Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
10
28%
Nem
26
72%
 
Szavazatok száma: 36
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.05.19. 21:04:36

mes írta:
2024.05.18. 23:01:43
Nem is tudom minek kell Ancelottihoz hasonlitgatni. Az oregnel zsebben van kb 30 ev tapasztalat. Xavi akkor meg jatekoskent sem volt sehol, nem hogy edzokent.
Majd ha Xavi, es mi is megerjuk azt a kort, akkor majd esetleg, addig merjuk Artetahoz max, de leginkabb nekem Gattuso jut eszembe rola elsore. Jatekoskent mindketten nagyok voltak, aztan gondoltak, hogy a nev adja az edzoi karriert is.
Xabi Alonso?
Hány év kellett neki, hogy megmutassa, mit tud edzőként?
Az edzőséget nem a Barca kispadján kell megtanulni, ugyanúgy mint játékosként a csapatjátékot sem!

A csapatból a stabilitás hiányzik, de totálisan!
Nincs olyan csapat, amelyik ellen biztosra mehetnének.
Hadd ne gyűjtsem ki, hogy az alsőházból kik ellen "nem ment a játék"!
Ez pedig szigorúan felkészítés kérdése, azaz edzői hiányosság!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.19. 20:56:45

hau30 írta:
2024.05.17. 14:43:21
Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59
hau30 írta:
2024.05.17. 13:31:21
Nem értem ezt az embert! Bejelenti, hogy elmegy. Megindul a szekér. Aztán mikor kezdenek szállingózni a hírek a maradásáról minden is összedől. Végül bejelentik, hogy mégis marad. A játék ugyanolyan eredménytelen és nihil. Majd végül most előre mosdatva a várható eredményeket bele száll a vezetőségbe és közvetve a játékosokba is, mert azt érzékelteti, hogy a gárda minőségben kevés egy rendkívüli eredményhez. Ez a gárda nem kevés ehhez. Csak jól kellene használni őket, váltani kellene erről a poziciós játékról (bármit is jelentsen ez) és kellene végre egy komoly fizikai állapot. Andris hsz-t olvasva én személy szerint nagyon várom már a Xavi nélküli világot. Lehet még lejjeb kerülünk, de adjuk meg a lehetőséget valami újnak, mert az szerintem biztos, hogy Xavi itt most megbukott és ez nem vezet sehova.
Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..
Igazad van, mert az igazságot mondta ki, de nem voltam teljesen egyértelmű azt hiszem.Nem azt várná el az ember, hogy most jön egy új edző, aki varázsütésre BL győztes csapatot csináljon éveken keresztül! (Leszögezem nem kell ahhoz extra csapatnak lenned, hogy BL döntőt játszál. Lásd a tavalyi és idei döntő 1-1 csapatait). A trendeket figyeld. Xavi az elején, mint a friss levegő. Szépen játszottunk az első pár hónapban. Közel sem voltak ilyen kvalitású játékosai anno. Utána nem egy szép játékkal és jókora nagy MATS faktor miatt megnyertük a bajnokságot. Okés ebben nyilván az edző is benne volt. Ebben az évadban 2-t léptünk hátra.Mondhatjuk a BL 8-at, de csalóka volt az ág. Lásd a csoportmeccseken is bele szaladtunk a késbe miki egér csapatok ellen. Igenis van egy jókora nagy potenciál a brigádban és jó a kor elosztás is, de ezzel a begyöpösödött játékkal nem lehet semmit elérni. Ehhez valami új kell! Egy rakat edző közel sem ilyen játékosokkal le tud rakni valamit az asztalra. Csapatszellemiség kell, kondi és az, hogy egy karakán edzői forma karaktere a pályán megmutatkozzon. Nem ez a törékeny csapat! Nincs semmilyen tartása a csapatnak. Közel 3 éve van itt Xavi. Ki van zárva, hogy ez megváltozzon vele. Teljesen elég lenne szerintem, ha azt látnánk, hogy évről évre 1-et lépnénk előre. Ha lenne valami kisiklás az nem válna szisztematikussá, hanem helyén lenne kezelve és a fejet felemelve mennénk előre.
Fél percig nem akarom Xavit védeni, mint edző, nem erre akartam utalni. Sokkal többet is ki lehetne hozni a keretből, játékban főleg. Eredményességben lehet nem lenne BL akkor sem és ez igaz, de mondjuk nem is állítaná ki magát egy védőnk a legfontosabb meccsen, ha az edzőtől legalább erre látna jó példát, de még csak számon se tudná kérni Araujót, mert Xavinak több lapja van :D
Csak kicsit végletes lett ez a beszélgetés, aki Xavit védi arra fogja nincs pénz sz.r a keret, aki Xavit utálja úgy tesz mintha BL döntőt kéne nyerünk minden évben 10n éves játékosokkal, az igazság valahol féluton lesz sztm ;)
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.19. 20:51:41

La Masia1 írta:
2024.05.17. 18:47:53
Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59
...szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..
A La Masia hozta a klub történetének aranykorát, játékosostul, edzőstül.
És jelen állás szerint nem lenne meglepő, ha a következőt is ők szállítanák.
Meg kell nézni kik teljesítenek idén erőn felül a csapatban: az akadémista fiatalok - Yamal, Cubarsí, Fermín, Fort...Guiu is biztos rúgott volna még gólt, ha pályán van...Gavi is jó volt a sérüléséig.
És még van vagy kb. 8-10 gyerek, aki kaphatna lehetőséget.
Nem beszélve az idősebb, rutinosabb, jelenleg kölcsönben lévő, olcsón/ingyen megszerezhető, visszahozható (volt) akadémistákról.
Ez így van, de ahogy írtam már 10 éve sem sikerült megismtéelni ezt, csak pénzzel Suarezzel, Neymarral, Rakitićel, Dani Alvessel, ter Stegennel, Mascheranoval... Persze várhatunk egy új arany generációra, meg a hogy újdonságként hasson a végletekig kiismer Tikittaka + labdabirtoklás, csak szerintem ez nem fog eljönni.

Amúgy engem aggaszt, hogy a mostani fiatalokból mennyit tartunk meg, ilyen válság mellett..
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.19. 20:44:53

LG írta:
2024.05.17. 18:03:11
Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59


Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..

Apropó Messi, kezdi ez a klubb is szépen kezelni a sztárjait, ismerős story ez a menj maradj te vagy a hibás mindenért =D> :^o és még a Madridra fikázunk ez ügyben, ők legalább kaptak pénzt Ronaldóból :D
Így van. Xavi kiváló edző, de ilyen nyeretlen tizenévesekkel, min akiket kapott, nem lehet eredményeket elérni. Pl. Ferrán Torres, Aubameyang, Lewa, Koundé, Raphiha, Inigo Martinez, Christensen, Marcos Alonso, Kessié, Gündogan, Romeu, Félix, Cancelo mint rutintalan, nem BL-szint, pozíciós játékot sem értik. Ilyen emberekkel hatalmas bravúr ez a 2. hely és a BL-negyeddöntő. Egy BL-döntőhöz olyan anyagi lehetőségek és olyan minőségi keret kell, mint pl. a Dortmundnak. Na, olyannal könnyű!

Aztán mi nem nézünk focit... #-o
Jól írtad ezzel a kerettel nem lehet.. Csak nem a koruk, hanem minőségük miatt... Persze Porto is nyert, csak továbbra sem néztek focit, mert Dortumnd 1 nem fog BL-t nyerni, 2 jövőre nem jut el idáig, mákja volt.. Ti stabilan (remélem) olyan Barcát szeretnétek, mint régen, mert én igen. Ahogy bajnokságot is nyertünk Xavival ugye-ugye (ki nem néz focit? :D ) csak éppen stabil európai élcsapat nem mostanában leszünk. Kár ezen pattogni..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21265
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.19. 19:07:18

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 14:46:29
Troym írta:
2024.05.19. 12:30:01

Talán Steve írta, hogy valahol előkerült, hogy Ancelotti is keveset rotál. Erre írom, hogy neki elhiszem, tőle elfogadom, mert eredmények őt igazolják.
A piacon van kb 5-8 olyan edző, aki simán van Xavi szintjénél magasabban és nem Zerbire gondolok.
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.

Szerintem ami nagyobb probléma az mentális fáradtság, ami szezon végére el tud jönni, illetve a világtornák, ahol tényleg sűrűn vannak meccsek, nem a megszokott helyen, ritmusban vannak a játékosok.
Nézd meg Pedrit és Gavit, hogy hova vezetett, hogy ilyen fiatalon folyamatosan terhelve voltak. És Xavi semmit nem tanult belőle, ugyanazt csinálja Yamal-lal és Cubarsi-val is, mióta berobbantak. Meg a másik véglettel, Lewa-val és Gündogan-nal. Carlo ilyet nem csinál. Güler pl. nem sokat játszik -ugye komoly sérülése is volt- , de amikor igen, akkor elég jó, és hosszútávon nincs semmi elveszve nála sem. Modric és Kroos ésszel van használva. És ha kell, lecseréli a jelenlegi top sztárjait, Vinit és Bellingam-et is.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.19. 16:12:11

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 14:46:29
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.

Szerintem ami nagyobb probléma az mentális fáradtság, ami szezon végére el tud jönni, illetve a világtornák, ahol tényleg sűrűn vannak meccsek, nem a megszokott helyen, ritmusban vannak a játékosok.
Troym jól leírta.
Azzal nekem sem lenne semmi bajom, ha a 27 éves Raphinha nyomna 40 meccset, a legjobb korban van, bírnia kell. A poén az, hogy idén neki is volt 2 izomsérülése, ami eddig szerintem még soha.
Vagy játszana folyamatosan Felix, aki 24, és ha lesérül, nem mi fogjuk fizetni a magas fizetését, mert max visszamegy az Atleticohoz.
Ehelyett a 16 és a 36 éves játszik 40 meccset. Szerintem ez nem normális. Kövezzetek meg, de Raphinha eredményesebb focit játszik mint Yamal, hiába kedvelem, 16 éves gyerek, neki nem kellene ennyi évesen kiégnie. Még fejlődésben a szervezete, erre rápakolnak 10 kiló izmot, és széthajtják. Nekem Neymar, Dembele, Pedri érzetem van, nézzétek meg, hogy néztek ki, mikor ide kerültek.
Felix szerintem simán lehozná ezt a 17 gólt középső támadóként. Már írtam, a vicc az egészben, hogy szerintem neki kellene legjobban beleilleni Xavi pozíciós játékába. Jól helyezkedik, jól is fejel, sokkal labdaügyesebb, mint Lewy, és összjátékban az egyik legjobb a keretben.
Nem sok koncepciót látok, de lehet ez az én hibám.
Cubarsi, Christensen, Inigo, Kounde, Fort helyzetét sem értem, de ez legyen az én problémám :)
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.19. 15:09:25

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 14:46:29
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.
A legnagyobb gond a gyenge fizikai felkészítés, a másik pedig a rehabilitáció, sérült játékosok kezelése, ezek után a hiányos, nem elég jó taktikai és mentális felkészítés.
Már októberben volt, aki azt írta azért játszunk ótvarul és eredménytelenül, mert fáradtak vagyunk.
1 hónappal szezonkezdet után hogy a viharba lehetséges ez?

Nekem így áll össze:

Gyenge fizikai felkészítés -> Több sérült -> Lassabb felépülés -> Többiekre nagyobb terhelés -> Több hiba és vereség -> Onnantól még görcsösebb ragaszkodás bármihez, ami kicsit is jónak tűnik

Csakhogy ezért MINDÉRT Xavi a fő felelős, nem Deco, nem Laporta, nem a nézők, nem is az újságírók, sőt nem a Liga, Tebas stb.
Ez mind szakmai hiányosság és szakmailag ő a felelős, ezért a vezetőedző.

Rotációra: Nem a mennyisége, hanem a minősége ótvar.

De pár példa a vezetőedzőnk miről tehet:
1. Lassan másfél éve hullámzó Lewa. Mégis ki a véreres tök gátolta Xavit, hogy meccsek kispadra vágja?
2. Ferran még meddig bizonyítsa, hogy nem hullámvölgy ez, hanem ennyi?
3. Guiu és Roque vigyen virágot Xavinak, vagy hogy kerülhetnek 10 percre pályára? Tavaly Fatival tette ugyanezt. Kapott 10 percet és mindenki átkozta, ha kihagyta egy szem helyzetét.
4. Pedrit mégis hogy a fenébe készítették fel nyáron a szezonra?
5. Milyen épelméjűnek gondolt vezetőedző küldd el egy saját nevelésű 20 éves vkp-t (Nico) ha egyszer egy sincs a keretben és ugyanazzal a lendülettel visszahoz egy 32 éves saját nevelésű 10+ évig kiscsapatokban játszó vkp-t és hiszi el, hogy megoldotta a problémát?
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.19. 14:46:29

Troym írta:
2024.05.19. 12:30:01

Talán Steve írta, hogy valahol előkerült, hogy Ancelotti is keveset rotál. Erre írom, hogy neki elhiszem, tőle elfogadom, mert eredmények őt igazolják.
A piacon van kb 5-8 olyan edző, aki simán van Xavi szintjénél magasabban és nem Zerbire gondolok.
De akkor azzal alapvetően egyetértesz, hogy nem a rotáció hiányával van gond, itt se kellene, hogy ez komoly hibaként legyen felhozva. Őszintén, sose értettem ezt a kérdést, hogy a rotáció hiánya így meg úgy kifárasztja a játékosokat. Olyan profi sportolókról beszélünk, akik napi 2 (vagy 3?) edzést lenyomnak, sokszor még a meccs napján is. Egy 90 perces meccset, de még egy 120-asat is ki kell tudniuk pihenni 2 nap alatt. Jól mutatja az is, hogy nagyon sok nehéz menetrendben jobban tudnak teljesíteni a csapatok, élesek tudnak maradni arra a néhány meccsre.

Szerintem ami nagyobb probléma az mentális fáradtság, ami szezon végére el tud jönni, illetve a világtornák, ahol tényleg sűrűn vannak meccsek, nem a megszokott helyen, ritmusban vannak a játékosok.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.19. 14:39:39

La Masia1 írta:
2024.05.19. 13:14:08
Nekem úgy rémlik, hogy Pep nyert BL-t a Cityvel.

Amúgy meg nekem teljesen mindegy, hogy Pep mit csinál és hogyan a Cityvel, mivel Barca szurkolóként engem a Barca érdekel.

Nyilván az én hibám vagy az én problémám, hogy nekem bizony nem tetszik ez a jelenlegi Xavi projekt, mert nem tetszik, hogy egy karakter és tartás nélküli brigádot látok Barcelona mezben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.05.19. 14:49:50-kor.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1132
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.19. 14:29:16

Cseri írta:
2024.05.19. 09:11:24
A sok pletykából franc se tudja mi az aminek van valóság alapja.
Ezért nem kell azonnal ráugrani minden hírre, mire utánaolvasol és leírod a véleményedet, már itt is van a cáfolat, hogy mégse azt mondta, meg különben sem úgy értette.
És ha igaz a hír, akkor hogyan kell értelmezni?
Két táborra szakadt az öltöző, mert Raphinha odaszólt Oscarnak, ezért ki lett hagyva, ez például egy tegnapi hír. De mi a lényege, hogy vannak az öltözőben Raphinha-pártiak és antiraphisták? Vagy hogy Oscar árulkodott Xavinak? Xavi meg bosszút állt, mert már megint fontosabb volt neki az egó, mint a csapat?
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.19. 13:14:08

Peter írta:
2024.05.18. 15:19:33
La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Nem értem már magát az összehasonlítást sem. Almát a körtével szerintem felesleges összehasonlítani.
Tényleg nincs miért bántani már Xavit, de egy suzukit nincs értelme egy porsche-hoz hasonlítani....akkor sem, ha porsche előnyei egy belvárosi úthálózatban kívülről nem látványosak....
Biztos így van, én csak érdekességként jegyeztem meg, hogy akkor ez alapján az elmúlt 9 évben pontosan annyi grand prix-t (=BL) nyertek meg a Porsche-val mint a Suzukival... :wink:
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.19. 12:30:01

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 11:37:18
Nem értem, miért kell Ancelottihoz hasonlítani. A csávó top 3 valaha volt legjobb edző, talán Fergussonnal, Peppel versenyezve, nyilván jobb lesz, főleg a 30 év tapasztalatával. De azt is be kell látni, hogy nincs a piacon ilyen edző, de olyan sem, aki megközelítené.

De Zerbi pl tipikusan az az edző, aki egy kiscsapatban mutat látványos dolgokat, de nem viszi sokra a csapat, jelenleg 10. a Brighton a PL-ben, tavaly 6. Sose volt top csapat edzője és még csak azt se lehet mondani, hogy stabil lenne, hiszen bőven alulteljesítette a tavalyi produkcióját (sokkal nagyobb léptékben, mint Xavi), ergo valószínűleg különösebben nem is sokrétű a taktikai felhozatala. Egy Barcánál, akire jobban készülnek ez teljesen halál elképzelés lenne.
Talán Steve írta, hogy valahol előkerült, hogy Ancelotti is keveset rotál. Erre írom, hogy neki elhiszem, tőle elfogadom, mert eredmények őt igazolják.
A piacon van kb 5-8 olyan edző, aki simán van Xavi szintjénél magasabban és nem Zerbire gondolok.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21265
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.19. 12:12:27

ElBartimaeus írta:
2024.05.19. 11:37:18

De Zerbi pl tipikusan az az edző, aki egy kiscsapatban mutat látványos dolgokat, de nem viszi sokra a csapat, jelenleg 10. a Brighton a PL-ben, tavaly 6. Sose volt top csapat edzője és még csak azt se lehet mondani, hogy stabil lenne, hiszen bőven alulteljesítette a tavalyi produkcióját (sokkal nagyobb léptékben, mint Xavi), ergo valószínűleg különösebben nem is sokrétű a taktikai felhozatala. Egy Barcánál, akire jobban készülnek ez teljesen halál elképzelés lenne.
Ez itt kicsit off, de a hozzátenném, hogy a riválisok elég sokat javultak. A MU és a Newcastle is hasonló szinten esett vissza tavalyhoz képest. Ez a PL ereje, ha egy csapat nem tud erősödni, hanem stagnál, az nagyot veszít.

Itt a Barcánál meg azért elég minőségi játékosok érkeztek: a triplázó City kapitánya, a portugál válogatott két hózóembere. Emellett az utánpótlásból nagyon komoly tehetségek jöttek fel, Raphinha is lehozta élete egyik legjobb szezonját. Távozott Dembelé, aki viszont sosem tudott hosszútávon konstans jó teljesítményt nyújtani, meg néhány peremember. Sérülések voltak, de egész Európán végigsöpört a hullám, voltak csapatok, akiket még jobban sújtott, mint bennünket. Papíron szerintem erősödött a csapat, nem volt indokolt ilyen szintű visszaesés.

Én is azokhoz tartozom, akik szerintem az egész triumvirátus (Xavi, Deco, Laporta) felelős a jelenlegi helyzetért. Utóbbinak szerintem nagy szerencséje, hogy a korábbi és a jelenlegi elnöksége alatt is kiváló szakemberek voltak az elnökségében. A két időszak között viszont az a különbség, hogy ezúttal ezek az emberek kihátráltak melőle, és elhagyák a klubot, és ebben teljes mértékben meg tudom érteni őket.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.19. 11:37:18

Troym írta:
2024.05.18. 22:10:13
Ancelotti 2.regnálása 3 éve alatt nyert a 1 BL-t, 2 bajnokságot, 1 spanyol kupát, 2 szuperkupát, 1 UEFA szuperkupát, 1 klub VB-t és idén vár még rá egy BL döntő.
Mégis mit akarunk vele példálozni?
Hogy mit hogyan KÉNE csinálnia Xavinak?
A világ legjobb edzője, aki egy átalakuló csapatot tart a csúcson annyi pénzből, mint mi és közben tud viselkedni. Na NEKI elhiszem, hogy annyi rotálás kell, amennyit ő csinál, mert eredmények igazolják.
Nem értem, miért kell Ancelottihoz hasonlítani. A csávó top 3 valaha volt legjobb edző, talán Fergussonnal, Peppel versenyezve, nyilván jobb lesz, főleg a 30 év tapasztalatával. De azt is be kell látni, hogy nincs a piacon ilyen edző, de olyan sem, aki megközelítené.

De Zerbi pl tipikusan az az edző, aki egy kiscsapatban mutat látványos dolgokat, de nem viszi sokra a csapat, jelenleg 10. a Brighton a PL-ben, tavaly 6. Sose volt top csapat edzője és még csak azt se lehet mondani, hogy stabil lenne, hiszen bőven alulteljesítette a tavalyi produkcióját (sokkal nagyobb léptékben, mint Xavi), ergo valószínűleg különösebben nem is sokrétű a taktikai felhozatala. Egy Barcánál, akire jobban készülnek ez teljesen halál elképzelés lenne.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1817
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.19. 09:11:24

A sok pletykából franc se tudja mi az aminek van valóság alapja. Az mindenestre beszédes,hogy sem Laporta,sem Deco nem volt ott az Almeira elleni összecsapáson.Ma talán közelebb kerülhetünk az igazsághoz, utolsó hazai meccs, véglegessé válhat a második hely,ezzel az utolsó lényeges kérdés is eldől a szezonban. Mindenesetre De Zerbi szabaddá válása egy érdekes fejlemény,a hírek szerint komolyan mozgatta korábban Laporta fantáziáját.(itt az edzői munkásságára gondolok)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 829
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.05.18. 23:01:43

Nem is tudom minek kell Ancelottihoz hasonlitgatni. Az oregnel zsebben van kb 30 ev tapasztalat. Xavi akkor meg jatekoskent sem volt sehol, nem hogy edzokent.
Majd ha Xavi, es mi is megerjuk azt a kort, akkor majd esetleg, addig merjuk Artetahoz max, de leginkabb nekem Gattuso jut eszembe rola elsore. Jatekoskent mindketten nagyok voltak, aztan gondoltak, hogy a nev adja az edzoi karriert is.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.18. 22:10:13

Ancelotti 2.regnálása 3 éve alatt nyert a 1 BL-t, 2 bajnokságot, 1 spanyol kupát, 2 szuperkupát, 1 UEFA szuperkupát, 1 klub VB-t és idén vár még rá egy BL döntő.
Mégis mit akarunk vele példálozni?
Hogy mit hogyan KÉNE csinálnia Xavinak?
A világ legjobb edzője, aki egy átalakuló csapatot tart a csúcson annyi pénzből, mint mi és közben tud viselkedni. Na NEKI elhiszem, hogy annyi rotálás kell, amennyit ő csinál, mert eredmények igazolják.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.18. 21:34:32

FCBsteve írta:
2024.05.18. 17:12:37
tavaly olvasgattam Nemzeti Sport kommenteket: másról sem szólt a Reál tábor, minthogy Ancelotti mennyire ugyanazt a kezdőt játszatja, mennyire képtelen rotálni, mennyire nem játszatja a friss igazolásokat, milyen értékes játékosok lettek elküldve miatta/alatta, stb-stb. Nincs új a nap alatt! :)
Tavalyelőtt ki nyerte a bajnokságot és a BL-t?
És tavaly?
Talán nem is kell ezeken kívül kérdés, a többi már szurkolói lélektan....
Sinya22 írta:
2024.05.18. 15:13:00
Mi az isten egy edző feladata akkor?
Még van türelmed, le a kalappal.
Kicsit meghoztad a kedvemet. Vannak edzők, akik ha világválogatottat kapnak a kezük alá, az sem lenne garancia semmire.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8679
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.05.18. 21:15:45

De Zerbi is tavozik a Brightontol, nagyon irtak a Bayernt, de hivatalos, hogy nem ő lesz az edzo. Motta a Juventust veszi at, Slot a Poolt. Kivancsi leszek hol fog kikotni. Xavirol uj hir viszonylag, hogy allitasa szerint tisztaztak a dolgot Laportaval. Tolem mindharom mehetne Decoval kiegeszulve.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.18. 21:05:46

Tegyük félre miről tehet, miről nem.
Ebből az egészből Xavi fanok hogy gondolják hogy vissza lehet jönni? Őszintén.

- Minden fórumon legalább 50-50% aki elküldené vagy megtartaná, de inkább 35-65 arányban a távozását sürgetik.
- Játékosok fakadnak ki az évben a sajtó előtt (Lewy, Gündogan, Roque képviselői, Dest, stb)
- A bírók nagyítóval nézik az őrjöngéseit és szórják ki, ahogy lehet
- Most már az elnök is kiakad rá, mert Tebas 2.0ként kiteregeti a csapat pénzügyeit

Ennek egyszerűen nem lehet más vége, mint a búcsú és őszintén nem hiszem, hogy ha csak Marquezre futná, akkor is rosszabbul járnánk, de vannak más lehetőségek is, ha itt Kimmichről álmodoztak egy hete.
De a felmerülő nevek között BL és Copa America győztes edzők is vannak, miből gondoljuk, hogy mindenképp gyengébbek lennének, mint Xavi? (Tuchel és Flick BL győztes, Gallardo 2* Copa America, Copa Sudamerica)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1132
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.18. 19:43:15

Sinya22 írta:
2024.05.18. 15:13:00
De a bajnoki cím, na az Xavi érdeme volt.
Ezt ki mondta? Xavi biztosan nem, mert ő a győzelmek és a vereségek után is többes számban szokott fogalmazni.
Még egyszer sem hallottam tőle, hogy saját magát dicsérte volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7519
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 19:40:41

FCBsteve írta:
2024.05.18. 17:12:37
Na, pont ezt mondom... Ha Raphinha cserélve van, akkor miért van lehozva, ha végig játszana, miért van túl tolva... :)

Elvárások:
Korábbi hozzászólásokban BL kapcsán "ezen az ágon döntőbe kellett volna kerülnünk" nem egyszer hangzott el... Xavi 2 BL szezonra volt hatással, egyikben az ismert módon estünk ki, idén már nyerni kellett volna a klub VB-hez... Ezt sem rajta kellene számonkérni - Depay beszenvedett egy kb 85. perces továbbjutást érő Atleti gólt, onnantól nem volt esély...
Akkor kérdezek:

Szerinted normális, hogy egy 16 éves sorra játssza végig a meccseket? Rendre tovább benn maradva, mint egy jó korú (most hagyjuk, hogy sokkal-sokkal eredményesebb) játékos? Láttad, hogy nézett ki a Napoli odavágón, meg pár egyéb meccsen? Mutass kérlek egyetlen egy ilyet az élfociból. Szerintem az utolsó Gavi volt, az előtt Pedri. Utóbbinak kettétörtük a pályafutását (Xavi ebben kisebb részben felelős, de azért felelős), előbbinek ki tudja.
De tényleg, mutass kérlek ilyet. Nem véletlen, hogy nem fogsz ilyet találni, ezt nem szabad megtenni egy fejlődő szervezettel. Hazárdírozás, ha megússza, pokoli mázlink lesz. Az eddigiek nem úszták meg. Mbappé ilyenkor 1-1 felnőtt meccset kapott, Messi meg csere volt. És alighanem ők az elmúlt 10-15 év legtehetségesebb támadói Európában.

Na ez nálam instant edzőváltás, a többi nem is érdekel már. Nem akarok olyan edzőt, aki rongyosra játszatva a tehetségeinket egyszerűen feléli a jövőnket, felelőtlenül. Ez gyakorlatilag kizsákmányolás, a profi sport eleve elég brutális tud lenni, de még a profi sporton belül sem bánik senki ennyire durván el sehol, senkivel 18, pláne 17 alatt.

Szerinted normális, ha egy 35 éves játékos minden meccs minden percét pályán tölti majdnem? Mindezt úgy, hogy percarányosan kb Fermín szintjén rúgja a gólokat, és konkrétan elakadnak rajta a támadások? Amúgy ha ő egy top szinten tolná, nem annyira zavarna, mert ha 35 évesen kinyírjuk, oké, amúgy is vége lett volna lassan a pályafutásának. De egy Yamalnál, Gavinál..

Na ehhez képest gáz, hogy a mindkettőnél jóval eredményesebb, és szintekkel clutchabb játékost cserélik le állandóan, aki 27 éves, tökéletes korban, gyakorlatilag minden meccshez többet hozzáadva, mint a lengyel, Gavi óta az egyetlen játékosunk, aki minden meccsen minden porcikáját kiteszi a meccsre. Ha valakit minden MOM meccsén is lecserélsz, miközben Lewy egy sikeres birkózást mutatott fel aznap, az azért nagyon fura.

Elfogadom, az első BL-re szerintem se volt sok hatással, Demir kapufája miatt inkább volt peche, jó meccset tolt ott a Benfica elleni visszavágón. Friss lendülettel nagyot mentünk Frankfurtig. A következő évben viszont sajna volt ráhatása BL-re, igen, elcsaltak ellenünk egy tizit az Inter ellen, közben meg alighanem a legrosszabb eltaktikázása volt az a dupla, minden téren, Raphinha balos, Eric, Piqué, napestig lehet sorolni, mennyi marhaságot csinált azon a két meccsen, és még így is szoros volt.

(Abban most hirtelen nem vagyok biztos, hogy az EL-ért is járnak pontok, ha nem, akkor csak az Inter meccsekért felelős ezen a téren.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
safranek
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.05.18. 18:51:56

FCBsteve írta:
2024.05.18. 17:12:37
[
BTW, tavaly olvasgattam Nemzeti Sport kommenteket: másról sem szólt a Reál tábor, minthogy Ancelotti mennyire ugyanazt a kezdőt játszatja, mennyire képtelen rotálni, mennyire nem játszatja a friss igazolásokat, milyen értékes játékosok lettek elküldve miatta/alatta, stb-stb. Nincs új a nap alatt! :)
Carlos sem egy nagy rotalos edzo. Ideny kozepen azert piszkáltak a forumokon mert Brahim nem kap eleg perceket, pedig Vini serulesenel meccseket hozott a realnak es Vini visszaterese utan eleg fos volt es allandoan hisztizett. Ezert a real tabor fele mar el akarta adni. Ardat is koveteltek mar a palyara, de azt nem vettek figyelembe, hogy az egesz oszt kihagyta a torok serules miatt. Aztan Vini belelendult es a vegen a torok is megkapja a perceit, most mindenki happy ott.

Egyebkent most mi van Xavival, azota nem tudtak talalkozni Laportaval hogy megbeszeljek? [auto_cenzúra] komolytalan ez a story. Ha nincs alapja, akkor miert nem allnak ki egyutt, hogy nincs semmi gond?
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.18. 18:27:36

Sinya22 írta:
2024.05.18. 15:13:00
Szerintem ősszel is megpróbálkoztam vele, de akkor teszek egy próbát, mert csak a folyamatos mellébeszélés/mosdatás megy.

Mikor/miért/mennyire lehet egy edzőt felelősségre vonni?

- Sok gólt kaptunk: a játékosok vannak a pályán, nem Xavi
- Kevés gólt rúgtunk 25 helyzetből: nem Xavi hagyja ki a ziccereket
- Kiesünk a Bl-ből az elmúlt 10 év legkönnyebb ágáról: hát Araujo hibája
- Szűk a keret: nem Xavi hibája, nincs pénz
- Valakiket túljátszat, valakit alig: Nem ő a hibás.
- Kiállítják vagy 5x: igaza volt, utaznak rá a bírók
- Idehozunk az ő kérésére egy brazil ígéretet: Szoknia kell a környezetet.


Mi az isten egy edző feladata akkor? Mert ezek szerint sem a fizikai felkészítés, sem a mentális felkészítés, a kezdő, a taktika összerakása esetén az egyéb külső tényezőket kell okolni, nem az edzőt.

De a bajnoki cím, na az Xavi érdeme volt.
Xavi hibája az volt, ha folyamatosan alakítottak ki ellenünk helyzeteket, hogyha nem volt értelmes középpályás védekezés, hogyha nekünk nem voltak helyzeteink, hogyha nem tudtuk kontrollálni a meccseket. Arról is tehet, hogy milyen taktikával mennek ki, vannak-e figurák a játékunkban, hogyan próbálunk teret nyitni és miként állunk fel védekezésnél, hogyan támadunk le, stb.

Nem volt mindenben tökéletes, ezt már számtalanszor leírtuk, de sok dologban látható előrelépés van, pontosan az az irány, amit látni kell egy edzőtől:
- határozottan javult a letámadásunk, az itt töltött 2,5 éve alatt az agresszív 1-1 elleni presszión felül van legalább 3-4 séma, amit tud és ismer a csapat.
- sok éles felpasszunk van középen gyors támadások levezetésével (avagy kevesebb tili-toli "Barca DNS" szitokszóval ellátott tikitaka)
- vannak szögletvariációk, gólokat lövünk belőlük
- egyre több helyzetet dolgozunk ki
- láthatóan vannak meccsekre felhozott figurák, alkalmazkodás az ellenfélhez (Real ellen tök máshogy nyomunk, mint egy Napoli ellen, asszem a Villareal ellen folyamat direkt hosszú labdákkal játszottunk teljesen tudatosan, amiből sok gólt szereztünk)
- milyen gyorsan tud reagálni a másik edzőre (mennyi olyan meccsünk volt, amikor az első félidőben kaksik voltunk, utána a másodikban valami irgalmatlan feljavultunk!)
- jól nyúl bele a meccsek legnagyobb hányadába, nagyon sok cserénk szerzett gólt, vagy stabilizálta a csapatot

Dolgok, amikről tehet egy edző:
- Sok gólt kaptunk: voltak meccsek, ahol jogosan, voltak olyanok, ahol marhára nem jogosan, sajnos a másodikból volt több. Ezek az egyéni hibák, amiről nem tehet egy edző.
- Kevés gólt rúgunk: a taktika általában addig tud terjedni, ameddig a játékosok a megfelelő pillanatban a megfelelő helyen lesznek. Sok helyzet esetén érdemes a taktikát dicsérni, kevés esetén szidni. Ha sok helyzetből keveset lövünk be, az nem az edző hibája.
- kiesünk a bl-ből: odavágón domináltunk, a visszavágón fölényben játszottuk és vezettünk Araujó hibájáig. Ezt továbbra sem tudom értelmezni, hogyan az edző hibája? Az igen, hogy nem tanította meg a csapatot buszozni, de ahogy írtam, ha azt szeretnénk, hogy buszozni tudjunk, akkor olyan meccseket is fogunk játszani, mert azt sem lehet csak úgy előhúzni a kalapból. És akkor nem Barca lennénk, hanem Valencia mondjuk.
- Szűk a keret: ja, Xavi szórta el a pénzt, meg a játékosokat. Egy emberre emlékszem (Auba), aki maradhatott volna és szint volt, de az FFP-be nem fért bele. Depay olyan idegentest volt itt, az alapköve annak, amit nem szeretnénk látni egy csatártól itt.
- Valakiket túljátszat: ha nincs alternatíva, nem sok mindent tud tenni. Ezzel együtt ez valóban az ő sara lenne ,ha nem 19 fős lenne a keret állandó 3-4 kulcsember sérülésével tartkítva. 17 évesekkel nem nyerünk semmit se, akkor meg az a probléma.
- Kiállítják: ja, visszafoghatná magát :D
- Roque: nem tudom, mennyire az ő kérésére jött direktbe, nekem ez nem rémlik. Mindezzel együtt nem volt értelmes cserecsatárunk. Ha a játékosmegfigyelők idejönnek, hogy itt van egy Barca szint csatár, jöhet télen, akkor vezetőedzőként bőven hallgathatsz rájuk. Ha utána szembesülsz vele, hogy jaaa, hoppá mégse olyan jó, akkor téged vesznek elő, mint vezetőedző, ami komolytalan. Van, ami az ő feladata és az első sorban nem a világ másik oldalán játszó játékosok részletes megfigyelése.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.18. 17:12:37

bence0330 írta:
2024.05.18. 15:43:31
FcBarcelona1 írta:
2024.05.18. 15:28:50
Gondoltam érdekel :)
A Sport szerint megosztott az öltöző Xavival kapcsolatban. Gerard Romero szerint Raphinha a Valencia meccsen beszólt Oscarnak, hogy miért mindig őt kell lecserélni először, Xavi válasza az volt, hogy nem fog játszani a Girona ellen.
https://barcauniversal.com/barcelona-fo ... vs-girona/
Nyilván Raphinhától sem kóser a dolog, ha igaz de én sem érteném ezt a kettős mércét, főleg úgy, hogy egy 16 és egy 35 éves van mellettem, rendre én döntöm el a meccseket, rendre MOM vagyok még ide-oda dobálva is a többiek kedvéért, és mégis rendre én vagyok lecserélve 27 évesen. Semmi józan ész nincs benne.
Bezzeg amikor Lewy dühöng és morog minden (mind a 3, kb :D ) lecserélésekor. :D Az senkit nem érdekel. Ugyanez, ha Raphinha hülye és kiálljttatja magát, hetekig pad, ha Lewy, azonnal kezdő utána, a semmire. Nagyon pofára megy ez a dolog szerintem már egy ideje. Nem csoda, hogy ennyire görcsölt sokáig, Xavinak sosem tudott volna bizonyítani, az sem érdekelte, hogy a BL-ben is ő volt a döntő faktor egyenes kiesésben. Remek példa arra Xavitól, hogy ne adj önbizalmat egy támadónak.

Amúgy alighanem van igazságtartalma, az eggyel korábbi meccsen is ő volt talán a legjobb játékos (Yamal után kérdés nélkül), utána meg be sem cserélték. Sok racionális indok nem lehet rá, hacsak nem volt egészségügyi gondja.
Na, pont ezt mondom... Ha Raphinha cserélve van, akkor miért van lehozva, ha végig játszana, miért van túl tolva... :)
BTW, tavaly olvasgattam Nemzeti Sport kommenteket: másról sem szólt a Reál tábor, minthogy Ancelotti mennyire ugyanazt a kezdőt játszatja, mennyire képtelen rotálni, mennyire nem játszatja a friss igazolásokat, milyen értékes játékosok lettek elküldve miatta/alatta, stb-stb. Nincs új a nap alatt! :)

Elvárások:
Korábbi hozzászólásokban BL kapcsán "ezen az ágon döntőbe kellett volna kerülnünk" nem egyszer hangzott el... Xavi 2 BL szezonra volt hatással, egyikben az ismert módon estünk ki, idén már nyerni kellett volna a klub VB-hez... Ezt sem rajta kellene számonkérni - Depay beszenvedett egy kb 85. perces továbbjutást érő Atleti gólt, onnantól nem volt esély...

A távozókkal, érkezőkkel kapcsolatosan meg, ha valaki követte Xavi alatt a történteket, nagyon nagy túlzás azt mondani, hogy ő lett volna a döntések középpontjában...
Bele lehetne menni az egyes játékosok esetébe, de tényleg nincs energiám ugyanazt ezerszer leírni...
Válasz küldése