Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.12. 19:20:41

Cseri írta:
2023.09.12. 15:48:57
[
Barcelona bajnokságot nyert, Arteta mit is? Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
Ez megint milyen összehasonlítás? A Pl-ben a top 8-ba alig lehet lassan bekerülni, mi meg akkor is a top 3-ban végzünk, ha 11 helyett 9 játékossal állunk ki, annyira nevetségesen gyenge a bajnokság a 4. helytől lefelé, és ezt mindenkit tudja :D

Attól meg nem kell félni, hogy akár Klopp, akár más leül Xavi után, jön majd a következő Setien, akinek a vérében van a tiki-taka. Ez az elmúlt 10 évben is fontosabb volt az eredményeknél, és gondolom a következő 10-ben is fontosabb lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 17:52:16

recrea írta:
2023.09.12. 10:41:40
Aki szerint a keret minősége miatt játszunk gyengén, lassan az árulja el nekem, hogy gyengébb keretű csapatoknak mégis hogyan sikerül gyorsabban, ötletesebben játszani?
A kérdés által nem érzem magam érintettnek, mint megszólított, de játszani szeretek.

Szurkolókra tippelek.
Azt mondják, a 12.játékos a szurkolók, de tévedni emberi dolog.
Egy feltüzelt B közép csodákra is képes lehet.
Cseri írta:
2023.09.12. 15:48:57
Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
Minden második meccs? Kicsit bízzunk és legyünk optimisták, ez a "minden második meccs után" nem hangzik túl biztatónak.
Azt gondolom, remek őszi szezonunk lehet és annak is kell lennie. Szükség is lenne erre, mind sportszakmai, mind anyagi szempontból. A mentális erősödésről nem is szólva.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.12. 17:26:55

Nagyon jó pèlda ez az Arsenal-Arteta összehasonlítás a miènkkel. Az Arsenal felemelkedèse a semmiből jött. Nekem másik kedvenc csapatom volt, de megmondom őszintén, nem nagyon volt időm ès kedvem nyomon követni őket Wenger távozása után. Mindig csak azon szörnyülködtem, milyen gyengèk az igazolásaik. Azután jött a tavalyi èv. Saliba ès Gabriel hátul összeállt, elől Saka ès Martinelli extrát nyújtott, de akin a legnagyobbat csodálkoztam, az Odegaard volt, szerintem neki volt köszönhető az Arsenal kiemelkedő szezonja. Ha Jesus nem sèrül le, vagy van egy minősègi csatáruk, lehet behúzzák. Bár èv vègère elfogyott a szűk keret, ès meglepő módon idèn nyáron sem igazoltak minősègi támadót. Havertz nálam nem is csatár. Közrejátszott az is, hogy Arteta Xhaka-t feltolta szinte támadó kp-snak, Odegaardot mèg előrèbb, ès akkor sem váltott a 433-ról, mikor Jesus kidőlt. Lehengerlő támadó játèkot mutattak. Xaviból kinèztek egy 4-5 fős támadó gèpezetet? Ki is lőtt a csapat ès a játèkosok èrtèke.
Elvileg ugyanazt az iskolát kèpviselnè Guardiola, Arteta ès Xavi is, de számomra az előbbi 2 mintha sportosan az utóbbi pedig nyugdíjas tempóban vezetnè azt a sportkocsit. Össze sem hasonlítanám jelenleg a PL ès a La Liga színvonalát. Örüljünk a bajnoki címnek, de nem szeretnèm, ha összetalálkoznánk tètmeccsen a Cityvel vagy az Arsenallal, amíg oldalpasszolgatnánk, ezek vernènek nekünk közben 3-at 4-et. Azután ki lehetne emelni, mennyit fejlődtünk, mint tavaly a Bayern ellen.

https://barcauniversal.com/barcelona-ca ... -nonsense/
Stegen vèlemènye a Barca DNS-ről. Naívan azt hinnèm, azèrt a magasan feltolt csapat, ellenfèl tèrfelèn törtènő labdaszerzès, hogy gyorsan helyzetbe kerüljünk belőle, ne pedig hátrapasszoljuk Stegenig, vagy oldalpasszolgason a 4 kp-s. A csapatvèdekezès rèsze nagyjából összeállt, bár Stegennek rengeteget köszönhetünk, de a támadásunk ezer sebből vèrzik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 17:22:48

FCBsteve írta:
2023.09.12. 16:31:16
És nekik már csapatszintű javulást kéne produkálniuk?!? :)
Igen, mert azért igazoltuk őket, hogy csapatszintű javulást produkáljanak.
Ilyen álomszerű igazolásoktól, ezek szerintem joggal elvárhatók. Mindegyikük tapasztalt, rutinos játékos a maga módján. Félix rendben, hogy fiatalabb, de nem zöldfülű tapasztalatlanként érkezett.

A megfelelő értelmezés érdekében ugyanakkor úgy gondolom, hogy meg kell ismételjem azt a két gondolatot - amit lent beidéztél - másként fogalmazva, hogy érthetőbb legyen, mert nem ment át a tartalma.

A "jó lenne már valami előrelépést játékban is látni" az én értelmezésem szerint jövő időt fogalmaz meg.
Ehhez - jelen időben - rendelkezésre állnak a korábban felsorolt játékosok, tehát minden adott, hogy a jövőben a játékunk is javuljon.

Szóval véletlenül sem ezt - "négyből kettőnek még egy meccset sem volt ideje játszani" - a nem létező meccset minősítettem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.12. 17:29:15-kor.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.12. 16:31:16

Peter írta:
2023.09.12. 14:52:10

Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.

Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Mondjuk a felsorolt négyből kettőnek még egy meccset se volt ideje játszani, Gündo szezon eleje óta van...

És nekik már csapatszintű javulást kéne produkálniuk?!? :)

Lassan, fokozatosan erősödik, szokik össze a csapat...
Elhiszem, hogy ezt valakinek nincs türelme kívárni, de ez van...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 16:20:46

Chino írta:
2023.09.12. 16:09:45
Csak annyit írtam, hogy szerintem mi az edző szerepe a fociban.
Többen írtunk arról szezon végén, hogy talán Pep érdemelné meg leginkább az idei Aranylabdát. Ebből következően én is azok közül a szurkolók közül vagyok, aki fontos jelentőséget tulajdonít az edző szerepének.
Szerintem a lényeg, hogy igenis elvárható lenne egy ilyen kerettel amivel rendelkezünk, nézhetőbb és játékosabb focit produkálni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.12. 16:09:45

Peter írta:
2023.09.12. 14:52:10
Chino írta:
2023.09.12. 13:40:54
Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év,
A pályán látszott, hogy mit akar Arteta csapata akkor is, amikor az eredmények még nem az elképzelésük szerint jöttek. Az Arsenal nem visszarobbant varázsütésre a 3. év után, hanem lépésről lépésre haladt.
Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.
Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Nem követtem hétről-hétre az Arsenalt, szóval lehet van valami igazság abban, hogy folyamatosan fejlődött a játékuk, de az eredményeket tekintve eléggé varázsütésre robbantak vissza. Az azelőtti három évben rendszeres a 6-8. helyen tanyáztak, nemzetközi szinten még az EL-ben sem sikerült maradandót alkotniuk, pedig nem Bayernekkel találkoztak. De négy év alatt azért eltapsoltak kb. 600 milliót, szóval mindenképpen mutatniuk kellett valamit, idén is elment közel 250 millió. Kicsit csodálkoztam is hogy hagyják ennyi ideig Artetát. És nem úgy haladtak ott mint itt, hogy egyszerre kicsérlődött az egész csapat, hanem 3-4 év alatt 1-2-3 ember érkezett a kezdőbe és ment el onnan. Nálunk ilyen lehetőségek nem nagyon álltak rendelkezésre és ha egy bajnoki második helynél rosszabbat megyünk már vészharangok vannak.
Nagyon kellenek azok az eredmények és hiába vittünk el tavaly is két címet a Madrid elől, nyertünk bajnokságot, amire rég nem volt példa, ráadásul utcahosszal, kudarcnak élik meg. (legalábbis itt, kint máshogy látszik)
De hatalmas különbség, hogy a két liga nagyon különbözik, ami a játékot, játékfelfogást illeti.

Akiket írtál pedig kb. Lewáról lehet mondani, hogy dolgozott vele. Felix kapott 10 percet, Cancelo 30-at, gyakorlatilag épp hogy beestek az öltözőbe, Gündoganról sem lehet még komoly tapasztalatot leszűrni, bár úgy 6tűnik jól érzi magát a pályán. Ami pedig az egyik legfontosabb, hogy még egyszer sem láttunk egy "gálacsapat" közeli tizenegyet a pályán vagy éppen az új szerzeményeket a pályán. Cancelo sok mindent meghatározhat, lehet, hogy Felixnek is sikerül megtalálni rendesen a helyét és simán kezdő lesz.
Ezekhez mind idő kell és közben pedig eredmények. Nem FM, hogy veszek 11 játékost, feldobom őket a pályára, aztán minden happy.
És ez most nem feltétlen Xavi személyének szól, hanem mint edzőnek. Akár Klopp, akár ten Hag, akárki lenne.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 15:55:13

Cseri írta:
2023.09.12. 15:48:57
Barcelona bajnokságot nyert, Arteta mit is? Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
Játékról beszéltünk, de büszkék is lehetünk a tavalyi bajnoki címre, ezt senki sem vitatja.

Arteta személyét nem én hoztam fel, csak reagáltam rá.
Az előzmények között az eredeti komment, sem Klopp, sem Arteta nem szerepel benne.

Ha ilyenekre figyelve van a fórumon, akkor kevésbé csúsznak el vagy éppen csúsznak össze olyan témák, amiknek semmi köze egymáshoz.

A magam nevében tudok csak reagálni, de tőlem eddig egy szóval nem olvastál új szereplő iránti vágyról, ami a kispadot illeti, mert nem is írtam ilyet.
Az pedig, hogy esetleg mit vár(na), mit várhatna el tőle egy szurkoló, azt hagy döntse már el szerintem ki-ki önmaga.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.12. 16:10:25-kor.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.12. 15:48:57

Peter írta:
2023.09.12. 14:52:10
Chino írta:
2023.09.12. 13:40:54
Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év,
A pályán látszott, hogy mit akar Arteta csapata akkor is, amikor az eredmények még nem az elképzelésük szerint jöttek. Az Arsenal nem visszarobbant varázsütésre a 3. év után, hanem lépésről lépésre haladt.
Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.
Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Barcelona bajnokságot nyert, Arteta mit is? Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 14:52:10

Chino írta:
2023.09.12. 13:40:54
Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év,
A pályán látszott, hogy mit akar Arteta csapata akkor is, amikor az eredmények még nem az elképzelésük szerint jöttek. Az Arsenal nem visszarobbant varázsütésre a 3. év után, hanem lépésről lépésre haladt.
Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.
Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.12. 13:40:54

Peter írta:
2023.09.12. 13:07:56
A labdarúgás csapatsport, ahol az edző a karmester.
Lehet a pályán bármilyen világválogatott vagy Ajax kettő, az edző munkája, keze nyoma a pályán láthatóvá válik.
Elég jó példa szerintem az Argentín válogatott, amelyik bármelyik korábbi VB-n a játékosok egyéni minőségét tekintve magasabban jegyzett játékosokkal összeállított csapattal nem jártak be sikeres utat, majd egy egyénileg kevésbé minőséginek vélt játékosokból összeállított csapattal célba ért.
A csapat, az öltöző az edző alkotóműhelye.

Gündogan vitte a hátán a Cityt? És a német válogatott?
Mitől lennénk mi jobbak ha itt lenne Rodri, Bernardo Silva, Gündogan, De Bruyne?
Pep csettintett és mindegyik játékos extraklasszissá változott?
Kulcs a karmester, azaz fociban az edző.

Lucho óta milyen szakmai stábok kezeiben volt a karmesteri pálca? Költői kérdés csupán, hiszen a pálya minősítette valamennyi munkáját.

Xavi munkáját is a pálya minősíti (és véletlenül sem Bernardo Silva jelenléte vagy hiánya).
Azérrt én nem mondanám, hogy ennyire az edző kezében lennének a dolgok. Ott van ten Hag, aki megkapta a MU-t egy közel top5-ös kerettel, bevásároltak még 250 millióért neki, de túl sok változás nem történt. Ahogy a Pool is elég rapszodikus már évek óta Klopp alatt. Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év, meg 250-300 millió euro, hogy valamit fel tudjon mutatni.
Xavi egy olyan csapatot vett át, ami nem csak számára volt új, hanem alapjaiból kellett felépíteni, még a játékosok sem ismerik, ismerték egymást, rengeteg lyukas poszttal, azok a meghatározó játékosok, akik korábban vitték a szekeret kiöregedtek. Plusz megszűnt a Messi-faktor ami ezelőtt legalább 10 évig meghatározta a csapatot.
Szerintem ez a tiki-taka közel sincs annyira erőltetve, mint az itt közszájon forog. Sajnos főleg a spanyol labdarúgáson látszik, hogy a kis/középcsapatok abszolút odáig jutottak, hogy felhúznak két falat a tizenhatos elé. ami nem csak minket kényszerít szenvedésre. A Realnak is ugyanúgy meggyűlik vele a baja. Átlövések megakadnak a falba, kontrázni lehetetlen, hiába próbáljuk "kicsologatni őket, max. 1-2 ember jön ki zavarni. Nem az összes csapatnál ez a jellemző, de nagy százalékban igen. Ha pedig valahogy találnak egy gólt,még nagyobb a gáz.
Angliában pl. pont nem ez látszik, a kisebb csapatok is fel szokták vállalni a játékot és nem csinálnak egy bunkert.
Szerintem Kloppal sem lennénk semmivel előrébb egyelőre. A kezdőcsapatból 2-3 ember maradt aki már legalább 3-4 éve itt játszik. Ezt még össze kell rakni, és erre gyakorlatilag eddig volt egy éve.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 13:07:56

A labdarúgás csapatsport, ahol az edző a karmester.
Lehet a pályán bármilyen világválogatott vagy Ajax kettő, az edző munkája, keze nyoma a pályán láthatóvá válik.
Egy nem rossz példa szerintem az egész Messi korszakot keretbe foglaló Argentín válogatott. Bármelyik korábbi VB-n a játékosok egyéni minőségét tekintve magasabban jegyzett játékosokkal összeállított csapattal nem jártak be sikeres utat, majd egy egyénileg kevésbé minőséginek vélt játékosokból összeállított csapattal célba ért.
A csapat, az öltöző az edző alkotóműhelye.

Gündogan vitte a hátán a Cityt? És a német válogatott?
Mitől lennénk mi jobbak ha itt lenne Rodri, Bernardo Silva, De Bruyne?
Pep csettint és mindegyik játékos extraklasszissá változik? A nevezett játékosok kitalálják önmaguktól, hogy most mit és hogyan fogunk játszani?
Kulcs a karmester, azaz fociban az edző.

Lucho óta milyen szakmai stábok kezeiben volt a karmesteri pálca? Költői kérdés csupán, hiszen a pálya minősítette valamennyi munkáját.

Xavi munkáját is a pálya minősíti (és véletlenül sem például Bernardo Silva vagy bárki más jelenléte vagy hiánya).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.12. 13:40:59-kor.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.12. 10:53:11

bence0330 írta:
2023.09.12. 09:46:59
A hátország témában szerintem már off a téma, áthoznám.

Én kb mindenkivel egyetértek ott lejjebb különböző témákban, lassúak, tötymörgősek, bátortalanok vagyunk, nincsenek átlövéseink, stb.
Viszont én nem azt látom, hogy Xavi régi Pep féle tiki-takázni akarna. Szerintem sokkal direktebb játékot akar ő játszatni, csak nem megy jelenleg. 4 kp-s felállás első pár meccse óta meg pláne nem, több okból is kifolyólag (kevés támadó, abból is Lewy statikus, Gavi játékgyorsító erénye teljesen megszűnt így, stb...).

Ezt én abból következtetem, amit a nem 11 emberrel védekező kiscsapatok ellen játszunk. Merthogy az ilyenek ellen a Reál is csak körbepasszolgatni tud, de még egy Pool is. Más kérdés, hogy milyen minőségben, meg milyen ritmusváltásokkal, én most csak az alap stílusról beszélek. De ilyen MU-BM-Reál-Villarreál féle csapatok ellen rendre nem tötymörgünk, és annyira nem is a sokpasszra törekszünk szerintem, max ha már vezetünk akár több góllal. Sokszor egyenesen kontrázunk ilyen csapatok ellen.
Plusz amikor még ideillőbb játékosaink voltak itt Xavi első fél évében (és nem küldtük el mind :D ), akkor sem lassú tikitakáztunk nagyobb előnyig, elég direkt focival hengereltünk.

Canceloban azért bízom nagyon, mert Pepnél pont azt játszotta, mint amit Alves Xavi alatt. Szélsővédő, de inkább plusz egy pivotnak lép be közben. Szerintem ez lehet a kulcs, hogy visszatérjünk a 3 támadós felálláshoz esetleg, plusz ez volt az a taktikai húzás, amivel a legjobban szerepeltünk, és azóta sem csináltuk egy percig sem.
Fúú. Engem meg fogtok kövezni. :)
https://www.google.com/amp/s/www.sports ... -explained
Xavi taktikája az Al Sadd-ban
343, 4231
Kiemelnèm: labdabirtoklás, magasan feltolt csapatvèdekezès, magasan labdaszerzès, türelem, labdabirtoklás, számbeli fölèny kialakítása a kp-n, labdabirtoklás, labdabirtoklás, mèg sokszor.

Xavi átvett egy csapatot ősszel, ahol a játèkosállomány minősègileg hagyott kivetnivalót, 532, 433-as rendszerre kialakítva, ahol a vèdelem hiányosságait az elődje a számbeli fölènnyel próbálta kompenzálni. Valamièrt az ősztől (Messi ès Griezmann távozása után) visszaállt a 433-ra, ahol sok esetben a támadó sor számbelileg sem volt meg, Aguero, Dembele, Brathwaite sèrült volt, Depay ès Luuk alkotta a támadó sort, volt mikor Baldeval vagy Desttel kiegèszülve, esetleg Demir kapott perceket.
A kp-n Busquets, De Jong, Pedri, Gavi, Nico, Puig, Fernandes-ből az első 3. A vèdelem meg szóra sem èrdemes :)
Na az akkori edzőnk nyilatkozatában meg is jegyezte, mit várnak ettől a kerettől, tiki takát? Ment is az ívelgetès, a 21/22-es szezonban a Barca szerezte a legtöbb fejesgólt a bajnokságban (volt már valaha erre pèlda?)

Majd èrkezett Xavi+Auba, Ferran, Adama, Alves ès felèpült Dembele, aki 14 gólpasszal zárta a szezont, ès Adamanak ès Ferrannak is volt pár, ahol a taktikánk leszűkült kb. a szèlen meghúzzuk, ès beadjukra 433-ban.

Szerintem azóta lecserèlődött az egèsz keret, ès nagyban tudta Xavi alkalmazni az Al Sadd-ban is használt taktikáját, kiszórva azokat a játèkosokat a keretből, akik nem tudtak alkalmazkodni az elvárásaihoz.

Ez szerintem már Xavi Barcelonája, mèg ha ismètlem, az FFP nagyban korlátozta az elkèpzelèseket, mint Bernardo Silva, Zubimendi megszerzèsènek elmaradása.

Szerk: Recrea, ez a 40 milliós kèrdès :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.12. 10:41:40

Aki szerint a keret minősége miatt játszunk gyengén, lassan az árulja el nekem, hogy gyengébb keretű csapatoknak mégis hogyan sikerül gyorsabban, ötletesebben játszani?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7315
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.12. 09:46:59

A hátország témában szerintem már off a téma, áthoznám.

Én kb mindenkivel egyetértek ott lejjebb különböző témákban, lassúak, tötymörgősek, bátortalanok vagyunk, nincsenek átlövéseink, stb.
Viszont én nem azt látom, hogy Xavi régi Pep féle tiki-takázni akarna. Szerintem sokkal direktebb játékot akar ő játszatni, csak nem megy jelenleg. 4 kp-s felállás első pár meccse óta meg pláne nem, több okból is kifolyólag (kevés támadó, abból is Lewy statikus, Gavi játékgyorsító erénye teljesen megszűnt így, stb...).

Ezt én abból következtetem, amit a nem 11 emberrel védekező kiscsapatok ellen játszunk. Merthogy az ilyenek ellen a Reál is csak körbepasszolgatni tud, de még egy Pool is. Más kérdés, hogy milyen minőségben, meg milyen ritmusváltásokkal, én most csak az alap stílusról beszélek. De ilyen MU-BM-Reál-Villarreál féle csapatok ellen rendre nem tötymörgünk, és annyira nem is a sokpasszra törekszünk szerintem, max ha már vezetünk akár több góllal. Sokszor egyenesen kontrázunk ilyen csapatok ellen.
Plusz amikor még ideillőbb játékosaink voltak itt Xavi első fél évében (és nem küldtük el mind :D ), akkor sem lassú tikitakáztunk nagyobb előnyig, elég direkt focival hengereltünk.

Canceloban azért bízom nagyon, mert Pepnél pont azt játszotta, mint amit Alves Xavi alatt. Szélsővédő, de inkább plusz egy pivotnak lép be közben. Szerintem ez lehet a kulcs, hogy visszatérjünk a 3 támadós felálláshoz esetleg, plusz ez volt az a taktikai húzás, amivel a legjobban szerepeltünk, és azóta sem csináltuk egy percig sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7427
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.06. 12:26:42

fanbarca írta:
2023.09.06. 11:18:38
bencoo32 írta:
2023.09.06. 09:42:07

Romeu-tól én eddig semmi különöset, kiemelkedőt nem láttam. Persze mindenki leírta már előre, ennek ellenére nem vallott szégyent. De szerintem a “gálakezdő” csapatban nincs helye. Nyilván vékony így a közepe, de Jong-al meg Gundogannal. Ezzel a csapattal nem kellene gondot okozzon, főleg a ligában az, hogy 2-3 gólt eltegyen a csapat bárki ellen.
Nem a gólok eltevésével lehet baj.
Hanem a gólok benyelésével.

Az ő posztján nem is kell semmi látványos. Össze kell szedni a labdákat s le kell osztani. Stabilan, kevés hibával.
Viszont nem nagyon lehet kit a helyére tenni. De Jongot hátrébb lehet rakni, de egyedül ő oda nagyon kevés, nem egy tipikus vkp, aki el tudná látni azt a posztot, Gündogant sem lehetne ott "elpazarolni" és a játéka meg is sínylené. Max. egy FDJ-Gündi duó lehetne, de akkor nagyon kiherélnénk a középpályát és ugyanúgy átjáróház lenne. Nem tudtuk, nem volt lehetőség befoltozni azt a lyukat, így is hatalmas variálások kellettek, hogy egyáltalán nevezni tudjunk játékosokat. Ha lett volna sansz hozni mondjuk egy Kimmichet nyilván más lenne a helyzet.
Plusz ő pont egy olyan ember, akit le lehet kapni, átszervezni a csapatot és támadót betenni helyette, ha a helyzet úgy kívánja.

Úgyhogy én nem mondanám, hogy azért játszik, mert Xavi kedvence. Mondjuk én megnézném egy olyan felállásban amiben a kp-n ő a leghátsó ember, mellette FDJ, Pedri, ((Gündogan), Cancelo, Balde hátul pedig Koundé, Chris, Araujo és előre mehetne Felix/Torres (Roque) meg Lewa. Mondjuk nem hiszem, hogy Xavi meghúzna egy ilyet , de ebbe például tökéletesen illene Romeu.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.06. 11:18:38

bencoo32 írta:
2023.09.06. 09:42:07
fanbarca írta:
2023.09.06. 09:06:32
Egyik felállásban sem említitek Romeu-t, akiről amúgy is elég kevés szó esik. Pedig eddig igazán ígéretes.

Nyilván kicsi a minta, de összevetve Busquets és Rodri tavalyi szezonjával, az eddigi 4 meccsen nagyon hasonló számokat hoz. Labdaszerzésekben egyértelműen jobb, progresszivitásban és hosszú indításokban gyengébb.

Szerintem azért is van rá nagy szükség, mert úgy, hogy Baldé meg Cancelo is nagyon progresszív, kell a stabilitás hátul.

Romeu-tól én eddig semmi különöset, kiemelkedőt nem láttam. Persze mindenki leírta már előre, ennek ellenére nem vallott szégyent. De szerintem a “gálakezdő” csapatban nincs helye. Nyilván vékony így a közepe, de Jong-al meg Gundogannal. Ezzel a csapattal nem kellene gondot okozzon, főleg a ligában az, hogy 2-3 gólt eltegyen a csapat bárki ellen.
Nem a gólok eltevésével lehet baj.
Hanem a gólok benyelésével.

Az ő posztján nem is kell semmi látványos. Össze kell szedni a labdákat s le kell osztani. Stabilan, kevés hibával.
més que un club
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.06. 09:42:07

fanbarca írta:
2023.09.06. 09:06:32
Egyik felállásban sem említitek Romeu-t, akiről amúgy is elég kevés szó esik. Pedig eddig igazán ígéretes.

Nyilván kicsi a minta, de összevetve Busquets és Rodri tavalyi szezonjával, az eddigi 4 meccsen nagyon hasonló számokat hoz. Labdaszerzésekben egyértelműen jobb, progresszivitásban és hosszú indításokban gyengébb.

Szerintem azért is van rá nagy szükség, mert úgy, hogy Baldé meg Cancelo is nagyon progresszív, kell a stabilitás hátul.

Romeu-tól én eddig semmi különöset, kiemelkedőt nem láttam. Persze mindenki leírta már előre, ennek ellenére nem vallott szégyent. De szerintem a “gálakezdő” csapatban nincs helye. Nyilván vékony így a közepe, de Jong-al meg Gundogannal. Ezzel a csapattal nem kellene gondot okozzon, főleg a ligában az, hogy 2-3 gólt eltegyen a csapat bárki ellen.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.09.06. 09:06:32

Egyik felállásban sem említitek Romeu-t, akiről amúgy is elég kevés szó esik. Pedig eddig igazán ígéretes.

Nyilván kicsi a minta, de összevetve Busquets és Rodri tavalyi szezonjával, az eddigi 4 meccsen nagyon hasonló számokat hoz. Labdaszerzésekben egyértelműen jobb, progresszivitásban és hosszú indításokban gyengébb.

Szerintem azért is van rá nagy szükség, mert úgy, hogy Baldé meg Cancelo is nagyon progresszív, kell a stabilitás hátul.
més que un club
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.06. 09:00:49

bencoo32 írta:
2023.09.06. 08:38:00
drobika írta:
2023.09.06. 08:27:40

4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Nekem ez sokkal jobban tetszik, már felállásban. Azzal egészíteném ki, hogy Raphinha / Yamal leosztás váltakozása.
Nem tetszik a 3 védős rendszer, nagyon sebezhető szerintem.
Ezzel a felállással tudnánk tehermentesíteni Lewy-t, nem jutna rá két emberfogó.
Küld el Xavinak a kezdőt ! :)
Azért a 3 védős rendszer valójában 5. Támadásban 352. Én azt erőltetném inkább. Aztán a 433/4231 ki minek látja.

Yamalt azért kezeljük a helyén. 16 éves. Ferran és Raphinha megoldaná a jobb oldalt, de persze Yamal is számításba vehető. Tetszik a játéka, de nem kell túlhajtani, láthatjuk Pedri esetében mi lett.

Ha felépülnek a sérültek sztem akkor sem fogjuk ezeket a felállásokat látni sajnos.
Èn meg a 433,532-t váltogatnám. A masszív csapatok ellen menne az utóbbi (Cancelo-Araujo-Kounde-Christensen-Balde). Szerintem elèg nagy problèma, hogy ezt a 4 kp-s, fèloldalas rendszert erőltetjük, ami kiherèli a támadósort + Baldet, cserèbe annyira nem is hatèkony vèdekezèsben, mert kaphatnánk minden meccsen 1-2 gólt. Stegen ugye a szezon legjobb játèkosa lett, a ligánál is.
Mèg talán megèrtenèm, hogy egy Bayern vagy City, Real ellen a labdatartásra, adódó lehetőségek kihasználására (x-re :) ) játszunk, de a kiesès ellen küzdő kis csapatok ellen is? Állandóan?
"Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen"
Persze mostani nyilatkozat alapján Cancelo a kp-n ad majd kreativitást. 262 felállásban?
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.06. 08:38:00

drobika írta:
2023.09.06. 08:27:40

4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Nekem ez sokkal jobban tetszik, már felállásban. Azzal egészíteném ki, hogy Raphinha / Yamal leosztás váltakozása.
Nem tetszik a 3 védős rendszer, nagyon sebezhető szerintem.
Ezzel a felállással tudnánk tehermentesíteni Lewy-t, nem jutna rá két emberfogó.
Küld el Xavinak a kezdőt ! :)
Azért a 3 védős rendszer valójában 5. Támadásban 352. Én azt erőltetném inkább. Aztán a 433/4231 ki minek látja.

Yamalt azért kezeljük a helyén. 16 éves. Ferran és Raphinha megoldaná a jobb oldalt, de persze Yamal is számításba vehető. Tetszik a játéka, de nem kell túlhajtani, láthatjuk Pedri esetében mi lett.

Ha felépülnek a sérültek sztem akkor sem fogjuk ezeket a felállásokat látni sajnos.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.06. 08:27:40

bunga írta:
2023.09.05. 17:54:06
A 4 középpályás mostanra már nulla meglepetés-faktort jelent. Ráadásul ha a 4 egyike nem Pedri, akkor az a támadójátékban jelent eleve szerkezeti problémát. Kár, hogy Xavi leragadt a tavalyi sikernél, noha az is egyre inkább nyögvenyelős volt.
4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Nekem ez sokkal jobban tetszik, már felállásban. Azzal egészíteném ki, hogy Raphinha / Yamal leosztás váltakozása.
Nem tetszik a 3 védős rendszer, nagyon sebezhető szerintem.
Ezzel a felállással tudnánk tehermentesíteni Lewy-t, nem jutna rá két emberfogó.
Küld el Xavinak a kezdőt ! :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.05. 17:54:06

A 4 középpályás mostanra már nulla meglepetés-faktort jelent. Ráadásul ha a 4 egyike nem Pedri, akkor az a támadójátékban jelent eleve szerkezeti problémát. Kár, hogy Xavi leragadt a tavalyi sikernél, noha az is egyre inkább nyögvenyelős volt.
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.09.04. 16:59:01

Ezzel a kerettel egy 352 és egy 4231/433 is szóba jöhet. Persze ha mindenki egészséges. Most vegyük ezt alapul.

352:
TS
Kounde Araujo Christensen
Cancelo de Jong Gundogan Balde
Pedri
Lewandowski Felix

4231/433:
TS
Cancelo Kounde Araujo Balde
Gundogan de Jong
Pedri
Raphinha/Torres Lewandowski Felix

Amíg a sérültek nem gyógyulnak fel, addig ezek a csapatok sosem lépnek pályára (de van egy sanda gyanúm hogy utána sem).
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.04. 16:36:35

Szerintem egyelőre nem is volt miért várni változást a csapat játékában, folytatódott a tavalyi algoritmus.
Különösebben nem is kell foglalkozni az Osasuna meccsel, vélhetően úgyis más lesz ezután a szereposztás.
A két portugál és Gündogan jelenlétével valamit kezdenie kell tudni Xavinak.
Cancelonak adott a helye, hozzájárulhat a fejlődéshez.
Félix helyének megtalálása vagy, hogy hol csinál neki helyet Xavi, az még tartogathat pro és kontra meglepetéseket.
Gündogan esetében bízzunk abban, hogy van ott még tartalék azon felül, amit eddig láttunk tőle.

Jön a válogatott szünet, fix a keret, ha valamikor akkor - reméljük - mostantól majd mást láthatunk.
Válasz küldése