Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
11
26%
Nem
32
74%
 
Szavazatok száma: 43
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.05.24. 01:23:37

Barcahun te ( bocs, h letegezlek)durván megakarsz valamit magyarázni amit akárhogy is akarsz, de nem megy! Minden Xavit marasztaló szimpatizáns a gyenge keretre hivatkozik… könyörgöm milyen gyenge keret? Illetve - 19 fős keretre… ki is küldött el minden egyes olyan játékost akit vagy nem csípett vagy nem értette az ő poziciós játékát?! Nálunk volt a világ egyik legjobb védekező középpályása akit még véletlenül sem játszatott a posztján inkább ilyen kb Paulinho/Vidal szintű posztot erőltetett vele ès most amikor minden bizonnyal rájött, h sokkal stabilabb a csapat egy ilyen emberrel berak oda egy védőt..
Nem tartom kizártnak, h Xavi egyszer jó edző lesz, de jelenleg számomra még nem az, hiszen rengeteg hibája van ( tudom tökéletes nincs és ezt tudom is) de ne egy Barca kispadján érjen már mint top edző( ha egyáltalán az lesz) ez itt a Barca itt akármilyen gazdasági helyzet van mindig nagy az elvárás (30 éve is így volt mindig is így lesz)
A dortmundos illetve az Interes példád kész poèn!
Mi bejutottunk a döntőbe? Idén ès tavaly? Az már mellékes, h az Inter nem nyerte még és csekély az esély, h a Dortmund idén megnyeri, de inkább játszak egy vesztes bl döntőt mint, hogy( kicsit távolabb menve) az elmúlt 10 évben kivétel nélkül mindig nevetség tárgya legyek!
Xavi ezen nem tudott segíteni, h ez a vélemény más legyen! Kapott támogatást és ő maga is elmondta többszőr illetve még az adott játékos is, h Xavi hívására jöttek! Szàmomra nem már nem csak Xavi bukott meg, hanem az általam kedvelt elnök is! Méltatlan ez a fajta viselkedés ami a klubnál megy! Bàr hiába is búslakodom mindig is hasonló problémák voltak ès érzésem szerint mindig is lesznek!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.24. 00:18:54

LG írta:
2024.05.19. 22:33:56
Barcahun írta:
2024.05.19. 20:44:53


Jól írtad ezzel a kerettel nem lehet.. Csak nem a koruk, hanem minőségük miatt... Persze Porto is nyert, csak továbbra sem néztek focit, mert Dortumnd 1 nem fog BL-t nyerni, 2 jövőre nem jut el idáig, mákja volt.. Ti stabilan (remélem) olyan Barcát szeretnétek, mint régen, mert én igen. Ahogy bajnokságot is nyertünk Xavival ugye-ugye (ki nem néz focit? :D ) csak éppen stabil európai élcsapat nem mostanában leszünk. Kár ezen pattogni..
Először leírod, hogy nem lehet ezzel a kerettel eredményt elérni, aztán felhozod a tavalyi bajnoki címet. Akkor az mégis hogy jött össze? Szerencsénk volt, mint idén a Dortmundnak? Miért van az, hogy Xavival sosem volt szerencsénk Európában, sem az EL-ben, sem a BL-ben? Ha szerencsén múlik a dolog, akkor 4-ből egyszer csak ki kellett volna jönnie a lépésnek, nem?

Lehet mondani, hogy a Dortmundnak jó sorsolása volt, ahogy tavaly az Internek is. De mindkettő tudott élni vele. Mi miért nem tudtunk élni vele? Hiszen idén mi is ott lehettünk volna a németek, tavaly pedig az olaszok helyett. Egyiknek sem volt erősebb kerete. De nyilván mindenkinek szerencséje van, csak nekünk nem.

A keretről azt gondolom, hogy jelenleg a City, Real és a Bayern az a 3 csapat, amelyik egyértelműen erősebb kerettel rendelkezik, az Arsenal, Liverpool, Inter, PSG kb. hasonló szint, a többieknél jobbak vagyunk. Szóval nem olyan hatalmas elvárás, hogy 3 év alatt kijöjjön egy jó futás Európában, pláne jó sorsolással.

Ja igen, Xabi Alonso.... nyilván neki is szerencséje van, jelenleg 51 meccs óta.
Szerintem nagyon nem jók az érvek, de megértem ha máshogy látod..
Én nem az eredményre gondolok, mint fix első hely, hanem ahogy írtam, arra újból nagy csapat legyünk, ami elérhet eredményeket, sőt elvárható, hogy 4-ből be is huzzon valmit. Xavival sosem volt :D miről beszélsz, csávó 2 éve van itt érdemben, meg csak össze jött volna 1 a 4 ből is értelmezhetetlen szerencse alapon, ezt nem is értem. Lehettudunk élni vele annyiszor a kövi 10 évben, ahányszor a két említett csapatnak sikerült az elmúlt 10ben, szerintem nagyon rossz kivetíteni egy szezonra egy dolgot, azzal érvelve bezzeg másnak sikerül. A keretünk tekintve az Arsenál messze jobban összerakott, de talán a Pool is. Bocs de a realitás hogy Aston Villa, Newcastle Uniteddel fogunk pariba lenni, nem a Cityvel és a Reállal.
Ja azért majd nézd meg Xabi keretét, mert Leverkusen sem éppen az, ami pár éve, persze csoda jó edző, de azért elbukta a döntőt és ami fun fact közelebb vagyunk keretbe a gyógyszergyárhoz, mint a Cityhez minőségben, de nem akarok senkit elkeseríteni, mert a végéne Laporta ki tilt innen :D
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.05.24. 00:06:46

Azért ez már vicc és méltatlan.. Azt gondolom egy tiszta lap kell,. Xavinak mennie kell és neki is így jobb, ilyen bizonytalanságot.. és el sem kezdődött az új idény, ennek így semmi értelme.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 23:59:16

Flick közelebb lesz egy modernizált Barca-DNS-hez, mint Xavi volt. Akkor is, ha nem katalán. Önmagában szerintem sincs baj, szerintem a külsős edző nem emiatt kell, hanem a külső szemlélet miatt. Nem feltétlen stílusban, inkább egy profibb mentális és fizikális felkészítés, a játékosokhoz való hozzáállásban. Ez most kicsit belterjes. Ami egy pontig nem baj, de szerintem átléptünk azon a ponton.

Amúgy 2 meccses eltiltást kapott a BL-ben a PSG elleni eset miatt, ha még itt maradna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.23. 21:30:49

Én csak azt nem értem, hogy akinek nem kell a Barca-DNS, az miért ragaszkodik a Barcelonához. Sokkal több csapat van, ami nem barcelonásan játszik. Bármelyiktől megkaphatja a nem-barcás DNS-t. Lehet azoknak drukkolni.

Jelenleg nem a Barca-DNS-féle játékot játsszuk, legfeljebb nyomokban. A labdatartás a legtöbb esetben azért megvan. De teljesen hiányoznak belőle a cruyffi, rijkaardi, guardiolai elemek. Hiányoznak a lyukara futtatások, kiugratások, ritmusváltások, az egyérintők, az egyérintős labdakihozatalok, a hosszanti kényszerítők, a labdajáratás sebessége. A labdabirtoklás az egyetlen, ami maradt, és az sem úgy, mint egykor. Vannak olyan játékosaink a kezdőben, akik attól a játéktól teljesen távol állnak.

Mi meg nekiállunk a DNS-t fikázni, miközben a DNS olyannyira nem hibás, hogy pont nincs sehol. Sőt, egyes csapatok sokkal barcásabban játszanak a Barcelonánál, és nagyobb sikert is érnek el. Nem a DNS-sel van a gond, hanem azzal, hogy nem azt játsszuk. Nagyon mást meg nem akarunk, így marad egy köztes helyzet, két szét közül a pad alá. Nem a Barca-DNS, és arra sem alkalmas, hogy például underdogként bekkelve verjük a papíron erősebb csapatokat. A két szék közül a pad alá klasszikus esete.

Azt sem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a történelemhez vagy Katalónia elnyomatásához, utóbbinak egyébként sincs mára sok jelentősége, Katalóniának ma szélesebb jogai vannak, mint bármelyik másik spanyolországi tartománynak. Egyes tartományok néha hőbörögnek is, hogy Katalóniának miért van ilyen meg olyan joga, a kormány meg jogosan válaszolja erre azt, hogy azért, mert ők kérték ezeket a jogokat, ti meg lapítottatok.

Nem hiszem, hogy ennek a történelemhez bármi köze lenne. A klubnak vannak dolgozói, akik hisznek egy rendszerben, és olyan embereket vesznek fel, akik szerintük beleillenek ebbe a képbe. Amit én nem értek, hogy egy szurkoló miért akar egy csapattól mást látni, mint ami a klub filozófiája. Ők játsszák, amiben hisznek, legalábbis próbálják. Miért akar bárki tőlük változást, miközben ott van rengeteg másik csapat, akik nem barcelonásan játszanak, és nem is akarnak barcelonásan játszani.

Amúgy aki nem szereti a Barca-DNS-t, annak a jelenlegi Barca sem feltétlenül rossz, hiszen nem a Barca-DNS-t toljuk, legfeljebb annak néhány génét.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.23. 21:17:51

Az megvan, hogy Ancelotti tavaly nyert spanyol kupát, uefa szuperkupát és klub vb-t? Előtte szezonban meg bajnokság + bl + szuperkupa?
Mi az, hogy 0 volt? 6 cím két szezonban és most a harmadik szezonjában mellécsapott még kettőt és esélye van egy harmadikra.
Xavi ezzel szemben meg elvérzett kétszer még az EL-ben is, és a BL-ben sem mutatott még semmi extrát. 1 bajnoki cím nem garancia még 5 év türelemre. Ha megnézi bárki, akkor a 10. legrégebben egy helyen dolgozó edző kb a Brentford edzője, mert 6 éve ott dolgozik. Egy átlag edzőnek 2-3 év jut, a Pep és Klopp féle 8-10 év ritka, de már Klopp sincs a helyén és Pep is elkezdte mondani, hogy lelép.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 21:02:09

Kovbal88 írta:
2024.05.23. 19:57:51
Ancelotti tavaly nulla volt, csoda, hogy nem repült, Tuchel nyert Bl-t a Chelseavel, aztán szétesett a csapat. Nem nagyon értelek, nincs meg a keretünk, a BL győzelemhez, akkor miért elvárás a BL megnyerése, ami amúgy se lehet elvárás, még a Madridtól se. A bajnokságban például annyira stabil volt a Real egy vereségük volt, hogy ezt akkor is behúzzák, ha nem hibázunk.
Amúgy, ha jön a német jövő ilyenkorra már sokkal okosabbak leszünk
Ancelotti a világ alighanem legjobb edzője. Alighanem nagyobb a tűréshatár, és még így is közel járt ahhoz, hogy repüljön, igen.
Hogyne lenne keretünk a BL-győzelemhez. Jobba a keretünk, mint a Dortmundé, és simán megvan az Inter szintje is, akik felülmúlták a Cityt játékban a döntőben, a CFC-énél sem rosszabb, akik be is húzták. Lehet ilyen csapatokkal BL-t nyerni. Csak nem mi vagyunk a fő esélyesei, ez nem ugyanaz.
A Reál kerete nem erősebb, mint a miénk. Mégis jó eséllyel behúzzák. Ettől még nyilván nem elvárás a BL, az kb sosem lehet. De nem is az a lényeg, hanem hogy vannak, akik fél év alatt össze tudnak tenni egy világverő csapatot, akár még underdogként is, mert a CFC kerete sem volt erősebb igazán, mint a miénk, talán egy hangyányival. Szerte a világban 1-2 helyen működik a projekt téma is, nagy mázli kell hozzá (ez persze minden esetben kell), és/vagy igazi top edző, vagy egy gyenge klub, ahol nincs akkora elvárás, és simán befuthat 1-2-3 gyengébb év is. Xavival tovább építjük azt a témát, ami már évek óta ment, hogy mindegy hogy, mit játszunk, úgyis kiesünk. Ez beleég a játékosokba. Ennek a megoldását keressük most szerintem. És erre az azonnali eredmények jelentik a gyógyírt. És nem adhatunk az új edzőnek sem 4 évet, kivéve persze ha folyamatosan bizonyít.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1469
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.23. 20:54:33

brazilfan írta:
2024.05.23. 20:24:45
Most milyen jogon javasolhatnánk nekik, hogy szakítsanak a hagyományokkal?
Olyan jogon hogy haladni kell a korral. Lehet hogy lassan 130eves a klub de mivel folyamatosan fejlődött a foci igy a barca is folyamatosan valtozott. Ez a normális. A tortenelem is tele van olyan doglokkal hogy úgy él tovább egy nemzet ha szakitott a hagyomanyoval vagy változtatott rajta.
Csak is Puyol
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1149
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.23. 20:24:45

Rinku írta:
2024.05.23. 13:00:11
brazilfan írta:
2024.05.23. 11:46:06
Én nem a szomszédi viszonyra, hanem az országon belüli kisebbségi létre gondoltam, az íreket az angolok, minket a Habsburgok nyomtak el úgy, ahogyan a spanyolok a katalánokat. Milánó és Észak-Olaszország nincs elnyomva, sőt. Manchester sincs, angolok lakják, nincs önálló manchesteri nép és nyelv.
Az is lehet, hogy nem ezen múlik, vagy a történelmi elnyomottság-tudat csak az egyik a különféle összetevők közül.
Ezt megértem, erre nem gondoltam ezelőtt, de akkor talán pont szakítani kellene a Barca DNS-sel, nekem ez jönne logikailag.
Logikailag dönthetünk úgy, hogy szakítunk valamilyen hagyománnyal, de szerintem csoport vagy társadalmi szinten ez nem megy, egy történelmileg kialakult össznépi karaktert nem lehet megváltoztatni.

Én például nem is akarnám megváltoztatni, ki vagyok békülve a Barca DNS-sel, még akkor is, ha esetleg nem is pont azt értem alatta, mint amit például Xavi. Ha nem lennék kibékülve, akkor másik csapatnak drukkolnék, rengeteg európai klub közül választhatnék, olyan edzővel, játékosokkal, stílussal, amilyet csak szeretnék.

A nagy európai klubok hagyományai, így a Barcelonáé is, tőlünk teljesen függetlenül, a mi megkérdezésünk nélkül alakultak ki, jóval azelőtt, hogy rendszeresen európai meccseket kezdtünk nézni. Elfogadtuk a Barca-hagyományokat, semmi problémánk nem volt velük a csapat sikereinek idején.
Most milyen jogon javasolhatnánk nekik, hogy szakítsanak a hagyományokkal?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.23. 19:57:51

bence0330 írta:
2024.05.23. 18:38:55
Kovbal88 írta:
2024.05.23. 18:31:03
Lehet, hogy taktikailag hibázik, viszont a játékosok kiállnak mellette, ami nagyon komoly dolog. Atleticonál is ott a Simeone faktor. Minél több a matek, nekem az jön ki, hogy Xavi nélkül nem előre inkább hátrafelé fogunk menni.
Simeone egy teljesen más szintű klubnál működik, teljesen más szintű játékosokkal operálva. Ő azt szerintem az ottléte óta majdnem kimaxolta, ezért is kapott újra meg újra bizalmat. Plusz elég ritka példa, extrém szélsőség ő. A minap felsoroltam, a BL győzelmek fél vagy 1 éve ott lévő edzők keze alatt jönnek jó ideje. Két kivétel van, a világ két legjobb edzője (Ancelottin kívül, hosszútávon értve), akiknél megvárhatod, mert majdhogynem garancia, hogy hoznak valamit. Egy tapasztalatlan edzőnél meg 3 év mehet a kukába ezzel a projektesdivel, ha nem jön össze. Flick fél év, Tuchel fél év, Ancelotti 1 év, saját házunk tájékán LE 1 év, lehet sorolni, ennyi kellett a BL-győzelmekhez. Ez a projekt téma nagyon felkapott lett, de sok eleje meg vége nincs szerintem. Fordítva működne, ha van egy jó edző, és bejön, tartsuk itt, ameddig el nem fárad a házasság. Nem kitűzni 4-5 évet és akármi történik, végigvisszük, ez sokkal nagyobb rombolás és rizikó, mint az edzőkeringők, ahol legalább mindig jön valami friss vér.
De még Kloppnál is elfáradt a kapcsolat. Xavinál is, függetlenül attól, ki milyen edzőnek tartja.

Simeone nem nyert, pedig ott van ősidők óta. Nem mondom, hogy elvárás, és szerintem is jó edző, de ha még azt is mondanánk, hogy egy jobb kerettel behúzott volna egyet, akkor is ő lenne a 2-3 kivétel egyike. Nem ez a jellemző, és a kivételekre várni, közben meg reménykedni abban, hogy az pont Xavi lesz, amikor három év után gyengébb focit játszunk, mint fél évvel az ideérkezése után...
Ancelotti tavaly nulla volt, csoda, hogy nem repült, Tuchel nyert Bl-t a Chelseavel, aztán szétesett a csapat. Nem nagyon értelek, nincs meg a keretünk, a BL győzelemhez, akkor miért elvárás a BL megnyerése, ami amúgy se lehet elvárás, még a Madridtól se. A bajnokságban például annyira stabil volt a Real egy vereségük volt, hogy ezt akkor is behúzzák, ha nem hibázunk.
Amúgy, ha jön a német jövő ilyenkorra már sokkal okosabbak leszünk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 18:38:55

Kovbal88 írta:
2024.05.23. 18:31:03
Lehet, hogy taktikailag hibázik, viszont a játékosok kiállnak mellette, ami nagyon komoly dolog. Atleticonál is ott a Simeone faktor. Minél több a matek, nekem az jön ki, hogy Xavi nélkül nem előre inkább hátrafelé fogunk menni.
Simeone egy teljesen más szintű klubnál működik, teljesen más szintű játékosokkal operálva. Ő azt szerintem az ottléte óta majdnem kimaxolta, ezért is kapott újra meg újra bizalmat. Plusz elég ritka példa, extrém szélsőség ő. A minap felsoroltam, a BL győzelmek fél vagy 1 éve ott lévő edzők keze alatt jönnek jó ideje. Két kivétel van, a világ két legjobb edzője (Ancelottin kívül, hosszútávon értve), akiknél megvárhatod, mert majdhogynem garancia, hogy hoznak valamit. Egy tapasztalatlan edzőnél meg 3 év mehet a kukába ezzel a projektesdivel, ha nem jön össze. Flick fél év, Tuchel fél év, Ancelotti 1 év, saját házunk tájékán LE 1 év, lehet sorolni, ennyi kellett a BL-győzelmekhez. Ez a projekt téma nagyon felkapott lett, de sok eleje meg vége nincs szerintem. Fordítva működne, ha van egy jó edző, és bejön, tartsuk itt, ameddig el nem fárad a házasság. Nem kitűzni 4-5 évet és akármi történik, végigvisszük, ez sokkal nagyobb rombolás és rizikó, mint az edzőkeringők, ahol legalább mindig jön valami friss vér.
De még Kloppnál is elfáradt a kapcsolat. Xavinál is, függetlenül attól, ki milyen edzőnek tartja.

Simeone nem nyert, pedig ott van ősidők óta. Nem mondom, hogy elvárás, és szerintem is jó edző, de ha még azt is mondanánk, hogy egy jobb kerettel behúzott volna egyet, akkor is ő lenne a 2-3 kivétel egyike. Nem ez a jellemző, és a kivételekre várni, közben meg reménykedni abban, hogy az pont Xavi lesz, amikor három év után gyengébb focit játszunk, mint fél évvel az ideérkezése után...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.05.23. 18:31:03

brazilfan írta:
2024.05.22. 08:56:36
barca0417 írta:
2024.05.22. 07:59:04
Nagyon rossz ezt a sok mocskolódást olvasni Xavirol. Nem feltétlenül itt, mert itt kulturáltan, érvekkel alátàmasztva zajlik.
Mocskolódást én sem olvastam a fórumon, de a fősodorhoz igazodó, paneleket hajtogató, ugyanazokat az „érveket” ismételgető kommentet annál többet.
A szurkolók egy része türelmetlen, már tavaly is az volt, azonnali változásokat akar, pedig Xavi képességeit csak később lehet majd megítélni, amikor már másik csapatnál lesz (ha lesz), és az új edzőnek kell majd megoldania a klub, a játékoskeret és a közeg problémáit.

Továbbra is azt mondom, hogy spanyol másodiknak lenni és a BL-ben nyolc között lenni nem szégyen.
Lehet, hogy taktikailag hibázik, viszont a játékosok kiállnak mellette, ami nagyon komoly dolog. Atleticonál is ott a Simeone faktor. Minél több a matek, nekem az jön ki, hogy Xavi nélkül nem előre inkább hátrafelé fogunk menni.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.05.23. 18:27:04

brazilfan írta:
2024.05.20. 15:42:04
bence0330 írta:
2024.05.20. 14:52:06
Látványosan nem bírja a nyomást, ezt kb ő maga is lenyilatkozta rengetegszer.
Nem emlékszem, hogy ezt mondta volna, hogy nem bírja a nyomást.

Ehelyett ezt mondta:
„A klub történelmének egyik legnehezebb időszakában érkeztem ide, és úgy gondolom, nem becsülték meg eléggé a munkánkat. Már az idény elején azon gondolkodtam, hogy a nyáron távozok. Mert tehetsz bármit, mondhatsz bármit, ennél a klubnál azt nem fogják értékelni. És nem arról van szó, hogy nem bírom a nyomást, sőt, épp ellenkezőleg. Az elvégzett munkát soha nem fogják értékelni”

https://www.nemzetisport.hu/spanyol-lab ... dzoje-xavi
- Ki nem becsülte meg a munkáját?!
- Már az idény elején elege volt?!
Ilyen nyilatkozat után azonnal utilapu járna! Méltatlan megnyilatkozások egy menedzser részéről!
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.23. 18:14:10

bence0330 írta:
2024.05.23. 17:09:23
Oké, de ez fordítva is igaz. Xavi kerek perec kijelentette, hogy megy és kész, azóta is ezt hajtogatta hónapokig, sőt, kvázi azt is, hogy lemond a szerződésének hátralévő részéről, mert nem akar anyagi gond lenni. Az mennyivel korrektebb Laportáék viselkedésnél, ha végül meggondolná magát, ezért esetleg Flick-kel is megszakdtak a tárgyalások, stb.

Meg nem tudom, Laporta mennyire könyöröghetett neki. Hogy nyíltan sajnálkozik az más, én is így csinálnék, ha egy tiszteletre méltó vendégem lenne, de olyan, akit nem akarok már tovább ott látni, és aki azt mondja, hogy mindjárt megy. "Jaaj, hm, de kár, pedig jól szórakoztunk"... aztán ha erre azt mondja, hogy ja, akkor marad, verném a fejem a falba.

Aztán lehet tényleg könyörgött, és amíg nem jött az újabb nagy baj, vagy nem látta ő is, hogy végzetes lehet Xavi a fiatal generációra nézve, végül pedig meggondolta magát. Van ilyen. A melodrámát Xavi indította, Laportáé csak az utolsó fordulat lenne. Tételezzük fel, hogy Xavi nem szólt volna egy szót sem. Akkor ebből az lenne, hogy most Laporta úgy döntött, hogy elég, és semmi gond nem lenne.

Ettől még persze Laporta hozzáállásával is vannak gondok, de neki amíg nem 100% a váltás, maximálisan támogatnia kell az aktuális edzőt, szerintem.
Te megpróbálsz a dolgok mögé látni. Egyetértek.
A katalán rádió, talán legmegbízhatóbb, független forrás szerint már régen megtörtént a megállapodás Flickkel. Aztán valamiért változás történt, most mégis az edzőváltás mellett vannak. A hátország topicba sem Laporta mellett korteskedek, ha valakinek ennyi jött le, csak leírtam a háttérben zajló eseményeket. Mennyire lenne jó dolog, ha Font kérésére nyíltan kiáll az elnök:

"-az FFP oly mértékben korlátoz, hogy az új szerződéseket sem engedik regisztrálni, ahogy az új edzőét sem biztos, főleg ha végkielégítést kell fizetni. B opció a jelenlegi, C az athletic edzője
-nem is őt akartam edzőnek, de rá futotta abban az időben
-a szurkolóknak akartam megfelelni
-nem fér bele, hogy a marketingértéke csökkenjen a klubnak a játékunk miatt
-kellene az eredmény a BL-ben, mert ott a pénz, és ehhez tapasztalatnak tartom
-nem engedhetjük meg, hogy a sportigazgató, és az elnökség erőfeszítései ellenére pazaroljuk a játékosokat, csökkentsük az értéküket, széthajtsuk a fiatalokat vagy, hogy évente újra alkossuk a keretet
-nem látjuk a fejlődést a csapaton, ezért a változás mellett döntöttünk, én és a pénzes haverjaim, azok a sociok, akik ténylegesen befolyásolni tudják a klub sorsát
Kommentem a képzelet szüleménye, minden összefüggés valós személyekkel, a valósággal való egyezés csupán a véletlen műve :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.05.23. 18:00:49

Én szornyulkodve követem a híreket. Nem tudom mi lesz,de nagyon át kell értékelni a dolgokat. Mind adósság terén,mind a melodrama terén. Szaguldunk a szakadék felé,első leszek aki feláll és azt mondja tévedtem,de ez a Flick is a lehető legrosszabb megoldás ilyen helyzetben. Fél év se lesz és kicsinaljak. Főleg ha még olyan onerzetes is,ami le van írva lejjebb róla,hogy neki ne szóljon bele senki a munkájába. Hát hajrá, majd megnézem csóri fejét ahogy nem katalanul megszólal egy sajtótájékoztatón. De a klub az első és ha tényleg O jön ,sikert kell kívánni neki. De úgy érzem jön még kutyára dér,és visszasirjuk a tavalyi bajnoki címet.

Megy vagy marad Xavi,nálam mar édes mindegy. Kapkodunk, türelem nincs, így nem lehet építkezni. Persze nehéz ügy,mert pénz is kéne,amihez sikernek is kellene parosulnia, de közben meg alsó hangon 5 év lemaradasban vagyunk kb.

Mindegy,Xavit nagyon sajnálom,ha vele ez történhetett,akkor az egészet megette már a fene.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 17:09:23

Oké, de ez fordítva is igaz. Xavi kerek perec kijelentette, hogy megy és kész, azóta is ezt hajtogatta hónapokig, sőt, kvázi azt is, hogy lemond a szerződésének hátralévő részéről, mert nem akar anyagi gond lenni. Az mennyivel korrektebb Laportáék viselkedésnél, ha végül meggondolná magát, ezért esetleg Flick-kel is megszakdtak a tárgyalások, stb.

Meg nem tudom, Laporta mennyire könyöröghetett neki. Hogy nyíltan sajnálkozik az más, én is így csinálnék, ha egy tiszteletre méltó vendégem lenne, de olyan, akit nem akarok már tovább ott látni, és aki azt mondja, hogy mindjárt megy. "Jaaj, hm, de kár, pedig jól szórakoztunk"... aztán ha erre azt mondja, hogy ja, akkor marad, verném a fejem a falba.

Aztán lehet tényleg könyörgött, és amíg nem jött az újabb nagy baj, vagy nem látta ő is, hogy végzetes lehet Xavi a fiatal generációra nézve, végül pedig meggondolta magát. Van ilyen. A melodrámát Xavi indította, Laportáé csak az utolsó fordulat lenne. Tételezzük fel, hogy Xavi nem szólt volna egy szót sem. Akkor ebből az lenne, hogy most Laporta úgy döntött, hogy elég, és semmi gond nem lenne. Itt a melodráma 90%-át Xavi generálta, vagy mondjuk úgy, ha ő nem teszi meg a részét, akkor nem lett volna melodráma.

Ettől még persze Laporta hozzáállásával is vannak gondok, de neki amíg nem 100% a váltás, maximálisan támogatnia kell az aktuális edzőt, szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.05.23. 16:12:26

Messa írta:
2024.05.23. 15:52:29
Tudom, a szerződés az szerződés, de azok után hogy a szezon felénél kvázi már felállt a kispadról, ez a végkielégítősdi most baromira hülyén hatna.
Elment volna szó nélkül ha nem puncsol neki laporta aki most épp kivágná 2 hónappal később... Te mit szólnál ehhez a helyében? Mindezt úgy, hogy mióta csak itt van azt hangoztatta, hogy milyen jó a kapcsolata az elnökkel és rengeteget köszönhet neki.
Szerintem elengedi mert a klub érdekét fogja nézni de őszintén semmilyen túlzás vagy hitel rontás nem lenne belőle ha azt mondaná hogy mindennek van határa kérem ami jár ezekután.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.23. 15:59:51

Én pártoltam és most is pártolom, hogy edzőt cseréljünk, de ilyen melodráma után igenis fizessünk Xavinak! Egy hónapja nem győztek hízelegni neki, most meg kirúgják? Korrekt viselkedés. Akkor kellett volna elküldeni, de így lett igazán gusztustalan a sztori. Laporta egye meg, amit főzött.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.05.23. 15:52:29

Feast4 írta:
2024.05.23. 14:34:41
Hogy ne legyek off. a gond szerintem most az, hogy ezek a hülyék meggyőzték Xavit, hogy maradjon, de most, hogy mi akarjuk elzavarni az 20 millióba kerülne.
Akárhogyis, én nagyon remélem hogy ez a 20 milliós cucc ez nem igaz. Xavi a saját nimbuszát rombolja le teljesen, ha most tartja a markát egy ekkora végkielégítésért. Tudom, a szerződés az szerződés, de azok után hogy a szezon felénél kvázi már felállt a kispadról, ez a végkielégítősdi most baromira hülyén hatna.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3549
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.05.23. 14:34:41

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Szerintem de. És azt se felejtsük el, hogy akkor ült le a padra év közben amikon Niko Kovac szétcseszte a Bayernt és minden fronton csak küszködés ment, a csoportmeccseken már nem is emlékszem melyik kiscsapat taposott oda nekik.

Aztán jött és hopp, elkezdtek szó szerint alázni.

Egyébként őt nem elzavarták, hanem elfogadta a válogatott felkésését. Ha igaz volt ott feszkó a vezetéssel, mert ahogy a Bayern fun haverom mesélte Ő nem az a fajta edző, aki könnyen tűri, hogy a sportigazgató vagy az elnök belepofázzon abba amit csinál. Szerintem eléh hamar szembeszállna Decoékkal.

Egyébként azt gondolom, hogy a német mentalitás, az erőszakos győzni akarás lehet igen csak jót tenne a klubnak. Főleg, hogy azért most van német nemzetiségű és német kötödésű kulcsjűtékodunk is.

Hogy ne legyek off. a gond szerintem most az, hogy ezek a hülyék meggyőzték Xavit, hogy maradjon, de most, hogy mi akarjuk elzavarni az 20 millióba kerülne.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.23. 14:22:57

Flick konkrétan Pep-en kivül az egyetlen edző, akinek megvolt a 6 kupás év.
Én annyira nem követem a Bundesligát, de ismerősöktől hallom, hogy a Bayern-nél is teljesen hülye a sportigazgató. Azóta is küldözgetik el az edzőket folyamatosan. Meg az öltöző is problémás a Müller, Neuer-féle hangadók diktálnak. Az volt a mázlijuk, hogy annyira egycsapatos volt a Bundesliga, hogy azt standard tudták hozni, és az ottani liga legjobbjait magukhoz csábítani. De BL-ben azóta se rémlik nagy menetelés tőlük, otthon meg a Dortmund bénázásán múlott már a tavalyi cím is.

Flick-nek meg ha jól emlékszem az is volt a lelépésére az indok, hogy a német válogatott padja volt az álma.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1469
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.05.23. 13:59:04

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:11:12
Bő másfél év után. :D A kinevezése a 4 kupás szezon közben ('19 novemberében) történt, fél év alatt tette össze azt a verhetetlen csapatot. Aztán 1 évre rá távozott bajnokként '21 nyarán, egy 4 kupás szezon után 1 évvel.
De mintha nem is a teljesítményével lett volna gond, hanem valami más volt a háttérben... talán összezördülés volt, vagy nagyon akarta a válogatottat... De max majd kijavít valaki.
Ő maga ment el és elvileg azért mert szerinte nem kapta meg a kellő tamogatást a klubtól. Összebalhézott a Sportigazgatóval. De utána 1 évvel már mindketten azt nyilatkozták hogy már másképp csinálnák és Flick is azt mondta hogy nem volt teljesen fair a klubbal szemben. Bayern is elismerte hogy a legsikeresebb edzője volt.

Szerintem jó lenne nekünk :D
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 13:11:12

Rinku írta:
2024.05.23. 13:06:53
bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Hú várj már, bocs, tényleg, el is felejtettem, hogy az a tripla az vele volt. :o Akkor meg miért küldték el a zavarosba három év múlva? Arra emlékszem viszont, hogy a '21 szezon végén kalap-kabát volt. Azért a Bayernnél is vannak dolgok. :D
Bő másfél év után. :D A kinevezése a 4 kupás szezon közben ('19 novemberében) történt, fél év alatt tette össze azt a verhetetlen csapatot. Aztán 1 évre rá távozott bajnokként '21 nyarán, egy 4 kupás szezon után 1 évvel.
De mintha nem is a teljesítményével lett volna gond, hanem valami más volt a háttérben... talán összezördülés volt, vagy nagyon akarta a válogatottat... De max majd kijavít valaki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.05.23. 13:06:53

bence0330 írta:
2024.05.23. 13:04:27
Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
Hú várj már, bocs, tényleg, el is felejtettem, hogy az a tripla az vele volt. :o Akkor meg miért küldték el a zavarosba három év múlva? Arra emlékszem viszont, hogy a '21 szezon végén kalap-kabát volt. Azért a Bayernnél is vannak dolgok. :D
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7565
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.23. 13:04:27

Hát, azért sokra vitte a Bayernnel, aztsemtudomhánykupás szezon (4?) első évében, abban az évben talán az egyik legdominánsabban játszó, mezőnyből legjobban kiemelkedő csapattal az elmúlt 7-8 évből. Volt több hullámban nagy Bayern-korszak, de nem tudom, hogy nem az ő csapata volt-e ezek közül a legdurvább.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése