Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
13
26%
Nem
37
74%
 
Szavazatok száma: 50
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21289
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.27. 13:32:12

superman írta:
2024.05.27. 10:40:34
LG írta:
2024.05.27. 10:29:06
Ha a Real nem javul fel jelentősen tavalyhoz képest, akkor idén is simán bajnokok vagyunk, és akkor megint abban az illúzióban lehetnénk, hogy nagyjából minden rendben van a csapattal. :roll:

Ez a baj ezzel gyenge spanyol bajnoksággal, ha a riválisnak rossz szezonja van, akkor egy jó közepes teljesítménnyel simán be lehet húzni.
Ez a gyenge liga a második legerősebb a világon, amiről persze lehet vitatkozni, de arróo nem, hogy top 4-es, és nincs olyan nagy különbség a ligák között, hogy mindenki számára egyértelmű sorrend rajzolódna ki.

Most akkor idén a Madrid is mondhatja, hogy lehet, hogy gyengék vagyunk, mert bajnokok lettünk?

Harmadrészt a tavalyi bajnoki címért elnézést kéne kérni? Inkább ártott a klubnak? Amúgy az intőjelek évek óta megvannak a bajnoki címek mellett is, nem azok hiányával volt itt a baj.
Nem kell túlzásokba esni, ilyen nem írtam. De tény, hogy a PD-ben ha valamelyik nagy rossz szezont fog ki, akkor is beér 2.-nak, míg a PL-ben még a BL-ről is lecsúszik ilyenkor egy csapat.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2262
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.27. 12:20:22

bence0330 írta:
2024.05.27. 02:15:08

Odáig megyek, hogy magát a felállást is elég ritkán lehetett volna lerajzolni a táblára, rendre vitatkozott rajta mindenki, még szakértők is, hogy pontosan milyen formációban vagyunk., még attól függetlenül is, hogy védekezésben és támadásban ez jellemzően változott.
Ezzel az a gond, hogy nálunk jobban össz-vissz 2-3 csapatnál látszódott a felállás (főként támadásban és labdakihozatalnál, de lévén nem low-mid blokkban játszunk, általában a védekezésünk a kevésbé feszes forma). Olyan gyönyörűen lehetett látni a 3-2-5-öt felállt védelmek ellen (ami inkább 1-2-2-5 volt, két közepesen felhúzódó védővel), a labdakihozataloknál a 2-4-5-öt (kapussal a középhátvédsorban, írható lehetne 4-2-5-be is, de a két szélső védő itt inkább már a pivotok magasságában volt), öröm volt nézni. Néha már-már túl statikusnak is tűnt, a szezon vége felé lehetett érezni azt, hogy ne csak elfoglalják a területeiket, hanem végre az általuk teremtett lukakat is fussák meg úgy, hogy közben átforognak a társak. A pozíciós játékban pont ez a nehéz, ehhez kell érezni, hol vannak a társak, mikor tud labdát adni a kp/védő, hogyan lehet egyszerre nyíltan tartani a passzsávokat és szűken tartani a területet, hogyha labdavesztés van, ne tudjanak megfutni minket.

Pont ezekben volt hihetetlen nagy előrelépés idén, látszódik is a helyzeteink számában. A szűken tartás és a gyors visszatámadás hiányzott, de rendes vkp hiányában (Chris jó, de látszik, hogy nem az a természetes posztja) gyakran nem lehetett az egyből gyors letámadást alkalmazni, mert párharcot, vagy futóversenyt akkor is nyerni kell. Mindezzel együtt alakult a fluiditás, a védekezésen meg lehetett volna mit dolgozni, de mindent csak a maga idejében.
bence0330 írta:
2024.05.27. 02:15:08
[Flicktől javulás]
Végig azt éreztem, hogy a játékosok nem tudnak emiatt megszokott, berögződött dolgokhoz nyúlni, nem biztosak benne mindig, hol kéne lenniük, emiatt volt sok minden ad-hoc (...)

Vagy lehet más is, a lényeg, hogy szerintem az nagy változás lesz, ha a játékosaink egytől-egyig azonnal, pontosan tudni fogják, hol a helyük, mit csináljanak, és ne kelljen kalkulálgatniuk közben, ami idén kicsit így nézett ki kívülről.
És a fenti ponttal ellentétben Flick rendszere sokkal lazább volt a Bayernnél, tehát pont, hogy kevésbé tudhatják a srácok, hogy ki, merre van épp ezek alapján. Amint struktúráltabban próbálkozott, megbukott és nézhetetlen játéka volt a csapatának. A védekezése meg még inkább fel volt tolva és 90%-ban arra hagyatkozott, hogy megfutják a védőik ilyen eszeveszett lemaradásokból is. Mintha minden védő legalább Araujó sebességű lenne, csak még gyorsabb. És mindezzel együtt sok gólt kaptak, csak ugye mellé lőttek is többet, amivel alapvetően nekem nincs gondom, csak készüljünk fel, hogy Flick eddig egy csapat védekezését sem tette össze jól és a támadójátéka is jobban épült az egyének képességeire, pont ellenkezőleg, attól, amit vársz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.27. 11:19:48

Fernando írta:
2024.05.27. 10:37:37
Tavaly azért fordulokkal a vége előtt bajnokok voltunk, a vége meccseket rendesen leadtuk. Ha éles lett volna legalább 5 ponttal még biztos lehetett volna több. Alapvetően egyetertek az okfejtessel, csak a tenyszeruseg kiegeszitesekepp tettem hozzá.
Igen. Tavaly, a 34. fordulóban, amikor matematikailag is megnyertük a bajnokságot, 85 pontunk volt és 12 kapott gólunk. Ezután jött a leengedés, a hátralévő fordulókban mindössze 3 megszerzett ponttal és egy fél szezonnyi kapott góllal.
De a bajnokságot nagy fölénnyel nyertük.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.27. 10:40:34

LG írta:
2024.05.27. 10:29:06
Ha a Real nem javul fel jelentősen tavalyhoz képest, akkor idén is simán bajnokok vagyunk, és akkor megint abban az illúzióban lehetnénk, hogy nagyjából minden rendben van a csapattal. :roll:

Ez a baj ezzel gyenge spanyol bajnoksággal, ha a riválisnak rossz szezonja van, akkor egy jó közepes teljesítménnyel simán be lehet húzni.
Ez a gyenge liga a második legerősebb a világon, amiről persze lehet vitatkozni, de arróo nem, hogy top 4-es, és nincs olyan nagy különbség a ligák között, hogy mindenki számára egyértelmű sorrend rajzolódna ki.

Most akkor idén a Madrid is mondhatja, hogy lehet, hogy gyengék vagyunk, mert bajnokok lettünk?

Harmadrészt a tavalyi bajnoki címért elnézést kéne kérni? Inkább ártott a klubnak? Amúgy az intőjelek évek óta megvannak a bajnoki címek mellett is, nem azok hiányával volt itt a baj.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8689
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.27. 10:37:37

Nyiri81 írta:
2024.05.27. 10:10:41
menczel írta:
2024.05.27. 07:34:41
85 pontunk lett. Tavaly mennyivel lettünk bajnokok?
88. 3 ponttal voltunk rosszabbak idén. Tehát tavaly se voltunk acélosak :D

Kód: Egész kijelölése

Tavaly
Pos	Team	        Pld	W	D	L	G+	G-	GD	Pts	
1.	Barcelona (B)	38	28	4	6	70	20	+50	88	
2.	Real MadridCV	38	24	6	8	75	36	+39	78
3.	Atlético Madrid	38	23	8	7	70	33	+37	77

Idén
Pos	Team	        Pld	W	D	L	G+	G-	GD	Pts	
1	Real Madrid 	38	29	8	1	87	26	+61	95	
2	Barcelona	38	26	7	5	79	44	+35	85
3	Girona	        38	25	6	7	85	46	+39	81
Ami igazán durva a kapok gólok idén több mint a duplája :D
Tavaly azért fordulokkal a vége előtt bajnokok voltunk, a vége meccseket rendesen leadtuk. Ha éles lett volna legalább 5 ponttal még biztos lehetett volna több. Alapvetően egyetertek az okfejtessel, csak a tenyszeruseg kiegeszitesekepp tettem hozzá.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21289
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.27. 10:29:06

Ha a Real nem javul fel jelentősen tavalyhoz képest, akkor idén is simán bajnokok vagyunk, és akkor megint abban az illúzióban lehetnénk, hogy nagyjából minden rendben van a csapattal. :roll:

Ez a baj ezzel gyenge spanyol bajnoksággal, ha a riválisnak rossz szezonja van, akkor egy jó közepes teljesítménnyel simán be lehet húzni.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1474
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.27. 10:10:41

menczel írta:
2024.05.27. 07:34:41
85 pontunk lett. Tavaly mennyivel lettünk bajnokok?
88. 3 ponttal voltunk rosszabbak idén. Tehát tavaly se voltunk acélosak :D

Kód: Egész kijelölése

Tavaly
Pos	Team	        Pld	W	D	L	G+	G-	GD	Pts	
1.	Barcelona (B)	38	28	4	6	70	20	+50	88	
2.	Real MadridCV	38	24	6	8	75	36	+39	78
3.	Atlético Madrid	38	23	8	7	70	33	+37	77

Idén
Pos	Team	        Pld	W	D	L	G+	G-	GD	Pts	
1	Real Madrid 	38	29	8	1	87	26	+61	95	
2	Barcelona	38	26	7	5	79	44	+35	85
3	Girona	        38	25	6	7	85	46	+39	81
Ami igazán durva a kapok gólok idén több mint a duplája :D
Csak is Puyol
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1629
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2024.05.27. 07:34:41

85 pontunk lett. Tavaly mennyivel lettünk bajnokok?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21289
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.27. 06:53:21

Egy másik topicban már írtam, de itt is megemlíteném: az őskatalánok voltak azok, akik évekig hagyták, hogy az előző elnöksék zülessze a klubot, és a 8-2 után ébredtek csak fel. Szóval igen, fontosak ők, sőt megkerülhetetlenek. De nekik simán elég, hogy Spanyolországban versenyképes legyen a csapat, a BL másodlagos számukra. A többi szurkolónak, akik úgy a 99 százalékot teszik ki, viszont nem. És így a klubnak sem.

Pl. úgy gondolom, hogy Lewa leigazolása mellett nemcsak sportszakmai indokok voltak, hanem az is, kifogytunk sztárokból, és kellett egy húzónév. Vagy nyári túrák Ázsiába, USA-ba, a Szuperkupa az araboknál :arrow: ezek nélkül is meglennének a katalánok, én sem örülük ezeknek, de tudom, hogy jelen helyzetben kellenek.

De elég az offból, hiszen Xavi utolsó meccse volt a tegnapi. Összességében hálás vagyok neki, mert a nagy ganéból kihúzta a csapatot. Tavaly tavasszal azonban már kezdett döcögni a szekér, csak akkor ugye már nem volt jelentősége, de ezt idénre sem sikerült megállítani. Így szerintem jó, hogy most véget ér ez a kapcsolat. Talán majd néhány év múlva sikeres edző lehet még itt. Addig is sok sikert neki!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7598
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.27. 02:15:08

Én Flicktől amúgy szimmetrikus rendszer miatt is javulást várok. Xavi alatt teljes szimmetriát max néha 1-1 félidőben játszottunk. Az Alves-féle belépős asszimetrikus működött még játékban és eredményességben is, ezt azóta sem próbáltuk, pedig Cancelo tökéletesen alkalmas lenne rá, ebben élte a fénykorát Pepnél. Tavaly stabilitást adott az a Gavi-féle szerepkör, még a a támadójátékunkat meg is ölte. Idén már azt láttam, hogy az egész kóválygásos-eltolódásos témának 1-2 alapvető hibán túl ez volt a fő okozója, a játékosok mintha nem tudták volna, mikor kinek kell épp felmenni, ha Koundé is épp fel ment, ki ugrik be helyére hátul, duplaszűrőztünk, de igazából mégsem, háromvédőztünk, de igazából mégsem, Gündogannak a meccsek felén nem lehetett volna meghatározni a posztját, de minden ilyen asszimetrikusabb témára igaz volt ez, Raphinhára, Cancelora pl, utóbbi különösen rosszul nézett ki ebben, vagy úgy fogalmazok, hogy az az oldal különösen rosszul nézett ki.

Végig azt éreztem, hogy a játékosok nem tudnak emiatt megszokott, berögződött dolgokhoz nyúlni, nem biztosak benne mindig, hol kéne lenniük, emiatt volt sok minden ad-hoc hátrafelé is, a középső védők pl. nem tudták, hogy most épp kihúzódnia kell-e Cancelo mögé a lyukba, vagy épp középen kéne helyezkednie, és azok, akik versenyfutással ezt kompenzálni tudták, valahogy túlélték, de azok, akik ezt nem tudják (Inigo pl), azoknak a teljesítményét drasztikusan rontotta. És ilyen helyezkedési bizonytalanságok miatt néha vörös szőnyeges folyosók nyíltak a támadók előtt.

Odáig megyek, hogy magát a felállást is elég ritkán lehetett volna lerajzolni a táblára, rendre vitatkozott rajta mindenki, még szakértők is, hogy pontosan milyen formációban vagyunk., még attól függetlenül is, hogy védekezésben és támadásban ez jellemzően változott.

4-2-3-1-et remélek, ahol stílustól és rendelkezésre álló játékosoktól függően Gündogan/Raphinha/(Pedri) a 10-es, Yamal/Raphinha a jobbszélső, balon meg vagy egy új arc, vagy Felix-Ferrán-(Cancelo???), akkor ott kicsit gyengébbek lennénk, sok csapat örülne, ha ez lenne a gyengepontja. Mögöttük meg Chris/Új arc, mellette valamelyik spanyolunk a három ügyesebb közül, vagy Gündogan.

Vagy lehet más is, a lényeg, hogy szerintem az nagy változás lesz, ha a játékosaink egytől-egyig azonnal, pontosan tudni fogják, hol a helyük, mit csináljanak, és ne kelljen kalkulálgatniuk közben, ami idén kicsit így nézett ki kívülről.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2561
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.27. 02:02:17

A Bilbaóval való összevetésnek talán nem az a lényege, hogy a játékosválogatás terén ugyanazt kellene csinálnunk, hanem az, hogy ők elhatároztak egyszer valamit, és ahhoz tartják magukat.

Én azt gondolom, hogy az ilyen felfogásnak addig van értelme, amíg eredményes. Amikor már nem eredményes, el kell engedni. Ahogy az Internazionale is elengedte a hagyományos catenacciót, a szoros emberfogást, ahogy a söprögető posztja is kikopott, mert úgy nehezebb az ellenfél támadóit lesre állítani. Vannak dolgok, amiket a fejlődés átad a múltnak. Meg vannak időtállóbb dolgok is, amiken nem fog az idő. Mindig azt kell nézni, hogy eredményes-e vagy sem. Én például egyáltalán nem tudom értékelni a bilbaói felfogást. Egy jó nevű egyesület, 5. helyen futottak be. Egy nyitással lazán BL-csapat lehetnének, és mehetnének a legmagasabb csúcsokért. Az Atleti is nyert bajnokságokat és jutott be többször is a BL döntőjébe. A Bilbao is meg tudná csinálni egy nyitással. Ha nekik más a fontos, OK, csak nekem, nekünk ez nem elfogadható.

Ahogy a csapat indulója mondja:

"Tant se val d’on venim
si del sud o del nord"

Azaz: mindegy, honnan jövünk, délről vagy északról.

Igen, a Barca egy befogadó klub, már akkor játszottak külföldiek a csapatban, amikor ez máshol még egyáltalán nem volt divat. De az eredményorientáltság miatt sem elfogadható számunkra a Bilbao útja. Vannak dolgok, amikhez érdemes ragaszkodni, vannak, amikhez nem. Nem csak a fafejűség és a hülyeséghez való ragaszkodás lehet hagyomány. A mi befogadó hozzáállásunk legalább akkora hagyomány, mint a bilbaói beltenyészet.

Ami az edzőket illeti, a spanyolországi edzők dominálják most a klubfocit. A német, angol, francia bajnokságot is ők nyerték. Az angolok nem csak játékosok terén szorulnak brutális importra, de edzők terén is. Normális edzőjük alig van. A bajnokságuk első hat csapatának külföldi edzője van, abból három Spanyolországból. Nagyon gyenge az angol edzőképzés is.

Ugyanakkor a spanyol bajnokságot egy olasz edző nyerte. Mi meg egy spanyolországival maradtunk alul. Megint csak oda lyukadunk ki, hogy mindegy, honnan jön, a legjobb elérhető edzőt kell megszereznünk. Nekem nem Flick volt az elsőszámú jelöltem, de nem vagyok ellene. A duplaszűrő meghonosítását mindenképp várom tőle, ahogy azt is remélem, hogy Lewandowskit hatékonyabban fogja majd tudni használni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.05.27. 00:46:15

brazilfan írta:
2024.05.27. 00:24:42
A Barcelona történelmével tisztában vagyok.
A Bilbaóéval nem vagyok tisztában. Hogyan csinálják, hogy száz évvel ezelőtt elhatároznak valamit, és azóta is ahhoz tartják magukat. Se külföldiek, se spanyolok, csak baszkok. Ott is vannak olyan szurkolók, akik a 21. századra mutogatnak? Vagy ott mindenki tudja, hogy mivel jár Bilbao-drukkernek lenni?
Azért ügyeskednek ők is a maguk módján már. Például baszknak nem kell lenniük, elég baszkföldhöz bármi kötődés. Tehát lehet totál spanyol is, ha Bilbaoban született... De a Williams testvérek is ha jól tudom afrikai szülők gyermekei, éppen csak baszkföldön kötött ki a csónakjuk...

Szóval lazultak ők is, így azért nagyobb a merítésük is. Azért ez nem is olyan nehéz út, pláne, hogy olyan ligában játszanak, ahol van pár nemzetközileg komolyan elismert csapat(minimum a Barca és a Real) akik nélkül azért a liga és a Bilbao forrásai mások lennének. Szóval furán hangzik, de egy kicsit a Barca és a Real farvizén lokálpatriáskodnak. És nem biztos, hogy más módon tartósan sokkal jobb csapatot tudnának összedobni. Így meg lényegében jobb a merítésük, mint egy Las Palmasnak pl, mert mégiscsak egy baszkföldi válogatottjuk van, több milliós lakossággal.

Válaszolva a kérdésedre, biztos van pár ősbaszk, akiket sért pl Williamsék szerepeltetése, de igen, a többség nyilván reálisan tudja értékelni a csapatát. De nem lehet Barcával, Reallal összehasonlítani.
A Barcától se várna el senki semmit, ha csak katalánok lehetnének ott. És amellett, hogy mennyire zseniális játékos volt Xavi, Iniesta, Puyol stb, én nem gondolom, hogy Ronaldinho, Messi, Marquez, Abidal, Dani Alves stb nélkül olyan sok mindent nyertek volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7598
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.27. 00:39:52

sansz írta:
2024.05.27. 00:06:48
bence0330 írta:
2024.05.26. 00:28:21
Egy pontban nem értek egyet: rengeteg Al Sadd meccst néztem meg az első pletykák és a kinevezése közt, szerencsére sok fent volt youtube-on teljes egészében, de még élőben is néztem néha. Pazar volt, amit játszottak. De tényleg, élmény volt nézni.
Na, de én nem is azt vitatom, hogy a katari csapat nem játszott szépen Xavi alatt, csak arra reagáltam, hogy kicsit magas lovon ülünk, mikor azt mondjuk, hogy Xavi tanította meg őket focizni. Néztem most Xavi edzősködése előtti összefoglalót és a csapat akkor is tök szépen játszott. Sőt, úgy általában szerintem általában az arab csapatok, a válogatottak is elég szép, technikás focit tolnak, ha nem is túl eredményesek. Az egy másik dolog, hogy Xavi stílusa is pont passzolt ide, de előtte és utána is ugyanazt játszották. Ezzel nem veszem el Xavi érdemeit, csak azt mondom, hogy nem igaz, hogy ő tanította meg focizni a katariakat.
Mint ahogy létezett a világon agresszív támadójáték, pozíciós játék, szép, támadó foci még Guardiola előtt, sőt, Cruyff előtt is.

És ha már Katar és Xavi kapcsolata, szerintem ez pont egy komoly probléma volt, hogy a Barca előtt csupán egy lagymatag katari csapatban volt edző, ahol a csapat amúgyis a hozzá passzoló stílushoz voltak hozzászokva.
Ha mondjuk Németországban egy középcsapatnál kötött volna ki, akkor lett volna esélye tanulni, nem kidobni azt a dolgot, amit ő Barca-DNS-nek emleget, hanem kiegészíteni azt. De mindegy, ez a hajó elment. Én most is úgy gondolom, hogy egy jó időre nem leszek kíváncsi a következő csapatára sem, de kívánom, hogy tényleg olyan pályára álljon, ahol tanulhat még.
Jogos, beismerem, hogy egy megveszekedett meccsüket nem láttam előtte. :D De azért az akkor is nagyon-nagyon vagány volt. Nem tudom elképzelni, hogy ennyire tudatosan és látványosan focizott volna az előtte lévő érában a csapat, persze vakon nem is tudom kijelenteni, hogy nem.
A többivel egyetértek, igen, korán volt, de mi hívtuk, ez benne volt a pakliban. Engem nem is zavart volna, mert szerintem az első évében megmutatta, hogy van tehetsége, amiből lehet építkezni. Én benne voltam, hogy 1-2 év alatt érje utol magát, hisz nem ő akart jönni, többször elmondta, hogy később szeretne. Az a gond, hogy több téren keretmendzsmentben, ideigileg inkább visszafejlődött, mint előre. Játékban, de főleg az elképzelései átadásának sikerességében meg drasztikusan visszaesett egy javuló minőségű kerettel. Szóval... nem jött be. De nem lesz bukott edző a szememben semmiképp. Csak valaki, aki lelkes volt, volt épp benne szakmai felkészültség is, de nem volt elég ide, és az utolsó fél-1 évére nagyon elszállt már fejben, sajnos.

Igen, jó lenne, ha egy német-angol klubba ment volna, ahol tempós csapatok ellen is megtanult volna meccselni, ez látványosan hiányzott nála. Spanyolhonban elvolt 1-2 hullámvölgyet leszámítva. Érdekes is ez a CFC pletyka emiatt, ott is van nyomás, de az elmúlt két év után kb csak felfelé vezetne az út. Azért ennél kisebb csapatba is mehetne először.

brazilfan írta:
2024.05.27. 00:24:42
Ott is vannak olyan szurkolók, akik a 21. századra mutogatnak? Vagy ott mindenki tudja, hogy mivel jár Bilbao-drukkernek lenni?
Ott azzal jár, hogy a történelmed, vagy inkább hazafiasságod, szokásaid tiszteletével egy középcsapat maradsz. Teljesen más világ szerintem, minél lejjebb vagyunk, annál inkább. Egy magyar falu focicsapata lehet hogy ugyanabból az utcából származik. Alighanem jól megvannak, arányaiban a szurkolóik is megvannak, mint a 14-en. De nem is törtnek komolyabb babérokra, vagy legalábbis realisztikusan nem.

Amúgy passz, ott valóban nagyon erősek ezek a nacionalista kötelékek, ami természetszerűleg szimpátiát keltenek az emberben. De nem jobb (meg nem is rosszabb) érték, mint befogadni más kultúrákat, máshonnan érkező játékosokat. Nekik ez fontos. Nem mondom, hogy fontosabb, mint BL-t nyerni, de arra nincs is racionálisan esélyük a régió, a város, a klub méreteiből fakadóan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.27. 00:24:42

A Barcelona történelmével tisztában vagyok.
A Bilbaóéval nem vagyok tisztában. Hogyan csinálják, hogy száz évvel ezelőtt elhatároznak valamit, és azóta is ahhoz tartják magukat. Se külföldiek, se spanyolok, csak baszkok. Ott is vannak olyan szurkolók, akik a 21. századra mutogatnak? Vagy ott mindenki tudja, hogy mivel jár Bilbao-drukkernek lenni?
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2782
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.27. 00:13:03

brazilfan írta:
2024.05.27. 00:06:11
LG írta:
2024.05.26. 23:22:06
Ha a vérkatalánokon múlna, akkor egy Bilbao szintű klub lennénk.
A Bilbao nekem is eszembe szokott jutni. Hogyan csinálják ezt, a csapatban kizárólag baszkok lehetnek, mégis tele van a stadion, 40 év után nyernek egy kupát, és úgy megünneplik, hogy 30 év múlva is emlékezzenek rá.
A BL-en kívül is van élet?
Ha 30 évente nyerne 1-1 kupát a Barca, garantálom egyrészt a teltházat, másrészt ott is 1 milliós tömeg ünnepelné ott helyben, meg azt is garantálnám, hogy Spanyolországon kívül 18 db szurkolójuk lenne és ez a fórum is üres lenne, gondolom a magyar Bilbao szurkolók nincsenek 1000-es nagyságrendben.
El kell dönteni, mit szeretnének. Gondolom az 5,5 milliárd értékű Barca számára nem a bilbaoi a megfelelő út.
Amúgy a Barca alapja a befogadás, minthogy pl egy svájci alapította és kb attól lett jegyzett csapat, hogy egy vagon magyar, argentín, holland stb világsztár azzá tette.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.05.27. 00:06:48

bence0330 írta:
2024.05.26. 00:28:21
Egy pontban nem értek egyet: rengeteg Al Sadd meccst néztem meg az első pletykák és a kinevezése közt, szerencsére sok fent volt youtube-on teljes egészében, de még élőben is néztem néha. Pazar volt, amit játszottak. De tényleg, élmény volt nézni.
Hát, rólad el is tudom képzelni, hogy képes voltál katari meccseket nézni, két Milan közt... :)

Na, de én nem is azt vitatom, hogy a katari csapat nem játszott szépen Xavi alatt, csak arra reagáltam, hogy kicsit magas lovon ülünk, mikor azt mondjuk, hogy Xavi tanította meg őket focizni. Néztem most Xavi edzősködése előtti összefoglalót és a csapat akkor is tök szépen játszott. Sőt, úgy általában szerintem általában az arab csapatok, a válogatottak is elég szép, technikás focit tolnak, ha nem is túl eredményesek. Az egy másik dolog, hogy Xavi stílusa is pont passzolt ide, de előtte és utána is ugyanazt játszották. Ezzel nem veszem el Xavi érdemeit, csak azt mondom, hogy nem igaz, hogy ő tanította meg focizni a katariakat.
Mint ahogy létezett a világon agresszív támadójáték, pozíciós játék, szép, támadó foci még Guardiola előtt, sőt, Cruyff előtt is.

És ha már Katar és Xavi kapcsolata, szerintem ez pont egy komoly probléma volt, hogy a Barca előtt csupán egy lagymatag katari csapatban volt edző, ahol a csapat amúgyis a hozzá passzoló stílushoz voltak hozzászokva.
Ha mondjuk Németországban egy középcsapatnál kötött volna ki, akkor lett volna esélye tanulni, nem kidobni azt a dolgot, amit ő Barca-DNS-nek emleget, hanem kiegészíteni azt. De mindegy, ez a hajó elment. Én most is úgy gondolom, hogy egy jó időre nem leszek kíváncsi a következő csapatára sem, de kívánom, hogy tényleg olyan pályára álljon, ahol tanulhat még.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.27. 00:06:11

LG írta:
2024.05.26. 23:22:06
Ha a vérkatalánokon múlna, akkor egy Bilbao szintű klub lennénk.
A Bilbao nekem is eszembe szokott jutni. Hogyan csinálják ezt, a csapatban kizárólag baszkok lehetnek, mégis tele van a stadion, 40 év után nyernek egy kupát, és úgy megünneplik, hogy 30 év múlva is emlékezzenek rá.
A BL-en kívül is van élet?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19629
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.05.26. 23:47:40

Robson nem igazán jó példa. Persze az más helyzet volt,Crujff után szerintem senkinek nem lett volna esélye. De az a szezon nagyon kaotikus volt. Még maga Robson is úgy jellemezte hogy ez egy vadnyugat. Sose fogadták ot el,le is lépett hamar. Pedig voltak nagy győzelmek és folyamat kikezdtek. Játékosok se értették, sokkal fizikalisabb játékot várt el,ami nem igazán feküdt sokaknak. Még nagy győzelmek után is rengeteg kritikát kapott. Pedig sokadik hívásra vállalta el,de nagyon nem szerették.

Nem Flickhez hasonlítom,hanem a közeg megértését próbáltam bemutatni. Ahogy előzőleg is,lesz Gundogam,Stegem, akárki tolmács. De nehéz dolga lesz külföldiként egy edzőnek.

LG a sociok nagy része az oskatalan kategória, van beleszólásuk, befolyásuk sok mindenre úgy gondolom. Pénzügyileg,merchandising terén rendkívül fontosak a "külsős" szurkolók,de az igazi hatterhangot a klubnal a culek jelentik.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3363
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.26. 23:24:33

Troym írta:
2024.05.26. 23:12:31
Legyen Gündogan az asszisztens, na bumm kész is, tud németül és spanyolul, ahogy kb 10.000 másik játékos és edző is. Ilyeneken fennakadni... :shock:
TS-nél jobbat keresni is felesleges, ha bármire egyáltalán szükség lenne ilyen téren....és még csk is....lapozni kell.... :lol:

Persze lehet a kákán is csomót keresni, csak értelmetlen....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21289
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.26. 23:22:06

Ha a vérkatalánokon múlna, akkor egy Bilbao szintű klub lennénk. A klub bevételeinek is csak egy kis része jön tőlük, a nagyobbat a 100+ millió más nemzetiségű szurkoló hozza. Már rég nem azt képviseli a klub, amit az 1950-es években, mégha a vérkatalánok ezt nem is akarják belátni, ahogy azt sem, hogy az ő jóléltük nem csekély módon az általuk köpködött turistákból miatt van. Nyilán nem szabad figyelmen kívül hagyni a véleményüket, de csak arra építeni hatalmas butaság lenne.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2782
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.26. 23:12:31

Azért anno emlékeim szerint Robson mellett is volt valami portugál tolmács, aki később elért ezt-azt. Ja és Robson katalán és spanyol tudás nélkül összegereblyézett egy spanyol kupát, szuperkupát, KEK-et.
Engedjük már el ezt a 80-as évekbeli gondolkodást. Még nekünk mezei lemmingeknek is kellenek idegen nyelvek a munkahelyünkön.
Legyen Gündogan az asszisztens, na bumm kész is, tud németül és spanyolul, ahogy kb 10.000 másik játékos és edző is. Ilyeneken fennakadni... :shock:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19629
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.05.26. 22:54:46

LG írta:
2024.05.26. 22:35:12
Bob_Marley írta:
2024.05.26. 21:05:52


UI: külön vicces hogy tolmácsot keresünk éppen,aki egyébként futball tapasztalattal rendelkezik. Legalább öröm,hogy Rakitic is a listán.
Számomra inkább az volt vicces, hogy sokáig szóba sem jöhetett olyan edző nálunk, aki nem tud spanyolul. A 21. százazadban... :roll:
Mondjuk egy leginkább nemzeti értékekkel megáldott klubbal, városban nem meglepő. Olyanoknak csodálkozunk néha,nem is értem.

Tavaly voltunk Barcelonában,Plaza catalunya környékén beültünk egy helyre, meg nem mondom mi volt a neve,nagy kör toronyház szerű tetején. Nem szolgáltak ki,mert nem beszéltem katalanul. Át mentünk másik helyre inkább. 21ik század ide vagy oda, verkatalanoknak nagyon sokat jelent a nacionalizmus. Nem a Ramblas meg akik "lehúzzák" a turistákat. Kis településeken,vagy éppen Barcelonában is óváros környéke,Montjuic felé nem szivlelnek külföldiként.

De ha bizonyít valaki és elfogadják, tenyerukon hordozzak,pl ahogy Cruyyffal is tették. Legyen ez Flick előtt példa. Kívánom neki.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7598
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.26. 22:43:46

LG írta:
2024.05.26. 22:35:12
Bob_Marley írta:
2024.05.26. 21:05:52


UI: külön vicces hogy tolmácsot keresünk éppen,aki egyébként futball tapasztalattal rendelkezik. Legalább öröm,hogy Rakitic is a listán.
Számomra inkább az volt vicces, hogy sokáig szóba sem jöhetett olyan edző nálunk, aki nem tud spanyolul. A 21. százazadban... :roll:
Na ja, ez sehol máshol nem ekkora probléma. Erre vannak a tolmácsok, Flick meg ráadásul már elég régóta tanul (hogy spanyolul vagy katalánul, az nem rémlik, mindegy is).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.05.26. 22:40:03

LG írta:
2024.05.26. 22:35:12
Bob_Marley írta:
2024.05.26. 21:05:52


UI: külön vicces hogy tolmácsot keresünk éppen,aki egyébként futball tapasztalattal rendelkezik. Legalább öröm,hogy Rakitic is a listán.
Számomra inkább az volt vicces, hogy sokáig szóba sem jöhetett olyan edző nálunk, aki nem tud spanyolul. A 21. százazadban... :roll:
Ráadásul azt az érvet még fel sem hozta senki, ami a legnagyobb aduàsz mondat: "nem ismeri a Ligàt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21289
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.26. 22:35:12

Bob_Marley írta:
2024.05.26. 21:05:52


UI: külön vicces hogy tolmácsot keresünk éppen,aki egyébként futball tapasztalattal rendelkezik. Legalább öröm,hogy Rakitic is a listán.
Számomra inkább az volt vicces, hogy sokáig szóba sem jöhetett olyan edző nálunk, aki nem tud spanyolul. A 21. százazadban... :roll:
Válasz küldése