Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.13. 15:12:55

drobika írta:
2023.09.13. 13:14:02
bence0330 írta:
2023.09.13. 10:50:29
Azért ez nem olyan egyszerű. Már csak az is bizonyíték erre, hogy még a Reál is körbeadogatósdit játszik ilyen Getafék ellen, pedig ott aztán Ancelottival és erre alkalmas középpályával bennük van a magas szintű kontra, de egyszerűen nem kapnak rá lehetőséget. Ilyen a La Liga kiscsapatok világa. Nyilván nem mindé, de a Celta, Sociedad, Villarrealok ellen mi is kontrákból szereztünk sok gólt az elmúlt másfél évben.
Ja, csak épp ott adu a távoli átlövés, Kroos, Modric pl. illetve szélvészgyors szélső egy-egyezés Vinivel.
Nálunk alapból ez a labdabirtoklós 1000 passzos játék a preferált a direkt foci helyett legyen akárki is az ellenfél. Amíg nálunk a labda, addíg nincs másnál jelige. Hogy aztán ezzel oda minden lendület az más kérdés.
Továbbra is fenntartom, hogy nem más nem követendő példáját kell felhozni mentségként, hanem a más csapatok pozitívumait beemelni.
Otthon ellötyöghetünk így, de máshol nem.
Ők sem lőnek többet/kevesebbet, mint mi, csak ezek nagy része elakad a falban. Romeu is rátölti a kapura meccsenként legalább kétszer, ahogy Gündögan is lövöldözött, de hogy kaput találjon elég nehéz, mivel messziről kell ezeket és ott a kapus is. Ledesma is sok ilyet fogott meg. A 16-os előteréből kiscssapatok ellen borzasztó nehéz.
De ez a "tötymörgés/tilitolizás" is kicsit megtévesztő, mert ezekből jönnek a hirtelen ritmusváltások, védők mögé betett labdák, amiből a legtöbb helyzet van, (Pedri gólja, Lewa, Romeu ziccerei, De Jong gólja is hasonló volt, csak így fejből néhány) csak ehhez egy összeszokott csapat kell. "Ismerni" kell egymást, ki, mikor, milyen ütemben indul, összeszokottság kell, nem véletlenül futunk annyiszor lesre, mint például Lewa-Fati elvett góljánál.

Amikor a Villarreal felvállalta a nyíltsisakos játékos nem véletlenül lett olyan az a meccs amilyen. Ott voltak kontrák, átlövések, lendület, a pech inkább az volt, hogy egy SR-Koundé-EG/Chris-Alonso védősorral kellet kiállni, ami kb. garantálta a 2-3 bekapott gólt.
De a Cadíz ellen is, ahogy futniuk kellett az eredmény után és nem lehetett csak sündisznózni gördülékenyen folytak a támadások.

Ha egy kicsit összeszokik a banda szerintem sokat fog változni a játék is, plusz ott van Cancelo aki nagyban meghatározhatja a játék képét.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.13. 13:55:12

gránit írta:
2023.09.13. 13:31:35
recrea írta:
2023.09.13. 10:47:40
A játékosok piaci értéke (TM szerint 9. a klub, de ez lehet a klubérték, játékosok értékében még előrébb vagyunk) és fizetése (szerintem top 3) alapján nagyon is erős. A válogatottban játszók számában is az első 5-10 csapatban vagyunk a top ligák között, "nevek" alapján szintén, hype alapján meg pláne, golden boyok, csodatehetségek...
A jétékosok fizetése nem sokat jelent. Attól, hogy egy játékost túlfizetnek, még nem lesz jobb futballista. A hype-pal pláne nem sokra megyünk, golden boy címekkel szintén. Top 16-nak szerintem is meg kellene lennie, a többit meglátjuk.
Szerintem Alba nagyon hiányozni fog, ő még tudott volna hozzátenni, és vele meg is lenne a védelem. Amúgy anyagi helyzetünkhöz képest jó csapatunk van.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.13. 13:31:35

recrea írta:
2023.09.13. 10:47:40
A játékosok piaci értéke (TM szerint 9. a klub, de ez lehet a klubérték, játékosok értékében még előrébb vagyunk) és fizetése (szerintem top 3) alapján nagyon is erős. A válogatottban játszók számában is az első 5-10 csapatban vagyunk a top ligák között, "nevek" alapján szintén, hype alapján meg pláne, golden boyok, csodatehetségek...
A jétékosok fizetése nem sokat jelent. Attól, hogy egy játékost túlfizetnek, még nem lesz jobb futballista. A hype-pal pláne nem sokra megyünk, golden boy címekkel szintén. Top 16-nak szerintem is meg kellene lennie, a többit meglátjuk.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.13. 13:24:46

Kíváncsi vagyok a szombati kezdőre. Lehet kènyszerből 3 támadóval állunk ki?
Gündogan hátsèrülès, elvileg nem komoly. Fermin eltiltott, a B-ben kiállították, Pedri sèrült. A hírek szerint Christensen opció lehet vkp-kènt, de ő sem 100%-os, kihagyta az első válogatott meccset az edzővel megegyezve. Felkèszül Roberto? :)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.13. 13:14:02

bence0330 írta:
2023.09.13. 10:50:29
Azért ez nem olyan egyszerű. Már csak az is bizonyíték erre, hogy még a Reál is körbeadogatósdit játszik ilyen Getafék ellen, pedig ott aztán Ancelottival és erre alkalmas középpályával bennük van a magas szintű kontra, de egyszerűen nem kapnak rá lehetőséget. Ilyen a La Liga kiscsapatok világa. Nyilván nem mindé, de a Celta, Sociedad, Villarrealok ellen mi is kontrákból szereztünk sok gólt az elmúlt másfél évben.
Ja, csak épp ott adu a távoli átlövés, Kroos, Modric pl. illetve szélvészgyors szélső egy-egyezés Vinivel.
Nálunk alapból ez a labdabirtoklós 1000 passzos játék a preferált a direkt foci helyett legyen akárki is az ellenfél. Amíg nálunk a labda, addíg nincs másnál jelige. Hogy aztán ezzel oda minden lendület az más kérdés.
Továbbra is fenntartom, hogy nem más nem követendő példáját kell felhozni mentségként, hanem a más csapatok pozitívumait beemelni.
Otthon ellötyöghetünk így, de máshol nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.13. 10:50:29

Azért ez nem olyan egyszerű. Már csak az is bizonyíték erre, hogy még a Reál is körbeadogatósdit játszik ilyen Getafék ellen, pedig ott aztán Ancelottival és erre alkalmas középpályával bennük van a magas szintű kontra, de egyszerűen nem kapnak rá lehetőséget. Ilyen a La Liga kiscsapatok világa. Nyilván nem mindé, de a Celta, Sociedad, Villarrealok ellen mi is kontrákból szereztünk sok gólt az elmúlt másfél évben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.13. 10:47:40

Peter írta:
2023.09.12. 22:30:57
gránit írta:
2023.09.12. 18:44:50
Ritkán kerülünk olyan helyzetbe, hogy kontrázhassunk.
Nekem nagyon tetszett az öreg Luis van Gaal nyilatkozata valamelyik (talán az amcsik ellen?, de lényegtelen ez) VB meccs után, amikor kontra jellegű két gólt szereztek.
Valami olyasmit nyilatkozott a meccs után, hogy ugyan a taktikai felkészülés része volt a kezdeményezés tudatos átengedése, majd gyors kontrával válaszolni, de ennek ellenére neki akkor tetszett volna igazán a csapata játéka és akkor lesz jó a holland válogatott, ha végig dominálnak és ennek köszönhetően győznek.
Hozzátette, hogy a győzelem ellenére nem volt elégedett a játékkal és ennek hangot is adott az öltözőben.
Nekem abban a meccsben éppen az tetszett, hogy látszott a tudatos visszahúzódás és a gyors kontrára váró megfelelő alkalom azonnali megragadása.
Nyilván az öreg maximalista, de ez a kezdeményezés átengedése nem azt jelentette a pályán, hogy sündisznóként, buszt betolva védekeztek, hanem csak hagyták az ellent labdázgatni, félpályától mélyebbre engedve hagyták őket próbálkozni, a labdavesztésükre pedig azonnal reagálni.
Egyébként egy ilyen "felkészült, tudatos" kezdeményezés átengedésre ritmusváltással és gyors letámadással is lehet reagálni, kikényszeríthető a labdavesztés, ami után a kontra lehetősége is megnyílik.
Én évek óta ezt ugatom, egyébként LE alatt sokszor kontráztunk, hogy tudatosan-e vagy sem, az más kérdés, azt a focit összehasonlítani is sértés a mostanival, nem is fair mondjuk, top világklasszisok voltak abban a csapatban.
gránit írta:
2023.09.12. 21:33:50
recrea írta:
2023.09.12. 10:41:40
Aki szerint a keret minősége miatt játszunk gyengén, lassan az árulja el nekem, hogy gyengébb keretű csapatoknak mégis hogyan sikerül gyorsabban, ötletesebben játszani?
Talán úgy, hogy a keretünk mégsem olyan erős, mint amilyennek mi gondoljuk.
A játékosok piaci értéke (TM szerint 9. a klub, de ez lehet a klubérték, játékosok értékében még előrébb vagyunk) és fizetése (szerintem top 3) alapján nagyon is erős. A válogatottban játszók számában is az első 5-10 csapatban vagyunk a top ligák között, "nevek" alapján szintén, hype alapján meg pláne, golden boyok, csodatehetségek...
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.09.13. 09:20:52

Én személyszerint azt vallom, hogy a csapat az egy nagyon szoros közösség. Meg kell lennie a dinamikának a játékosok és egymás között nem csak játékban de mentálisan és legfőképpen inteligenciában. Nem akarok neveket mondani, hogy szerintem ki túl buta a csapatban mert szerintem mindenki látott már reakciokat nyilatkozatokat. Az, hogy ez működjön az a sportigazgato és elsősorban az edző dolga. Attól félek, hogy Xavi erre alkalmatlan (ellenben pl Peppel aki azonnal kivágta a buli király Ronaldinhoz miközbe játékban még bőven ott volt). Azt látom, hogy forró fejü inpulziv a viselkedése ami miatt nem tudnak a játékosaink higgadt fejben is összeállt játékot játszani. Szerintem ezért van az, hogy sokan iszonyatosan leeresztenek miután idejöttek. Ferran terapeutához fordult (megjegyzem helyesen és sikeresen) mert a tapasztalt klubb legenda a szinten tapasztalt klubb legenda Lewabol is egy csapkodo önző görcsöt csinált.
Ez tényleg csak a privát meglátásom de az igaz, hogy minden fejben dől el.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1806
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.13. 04:58:38

Sinya22 írta:
2023.09.12. 19:20:41

Ez megint milyen összehasonlítás? A Pl-ben a top 8-ba alig lehet lassan bekerülni, mi meg akkor is a top 3-ban végzünk, ha 11 helyett 9 játékossal állunk ki, annyira nevetségesen gyenge a bajnokság a 4. helytől lefelé, és ezt mindenkit tudja :D

Attól meg nem kell félni, hogy akár Klopp, akár más leül Xavi után, jön majd a következő Setien, akinek a vérében van a tiki-taka. Ez az elmúlt 10 évben is fontosabb volt az eredményeknél, és gondolom a következő 10-ben is fontosabb lesz.
Szólj a modiknak tiltsanak ki :) A 'senalt nem én hoztam fel,nem összehasonlítottam,hanem kérdeztem. Hiányoltad az összehasonlítást. :) Érdekes,hogy a hullagyenge ligát mégsem dominálja egyik csapat sem, szemben a kőkemény pl-lel,az elmúlt 5 évben 4x nyert a city,egyszer a pool, a ligát ezidő alatt 2 nyerte a Barca,2* Real,egyszer a tico,a bundást csak bayern nyerte ebben az időszakban,a seria a,ami ebből a szempontból hasonló a spanyol bajoksághoz:2 juve,1 inter,milan,napoli.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.13. 00:52:02

Peter írta:
2023.09.12. 22:30:57
gránit írta:
2023.09.12. 18:44:50
Ritkán kerülünk olyan helyzetbe, hogy kontrázhassunk.
Nekem nagyon tetszett az öreg Luis van Gaal nyilatkozata valamelyik (talán az amcsik ellen?, de lényegtelen ez) VB meccs után, amikor kontra jellegű két gólt szereztek.
Valami olyasmit nyilatkozott a meccs után, hogy ugyan a taktikai felkészülés része volt a kezdeményezés tudatos átengedése, majd gyors kontrával válaszolni, de ennek ellenére neki akkor tetszett volna igazán a csapata játéka és akkor lesz jó a holland válogatott, ha végig dominálnak és ennek köszönhetően győznek.
Hozzátette, hogy a győzelem ellenére nem volt elégedett a játékkal és ennek hangot is adott az öltözőben.
Nekem abban a meccsben éppen az tetszett, hogy látszott a tudatos visszahúzódás és a gyors kontrára váró megfelelő alkalom azonnali megragadása.
Nyilván az öreg maximalista, de ez a kezdeményezés átengedése nem azt jelentette a pályán, hogy sündisznóként, buszt betolva védekeztek, hanem csak hagyták az ellent labdázgatni, félpályától mélyebbre engedve hagyták őket próbálkozni, a labdavesztésükre pedig azonnal reagálni.
Egyébként egy ilyen "felkészült, tudatos" kezdeményezés átengedésre ritmusváltással és gyors letámadással is lehet reagálni, kikényszeríthető a labdavesztés, ami után a kontra lehetősége is megnyílik.
Ez valóban egy hatékony eszköz, a Real Madrid nagyjából ezt csinálja. Ők szeretnek lendületből menni, és ehhez az kell, hogy nem préselik rá magukat az ellenfél védelmére, amiből állóháború alakulhatna ki.

Ez is egy járható útja a győzelemnek. Csak nem a miénk. Ez nem a mi stílusunk. A győzelemhez sokféle út, sokféle stílus vezethet, de ha csak a győzelem, csak az eredményesség számít, akkor bármelyik aktuális élcsapatnak drukkolhatnánk. Én azt a stílus szeretem nézni, ami a miénk, az én szemszögömből inkább kapjunk ki ezzel a stílussal, mint nyerjünk egy olyannal, ami nem érdekel. Lehet persze más játékelemekkel tarkítani a repertoárunkat, de egy teljesen más filozófiát én nem szeretnék látni a Barcától, mert számomra az igazi Barca-stílus a legszebb. Ettől más csapatok még játszhatnak másféle futballt, és azok is lehetnek eredményesek. De számomra a Barca stílusa az igazi.

Hogy több van-e ebben a keretben, egyelőre nem tudhatjuk. Lehet persze hinni abban, hogy több van benne, de ez egyelőre csak feltételezés. A BL-ben a nyolcaddöntőnek szerintem is meg kell lennie, további jóslatokba most még nem bocsátkoznék. Azt tudjuk, hogy a spanyol bajnokságot meg tudja nyerni ez a keret. Ehhez pedig jön majd Roque, akit ha jól használ Xavi, és nem csinál szélsőt belőle is, nagyot léphetünk előre.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 22:30:57

gránit írta:
2023.09.12. 18:44:50
Ritkán kerülünk olyan helyzetbe, hogy kontrázhassunk.
Nekem nagyon tetszett az öreg Luis van Gaal nyilatkozata valamelyik (talán az amcsik ellen?, de lényegtelen ez) VB meccs után, amikor kontra jellegű két gólt szereztek.
Valami olyasmit nyilatkozott a meccs után, hogy ugyan a taktikai felkészülés része volt a kezdeményezés tudatos átengedése, majd gyors kontrával válaszolni, de ennek ellenére neki akkor tetszett volna igazán a csapata játéka és akkor lesz jó a holland válogatott, ha végig dominálnak és ennek köszönhetően győznek.
Hozzátette, hogy a győzelem ellenére nem volt elégedett a játékkal és ennek hangot is adott az öltözőben.
Nekem abban a meccsben éppen az tetszett, hogy látszott a tudatos visszahúzódás és a gyors kontrára váró megfelelő alkalom azonnali megragadása.
Nyilván az öreg maximalista, de ez a kezdeményezés átengedése nem azt jelentette a pályán, hogy sündisznóként, buszt betolva védekeztek, hanem csak hagyták az ellent labdázgatni, félpályától mélyebbre engedve hagyták őket próbálkozni, a labdavesztésükre pedig azonnal reagálni.
Egyébként egy ilyen "felkészült, tudatos" kezdeményezés átengedésre ritmusváltással és gyors letámadással is lehet reagálni, kikényszeríthető a labdavesztés, ami után a kontra lehetősége is megnyílik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.12. 21:46:49

gránit írta:
2023.09.12. 21:33:50
recrea írta:
2023.09.12. 10:41:40
Aki szerint a keret minősége miatt játszunk gyengén, lassan az árulja el nekem, hogy gyengébb keretű csapatoknak mégis hogyan sikerül gyorsabban, ötletesebben játszani?
Talán úgy, hogy a keretünk mégsem olyan erős, mint amilyennek mi gondoljuk.
A keretünk potenciálja szerintem iszonyat erős. EU top6-7. Legalábbis érdekelne azon csapatok névsora 2-4 PL (City, Pool, Arsenal, MU), a PSG, a BM, és a Reálon kívül, akik erősebbek keretileg, és már ezek közt is van, ami necces, az Arsenal pl, de még a Reál is, ott csak a középpálya erősebb, a többi részleg gyengébb. Az, ami ki van hozva belőle jelenleg, főleg támadófronton, az meg jó, ha top20. Szerintem nagyon hosszú a lista, akik akár messze maradnak el a korábban, akár más csapatoknál mutatott játékerőtől. Az előző szezont is figyelembe véve szerintem kb ez a lista.

- Gavi (posztidegenség, túljátszatás)
- Pedri (túljátszatás, sérülékenység
- Raphinha (fej)
- Torres (fej, idén mellőzöttség)
- Kessié (posztidegenség)
- Fati (fej, kihasználatlanság)
- Lewy (túltolás)
- Depay (kakukktojás, ő egész jó volt, csak nem játszatták, szóval ez az ok)

Ennyi játékos nem fér bele, főleg a támadóknál iszonyat nagy a káosz, és ez 1-2 év elteltével már Xavin is múlik, nem csak a nehéz, nyomással teli közegen. Plusz még ehhez hozzátartozik, hogy csak 2 támadó játszhat az alapfelállásban, abból az egyik a statikus, öreg Lewy, szóval ez sem segít a többi támadó formábahozásában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.12. 21:33:50

recrea írta:
2023.09.12. 10:41:40
Aki szerint a keret minősége miatt játszunk gyengén, lassan az árulja el nekem, hogy gyengébb keretű csapatoknak mégis hogyan sikerül gyorsabban, ötletesebben játszani?
Talán úgy, hogy a keretünk mégsem olyan erős, mint amilyennek mi gondoljuk.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.09.12. 20:02:38

2 éve még abban sem hittünk, hogy a BL indulás meglesz..
most meg a bajnokság megnyerése smafu..
Persze egy Barcánál mindig maximális az elvárás, szép és eredményes foci egyszerre, de azért ne fekejtsük, h 3 millióért igazoltunk. Roquera még nem volt pénz, B Silva, Zubimendi, Kimmich szóba sem jöhetett. Egy PL középcsapat sokkal többért igazol.
Szerintem a lehetőségekhez képest jó a keret, de még nem elég jó.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3340
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.09.12. 19:20:41

Cseri írta:
2023.09.12. 15:48:57
[
Barcelona bajnokságot nyert, Arteta mit is? Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
Ez megint milyen összehasonlítás? A Pl-ben a top 8-ba alig lehet lassan bekerülni, mi meg akkor is a top 3-ban végzünk, ha 11 helyett 9 játékossal állunk ki, annyira nevetségesen gyenge a bajnokság a 4. helytől lefelé, és ezt mindenkit tudja :D

Attól meg nem kell félni, hogy akár Klopp, akár más leül Xavi után, jön majd a következő Setien, akinek a vérében van a tiki-taka. Ez az elmúlt 10 évben is fontosabb volt az eredményeknél, és gondolom a következő 10-ben is fontosabb lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 17:52:16

recrea írta:
2023.09.12. 10:41:40
Aki szerint a keret minősége miatt játszunk gyengén, lassan az árulja el nekem, hogy gyengébb keretű csapatoknak mégis hogyan sikerül gyorsabban, ötletesebben játszani?
A kérdés által nem érzem magam érintettnek, mint megszólított, de játszani szeretek.

Szurkolókra tippelek.
Azt mondják, a 12.játékos a szurkolók, de tévedni emberi dolog.
Egy feltüzelt B közép csodákra is képes lehet.
Cseri írta:
2023.09.12. 15:48:57
Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
Minden második meccs? Kicsit bízzunk és legyünk optimisták, ez a "minden második meccs után" nem hangzik túl biztatónak.
Azt gondolom, remek őszi szezonunk lehet és annak is kell lennie. Szükség is lenne erre, mind sportszakmai, mind anyagi szempontból. A mentális erősödésről nem is szólva.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.12. 17:26:55

Nagyon jó pèlda ez az Arsenal-Arteta összehasonlítás a miènkkel. Az Arsenal felemelkedèse a semmiből jött. Nekem másik kedvenc csapatom volt, de megmondom őszintén, nem nagyon volt időm ès kedvem nyomon követni őket Wenger távozása után. Mindig csak azon szörnyülködtem, milyen gyengèk az igazolásaik. Azután jött a tavalyi èv. Saliba ès Gabriel hátul összeállt, elől Saka ès Martinelli extrát nyújtott, de akin a legnagyobbat csodálkoztam, az Odegaard volt, szerintem neki volt köszönhető az Arsenal kiemelkedő szezonja. Ha Jesus nem sèrül le, vagy van egy minősègi csatáruk, lehet behúzzák. Bár èv vègère elfogyott a szűk keret, ès meglepő módon idèn nyáron sem igazoltak minősègi támadót. Havertz nálam nem is csatár. Közrejátszott az is, hogy Arteta Xhaka-t feltolta szinte támadó kp-snak, Odegaardot mèg előrèbb, ès akkor sem váltott a 433-ról, mikor Jesus kidőlt. Lehengerlő támadó játèkot mutattak. Xaviból kinèztek egy 4-5 fős támadó gèpezetet? Ki is lőtt a csapat ès a játèkosok èrtèke.
Elvileg ugyanazt az iskolát kèpviselnè Guardiola, Arteta ès Xavi is, de számomra az előbbi 2 mintha sportosan az utóbbi pedig nyugdíjas tempóban vezetnè azt a sportkocsit. Össze sem hasonlítanám jelenleg a PL ès a La Liga színvonalát. Örüljünk a bajnoki címnek, de nem szeretnèm, ha összetalálkoznánk tètmeccsen a Cityvel vagy az Arsenallal, amíg oldalpasszolgatnánk, ezek vernènek nekünk közben 3-at 4-et. Azután ki lehetne emelni, mennyit fejlődtünk, mint tavaly a Bayern ellen.

https://barcauniversal.com/barcelona-ca ... -nonsense/
Stegen vèlemènye a Barca DNS-ről. Naívan azt hinnèm, azèrt a magasan feltolt csapat, ellenfèl tèrfelèn törtènő labdaszerzès, hogy gyorsan helyzetbe kerüljünk belőle, ne pedig hátrapasszoljuk Stegenig, vagy oldalpasszolgason a 4 kp-s. A csapatvèdekezès rèsze nagyjából összeállt, bár Stegennek rengeteget köszönhetünk, de a támadásunk ezer sebből vèrzik.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 17:22:48

FCBsteve írta:
2023.09.12. 16:31:16
És nekik már csapatszintű javulást kéne produkálniuk?!? :)
Igen, mert azért igazoltuk őket, hogy csapatszintű javulást produkáljanak.
Ilyen álomszerű igazolásoktól, ezek szerintem joggal elvárhatók. Mindegyikük tapasztalt, rutinos játékos a maga módján. Félix rendben, hogy fiatalabb, de nem zöldfülű tapasztalatlanként érkezett.

A megfelelő értelmezés érdekében ugyanakkor úgy gondolom, hogy meg kell ismételjem azt a két gondolatot - amit lent beidéztél - másként fogalmazva, hogy érthetőbb legyen, mert nem ment át a tartalma.

A "jó lenne már valami előrelépést játékban is látni" az én értelmezésem szerint jövő időt fogalmaz meg.
Ehhez - jelen időben - rendelkezésre állnak a korábban felsorolt játékosok, tehát minden adott, hogy a jövőben a játékunk is javuljon.

Szóval véletlenül sem ezt - "négyből kettőnek még egy meccset sem volt ideje játszani" - a nem létező meccset minősítettem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.12. 17:29:15-kor.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.12. 16:31:16

Peter írta:
2023.09.12. 14:52:10

Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.

Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Mondjuk a felsorolt négyből kettőnek még egy meccset se volt ideje játszani, Gündo szezon eleje óta van...

És nekik már csapatszintű javulást kéne produkálniuk?!? :)

Lassan, fokozatosan erősödik, szokik össze a csapat...
Elhiszem, hogy ezt valakinek nincs türelme kívárni, de ez van...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 16:20:46

Chino írta:
2023.09.12. 16:09:45
Csak annyit írtam, hogy szerintem mi az edző szerepe a fociban.
Többen írtunk arról szezon végén, hogy talán Pep érdemelné meg leginkább az idei Aranylabdát. Ebből következően én is azok közül a szurkolók közül vagyok, aki fontos jelentőséget tulajdonít az edző szerepének.
Szerintem a lényeg, hogy igenis elvárható lenne egy ilyen kerettel amivel rendelkezünk, nézhetőbb és játékosabb focit produkálni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.12. 16:09:45

Peter írta:
2023.09.12. 14:52:10
Chino írta:
2023.09.12. 13:40:54
Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év,
A pályán látszott, hogy mit akar Arteta csapata akkor is, amikor az eredmények még nem az elképzelésük szerint jöttek. Az Arsenal nem visszarobbant varázsütésre a 3. év után, hanem lépésről lépésre haladt.
Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.
Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Nem követtem hétről-hétre az Arsenalt, szóval lehet van valami igazság abban, hogy folyamatosan fejlődött a játékuk, de az eredményeket tekintve eléggé varázsütésre robbantak vissza. Az azelőtti három évben rendszeres a 6-8. helyen tanyáztak, nemzetközi szinten még az EL-ben sem sikerült maradandót alkotniuk, pedig nem Bayernekkel találkoztak. De négy év alatt azért eltapsoltak kb. 600 milliót, szóval mindenképpen mutatniuk kellett valamit, idén is elment közel 250 millió. Kicsit csodálkoztam is hogy hagyják ennyi ideig Artetát. És nem úgy haladtak ott mint itt, hogy egyszerre kicsérlődött az egész csapat, hanem 3-4 év alatt 1-2-3 ember érkezett a kezdőbe és ment el onnan. Nálunk ilyen lehetőségek nem nagyon álltak rendelkezésre és ha egy bajnoki második helynél rosszabbat megyünk már vészharangok vannak.
Nagyon kellenek azok az eredmények és hiába vittünk el tavaly is két címet a Madrid elől, nyertünk bajnokságot, amire rég nem volt példa, ráadásul utcahosszal, kudarcnak élik meg. (legalábbis itt, kint máshogy látszik)
De hatalmas különbség, hogy a két liga nagyon különbözik, ami a játékot, játékfelfogást illeti.

Akiket írtál pedig kb. Lewáról lehet mondani, hogy dolgozott vele. Felix kapott 10 percet, Cancelo 30-at, gyakorlatilag épp hogy beestek az öltözőbe, Gündoganról sem lehet még komoly tapasztalatot leszűrni, bár úgy 6tűnik jól érzi magát a pályán. Ami pedig az egyik legfontosabb, hogy még egyszer sem láttunk egy "gálacsapat" közeli tizenegyet a pályán vagy éppen az új szerzeményeket a pályán. Cancelo sok mindent meghatározhat, lehet, hogy Felixnek is sikerül megtalálni rendesen a helyét és simán kezdő lesz.
Ezekhez mind idő kell és közben pedig eredmények. Nem FM, hogy veszek 11 játékost, feldobom őket a pályára, aztán minden happy.
És ez most nem feltétlen Xavi személyének szól, hanem mint edzőnek. Akár Klopp, akár ten Hag, akárki lenne.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 15:55:13

Cseri írta:
2023.09.12. 15:48:57
Barcelona bajnokságot nyert, Arteta mit is? Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
Játékról beszéltünk, de büszkék is lehetünk a tavalyi bajnoki címre, ezt senki sem vitatja.

Arteta személyét nem én hoztam fel, csak reagáltam rá.
Az előzmények között az eredeti komment, sem Klopp, sem Arteta nem szerepel benne.

Ha ilyenekre figyelve van a fórumon, akkor kevésbé csúsznak el vagy éppen csúsznak össze olyan témák, amiknek semmi köze egymáshoz.

A magam nevében tudok csak reagálni, de tőlem eddig egy szóval nem olvastál új szereplő iránti vágyról, ami a kispadot illeti, mert nem is írtam ilyet.
Az pedig, hogy esetleg mit vár(na), mit várhatna el tőle egy szurkoló, azt hagy döntse már el szerintem ki-ki önmaga.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.09.12. 16:10:25-kor.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1806
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.12. 15:48:57

Peter írta:
2023.09.12. 14:52:10
Chino írta:
2023.09.12. 13:40:54
Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év,
A pályán látszott, hogy mit akar Arteta csapata akkor is, amikor az eredmények még nem az elképzelésük szerint jöttek. Az Arsenal nem visszarobbant varázsütésre a 3. év után, hanem lépésről lépésre haladt.
Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.
Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Barcelona bajnokságot nyert, Arteta mit is? Ő lesz az új Klopp,akit minden második meccs után a padra ültet a fórum?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3326
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.12. 14:52:10

Chino írta:
2023.09.12. 13:40:54
Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év,
A pályán látszott, hogy mit akar Arteta csapata akkor is, amikor az eredmények még nem az elképzelésük szerint jöttek. Az Arsenal nem visszarobbant varázsütésre a 3. év után, hanem lépésről lépésre haladt.
Xavi esetében például a fent említett jó 3 év felén túl vagyunk, jó lenne már valami előrelépést játékban is látni.
Komoly múltú, a Barcához illő sztárigazolásokkal rendelkezik, minden sorban egy-egy tapasztalt, világot látott, rutinnal rendelkező játékos, akik ráadásul egytől egyig mind Barcelonába akartak igazolni.
(Cancelo védelem, Gündogan középpálya, támadósor Lewa, Félix a jolly joker)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.12. 13:40:54

Peter írta:
2023.09.12. 13:07:56
A labdarúgás csapatsport, ahol az edző a karmester.
Lehet a pályán bármilyen világválogatott vagy Ajax kettő, az edző munkája, keze nyoma a pályán láthatóvá válik.
Elég jó példa szerintem az Argentín válogatott, amelyik bármelyik korábbi VB-n a játékosok egyéni minőségét tekintve magasabban jegyzett játékosokkal összeállított csapattal nem jártak be sikeres utat, majd egy egyénileg kevésbé minőséginek vélt játékosokból összeállított csapattal célba ért.
A csapat, az öltöző az edző alkotóműhelye.

Gündogan vitte a hátán a Cityt? És a német válogatott?
Mitől lennénk mi jobbak ha itt lenne Rodri, Bernardo Silva, Gündogan, De Bruyne?
Pep csettintett és mindegyik játékos extraklasszissá változott?
Kulcs a karmester, azaz fociban az edző.

Lucho óta milyen szakmai stábok kezeiben volt a karmesteri pálca? Költői kérdés csupán, hiszen a pálya minősítette valamennyi munkáját.

Xavi munkáját is a pálya minősíti (és véletlenül sem Bernardo Silva jelenléte vagy hiánya).
Azérrt én nem mondanám, hogy ennyire az edző kezében lennének a dolgok. Ott van ten Hag, aki megkapta a MU-t egy közel top5-ös kerettel, bevásároltak még 250 millióért neki, de túl sok változás nem történt. Ahogy a Pool is elég rapszodikus már évek óta Klopp alatt. Vagy az Arsenalnál Artetanak is kellett egy jó 3 év, meg 250-300 millió euro, hogy valamit fel tudjon mutatni.
Xavi egy olyan csapatot vett át, ami nem csak számára volt új, hanem alapjaiból kellett felépíteni, még a játékosok sem ismerik, ismerték egymást, rengeteg lyukas poszttal, azok a meghatározó játékosok, akik korábban vitték a szekeret kiöregedtek. Plusz megszűnt a Messi-faktor ami ezelőtt legalább 10 évig meghatározta a csapatot.
Szerintem ez a tiki-taka közel sincs annyira erőltetve, mint az itt közszájon forog. Sajnos főleg a spanyol labdarúgáson látszik, hogy a kis/középcsapatok abszolút odáig jutottak, hogy felhúznak két falat a tizenhatos elé. ami nem csak minket kényszerít szenvedésre. A Realnak is ugyanúgy meggyűlik vele a baja. Átlövések megakadnak a falba, kontrázni lehetetlen, hiába próbáljuk "kicsologatni őket, max. 1-2 ember jön ki zavarni. Nem az összes csapatnál ez a jellemző, de nagy százalékban igen. Ha pedig valahogy találnak egy gólt,még nagyobb a gáz.
Angliában pl. pont nem ez látszik, a kisebb csapatok is fel szokták vállalni a játékot és nem csinálnak egy bunkert.
Szerintem Kloppal sem lennénk semmivel előrébb egyelőre. A kezdőcsapatból 2-3 ember maradt aki már legalább 3-4 éve itt játszik. Ezt még össze kell rakni, és erre gyakorlatilag eddig volt egy éve.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése