Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.13. 18:37:23

Xavi és Cruyff egy jótékonysági rendezvényen jártak.
KÉP
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.08. 18:50:31

visca el barca írta:komolytalan szavazás volt, elég csak megnézni h kikre lehetetett szavazni... jó sok ember hiányzik onnan...
plusz pirlon és xavin kívül mást valószínűleg nem is nagyon láttak játszani a szavazók
ez csak ilyen kattintásfogó szavazás volt

egyébként xavi vádlija még mindig használhatatlan. játszik, jajj a vádlija. ó, már minden rendben, helyrejött. játszik, aztán megint pár meccset ki kell hagyni elővigyázatosságból, kis baj van vele semmi komoly. aztán jön az egész újra és újra. olyan ez, mint adriano sérülései, mindig azt hisszük, hogy na majd most már nem lesz több aztán újra megtörténik.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.08. 18:48:19

visca el barca írta:komolytalan szavazás volt, elég csak megnézni h kikre lehetetett szavazni... jó sok ember hiányzik onnan...
Lehet, hogy egy-két nevet még be lehetett volna oda rakni, de azért ne vegyük el Xavitól az érdemeit. A világverő Barca és Spanyol válogatott sikereinek megalapozója volt, és olyan passzokat adott, mint senki más. Sokan Pirlot tekintik a legjobbnak, vele is hasonlítják össze leggyakrabban, őt megelőzte a szavazáson. Meg azért Lotharról is tudjuk, kicsoda... Itt a belső, játékmester középpályásokról van szó, nem Zidaneról, Cruyffról, vagy Maradonáról. Hirtelenjében csak Scholes hiányzik nekem a listáról.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.08. 18:47:46

visca el barca írta:komolytalan szavazás volt, elég csak megnézni h kikre lehetetett szavazni... jó sok ember hiányzik onnan...
Részint netes szavazás, szóval nem különösebben mérvadó, meg ugye ki hogyan definiálja a középső középpályás posztot...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.08. 18:41:55

visca el barca írta:komolytalan szavazás volt, elég csak megnézni h kikre lehetetett szavazni... jó sok ember hiányzik onnan...
Guti? :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.08. 18:33:02

komolytalan szavazás volt, elég csak megnézni h kikre lehetetett szavazni... jó sok ember hiányzik onnan...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.08. 18:07:24

hank1ee írta:Ma megszavazták a mestert a történelem legjobb középső középpályásának! Ezek szerint nem csak én gondoltam így. :)
Ne álltasd magad, a másikon megmondták, hogy a top 100-ba sem fér be... #-o :mrgreen:

700 meccs és 150 gólpassz fölött, több mint 50 különböző játékosnak, meg ugye 82 gólt is szerzett ezalatt 8)
Igazi legenda, nem csak játékosként, emberként is.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.08. 17:49:58

http://www.goal.com/en/news/1717/editor ... ID=HP_BN_4

Ma megszavazták a mestert a történelem legjobb középső középpályásának! Ezek szerint nem csak én gondoltam így. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.07. 16:34:09

most én is elhatároztam, hogy várok, és megnézem, enrique hogyan alakítja ezt az egészet.
ha egy hasznos kiegészítőember lesz, és nem fogja erőltetni, akkor én sem fogok puffogni.
ugyanez igaz xavira, ha feljavul, újra ad majd pár gyilkos labdát és nem lassítja annyira a játékot (főleg, hogy direktebb focit várunk kicsit) akkor megkövetem őt is.

nem vagyok optimista, mert úgy érzem, hogy a neve miatt, és azért, mert ennyire győzködték, biztosan sokat fog játszani.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2014.08.06. 11:31:57

Örülök, hogy marad, mert rengeteget köszönhetünk neki, és elég fura lenne nem a csapatban játszani látni.
Abban viszont nem teljesen bízok, hogy LE képes lesz megoldani az ő játszatását úgy, hogy a csapat hasznára legyen. Mert szerintem nyilvánvaló, hogy még hasznos tud lenni, de ehhez nagyon jól kell menedzselni a perceit, plusz ellenféltől függően kell eldönteni, hogy éppen játsszon vagy padozzon.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.08.06. 11:04:04

Bobbal egyetemben én is örülök,hogy marad. =D> Tudása rutinja rengeteget számíthat ! + ne menjünk át Realba aki csak úgy elszórja a legendáit.

Természetesen vissza kell venni a játékperceiből,másnak kell adni a felelőséget,de még aranyat érhet az öreg.r. [-o<
Abi & Tito
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.08.06. 01:24:17

Borzasztóan örülök, hogy marad tud ő még bőven segíteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.05. 16:18:36

Ha csere, akkor OK. Ha kezdő, semmit se nyerünk idén.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.05. 14:54:33

shutterisland írta:a másik meg az, hogy nem hiszem el, hogy mindenki a 0-ról indul enrique-nél.
mégis mit nyilatkozzon? :D olvastál már vhol olyat, hogy XY-t természetesen előnyben részesítem KZ-vel szemben?

az uj edzők altalaban ezt a sablont nyomják le előre.

mindazonáltal sztem rakitic, rafinha is előrébb lesz a sorban, és ha nem tudnak villantatni, akkor jöhet xavi. annak mindenesetre örülök h oldalpassz robi ez miatt nem nagyon fog játszani.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.08.05. 14:43:12

shutterisland írta:

akkor leszünk mi iszonyatosan nagy bajban, ha az eltiltás érvényre emelkedik, és jövőre nem igazolhatunk senkit.
ezért kellett volna idén lerendezni xavi ügyét, és pótolni.
Majd a kisgyerek pótolja. Egy idényt lehúz a B-ben, jövőre meg majd ballal adja a kulcspasszokat Suareznek.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.05. 14:29:37

hát számomra akkor is aggasztó, hogy azért akart elmenni, mert padozott, és most meggyőzték, hogy maradjon, nehezen hihető, hogy úgy, hogy ja, amúgy idén még annyit sem játszol majd, mint tavaly, de azért maradj.

a másik meg az, hogy nem hiszem el, hogy mindenki a 0-ról indul enrique-nél.
biztos egy kalap alá vesz egy robertot vagy rafinhát egy iniestával vagy xavival, hogy a többi posztról ne is beszéljünk, mert gondolom ha mindenki a nulláról indul, az nem csak a középpályára vonatkozik.

akkor leszünk mi iszonyatosan nagy bajban, ha az eltiltás érvényre emelkedik, és jövőre nem igazolhatunk senkit.
ezért kellett volna idén lerendezni xavi ügyét, és pótolni.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.08.05. 13:51:55

Bár én úgy voltam vele, hogy a megújulásunkhoz mennie kell, de így, hogy ment Cesc, nem bánom, hogy maradt. Remélem LE megértette vele, hogy nem lesz alapkezdő, de fontos tagja a csapatnak. Főleg azért nem bánom, hogy maradt, mert a Busi, Masc páros ugyan lehozza vkp-t, de a másik 2 posztra maradt egy Rakitic, akiben bízok, de nem tudjuk, mennyire illeik a rendszerben, egy formán kívüli Iniesta, egy tehetségesnek tartott Rafinha és S. Roberto, akit nem bántok, de nem ide való. Talán így Xavival létszámban és minőségben is megleszünk, hiszen egy Cesc és Song helyett kaptunk egy Rakitic, Masc, Rafinha triót. Jövőre meg jöhet fel a kis horvátunk... :-)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.05. 12:53:49

most tart(ott) sajtótájékoztatót, nincs meglepetés, marad a klubnál. viszont bejelentette a visszavonulását a válogatottól. ezt kifejezetten jó döntésnek tartom.

elmondta még, hogy tavaly mikor padozott nálunk is (az utolsó fordulókban) és a válogatottban is, akkor valóban úgy érezte, hogy lejárt az ideje itt. aztán beszélt Luis Enrique-vel, aki meggyőzte őt a maradásról.

na de mielőtt még shutter itt felköti magát nekünk :mrgreen: : Xavi: "Although now I've been benched before, maybe it'll be easier to accept. Enrique talked clearly, I will help the team however I can."

ebből arra következtetek, hogy Lucho megmondta neki, hogy nem lesz alapkezdő, de számít rá. 8)
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 12:17:00

miről beszélsz ?
épp most írtam le, hogy végre az én szemem is felnyílt. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.04. 11:51:56

shutterisland írta:most megtudtam, hogy topon van fizikálisan és mentálisan is, ultramotivált, és legalább 2-3 év, de akár 5-6 is lehet még benne.

megnyugodtam.
kicsit kezdesz betegessé válni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 11:37:15

"A lehető legjobb állapotnak örvend mind fizikálisan, mind mentálisan, és rendkívül motivált, ezt mondja mindenki, én azonban mindig ilyennek láttam. Nagyon örülök a döntésének. Hogy télen távozna? Szeretem azzal a kerettel befejezni a szezont, amelyikkel elkezdem."

"Egyértelmű, hogy a karrierje vége felé jár, de szerintem az, hogy hány évet is játszhat még, csakis fejben dől el az esetében. Szerintem 2-3 év még van benne, aztán ha továbbra is minden rendben, akár 40 éves koráig is játszhat, ha akar."
enrique mondta róla.
most megtudtam, hogy topon van fizikálisan és mentálisan is, ultramotivált, és legalább 2-3 év, de akár 5-6 is lehet még benne.

megnyugodtam.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.27. 01:51:45

Erxy írta:
shutterisland írta:játékban sokszor halvány volt fabre is, de statisztikailag odatette, ez billenti egyértelműen az ő oldalára a mérleget.
nem akarok belefolyni ebbe a vitába, csak ez megütötte a szemem.

ez a mondat úgy helyes, hogy statisztikailag és játékban odatette magát ősszel.
aztán tavasszal, mikor igazán számítana akkor hozta a 3 gól 3 gólpasszos statját és gyenge játékát.
mind a három évében.
Van igazság abban, amit mondasz, de pl. a bajnoki hajrában is volt néhány mérkőzés, mikor beállt Fabregas, és feljavult a játékunk, pl. a Villarreal elleni meccs, de volt több is ilyen. Ha nincs Fabregas, akkor már korábban bukjuk a bajnokságot.

Egyébként én Fabregast nem sírom vissza, bár képességeit tekintve zseni volt, ugyanakkor hangulatember és a hozzáállása sem volt igazán profi. Majd meglátjuk, Mourinho esetleg meg tudja-e rendszabályozni. De pl. ott van Thiago, aki szintén azért ment el, mert kevés lehetőséget kapott. Nem igazán szeretném ezért, hogy Xavi a jövő emberei elől vegye el a lehetőséget. Nem kérdés, hogy jelenleg jobb, mint Rafinha, de a jövőt tekintve utóbbiban vannak jóval komolyabb lehetőségek. Minél hamarább elkezdjük a beépítését, annál jobb.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.07.27. 00:34:52

shutterisland írta:játékban sokszor halvány volt fabre is, de statisztikailag odatette, ez billenti egyértelműen az ő oldalára a mérleget.
nem akarok belefolyni ebbe a vitába, csak ez megütötte a szemem.

ez a mondat úgy helyes, hogy statisztikailag és játékban odatette magát ősszel.
aztán tavasszal, mikor igazán számítana akkor hozta a 3 gól 3 gólpasszos statját és gyenge játékát.
mind a három évében.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.07.27. 00:27:29

na, akkor szépen sorjában.
múgy sem szeretem, ha valaki nem elég tiszteletteljes
ez lejöhet így is, az én hibám, viszont szimplán csak annyi van, hogy az ikoni státuszt külön veszem a sportszakmai szempontoktól.
még ha nem is látszik úgy, én tisztelem, és köszönöm neki, hogy ennyi ideig és főleg azt, hogy olyan szinten szolgálta a csapatot, de mikor csak mint játékosrol írok, és nem emberről, akkor teljesen függetlenítem a véleményem attól, hogy milyen státuszban van.

És még most is képes a klasszis teljesítményre, nem 1-1 meccsen, hanem többön, ha van, aki leveszi a válláról a terhet és nem az ő feladata lesz a középpályás ütközés.
hát ha lenne mellette egy vidal-matuidi páros darálni, akkor nyilván más lenne a leányzó fekvése, de az a helyzet, hogy nincs, és nem is lesz.
Jó példa az idősödő olasz, ha Xavi őt tudná követni, még több év is benne lenne.
ebben van igazság, de az olasz foci más, mint a spanyol, ahogy írták.
egyébként az ilyen alonso vagy pirlo féle mélységi irányítók ideje amúgy is lejáróban van, manapság már az univerzálisabb, box2box jellegű, sokat melózó középpályásoké lesz a jövő.

Xavi nem olyan már, mint régen, de tavaly is lehozott egy elég magas szintet, nem hinném, hogy azóta elfelejtett focizni...
Xavi továbbra is alapember lesz, aki sokat fog játszani és hasznára lesz a csapatnak.
pont az ilyeneket nem értem, mert hiszem, hogy te is megnézted legalább a meccseink 90%-át tavaly.
nem is értem, hogy láthatunk ennyire mást.

egyelőre Rafinhanál sokkal jobb
nem vagyok én ebben olyan biztos, legalább is a "sokkal" jelző mindenképpen túlzás.
rafinha tavaly jól tolta a celtában, sokat fejlődött, és gyorsabb, mozgékonyabb, bevállalósabb, mint napjaink xavija.
kettőjük tekintetében amúgy is a potenciált érdemes figyelembe venni, rafinha napról-napra fejlődik, xavi napról-napra lesz gyengébb, és már most sincs nagy diffi.

Pedig a statisztikák nem azt mutatják, hogy Xavi jobb lett volna idén Fabregasnál.
szerintem a napnál is világosabb ez a kérdés.
játékban sokszor halvány volt fabre is, de statisztikailag odatette, ez billenti egyértelműen az ő oldalára a mérleget.

Szerintem ezt te találtad ki magadnak. Szó nem volt olyanról, hogy már lakást nézeget.
Hivatalos infó annyi volt, amit már előttem is írtak, hogy a VB után leül LE-vel beszélni, és meglátják. Az hogy a VB alatt a média mit hoz le, az más kérdés.
ugyan, te is tudod, hogy nagyon kevés választhatta el az elszerződéstől.
az, hogy nem zörög a haraszt, elég nagy sablonduma, és nem mindig igaz, viszont ebben az esetben tényleg nagyon sok cikk volt a távozásáról, alves említett nyilatkozata is sokatmondó.

az sem meglepő, hogy ha rágták a fülét, hogy maradjon, vv kategorikusan jelentette ki távozási szándékát, aztán mégis kérlelték folyamatosan, hogy maradjon.

szinte biztos vagyok benne, hogy ha külsős edző jön, és nem enrique, akkor megy.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.26. 19:01:59

Xavi, Piqué és Alves leszerepeltek? Nézzük mit is tettek le az asztalra? Xavi és Piqué az elején megégett. A második meccsen leültették őket a padra. Mi történt a meccsen? A spanyolok képtelenek voltak a labdát normálisan járatni és megtartani, nem is emlékszem, hogy egyáltalán volt-e helyzetük...? Piqué megint nagyon beégett. Ramos és Martinez viszont világklasszis teljesítményt hoztak mellette, ill. helyette. #-o Alves megint padra szorult. Maicon mit is csinált jobban nála? Mert én nem emlékszem semmire sem. Egy 7-1-re, meg egy 3-0-ra igen, ahol a védelem azt sem tudta, hogy hol van. Tényleg jó cserék voltak...
Mondjuk szerintem a brazil védelemből Maicont lehetett a legkevésbé elővenni azokért a vereségekért, a bronzmeccsen a brazilok egyik legjobbja volt, úgy emlékszem a gólok sem rajta múlottak.

Chile ellen meg azért mégiscsak javult vmit a spanyolok védelme, hisz nem kaptam 5-öt, mint a hollandoktól, és nem is volt annyi ziccere az ellenfélnek, pedig Chile nem sokkal volt gyengébb csapat, mint Robbenék. Ahogy palesz77 kolléga említette, ott volt még az Ausztrália elleni meccs, nem egy világverő csapat ellen nyilván, de azért egy jó középcsapat ellen izelitőt kaptunk a jövő spanyol válogatottjából, amely jóval dinamikusabb játékot játszik, és abban bizony Xaviéknak nincs már helye. Én az új Barcától is lendületesebb, dinamikusabb játékot szeretnék.
Rakitic igaz, hogy nem játszott még nálunk egy percet sem, de az elmúlt szezonban a liga egyik legjobb kp-a volt, Rafinha pedig hatalmas tehetség, butaság lenne őket elkótyavetyélni.
Bartra játéka nekem nagyon tetszett a szezon második felében, és Piquevel ellentétben vezéralkat lehet, az ominózus kupadöntőn bizony neki kellett motiválnia a csapatot.
Montoyában igazad van, hogy még nem mutatott sokat, de Alves már annyira gyenge, hogy semmikép sem szeretném a kezdőben látni. Előbbi legalább fiatal. Ide mondjuk én igazoltam volna vkit, de biztos nem Cuadradot.
Válasz küldése