Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.06.21. 09:53:22

Évente 1 csapat képes volt megszorongatni a barcát. úr isten...nyilván nem lehet mindenkit hülyére verni...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.21. 00:30:03

diagonal írta: Pontosan így van. Ezért nem értem mikor írogatják itt is, ott is, hogy a tikitakát kiismerték, eljárt felette az idő.
Nem a fölött járt el hanem a játékosok fölött akik anno ezt olyan magas szinten megvalósították.
Ha kiismerték volna akkor kérdezem, hogyhogy nem ismerték ki a Pep éra alatt mikor 4 éven át még ha nem is nyerte meg a BL-t folyton a csapat "csak" kétszer, de gyakorlatilag tönkreverte Európát folyamatosan a Barca és aki kicsit is értett hozzá elismerte, hogy magasan a legjobb csapat. Négy év pedig baromi hosszú idő a kiismerésre a mai futballban szerintem.
Azért ez kicsit túlzás.
Nagy szerepe van a Barca és a spanyol válogatott "bukásában" annak, hogy a kulcsfigurák kiöregedtek, motiválatlanabbul, lassabban játszanak. Ez igaz.

Azonban ne akarjuk már CSAK ennek betudni a sikertelenséget.
Adott egy szisztéma, egy taktikai hadrend, amit 2010 óta változatlan formában, változatlan hadrendben, változatlan módszerrel gyakorlunk. Ezt bizony kiismerték és így természetes.
Sőt. A Chelsea már 2009-ben megmutatta, hogy hogyan is kell ez ellen a taktika ellen eredményt elérni. Ezt nem szabad elfelejteni. Ahogy utána az Inter és a Real is megszorított, legyőzött minket. Xavi akkor pedig még a fénykorát élte.

Kellenek a frissítések, a játékoskeretben és a taktikában is. Sajnos az Öreg akármekkora egyéniség is, lassan el kell fogadnia, hogy ő már megtette amit tudott, félre kell állnia. Nekem a személyes kedvencem, sajnálom nagyon, hogy nem megy már úgy neki, de ez a futball rendje.
A taktikát illetően nem kell forradalomra gondolni, mert az alapötlet jó, mindig is jó marad: labdatartás, gyors, rövid passzok, technikás játékosok, stb. - ismeri mindenki -, azonban a végrehajtásban, megvalósításban kellenek a változtatások a Barca-nál is és a spanyoloknál is. A kettőnek együtt kell járnia, külön külön nem lenne eredményes. :wink:
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.20. 23:32:04

Chino írta:Nem az ilyen közhelyek vezettek ide, mint például, hogy megtalálták az ellenszerét, hanem az, hogy a csapat már nem képes ezt úgy játszani, ahogy korábban. Akik ennek az alapjai voltak, már nem hozzák azt a teljesítményt, kiöregedtek. Egy mostani Alves, Messi, de legfőképpen Xavi voltak azok akik ezt csúcsra járatták. Ha olyan szinten művelnék ezt, mint 2009/2010-ben, lehetne itt buszozás, az ellenfél tehetetlen lenne.
Pontosan így van. Ezért nem értem mikor írogatják itt is, ott is, hogy a tikitakát kiismerték, eljárt felette az idő.
Nem a fölött járt el hanem a játékosok fölött akik anno ezt olyan magas szinten megvalósították.
Ha kiismerték volna akkor kérdezem, hogyhogy nem ismerték ki a Pep éra alatt mikor 4 éven át még ha nem is nyerte meg a BL-t folyton a csapat "csak" kétszer, de gyakorlatilag tönkreverte Európát folyamatosan a Barca és aki kicsit is értett hozzá elismerte, hogy magasan a legjobb csapat. Négy év pedig baromi hosszú idő a kiismerésre a mai futballban szerintem.
Avatar
djtrack
Capitá del Barça
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2008.02.22. 10:20:09
Tartózkodási hely: csikszereda

2014.06.20. 19:15:00

inkább ő ment volna mint Cesc. azért ketten nagy érvágás lesznek...
Boixos1981
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.03.15. 22:18:03

2014.06.20. 19:04:00

visca el barca írta:azért arra kiváncsi vagyok h fabregas tudta e amikor lelépett h xavira nem számítanak kezdőként...


Ez nagyon jo kérdés, nekem is eszembe jutott.
Visca el Barca y visca Catalunya, llibertat Boixos Nois!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.06.20. 17:53:36

Braderz, ő akar lépni, sztem nincs miről beszélni.
Ennyi fért bele a műsorba.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.06.20. 15:33:53

visca el barca írta:azért arra kiváncsi vagyok h fabregas tudta e amikor lelépett h xavira nem számítanak kezdőként...
Én úgy gondolom, hogy tudta, az ilyen dolgokat azért csak átrágják egymás között is, nagyon meglepődnék ha nem így lenne.


Inkább azokkal értek egyet akik szerint nem annyira a taktikánk mint inkább az azt játszó játékosaink felett járt el az idő. Bár igazából ez egyben azt is jelenti, hogy taktikailag is változtatni kell kicsit, mert egy félig kicserélődő kerettel úgy, hogy a legmeghatározóbb játékosok kiöregednek, elmennek úgy sem lehet tök ugyan azt játszani.
Ezt a sokpasszos játékot is sokféle képen lehet játszani, az éppen adott kerethez, edzőhöz kell alakítani és nem a végletekig mindig ugyan az erőltetni mint ami 5 éve volt.
Del Bosque sem tudott egyről a kettőre lépni és szerintem az érzelmei átvették az irányítást a józan esze felett.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.20. 15:13:29

azért arra kiváncsi vagyok h fabregas tudta e amikor lelépett h xavira nem számítanak kezdőként...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.20. 14:48:37

chino, a fő kérdésekben egyetértünk, nekem az a lényeg. :)
a többi csak részletkérdés.

de felőlem aztán maradhat is, aztán a busquets-xavi-iniesta hármassal erőltethetjük, és majd csodálkozunk, hogy minden csapat középpályája erősebb, gyorsabb, agresszívabb.
aztán majd a bukták után lehet nyilatkozni, hogy : "but we had possession."

a keretben tényleg elfér, hasznos kiegészítőember, 23-an leírtátok kb, hogy lenne, mikor jól jönne, és én ezzel egyet is értek.
viszont félek, hogy ha marad, akkor már csak megszokásból is sokat fogják játszani, és a következő szezonban is csak csalódás ér minket.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.06.20. 14:39:47

Azt hiszem még nem volt:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... sa-2344053" target="_blank

Így, hogy hamar véget ér számára VB, gyorsan eldől majd az ő sorsa is. Kérdés milyen irányba.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.20. 14:23:52

shutterisland írta:azt vegyétek már észre, hogy az élfutball padlógázzal elhaladt a tili-toli mellett.
elég csak az idei szezonunkra gondolni, de ezeken is érdemes elgondolkodni.

Ezzel én abszolut nem értek egyet. Nem az élfutball haladt el az általad említett "tili-toli" mellett, Vagyis et ebben a formában nem igaz.
Nem az ilyen közhelyek vezettek ide, mint például, hogy megtalálták az ellenszerét, hanem az, hogy a csapat már nem képes ezt úgy játszani, ahogy korábban. Akik ennek az alapjai voltak, már nem hozzák azt a teljesítményt, kiöregedtek. Egy mostani Alves, Messi, de legfőképpen Xavi voltak azok akik ezt csúcsra járatták. Ha olyan szinten művelnék ezt, mint 2009/2010-ben, lehetne itt buszozás, az ellenfél tehetetlen lenne.
De sajnos-nem sajnos ebből a játékrendszerből lett egy lassú, sokszor alibi passzolgatós stílus és ez leginkább Xavi visszaesésének, hiányának köszönhető. De Messi sem kapcsolódik már be ezekbe, Alves játéka pedig gyakorlatilag kimerült abban, hogy a szélen futkos, ívelget s a fizikuma sem a régi.
Sokkal kevesebb a mozgás, így ez a stílus értelmét vesztette.

Ennek pedig Xavi olyan szinten volt a motorja, hogy ő volt az alfája és omegája. Egy más taktikába pedig ilyen idősen szerintem már nem tud a sarkköve lenni. Nem azért mert mást nem tudna játszani, sokkal intelligensebb annál, de már messze nem tudna annyit tenni, olyan szerepet játszani. És ha tényleg változtatni akarunk, akkor olyan emberekkel kell akikre hosszútávon lehet építeni. Amellett pedig ne felejtsük, hogy idén minden bizonnyal 2 évre kell igazolni és ha Xavi még ebben a szezonban pluszt is jelentene, 35-36 évesen már nem és akkor már nem tudjuk pótolni, köszönhetően az eltiltásnak.

Ez a váltás pedig neki sem hinném hogy rossz. Még legalább két évig folyamatosan játszhat, ott lesz neki Raúl is, nem mellesleg nem kevés dohányt markolhat fel.
Ami viszont hatalmas negatívum, hogy egy újabb kapitányt vesztünk el. Idén már a harmadikat. Sőt, ha úgy vesszük egy negyediket, mert én Cesc-t inkább el tudtam volna képzelni csk-ként, mint Init vagy Messit.
Ha végül megy, nekem nagyon hiányozni fog, Puyol visszavonulását is nehezen emésztettem meg, most pedig egy szinten egy olyan távozhat, akinek a neve sok éven át egyet jelentett a Barcaval.
Forca Barca!!!!
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.20. 13:50:58

Bob_Marley írta:
csababarca írta: .....
Ezzel nem nagyon értek egyet, mert nem sűrűn fordult elő idén sem, hogy felborította volna valaki. Fizikális gondokat se nagyon láttam, csapat egyik legtöbbet futó tagja volt. Már nem játszik olyan közel a kapuhoz, de ez mindenkire elmondható, megy a helycsinálás Messinek. Szerintem nagyon fog ő hiányozni, jelen pillanatban csak Koke-t tudom elképzelni mint aki némileg betöltse az űrt vele kapcsolatban.
Szerintem az a Xavi fog hiányozni aki a Pep érában a csapat alappillére volt, de ez a mostani már nem. Az a baj itt legtöbben ebből érzelmi kérdést csinálnak, mondjuk érthető. Volt egy fantasztikus csapat Barcelonában, lehet 50 évig nem lesz olyan mert ilyen korszakos zsenik mint Xavi is meg Iniesta, Messi, Puyol stb. nem jönnek össze túl gyakran egy időszakban, főleg meg egy csapatban.
Egy 35 éves játékosról beszélünk, ha félretesszük az érzelmeket eljárt felette az idő, nem tudja leadni azt a teljesítményt amit korábban és kész. Lehet írni sok mindent persze, hogy de így meg úgy, meg néha azért még jól jön aháznál meg ilyesmi. De most őszintén gondolja tényleg mindenki végig: rá itt még építeni kellene hosszú távon? Szerintem nagy hiba lenne. El kell dönteni, hogy most végre ( ha már két éve halogatja ez az impotens vezetőség ) elkezdenek egy új Barcát építeni ami versenyképes lehet akár a BL címért is 2-3 éven belül vagy merengünk a múlton.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.06.20. 13:24:15

azt vegyétek már észre, hogy az élfutball padlógázzal elhaladt a tili-toli mellett.
elég csak az idei szezonunkra gondolni, de ezeken is érdemes elgondolkodni.

barca - bayern 0-7
pepfélebayern - real 0-5
brazília - spanyolok 3-0
hollandia - spanyolország 5-1

ha tetszik, ha nem, megvan az ellenszer a focinkra, a gyors, direktebb foci és/vagy az erőfoci normális játékosanyaggal (de manapság már ez sem mindig kitétel) hatásos.
amíg a csúcson volt a csapat, ezt olyan tempóban és precizitással sikerült lehozni, hogy nem igazán tudtak velünk mit kezdeni, viszont ez a fajta dominancia lecsengett, és VÁLTOZTATNI KELL, hogy a szűk elitben maradjunk.
nem kell ívelgetni, nem kell catenaccio-t játszani, de muszáj megújulni, mert egyrészt ez már egyre inkább nézhetetlen, annyira enervált, lassú, sótlan az egész, másrészt pedig már a hatékonyság is jelentősen visszaesett.

ha pedig xavit nagyjából azonosítjátok itt a tili-tolival, akkor pontosan ő az, akit sajnos el kell távolítani ahhoz, hogy megújuljon a csapat.
alba,ini,neymar,alexis,messi és a többiek szinte mind képesek lennének egy direktebb, attraktívabb futballt játszani (sőt, egyeseknek jobban is feküdne), ellenben xavi csak és kizárólag ebben a lassú tempójú, körömpasszos tötyörgésben tud érvényesülni, már amennyire.
a 30 éves xavival még nem lett volna ilyen probléma, de a mai fejben és fizikailag is belassult.

nem arról van itt szó, hogy én utálom xavit, és tüzes vassal kergetném, dehogy, tisztában vagyok vele, hogy mind a barca, mind a spanyol válogatott mennyit köszönhetett az ő játékának az utóbbi években, főleg 2008 és 2012 között.
nekem viszont a csapat az első, és az egyik legnagyobb féknek érzem abban a tekintetben, hogy újra jó, nézhető és eredményes focink legyen.
ez az érzés akkor erősödött fel bennem, mikor 4-0-ra vertük a rayo-t, úgy, hogy hosszú idő után először nem nálunk volt többet a labda, és xavi a következő edzésen odament rinyálni tatának.

a keretben még tőlem elférne, de ha muszáj választani, hogy vagy kezdő, vagy elmegy, akkor utóbbi.
35 éves lesz a szezonban, magas a fizuja, kecsegtető ajánlata van ázsiából, ott még ellötyöghet 1-2 szezont, aztán puszó.
szerintem itt az ideje a könnyes búcsúnak.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2014.06.20. 10:06:04

csak azért tettem be a hollandok elleni meccset, mert véletlenül azután is őt találták meg. szerintem azon kevés játékosunk közé tartozott a szezonban, aki nem alibizett, mert neki valóban fontos a barca. ha a spanyol válogatottban képes megcsinálni ezeket a passzokat, akkor bárhol a világon, ha vannak megfelelő társaik. kampányolnak itt a gyors foci mellett, csak az a helyzet, hogy azt elég sok csapat elég magas szinten tudja játszani.

valószínűleg egy csapat leszünk a sok jó közül, mint az utóbbi 2 évben, és ha nagyon kijön a lépés talán összejön egy komolyabb siker. Puyol volt a szív, Xavi az ész a csapatban. jó keretünk lesz a következő szezonra is, de messze nem a legjobb a mezőnyben. Persze ha messi akar focizni és neymar is hozza magát, ez a csapat sok szép dolgot elérhet.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.20. 07:02:25

Szerintem meg lehetett volna találni a helyét egy új felfogású csapatban is, de úgy látszik, ő már annyira erre nem vágyik. Én olyan hangsúlyosan nem érzem azt, amit mondanak, hogy teljesen lelassult, a teste nem engedelmeskedik meg ilyenek. Nyilván látszódik, hogy visszaesett, a saját színvonalához képest talán látványosan is, de ez a 40 évesként kezelése túlzás kicsit.

Na mind1, változást akartunk, hát úgy látszik, megkapjuk. Ebből most kijöhetünk jól is egyébként, ha LE jól tervezi el a dolgokat és ennek kivitelezésére a vezetőség is összeszedi magát végre, de benne van az is, hogy ha rosszul csináljuk, akkor visszaüt az, hogy átmenet nélkül, ennyire élesen váltunk korszakot.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.06.20. 04:11:30

Vegyétek már észre, hogy a mai foci a mérnöki hosszú passzot és a gyors, az 1 az 1-ben helyzeteket is megoldó csatárt jelenti. A kizárólag rövidpasszokkal operálni akaró csapat divatjamúlt, eredménytelen - lassan nevetség tárgya. :(
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.20. 00:34:43

Yaya(07-10) írta:
Az ilyen légből kapott, és ezerrel puffogtatott közhelyek, mint eltakarítják, míg forgolódik, illetve körülményes és a hasonló baromságok nem más mint 1-1 emlékkép, amikor éppen nem passzolt a meginduló játékosnak.
Ő egy kib@szott zseni, még 34 évesen is.
Emlékképek inkább a forintos labdák,amiből elég kevés van már.
És tetszik,vagy sem, a mai foci nem neki kedvez, nincs teste,nincs sebessége...és hogy nem ez a feladata? Jah,nem, csak más csapatok középpályásai ütköznek,szerelnek, darálnak,amellett,hogy kiugratnak. Nálunk nincs erő a kp-ban, fizikai erő. Utálom ezt leírni,mert hányok ettől a mostani focitól,de ez van most,sajnos, a fizikai erő többet ér,mint hogy valaki szép passzokat tud adni.

Nah mindegy, egyébként nekem nagy kedvencem Xavi, szóval nem akarok ellen kampányolni,de ne legyünk vakok.
Ha marad is, már csak beugróként számítanék rá, 20-30 percekre,amikor labádt kell tartani,stb...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.20. 00:04:39

Yaya(07-10) írta:...
Egész szezonban nem ugratott ki annyiszor egy meccsen támadót, mint amennyiszer a Spanyol - Hollandon.. Persze nálunk általában a támadósor se mozgott annyira mint ott, de ha Cescnél ez nem volt mentség, akkor nála se legyen már az.

És annak ellenére, hogy rendre ő fut legtöbbet, védekezésben ő a legkevésbé hasznos játékosunk a középpályán. (A táblázatot whoscored alapján csináltam még 1 hónapja kb, Cesc eligazolása előtt..) Csak ha már statisztika..

És félre ne érts, én nagyon szeretem Xavit, a tökéletes középpálya nekem örökké az Ini-Yaya/Busi-Xavi középpálya lesz. De ha meg szeretnénk újulni, és átállunk egy dinamikusabb, többet futó - és hasznosabban védekező - középpályára, akkor neki abba már nem lenne helye, legyen akár mekkora zseni is. És jelenleg arra is gondolni kell, hogy 2 év múlva igazolhatunk nagy eséllyel legközelebb.. Ha ő is hajlik a váltásra, akkor nem szabad akadályt görgetni a távozása elé. Legyen akár mennyire is fájó érzelmi szempontból az elvesztése.. De ha minden érzelmi kötődést félreteszünk, sokkal nagyobb esélyünk lenne véghezvinni egy nagyobb kaliberű változtatást a csapat játékában, ha Koke lenne a keretben Xavi helyett - amire persze sajnos kicsi az esély, de bárcsak.. [-o< Remélem érted mire akarok célozni..

És most ezek után a sorok után furcsa lesz ezt olvasni tudom, de igazából bele se tudok gondolni, hogy milyen lesz a csapat így jövőre. Puyi topicjába egyszer már leírtam, hogy mióta Barcadrukker vagyok, az, hogy Valdes, Puyi és Xavi is a kezdőben vannak, olyan alap dolog volt, hogy fel se tűnt szinte.. El se tudom képzelni milyen érzés lesz látni, hogy más játékosok fogják hordani a mezszámukat majd. Ez teljesen más megújulás lesz, mint a Pep féle volt, ezzel már tényleg lezárul egy hatalmas, sikerekben gazdag korszak.. Már ha igazak a hírek a távozásáról..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.19. 14:56:10

Bob_Marley írta:
csababarca írta: .....
Ezzel nem nagyon értek egyet, mert nem sűrűn fordult elő idén sem, hogy felborította volna valaki. Fizikális gondokat se nagyon láttam, csapat egyik legtöbbet futó tagja volt. Már nem játszik olyan közel a kapuhoz, de ez mindenkire elmondható, megy a helycsinálás Messinek. Szerintem nagyon fog ő hiányozni, jelen pillanatban csak Koke-t tudom elképzelni mint aki némileg betöltse az űrt vele kapcsolatban.

Nem kell egyetérteni, én viszont nem egy esetet tudok, láttam, amikor addig forgolódott még valaki elvitte a labdát,és egyre kevesebbet azokból a gyilkos passzokból...ami megint sok minden függvénye,bemozgások,stb...de Xavi nagyon sokat lassult,mindenben. Ráadásul a mai fociban ütközni kell,egy kp-nak is, nincs tutyimutyizás,nem véletlen egyre kevesebb a tipikus irányító,mint amilyen Xavi és Pirlo,ők az utolsó hírmondók kb.
Ez nem véletlen,ilyen irányba megy a foci.

Az,hogy hiányozni fog,az nem kérdés, de eljött a váltás ideje, ez van, ezt tudtuk,hogy egyszer elmegy,vagy visszavonul.

(én Koke-t egyébként nem tudom hova tenni, egyszerűen annyira láthatatlan ember,hogy a posztját sem tudom megmondani, amikor leültem tavasszal atma meccset nézni, min 10 alkalommal,egyszer sem maradt meg belőlem semmi a gyerekből...előbb emelném ki Arda,Suarez,vagy Gabi játékát a kp-ról,de még Tiagot is,mint őt.
Persze ettől még lehet jó, de annyit azért látok,hogy ő is a baloldalon érzi jól magát, ahol Iniesta...nem ott,ahol Xavi pl.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.19. 14:50:17

csababarca írta: .....
Ezzel nem nagyon értek egyet, mert nem sűrűn fordult elő idén sem, hogy felborította volna valaki. Fizikális gondokat se nagyon láttam, csapat egyik legtöbbet futó tagja volt. Már nem játszik olyan közel a kapuhoz, de ez mindenkire elmondható, megy a helycsinálás Messinek. Szerintem nagyon fog ő hiányozni, jelen pillanatban csak Koke-t tudom elképzelni mint aki némileg betöltse az űrt vele kapcsolatban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.06.19. 14:41:46

Ingyen fog menni és végső soron így van ez jól. Ha ingyen mehetett érdemei elismerése végett Marquez és Henry, ha Villa/Dinho az értékéhez képest 3 zsák szotyiért mehetett akkor ne Xavival kezdjünk szemétkedni.

Tény, hogy a katariakat nem kellene félteni anyagi téren, de gondolom minden eurómillió amit megspórolnak a vételáron az megy Xavi apanázsába...

Az meg a vezetőség és a mindenkori vezetőedző sara, hogy nem tudta a helyedre beépíteni a Thiago-Cesc kettőst...

Az meg egyenesen nevetséges, hogy a spanyol szurkolók is őt kiáltják ki bűnbaknak, amikor Chile ellen látszott, hogy VdB makacssága és fafejűsége volt a fő probléma.

Én a legjobbakat kívánom neked mester.
Chino írta:Amúgy volt valami hír is arról, hogy Xavit ingyen engednénk vagy ez a fórum "véleménye".
Én annyit olvastam, hogy a klub nem gördít akadályt a távozása elé. Nyilván volt a múltban precedens hasonlókra, de én azért közel sem vagyok biztos benne, hogy ingyen menne(?). Nyilván nem fog a klub hatalmas alkudozásokba kezdeni, de véleményem szerint akármekkora ikon valamennyit azért elkérnek érte. Az arabok nem hiszem, hogy lemondanának róla, ha mondjuk ki kéne fizetni érte 15 milliót.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.19. 14:36:35

Bob_Marley írta: gondolom, hogy bűnbak lett volna.
Nem tagadom részemről van elfogultság az irányába, lehet ezért kevésbé tűnik ki 1-1 hibája, de számomra ő testesíti meg a tökéletes játékos képét. Ez az ember 50 évesen is a másodperc tört része alatt is tudni fogja ki hol helyezkedik és mi a legjobb döntés. Számomra nagyon fog hiányozni ha valóban elmegy (titkon én is reménykedem, hogy marad). A legjobb szó Xavi maga a Barca (holland) stílus, tényleg nehéz belegondolni, hogy mi lesz nélküle, de hát egyszer minden véget ér.....
kiemelt részhez: ez így van, viszont már ezeket a "gondolatokat" most sem tudja a testével leképezni,ez a probléma. Mert egy dolog,hogy fejben gyors, de mire rábírná a testét a véghezvitelre,már odaér valami pitbull,és felborítja,és viszik el a labdát.

Hiányozni fog,de meg kell hozni az ilyen döntéseket, sajnos. Bűnbaknak nem kiáltanám ki, bár nem tagadom, utóbbi 1-2 évben már bőven padoztattam volna Thiago vagy Cesc kárára...nálunk is,mint a válogatottnál sok minden a probléma, többtényezős a dolog.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.06.19. 14:27:26

Ha megy én nagyon sok boldogságot kívánok neki a váltáshoz. Biztos akar még focizni csak már nem a legmagasabb szinten és elvárások között. Ha befejezi majd aktív pályafutását őt is várjuk vissza a klubhoz!
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.19. 12:49:18

Amúgy volt valami hír is arról, hogy Xavit ingyen engednénk vagy ez a fórum "véleménye".
Én annyit olvastam, hogy a klub nem gördít akadályt a távozása elé. Nyilván volt a múltban precedens hasonlókra, de én azért közel sem vagyok biztos benne, hogy ingyen menne(?). Nyilván nem fog a klub hatalmas alkudozásokba kezdeni, de véleményem szerint akármekkora ikon valamennyit azért elkérnek érte. Az arabok nem hiszem, hogy lemondanának róla, ha mondjuk ki kéne fizetni érte 15 milliót.
Forca Barca!!!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.06.19. 06:35:03

Yaya(07-10) írta:Szomorú. egy barcának sokkal jobban meg kellene becsülnie az értékeit. Xavi a világ valaha élt egyik, ha nem a legjobb irányítója. furcsának találom, hogy ő lett kikiáltva bűnbaknak.

de ki kiáltotta ki bűnbaknak? itt, a messi68415ös felhasználó? szted ez mit számít?
15 évig nyomta a csúcson, mostanra besokallt, és nagyon remélem, ő döntött így, h elég volt. ennyi. ő nem az a játékos, aki a padról beszállogatva akar javítani a dolgokon addig, amíg az ekg-ja megengedi. most elmegy és fél év alatt kereni fog 8 misit blatter egyik kedvenc országában.
nem lehet majd pótolni, az egyértelmű, 100 rakitics v mittudomén ki is kevés hozzá.
az aláírásomból a három emberből ketten lekoccolnak/lekoccoltak. az utóbbi tizenx évben a játékosok közül főleg miattuk, a Klubhoz való hozzáállásuk miatt is csíptem a barcát. nálunk ilyen fazonok fociztak, akik a posztjukon a világ legjobbjai között voltak (ha nem a legjobbak voltak), mégis hűek maradtak.
úgy látszik, most ilyen lezárogatós, újrakezdős időket élünk, minden szinten...
kiváncsi vagyok, mi lesz belőle.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Válasz küldése