Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.29. 17:35:53

baas11 írta:
2021.10.29. 16:40:02
Cazolra lényegében semmi meglepőt nem mondott Xavival kapcsolatban … kérdés ez mennyire működik a mai “modern” európai klub futballban!?
Illetve biztos h működik csak kell e hozza 9 aranylabdás is mert az mostansag nem lesz az tuti !
-
Ez a keret nem alkalmas illetve túl kevesen arra higy magabiztosan addig tegye vegye a labdát a komplex csapat amíg meg talja a rest a védelmén , egyreszt azert mert nem magabiztos ( technikailag ) másrészt nincs aki megtalálja a réseket …
-
Ehhez 9-10 egyforma szintű jatekos kell … higy lehet egy Coutinho Dembelevel percekig labdát tartani?! Csoda ha at tudja venni es nem adja el!
Na de majd meglátjuk :-)
Alba-Pedri-Puig-(Busi)-Gavi-Nico-Baldé-Demir-Fati-Depay-Kun ezt minimum tudják képesség szintjén. Kp meg csatársor már kvázi megvan cserékkel együtt... Cou még bevehető akár, ha muszáj, Dembélé nyilván nem, ő két egyeneset lépni sem tud, nem hogy passzolni.
Pont mostanság lett erre alkalmas keretünk, a Vidal féle emberek távozásával, Masia előtérbe kerülésével.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.10.29. 17:37:33-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.10.29. 16:40:02

Cazolra lényegében semmi meglepőt nem mondott Xavival kapcsolatban … kérdés ez mennyire működik a mai “modern” európai klub futballban!?
Illetve biztos h működik csak kell e hozza 9 aranylabdás is mert az mostansag nem lesz az tuti !
-
Ez a keret nem alkalmas illetve túl kevesen arra higy magabiztosan addig tegye vegye a labdát a komplex csapat amíg meg talja a rest a védelmén , egyreszt azert mert nem magabiztos ( technikailag ) másrészt nincs aki megtalálja a réseket …
-
Ehhez 9-10 egyforma szintű jatekos kell … higy lehet egy Coutinho Dembelevel percekig labdát tartani?! Csoda ha at tudja venni es nem adja el!
Na de majd meglátjuk :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.10.29. 16:19:08

Nem jön Xavi. Sergi Barjuan-nal meglepetés edzőként behúzzuk az összes kupát, aztán három év múlva elmegy angliába, mert elfárad! :D
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.10.29. 16:17:56

zknym írta:
2021.10.29. 15:04:36
Ha maradnak a fiatalok a kezdő közelében és hangsúlyos lesz az Ő fejlesztésük, illetve lesz ellenszere az ellenünk oly' sokszor játszott kontrákra (ezeket rendre beszippantjuk), akkor én már elégedett leszek. Egyelőre trófeá(ka)t Tőle sem várok. Szerintem nincs rossz keretünk (a csatárposztot jövőre mindenkép egy tehetséggel fel kell tölteni), szóval különösebben nem aggódom ha a fentiek összejönnek. Ők ne vesszenek a mélybe:
Araujo (nálam most Ő most az első számú reménység)
Dest (akárki akármit mond, egy normális rendszerben Ő 10x hasznosabb mint SR...)
Pedri (nincs mit kommentálni)
Gavi
Nico
Fati
Balde (nem értem miért nem játszik :(, pedig az első "cseremeccse" igen meggyőző lett )
FDJ

Azért ilyen tehetségekkel, remélem tud valamit kezdeni Xavi, mindenkiben bőven van potenciál, és (még) tűz is.

Hajrá!
Egyetértek nagyjából, bár Puig ot is ide sorolnám. Láttuk mikor bizalmat kapott Setiennél milyen jól nyomta. Ha valaki akkor ő aztán alkalmas Xavi focijara. És a motivációja is rendben lesz gondolom. 🙂
Kép
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.10.29. 16:17:30

Balde azon a mérkőzésen konkrétan megsérült.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2021.10.29. 15:04:36

Ha maradnak a fiatalok a kezdő közelében és hangsúlyos lesz az Ő fejlesztésük, illetve lesz ellenszere az ellenünk oly' sokszor játszott kontrákra (ezeket rendre beszippantjuk), akkor én már elégedett leszek. Egyelőre trófeá(ka)t Tőle sem várok. Szerintem nincs rossz keretünk (a csatárposztot jövőre mindenkép egy tehetséggel fel kell tölteni), szóval különösebben nem aggódom ha a fentiek összejönnek. Ők ne vesszenek a mélybe:
Araujo (nálam most Ő most az első számú reménység)
Dest (akárki akármit mond, egy normális rendszerben Ő 10x hasznosabb mint SR...)
Pedri (nincs mit kommentálni)
Gavi
Nico
Fati
Balde (nem értem miért nem játszik :(, pedig az első "cseremeccse" igen meggyőző lett )
FDJ

Azért ilyen tehetségekkel, remélem tud valamit kezdeni Xavi, mindenkiben bőven van potenciál, és (még) tűz is.

Hajrá!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.29. 14:39:03

brazilfan írta:
2021.10.29. 14:17:44
jclayton írta:
2021.10.29. 11:33:17
A kérdés sokkal inkább az, hogy az első borítékolható hullámvölgy mikor jön el és hogy kezeli azt a csapat, Laporta, és ami talán a legfontosabb, a szurkolók.
Én még a sajtót is ide sorolnám. Nyilván a legtöbb spanyolnak jó emlékei vannak Xaviról, de lehetnek néhányan, akik ugrásra készen várják, hogy valami negatívumot írhassanak róla.
De úgy sejtem, hogy jó viszonyban lesz az újságírókkal, elég intelligens hozzá és a személyisége is olyan.
Szerintem hamar látszani fog a látványosabb játék, de ha nem így lenne, akkor is vele biztos lesz hosszabb távú bizalom. Mindenki szereti, látszik az ugródeszkás csapatánál, mit művelt. Lehet mondani, hogy ilyen meg olyan Qatari bajnokság, de mindenhol abból a közegből kell kiemelkedni, amiben van az ember. Oké, volt egy Cazorlája pl, aki talán a La Liga egyik legnagyobb zsenije volt, de a csapata állományilag nem emelkedik ki túlságosan a környezetéből, és mégis hülyére nyerte magát, és lassan nem tudnak pontot sem veszteni.
Nem lesznek nyomi nyilatkozatok, a bicska nem fog mindenki zsebében nyílni a viselkedéséből, és mindenki megértette most szerintem, hogy sok-sok idő után elérkeztünk egy hosszútávú projekt kezdetéhez. Szerintem ha nem kezdünk el ilyen stabil középmezőny-alsóházas csapat lenni, akkor legrosszabb esetben is lesz másfél-két éve. Plusz Laporta embere, és Koeman is bő egy évet kapott, mikor kb 2 hónap alatt elkezdte rombolni a csapatot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.10.29. 14:17:44

jclayton írta:
2021.10.29. 11:33:17
A kérdés sokkal inkább az, hogy az első borítékolható hullámvölgy mikor jön el és hogy kezeli azt a csapat, Laporta, és ami talán a legfontosabb, a szurkolók.
Én még a sajtót is ide sorolnám. Nyilván a legtöbb spanyolnak jó emlékei vannak Xaviról, de lehetnek néhányan, akik ugrásra készen várják, hogy valami negatívumot írhassanak róla.
De úgy sejtem, hogy jó viszonyban lesz az újságírókkal, elég intelligens hozzá és a személyisége is olyan.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.29. 13:47:02

Titinho írta:
2021.10.29. 10:40:59


Én most ebben bízok, vagyis szeretném is, hogy túl legyünk ezen az időszakon, hiszek benne hogy Xavival a padon érdemes lesz újra leülni meccset nézni, vagy esetleg kimenni Barcelonába. Mert bevallom, az utóbbi 2 évben még késztetést sem éreztem hogy kimenjek.

Én mennék, de nincs tehetségem :(
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.10.29. 11:33:17

Új edző esetén (beleértve Xavit) gyors és érezhető fellendülésre lehet számítani minden téren, mert a csapat ennél tényleg jobb képességű, mint ahol áll. A konzisztens taktika, a mentalitás, a hozzáállás terén egyaránt vannak elmaradások, ezen egy edzőváltás segíthet.
A kérdés sokkal inkább az, hogy az első borítékolható hullámvölgy mikor jön el és hogy kezeli azt a csapat, Laporta, és ami talán a legfontosabb, a szurkolók.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.29. 11:19:32

recrea írta:
2021.10.29. 08:19:38

Pinyő… 8)
Kösz Bástya ezen felröhögtem😂 Az elmúlt évek tendenciáját figyelembevéve beleillene a sorba!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2021.10.29. 11:01:51

A szkeptikusoknak:

Legutóbb akkor volt ilyen váltás, amikor Guardiola vette át Rijkaard-tól a kispadot.

Akkor is azt mondták sokan, hogy a "Barcelonának lefőtt a kávé". Ott volt egy kiégett Ronaldinho, egy a pályája zenitjén levő Deco, megelégedett, motivációt vesztett játékosok és fiatal csikók egyvelege. A szkeptikus ismerőseim azt mondták, hogy a Barcelona meg fogja nyerni a bajnokságot, de a Real Madrid előbb-utóbb dominálni fog Spanyolországban és Európában is. Csak a nagyon hozzáértők látták előre, hogy Xavi-ból és Iniesta-ból lesz az, akik végül lettek (a 2008-as EB-n robbantak be). Messivel ugyanez volt a helyzet, bár neki azért többen jósoltak nagy karriert. Aztán történt, ami történt, mindannyian a részese voltunk.

Most az a helyzet, hogy van néhány ígéretes fiatalunk, van néhány 30-on túli "kiégett" játékos (akik érdekes módon a spanyol válogatottban nem játszanak rosszul) és van néhány rutinos, jó játékos. Meg merem kockáztatni, hogy a fiatalok között - jó menedzseléssel - 2-3 világklasszis lesz pár éven belül, valamint a többiek is stabilak lesznek. Xavi képes lehet ezt a csapatot megújítani.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.29. 10:40:59

Igen ez teljes mértékben érthető, ha az utóbbi éveket látva valaki szkeptikusabb. Nem is lehetne más valljuk be. :D Én sem tudom, most honnan ez az izgatottságom, de valahogy jót érzek a levegőben.

Én már annak is örülni fogok, ha úgy állok fel egy Barca meccs után, hogy na ez egy jó meccs volt, megérte leülni megnézni ezt a meccset. Mert az utóbbi években, főleg Koeman alatt, kb a szenvedély is kihalt belőlem. Régen egy vereség után, fel alá járkálva anyáztam meg minden, sőt akkor is ha gólt kaptunk. Idén pl. a Clásicon 130 fölé nem ment a vérnyomásom, mert tudtam hogy kikapunk. Egyedül a Benfica elleni zakó hozott ki belőlem érzelmet, az volt nekem nagyon csúnya. De már pl a márciusi PSG elleni meccsen megtettem a PSG-t 0-2-es hendivel, hogy győznek a Camp Nouban és olyat kaszálltam vele, hogy csak na. Életemben először fogadtam Barca ellen, de kb biztos voltam benne. És ha Xavi Barcája eléri, hogy ne így kelljen leülnöm meccset nézni, már megérte. Vagy ha visszajönnek a szurkolók a stadionba, nem 45 ezer ember fog elszórtan üldögélni egy Valencia vagy BL meccsen.

Én most ebben bízok, vagyis szeretném is, hogy túl legyünk ezen az időszakon, hiszek benne hogy Xavival a padon érdemes lesz újra leülni meccset nézni, vagy esetleg kimenni Barcelonába. Mert bevallom, az utóbbi 2 évben még késztetést sem éreztem hogy kimenjek.

Ide jutottunk, hogy nem tudom magam felhúzni egy Clásicon, vagy azon hogy májusban nyertünk utoljára idegenben meccset. Ha egy jó és élvezetes játékkal le tud ültetni a Tv elé akkor köszönöm. Tudjuk, hogy nem olyan erős a keret mint pár éve, vagy mint Xavi játékos idején, de lehet ebből még valami jó. Legyen egy játék stílus, szisztéma végre, aztán majd jönnek mennek játékosok.

Ömlengés off. :D
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.29. 09:35:15

JAh persze ezzel nincs gond, én is várom, és kb utolsó reményünk ő, ha vele se megy, akkor kb senkivel.
Csak nem szabad itt a katari munkásságából arra következtetni, hogy itt majd szintén kánaán lesz. Csak ennyit akartam mondani ezzel, nem a futball csúcsa katar. Ami dicséretes, hogy valóban az elképzelése visszaköszönt a pályán, reméljük nálunk is így lesz. Én ennek már nagyon örülnék, ha elképzelést látnék végre a pályán.

Meglátjuk, én is bizakodó vagyok, csak inkább úgy vagyok vele, hogy nyugtával dicsérem a napot, olyan dolgok történtek az utóbbi években a klubnál, hogy már mindennel szkeptikus vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.29. 09:30:59

Cazorla tegnap:
Santi Cazorla: “Xavi is ready to coach Barcelona. He has a clear idea. It is what Barça needs, to return to its style. He likes alternating the formations between 4-3-3 and a 3-4-3. I don't know if Al Sadd's management will facilitate his departure.”

Santi Cazorla: "I don't think benching ex-teammates like Pique, Busquets and Alba would be a problem for Xavi. He has personality."

Na hátha. :wink:
Azért ne hüledezzünk Xavitól, iszonyatosan nehéz dolga lesz, és személy szerint nem vagyok nyugodt, hogy tudja kezelni majd a nyomást.
Mert kb megváltóként kezeli a katalán média most, nem biztos, hogy ez jó.
Hát én pedig kb Pepnél voltam utoljára ennyire izgatott, most ugyanezt érzem Xavinál is. Nincs baj azzal szerintem, ha most lelkes valaki, az utóbbi évek után szerintem lehet is valaki izgatott vagy hüledezhet. Az utóbbi időszakban csak ennyi van nekünk szurkolóknak, remény és izgatottság, más sajna nem maradt. Én meg valahogy most azt érzem, oké lehet elfogultság miatt is, de Xavival és az elnöki székben Laportával, új időszámítás kezdődik a klubnál. Mert én pl. látok mindkettőben erőt ahhoz, hogy ne csak a remény szó jusson eszébe a Barca szurkolóknak ha a csapatról van szó. Hogy majd jobb lesz. Én hiszem és hinni is akarom, hogy ez jó lesz. Tudom, hogy nagyon nehéz dolga lesz, de én hiszek benne, hittem benne mindig is játékosként is, és ez ugyanígy lesz továbbra is edzőként. Ha a katari játékosoknak (valljuk be: katari falábúak) így át tudta adni rövid időn belül a stílusát, akik úgy fociznak mint a Pep team annó, akkor én igenis bizakodok vele szemben. Mit fog csinálni akkor egy sokkal, de sokkal tehetségesebb, technikásabb kerettel? Ezért vagyok én pl izgatott.

Most jutott még eszembe, hogy benne volt ebben az elemzésben is, hogy Xavi Al Sadd-ja hülyére verné Koeman Barcáját. Na mondjuk ebben biztos vagyok. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.10.29. 08:59:51

Azért ne hüledezzünk Xavitól, iszonyatosan nehéz dolga lesz, és személy szerint nem vagyok nyugodt, hogy tudja kezelni majd a nyomást.
Mert kb megváltóként kezeli a katalán média most, nem biztos, hogy ez jó.

Az biztos, hogy taktikailag rendbe fogja rakni a csapatot, de nem lesz egyszerű dolga lavírozni a régi-új átmenet között.
Drukkolok neki, de azért mert volt pár ilyen beszéde az araboknál, még nem kell elájulni.

Szóval várjuk, reméljük, hogy egyenesbe teszi a klubot, és mellé kis állandóságot is tud teremteni a klub körül.
Ez az edzőkeringő az utóbbi években méltatlan volt a klubhoz, valljuk meg.

Feast4 írta:
2021.10.29. 08:56:56

Gyors mozgásos, sok passzos játék. Nem nagyon vannak nála, darabos lassú álldogálós játékosok. A gyors, technikás, agresszív letámadást nyomja.
Akkor itt már egy konfliktus lehet, mert ebbe nem fér bele Roberto, Busquets féle tutyimutyi játék. Vagy magasabb fokozatba kapcsolnak (Busiból előbb nézem ezt ki), vagy pad.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.10.29. 08:56:56

Hát kb. ezt játszatja:

https://www.youtube.com/watch?v=wArLz7Q7ctE

Gyors mozgásos, sok passzos játék. Nem nagyon vannak nála, darabos lassú álldogálós játékosok. A gyors, technikás, agresszív letámadást nyomja. Ahogy az elemzéseket olvasom 4-3-3 vagy 4-2-3-1-et variál. Egyébként ha ezt tudja majd Európában érvényesíteni egy szavam se lesz.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.29. 08:49:56

Titinho írta:
2021.10.29. 08:23:16
.
És basszus kerestem, de nem találtam azt a videót, ami egy Al Sadd-i öltözőben volt felvéve, ahogy Xavi meccs előtt magyarázta 3 táblán felrajzolva hogy mi a taktika, te meg te meg te hova mozogsz, meg hadart, magyarázott, mutogatott a kezével. Mint Pep és Simeone összegyúrva kb. :lol: Zseniális videó volt pedig, de már nem is mostani, régebbi felvétel lehetett.
https://www.youtube.com/watch?v=Gf3O6lCs6U4

Erre gondoltál? :) De ha nem is, ez sem rossz. :)
És igen, már ez miatt megéri majd idehozni. Nem ilyen "mennyé' oszt' lesz majd valami".
(Azt mondjuk nem tudom, hogy ilyen aranyos spanyol akcentussal mit értettek a többiek belőle...:D)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.29. 08:23:16

visca el barca írta:
2021.10.28. 20:59:28
Elso meccsén a vicc kedvéért feltehetne egy

ts - dest, mingueza, araujo, balde - nico, de jong, gavi - demir, depay, fati kezdot (serulesektol eltekintve)

kivancsi leszek mennyire ragaszkodik a 4 oskovulethez.
Volt az elmúlt hetekben egy cikk, egy elemzés, hogy hogyan is állhatna fel Xavi Barcája. Egy katalán újságíró írta, aki nyomon követi Xavi edzői karrierjét. 2 ponton tért el a tiédtől: Nico helyett Busi, Demir helyett pedig Dembelé. :wink:

Amiket én láttam és olvastam róla, szereti a gyors, agilis és technikás játékosokat. Épp ezért merült is fel, hogy lehet Araujo mellé egy gyors védőt szeretne is majd, persze be is dobták egyből Koundé nevét a Sevillából.

Nem hiszem egyébként, hogy gondja lesz bármelyik szent tehenet a padra ültetni. Piqué stílusa egyébként már nem illik az ő szisztémájába, de ez csak magán vélemény.

Egy valami viszont úgy néz ki biztos, mármint a SPORT szerint: Luuk de Jong megy vissza januárban Sevillába, felmondja a Barca a kölcsön szerződést, Xavi állítólag nem fog számolni vele, azért meg miért fizessük a bére egy részét. De ez már nem ide való, csak megjegyeztem.

És basszus kerestem, de nem találtam azt a videót, ami egy Al Sadd-i öltözőben volt felvéve, ahogy Xavi meccs előtt magyarázta 3 táblán felrajzolva hogy mi a taktika, te meg te meg te hova mozogsz, meg hadart, magyarázott, mutogatott a kezével. Mint Pep és Simeone összegyúrva kb. :lol: Zseniális videó volt pedig, de már nem is mostani, régebbi felvétel lehetett.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.10.29. 08:19:38

messideco írta:
2021.10.29. 06:52:15
Mennyire biztos az érkezése? Valami még bekavarhat szerintetek?
Pinyő… 8)
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.10.29. 07:55:22

GeryG írta:
2021.10.29. 06:48:07
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de talán Setien volt az, aki rögtön megduplázta vagy legalábbis megkeményítette az edzéseket, amint betette a lábát a klubba. Aztán pár hét után jött is a hiszti a játékosoktól ellene... de lehet, hogy keverem valakivel/valamivel a dolgot, nem vagyok biztos benne. De ha így volt, akkor külön kíváncsi vagyok, hogy Xavi miként fogja keresztülvinni az akaratát a társaságon. Akar-e, hajlandó-e egy Pique, Busquets és társaik még egyszer az életben keményen dolgozni? Mert a fiatalokat nem féltem, ők csendben tenni fogják, amit mondanak nekik. Kérdés, hogy a csapat "kapitányai" miként állnak majd a dologhoz, főleg, ha egy régi cimbi lesz a góré felettük. Érdekes dolgokat szülhet ez még...

Engem egy kicsit az nyugtat meg, hogy azért Xavi-nak jóval nagyobb tekintélye lesz, mint Sétiennek volt, sőt, mint Koemannak volt. A fiatal játékosok úgy nőttek fel, hogy Xavi volt a szuperkirály a tévében (a legokosabb focistának mindenképpen ő számított évekig), Koemanról meg csak videókat láttak. A többiek meg.. nem tudom. Azért számít ez a 6 év, amit a klubtól távol töltött. Nem az van, hogy játékosból, cimbiből lett egyből edző.
més que un club
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.10.29. 06:52:15

Mennyire biztos az érkezése? Valami még bekavarhat szerintetek?
"And my heart will leave you never."
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.10.29. 06:48:07

Bár ebből vajmi keveset láthatunk csak nyilvánosan, engem az érdekelne, hogy milyen edzéseket fog vezetni. Mert ugye az utóbbi években rendre olyan hírek jöttek az ide érkezett vagy épp az innen távozott játékosoktól, hogy a Barca edzései amolyan öregurasak, kényelmesek, csak semmi izzadás. Aguero is visszapattant a zárt kapuról egy órával az edzés előtt meg ilyenek.

És ez elég erősen meg is látszott az állomány fizikai állapotán, egy picit is pörgősebb meccseken a második félidőben már a szebbik felükön vették a levegőt... Márpedig akarjon Xavi tiki-takát vagy erőfutballt, mindkettőhöz három tüdő és penge kondi kell, ami igen komoly edzéseket követel meg. A taktika megtanítása, a mozgások begyakorlása, a helyezkedések összeszoktatása pedig még többet, szóval ahhoz, hogy itt közép-hosszútávon bármi eredmény és előrelépés legyen, szerintem egy picit komolyabban kellene venni az edzéseket.

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de talán Setien volt az, aki rögtön megduplázta vagy legalábbis megkeményítette az edzéseket, amint betette a lábát a klubba. Aztán pár hét után jött is a hiszti a játékosoktól ellene... de lehet, hogy keverem valakivel/valamivel a dolgot, nem vagyok biztos benne. De ha így volt, akkor külön kíváncsi vagyok, hogy Xavi miként fogja keresztülvinni az akaratát a társaságon. Akar-e, hajlandó-e egy Pique, Busquets és társaik még egyszer az életben keményen dolgozni? Mert a fiatalokat nem féltem, ők csendben tenni fogják, amit mondanak nekik. Kérdés, hogy a csapat "kapitányai" miként állnak majd a dologhoz, főleg, ha egy régi cimbi lesz a góré felettük. Érdekes dolgokat szülhet ez még...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.10.29. 00:05:49

több esélyes a dolog. a Barca egy olyan spirálba került ezzel a gólképtelenséggel ami önmagában is fordulhat és ha ehhez még jön az új edző feeling akár jól is elsülhet.
Xavi képességeiről semmit nem tudni - edzőként - az arab vonal itt vajmi kevéske, a várakozás viszont óriási - ebből bármi lehet.
nekem külön tanúlság lesz maga a gyenge keret, ezzel eredményt elérni ? - meglátjuk.
az már csak tényleg hab a tortán, hogy milyen lesz a Xavi stílus?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.10.28. 20:59:28

Elso meccsén a vicc kedvéért feltehetne egy

ts - dest, mingueza, araujo, balde - nico, de jong, gavi - demir, depay, fati kezdot (serulesektol eltekintve)

kivancsi leszek mennyire ragaszkodik a 4 oskovulethez.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése