Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
9
26%
Nem
25
74%
 
Szavazatok száma: 34
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21258
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.18. 15:36:26

La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Sok minden nincsen rendben, sok mindenen kellene javítani.

De talán elgondolkoztató, hogy a klubnak lassan több edzője van/lesz, mint egy falusi NB1-es csapatnak...

Borzalmas a folyamatos zaj és türelem hiánya.

Pep 8.(!) éve van a City-nél. Egyszer nyert BL-t. Közben mégis zsinórban nyeri a magasan legerősebbnek gondolt/állított/képzelt(?) PL-t, a közelmúlt BL-győzteseit/döntőseit/elődöntőseit megelőzve, dominálva.
(zárójeles megjegyzés: totálisan a Barca alap játékával, még Xavinál is szigorúbb/merevebb pozíciós játékkal...)
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Teljesen más helyzetben van a City. A Barcánál Cruyff óta nem tölt el senki 3-4 évnél többet vezetőedzőként egyhuzamban. A Realnál ugyanez a helyzet. A Bayern szintén gyakran vált edzőt. Ennek ellenére ez a 3 csapat több BL-t is behúzott, és pont ez a 3 csapat rendelkezik a legtöbb BL-elődöntővel is, szóval nagyon úgy néz ki, hogy a gyakori edzőcserék kifejezetten segítik a versenyképességet. A PL meg egészen más kultúra.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.18. 15:31:43

sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
mes írta:
2024.05.17. 21:37:08
Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Szerintem ennél is rosszabb a helyzet. Az a fajta foci most is működhetne, persze azért az a csapat minőségben sokkal jobb volt (annak ellenére, hogy a mostani keret is bőven BL TOP4).
Az a csapat mentálisan nagyon erős volt. A játékosok valóságos, kíméletlen gyilkológépek voltak. A mostani csapat nagyon gyenge mentálisan. Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
A régi csapatban a játékosok ott voltak, és azt csinálták, ahol és amiben a legjobban tudtak teljesíteni. A mostani csapatból mindig van több ember, akik jók lennének valamiben, de nem arra és nem ott használjuk őket, na ők épülnek le mentálisan legelőször.
A régi csapatban sem volt mindenki mindenben jó, de sikerült mindig a jó tulajdonságokat előtérbe helyezni. A mostani csapatban a jobb játékosoknál is sokkal gyakrabban és látványosabban ütköznek ki a gyengeségek.
A régi csapatnak megvolt a stílusa, de sokszor emlékszem, hogy mennyire jól alkalmazkodtunk az ellenfelekhez. A mostani csapat nem alkalmazkodik szinte senkihez. Ezért vagyunk igazán kiszámíthatóak.
A régi csapat valójában tudott védekezni is. A mostani tele van jó védővel, mégis nyeljük a gólokat, gyakran teljesen kiszolgáltatott helyzetbe hozza a csapat a belső védőinket.

Szóval nem a stílussal van a gond elsősorban, hanem azzal, hogy Xavi lemásolni sem tudja.

Egyébként szörnyen méltatlan ez a szappanopera. Ne legyen igazam, de én nem tudom elképzelni, hogy ez a mostani Xavi képes lenne másoktól tanulni és egyszer felkészültebben visszatérni...
Laporta pedig egy gátlástalan gazember, mindig is ezt gondoltam róla. Meg vagyunk áldva ezzel a két emberrel.

Ezt adom. Az a csapat polcokkal volt feljebb akkor mint bármelyik másik, a mostaniaknál meg egyénileg is, ezért a meccs 70-80%-ában náluk volt a labda és megtehettek olyanokat amiket a mostani csapatnak nem lehetne.

Nem a stílussal van baj, hanem az ahhoz való kényszeres ragaszkodáshoz hogy "mi vagyunk a Barca, mi vagy játsszuk a szerintünk Barcás játékot vagy ha nem tudjuk akkor kikapunk ennyi", a múltbeli sikertől elvakulva nem észrevéve hogy a mai fociban sokkal több dologban IS jónak kell lenni a sikerhez. Passzolgatni akarunk, de nem akarunk megtanulni kontrázni, a szögletet valahogy éljük túl(najó ebben van egy kis fejlődés Xaviéknál), szabadrúgásból kapura veszélyes játékosunk Messi óta nem létezik ezért sikerült 3(!!) év alatt kb 1 szabadrúgásgólt rúgnunk, fizikai felkészülés és profi pszichológia minek, edzőnek 0 tapasztalattal bíró kell mert Guardiola is azvolt, stb.

Ott van a Real, hiába legendás a kitartásuk és a mentalitásuk, ha bénák lennének kontrában, védekezésben akkor sosem fordítanának, ráadásul ők BL-ben védekezésnél is rendre letámadnak, arról nem is beszélve hogy a cserék is topformában vannak tartva pedig Ancelotti kevésbé volt híres a rotációról.
Utoljára Luchoval haladtunk a jó irányba ahol Barcásan de modernizálva játszottunk a csapat előnyeit kihasználva, tudtuk mikor kell kezdeményezni és mikor visszább venni, a probléma ott volt hogy ő és a vezetőség meg túlságosan elment arra hogy legyen tele a kezdőcsapat Turan-Gomes-félékkel.


FCBsteve:
Lehetőséget kell adni a MEGFELELŐ edzőnek. Ha anno a Real megtartja a Pincért, vagy Lopeteguit akkor aligha nyert volna annyi BL-t, inkább lefele züllött volna, de rengeteg olyan példa van ahol még szezon közbeni edzőcsere után is hatalmas a változás.
Aki alkalmatlan rá bizonyos okokból azt az idő nem fogja jobbá tenni, sőt Xavi esetében inkább rosszabbá. Ő mentálisan nem nőtt még fel erre a nyomasztó feladatra.
Ahogy te mondtad, rengeteg játékos az ő kérésére jött, viszont ezzel együtt jár a fokozott, jogos elvárás is amit Xavi láthatóan nem bír el., amint növekszik a nyomás ő és a csapata kudarcot vall, hanyadik ilyen eset volt hogy nyert helyzetből betojtunk?! Már a Real elleni szuperkupán 0-1-es odavágó elleni 4 gólos leégés óta ez van, ráadásul otthon is sorra besülünk amint mi vagyunk az esélyesebbek. Az meg hogy idegbetegként kiállíttatja magát, elveszti a fejét és realitásérzékét az meg már végképp a vég.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.18. 15:28:50

bence0330 írta:
2024.05.18. 13:36:33
Szerintem a nyilatkozatával volt a legkevesebb gond, Laportáéknak is. Nekem is azokkal volt a legkevesebb gondom. Ha menesztik, az ürügy lesz, a valós ok valami sokkal komolyabb, mondjuk a megváltozott vezetőségi vélemény, a stadionban megváltozott hangulat (kifütyülés), emiatt Laporta mentené az irháját, vagy épp további távozóban lévő vezetőségi tag, bejelentéssel megint széteső stabilitás, ami gyanút adott arra, hogy a távozásának híre volt az egyik oka a jó sorozatunknak, stb.

El tudok képzelni egy olyat is, ami eléggé far-fetched, már összeesküvés-elméletes, hogy eleve a maradásának egyik oka, hogy meggondolta magát, nem mondana le a hátralévő pénzről, és nem akartunk 10-12 milliót kicsengetni neki a hátralévő 1 évére. És így, hogy Xavi olyat tett, ami vélhetően valahol ott van a szerződésében, hogy nem szabad (anyagi helyzet szivárogtatása klubra nézve potenciálisan káros következményekkel, vagy valami hasonló), így van kézzel fogható jogalap egyoldalú szerződésbontásra, szerződésszegés miatt. Vagy valami ilyesmi.
Gondoltam érdekel :)
A Sport szerint megosztott az öltöző Xavival kapcsolatban. Gerard Romero szerint Raphinha a Valencia meccsen beszólt Oscarnak, hogy miért mindig őt kell lecserélni először, Xavi válasza az volt, hogy nem fog játszani a Girona ellen.
https://barcauniversal.com/barcelona-fo ... vs-girona/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 15:19:49

La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Sok minden nincsen rendben, sok mindenen kellene javítani.

De talán elgondolkoztató, hogy a klubnak lassan több edzője van/lesz, mint egy falusi NB1-es csapatnak...

Borzalmas a folyamatos zaj és türelem hiánya.

Pep 8.(!) éve van a City-nél. Egyszer nyert BL-t. Közben mégis zsinórban nyeri a magasan legerősebbnek gondolt/állított/képzelt(?) PL-t, a közelmúlt BL-győzteseit/döntőseit/elődöntőseit megelőzve, dominálva.
(zárójeles megjegyzés: totálisan a Barca alap játékával, még Xavinál is szigorúbb/merevebb pozíciós játékkal...)
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Pep majdnem minden évben megnyeri a világ legerősebb bajnokságát, olyan stabilitással, ami szinte hihetetlen, még egy PSG-nek sem ment így, pedig feleolyan ellenfelek sincsenek, egy holland bajnokságot is nehéz lenne ennyiszer megnyerni, nemhogy ilyen csapatok ellen. Minden évben ott van a BL végjátékában, és kb már csak a Reál tudja megverni őket, akik pár éve már olyan szürreális verhetetlenségi aurában dolgoznak, amire soha nem lesz újra példa, ha ez egyszer lecseng. Mi meg 3 év alatt egyszer eldöcögtünk egy Napoli ellen a negyeddöntőig. Szerintem nem nagyon van mit összehasonlítani... és amúgy idén a kerete sem volt már olyan sokkal mélyebb. Persze ha ő kapott egy Alvarezt, nem kidobta a kukába, mert ott volt Haaland (Lewy megfelelője) hanem beépítette, így gyakorlati szempontból már csak ennyivel is több játékosra számíthat. Viszont nekünk erősebb a neveldénk, bővebben tudunk onnan meríteni, ami kompenzál.

A játék nem korszerűtlen szerintem, főleg, hogy Pep hajlandó évente modernizálni. Őket kb csak a Madrid kontrázza szét, minket egy Villarreal, Girona, Frankfurt, mittudomén. 1-2 BL-t viszont alighanem bukott a túlzott ragaszkodásával, de ezt nehéz megítélni. Egy ennyire identitás nélküli csapatnál alighanem nehezebb elérni az első BL címet, a PSG-nél is hasonló lehet a helyzet.
Nem korszerűtlen, csak Xavi vagy nem tudja átadni, vagy nem találja az egyensúlyt, vagy nem tudja finomhangolni, ehhez fotelból én nem értek, csak annyit lehet látni, hogy valami nagyon nem stimmel. Sem a játék folyásával, se semmivel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.18. 15:19:33

La Masia1 írta:
2024.05.18. 15:05:03
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Nem értem már magát az összehasonlítást sem. Almát a körtével szerintem felesleges összehasonlítani.
Tényleg nincs miért bántani már Xavit, de egy suzukit nincs értelme egy porsche-hoz hasonlítani....akkor sem, ha porsche előnyei egy belvárosi úthálózatban kívülről nem látványosak....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.05.18. 15:21:01-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.05.18. 15:13:00

Szerintem ősszel is megpróbálkoztam vele, de akkor teszek egy próbát, mert csak a folyamatos mellébeszélés/mosdatás megy.

Mikor/miért/mennyire lehet egy edzőt felelősségre vonni?

- Sok gólt kaptunk: a játékosok vannak a pályán, nem Xavi
- Kevés gólt rúgtunk 25 helyzetből: nem Xavi hagyja ki a ziccereket
- Kiesünk a Bl-ből az elmúlt 10 év legkönnyebb ágáról: hát Araujo hibája
- Szűk a keret: nem Xavi hibája, nincs pénz
- Valakiket túljátszat, valakit alig: Nem ő a hibás.
- Kiállítják vagy 5x: igaza volt, utaznak rá a bírók
- Idehozunk az ő kérésére egy brazil ígéretet: Szoknia kell a környezetet.


Mi az isten egy edző feladata akkor? Mert ezek szerint sem a fizikai felkészítés, sem a mentális felkészítés, a kezdő, a taktika összerakása esetén az egyéb külső tényezőket kell okolni, nem az edzőt.

De a bajnoki cím, na az Xavi érdeme volt.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.18. 15:05:03

Sok minden nincsen rendben, sok mindenen kellene javítani.

De talán elgondolkoztató, hogy a klubnak lassan több edzője van/lesz, mint egy falusi NB1-es csapatnak...

Borzalmas a folyamatos zaj és türelem hiánya.

Pep 8.(!) éve van a City-nél. Egyszer nyert BL-t. Közben mégis zsinórban nyeri a magasan legerősebbnek gondolt/állított/képzelt(?) PL-t, a közelmúlt BL-győzteseit/döntőseit/elődöntőseit megelőzve, dominálva.
(zárójeles megjegyzés: totálisan a Barca alap játékával, még Xavinál is szigorúbb/merevebb pozíciós játékkal...)
Akkor most a City is gyenge/bohóc/mentális csőd...? Vagy korszerűtlen a játékuk? Vagy Pep nem üti meg a szintet, az ő kereteivel bárki anyja nyerne...?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3338
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.18. 14:59:57

gránit írta:
2024.05.18. 10:24:15
Éles és letisztult a látásod. A tónusokat is képes vagy észlelni.... :lol:

Ami még a már már klasszikusnak számító "fordulatod"-at illeti, az benne volt az algoritmusunkban, de valamikor az előttünk álló ősz folyamán saccoltam a felbukkanására.
Nem tudom eldönteni, hogy az összetevők (nyilatkozat? teljesítmény? saját pozíció féltés? egyebek?) milyen arányban lehetnek jelen, de az, hogy ez már nem a pályáról szól, abban biztos vagyok.
Szerintem a pálya a széles publikum felé már ősszel is teljesen egyértelmű üzenetet küldött, attól függetlenül amit lejjebb is írok, hogy a Xavi projekt szerintem veleszületett immunrendszeri rendellenességgel született, ami megfelelő módon kezelhető is lett volna, mégsem kezelték....
Zozzy 5 írta:
2024.05.18. 09:25:13
azt hittem, ennek a nyomorék Bartomeunak a kártékonykádását elkezdjük kiheverni pár év alatt, hát úgy tűnik, nem, és a lejtő tart tovább.
én (is) a naívak táborához tartoztam a váltáskor, aztán Laporta ténykedései hamar visszahúztak a valóságba, majd Xavi belengetése ismét az álmok felé tolt, de ő már a belépését követően a projekt ismertetésekor komolyan megrázva felébresztett.....ami ezután a műfaj teljes terjedelmében kristálytiszta szappanoperává változott
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 14:55:57

A nagyobb meccsek tendenciájáról szól a dolog. A szuperkupa döntő volt az utolsó ilyen, amit megnyertünk (azért azt se tenném fontosságban egy BL mellé, de attól még persze, az gyönyörű volt), akkoriban még legalább a Reált meg tudta fogni - ami inkább volt bravúr.

Európában ahogy most épp LG is írta, teljes nihill 3 évig, annyira, hogy elestünk sok-sok tízmilliótól, mert EL-negyeddöntő-EL rájátszás-BL negyeddöntőt sikerült 3 év alatt elérni. Lehet vitatkozni, mennyire top ez a keret, a kezdő szerintem top5 körüli, a mélység meg részben Xavi hibájából is tényleg szűkebb, de hogy ezt a klubvb szintet alsó hangon meg kellett volna ugrani, az remélem nem vita tárgya...

És mivel Xavit a kritizálói sem tartják szerintem egy hóttbéna idiótának, hanem egy lelkes valakinek, akiben van is azért potenciál, egy olasz 9. helyezettet meg tudtunk verni erőből, mert jobbak vagyunk annyival (bár az első meccsen nagyon próbálta elrontani a dolgot ott a térdére támaszkodva lihegő, sétálgató, ereje végére ért Yamallal, akinek az oldala akkora átjáróház lett, hogy kaptunk is onnan gólt, és kaphattunk is volna még...). Nem lebecsülve Xavit, de ennyi klasszissal és remek játékossal a keretben lehet edző nélkül is meg kellene verni az idei Napolit, 1-1 bitang teljesítmény hozta a meccseket. Az igaz ki-ki meccseket hasonló szintű csapatok ellen mind buktuk Európában. Nem volt épp szégyen önmagában se az akkor nagy formában focizó MU, se a PSG, se az Inter (a Frankfurt igen), de ez a sorminta igen. És idén ehhez visszalépéssel csatlakozott a hazai és a városi riválisunk is, már ők is vagy épp megvernek a B sorukkal fejben a BL elődöntőre készülve, vagy szétaláznak minket, mikor hogy.

Mit értünk szétesés alatt? Idén crunchtimeban nézd meg a PSG-Reál-Girona meccseket. Fejetlen csirkékként rohangáltunk mindenhol, Xavi fejetlen csirkeként rugdosódott, az első bökkenőnénél úgy megzuhantunk, hogy kaptuk egymás után a gólokat. Mindet győztes helyzetben összeomolva buktuk el.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.18. 15:01:21-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21258
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.18. 14:36:42

Xavi első évében a Frankfurt ellen véreztünk el az EL-ben. Tavaly a BL-ben a csoportkör, EL-ben a MU volt a végállomás. Idén az első komolyabb csapat ellen estünk ki a BL-negyeddöntőben. Lehet magyarázkodni, de hogy az összes párharcből vesztesként jöttünk, az azért beszédes. Ha valaki folyamatosan rosszul teljesít Európában, azt ne akarjuk már megmagyarázni. Az összehasonlítások pedig azért vannak, mert vannak akik szerint nem is volt ennél több a csapatban, miközben nálunk papíron gyengébb és szerényebb anyagi lehetőségekkel rendelkező csapatok többet tudnak ennél a felmutatni az adott intervallumban. Persze, rossz párharcaik nekik is voltak, de mellette azért jók is. Ettől a Barcától is ennyi lenne legalább a reális elvárás szerintem. Meg az sincs rendben, hogy a bajnokságban majdnem 2x annyi gólt kaptunk, mint a Real, és spanyol középcsapatoktól is tudunk 1 meccsen 3-4 gólokat kapni.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2250
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.18. 14:11:28

FcBarcelona1 írta:
2024.05.18. 09:28:46
Ki írta, hogy mindenről Xavi tehet? Ki írta, hogy BL-t, bajnokságot kell nyernünk? (...)

A Xavi kritizálók inkább Inzaghihoz, Terzichez, Michelhez és csapataikhoz hasonlítják, akik jóval szerényebb anyagi körülmények között, jobban ki tudják használni a rendelkezésükre álló keretet, és csapatukra jellemző stílusban eredményes, látványos focit tudnak játszani. De írhatnám a Leverkusent, vagy akár egy szinttel lejebb lévő Villarealt, Sociedadot, Bilbaot, Aston Villat, Benficat, vagy bármelyik csapatot, akik nem zuhannak össze a mentális tehertől.
1. elég sok olyat a nyakába varrnak, amiről nem tehet.
2. Ezeknek a csapatoknak te nézted rendszeresen a meccseiket? Ez teljesen a szomszéd kertje mindig zöldebb eset, amikor csak a jókat veszed észre. Az inter előttünk esett ki a bl-ből, akkor ők nem zuhantak össze mentálisan? A City kikapott a Realtól, akkor ők is összezuhantak mentálisan? A Leverkusent agyon dominálta a PSG, akkor ők csak szerencsével jutottak tovább? Ha minket dominálnak így le, akkor szét van szedve a csapat és az edző, hogy ez nem Barca, csak mbappé töketlenségén és a vak szerencsén múlt, hogy tovább megyünk. Hasonlíthatod Michelhez is felőlem, első évében teher nélkül 0 elvárással kevesebb versenysorozatban szintén mögöttünk végeztek egy mélyebb (de abszolút rosszabb minőségű) kerettel. Tavaly mi meg bajnokságot nyertünk egy elképesztő vékony kerettel, ami szezon közben is cserélődött, mert ugye Busquets-et, meg Piquét minden áron el kellett küldeni.


Ezt az összeomlás témát sem értem teljesen, hogy hogy lett az, hogy mindig megtörténik? A PSG ellen idegenben nyertünk. A Realt megvertük a szuperkupán. Az atmát oda-vissza megvertük. Igaz, a Napolit csak (ami mondjuk egy pár évvel ezelőtti Róma meccsel összevethető), de agyon domináltunk. Vannak rangadók, ahol kapunk hirtelen pár gólt? Na ez az, ami kvázi az összes létező csapatnál megtörténik. Idén nálunk többször, de egyáltalán nem mindig, és ezekben a helyzetekben elég sokszor jól nyúlt bele a meccsbe, csak azokra ugye nem emlékszünk, mert nem kaptunk ki belőle. Meg az nem jó narratíva, hogy jól kezelte a helyzetet Xavi.

Már sokszor leírtam, nem hiszem, hogy a mesterünk hibátlan, de ha nem lenne ez a retek sok dráma körülötte, meg nem kéne matekozni, hogy melyik játékos maradhat, ha hozunk egy újat, akkor igenis egy erős, stabilan jól játszó csapatunk lenne, mert erre képes Xavi. Érdekes mód az araboknak át tudta adni a pozíciós játékot, miért itt felejtette el? Arteta miért kapott annyi évet, hogy átadja? Vele is példálózunk itt páran. Szerintem egy edző sem tud az itteni helyzettel stabilan jó játékot hozni és nem kéne folyamatosan háborgatni azt, ami amúgy abszolút nem rossz a körülményekhez mérten.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 13:36:33

Szerintem a nyilatkozatával volt a legkevesebb gond, Laportáéknak is. Nekem is azokkal volt a legkevesebb gondom. Ha menesztik, az ürügy lesz, a valós ok valami sokkal komolyabb, mondjuk a megváltozott vezetőségi vélemény, a stadionban megváltozott hangulat (kifütyülés), emiatt Laporta mentené az irháját, vagy épp további távozóban lévő vezetőségi tag, bejelentéssel megint széteső stabilitás, ami gyanút adott arra, hogy a távozásának híre volt az egyik oka a jó sorozatunknak, stb.

El tudok képzelni egy olyat is, ami eléggé far-fetched, már összeesküvés-elméletes, hogy eleve a maradásának egyik oka, hogy meggondolta magát, nem mondana le a hátralévő pénzről, és nem akartunk 10-12 milliót kicsengetni neki a hátralévő 1 évére. És így, hogy Xavi olyat tett, ami vélhetően valahol ott van a szerződésében, hogy nem szabad (anyagi helyzet szivárogtatása klubra nézve potenciálisan káros következményekkel, vagy valami hasonló), így van kézzel fogható jogalap egyoldalú szerződésbontásra, szerződésszegés miatt. Vagy valami ilyesmi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.18. 12:52:51

Hogy kinek, hol, miket kellett volna nyilatkoznia, nekem is többféle variációm lenne. Csak engem soha nem kérnek meg, hogy nyilatkozzam.

Xavit kérdezték, ő válaszolt. Szerintem ahhoz képest, hogy a spanyol sajtótájékoztatókon (az általam ismert beszámolók alapján) milyen színvonalú kérdések és újságírói észrevételek szoktak lenni, Xavi normálisan szokott válaszolni.
A klub anyagi helyzetéről már a szezonkezdetkor is beszélt. Az egyenlőtlen feltételekről többször is. Ennek ellenére a csapat minden meccsnek egyértelműen nyerési szándékkal vágott neki, ezért sem értem azt a valakit (nem tudom, hogy vezető volt-e vagy újságíró), aki szerint Xavi eleve feltartott kézzel várná a következő szezont.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.18. 11:07:13

Ezért nem kellene rossz kijelentéseket tennie. Ehelyett mondhatta volna azt, hogy "világbajnokként és kétszeres európabajnokként tettem annyit a spanyol labdarúgásért, hogy az egyesületem, amely a spanyol válogatott nagy reménységeit neveli ki éppen, ne váljon a spanyol szövetség szekírozásának áldozatává. Bízom benne, hogy a szövetség és Tebas úr nem fognak igazságtalan, diszkriminatív döntéseket hozni. Ezt tessenek megírni, tisztelt újságírók."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.18. 10:40:09

Ugyanazt látom és érzem, amit a Roque-ügyben is, senki nem tud semmilyen konkrétumot, ezért részben sajtóhírekből, -hírecskékből, részben a saját magában korábban kialakult sztereotípiából alkot véleményt.
Én annyit tudtam kihámozni a spanyol nyelvű hírekből, hogy amikor Xavi Laporta dühéről értesült, találkozót kért tőle, ez tegnap délután lett volna, de csak Yuste alelnökkel tudott beszélni, aki azt javasolta, hogy várjanak pár napot, amíg mindenki megnyugszik.
Eközben Xavinak edzést kell tartania, felkészítenie a csapatot a holnapi meccsre, esetleg a stábbal is váltani pár szót a nyári igazolásokról, meg ránézni a fiatalokra, akiket a nyári felkészülési meccseken terveznek kipróbálni.
Ehelyett olyan hülyeségekkel kell foglalkoznia, hogy mit mondott, miért mondta, minek beszélt annyit.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.18. 10:24:15

Szerintem senki nem írta, hogy mindenért Xavi a hibás. Sőt, elég sokat szeretünk mutogatni külső tényezőkre, amiben olykor még van is igazság (lásd a szívatásokat a Liga részéről).

Azt viszont el lehet ismerni, hogy sok mindenért ő a hibás. Olyan kijelentéseket nem szabad tenni, ami ronthatja a klub alkupozícióit. Laportát sokan szidják a fellegekben járó kijelentései miatt, miközben egy klubelnöknek pontosan ezt kell tennie, nem ő hibázott ebben, hanem Xavi. Ahogy az sem Laporta hibája, hogy Xavi elküldte Minguezát, majd amiatt siránkozik, hogy nem volt elég hátvédje, és emiatt nem tudott embert rakni a mélységi középpályára. Miközben két védőt is elküldött.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 10:21:55

FCBsteve írta:
2024.05.18. 08:49:26
Teljesen megértem Andrist, baromi fárasztó folyamatosan azt olvasni, hogy MINDENRŐL Xavi tehet, aki mindent és mindenkit megkapott a csapatba akit kért, aki gyakorlatilag egyedül dönt(ött) minden érkezőről és távozóról...

Auba-t ő küldte el????? WTF, mintha nem követted volna az eseményeket??? Kessie ugyanez, ha már ő a példa - ő hajlandó volt menni (mint Auba), és fizettek érte, ennyi a történet...

Felix-et ő kérte? Lewandowskit? Talán mind inkább Laporta marketing... "Messi meg más sztárok" mézesmadzagot már meg se említsük...
Lehetne sorolni a végtelenségig... Akiket a NAGY átigazolásban kapott (Koundé, Raphi, Christensen), mintha rendesen (és alapvetően jól) játszanának!
Lewy-t direkt kihagytam, de Xavi kötötte vele úgy a szerződést, hogy egekbe megy a fizetése jövőre?!? Vagy Laporta taktikázott úgy, hogy 2 szezon, aztán lesz ami lesz? Hát az lett, hogy miatta EL KELL adni másokat...

Őket is Xavi szeretné most eladni???
Money, money, money... Amíg a Madrid megteheti, hogy évekig fizessen valakit, míg beérik, nálunk fél szezonok - egy szezonok jutnak embereknek, mert a pénzügyi trükközések miatt folyamatos eladási kényszerben vagyunk - de egy Lenglet sem sikerül (biztos ez is Xavi hibája)...
Roque sorsa attól függ, hogy belefér-e FFP keretbe??? Ez egy vicc, ami Ancelottival mikor fordult elő ez elmúlt években???

Lehetne a végtelenség sorolni, de be is fejezem, mert teljesen felesleges - itt mindenki BL győzelmet és Kupák tömegeit várja el sziporkázó játékkal, holott ez még Messi-ék alatt sem volt evidens...

Aztán majd nézhetünk egy másutt x-szer megbukott "sztáredzőt", haladhatunk a PSG / Chelsea (és társai) nyomdokaiban (csak pénz nélkül)... :lol:
Hol írta bárki, hogy mindenről Xavi tehet? A kritizálók (én is) arról írtam, amiről legalább részben ő tehet.
Remélem nem gondolod, hogy ha egy játékost Xavi itt akart volna tartani, akkor távozott volna, hogy a helyére érkezzen egy 50 milliós, ugyanolyan korú igazolás, legalább akkora fizuval. Ez nem anyagi döntés volt, sőt, anyagilag erős visszalépés. Igen, Aubának megemelkedett volna a fizuja, Xavinak nem volt jó, annak ellenére, hogy a legjobb támadónk volt elég régóta, és kért helyette egy Lewandowskit. Megkapta. Nem ő kötötte a szerződést, de az ő döntései miatt érkezett, és sajna Laportáék mindent megadtak neki, amit csak tudtak. Talán egy évig nem volt visszalépés, pár az is lehet, hogy igen, mert a nagy meccseken Lewy totális nulla volt első évében is. De ha nem is volt visszalépés, 50 millió a különbség a két játékos közt. Depay ugyanez, de ott inkább Torressel hasonlítanám össze, ég és föld a két játékos szintje, Torres kellett, Depay nem. Nico nem kellett, aki már eléggé bizonyította, hogy legalábbis egy megbízható csere, nem jött be. Az pl. nem az ő hibája, hogy Romeu jött helyére, noha alighanem belőle is többet ki lehetett volna ennél hozni, de ezt hagyjuk. De ha tudja, hogy nincs lóvé, akkor igenis az ő sara is. A liga leggyorsabb, ezáltal a feltolt védelemhez nagyon illő védőjét is ő küldte el, nem a pénzhiány, helyette is megérte Garciát meg Piquét nézni ahogy kiejtik a csapatot, mert háromszor körbefutják őket.

Nem ostorral kényszerítették, hogy egy 16 éves gyerek 18 éves koráig szünet nélkül szét legyen hajtva a kizsákmányolás fogalmát kb kimerítve, és tegye ugyanezt az első sérüléséből visszatérő Pedrivel., aztán Baldéval, majd most tökugyenzt a két új tininkkel.
Kessié nem nagyon ellenkezett távozáskor, mert egy percet nem kapott a helyén, nem akarta beépíteni Xavi a védekezéséről híres liga legjobb szűrőjét, igen, el tudtuk adni 0 áron, mert totál leépítettünk egy 50 milliós játékost. De élmény volt nézni, ahogy európai szinten vkp hiányában kés a vajon effektus volt a védelmünk előtt. Tegyük fel, hogy kötelező volt elküldeni, akkor csak a leépítése és e nem beépítése volt edzői hiba egy évig, ezt nem tudhatom, bár van egy olyan gyanúm, hogy mivel 1 percet sem kapott a helyén, Xavi nem akarta a csapatban tudni. Aztán megint élmény volt vkp nélkül játszani Európában.

Nem a fentieket vártam volna el, de azt igen, hogy a klub VB-re kijussunk pl. Még így is csak pár ponton múlt, bárki megugrotta volna szerintem ezzel a kerettel, ha nem is nyer BL-t.

Igenis Xavi tehet róla, hogy összeomlunk az első nehézségnél, rendszeresen. Hogy nehéz helyzetet örökölt ilyen szempontból is? Ki tagadná? De aki két és fél év alatt nem tud ezen változtatni ennyi támogatás mellett, az alkalmatlan erre. Nehéz meló, de van, aki meg tudná oldani.

És hogy csak a keretnél maradjak, igenis Xavin elég sok múlt, sajnos. Használhatatlan játékosok érkeztek jó cserék helyett, akik nem anyagi okokból távoztak (sőőőt), emiatt még a vékonyabb keret is még vékonyabb, hisz Alonso, Romeu mintha itt sem lenne, és Inigo is necces. És itt senki nem arra gondol, hogy miért nincs top City szintű keretünk. Bár az első sorunk nem nagyon van lemaradva akármelyik top csapattól.

És hát megfordíthatjuk, az is nagyon idegesítő lehet, ha bármit csinál, nem ő a hibás, amikor 2,5 éve van itt. :)

Plusz Andris írásából már olyasmit véltem kiolvasni "lássátok meg, mi történik Xavi nélkül" témában, hogy szinte szeretné, hogy rossz legyen nélküle. Nyilván lehiggadva nem, de én nem Xavi drukker vagyok, hanem Barcelona. Amúgy én több, mint másfél évig védtem, kb a mostani őszig, még ha csinált is közben pár hülyeséget, úgy gondoltam, összességében plusz. Tél óta nem így gondolom. Szóval nem is vagyok egy elvakult Xavi-utáló, csak sajna meggyőzött a játékkal, a viselkedésével, a játékosai kezelésével.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.18. 09:28:46

FCBsteve írta:
2024.05.18. 08:49:26
Teljesen megértem Andrist, baromi fárasztó folyamatosan azt olvasni, hogy MINDENRŐL Xavi tehet, aki mindent és mindenkit megkapott a csapatba akit kért, aki gyakorlatilag egyedül dönt(ött) minden érkezőről és távozóról...

Auba-t ő küldte el????? WTF, mintha nem követted volna az eseményeket??? Kessie ugyanez, ha már ő a példa - ő hajlandó volt menni (mint Auba), és fizettek érte, ennyi a történet...

Felix-et ő kérte? Lewandowskit? Talán mind inkább Laporta marketing... "Messi meg más sztárok" mézesmadzagot már meg se említsük...
Lehetne sorolni a végtelenségig... Akiket a NAGY átigazolásban kapott (Koundé, Raphi, Christensen), mintha rendesen (és alapvetően jól) játszanának!
Lewy-t direkt kihagytam, de Xavi kötötte vele úgy a szerződést, hogy egekbe megy a fizetése jövőre?!? Vagy Laporta taktikázott úgy, hogy 2 szezon, aztán lesz ami lesz? Hát az lett, hogy miatta EL KELL adni másokat...

Őket is Xavi szeretné most eladni???
Money, money, money... Amíg a Madrid megteheti, hogy évekig fizessen valakit, míg beérik, nálunk fél szezonok - egy szezonok jutnak embereknek, mert a pénzügyi trükközések miatt folyamatos eladási kényszerben vagyunk - de egy Lenglet sem sikerül (biztos ez is Xavi hibája)...
Roque sorsa attól függ, hogy belefér-e FFP keretbe??? Ez egy vicc, ami Ancelottival mikor fordult elő ez elmúlt években???

Lehetne a végtelenség sorolni, de be is fejezem, mert teljesen felesleges - itt mindenki BL győzelmet és Kupák tömegeit várja el sziporkázó játékkal, holott ez még Messi-ék alatt sem volt evidens...

Aztán majd nézhetünk egy másutt x-szer megbukott "sztáredzőt", haladhatunk a PSG / Chelsea (és társai) nyomdokaiban (csak pénz nélkül)... :lol:
Az a probléma, hogy nem akarjuk megérteni a másikat, és sokszor szélsőségekben írunk. Ki írta, hogy mindenről Xavi tehet? Ki írta, hogy BL-t, bajnokságot kell nyernünk? Még Laportáék sem azt tervezték a gazdasági tervben, de egy elnök nem nyilatkozhatja, hogy a BL indulás elérése, és a csoportból való kijutás a cél. Az edző meg nem nyilatkozhatná, hogy nem vagyunk versenyképesek, mikor Alemany annyi erőfeszítést tett hiába a játékosokért, Laporta pedig a Nike szerződést készíti elő, és Katarban kuncsorog pénzért, akik ellen kampányolt.
Nem a Xavi kritizálók hasonlítják Xavit Pephez, Klopphoz, Tuchelhez, a csapatot pedig a Realhoz, Cityhez, PSG-hez, mert mindenki tudja hogy áll a klub anyagilag, vagy azt, hol tart Xavi szakmai tapasztalatok alapján. A Xavi kritizálók inkább Inzaghihoz, Terzichez, Michelhez és csapataikhoz hasonlítják, akik jóval szerényebb anyagi körülmények között, jobban ki tudják használni a rendelkezésükre álló keretet, és csapatukra jellemző stílusban eredményes, látványos focit tudnak játszani. De írhatnám a Leverkusent, vagy akár egy szinttel lejebb lévő Villarealt, Sociedadot, Bilbaot, Aston Villat, Benficat, vagy bármelyik csapatot, akik nem zuhannak össze a mentális tehertől.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.18. 09:25:13

nagyon szomorú látni ezt a káoszt, ami a klubnál uralkodik. a vezetőség és edző közötti munkakapcsolat több sebből vérzik, az infók nagyon könnyen kijutnak, hosszútávú koncepció mintha nem lenne, az igazolások kapcsán megy a szkanderezés, hogy ki mondja meg a dolgokat, az edzőnk egy meg nem kapott bedobás miatt bohócot csinál magából és kiállítják egyfolytában.

nekem ez a szappanopera, ami zajlik, már azt az érzést erősíti (amit persze eddig is tudtunk), hogy a háttérben rendszerszinten komoly gondok vannak, úgyhogy az edző személyének változásától is egyre kevesebbet merek remélni, függetlenül attól, hogy nem vagyok elájulva Xavitól.

azt hittem, ennek a nyomorék Bartomeunak a kártékonykádását elkezdjük kiheverni pár év alatt, hát úgy tűnik, nem, és a lejtő tart tovább.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.18. 08:49:26

bence0330 írta:
2024.05.18. 02:33:25

Alemanyk menekülnek előle teljes joggal, olyan rosszul szerepeltünk az európai kupasorozatokban, hogy soktímilliótól estünk el a klubvb miatt (pedig az aztán nem volt egy elérhetetlen feladat, kicsit jobb el szerepléssel vagy egy BL továbbjutással tavaly meg lett volna, nem kellett volna BL-t nyerni...) Ezzel a kerettel ez alapelvárás lett volna azért. És iszonyat mennyiségű, igencsak minőségi játékost kapott elég komoly pénzért azok helyett, akiket méla undorral dobált ki a kukába, sok esetben esélyt sem adva nekik. Egy Ancelotti szépen beépítette volna őket. Ő nem. Nézd meg, miért maradt itt sok játékos csak egy évig. Auba nem érti a pozíciós játékot, Depay sem, Kessié nem az új Busquets, így ki se próbálom, hadd ne folytassam. A perememberek tényleg peremen maradnak, lenullázva az értéküket, hogy eladhatatlanok legyenek. A vezetőség meg folyamatosan szolgálta ki, hihetetlen támogatást kapott minden szinten.
Érdekes, hogy szerintem azokkal a játékosokkal bánt a legmostohábban, akik a leginkább tették ki a szívüket a pályára, és/vagy legtöbbször mentették meg a sejhaját 1-1 villanással, még bizalom nélkül is, vagy ideiglenes bizalommal, aztán elhajtva. Auba, LDJ, Raphinha (Traoré, Mingueza) jutnak hirtelen eszembe.
Teljesen megértem Andrist, baromi fárasztó folyamatosan azt olvasni, hogy MINDENRŐL Xavi tehet, aki mindent és mindenkit megkapott a csapatba akit kért, aki gyakorlatilag egyedül dönt(ött) minden érkezőről és távozóról...

Auba-t ő küldte el????? WTF, mintha nem követted volna az eseményeket??? Kessie ugyanez, ha már ő a példa - ő hajlandó volt menni (mint Auba), és fizettek érte, ennyi a történet...

Felix-et ő kérte? Lewandowskit? Talán mind inkább Laporta marketing... "Messi meg más sztárok" mézesmadzagot már meg se említsük...
Lehetne sorolni a végtelenségig... Akiket a NAGY átigazolásban kapott (Koundé, Raphi, Christensen), mintha rendesen (és alapvetően jól) játszanának!
Lewy-t direkt kihagytam, de Xavi kötötte vele úgy a szerződést, hogy egekbe megy a fizetése jövőre?!? Vagy Laporta taktikázott úgy, hogy 2 szezon, aztán lesz ami lesz? Hát az lett, hogy miatta EL KELL adni másokat...

Őket is Xavi szeretné most eladni???
Money, money, money... Amíg a Madrid megteheti, hogy évekig fizessen valakit, míg beérik, nálunk fél szezonok - egy szezonok jutnak embereknek, mert a pénzügyi trükközések miatt folyamatos eladási kényszerben vagyunk - de egy Lenglet sem sikerül (biztos ez is Xavi hibája)...
Roque sorsa attól függ, hogy belefér-e FFP keretbe??? Ez egy vicc, ami Ancelottival mikor fordult elő ez elmúlt években???

Lehetne a végtelenség sorolni, de be is fejezem, mert teljesen felesleges - itt mindenki BL győzelmet és Kupák tömegeit várja el sziporkázó játékkal, holott ez még Messi-ék alatt sem volt evidens...

Aztán majd nézhetünk egy másutt x-szer megbukott "sztáredzőt", haladhatunk a PSG / Chelsea (és társai) nyomdokaiban (csak pénz nélkül)... :lol:
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.18. 06:45:37

bence0330 írta:
2024.05.18. 02:33:25
Szerintem senki nem azt nehezményezi, amit kiemeltél, vagy legalábbis kevesen. A 0 játék, a botrányos keretfelhasználás, a tehetségeink szisztematikus, felfoghatatlan, előre látható kinyírása, a meritokrácia teljes hiánya, és ezek kombinációjából adódóan az jövőkép teljes hiánya, sőt, inkább elég durva rombolás hosszabb távon ez a két végén égetjük a gyertyát féle felfogás, amit Xavi csinál, ez az építkezés ellenkezője.
Szerintem szépen összefoglaltad. Ezt hagyom benne, mert ez a lényeges. Persze, fejlődőképes, nem rossz edző, lehet hagyni neki még éveket a saját és a csapat fejlődésére, minőségi játékosok érkezésével a játék minősége is javulhat. De egy ilyen szörnyen arrogáns ember, aki alig képes elismerni a hibáit, folyamatosan csak hárít, vagy többes szám első személyben beszél, az hogyan fog változtatni a hibáin?
Mindenki aki mellette áll, a stabilitást emeli ki. Az pontosan nem stabilitás, ha évente ki kell cserélni a fél keretet, mert neki senki nem jó, aki jó, az meg szét van hajtva sérülésig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 02:33:25

FCBsteve írta:
2024.05.18. 02:06:09
Ennek a klubnak nyugalomra és folytonosságra lenne szüksége edző fronton...

Nem feltétlenül Simeone hosszúságúra, de azért 2,5 szezonnál jóval többre!
El kéne fogadni, hogy pénz, összeszokottság, folytonosság (1 szezonokig maradó játékosok) nélkül NEM ELVÁRHATÓ bárminemű kupa győzelem - ebből kéne kiindulni, közösen (elnök, sportigazgató, edző, stb) építkezni és minden sikert értékelni.

Azon az alapon pedig, hogy egy új edző friss lendületet ad - lehet félévente edzőt cserélni???
Szerintem senki nem azt nehezményezi, amit kiemeltél, vagy legalábbis kevesen. A 0 játék, a botrányos keretfelhasználás, a tehetségeink szisztematikus, felfoghatatlan, előre látható kinyírása, a meritokrácia teljes hiánya, és ezek kombinációjából adódóan az jövőkép teljes hiánya, sőt, inkább elég durva rombolás hosszabb távon ez a két végén égetjük a gyertyát féle felfogás, amit Xavi csinál, ez az építkezés ellenkezője.

Az új edző meg akkor ad friss lendületet, ha már nincs lendület. Ez Xavinál is bő másfél, de inkább két év után következett be, és még adtak neki utána is lehetőséget bizonyításra, amiben sikerült idegbetegként kiállíttatnia magát az amúgy is bajban lévő csapat mellől (más meccsek mellett), össze-vissza eltaktikázni az összes nagy meccset, lemondani, aztán meggondolni magát, miután kiszálltunk minden versenyből, közben nyíltan azt hazudni (na jó, ez még nem biztos, hogy hazugság volt, de úgy néz ki egyre jobban...), hogy lemond a hátralévő fizetéséről. Közben kéthetente lenyilatkozza, hogy mekkora anyagi csődben vagyunk, amivel lehet, hogy milliókban kifejezhető károkat okoz a piacon, Alemanyk menekülnek előle teljes joggal, olyan rosszul szerepeltünk az európai kupasorozatokban, hogy soktímilliótól estünk el a klubvb miatt (pedig az aztán nem volt egy elérhetetlen feladat, kicsit jobb el szerepléssel vagy egy BL továbbjutással tavaly meg lett volna, nem kellett volna BL-t nyerni...) Ezzel a kerettel ez alapelvárás lett volna azért. És iszonyat mennyiségű, igencsak minőségi játékost kapott elég komoly pénzért azok helyett, akiket méla undorral dobált ki a kukába, sok esetben esélyt sem adva nekik. Egy Ancelotti szépen beépítette volna őket. Ő nem. Nézd meg, miért maradt itt sok játékos csak egy évig. Auba nem érti a pozíciós játékot, Depay sem, Kessié nem az új Busquets, így ki se próbálom, hadd ne folytassam. A perememberek tényleg peremen maradnak, lenullázva az értéküket, hogy eladhatatlanok legyenek. A vezetőség meg folyamatosan szolgálta ki, hihetetlen támogatást kapott minden szinten.
Érdekes, hogy szerintem azokkal a játékosokkal bánt a legmostohábban, akik a leginkább tették ki a szívüket a pályára, és/vagy legtöbbször mentették meg a sejhaját 1-1 villanással, még bizalom nélkül is, vagy ideiglenes bizalommal, aztán elhajtva. Auba, LDJ, Raphinha (Traoré, Mingueza) jutnak hirtelen eszembe.
Nagy kedvencei Lewy és Dembélé, akik fontos helyzetben kb sosem tettek hozzá semmit, egyik őt arcon köpve távozott, a másik meg lassan anyagi csődbe visz minket, megállás nélkül pofázik a pályán a többieknek és lecserélésekor, és képtelen már kb gólt lőni.

Vagy hogy megállás nélkül pozíciós játékról beszél, amit 2,5 év alatt nem tudott átadni. Sem a játékosoknak, sem nekünk a képernyőn keresztül Elhiszem, hogy valakinek idegesítő, hogy ebből a kifejezésből egy közröhej tárgya, egy szállóige lett (én szerettem volna, ha Arteta nyomába lépünk, mert szerintem nem a múlté a stílus), de közben azért ha a meccseken ebből egy átlag néző semmit nem lát, az jelent valamit. Mert egy átlag Arsenal, Lever, de akár Bologna, City drukker is kapásból látja, mi miért történik a pályán, és a pozíciós játéknak van értelme. Nálunk mindenki a fejét vakarja, mi lehet az, amiről beszél, esetleg 1-2 stratégiailag nagyon tanult NB1-2-es edzőn kívül, aki lát valamiféle apró szikrákat belőle. Állítom, hogy ilyen Pedri-Gaviknak a pozíciós játékhoz való érzéke jobb volt, mikor ideérkezett, mint most, szerintem totális fejetlenség van, mert senki nem érti az egészet, és óriási szerencse, hogy európai szinten top játékosaink vannak, akik tudnak meccsenként villanni mindentől függetlenül. Előre mondjuk Gündogan és Raphinha ilyenek, csereként Felix, lassan ha épp nincs hullára hajtva, Yamal. Hátra meg 1-2 klasszis védő meg a világ egyik legjobb kapusa.

Ha a következő edző fél év után elveszti az öltözőt/fonalat/ép eszét (Xavi ebből alsó hangon kettőt elhagyott idén, az öltöző passz, a játékosként elért dolgai miatt szerintem megvan a tisztelet, de csak amiatt...), akkor igen, kell friss lendület. De lehetőleg nem erről lesz szó, hanem leül majd Flick vagy Conceicao és végre tényleg elkezdünk előremutatóan csapatot építeni, mert már nem is emlékszünk, milyen az.

Meg lehet köszönni neki az első másfél évét, az a gond, hogy azért is megfizettünk elég rendesen a kicsik teljesen megmagyarázhatatlan túltolása miatt, ahol végig lazán eladta a jövőt az aktuális meccs eredményeiért. De attól még az a két év eredménysora tök jó, kivéve Európát, ahonnan a pénz jön. És egy olyan edző, aki Európában egy ki-ki meccsen ennyire 0, sajna nem nagyon maradhat, mert tényleg iszonyatos pénzektől esünk így el. Sajnálom, hogy ennyire súlyozott a dolog, és 2-3-4 ki-ki meccsen dőlnek el a nagy pénzek, de attól még ez van, olyan kell, aki ilyen meccseket képes megnyerni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.18. 02:06:09

Ennek a klubnak nyugalomra és folytonosságra lenne szüksége edző fronton...

Nem feltétlenül Simeone hosszúságúra, de azért 2,5 szezonnál jóval többre!
El kéne fogadni, hogy pénz, összeszokottság, folytonosság (1 szezonokig maradó játékosok) nélkül NEM ELVÁRHATÓ bárminemű kupa győzelem - ebből kéne kiindulni, közösen (elnök, sportigazgató, edző, stb) építkezni és minden sikert értékelni.
(Lásd, Girona edzője mosolyogva gratulált a hétközbeni vereségük után, mert KI LEHET KAPNI, reálisak az elvárások)

Sok fiatal Xavihoz kötődik, több érkező játékos Xavi szavára jött... És lennének még érkezők (ha lesz pénz rájuk): Kimmich, Xavi! Simmons

Azon az alapon pedig, hogy egy új edző friss lendületet ad - lehet félévente edzőt cserélni???
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 00:06:44

ElBartimaeus írta:
2024.05.17. 23:45:01
sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
Erről beszéltem, egyéni játékosok ingadoznak, ez is az edző hibája, hogy nem mondta Cancelonak, hogy ne vágd fel a támadót a 16-os alapvonánál veszélytelen helyzetben, vagy Gündogan ne adja el a labdát a saját térfelünkön, vagy Ferrán ne lőjön pontosan a kapuba, hanem a kapus kezébe tegye.
Xavi nem kontrollálhat mindent, de ha éveken át mindig összezuhanunk az igazi tétmeccsen (főleg Európában), és mindig több egyéni hiba történik, az akkor egy tendencia, és az bizony az ő sara. 3 év után mindenképp. Én pl. sokáig voltam vele türelmes ilyen téren, megértettem, hogy mélyen gyökerező félelmeket nem lehet fél év alatt kiverni a játékosokból. De 3 év alatt igen. Ezek nem egyéni hibák szerintem olyan értelemben, hogy az egész rendszer omlik össze, az egész csapat, mindenki totál elveszettnek tűnik, így jönnek a hirtelen, sokszor rossz döntések védelmi oldalról, elcsúszások, lemaradások, ésatöbbi.

És akkor azt hadd ne említsem meg, amikor dühöngő bikaként állíttatja ki magát a legnagyobb meccsén. Az ilyenek is bőven benne vannak az egyéni hibákban.

Amúgy szerintem a rendszer nem halott, szerte Európában sziporkázó játékot produkálnak akár 1 év után is edzők hasonló alapon. Csak Xavi nem tudta átadni valamiért, nem tudta finomhangolni, modernizálni. Ott érhető legjobban tetten, hogy vagy defenzíven mentünk az 1-0-ra kevés helyzettel, vagy támadtunk, ahogy a csövön kifér, de akkor 3-4-5 gólokat is kaptunk. Nem találta meg az egyensúlyt igazából 3 év alatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2250
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.17. 23:45:01

mes írta:
2024.05.17. 21:37:08
Ammekkora kedvencem volt jatekoskent, pont annyira leirta magat az utobbi par heten (is).
Lassan azt tolja, mint Koeman, mindenki hibas, hulye, amator, csak en vagyok tokeletes. Amiota itt van, egyszer nem olvastam azt tole, hogy igen, o volt a hibas, nem igy kellett volna a "taktikat" alakitsa, stb... Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Egészen pontosan az eurobarcán is lejött, amikor azt nyilatkozta, hogy sajnálja, hogy nem időben alakította úgy a kp-t Gavi kiesése után, ahogyan kellett volna és hogy más felállásokban stabilabbak voltunk. Nem tudom, Xavi szerintem folyamatosan reálisan nyilatkozik, csak pontosan a komolytalan köntörfalazás hiánya, avagy a rút valóság nem tetszik az embereknek. Már bőven eljutottunk arra a pontra itt a fórumon, hogy bármit csinál, az hibás lesz, sokkal jobban jár mindenki, ha elmegy. Ha minden mozdulatért te vagy a hibás, amikor közöd nincs hozzá, akkor lépned kell és reménykedhetsz benne, hogy visszasírnak, mert amúgy tényleg harmatgyenge a keret 3+szotyi kupákért mind versenyezni.

Lásd pl a legutóbbi, amiről szintén azt mondod, hogy ő járatja le magát: Laporta 2 hét alatt újra el akarja küldeni a fenébe egy olyan nyilatkozatért, amihez hasonlót korábban is mondott és mégis Xavi járatta le magát? Nem, ebben az a pocokképű Laporta a hibás, senki más. És egy ilyen undorító - már ha igaz - kifakadás történik, emelt fővel kell elhagyni ezt a hajót, hiába az elmúlt 5 szezon 2 legeredményesebbjén vagyunk túl vele úgy, hogy ki kellett cserélni az egész csapatot.

Szerk:
sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
Erről beszéltem, egyéni játékosok ingadoznak, ez is az edző hibája, hogy nem mondta Cancelonak, hogy ne vágd fel a támadót a 16-os alapvonánál veszélytelen helyzetben, vagy Gündogan ne adja el a labdát a saját térfelünkön, vagy Ferrán ne lőjön pontosan a kapuba, hanem a kapus kezébe tegye.
Válasz küldése