Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.24. 17:33:25

egyrészt muszáj valamivel gyorsabb, lendületesebb, direktebb focit játszani, mert ez már néha olyan, mint a kézilabda, csak adogatjuk körbe a sáncot, és ennyi.
És szerinted ezen hogy lehet változtatni?
1. felállsz 4-2-3-1be vagy akárhogy
2. megfelelően motiválod a játékosokat, és rendbe teszed őket fejben
Nagyon jól hangzik ez papírom, hogy formációváltás, gyorsabb, direktebb foci,stb.
De azért remélem nem gondolod, hogy az idei csapat úgy volt felküldve, hogy adogassátok körbe..!? Ez már csak egy következmény, amit a nem megfelelő motiváltság, és a koncentráció hiánya okoz.

Nyilván kell 1-2 kisebb taktika változtatás, néhány begyakorolt figura, amit elő lehet húzni, ha nagyon nem megy, gondolok itt távoli lövésekre, vagy tolódásra :mrgreen: , de nem ezzel van a legnagyobb probléma, szerintem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.24. 16:18:05

Xavi köztudottan készül az edzői pályára, biztos vagyok benne, hogy egyszer ott is fogjuk látni pár év múlva.
akkor lehet félreértettem, én azt hittem, hogy arról van szó, hogy már a következő szezonban ő legyen LE segítője.
ezt érzem feleslegesnek.
az, hogy majd később visszatér a stábba, miután meglesznek a papírjai, edzői rutint szerez, azzal nincs gond.

Kiegészítőként pedig inkább elnézném még az öreget, mint Sergi Robertot, mert amit Xavi még 50 évesen is tudni fog a labdával, azt SR majd fénykorában (ha lesz ilyen) sem fogja megközelíteni.
ez igaz, de elég szomorú, ha ez a két alternatívánk van.
vagy a már kiöregedő, igazából már a dubai levezetést és edzői karriert tervező xavi vagy pedig a se színe, se szaga roberto.

simán lehetne most egy ilyen, ha máshogy alakulnak a dolgok :
song,busquets,iniesta,rakitic,cesc,thiago,rafinha....
a fejünk se fájna, lenne rutin, lenne fiatalság, lenne ész, lenne lendület.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.24. 16:03:29

shutterisland írta:akkor már inkább puyol, ő sokkal jobb motivátornak tűnik.
szerintem tök felesleges, mindenki jobban jár, ha elmegy focizni még az arabokhoz pár levezető évre.
A két játékos jövőjével kapcsolatban már világos nyilatkozatok láttak napvilágot részükről régebben is.

Puyol egyértelműen leszögezte, nem érdekli a kispad, sem az edzői munka.
Ettől persze szabadidejében odaülhetne kiabálni/csúnyán nézni, de szakmailag semmi haszna.

Xavi köztudottan készül az edzői pályára, biztos vagyok benne, hogy egyszer ott is fogjuk látni pár év múlva.

Kiegészítőként pedig inkább elnézném még az öreget, mint Sergi Robertot, mert amit Xavi még 50 évesen is tudni fog a labdával, azt SR majd fénykorában (ha lesz ilyen) sem fogja megközelíteni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.24. 15:53:53

Xavi ne üljön a kispadon sem, ez mekkora! Mit tudna ártani akár másodedzőként a csapatnak?
Egy Roura leülhetett, az nem volt gond?
ártani én sem ártanék, de nem hiszem, hogy adna pluszt.
akkor már inkább puyol, ő sokkal jobb motivátornak tűnik.
ja, és roura is gond volt, nem hiszem, hogy sokan örültünk neki, mikor ő ült ott vagy vezette néha a csapatot. :)

szerintem tök felesleges, mindenki jobban jár, ha elmegy focizni még az arabokhoz pár levezető évre.

Nem tudom Te/Ti mit gondoltok ezek mögé a dolgok mögé, meg a taktika változtatások alatt mit akartok.
Énnem úgy látom, hogy a 4-3-3 labdajáratásos taktika a baj itt. Hanem a játékosok fásultsága, és kényelmessége. Azt meg nem a taktika okozza, hanem a hozzáállás.
Lehet itt 5-4-1es formáció is, akkor sem lennénk beljebb, vagy ívelgethetnénk, akkor is unott lenne a játékosok hozáállása.
Csak 1-2 példa. Attól, hogy más a taktika, Messi nem fog nagyobb kedvvel játszani, vagy Pique nem fog jobban koncentrálni, és stb.
valóban a motiváció és jóllakottság is fontos tényező a mostani helyzet kialakulásában, de a taktika is legalább ennyire.

pár gondolat.

egyrészt muszáj valamivel gyorsabb, lendületesebb, direktebb focit játszani, mert ez már néha olyan, mint a kézilabda, csak adogatjuk körbe a sáncot, és ennyi.
annyira lassan, enerváltan, kényelmesen focizgatunk, hogy alig van tempó a támadásainkban, jó, hogy le tudják reagálni az ellenfél védői, ki tudnak váltani, odaér a segítség, stb.

a két szélsőnk, neymar és alexis rendre megmutatja a válogatottban, vagy megmutatták korábbi csapataikban, hogy mennyivel jobban tudnak érvényesülni, ha kötetlenebb szerepkörben vannak, direktebb, attraktívabb a felfogás, nem pedig a vonal mellé vannak száműzve egy lendületet nélkülöző játékban.

a védelmünk nem csak azért gyenge, mert személyi gondok vannak, hanem azért is, mert túl sokszor ragadnak fenn a szélsőhátvédek, és azért, mert nagyon szétkontrázható a csapat, ugyanis a középpályánk már nem védekezik elég jól.

az egész pályás letámadást is csak nyomokban láttuk, lehet, hogy statisztikailag, futómennyiségben úgy tűnik, mintha ez jól menne, de gyakorlatban láthatjuk, hogy ez is hiányzik a csapatból.

egyébként pedig mindegy, hogy egy direktebb, gyorsabb támadófoci miatt, vagy a jóllakottság miatt, így is úgy is távoznia kellene szerintem xavinak.
hozzáteszem ISMÉT, hogy tőlem elférne kiegészítőembernek, de akkor nem fogunk venni sekit, ha marad, így xavi-iniesta-rakitic-rafinha-roberto lesz a két kreatív kp posztra, tehát megint marha sokat fog játszani.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.24. 15:28:15

Sanama írta:Nem tudom Te/Ti mit gondoltok ezek mögé a dolgok mögé, meg a taktika változtatások alatt mit akartok.
Énnem úgy látom, hogy a 4-3-3 labdajáratásos taktika a baj itt. Hanem a játékosok fásultsága, és kényelmessége. Azt meg nem a taktika okozza, hanem a hozzáállás.
Lehet itt 5-4-1es formáció is, akkor sem lennénk beljebb, vagy ívelgethetnénk, akkor is unott lenne a játékosok hozáállása.
Csak 1-2 példa. Attól, hogy más a taktika, Messi nem fog nagyobb kedvvel játszani, vagy Pique nem fog jobban koncentrálni, és stb.
Már napok óta olvasgatom a hatalmas szakmai meglátásra valló szerkezeti ötleteket, mit kivel, hogyan kellene játszani, szinte mind tuti ötletként van kivitelezve.
A fent idézet pár sor szerintem tökéletesen fedi a valóságot. Hiába lesznek szerkezeti formációk, ha a játékos, aki agyonnyerte magát csak néha-néha küzd. amennyiben sikeres a meccs, pacsizunk, mint a régi szép időkben, ha nem úgy is jó, mert ott figyel a vitrinben minden, amit el lehet érni a fociban.

A jóllakottság és motiválatlanság az egésznek a legnagyobb baja. ennyiből jó, ha a keret felfrissül alaposan. A francot érdekli magam részéről, hogy nem nyerünk kupákat, de azt szeretném látni, hogy a pályán a fizetéséért megfeszüljön minden játékos és a sikeréhségnél nem kell nagyobb motiváció. Lehet valakinek 120 alkalommal emelni a fizetését, ha egyszerűen nincs ami inspirálja. Több pénztől senki nem focizik nagyobb kedvvel és jobban.

Xavi ne üljön a kispadon sem, ez mekkora! Mit tudna ártani akár másodedzőként a csapatnak?
Egy Roura leülhetett, az nem volt gond?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.24. 15:03:33

shutterisland írta:
Eddig nem az volt a baj Xavival hogy lassu es korulmenyes ?
Most mar az is baj lenne, ha edzoi stabban lenne. :D Ez egyre jobb.
kapna egy esélyt a csapat a váltásra azzal, hogy távozik a keretből, erre leül a padra, hogy onnan legyen (még nagyobb) beleszólása a taktikába.
teljesen feleslegesnek érzem, ő már sehonnan nem tud pluszt adni ennek a csapatnak, maximum fékezni.

ha nem változtatunk a taktikán, egy jó ideig semmit nem fogunk nyerni.
Nem tudom Te/Ti mit gondoltok ezek mögé a dolgok mögé, meg a taktika változtatások alatt mit akartok.
Énnem úgy látom, hogy a 4-3-3 labdajáratásos taktika a baj itt. Hanem a játékosok fásultsága, és kényelmessége. Azt meg nem a taktika okozza, hanem a hozzáállás.
Lehet itt 5-4-1es formáció is, akkor sem lennénk beljebb, vagy ívelgethetnénk, akkor is unott lenne a játékosok hozáállása.
Csak 1-2 példa. Attól, hogy más a taktika, Messi nem fog nagyobb kedvvel játszani, vagy Pique nem fog jobban koncentrálni, és stb.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.24. 14:07:56

Eddig nem az volt a baj Xavival hogy lassu es korulmenyes ?
Most mar az is baj lenne, ha edzoi stabban lenne. :D Ez egyre jobb.
kapna egy esélyt a csapat a váltásra azzal, hogy távozik a keretből, erre leül a padra, hogy onnan legyen (még nagyobb) beleszólása a taktikába.
teljesen feleslegesnek érzem, ő már sehonnan nem tud pluszt adni ennek a csapatnak, maximum fékezni.

ha nem változtatunk a taktikán, egy jó ideig semmit nem fogunk nyerni.
peterlaja
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.08.22. 11:56:29

2014.06.23. 16:38:52

Tudja valaki az autogram-címét? [-o<
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.23. 16:18:36

Alfa írta: De sokan úgy gondolják , hogy az egész fórum megutálta Xavit ami szerintem óriási butaság ( nem személyeskedni akartam ) . Annyira szerintem nem biztos , hogy Enrique Xavit nem a kezdőbe fogja rakni ( ha marad ) mert erről csak annyit nyilatkozott , hogy beszélni fog vele ( Maschnál is ez mondta és a vége egy szerződés hosszabbítás lett) nem valószínű de lehet , hogy Enrique a kezdőbe akarja rakni , hiszen amíg itt volt Fábregas és Thiago hiába mondta mindenki , hogy ők az új Xavi se Guardiola se Tito se Tata nem rakta Xavit a padra és nem vagyok benne biztos , hogy a ( ha jól tudom ) barátja , volt játékostársa megteszi . A távozásával kapcsolatban pedig csak annyit , hogy lehet , hogy csak a sajtó találta ki ezt az egészet .
Összegzésképpen: Ezekből következően véleményem szerint úgy járnánk a legjobban ha Xavi elmenne és ezzel egy dicső generáció lezáródna és egy új kezdődne és Messi, Iniesta,Piqué átvenné a stafétát Xavitól,Puyoltól,Valdéstól ahogy anno ők átvették Decotól, Ronaldinhotól ( tudom , hogy az utolsó párhuzam nem teljesen igaz de így jött ki szépen :lol: )
A hozzászólás elejével egyetértek, a másodikkal viszont kevésbé. Nem Xavi személyével van a baj, szerintem a legtöbben ugyanúgy szeretik játékosként, emberként mint korábban, viszont, ha tényleg meg akarunk újulni, akkor fáj kimondani, de ő az elsők között van akinek távoznia kell. Ő sem hiszem, hogy annyira tűrné, hogy Rakitic meg Rafinha + az esetlegesen érkező új középpályás előtte legyen vagy csupán epizódszerepet kapjon. Pedig ha hosszabb távra tervezünk hasonlóképp kellene hogy történjen. És a szurkolóknak (legalábbis magamból kiindulva) sokkal inkább fájna ez, mintha elhagyná a csapatot.

Az pedig, hogy Pep, Tito és Tata sem vette ki a csapatból nem feltétlenül azt jelenti, hogy továbbra is helye lenne és ez nem változna. Azért Guardiola utolsó évében még nagyon sok pluszt adott a csapatnak, nem is igazán volt indokolt padra ültetni. Sőt még Tito alatt sem mondtam volna féknek, nem a játéka volt gyenge, inkább az volt a gond, hogy elveszítettük Thiagot, de ez inkább Cesc érkezésének volt köszönhető, aki a legrosszabbkor hagyta el a csapatot. Ha korábban lelép minden bizonnyal maradt volna a spanyol-brazil, most pedig nagyon kellett volna a csapatba. Tatanak nagyon meg volt kötve a keze, nem léphetett igazán radikális változtatásokat, többnyire ennek köszönhető Xavi sok játékperce.
Az igazi gond, hogy ha marad, akkor két évig még itt lesz, nem hozhatunk a helyére mást, csak reménykedhetünk, hogy Rafinha vagy Rakitic nagyot robbant, de a sérülések is mindig benne vannak a pakliban.
Habár még én sem vagyok igazán biztos a távozásában.
Forca Barca!!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.06.23. 15:57:37

Mondjuk a legjobban azt szeretném, ami a pályán kívüli tevékenységüket illeti, hogy se Xavi se pedig Puyi ne vegyen részt a klub további életében, amíg ez a vezetés van.
Persze nem őket okolnánk, de nem kéne, hogy ezzel a vezetéssel bukjanak ők is, annyira nem ezt érdemelnék.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.06.23. 15:45:06

Abban hogy Xaviból egy nap majd edző lesz biztos vagyok. Most elmegy az arabokhoz, nyelvet tanul, levezet, aztán visszajön a B csapathoz majd a felnőtt kerethez és - hasonlóan Pephez - az általa imádott stílusban fogunk játszani. Ennek így kell lennie.
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.23. 15:34:46

Capon írta:
Alfa írta: Ha változtatást akarunk akkor tényleg nem szabad Xavinak rögtön leülni a padra mint másodedző .
Nem arról van szó , hogy bárki megutálta volna Xavit csak el kell ismerni (ami nehéz ) , hogy az ő ideje mint a Barca kulcsembere lejárt :cry:
Ez így is van, ebben az egész fórum egyet ért szerintem, nem is kulcsemberként számítanánk rá.
De sokan úgy gondolják , hogy az egész fórum megutálta Xavit ami szerintem óriási butaság ( nem személyeskedni akartam ) . Annyira szerintem nem biztos , hogy Enrique Xavit nem a kezdőbe fogja rakni ( ha marad ) mert erről csak annyit nyilatkozott , hogy beszélni fog vele ( Maschnál is ez mondta és a vége egy szerződés hosszabbítás lett) nem valószínű de lehet , hogy Enrique a kezdőbe akarja rakni , hiszen amíg itt volt Fábregas és Thiago hiába mondta mindenki , hogy ők az új Xavi se Guardiola se Tito se Tata nem rakta Xavit a padra és nem vagyok benne biztos , hogy a ( ha jól tudom ) barátja , volt játékostársa megteszi . A távozásával kapcsolatban pedig csak annyit , hogy lehet , hogy csak a sajtó találta ki ezt az egészet .
Összegzésképpen: Ezekből következően véleményem szerint úgy járnánk a legjobban ha Xavi elmenne és ezzel egy dicső generáció lezáródna és egy új kezdődne és Messi, Iniesta,Piqué átvenné a stafétát Xavitól,Puyoltól,Valdéstól ahogy anno ők átvették Decotól, Ronaldinhotól ( tudom , hogy az utolsó párhuzam nem teljesen igaz de így jött ki szépen :lol: )
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.23. 15:31:25

Capon írta: Ez így is van, ebben az egész fórum egyet ért szerintem, nem is kulcsemberként számítanánk rá.
De mivel Xavi akkora szerepet tölt be az öltözőben, és a klubon belül is, hogy a taktikába is beleszólása van, ezért ő sosem lesz egy szimpla kiegészítőember.. Szakmailag tényleg jobban járnánk, ha ebben a megújulásban ő nem venne már részt. Amíg ő itt lesz addig szinte biztos vagyok benne, hogy nem fog komolyabb reform végbemenni. Én csak játékosként beszélek róla, visszavonulni még úgysem fog, max távozik innen.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.23. 15:29:14

Eddig nem az volt a baj Xavival hogy lassu es korulmenyes ?
Most mar az is baj lenne, ha edzoi stabban lenne :D Ez egyre jobb.
Azért ez egy kicsit már sok szerintem... mintha nem is tudom kiről beszélnél.
De ha a Xavi nevet kicsereled Deulofeu-ra, akkor mar johet edzonek, kozeppalyasnak, csatarnak, kapusnak is akar. :mrgreen:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.06.23. 15:17:44

Alfa írta: Ha változtatást akarunk akkor tényleg nem szabad Xavinak rögtön leülni a padra mint másodedző .
Nem arról van szó , hogy bárki megutálta volna Xavit csak el kell ismerni (ami nehéz ) , hogy az ő ideje mint a Barca kulcsembere lejárt :cry:
Ez így is van, ebben az egész fórum egyet ért szerintem, nem is kulcsemberként számítanánk rá.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.23. 15:12:17

Capon írta:
shutterisland írta:
LE segítőjeként lenne szükség rá
attól félek, hogy akkor cseberből-vederbe esünk.
kivesszük a csapatból a megújulás érdekében, erre odatesszük az edző mellé, hogy még szinte annál is nagyobb ráhatása legyen a taktikánkra, mintha játszana.

mondjuk szerintem úgyis marad, és már előre látom a sablont :
"xavi még mindig nagyszerű játékos, a kisujjában van a barca filozófiája, tökéletesen ismeri a rendszert és a szisztémát, a világ egyik legjobb irányítója, maximálisan megbízunk benne."
Azért ez egy kicsit már sok szerintem... mintha nem is tudom kiről beszélnél.
Ha változtatást akarunk akkor tényleg nem szabad Xavinak rögtön leülni a padra mint másodedző .
Nem arról van szó , hogy bárki megutálta volna Xavit csak el kell ismerni (ami nehéz ) , hogy az ő ideje mint a Barca kulcsembere lejárt :cry:
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.06.23. 15:00:01

shutterisland írta:
LE segítőjeként lenne szükség rá
attól félek, hogy akkor cseberből-vederbe esünk.
kivesszük a csapatból a megújulás érdekében, erre odatesszük az edző mellé, hogy még szinte annál is nagyobb ráhatása legyen a taktikánkra, mintha játszana.

mondjuk szerintem úgyis marad, és már előre látom a sablont :
"xavi még mindig nagyszerű játékos, a kisujjában van a barca filozófiája, tökéletesen ismeri a rendszert és a szisztémát, a világ egyik legjobb irányítója, maximálisan megbízunk benne."
Azért ez egy kicsit már sok szerintem... mintha nem is tudom kiről beszélnél.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.23. 13:14:30

LE segítőjeként lenne szükség rá
attól félek, hogy akkor cseberből-vederbe esünk.
kivesszük a csapatból a megújulás érdekében, erre odatesszük az edző mellé, hogy még szinte annál is nagyobb ráhatása legyen a taktikánkra, mintha játszana.

mondjuk szerintem úgyis marad, és már előre látom a sablont :
"xavi még mindig nagyszerű játékos, a kisujjában van a barca filozófiája, tökéletesen ismeri a rendszert és a szisztémát, a világ egyik legjobb irányítója, maximálisan megbízunk benne."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.06.23. 10:17:57

Pampalini írta:Sajnálom, hogy elmegy, de már inkább LE segítőjeként lenne szükség rá, mint játékosként (ezzel együtt Ő a legnagyobb!!!)
Én őszintén szívesen látnám, ha elfogadná az epizód szerepet a csapatban, a rutinjával többet hozna, mint Roberto valaha fog.

Bl-ben mindig is sokat számított a rutinja.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.06.23. 10:09:11

Sajnálom, hogy elmegy, de már inkább LE segítőjeként lenne szükség rá, mint játékosként (ezzel együtt Ő a legnagyobb!!!)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.22. 13:56:12

Eigner Zsolt írta:hát Én nem tudom de nálam még mindig a legjobb.. ha elmegy nagy űr lesz maga mögött... fél lábbal többet ér mint ilyen Xabik,Silvak, Cazorlak,Fabregasok,Martinezek együtt Ő az( meg persze Ini) aki odateszi még mindig a zsugát ahová kell... hiába lassabb mint pár éve .. CSAK VALAKINEK BE IS KELL(kéne) LŐNI....
Sajnos ez idén nem jellemző rá. Lehet, hogy oda teszi a zsugát ahová kell, de ez sajnos ebben a szezonban kb. kimerült abban, hogy mentek a rövid oldalpassszok vagy éppen hátrafelé. És ezt nem lehet csak a csatárokra fogni, mert Cesc, Ini, Alexis, de még Messi is sokszorta több gólpasszt/utolsó pontos passzt adott, mint Xavi. Ezzel meg kell békélni, ilyen a foci. Én ettől még ugyanannyira kedvelem, mint amikor a csúcson volt, de akármilyen szomorú is be kell látni, hogy nagyon távol áll már a 2-3 évvel ezelőtti Xavihoz képest is.
Ha pedig maradna és nem igazolnánk a helyére senkit még 2 év évig neki kellene itt lenni. Ha el nem megy. Akkor pedig csak abban bízhatunk, hogy Rafinha nagyot robbant (amire jó esély van ha LE okosan építi be, viszont akkor rotálni sem lesz egyszerű, a sérülésekről nem is beszélve. Azért 31-32 évesen már Ini sem fog annyit bírni, mellette pedig lenne egy Rakitic és Sergi Roberto.
Ha pedig tényleg meg akarunk újulni Xavi szerepkörét kell legelőször megváltoztatni.
Forca Barca!!!!
Boixos1981
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.03.15. 22:18:03

2014.06.21. 16:46:02

Visca el Barca y visca Catalunya, llibertat Boixos Nois!!!
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.21. 14:13:53

Szerintem a megújuláshoz leginkább az ő távozása kell. Így nem tud majd visszanyúlni LE ehhez a taktikához hanem egy újat remélhetőleg ugyanolyan sikereset kell kitalálnia mint ami Pep alatt volt.
Eigner Zsolt
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.03.19. 16:25:33

2014.06.21. 10:51:38

hát Én nem tudom de nálam még mindig a legjobb.. ha elmegy nagy űr lesz maga mögött... fél lábbal többet ér mint ilyen Xabik,Silvak, Cazorlak,Fabregasok,Martinezek együtt Ő az( meg persze Ini) aki odateszi még mindig a zsugát ahová kell... hiába lassabb mint pár éve .. CSAK VALAKINEK BE IS KELL(kéne) LŐNI....
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.21. 10:25:18

Yaya(07-10) írta:Évente 1 csapat képes volt megszorongatni a barcát. úr isten...nyilván nem lehet mindenkit hülyére verni...
Ez így is van, csak sokan itt úgy állítják be, mintha a Pep-féle rendszernek nem lenne ellenszere és mindenkit hülyére vertünk volna régebben, holott voltak olyan csapatok, akik meg tudtak minket szorítani akkor is, amikor a top-on voltunk. Összességében mi voltunk a legjobban játszó csapat, de nem véletlenül változtatott Pep is. Először Messi szerepkörét alakította át és vette ki a játékunkból a klasszikus éket, majd a 3 védős rendszerrel próbálkozott. Tehát már Pep is felismerte a változtatás szükségességét, mert azt a típusú 4-3-3-at amit ő kialakított kiismerték!
Válasz küldése