Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
9
26%
Nem
25
74%
 
Szavazatok száma: 34
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.18. 11:07:13

Ezért nem kellene rossz kijelentéseket tennie. Ehelyett mondhatta volna azt, hogy "világbajnokként és kétszeres európabajnokként tettem annyit a spanyol labdarúgásért, hogy az egyesületem, amely a spanyol válogatott nagy reménységeit neveli ki éppen, ne váljon a spanyol szövetség szekírozásának áldozatává. Bízom benne, hogy a szövetség és Tebas úr nem fognak igazságtalan, diszkriminatív döntéseket hozni. Ezt tessenek megírni, tisztelt újságírók."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1127
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.18. 10:40:09

Ugyanazt látom és érzem, amit a Roque-ügyben is, senki nem tud semmilyen konkrétumot, ezért részben sajtóhírekből, -hírecskékből, részben a saját magában korábban kialakult sztereotípiából alkot véleményt.
Én annyit tudtam kihámozni a spanyol nyelvű hírekből, hogy amikor Xavi Laporta dühéről értesült, találkozót kért tőle, ez tegnap délután lett volna, de csak Yuste alelnökkel tudott beszélni, aki azt javasolta, hogy várjanak pár napot, amíg mindenki megnyugszik.
Eközben Xavinak edzést kell tartania, felkészítenie a csapatot a holnapi meccsre, esetleg a stábbal is váltani pár szót a nyári igazolásokról, meg ránézni a fiatalokra, akiket a nyári felkészülési meccseken terveznek kipróbálni.
Ehelyett olyan hülyeségekkel kell foglalkoznia, hogy mit mondott, miért mondta, minek beszélt annyit.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.18. 10:24:15

Szerintem senki nem írta, hogy mindenért Xavi a hibás. Sőt, elég sokat szeretünk mutogatni külső tényezőkre, amiben olykor még van is igazság (lásd a szívatásokat a Liga részéről).

Azt viszont el lehet ismerni, hogy sok mindenért ő a hibás. Olyan kijelentéseket nem szabad tenni, ami ronthatja a klub alkupozícióit. Laportát sokan szidják a fellegekben járó kijelentései miatt, miközben egy klubelnöknek pontosan ezt kell tennie, nem ő hibázott ebben, hanem Xavi. Ahogy az sem Laporta hibája, hogy Xavi elküldte Minguezát, majd amiatt siránkozik, hogy nem volt elég hátvédje, és emiatt nem tudott embert rakni a mélységi középpályára. Miközben két védőt is elküldött.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 10:21:55

FCBsteve írta:
2024.05.18. 08:49:26
Teljesen megértem Andrist, baromi fárasztó folyamatosan azt olvasni, hogy MINDENRŐL Xavi tehet, aki mindent és mindenkit megkapott a csapatba akit kért, aki gyakorlatilag egyedül dönt(ött) minden érkezőről és távozóról...

Auba-t ő küldte el????? WTF, mintha nem követted volna az eseményeket??? Kessie ugyanez, ha már ő a példa - ő hajlandó volt menni (mint Auba), és fizettek érte, ennyi a történet...

Felix-et ő kérte? Lewandowskit? Talán mind inkább Laporta marketing... "Messi meg más sztárok" mézesmadzagot már meg se említsük...
Lehetne sorolni a végtelenségig... Akiket a NAGY átigazolásban kapott (Koundé, Raphi, Christensen), mintha rendesen (és alapvetően jól) játszanának!
Lewy-t direkt kihagytam, de Xavi kötötte vele úgy a szerződést, hogy egekbe megy a fizetése jövőre?!? Vagy Laporta taktikázott úgy, hogy 2 szezon, aztán lesz ami lesz? Hát az lett, hogy miatta EL KELL adni másokat...

Őket is Xavi szeretné most eladni???
Money, money, money... Amíg a Madrid megteheti, hogy évekig fizessen valakit, míg beérik, nálunk fél szezonok - egy szezonok jutnak embereknek, mert a pénzügyi trükközések miatt folyamatos eladási kényszerben vagyunk - de egy Lenglet sem sikerül (biztos ez is Xavi hibája)...
Roque sorsa attól függ, hogy belefér-e FFP keretbe??? Ez egy vicc, ami Ancelottival mikor fordult elő ez elmúlt években???

Lehetne a végtelenség sorolni, de be is fejezem, mert teljesen felesleges - itt mindenki BL győzelmet és Kupák tömegeit várja el sziporkázó játékkal, holott ez még Messi-ék alatt sem volt evidens...

Aztán majd nézhetünk egy másutt x-szer megbukott "sztáredzőt", haladhatunk a PSG / Chelsea (és társai) nyomdokaiban (csak pénz nélkül)... :lol:
Hol írta bárki, hogy mindenről Xavi tehet? A kritizálók (én is) arról írtam, amiről legalább részben ő tehet.
Remélem nem gondolod, hogy ha egy játékost Xavi itt akart volna tartani, akkor távozott volna, hogy a helyére érkezzen egy 50 milliós, ugyanolyan korú igazolás, legalább akkora fizuval. Ez nem anyagi döntés volt, sőt, anyagilag erős visszalépés. Igen, Aubának megemelkedett volna a fizuja, Xavinak nem volt jó, annak ellenére, hogy a legjobb támadónk volt elég régóta, és kért helyette egy Lewandowskit. Megkapta. Nem ő kötötte a szerződést, de az ő döntései miatt érkezett, és sajna Laportáék mindent megadtak neki, amit csak tudtak. Talán egy évig nem volt visszalépés, pár az is lehet, hogy igen, mert a nagy meccseken Lewy totális nulla volt első évében is. De ha nem is volt visszalépés, 50 millió a különbség a két játékos közt. Depay ugyanez, de ott inkább Torressel hasonlítanám össze, ég és föld a két játékos szintje, Torres kellett, Depay nem. Nico nem kellett, aki már eléggé bizonyította, hogy legalábbis egy megbízható csere, nem jött be. Az pl. nem az ő hibája, hogy Romeu jött helyére, noha alighanem belőle is többet ki lehetett volna ennél hozni, de ezt hagyjuk. De ha tudja, hogy nincs lóvé, akkor igenis az ő sara is. A liga leggyorsabb, ezáltal a feltolt védelemhez nagyon illő védőjét is ő küldte el, nem a pénzhiány, helyette is megérte Garciát meg Piquét nézni ahogy kiejtik a csapatot, mert háromszor körbefutják őket.

Nem ostorral kényszerítették, hogy egy 16 éves gyerek 18 éves koráig szünet nélkül szét legyen hajtva a kizsákmányolás fogalmát kb kimerítve, és tegye ugyanezt az első sérüléséből visszatérő Pedrivel., aztán Baldéval, majd most tökugyenzt a két új tininkkel.
Kessié nem nagyon ellenkezett távozáskor, mert egy percet nem kapott a helyén, nem akarta beépíteni Xavi a védekezéséről híres liga legjobb szűrőjét, igen, el tudtuk adni 0 áron, mert totál leépítettünk egy 50 milliós játékost. De élmény volt nézni, ahogy európai szinten vkp hiányában kés a vajon effektus volt a védelmünk előtt. Tegyük fel, hogy kötelező volt elküldeni, akkor csak a leépítése és e nem beépítése volt edzői hiba egy évig, ezt nem tudhatom, bár van egy olyan gyanúm, hogy mivel 1 percet sem kapott a helyén, Xavi nem akarta a csapatban tudni. Aztán megint élmény volt vkp nélkül játszani Európában.

Nem a fentieket vártam volna el, de azt igen, hogy a klub VB-re kijussunk pl. Még így is csak pár ponton múlt, bárki megugrotta volna szerintem ezzel a kerettel, ha nem is nyer BL-t.

Igenis Xavi tehet róla, hogy összeomlunk az első nehézségnél, rendszeresen. Hogy nehéz helyzetet örökölt ilyen szempontból is? Ki tagadná? De aki két és fél év alatt nem tud ezen változtatni ennyi támogatás mellett, az alkalmatlan erre. Nehéz meló, de van, aki meg tudná oldani.

És hogy csak a keretnél maradjak, igenis Xavin elég sok múlt, sajnos. Használhatatlan játékosok érkeztek jó cserék helyett, akik nem anyagi okokból távoztak (sőőőt), emiatt még a vékonyabb keret is még vékonyabb, hisz Alonso, Romeu mintha itt sem lenne, és Inigo is necces. És itt senki nem arra gondol, hogy miért nincs top City szintű keretünk. Bár az első sorunk nem nagyon van lemaradva akármelyik top csapattól.

És hát megfordíthatjuk, az is nagyon idegesítő lehet, ha bármit csinál, nem ő a hibás, amikor 2,5 éve van itt. :)

Plusz Andris írásából már olyasmit véltem kiolvasni "lássátok meg, mi történik Xavi nélkül" témában, hogy szinte szeretné, hogy rossz legyen nélküle. Nyilván lehiggadva nem, de én nem Xavi drukker vagyok, hanem Barcelona. Amúgy én több, mint másfél évig védtem, kb a mostani őszig, még ha csinált is közben pár hülyeséget, úgy gondoltam, összességében plusz. Tél óta nem így gondolom. Szóval nem is vagyok egy elvakult Xavi-utáló, csak sajna meggyőzött a játékkal, a viselkedésével, a játékosai kezelésével.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.18. 09:28:46

FCBsteve írta:
2024.05.18. 08:49:26
Teljesen megértem Andrist, baromi fárasztó folyamatosan azt olvasni, hogy MINDENRŐL Xavi tehet, aki mindent és mindenkit megkapott a csapatba akit kért, aki gyakorlatilag egyedül dönt(ött) minden érkezőről és távozóról...

Auba-t ő küldte el????? WTF, mintha nem követted volna az eseményeket??? Kessie ugyanez, ha már ő a példa - ő hajlandó volt menni (mint Auba), és fizettek érte, ennyi a történet...

Felix-et ő kérte? Lewandowskit? Talán mind inkább Laporta marketing... "Messi meg más sztárok" mézesmadzagot már meg se említsük...
Lehetne sorolni a végtelenségig... Akiket a NAGY átigazolásban kapott (Koundé, Raphi, Christensen), mintha rendesen (és alapvetően jól) játszanának!
Lewy-t direkt kihagytam, de Xavi kötötte vele úgy a szerződést, hogy egekbe megy a fizetése jövőre?!? Vagy Laporta taktikázott úgy, hogy 2 szezon, aztán lesz ami lesz? Hát az lett, hogy miatta EL KELL adni másokat...

Őket is Xavi szeretné most eladni???
Money, money, money... Amíg a Madrid megteheti, hogy évekig fizessen valakit, míg beérik, nálunk fél szezonok - egy szezonok jutnak embereknek, mert a pénzügyi trükközések miatt folyamatos eladási kényszerben vagyunk - de egy Lenglet sem sikerül (biztos ez is Xavi hibája)...
Roque sorsa attól függ, hogy belefér-e FFP keretbe??? Ez egy vicc, ami Ancelottival mikor fordult elő ez elmúlt években???

Lehetne a végtelenség sorolni, de be is fejezem, mert teljesen felesleges - itt mindenki BL győzelmet és Kupák tömegeit várja el sziporkázó játékkal, holott ez még Messi-ék alatt sem volt evidens...

Aztán majd nézhetünk egy másutt x-szer megbukott "sztáredzőt", haladhatunk a PSG / Chelsea (és társai) nyomdokaiban (csak pénz nélkül)... :lol:
Az a probléma, hogy nem akarjuk megérteni a másikat, és sokszor szélsőségekben írunk. Ki írta, hogy mindenről Xavi tehet? Ki írta, hogy BL-t, bajnokságot kell nyernünk? Még Laportáék sem azt tervezték a gazdasági tervben, de egy elnök nem nyilatkozhatja, hogy a BL indulás elérése, és a csoportból való kijutás a cél. Az edző meg nem nyilatkozhatná, hogy nem vagyunk versenyképesek, mikor Alemany annyi erőfeszítést tett hiába a játékosokért, Laporta pedig a Nike szerződést készíti elő, és Katarban kuncsorog pénzért, akik ellen kampányolt.
Nem a Xavi kritizálók hasonlítják Xavit Pephez, Klopphoz, Tuchelhez, a csapatot pedig a Realhoz, Cityhez, PSG-hez, mert mindenki tudja hogy áll a klub anyagilag, vagy azt, hol tart Xavi szakmai tapasztalatok alapján. A Xavi kritizálók inkább Inzaghihoz, Terzichez, Michelhez és csapataikhoz hasonlítják, akik jóval szerényebb anyagi körülmények között, jobban ki tudják használni a rendelkezésükre álló keretet, és csapatukra jellemző stílusban eredményes, látványos focit tudnak játszani. De írhatnám a Leverkusent, vagy akár egy szinttel lejebb lévő Villarealt, Sociedadot, Bilbaot, Aston Villat, Benficat, vagy bármelyik csapatot, akik nem zuhannak össze a mentális tehertől.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.18. 09:25:13

nagyon szomorú látni ezt a káoszt, ami a klubnál uralkodik. a vezetőség és edző közötti munkakapcsolat több sebből vérzik, az infók nagyon könnyen kijutnak, hosszútávú koncepció mintha nem lenne, az igazolások kapcsán megy a szkanderezés, hogy ki mondja meg a dolgokat, az edzőnk egy meg nem kapott bedobás miatt bohócot csinál magából és kiállítják egyfolytában.

nekem ez a szappanopera, ami zajlik, már azt az érzést erősíti (amit persze eddig is tudtunk), hogy a háttérben rendszerszinten komoly gondok vannak, úgyhogy az edző személyének változásától is egyre kevesebbet merek remélni, függetlenül attól, hogy nem vagyok elájulva Xavitól.

azt hittem, ennek a nyomorék Bartomeunak a kártékonykádását elkezdjük kiheverni pár év alatt, hát úgy tűnik, nem, és a lejtő tart tovább.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.18. 08:49:26

bence0330 írta:
2024.05.18. 02:33:25

Alemanyk menekülnek előle teljes joggal, olyan rosszul szerepeltünk az európai kupasorozatokban, hogy soktímilliótól estünk el a klubvb miatt (pedig az aztán nem volt egy elérhetetlen feladat, kicsit jobb el szerepléssel vagy egy BL továbbjutással tavaly meg lett volna, nem kellett volna BL-t nyerni...) Ezzel a kerettel ez alapelvárás lett volna azért. És iszonyat mennyiségű, igencsak minőségi játékost kapott elég komoly pénzért azok helyett, akiket méla undorral dobált ki a kukába, sok esetben esélyt sem adva nekik. Egy Ancelotti szépen beépítette volna őket. Ő nem. Nézd meg, miért maradt itt sok játékos csak egy évig. Auba nem érti a pozíciós játékot, Depay sem, Kessié nem az új Busquets, így ki se próbálom, hadd ne folytassam. A perememberek tényleg peremen maradnak, lenullázva az értéküket, hogy eladhatatlanok legyenek. A vezetőség meg folyamatosan szolgálta ki, hihetetlen támogatást kapott minden szinten.
Érdekes, hogy szerintem azokkal a játékosokkal bánt a legmostohábban, akik a leginkább tették ki a szívüket a pályára, és/vagy legtöbbször mentették meg a sejhaját 1-1 villanással, még bizalom nélkül is, vagy ideiglenes bizalommal, aztán elhajtva. Auba, LDJ, Raphinha (Traoré, Mingueza) jutnak hirtelen eszembe.
Teljesen megértem Andrist, baromi fárasztó folyamatosan azt olvasni, hogy MINDENRŐL Xavi tehet, aki mindent és mindenkit megkapott a csapatba akit kért, aki gyakorlatilag egyedül dönt(ött) minden érkezőről és távozóról...

Auba-t ő küldte el????? WTF, mintha nem követted volna az eseményeket??? Kessie ugyanez, ha már ő a példa - ő hajlandó volt menni (mint Auba), és fizettek érte, ennyi a történet...

Felix-et ő kérte? Lewandowskit? Talán mind inkább Laporta marketing... "Messi meg más sztárok" mézesmadzagot már meg se említsük...
Lehetne sorolni a végtelenségig... Akiket a NAGY átigazolásban kapott (Koundé, Raphi, Christensen), mintha rendesen (és alapvetően jól) játszanának!
Lewy-t direkt kihagytam, de Xavi kötötte vele úgy a szerződést, hogy egekbe megy a fizetése jövőre?!? Vagy Laporta taktikázott úgy, hogy 2 szezon, aztán lesz ami lesz? Hát az lett, hogy miatta EL KELL adni másokat...

Őket is Xavi szeretné most eladni???
Money, money, money... Amíg a Madrid megteheti, hogy évekig fizessen valakit, míg beérik, nálunk fél szezonok - egy szezonok jutnak embereknek, mert a pénzügyi trükközések miatt folyamatos eladási kényszerben vagyunk - de egy Lenglet sem sikerül (biztos ez is Xavi hibája)...
Roque sorsa attól függ, hogy belefér-e FFP keretbe??? Ez egy vicc, ami Ancelottival mikor fordult elő ez elmúlt években???

Lehetne a végtelenség sorolni, de be is fejezem, mert teljesen felesleges - itt mindenki BL győzelmet és Kupák tömegeit várja el sziporkázó játékkal, holott ez még Messi-ék alatt sem volt evidens...

Aztán majd nézhetünk egy másutt x-szer megbukott "sztáredzőt", haladhatunk a PSG / Chelsea (és társai) nyomdokaiban (csak pénz nélkül)... :lol:
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.18. 06:45:37

bence0330 írta:
2024.05.18. 02:33:25
Szerintem senki nem azt nehezményezi, amit kiemeltél, vagy legalábbis kevesen. A 0 játék, a botrányos keretfelhasználás, a tehetségeink szisztematikus, felfoghatatlan, előre látható kinyírása, a meritokrácia teljes hiánya, és ezek kombinációjából adódóan az jövőkép teljes hiánya, sőt, inkább elég durva rombolás hosszabb távon ez a két végén égetjük a gyertyát féle felfogás, amit Xavi csinál, ez az építkezés ellenkezője.
Szerintem szépen összefoglaltad. Ezt hagyom benne, mert ez a lényeges. Persze, fejlődőképes, nem rossz edző, lehet hagyni neki még éveket a saját és a csapat fejlődésére, minőségi játékosok érkezésével a játék minősége is javulhat. De egy ilyen szörnyen arrogáns ember, aki alig képes elismerni a hibáit, folyamatosan csak hárít, vagy többes szám első személyben beszél, az hogyan fog változtatni a hibáin?
Mindenki aki mellette áll, a stabilitást emeli ki. Az pontosan nem stabilitás, ha évente ki kell cserélni a fél keretet, mert neki senki nem jó, aki jó, az meg szét van hajtva sérülésig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 02:33:25

FCBsteve írta:
2024.05.18. 02:06:09
Ennek a klubnak nyugalomra és folytonosságra lenne szüksége edző fronton...

Nem feltétlenül Simeone hosszúságúra, de azért 2,5 szezonnál jóval többre!
El kéne fogadni, hogy pénz, összeszokottság, folytonosság (1 szezonokig maradó játékosok) nélkül NEM ELVÁRHATÓ bárminemű kupa győzelem - ebből kéne kiindulni, közösen (elnök, sportigazgató, edző, stb) építkezni és minden sikert értékelni.

Azon az alapon pedig, hogy egy új edző friss lendületet ad - lehet félévente edzőt cserélni???
Szerintem senki nem azt nehezményezi, amit kiemeltél, vagy legalábbis kevesen. A 0 játék, a botrányos keretfelhasználás, a tehetségeink szisztematikus, felfoghatatlan, előre látható kinyírása, a meritokrácia teljes hiánya, és ezek kombinációjából adódóan az jövőkép teljes hiánya, sőt, inkább elég durva rombolás hosszabb távon ez a két végén égetjük a gyertyát féle felfogás, amit Xavi csinál, ez az építkezés ellenkezője.

Az új edző meg akkor ad friss lendületet, ha már nincs lendület. Ez Xavinál is bő másfél, de inkább két év után következett be, és még adtak neki utána is lehetőséget bizonyításra, amiben sikerült idegbetegként kiállíttatnia magát az amúgy is bajban lévő csapat mellől (más meccsek mellett), össze-vissza eltaktikázni az összes nagy meccset, lemondani, aztán meggondolni magát, miután kiszálltunk minden versenyből, közben nyíltan azt hazudni (na jó, ez még nem biztos, hogy hazugság volt, de úgy néz ki egyre jobban...), hogy lemond a hátralévő fizetéséről. Közben kéthetente lenyilatkozza, hogy mekkora anyagi csődben vagyunk, amivel lehet, hogy milliókban kifejezhető károkat okoz a piacon, Alemanyk menekülnek előle teljes joggal, olyan rosszul szerepeltünk az európai kupasorozatokban, hogy soktímilliótól estünk el a klubvb miatt (pedig az aztán nem volt egy elérhetetlen feladat, kicsit jobb el szerepléssel vagy egy BL továbbjutással tavaly meg lett volna, nem kellett volna BL-t nyerni...) Ezzel a kerettel ez alapelvárás lett volna azért. És iszonyat mennyiségű, igencsak minőségi játékost kapott elég komoly pénzért azok helyett, akiket méla undorral dobált ki a kukába, sok esetben esélyt sem adva nekik. Egy Ancelotti szépen beépítette volna őket. Ő nem. Nézd meg, miért maradt itt sok játékos csak egy évig. Auba nem érti a pozíciós játékot, Depay sem, Kessié nem az új Busquets, így ki se próbálom, hadd ne folytassam. A perememberek tényleg peremen maradnak, lenullázva az értéküket, hogy eladhatatlanok legyenek. A vezetőség meg folyamatosan szolgálta ki, hihetetlen támogatást kapott minden szinten.
Érdekes, hogy szerintem azokkal a játékosokkal bánt a legmostohábban, akik a leginkább tették ki a szívüket a pályára, és/vagy legtöbbször mentették meg a sejhaját 1-1 villanással, még bizalom nélkül is, vagy ideiglenes bizalommal, aztán elhajtva. Auba, LDJ, Raphinha (Traoré, Mingueza) jutnak hirtelen eszembe.
Nagy kedvencei Lewy és Dembélé, akik fontos helyzetben kb sosem tettek hozzá semmit, egyik őt arcon köpve távozott, a másik meg lassan anyagi csődbe visz minket, megállás nélkül pofázik a pályán a többieknek és lecserélésekor, és képtelen már kb gólt lőni.

Vagy hogy megállás nélkül pozíciós játékról beszél, amit 2,5 év alatt nem tudott átadni. Sem a játékosoknak, sem nekünk a képernyőn keresztül Elhiszem, hogy valakinek idegesítő, hogy ebből a kifejezésből egy közröhej tárgya, egy szállóige lett (én szerettem volna, ha Arteta nyomába lépünk, mert szerintem nem a múlté a stílus), de közben azért ha a meccseken ebből egy átlag néző semmit nem lát, az jelent valamit. Mert egy átlag Arsenal, Lever, de akár Bologna, City drukker is kapásból látja, mi miért történik a pályán, és a pozíciós játéknak van értelme. Nálunk mindenki a fejét vakarja, mi lehet az, amiről beszél, esetleg 1-2 stratégiailag nagyon tanult NB1-2-es edzőn kívül, aki lát valamiféle apró szikrákat belőle. Állítom, hogy ilyen Pedri-Gaviknak a pozíciós játékhoz való érzéke jobb volt, mikor ideérkezett, mint most, szerintem totális fejetlenség van, mert senki nem érti az egészet, és óriási szerencse, hogy európai szinten top játékosaink vannak, akik tudnak meccsenként villanni mindentől függetlenül. Előre mondjuk Gündogan és Raphinha ilyenek, csereként Felix, lassan ha épp nincs hullára hajtva, Yamal. Hátra meg 1-2 klasszis védő meg a világ egyik legjobb kapusa.

Ha a következő edző fél év után elveszti az öltözőt/fonalat/ép eszét (Xavi ebből alsó hangon kettőt elhagyott idén, az öltöző passz, a játékosként elért dolgai miatt szerintem megvan a tisztelet, de csak amiatt...), akkor igen, kell friss lendület. De lehetőleg nem erről lesz szó, hanem leül majd Flick vagy Conceicao és végre tényleg elkezdünk előremutatóan csapatot építeni, mert már nem is emlékszünk, milyen az.

Meg lehet köszönni neki az első másfél évét, az a gond, hogy azért is megfizettünk elég rendesen a kicsik teljesen megmagyarázhatatlan túltolása miatt, ahol végig lazán eladta a jövőt az aktuális meccs eredményeiért. De attól még az a két év eredménysora tök jó, kivéve Európát, ahonnan a pénz jön. És egy olyan edző, aki Európában egy ki-ki meccsen ennyire 0, sajna nem nagyon maradhat, mert tényleg iszonyatos pénzektől esünk így el. Sajnálom, hogy ennyire súlyozott a dolog, és 2-3-4 ki-ki meccsen dőlnek el a nagy pénzek, de attól még ez van, olyan kell, aki ilyen meccseket képes megnyerni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.05.18. 02:06:09

Ennek a klubnak nyugalomra és folytonosságra lenne szüksége edző fronton...

Nem feltétlenül Simeone hosszúságúra, de azért 2,5 szezonnál jóval többre!
El kéne fogadni, hogy pénz, összeszokottság, folytonosság (1 szezonokig maradó játékosok) nélkül NEM ELVÁRHATÓ bárminemű kupa győzelem - ebből kéne kiindulni, közösen (elnök, sportigazgató, edző, stb) építkezni és minden sikert értékelni.
(Lásd, Girona edzője mosolyogva gratulált a hétközbeni vereségük után, mert KI LEHET KAPNI, reálisak az elvárások)

Sok fiatal Xavihoz kötődik, több érkező játékos Xavi szavára jött... És lennének még érkezők (ha lesz pénz rájuk): Kimmich, Xavi! Simmons

Azon az alapon pedig, hogy egy új edző friss lendületet ad - lehet félévente edzőt cserélni???
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.18. 00:06:44

ElBartimaeus írta:
2024.05.17. 23:45:01
sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
Erről beszéltem, egyéni játékosok ingadoznak, ez is az edző hibája, hogy nem mondta Cancelonak, hogy ne vágd fel a támadót a 16-os alapvonánál veszélytelen helyzetben, vagy Gündogan ne adja el a labdát a saját térfelünkön, vagy Ferrán ne lőjön pontosan a kapuba, hanem a kapus kezébe tegye.
Xavi nem kontrollálhat mindent, de ha éveken át mindig összezuhanunk az igazi tétmeccsen (főleg Európában), és mindig több egyéni hiba történik, az akkor egy tendencia, és az bizony az ő sara. 3 év után mindenképp. Én pl. sokáig voltam vele türelmes ilyen téren, megértettem, hogy mélyen gyökerező félelmeket nem lehet fél év alatt kiverni a játékosokból. De 3 év alatt igen. Ezek nem egyéni hibák szerintem olyan értelemben, hogy az egész rendszer omlik össze, az egész csapat, mindenki totál elveszettnek tűnik, így jönnek a hirtelen, sokszor rossz döntések védelmi oldalról, elcsúszások, lemaradások, ésatöbbi.

És akkor azt hadd ne említsem meg, amikor dühöngő bikaként állíttatja ki magát a legnagyobb meccsén. Az ilyenek is bőven benne vannak az egyéni hibákban.

Amúgy szerintem a rendszer nem halott, szerte Európában sziporkázó játékot produkálnak akár 1 év után is edzők hasonló alapon. Csak Xavi nem tudta átadni valamiért, nem tudta finomhangolni, modernizálni. Ott érhető legjobban tetten, hogy vagy defenzíven mentünk az 1-0-ra kevés helyzettel, vagy támadtunk, ahogy a csövön kifér, de akkor 3-4-5 gólokat is kaptunk. Nem találta meg az egyensúlyt igazából 3 év alatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2249
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.17. 23:45:01

mes írta:
2024.05.17. 21:37:08
Ammekkora kedvencem volt jatekoskent, pont annyira leirta magat az utobbi par heten (is).
Lassan azt tolja, mint Koeman, mindenki hibas, hulye, amator, csak en vagyok tokeletes. Amiota itt van, egyszer nem olvastam azt tole, hogy igen, o volt a hibas, nem igy kellett volna a "taktikat" alakitsa, stb... Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Egészen pontosan az eurobarcán is lejött, amikor azt nyilatkozta, hogy sajnálja, hogy nem időben alakította úgy a kp-t Gavi kiesése után, ahogyan kellett volna és hogy más felállásokban stabilabbak voltunk. Nem tudom, Xavi szerintem folyamatosan reálisan nyilatkozik, csak pontosan a komolytalan köntörfalazás hiánya, avagy a rút valóság nem tetszik az embereknek. Már bőven eljutottunk arra a pontra itt a fórumon, hogy bármit csinál, az hibás lesz, sokkal jobban jár mindenki, ha elmegy. Ha minden mozdulatért te vagy a hibás, amikor közöd nincs hozzá, akkor lépned kell és reménykedhetsz benne, hogy visszasírnak, mert amúgy tényleg harmatgyenge a keret 3+szotyi kupákért mind versenyezni.

Lásd pl a legutóbbi, amiről szintén azt mondod, hogy ő járatja le magát: Laporta 2 hét alatt újra el akarja küldeni a fenébe egy olyan nyilatkozatért, amihez hasonlót korábban is mondott és mégis Xavi járatta le magát? Nem, ebben az a pocokképű Laporta a hibás, senki más. És egy ilyen undorító - már ha igaz - kifakadás történik, emelt fővel kell elhagyni ezt a hajót, hiába az elmúlt 5 szezon 2 legeredményesebbjén vagyunk túl vele úgy, hogy ki kellett cserélni az egész csapatot.

Szerk:
sansz írta:
2024.05.17. 23:19:48
Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
Erről beszéltem, egyéni játékosok ingadoznak, ez is az edző hibája, hogy nem mondta Cancelonak, hogy ne vágd fel a támadót a 16-os alapvonánál veszélytelen helyzetben, vagy Gündogan ne adja el a labdát a saját térfelünkön, vagy Ferrán ne lőjön pontosan a kapuba, hanem a kapus kezébe tegye.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.05.17. 23:19:48

mes írta:
2024.05.17. 21:37:08
Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Szerintem ennél is rosszabb a helyzet. Az a fajta foci most is működhetne, persze azért az a csapat minőségben sokkal jobb volt (annak ellenére, hogy a mostani keret is bőven BL TOP4).
Az a csapat mentálisan nagyon erős volt. A játékosok valóságos, kíméletlen gyilkológépek voltak. A mostani csapat nagyon gyenge mentálisan. Könnyen megtörnek, az egyéni teljesítmények nagyon hullámoznak, mintha egyáltalán nem lenne edző.
A régi csapatban a játékosok ott voltak, és azt csinálták, ahol és amiben a legjobban tudtak teljesíteni. A mostani csapatból mindig van több ember, akik jók lennének valamiben, de nem arra és nem ott használjuk őket, na ők épülnek le mentálisan legelőször.
A régi csapatban sem volt mindenki mindenben jó, de sikerült mindig a jó tulajdonságokat előtérbe helyezni. A mostani csapatban a jobb játékosoknál is sokkal gyakrabban és látványosabban ütköznek ki a gyengeségek.
A régi csapatnak megvolt a stílusa, de sokszor emlékszem, hogy mennyire jól alkalmazkodtunk az ellenfelekhez. A mostani csapat nem alkalmazkodik szinte senkihez. Ezért vagyunk igazán kiszámíthatóak.
A régi csapat valójában tudott védekezni is. A mostani tele van jó védővel, mégis nyeljük a gólokat, gyakran teljesen kiszolgáltatott helyzetbe hozza a csapat a belső védőinket.

Szóval nem a stílussal van a gond elsősorban, hanem azzal, hogy Xavi lemásolni sem tudja.

Egyébként szörnyen méltatlan ez a szappanopera. Ne legyen igazam, de én nem tudom elképzelni, hogy ez a mostani Xavi képes lenne másoktól tanulni és egyszer felkészültebben visszatérni...
Laporta pedig egy gátlástalan gazember, mindig is ezt gondoltam róla. Meg vagyunk áldva ezzel a két emberrel.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.05.17. 21:37:08

Ammekkora kedvencem volt jatekoskent, pont annyira leirta magat az utobbi par heten (is).
Lassan azt tolja, mint Koeman, mindenki hibas, hulye, amator, csak en vagyok tokeletes. Amiota itt van, egyszer nem olvastam azt tole, hogy igen, o volt a hibas, nem igy kellett volna a "taktikat" alakitsa, stb... Egyszeruen o meg 2009-ben van, nem akarja, nem tudja eszrevenni, hogy az a fajta foci ment 2-3 evig, ameg kiismertek, utana kesz.
Barca 2022
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.08.14. 21:09:45

2024.05.17. 19:44:53

Xavi teljesítménye, sajnos erőssen kifogásolható. Az, hogy valaki jól focizott, nem garancia arra, hogy jó tréner is lesz. A mutatott teljesítmény a "csapat" részéről, igazolja a mester munkáját. természetesen lehet, több oldalról megközelíteni a témát, lényeg a végeredmény. Többször egyéb forumokon írtam és itt is próbálkozom, hogy a szakmai vezetés részéről a legnagyobb hiba, hogy eltűrik az önzést a játékosok részéről, aki egy kicsit is ért a pszihológiához látja, hogy a megjelenő gólörömök szereplői, úgy viselkednek, mintha nem a CSAPAT érdeme lenne az elért találat. Itt nem arról van szó, hogy ne legyen öröme valakinek, de először befelé, mert ha nem, akkor arra ösztönzi a játékosokat, / a sikerre mindenki vágyódik/, hogy akkor is egyénieskedik, amikor volna jobb helyzet, de nem adja le a labdát, pl: ellövi, szóval próbálkozik az egyéni sikeréért. Addig nem lesz siker, pedig egyenként sok tehetség van a barcában, amíg a vezetés megengedi azt, hogy először a csapat és csak utána az egyén. A látottak hozzák, sok estben az alibi /sokpasszos/ munkálkodást, és eredménytelenséget, a mélyben a széthúzást stb...
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.17. 18:47:53

Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59
...szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..
A La Masia hozta a klub történetének aranykorát, játékosostul, edzőstül.
És jelen állás szerint nem lenne meglepő, ha a következőt is ők szállítanák.
Meg kell nézni kik teljesítenek idén erőn felül a csapatban: az akadémista fiatalok - Yamal, Cubarsí, Fermín, Fort...Guiu is biztos rúgott volna még gólt, ha pályán van...Gavi is jó volt a sérüléséig.
És még van vagy kb. 8-10 gyerek, aki kaphatna lehetőséget.
Nem beszélve az idősebb, rutinosabb, jelenleg kölcsönben lévő, olcsón/ingyen megszerezhető, visszahozható (volt) akadémistákról.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21255
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.17. 18:03:11

Barcahun írta:
2024.05.17. 13:43:59


Én Veled nem értek egyet :D Váó Xavit fogom védeni azt nem gondoltam volna :D
Xavi el akart menni, Laporta kérte maradjon még. Xavi elmondja a valóságot a klubbról.. Tetszik, vagy sem, igaz minden szava, aki azt gondolja csak egy jó edző kell ide boccs de nem néz focit, vagy nagyon naiv.. 10n évesekkel BL-t akarsz nyerni :D ne már.. Nem így működik! Ahogy lehet is látni mentálisan mennyire elfogynak a komoly meccseken és vezetséből engedik ki a győzelmet, az igaz Xavi sincs magas szinten ehhez, hogy kezelje, de ezt más edző sem feltétlen oldja meg ilyen kerettel..
Aztán vissza a storyba, Xavi marad, Laporta kirugná - mert nem fér bele politikájába - hogy nem rózsaszín köddel festi le Barca helyzetét, érthető ez is , választások árán jut ide is az ember. Csak hát Laporta takarózhat, nézheti az érdekeit, Xavi meg egy sz@r edző és kész, véletlen sem az a gond a keret nem adott a sikerekhez.
Őszíntén nekem mindegy már megy vagy marad, pont azért mert igazat beszélt, mi még évekre vagyunk egy ütőképes csapattol. Azok az idők rég lejártak, hogy pénz nélkül lehet komoly eredményeket elérni, Barcának se ment soha, Messi megtartása vagy éppen 100 millás igazolásokra visszatekintve, szép álom a La Masia-ból kinevelt BL győzelem, csak már ránk se volt igaz 10 éve sem..

Apropó Messi, kezdi ez a klubb is szépen kezelni a sztárjait, ismerős story ez a menj maradj te vagy a hibás mindenért =D> :^o és még a Madridra fikázunk ez ügyben, ők legalább kaptak pénzt Ronaldóból :D
Így van. Xavi kiváló edző, de ilyen nyeretlen tizenévesekkel, min akiket kapott, nem lehet eredményeket elérni. Pl. Ferrán Torres, Aubameyang, Lewa, Koundé, Raphiha, Inigo Martinez, Christensen, Marcos Alonso, Kessié, Gündogan, Romeu, Félix, Cancelo mint rutintalan, nem BL-szint, pozíciós játékot sem értik. Ilyen emberekkel hatalmas bravúr ez a 2. hely és a BL-negyeddöntő. Egy BL-döntőhöz olyan anyagi lehetőségek és olyan minőségi keret kell, mint pl. a Dortmundnak. Na, olyannal könnyű!

Aztán mi nem nézünk focit... #-o
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.17. 16:55:54

Romero lebegtette be hogy Decot is kivágják. Neki azt sem hiszem el amit kérdez de örülnék ha igy lenne
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.05.17. 16:49:05

superman írta:
2024.05.17. 16:29:22
Xavi fizetéséről és esetleges lelépésidíjáról mit lehet tudni? Én 8 milliós fizut, és 15 milliós lelépésit olvastam, de nem tudom ez mennyire hiteles. Anno nem az volt a narratíva, hogy anyagilag is ő a jó választás? Meg, hogy nem akar kiszúrni a klubbal, és amit csak lehet elenged? Nem tudok kiigazodni a hírek között.
A fizetése jelenleg kb. 8 millió. A bajnoki cím után hosszabbítottak vele, akkor emelték fel; amikor jött, akkor kb. fele ennyi volt. De a 8 milliónál még Koeman is többet kapott. Ennél csak drágább külsős edző lenne.

Külön "lelépési pénz" jellemzően nincsen. Az edzők, a játékosokhoz hasonlóan, határozott idejű munkaszerződéssel dolgoznak. Ha idő előtt elküldik őket, akkor - ellenkező rendelkezés/megállapodás hiányában - alap esetben ki kell fizetni a szerződésből fennmaradó bérüket.
Ha csóró vagy, akkor nagyon drága játék lehet idő előtt elküldeni egy sokat kereső edzőt.
Számológéppel is nehéz lenne összeadni, hogy pl. Mourinho mennyit kapott ilyen módon.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.17. 16:29:22

Xavi fizetéséről és esetleges lelépésidíjáról mit lehet tudni? Én 8 milliós fizut, és 15 milliós lelépésit olvastam, de nem tudom ez mennyire hiteles. Anno nem az volt a narratíva, hogy anyagilag is ő a jó választás? Meg, hogy nem akar kiszúrni a klubbal, és amit csak lehet elenged? Nem tudok kiigazodni a hírek között.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 15:54:52

davi10 írta:
2024.05.17. 15:50:58
Tényleg, most nézem áprilisban hosszabbított erről lemaradtam. De gondolom Deco haveri alapon tud jó üzletet kötni a Porto-val.
Igen, az a Deco-Mendes vonal jót jelenthetne, utóbbi relatív közel áll hozzánk. De azért a Portónak is bólintania kell, meg Conceicaonak is le kell mondania gondolom a szerződéséből hátralévő fizuról, szóval ez így már zűrösebb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.17. 15:50:58

bence0330 írta:
2024.05.17. 15:05:29
Sajna (vagy talán szerencsénkre, mert enélkül már aláírt volna a Milanhoz, így még van rá sansz) 2028-ig hosszabbított a Portóval. Most valami olyan megoldásról van szó, hogy mivel ott közben elnökváltás(?) volt, és emiatt valami kölcsönös bontásban gondolkodnak, vagy ilyesmi.
Tényleg, most nézem áprilisban hosszabbított erről lemaradtam. De gondolom Deco haveri alapon tud jó üzletet kötni a Porto-val.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2744
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.17. 15:28:38

Maradástól vagy távozástól függetlenül nagyon utálom, hogy Xavi, Deco és Laporta teledrámája lett a szeretett klubbunk.
Húzzon el mindegyik jó messzire, ekkora hisztit kb Koeman nyomott le, erre itt semmi szükség. Nem érdekel, hogy Marquez lesz-e az edző, tőlem mostantól bárki lehet.
Font helyében benyújtanám a bizalmatlansági indítványt és elkezdenék valami normális edzővel kampányolni.
Ha lett volna 50 millió Nicora, akkor gyakorlatilag bármelyik edzőre is lenne pénz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.17. 15:05:29

davi10 írta:
2024.05.17. 14:44:18
bence0330 írta:
2024.05.17. 13:22:43
Szerintem elértünk bőven arra a pontra, ahol mindegy ki jön helyette, ha Marquezre fanyalodunk rá, az is jobb, mintha maradna. Csak nem ideális. De szerintem a két nagyobb név közül jön az egyik, ha Conceicaonak sikerül bontania a szerződését, akkor ő lehet a favorit, ha nem, akkor Flick.
Conceicao-nak lejár a szerződése, és talán már nyilatkozta is, hogy nem hosszabbít. Ő is "ingyen" jönne, mint Flick.

Laporta elég mélyre került a szememben, ha de elküldi Xavi-t és hoz egy külsős edzőt, azzal valamennyire visszahozná magát. De azt én is osztom, hogy valószínűleg még Marquez-zel is jobban járnánk, elfáradt ez a sztori Xavi-val. Le is lehetett volna zárni elegánsan, ez a huzavona a végére teljesen felesleges volt.
Sajna (vagy talán szerencsénkre, mert enélkül már aláírt volna a Milanhoz, így még van rá sansz) 2028-ig hosszabbított a Portóval. Most valami olyan megoldásról van szó, hogy mivel ott közben elnökváltás(?) volt, és emiatt valami kölcsönös bontásban gondolkodnak, vagy ilyesmi. Tökéletesen nem értem a szitut, a lényeg, hogy hosszabbított, a hivatalos oldalakon is 28-ig jelzik már, pl. TM, de az edző meg távozni szeretne, első körben a Milan miatt, de most gondolom mi is képbe kerülünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.17. 14:44:18

bence0330 írta:
2024.05.17. 13:22:43
Szerintem elértünk bőven arra a pontra, ahol mindegy ki jön helyette, ha Marquezre fanyalodunk rá, az is jobb, mintha maradna. Csak nem ideális. De szerintem a két nagyobb név közül jön az egyik, ha Conceicaonak sikerül bontania a szerződését, akkor ő lehet a favorit, ha nem, akkor Flick.
Conceicao-nak lejár a szerződése, és talán már nyilatkozta is, hogy nem hosszabbít. Ő is "ingyen" jönne, mint Flick.

Laporta elég mélyre került a szememben, ha de elküldi Xavi-t és hoz egy külsős edzőt, azzal valamennyire visszahozná magát. De azt én is osztom, hogy valószínűleg még Marquez-zel is jobban járnánk, elfáradt ez a sztori Xavi-val. Le is lehetett volna zárni elegánsan, ez a huzavona a végére teljesen felesleges volt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése