Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.07.14. 15:54:22

ZBarca írta:Szomorú, hogy elmegy, de így legalább kezdődhet a megújulás.
Arra még kíváncsi lennék, hogy mennyit fogunk kapni érte, mert még mindig tud "varázsolni".
1 karton Messi fejecskékkel ellátott La*s chipset :)
+ a barcának kell 2 barimeccset játszania az átvevő féllel , hogy a 9 millás fizetését állja ebben a 2 évben Xavinak :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.14. 15:52:57

Tehát nem számolnak vele!
Így aztán teljesen mindegy, hogy most azonnal vagy az utolsó nap távozik.
Annyit meg megérdemel, hogy addig húzza a dolgot amíg akarja, nyilván minél jobb szerződést akar kötni, mivel ez lesz valószínűleg az utolsó profi szerződése játékosként.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.14. 14:56:06

LG írta:
Alfa írta:Nem tudom , hogy mit sz..kodik elkéne döntenie , hogy megy vagy marad mert ez így senkinek sem jó . Mondja azt , hogy megy és oké megsiratjuk és elbúcsúzunk tőle de döntsön már mert most jelenleg nem tudja senki , hogy számolhatunk vele vagy sem és nem mindegy , hogy +1 vagy -1 emberrel számolnak
Nekem inkább az jön le, hogy nem ő sz..kodik, hanem a vezetőségünk. Xavi már elmondta, hogy ő menne, de Zubiék meg akarják győzni, hogy maradjon.
"Mi a távozásával számolunk. Az ő joga, hogy döntsön a jövőjéről. Ugyan van még két év hátra a kontraktusából, de ha menni akar, mi segítünk neki ebben örömmel."
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.14. 14:55:00

Alfa írta:Nem tudom , hogy mit sz..kodik elkéne döntenie , hogy megy vagy marad mert ez így senkinek sem jó . Mondja azt , hogy megy és oké megsiratjuk és elbúcsúzunk tőle de döntsön már mert most jelenleg nem tudja senki , hogy számolhatunk vele vagy sem és nem mindegy , hogy +1 vagy -1 emberrel számolnak
Nekem inkább az jön le, hogy nem ő sz..kodik, hanem a vezetőségünk. Xavi már elmondta, hogy ő menne, de Zubiék meg akarják győzni, hogy maradjon.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.07.14. 14:48:28

Nem tudom , hogy mit sz..kodik elkéne döntenie , hogy megy vagy marad mert ez így senkinek sem jó . Mondja azt , hogy megy és oké megsiratjuk és elbúcsúzunk tőle de döntsön már mert most jelenleg nem tudja senki , hogy számolhatunk vele vagy sem és nem mindegy , hogy +1 vagy -1 emberrel számolnak
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.25. 20:51:17

Egymás után megnéztem ezeket a videókat egymás után és hát nagyon elszomorodtam :cry: :cry: :cry:
Xavi:http://www.youtube.com/watch?v=jzgm7doa31o
Puyol:http://www.youtube.com/watch?v=HTdfrlhQPKw
Valdés: http://www.youtube.com/watch?v=1JEPSrcWczk
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.25. 16:10:14

Sanama írta:
már régen el kellett volna kezdeni beépíteni xavi mögé/mellé az ember(eke)t, mert így "kapkodva" nem fogják tudni megoldani ezt a szitut.
Igen, kicsit Milan érzésem van. Ott sem nagyon pótolták a 2000-es évek királyait, láthatjuk hol vannak most.
Szerintem bíztak Fabregasban. De, hogy középső és jobbszélső védőt miért nem igazoltunk az elmúlt két, az nagyobb rejtély számomra.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.25. 15:21:02

Tata Martino considered to resign in February. If he would have done it, Barcelona had planned to offer Xavi to become player-coach. [ser]

Nem tudom mennyi idő elvégezni a licensz-tanfolyamot, vagy hogy megy ez, de 5 éven belül szerintem ott lesz ő a kispadon, és nyugi shutter, nem játékosként. :mrgreen:
már régen el kellett volna kezdeni beépíteni xavi mögé/mellé az ember(eke)t, mert így "kapkodva" nem fogják tudni megoldani ezt a szitut.
Igen, kicsit Milan érzésem van. Ott sem nagyon pótolták a 2000-es évek királyait, láthatjuk hol vannak most.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.06.25. 13:43:18

PCsabi írta:
shutterisland írta:egy box2box jellegű játékos kellene, akik sokat futnak, tudnak passzolni, nem falábúak, viszont védekezésben is hasznára vannak a csapatnak.
Ez lehetett volna Song.
De nem egy Barcelonában. Már ha mi nem a 4. helyre pályázunk.
Lassú ide minden tekintetben. Fejben is, testben is.
Rakitic inkább. Én nem figyeltem Sevillában, de a horvát válogatottban nekem tetszett (bár csak három meccsen láttam, ez nem túl sok) közvetlen a védelem előtt játszott, ütközött, becsúszott és jól indította a támadásokat is el, jó érzésem van vele kapcsolatban.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.06.25. 12:53:27

Ez lesz Rakitic. :)
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.06.25. 12:46:16

shutterisland írta:egy box2box jellegű játékos kellene, akik sokat futnak, tudnak passzolni, nem falábúak, viszont védekezésben is hasznára vannak a csapatnak.
Ez lehetett volna Song.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.06.25. 11:26:46

ZBarca írta:Szomorú, hogy elmegy, de így legalább kezdődhet a megújulás.
Arra még kíváncsi lennék, hogy mennyit fogunk kapni érte, mert még mindig tud "varázsolni".
0, azaz 0 eurót, sőt a Sport pár napja arról cikkezett, hogy még mi fizetünk 4 milliót Xavinak...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.06.25. 11:24:13

Szomorú, hogy elmegy, de így legalább kezdődhet a megújulás.
Arra még kíváncsi lennék, hogy mennyit fogunk kapni érte, mert még mindig tud "varázsolni".
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.06.25. 10:18:59

Bob_Marley írta:Nekem nagyon fáj, hogy elmegy, egyáltalán nem érzem úgy, hogy ne tudna még most is segíteni.
elég, ha ő így érzi. sajnos.

és tuti, h nem fogják tudni pótolni. legalábbis most azonnal biztos, h nem.
azt az önmagától kicsit elbillent félbrazil gyereket kellett volna helyretenni és megtartani, talán ő jelenthetett volna vmilyen valódi alternatívát xavi mellett, de az a hajó már elment...
most ebbe az ezer éve fennálló rendszerbe hoznak vkit? kit? vagy ha radikálisan akarnak változtatni az eddigieken, akkor ki az a 6-8 új ember, akikkel ezt meg akarják oldani?

már régen el kellett volna kezdeni beépíteni xavi mögé/mellé az ember(eke)t, mert így "kapkodva" nem fogják tudni megoldani ezt a szitut.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19551
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.25. 09:40:00

Nekem nagyon fáj, hogy elmegy, egyáltalán nem érzem úgy, hogy ne tudna még most is segíteni.

A nagy taktikai változásokhoz meg annyit részemről, hogy több mint 20 éve nézem a csapatot, 433-t tanul mindenki az akadémián is, ez volt, ez is lesz. Lehet hozni boldog-boldogtalant, ebbe a rendszerbe beilleszthető emberek kellenek, mert 1-1 játékosért nem fog lecserélődni az egész csapat. Ezért lesz a jövőben is Neymarnak, Alexisnek is az a feladata ami eddig volt, s Messit se fogja senki tologatni. Még a legrosszabb formájában is lő 40-50 gólt egy szezonban, nagyon de nagyon kevés játékost tudnék mondani (ráadásul garancia nélkül), aki tudná hozni ezt a gólszintet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.06.25. 09:20:10

Nah ezzel a távozással kezdődhet az igazi megújulás!
Köszönjük amit a csapatért tettél, és azt is, hogy tudod mikor elég!

Nem nézek Bayern meccseket, Kroosról írhatna valaki. Annyit tudok h nem ügyetlen, sokat robotol és egész jól lő.
A Fifa egy szégyen
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.25. 00:47:37

egy box2box jellegű játékos kellene, kreatív arcból van elég.
rakitic,iniesta,rafinha,roberto és még busquets is ide vehető.
viszont egy vidal-pogba-sissoko-yaya-schweini szerű fazon elférne, akik sokat futnak, tudnak passzolni, nem falábúak, viszont védekezésben is hasznára vannak a csapatnak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.06.25. 00:34:43

Távozik, gyakorlatilag hivatalos. Fura lesz nélküle a csapat. Kíváncsi vagyok, kit veszünk a helyére. Koke/Pogba/Kroos hármasból jöhetne valaki.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.24. 18:46:49

összetett a probléma, van, akiknél a jóllakottság (pl xavi vagy messi) a baj, van, ahol a motiváció megvan, de a taktika nem fekszik nekik (neymar vagy éppen alexis), szóval szerintem ez komplex téma.
önmagában a keret frissítése és a motiváltabb hozzáállás is sokat lendítene a csapaton, de igazán komoly, bl-re ismét esélyes csapat akkor leszünk, ha a megfelelő és megfelelően motivált játékosanyag mellett taktikailag is tudunk újítani.

de szerintem a lényeg az (és ebben egyetértünk szerintem), hogy ha a motivációs és keretfrissítő szempontot vesszük figyelembe, ha pedig a taktikai változáshoz (lendületesebb, gólratörőbb, attraktívabb felfogás, egész pályás letámadás, stb.) szükséges szempontokat nézzük, a konklúzió ugyanaz, xavinak nincs helye a jövő barcelonájának kezdőcsapatában.

ez a másodedző téma más kérdés, azt mondom, lehet én értettem félre, én csak azzal nem értek egyet, hogy jövőre már ő legyen enrique segédje.
később felőlem simán lehet másodedző, mint írtam, szerezzen egy kis tapasztalatot, mint edző, és mire visszajön, már a megújult csapatnál kezdje meg a munkát, ne a reformkort kezdjük meg vele.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.24. 17:33:25

egyrészt muszáj valamivel gyorsabb, lendületesebb, direktebb focit játszani, mert ez már néha olyan, mint a kézilabda, csak adogatjuk körbe a sáncot, és ennyi.
És szerinted ezen hogy lehet változtatni?
1. felállsz 4-2-3-1be vagy akárhogy
2. megfelelően motiválod a játékosokat, és rendbe teszed őket fejben
Nagyon jól hangzik ez papírom, hogy formációváltás, gyorsabb, direktebb foci,stb.
De azért remélem nem gondolod, hogy az idei csapat úgy volt felküldve, hogy adogassátok körbe..!? Ez már csak egy következmény, amit a nem megfelelő motiváltság, és a koncentráció hiánya okoz.

Nyilván kell 1-2 kisebb taktika változtatás, néhány begyakorolt figura, amit elő lehet húzni, ha nagyon nem megy, gondolok itt távoli lövésekre, vagy tolódásra :mrgreen: , de nem ezzel van a legnagyobb probléma, szerintem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.24. 16:18:05

Xavi köztudottan készül az edzői pályára, biztos vagyok benne, hogy egyszer ott is fogjuk látni pár év múlva.
akkor lehet félreértettem, én azt hittem, hogy arról van szó, hogy már a következő szezonban ő legyen LE segítője.
ezt érzem feleslegesnek.
az, hogy majd később visszatér a stábba, miután meglesznek a papírjai, edzői rutint szerez, azzal nincs gond.

Kiegészítőként pedig inkább elnézném még az öreget, mint Sergi Robertot, mert amit Xavi még 50 évesen is tudni fog a labdával, azt SR majd fénykorában (ha lesz ilyen) sem fogja megközelíteni.
ez igaz, de elég szomorú, ha ez a két alternatívánk van.
vagy a már kiöregedő, igazából már a dubai levezetést és edzői karriert tervező xavi vagy pedig a se színe, se szaga roberto.

simán lehetne most egy ilyen, ha máshogy alakulnak a dolgok :
song,busquets,iniesta,rakitic,cesc,thiago,rafinha....
a fejünk se fájna, lenne rutin, lenne fiatalság, lenne ész, lenne lendület.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.24. 16:03:29

shutterisland írta:akkor már inkább puyol, ő sokkal jobb motivátornak tűnik.
szerintem tök felesleges, mindenki jobban jár, ha elmegy focizni még az arabokhoz pár levezető évre.
A két játékos jövőjével kapcsolatban már világos nyilatkozatok láttak napvilágot részükről régebben is.

Puyol egyértelműen leszögezte, nem érdekli a kispad, sem az edzői munka.
Ettől persze szabadidejében odaülhetne kiabálni/csúnyán nézni, de szakmailag semmi haszna.

Xavi köztudottan készül az edzői pályára, biztos vagyok benne, hogy egyszer ott is fogjuk látni pár év múlva.

Kiegészítőként pedig inkább elnézném még az öreget, mint Sergi Robertot, mert amit Xavi még 50 évesen is tudni fog a labdával, azt SR majd fénykorában (ha lesz ilyen) sem fogja megközelíteni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.24. 15:53:53

Xavi ne üljön a kispadon sem, ez mekkora! Mit tudna ártani akár másodedzőként a csapatnak?
Egy Roura leülhetett, az nem volt gond?
ártani én sem ártanék, de nem hiszem, hogy adna pluszt.
akkor már inkább puyol, ő sokkal jobb motivátornak tűnik.
ja, és roura is gond volt, nem hiszem, hogy sokan örültünk neki, mikor ő ült ott vagy vezette néha a csapatot. :)

szerintem tök felesleges, mindenki jobban jár, ha elmegy focizni még az arabokhoz pár levezető évre.

Nem tudom Te/Ti mit gondoltok ezek mögé a dolgok mögé, meg a taktika változtatások alatt mit akartok.
Énnem úgy látom, hogy a 4-3-3 labdajáratásos taktika a baj itt. Hanem a játékosok fásultsága, és kényelmessége. Azt meg nem a taktika okozza, hanem a hozzáállás.
Lehet itt 5-4-1es formáció is, akkor sem lennénk beljebb, vagy ívelgethetnénk, akkor is unott lenne a játékosok hozáállása.
Csak 1-2 példa. Attól, hogy más a taktika, Messi nem fog nagyobb kedvvel játszani, vagy Pique nem fog jobban koncentrálni, és stb.
valóban a motiváció és jóllakottság is fontos tényező a mostani helyzet kialakulásában, de a taktika is legalább ennyire.

pár gondolat.

egyrészt muszáj valamivel gyorsabb, lendületesebb, direktebb focit játszani, mert ez már néha olyan, mint a kézilabda, csak adogatjuk körbe a sáncot, és ennyi.
annyira lassan, enerváltan, kényelmesen focizgatunk, hogy alig van tempó a támadásainkban, jó, hogy le tudják reagálni az ellenfél védői, ki tudnak váltani, odaér a segítség, stb.

a két szélsőnk, neymar és alexis rendre megmutatja a válogatottban, vagy megmutatták korábbi csapataikban, hogy mennyivel jobban tudnak érvényesülni, ha kötetlenebb szerepkörben vannak, direktebb, attraktívabb a felfogás, nem pedig a vonal mellé vannak száműzve egy lendületet nélkülöző játékban.

a védelmünk nem csak azért gyenge, mert személyi gondok vannak, hanem azért is, mert túl sokszor ragadnak fenn a szélsőhátvédek, és azért, mert nagyon szétkontrázható a csapat, ugyanis a középpályánk már nem védekezik elég jól.

az egész pályás letámadást is csak nyomokban láttuk, lehet, hogy statisztikailag, futómennyiségben úgy tűnik, mintha ez jól menne, de gyakorlatban láthatjuk, hogy ez is hiányzik a csapatból.

egyébként pedig mindegy, hogy egy direktebb, gyorsabb támadófoci miatt, vagy a jóllakottság miatt, így is úgy is távoznia kellene szerintem xavinak.
hozzáteszem ISMÉT, hogy tőlem elférne kiegészítőembernek, de akkor nem fogunk venni sekit, ha marad, így xavi-iniesta-rakitic-rafinha-roberto lesz a két kreatív kp posztra, tehát megint marha sokat fog játszani.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3927
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.06.24. 15:28:15

Sanama írta:Nem tudom Te/Ti mit gondoltok ezek mögé a dolgok mögé, meg a taktika változtatások alatt mit akartok.
Énnem úgy látom, hogy a 4-3-3 labdajáratásos taktika a baj itt. Hanem a játékosok fásultsága, és kényelmessége. Azt meg nem a taktika okozza, hanem a hozzáállás.
Lehet itt 5-4-1es formáció is, akkor sem lennénk beljebb, vagy ívelgethetnénk, akkor is unott lenne a játékosok hozáállása.
Csak 1-2 példa. Attól, hogy más a taktika, Messi nem fog nagyobb kedvvel játszani, vagy Pique nem fog jobban koncentrálni, és stb.
Már napok óta olvasgatom a hatalmas szakmai meglátásra valló szerkezeti ötleteket, mit kivel, hogyan kellene játszani, szinte mind tuti ötletként van kivitelezve.
A fent idézet pár sor szerintem tökéletesen fedi a valóságot. Hiába lesznek szerkezeti formációk, ha a játékos, aki agyonnyerte magát csak néha-néha küzd. amennyiben sikeres a meccs, pacsizunk, mint a régi szép időkben, ha nem úgy is jó, mert ott figyel a vitrinben minden, amit el lehet érni a fociban.

A jóllakottság és motiválatlanság az egésznek a legnagyobb baja. ennyiből jó, ha a keret felfrissül alaposan. A francot érdekli magam részéről, hogy nem nyerünk kupákat, de azt szeretném látni, hogy a pályán a fizetéséért megfeszüljön minden játékos és a sikeréhségnél nem kell nagyobb motiváció. Lehet valakinek 120 alkalommal emelni a fizetését, ha egyszerűen nincs ami inspirálja. Több pénztől senki nem focizik nagyobb kedvvel és jobban.

Xavi ne üljön a kispadon sem, ez mekkora! Mit tudna ártani akár másodedzőként a csapatnak?
Egy Roura leülhetett, az nem volt gond?
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.06.24. 15:03:33

shutterisland írta:
Eddig nem az volt a baj Xavival hogy lassu es korulmenyes ?
Most mar az is baj lenne, ha edzoi stabban lenne. :D Ez egyre jobb.
kapna egy esélyt a csapat a váltásra azzal, hogy távozik a keretből, erre leül a padra, hogy onnan legyen (még nagyobb) beleszólása a taktikába.
teljesen feleslegesnek érzem, ő már sehonnan nem tud pluszt adni ennek a csapatnak, maximum fékezni.

ha nem változtatunk a taktikán, egy jó ideig semmit nem fogunk nyerni.
Nem tudom Te/Ti mit gondoltok ezek mögé a dolgok mögé, meg a taktika változtatások alatt mit akartok.
Énnem úgy látom, hogy a 4-3-3 labdajáratásos taktika a baj itt. Hanem a játékosok fásultsága, és kényelmessége. Azt meg nem a taktika okozza, hanem a hozzáállás.
Lehet itt 5-4-1es formáció is, akkor sem lennénk beljebb, vagy ívelgethetnénk, akkor is unott lenne a játékosok hozáállása.
Csak 1-2 példa. Attól, hogy más a taktika, Messi nem fog nagyobb kedvvel játszani, vagy Pique nem fog jobban koncentrálni, és stb.
Válasz küldése