogy Xavinál probléma van az ifisták használatával, beépítésének tempójával. Hanem azt gondolom, hogy mint annyi mást illetően, itt is aránytalanul türelmetlenek a szurkolók, és nem feltétlen gondolják át minden szempont alapján, hogy mi is lenne a legjobb.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.10. 19:59:29

LG írta:
2023.04.10. 16:01:05
Kovbal88 írta:
2023.04.10. 10:55:34
Xavi óriási munkát végez, nélküle más edzővel ez a csapat nem itt tartana. Visszahozta a Barcelonát a legjobb 10 csapat közé. Előtte 10-20 legjobb caspatba lehettünk.
Most már újra kell velünk számolni, sajna a nemzetközi meccseken egy pici mindig hiányzik, pont annyi, hogy a vége mindig szívás. Sokkal előrébb lennénk, ha Fati és Torres képes lenne egy jó teljesítményt lerakni az asztalra.
Koemant mint edző nem tartom sokra, de abban igazat tudok neki adni, hogy Xavi kapott erősítéseket. Kellett az ő munkája is, de már messze nem olyan gyenge kerettel dolgozik, mint mikor átvette a csapatot.

Nálam az első félszezonja volt dicséretes, ez mostani felemás. Vagyis nyilván a bajnoki cím megmenti szezont, és nem lehetünk elégedetlenek, de a BL-csoportból kötelező lett volna a továbbjutás ezzel a megerősített kerettel.
Koeman az első végében, elég komoly kerettel dolgozott, itt volt még Messi is, egyedül talán Suarezt küldték el... mégse tudott eredmény elérni. BL-ből sima kiesés, a PSG ellen a csoport meg gyenge volt Fradival és a Kijevvel. A bajnokságban is sokáig gyengén álltunk, aztán utána nagyon jól, majd mikor a végén öt meccset kellett volna nyerni, hogy eredmény legyen talán sikerült egyet. Kupa úgy emlékszem meg lett.

A következő éve már gyenge csapattal Messi nélkül maga volt a katasztrófa, itt nem kapott időt állítólag és jött Xavi. Aki megkapta a 38 éves Alvest, Ferran, Auba és a testépítő srácot, aki alig játszott. Mondhatni, alig erősebb csapattal indultunk be...
De erre nyilván mindenki emlékszik. Idén a már erősebb csapattal, amiben összesen két klasszis játszik (Stegen és Araujo) hozzuk a meccseket. Korábban LE -nek csak elől volt három klasszisa MSN.

Nagyon bosszantó a Real elleni kupa kiesés, viszont az első félidő megvolt itt is. De a végét tudjuk.
BL ben pedig minden összejött, ami rossz. Itt biztos egy másik edzővel továbbmegyünk, csak ugye addig el kellett volna jutni, és nem hiszem, hogy akkor és ott sokaknak sikerült volna, mikor a 10 hely környékről közelebb a kiesőkhöz, mint a Realhoz elkezdtünk feljönni.

Szóval nálam Xavi, eddig négyest kapna a munkájára. Állnák a BL-ben és a Kupában akkor pedig csillagos ötöst.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.10. 16:01:05

Kovbal88 írta:
2023.04.10. 10:55:34
Xavi óriási munkát végez, nélküle más edzővel ez a csapat nem itt tartana. Visszahozta a Barcelonát a legjobb 10 csapat közé. Előtte 10-20 legjobb caspatba lehettünk.
Most már újra kell velünk számolni, sajna a nemzetközi meccseken egy pici mindig hiányzik, pont annyi, hogy a vége mindig szívás. Sokkal előrébb lennénk, ha Fati és Torres képes lenne egy jó teljesítményt lerakni az asztalra.
Koemant mint edző nem tartom sokra, de abban igazat tudok neki adni, hogy Xavi kapott erősítéseket. Kellett az ő munkája is, de már messze nem olyan gyenge kerettel dolgozik, mint mikor átvette a csapatot.

Nálam az első félszezonja volt dicséretes, ez mostani felemás. Vagyis nyilván a bajnoki cím megmenti szezont, és nem lehetünk elégedetlenek, de a BL-csoportból kötelező lett volna a továbbjutás ezzel a megerősített kerettel.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.10. 15:25:21

Kovbal88 írta:
2023.04.10. 10:55:34
sajna a nemzetközi meccseken egy pici mindig hiányzik, pont annyi, hogy a vége mindig szívás.
Vajon mi és mennyi is az a "pici, ami pont hiányzik" ?
Hiányzik? A válasz erre a kérdésre egyértelműen és határozottan az, hogy igen.
Mi az ami hiányzik? Erre a kérdésre már sok sok válasz adható, kinek ez, kinek az, másoknak amaz hiányzik.
Mindíg hiányzik? Erre a válasz további kérdésket generál, hogy vajon miért, mi volt eddig, hogyan tovább....stb stb....
Mi az a "pici"? Mekkora az a "pici" ?
Ezt a "picit", van aki megtalálja, de van olyan is, akinek ez sosem sikerül.
Xavi küldetése jelenleg megtalálni.... :roll:
Mi csak szurkolni tudunk ehhez.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.10. 10:55:34

Xavi óriási munkát végez, nélküle más edzővel ez a csapat nem itt tartana. Visszahozta a Barcelonát a legjobb 10 csapat közé. Előtte 10-20 legjobb caspatba lehettünk.
Most már újra kell velünk számolni, sajna a nemzetközi meccseken egy pici mindig hiányzik, pont annyi, hogy a vége mindig szívás. Sokkal előrébb lennénk, ha Fati és Torres képes lenne egy jó teljesítményt lerakni az asztalra.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.07. 15:51:37

sanika01 írta:
2023.04.06. 18:48:17
Subinho írta:
2023.04.06. 16:45:06
Sztem a BL, EL, CDR kiesések alkalmával kiderült, mennyit is ér ez a kevés kapott gól a ligában, ahol lássuk be 3-4 igazán jó csapat van a 19 ellenfélből.
Ha összekerülünk egy egyenes párharcban egy éles helyzetben egy BM, MU, RM csapatokkal láthatjuk mi lesz. Ezen a szinten, sebességen meghalunk. A ligában ellötyögünk ilyen Cadiz -félék ellen, ott az 1-0 lötyögésért 3 pont jár, itt ugyanezért 4 gól. Ennyi. Ez nem egy rossz nap volt. Ez annyi, hogy egy szinttel feljebb kellene kapcsolni, de nem tudunk. Megnyerhetjük a ligát évekig, de kupákban ezzel a játékkal mindig is ki fogunk esni!!!
És ebben sztem nagy szerepe van Xavinak. Tavaly tavasszal az EL meccseket öröm volt nézni, ott is kiestünk ugyan, de annak tudjuk (gondoljuk) az okát. Az meg, hogy telerakja a csapatot állandóan ilyen 34-35 éves játékosokkal.... Ha az a mondás, hogy ez egy fiatal, épülő csapat, akkor miért nem.látjuk őket többet, nem csak Gavit, vagy Pedrit. Inkább játszik Alonso, Roberto, Busquets bottal is akár, mint pl. Torre. No comment.
Ezért igazán jó Barcelona szurkolónak lenni. :) Az idén a csapat 4-ből 3x megverte a Madridiakat, amiből kétszer utcahosszal jobb is volt, de egyetlen meccsről beszélünk és hatalmas szégyenről. Emlékszem én a Bernabeuból is hasonló meccsre, de a Real Madrid akkor is Real Madrid volt. Hatalmas szerepe van ebben Xavinak, igen, a szuper kupában történt 3-1-ben is hatalmas szerepe volt, ahogy a tegnapi 0-4-ben is. És mindkettőt az FC Barcelona játszotta, aminek tudomásom szerint mi is szurkolunk.

Tele van a csapat 34-35 éves játékosokkal? Ha mindenki egészséges kik is azok? Busquets + Lewandowski? Nekem kettő embernek tűnik (jó, oké, ter Stegen is 30+ már, de ezt hagyjuk). Én rajtuk kivűl relatív fiatal játékosokat látok és sokszor szép és hatékony játékot. Igen, mert van egy erős kezdőnk, de nincs cserepadunk, és ezt tudtuk már a legelején is, hogy így van. Várhatóan lesz ez majd jobb is, de uraim, gazdasági válságban van épp a csapat.

Lehetett volna jobban elkölteni azt a mennyiségű pénzt, amit a nyáron elköltöttünk? Esélyes, hogy lehetett volna, de
1. Nem tudjuk, hogy volt-e rá lehetőség, azaz elérhetőek lettek volna-e másik játékosok számunkra, nevekkel lehet dobálozni, de mi nem tudjuk.
2. Garancia lett volna az, hogy jobban játszunk? Garancia lett volna rá, hogy mindenki beválik? Nem, sőt, még az is megtörténhetett volna, hogy még így se szerepel a csapat...

Lehet ám az a pohár félig tele is. :)
Nos, hatalmas szégyent nem írtam, olvasd el még egyszer. Amit írtam tartom. A kupameccsen folyamatosan szívunk. Most voltak hiányzók, igen, és akkor az MU? Vagy a BM folyamatosan....
Nem ugyanaz a Cadiz ellen ellötyögni 3 pontért vagy továbbjutni egy kupameccsen...
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.06. 22:16:14

Xavi a csapat fiatljainak rutintalanságát emlegeti. Elég baj. Tegnap a második félidőben a rutinosok bőgtek le. Tovább kellene fiatalítani!
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.06. 19:50:35

LG írta:
2023.04.06. 18:28:40
velünk egy Inter, Benfica, Frankfurt is partiban van az utóbbi időben. Azért ez még egy 5 éve is teljesen más volt.
Nem értek egyet, 5 éve volt egy 30 éves Messi aki az ilyen meccseken 90%-ban kirángatta a csapatot a szarból amikor égett a ház.
Érdekes párhuzamot vonni az akkori és a jelenlegi gálakezdő közt, elől vagyunk gyengébbek, a többi csapatrész jobb, erősebb és fiatalabb-busquets ma nálam nem a gálakezdő tagja.
Xaviról tata martino jut eszembe, kitalált valamit a man city ellen, működött, aztán egész tavasszal azt nyomtuk. A 442-vel ugyanezt érzem, az istennek sem akar váltani , de ettől nagyobb probléma az arckifejezése mikor [auto_cenzúra] vagyunk.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2023.04.06. 18:48:17

Subinho írta:
2023.04.06. 16:45:06
Sztem a BL, EL, CDR kiesések alkalmával kiderült, mennyit is ér ez a kevés kapott gól a ligában, ahol lássuk be 3-4 igazán jó csapat van a 19 ellenfélből.
Ha összekerülünk egy egyenes párharcban egy éles helyzetben egy BM, MU, RM csapatokkal láthatjuk mi lesz. Ezen a szinten, sebességen meghalunk. A ligában ellötyögünk ilyen Cadiz -félék ellen, ott az 1-0 lötyögésért 3 pont jár, itt ugyanezért 4 gól. Ennyi. Ez nem egy rossz nap volt. Ez annyi, hogy egy szinttel feljebb kellene kapcsolni, de nem tudunk. Megnyerhetjük a ligát évekig, de kupákban ezzel a játékkal mindig is ki fogunk esni!!!
És ebben sztem nagy szerepe van Xavinak. Tavaly tavasszal az EL meccseket öröm volt nézni, ott is kiestünk ugyan, de annak tudjuk (gondoljuk) az okát. Az meg, hogy telerakja a csapatot állandóan ilyen 34-35 éves játékosokkal.... Ha az a mondás, hogy ez egy fiatal, épülő csapat, akkor miért nem.látjuk őket többet, nem csak Gavit, vagy Pedrit. Inkább játszik Alonso, Roberto, Busquets bottal is akár, mint pl. Torre. No comment.
Ezért igazán jó Barcelona szurkolónak lenni. :) Az idén a csapat 4-ből 3x megverte a Madridiakat, amiből kétszer utcahosszal jobb is volt, de egyetlen meccsről beszélünk és hatalmas szégyenről. Emlékszem én a Bernabeuból is hasonló meccsre, de a Real Madrid akkor is Real Madrid volt. Hatalmas szerepe van ebben Xavinak, igen, a szuper kupában történt 3-1-ben is hatalmas szerepe volt, ahogy a tegnapi 0-4-ben is. És mindkettőt az FC Barcelona játszotta, aminek tudomásom szerint mi is szurkolunk.

Tele van a csapat 34-35 éves játékosokkal? Ha mindenki egészséges kik is azok? Busquets + Lewandowski? Nekem kettő embernek tűnik (jó, oké, ter Stegen is 30+ már, de ezt hagyjuk). Én rajtuk kivűl relatív fiatal játékosokat látok és sokszor szép és hatékony játékot. Igen, mert van egy erős kezdőnk, de nincs cserepadunk, és ezt tudtuk már a legelején is, hogy így van. Várhatóan lesz ez majd jobb is, de uraim, gazdasági válságban van épp a csapat.

Lehetett volna jobban elkölteni azt a mennyiségű pénzt, amit a nyáron elköltöttünk? Esélyes, hogy lehetett volna, de
1. Nem tudjuk, hogy volt-e rá lehetőség, azaz elérhetőek lettek volna-e másik játékosok számunkra, nevekkel lehet dobálozni, de mi nem tudjuk.
2. Garancia lett volna az, hogy jobban játszunk? Garancia lett volna rá, hogy mindenki beválik? Nem, sőt, még az is megtörténhetett volna, hogy még így se szerepel a csapat...

Lehet ám az a pohár félig tele is. :)
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.06. 18:28:40

Kovbal88 írta:
2023.04.06. 17:39:34
És a bajnokságot se kell lenézni, max az angol erősebb.
Inkább azt mondanám, hogy az angol egyértelműen erősebb, de a többi bajnokság is nagyon feljött a spanyolra. A Real tartja egyedül a lépést az európai elittel, velünk egy Inter, Benfica, Frankfurt is partiban van az utóbbi időben. Azért ez még egy 5 éve is teljesen más volt.
Válasz küldése