Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6156
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2007.11.04. 15:10:31

Énis imádom Xavit,meg minden..de nagyon alibi játékot mutat.....nem passzol szinte csak hátrafele,csütörtökön a góltól eltekintve...de annyira látszik rajta,hogy alibi....megkapja,azt vagy hátrateszi,vagy a mellette állónak..semmi megindulás,semmi előrejáték,semmi,amiért annyira kedveltem! :roll:
Bodi
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2004.10.08. 13:59:23
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2007.11.04. 13:42:05

Én se küldeném el Xavit,fontos tagja a csapatnak,igaz,hogy most nagyon gyenge formában van,de lesz ő még a régi.
Amúgy is becsülendő Xaviban,Iniestaban és a többiekben,hogy ők végigjárták a ranglétrát,míg Fabregas inkább eligazolt máshova súlyosan károsítva ezzel a Barca-t.Ahogy Txiki is mondta,elég fura lenne 30-40 millió eurot fizetni egy saját nevelésű játékosért.
Az is biztos viszont,hogy Fabregas nagyon illene ebbe a Barca-ba,nagyon szeretném nálunk látni,de a közeljövőben biztos nem hagyja el az Arsenalt.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.11.04. 13:29:58

Xavit csak azért elcserélni,mert most volt 3-4 gyengébb meccse (ahogy mindenki másnak is a csapatból) marhaság....Xavi az egyik ikon,aki rendkívűl hasznos,és pályafutása végéig a BARCA mezt fogja viselni...ebben nincs kétségem,és abban sem,h ezzel csak jól fogunk járni!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.11.04. 10:59:45

Nyáron kezdtem rajta gondolkodni, h Fabregas visszajöjjön a Barcába. De tudtam, h akkor vkinek menni kell a kp-k közül. Hogy ki lenne az, nálam nem volt kérdés, mindig is őt tartottam a középálya leggyengébb láncszemének. És azota minden Barca és Arsenal meccset láttam, és az láttam Xavi szürke, Fabregas isteni.. :roll:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2007.11.03. 11:10:12

Lehet hogy keményen dolgoznak... de ez a pályán nem látszik.
Troporf
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.03.13. 10:49:07

2007.11.03. 08:23:40

"Mintha csak Franket hallanám"

Pontosan ez az, amit kifelejtettem... úgy látszik, Rijkaard elhitette velük a "csakígytovábbot" :roll:
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.11.03. 07:56:33

Troporf írta:Xavi mondta a legutóbbi meccs után :oops: : (goal.com)
"I think that we worked hard against Valladolid, and the only thing we missed was the winning goal." ... "I think if we continue on this path, we will start winning on the road."
:oops: :oops: :oops:

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de engem eléggé elszomorít, ha ezt komolyan gondolja... ha így folytatják... :roll:

Ja, és nem akartam bántani Őt, csak meglepődtem, hogy ilyet nyilatkozik.
Mintha csak Franket hallanám :roll: Nekem őszintél szólva rémesen elegem van már ebből a "kemény munkából" :?
Troporf
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.03.13. 10:49:07

2007.11.03. 07:49:43

Xavi mondta a legutóbbi meccs után :oops: : (goal.com)
"I think that we worked hard against Valladolid, and the only thing we missed was the winning goal." ... "I think if we continue on this path, we will start winning on the road."
:oops: :oops: :oops:

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de engem eléggé elszomorít, ha ezt komolyan gondolja... ha így folytatják... :roll:

Ja, és nem akartam bántani Őt, csak meglepődtem, hogy ilyet nyilatkozik.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2007.11.02. 10:59:20

Bodival egyetértek!

Tavaly is meglehetett figyelni,hogy együtt nem jók! Egyszerűen úgy érnek többet,ha külön külön,esetleg egymást váltva játszanak...Ini hiába jó több helyen is,még továbbra is úgy gondolom,h Ő a padról beállva tud új színt adni...egyszóval úgy hasznosabb....középpálya,ha Deco felépül: Deco,Toure,Xavi, vagy Deco,Toure,Ini,szóval Xavit,és Init cserélgetném....
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Bodi
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2004.10.08. 13:59:23
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2007.11.02. 10:34:07

Nekem Xavi nagy kedvencem,de ő is alibizik mostanában,tegnap iszonyatosan gyenge volt.Nem volt egy értelmes passza,max a tőle 3 méterre álló csapattársnak tudta odaadni a labdát.Előre mostanában sose játszik,mindig rögtön passzolja hátra a labdát.
Nagyon úgy néz ki,hogy Xavi és Iniesta együtt nem jók,akkor jó a középpályánk,ha Deco+valamelyikük játszik.Nem tudják összekötni a középpályát a támadósorral,hiányzik egy Fabregas típusú játékos,vagy pedig az a Deco,aki a sérüléséig játszott.
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2007.11.02. 09:39:11

haze71 írta: Ő is elfelejtett focizni?
nem lehet nem észrevenni... bár ez szinte az egész keretre kezd jellemző lenni. az egy dolog, hogy csapatként nem működnek, de az utóbbi időben egyénileg is egyre kevesebbet hoznak a játékosok.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.11.02. 08:58:49

haze71 írta:Meg kéne csinálni egy-két cselt és máris a csatár védője meg kell hogy támadja. Így tud a csatár elválni védőjétől és lehet neki passzolni. Amíg a középpályán nem jutunk emberelőnyös pozícióba, ne is várj gyorspasszos támadójátékot. Sem Ini, sem Xavi nem vállalta fel zet a szerepet.
Szerintem egy betömörülő ellenféllel szemben nem Xavinak kellene megpróbálni belevinni az első védőfalba a középpályán. Ő régebben is inkább álló helyzetből adott nagyon jó labdákat, csak akkor még volt kinek. Kétségtelen, hogy egy-két jó csel sokat hozzátenne a játékhoz, de ilyen ellenféllel szemben ez nagyon nehéz, és nem is ez feltétlen a megoldás. ha meg cselezés, akkor inkább Ininek szánnám ezt a feladatot. Ő tegnap meg is próbálta néhányszor, de mindíg ott volt mégegy és mégegy ember, aki lefaultolja, ha nincs más.
Szerintem gyökeres taktikai változtatások kellenének, elsősorban a széljáték átalakításával. Most annyiból áll a széjlátékunk, hogy Ronnie és Messi áll egyhelyben a vonal mellett aránylag egész fent. Semmire nem megyünk ezzel. Lendületes szélső támadások kellenének úgy, hogy a két szélső melységből indul. Csakhát Ronnienak az luxos, hogy fel alá rohangásszon a vonal mellett, Messi meg nem engedi magát leindítani. Ezen kéne változtatni, és akkor így őket így le tudná indítani pl. Xavi. Ettől persze a csel lehetősége nincs kizárva, de így sokkal több játékost meg lehetne játszani egy csel után, mint ebben a mostani réges rég kiismert taktikánkban. Kezdődik az egész ott, hogy kell egy új edző...
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.11.02. 08:26:52

Zozzy 5 írta:
haze71 írta:Rosszul vagyok Xavi impotens játékától. Az egyetlen előre passzából gólt szereztünk. Ezen kívül egyszer sem próbált cselezni, vagy ha igen, az nem sikerült. Hátrapasszban tökéletes. Ő is elfelejtett focizni?
Szerinted kinek passzoljon? Legtöbben állnak, felesleges odaadni szinte bárkinek, mindenki meg van fogva emberfogással vagy lezónázzák a területeket. Egyszer volt megindulás, azt észrevette, és gól is lett belőle.
Meg kéne csinálni egy-két cselt és máris a csatár védője meg kell hogy támadja. Így tud a csatár elválni védőjétől és lehet neki passzolni. Amíg a középpályán nem jutunk emberelőnyös pozícióba, ne is várj gyorspasszos támadójátékot. Sem Ini, sem Xavi nem vállalta fel zet a szerepet.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.11.02. 07:57:51

haze71 írta:Rosszul vagyok Xavi impotens játékától. Az egyetlen előre passzából gólt szereztünk. Ezen kívül egyszer sem próbált cselezni, vagy ha igen, az nem sikerült. Hátrapasszban tökéletes. Ő is elfelejtett focizni?
Szerinted kinek passzoljon? Legtöbben állnak, felesleges odaadni szinte bárkinek, mindenki meg van fogva emberfogással vagy lezónázzák a területeket. Egyszer volt megindulás, azt észrevette, és gól is lett belőle.
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.11.02. 07:49:10

Rosszul vagyok Xavi impotens játékától. Az egyetlen előre passzából gólt szereztünk. Ezen kívül egyszer sem próbált cselezni, vagy ha igen, az nem sikerült. Hátrapasszban tökéletes. Ő is elfelejtett focizni?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.10.31. 13:16:28

Igaz, a támado alakzta elég gyengus jelenleg, de legalább a védelem jo :wink: Én most nem is várok nagy gálákat a csapattol, de ha visszatér Deco, és a sérülése előtti formáját hozza, visszajön Etoo, és belelendül, + Iniestát előre Ronaldinho helyett, akkor asszem megint 4 golokat rugunk meccsenként :)
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2007.10.31. 13:11:38

Atesz írta:
LG írta:Hát amikor sérült volt, akkor sztem semmivel sem voltunk gyengébbek, hiszen BLt, Bajnokságot nyertünk nélküle is, és a középálya tökéletes volt. Sztem 1átalán nem tartozik a potolhatatlan játékosok közé, sőt, én Iniesta, Deco, Xavi hármasből őt tartom a legkönnyebben potolhatonak. Perxe, nem azt mondom, h nem nagyszerü játékos, mert az, csak nekünk van 2 jobb középályásunk, sztem :roll:

Sztem ez nem igaz, most így indoklást nem nagyon tudok írni, de sztem nagyon-nagyon fontos!!!! De pl. passz százaléka magasan neki a legjobb!
Hátra és a legközelebb álló emberhez énis elég nagy százalékban asszolok jól... De ha mondasz nekem egyetlen alkalmat is, amikor idén egy nagy indítással hozott helyzetbe valakit, vagy adott egy csodálatos ütempasszt, akkor leborulok lábaid előtt. Régen pedig ez nem volt ritka tőle. MMostanában annyiból áll a játéka, hogy labdát róóbál szerezni és vagy hátra próbálja adni, vagy Ronaldinhohoz, Ronaldinho meg (hogyha át tudja venni), akkor próbál meg valami indításfélét véghezvinni, vagy legalább egy sorral előrébb passzolni... Ez a játék a csapattól édeskevés, egyedül Messi az a támadószekcióból, aki valóban is csinál valamit...
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Atesz
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2005.12.26. 20:28:03
Tartózkodási hely: Budapest, Rákospalota
Kapcsolat:

2007.10.31. 13:00:33

LG írta:Hát amikor sérült volt, akkor sztem semmivel sem voltunk gyengébbek, hiszen BLt, Bajnokságot nyertünk nélküle is, és a középálya tökéletes volt. Sztem 1átalán nem tartozik a potolhatatlan játékosok közé, sőt, én Iniesta, Deco, Xavi hármasből őt tartom a legkönnyebben potolhatonak. Perxe, nem azt mondom, h nem nagyszerü játékos, mert az, csak nekünk van 2 jobb középályásunk, sztem :roll:

Sztem ez nem igaz, most így indoklást nem nagyon tudok írni, de sztem nagyon-nagyon fontos!!!! De pl. passz százaléka magasan neki a legjobb!
Kép
andrewwind
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2007.08.26. 09:40:50
Tartózkodási hely: Budapest

2007.10.31. 12:57:07

Xavi a Barca jelképpe olyan mint régebben Pepe Guardiola volt. ha őt eladná a vezetőség nagyot hibázna :twisted: remélem marad még pár évig és jójátékkal cáfol rá a kétkedőkre 8)
Én két csapatnak szurkolok az egyik a Barçelona a másik a real madrid aktuális ellenfele."-José Carreras. Viva Barca! Forever!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2007.10.30. 21:07:02

Hát amikor sérült volt, akkor sztem semmivel sem voltunk gyengébbek, hiszen BLt, Bajnokságot nyertünk nélküle is, és a középálya tökéletes volt. Sztem 1átalán nem tartozik a potolhatatlan játékosok közé, sőt, én Iniesta, Deco, Xavi hármasből őt tartom a legkönnyebben potolhatonak. Perxe, nem azt mondom, h nem nagyszerü játékos, mert az, csak nekünk van 2 jobb középályásunk, sztem :roll:
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.10.30. 18:07:42

Már sokszor leírtam, de most megismétlem. Xavi hiányát akkor éreznénk meg, ha nem lenne már nálunk. Szinte pótolhatatlan tagja ő a csapatnak. Aki meg el akarja adni Barcelonában, annak a szemét kell kikaparni, a kezét levágni. (nem a drukkerekre célzok, még mielőtt helyre igazítanátok, hanem a klubon belül valaki)
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2007.10.30. 17:27:19

Szerintem is egy egészséges jó formában lévő Samu hiányzik a csapatból!!!
:cry:
Dinho is és Xavi is sokkal eredményesebb tudna lenni vele mert ők azért úgy érzik egymás mint senki más a világon! :shock: :D
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2007.10.30. 17:08:12

LG írta:Sztem meg ő mindig is ilyen szürke volt, nagyon kevés megmozdulása is maradt meg bennem, pedig milyen régen van már itt...egy kicsit többet is hozzátehetne a csapat játékához :roll:
Kedvenceddel válaszolok, vidivel :D
http://www.youtube.com/watch?v=4soXPW6P9rg
http://www.youtube.com/watch?v=QiBz9iV0eSg

Azért ezekből látszik, hogy kivételes a képesség, amivel lát a pályán. De mára szerintem Őt is beszürkítette már ez a labdatartogató játék. És továbbra is csak ismételni tudom magam, miszerint a taktikánkat már réges rég kiismerték, így a támadók fenti begyakrolt mozgásait is. Sokszor pedig mindenki áll elöl is, mint a tök. Messi meg nem indul be lyukra, neki lábra kell adni... :roll: Henry még nem nagyon érzi a ritmust, majd talán Samu tudna segíteni ezen a problémán beindulásaival. Addig viszont marad ez a taktika, amit Rijkaard ugyse tud lecserélni, és a hátrapasszok Xavitól...
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2007.10.30. 16:47:12

gojo írta:. nem hasonlítanám ronnihoz, mert xavi akkor is fut 8-10 kilómétert egy meccsen, ha nincs mellette gólpassza. ronni meg akkor sem fut 2 nél többet ha van mellette 5 gólpassza...
OFF:

Most egy kicsit R10 védelmére hoznám fel ha már a saját topicjában annyit szidom őt, hogy a Rangers ellen mikor lehozták akkor ugye ki szokták írni a játékosok neve mellé hogy mennyit futottak. És Ronnie neve mellett legnagyobb megdöbbenésemre valami 8700 m szerepelt....8km az biztos. :roll:

ON
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2007.10.30. 16:43:43

haze71 írta:
ozsimiki írta:Szntem Xavi most is fantasztikus...egyik ikona a klubbnak,és szntem egyáltalán nem szürkült bele a BArcába...egy két meccsen lehet,de összeségében nem.
Csak látnám, hogy előre passzol... Annyira kedvelném őt...
Szerintem megnőtt mindenkinek mostanaság az ígénye! szóval finnyásabbak lettünk az utóbbi időben! :lol:
Válasz küldése