Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 18:02:13

De ez megint nem football manager. Egy ilyen változtatás nem 1hét alatt megy... Illetve nyilván majd a szezon közepén fognak ezzel elkezdeni variálni.
Másrészt, ha Xavi kiöregszik, nem egyszerűbb egy szemet beilleszteni abba a gépezetbe ami működik? MIért kéne teljesen új stílust adni a középpályának?
Nyilván kell változtatni majd, mert még egy ilyen ember nem lesz, de miért ne egy hozzá hasonló kaliber vegye át a helyét, mint egy teljesen más?!
xavi,iniesta és fabregas mind hasonló típusú játékosok, nem is értem ezt.
mind a 3 kreatív, jól passzoló, technikás, irányítói vénával megáldott (kinél mennyire) játékos, akik közül egyik sem gyors.
van a stílusuk között differencia, nyilván nem csontra ugyanazt nyomják, de rengeteg átfedés van közöttük, az alapokat tekintve hasonlóak, filozófiában és képességekben is egyébként.

ezek apró taktikai elemek, van annyira összeszokott és jó ez a csapat, hogy ez nem jelenthet gondot.
ha gondot jelent, megint csak baj van.

Játszott már Xavi nélkül ez a csapat? Igen. Minőségi helyettesítés volt? Nem.
majd ha konstans összeáll egy busq-ini-cesc hármas, letolnak egy fél szezont így, és nem jó, akkor lehet ilyenekkel érvelni, nem úgy, hogy pár meccsen be lett oda dobva cesc, de közben játszott iniesta helyett, hamis kilencest is, és csereként is.

fabregast egyénileg jobb képességű játékosnak tartom, így biztosan nem lenne gond.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 17:53:34

NEM KÖTELEZŐ A XAVI POSZT.

nem xavi játékstílusát és feladatát helyettesíteném cesc-el, hanem szimplán helyette játszana a csapatban.
egyébként is hasonló típusú játékosok, de cesc xavival szembeni erősségeire (direktebb játék, vállalkozóbb szellem, gólerősség) is rá lehet építeni a posztot.
De ez megint nem football manager. Egy ilyen változtatás nem 1hét alatt megy... Illetve nyilván majd a szezon közepén fognak ezzel elkezdeni variálni.
Másrészt, ha Xavi kiöregszik, nem egyszerűbb egy szemet beilleszteni abba a gépezetbe ami működik? MIért kéne teljesen új stílust adni a középpályának?
Nyilván kell változtatni majd, mert még egy ilyen ember nem lesz, de miért ne egy hozzá hasonló kaliber vegye át a helyét, mint egy teljesen más?!
na, elég hasonló gondolatokat fogalmaztál meg, mint én.
pont az a lényeg, hogy nem xavi klónját kell megtalálni, hanem a helyettesét, a kettő között pedig pont elég nagy a különbség.

persze úgy is lehet, hogy 37 évesen is kezdő lesz, mert nincs más, aki 95%-al passzol vertikálisan.
Játszott már Xavi nélkül ez a csapat? Igen. Minőségi helyettesítés volt? Nem.
Ehhez a taktikához kell Xavi, vagy az ő játéka. Ezekután lehet itt beszélni helyettesítésről, de ha tartani akarja a csapat a jelenlegi hozzáállás, és játékot, akkor Xavi stílusú játékos elengedhetetlen oda.
Szóval tényleg kíváncsi lennék, hogy mi az amire Iniesta, Fabregas, Busquets nem képes, és amire Xavi igen. Mert ha van ilyen, akkor rohadt nagy bajban vagyunk, hogy a La Masia 3 zsenije sem tudja, és ez esetben a következő 50 évben sem fogjuk megtalálni az utódját.
Szimplán nem azt adják azon a poszton amit Xavi, ezen nem tudom mi olyan érthetetlen. Más a stílusuk. Busquets meg eleve vkp.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 17:47:26

na, elég hasonló gondolatokat fogalmaztál meg, mint én.
pont az a lényeg, hogy nem xavi klónját kell megtalálni, hanem a helyettesét, a kettő között pedig pont elég nagy a különbség.

persze úgy is lehet, hogy 37 évesen is kezdő lesz, mert nincs más, aki 95%-al passzol vertikálisan.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.07. 17:44:36

visca el barca írta:
Sanama írta:csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.
na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
Játsszon csak Fabregas nyugodtan, max úgy, hogy Ini veszi át Xavi pozícióját. (Jelenlegi formájában Iniesta amúgy sem tesz hozzá sokat a támadásokhoz.)
De most ha jól értem itt sokak véleményét, Xavi örököse számára az a legfontosabb kritérium, hogy képes legyen 95%-os pontossággal odatenni a hozzá legközelebb állóhoz. Ezt megkockáztatom, még Valdes is meg tudja csinálni a csapatból.
Mert igazából nem látom, jelen helyzetben mi az, amit korunk legzseniálisabb középpályásai nem tudnak helyettesíteni benne: előrefelé alig vannak kulcspasszai (idén egy gólpassza van a bajnokságban, 2 a BL-ben a tegnapival együtt), védekezésben mínusz 1 ember (ez a legnagyobb probléma az ilyen meccseken), 3 ember között meg Busquets is rá tud tekeredni a labdára, úgyhogy az nem nagy kunszt, hogy nem úgy szórja a labdákat a félpályán, mint Thiago.
Szóval tényleg kíváncsi lennék, hogy mi az amire Iniesta, Fabregas, Busquets nem képes, és amire Xavi igen. Mert ha van ilyen, akkor rohadt nagy bajban vagyunk, hogy a La Masia 3 zsenije sem tudja, és ez esetben a következő 50 évben sem fogjuk megtalálni az utódját.

(Amúgy én tavaly elég sokat anyáztam Cesc-et, hogy képtelen egyetlen kockázatos passzt is bevállalni, úgyhogy szerintem menni fog ez neki. :wink: )
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 17:37:18

NEM KÖTELEZŐ A XAVI POSZT.

nem xavi játékstílusát és feladatát helyettesíteném cesc-el, hanem szimplán helyette játszana a csapatban.
egyébként is hasonló típusú játékosok, de cesc xavival szembeni erősségeire (direktebb játék, vállalkozóbb szellem, gólerősség) is rá lehet építeni a posztot.
azért van szakmai stáb, edző, meg minden, hogy a taktikai kérdéseket kieszközöljék, és nem egy teljesen különböző stílusú de jongot vagy khedirát akarunk beépíteni xavi helyett, hanem egy fabregast.
ha az krízis, hogy a világ egyik legjobb középpályása helyett hogyan építsük be a másikat, akkor csukjuk be a boltot.

vagy egyébként ti úgy gondoltátok, hogy ha xavi kimegy, akkor egy csontra ugyanolyan felfogású és stílusú játékos mehet helyette csak a csapatba, és majd szintén csontra ugyanazt a tili-tolit fogjuk a következő 10 évben erőltetni ?
mert a (különösen) mostani xavi már csak a klasszikus, lassú, óvatosabb tili-tolira alkalmas.
sokan voltunk azon a véleményen, hogy legyenek taktikai alternatívák, néha direktebb játék, pont ez a személyi csere a kezdőben lenne egy lépés felé.

máskülönben arra sem gondolt senki, hogy iniesta erénye xavival szemben az indulósebessége, nem gyors játékos, viszont azért nyer sok 1v1-et ini, mert az első pár méteren gyors, és el tudja tolni a védője mellett.
ő is öregszik, ő is lassul, így akár ő is lehet a hőn áhított xavi poszt örököse, az esze és technikai képzettsége megvan hozzá, cesc pedig támadóbb szellemben, andrés mostani szerepkörében.

nem kell ezt szerintem túlaggódni, xavi az egyik alapja volt ennek a csapatnak, a sikereknek, a klasszikus barcás tili-tolinak, de ha őt nem tudjuk pótolni, mi lesz iniesta és messi esetében ? #-o
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.11.07. 17:33:47

Igen lassan azért megint oda lyukadunk ki hogy nem nagyon lehet találni egy új Xavit...Amíg van használni kell,aztán lesz vmi,de könnyen lehet nem fog menni a játékunk ebben a formában tovább nélküle...Azt hogy hogy sül el jó kérdés...

Hát amúgy a "probléma" ezzel a csapattal,hogy kb minden második tagja korszakos zseni,ha vki kiöregszik ugyanolyat szinte lehetetlen találni...Xavira is érvényes ez,de mi lesz Messinél?Találjunk egy új Messit,amikor kb 100évente 1 születik...Idővel változni fogunk muszáj lesz,de amíg itt vannak ki kell használnunk,élveznünk...Ezt a generációt sokáig fogjuk még emlegetni az tuti...Könnyen lehet ténylegesen a valaha volt legjobb csapatot láthattuk az utóbbi években...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 17:25:19

visca el barca írta:
Sanama írta:csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.
na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
Én azt mondtam, játszon nyugodtan ameddig a mostani szintet hozza. Még akár járókerettel is tolhatja, nekem mindegy :)
Mondjuk én sokakkal ellentétben Thiagoban sem láttam a Xavi utódot, szóval ez egy szép dolog lesz, hogy utána ki fog ott játszani
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 17:19:56

visca el barca írta:na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
1. átmenetileg
--------Busquets--------
--------------Iniesta-----
-----Cesc----------------
aztán Sergi Roberto vagy Samper (lásd lejjebb :D )

2. Busquets

3. Gündogan

4. Tőzsér
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.07. 17:12:43

Sanama írta:csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.
na ez az :D akkor ki. lényegében mindenki azt írja, hogy xavi csapatbú ki, de alternativat senkk nem tud mondani (én sem) :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 17:03:28

játsszon, csak kevesebbet, és többet csereként.
De épp erről írtunk 3man is, hogy ki játszana ott helyette? Fabregas? Pazarlás.
Játszon csak Xavi nyugodtan, mert még most sem rossz, csak kéne mögé valaki, aki tényleg azon a poszton a legjobb. Ez az ember nem Fabregas.

Busquets meg szerintem felejtős ott. Amikor Song-Busi játszott és azt hiszem Xavi nem, akkor sem brillírozott előrébb, szóval én nem erőltetném
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 16:36:29

Az engem is nagyon érdekelne, hogy Busquets mit tudna alakítani Xavi-poszton. Azt hiszem, a Celta ellen volt az, hogy Busquets és Song is kezdett, én már nagyban örültem, hogy végre megláthatjuk, mire képes Sergio kicsit előrébb, aztán számomra megfejthetetlen okból kifolyólag nem ott játszott, hanem az egésznek olyan random hatása volt ( :lol: ), hol Song játszott közelebb a támadókhoz, hol Busi, hol nagyjából egy vonalban tolták, szóval nem igazán azt láttam, amit szerettem volna. Mindenesetre szerintem ki lehetne próbálni pár alkalommal a tizenhatosunkat azon a bizonyos poszton, a játékintelligenciája biztosan megvan hozzá, rengeteg alkalommal gondolom azt egy-egy a pályán való zseniális látásmódot bizonyító passz után, hogy bizony hatalmas böszmeség egy ilyen szemű játékost egy ennyire sok védekező feladatot megkövetelő poszton szerepeltetni. :D

Az már más kérdés, hogy az ellenfél kapujához közelebb játszva milyen gyakorisággal és pontossággal tudná a kulcspasszokat osztogatni, illetve hogy - mivel ilyen módon minden bizonnyal gyakrabban kerülne lövőhelyzetbe is - mennyire lenne veszélyes a kapura. Ezekkel kapcsolatban nem akarok jóslásokba bocsátkozni, a kérdésekre a válaszokat megkapjuk majd, ha Tata is úgy akarja, és pár meccsen kipróbálja Busquetset Xavi posztján.

Ami a további jelölteket illeti, Sergi Roberto nálam továbbra is hatalmas kérdőjel, egyrészt azért, mert idén nagyjából annyi lehetőséget kapott a nagycsapatban, mint én, másrészt azért, mert én valamiért sohasem láttam benne annyit, mint például Espinosában, mégis ő Messiékkel edzeget hétről hétre, Espi pedig "csak" a B-t erősíti. Igaz, az előszezonban egészen tetszetős játékot produkált többnyire Rob, szóval annyit mindenképpen megérdemel szerintem, hogy kapjon egy esélyt Tatától, aztán vagy bebizonyítja, hogy komolyan számolni kell vele a jövőben is, vagy nem, ez esetben pedig alighanem szedheti is a sátorfáját. (Remélem, nem utóbbi, hanem előbbi eset fog megvalósulni.)

A Barça B-ben ott van még Espinosa, akire már jó néhány éve felfigyeltem, mostanra már húzóember lett az Eusebio-csapatban, ennek tetejébe a nagycsapatban is egészen jól teljesített, amikor játszott pár felkészülési mérkőzésen. Sajnálom, hogy eddig még nem jött szóba az, hogy felkerüljön Iniestáékhoz, én sokat látok benne. :)
Mondjuk nem véletlen, hogy Iniestához hasonlítják elég rendszeresen, egyrészt a mozgása, a stílusa sok szempontból az említett legendára emlékeztet, másrészt pedig ő is inkább azon a poszton játszik, mint Ini, nem pedig hátrébb, mint a nagyoknál Xavi. Ennek fényében nem gondolom, hogy őt is a potenciális Xavi-utódok között kell emlegetni, de remélem, Tatáék azért rajta tartják a szemüket, még sokra viheti a fiú.

A másik nagy ígéret, akit én személy szerint a Masía jelenleg talán legnagyobb csillagának tartok, az Sergi Samper. Ő szűrőként játszik a B-ben, és többféle értelemben is az új Busquets lehet, hiszen ugyanolyan módon kulcsembere csapatának, kiemelkedően jól lát a pályán, ezt a képességét pedig mind támadásban, mint védekezésben remekül tudja hasznosítani. Az egyetlen dolog, ami miatt úgy vélem, mégsem lesz Sergio utódja, az az, hogy ha nem is sokkal, de jobban tudja szervezni és kontrollálni a játékot, gyakrabban megy fel a támadásokkal, mint Busquets a nagycsapatban, gyakorlatilag hol mélységi irányítót, hol box-to-box középpályást, hol legfőképpen a védekező feladatokkal foglalkozó szűrőként szerepel (bár ez utóbbi tapasztalataim szerint nem kifejezetten gyakori). Sok esetben a saját tizenhatosáig lép vissza a labdáért, hogy aztán onnan indulva kezdje el szervezni a játékot (emlékszem, Thiago csinálta ezt anno rengetegszer :) ), hihetetlenül jó helyzetfelismerő képessége van, a technikai képességei értelemszerűen megütik a Barça-szintet, és úgy passzol, mint nagyon kevesen.
A fentiek miatt is úgy gondolom, hogy ő esélyes lehet arra, hogy ne Busquets helyett, hanem Busquets mellett játsszon majd a nagyoknál - egészen pontosan Xavi posztján. Most úgy látom, hogy képes lenne ennek a szerepkörnek a feladatait megoldani. Nem utolsósorban még csak 18 éves, úgyhogy fejlődni is van ideje még bőven.

(Kicsit hosszú lett, elnézést. :D )
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.11.07. 15:52:28

Igen azt hogy lassú fejben,illetve lassítja a játékot énis sokkal inkább a játékunk, a taktika számlájára írnám...Azért az hogy Xavi képtelen lenne hosszú labdákat adni direktebben játszani,ha kérnék,hát az évszázad marhasága lenne...Nem gondolom hogy bármire amit egy középpályástól lehet kérni képtelen lenne.Az meg hogy oda rúgja 40méterre pontosan nem kor függő,tehetség kérdése,az meg komolytalan lenne asszem ha bárki is azt állítaná ez nincs meg nála...Amúgy úgy értve jobb Cesc a direkt passzokra,hogy egész egyszerűn Xavi játéka biztonságibb,ha látja hogy vki elérheti a labdát a passznál máshova adja,inkább 5méterre csak,míg Cesc megpróbálja,amiből 2 dolog lehet,vagy helyzet,vagy kontra...Xavi inkább a stabilitást választja.Kinek mi...Cesc látványosabban játszik,ezért sokan írják hogy jobban,igen úgy tűnik,de Xavi játéka a 90percet nézve hasznosabb...

Xavi az utóbbi 20év legjobb irányítója,a játéka maga a Barcelona...Amikor arról beszélünk hogy pótlás,hát igen...Sajnos kellene lassan,sajnos nem bír már annyit,és néha belefásult a játéka emiatt is.Hogy kivel,jó kérdés...Cesct láthattuk a pozícióján,a csapat harmóniája azonnal felborult amikor játszott...Most nem az ha az ellenfél gyengén muzsikál akkor lazán jó,de komolyabb ellenfél ellen nem megoldás azon a poszton. Amiben pláne gyenge az az egyenletes forma. Szal előrébb elmegy hogy hopp hát ez egy gyengébb meccs,nem baj majd megoldják mások...De Xavi posztja kulcsfontosságú,ha ott vki rosszabbul játszik akkor nincs meg a középpályán a dominancia,lekontráznak minket, nem jut el a zsuga Messiékhez,és gyakorlatilag végünk. Busi sem lenne jó megoldás ide,ő játszik a legfelelőségteljesebb poszton nálunk,ennek ellenére rendre hajmeresztő megoldásai vannak...És sok neki is a "fekete" meccse,amikor botrányos dolgokat csinál...Az megint más hogy utánna meg lehoz pl egy Real elleni meccset 15 labdaszerzésssel,meg 100%os passzaránnyal... :D De túl csapongó,hajlamos elszórni labdákat ő is...Thiagot meg hagyjuk,a srác fejben soha nem lesz annyira összeszedett hogy Xavi helyén játszon. Még Cesc is hozzá képest maga az egyenletesség...Amúgy meg elment, nem várt viszlát...Van más.

Számomra jelenleg talán a legjobb megoldás az lenne ha Init tennék Xavi helyére...Elé meg Cesct,aki láthatóan sokkal jobban érzi azt a posztot mint Xaviét...Ini mostanság elhagyta a jó megindulásait,közel nem játszik annyira direkten mint régen, mennek az oldalpasszok elfutás meg fordulás,balett...Alias Xavi lett. Ha őt visszább húznánk és kicsit ráförmedne Tata hogy fiam ha 4en vesznek körül ess el,vagy azonnal passzolj, ne tekeredj rá annyira a ladbára,mert okés le tudod cselezni őket,de testel elnyomnak és a bíró meg úgyis láma... :D Hosszútávon nem megoldás ez sem, és igazából jelenlegi legjobb megoldásnak érzem ezt csak, Xavi pótlásásra...De csak ha lesérül,vagy nem bírja...És csak a nagycsapatok ellen...Amúgy meg kellene próbálni Sergi Robertot. Amit én láttam a sárcból,a mozgása, gondolkodása,na ő Xavi utódja. De nagy meccseken nem lehet berakni még nyílván. Ezért írtam hogy Init visszahúzni,Cesct előrébb, ha nincs Xavi. És kis meccseken beépíteni Robertot.

Csakhát játszatni kellene...Csak könnyű ezt mondani,ugyanis itt mindíg nyerni kell...Röhejes hogy 1 x,és azon kívül minden meccset megnyertnük,történelmi rajta,levertük a Realt, és ígyis csak 1ponttal megyünk az Atletico előtt...Elképesztően erős az Atletico...A BL ben is majdnem rosszak...Ott fognak majd talán lemaradni,amikor jönnek a nagy meccsek a BLben tavasszal,és ott lesz a bajnokság is,sőt a kupát sem adhatja fel a címvédő Atletico,szal a 3mas terhelést nem fogják bírni,nem elég mély a keret. Viszont a Real gyengélkedése ellenére nagy nyomást helyeznek ránk addig,ami egyrészről jó,másrész viszont nem hibázhatunk,lélektanilag az első hely elvesztése nem megengedhető. És akkor építsük be Robertot. Pláne hogy a világ 3 legjobb szervező középpályása van előtte. És ha teszem azt nem hoznánk egy meccset,mindenki a fejét venné Tatanak,hogy miért nem játszott helyette vmelyik atomzseni. Nem egyszerű...Talán a kupában majd azért lehet játszani,én bedobnám a Bl végső szakaszban is,azt ha jól teljesít,akkor a biztos meccsek végén is kaphatnak rendre egy fél órát,és így vhogy fokozatosan...Muszáj lesz,mert nem gondolom hogy bárki Barcelonán kívülről tud az új Xavi lenni,ehhez ebben a filizófiában kell felnőni,nevelkedni. Ini max vészmegoldás lehet ott,ideig óráig,más meg nem eléggé labdabiztos focista...Xavi meg 34. Innentől meg kell oldani kb 1 éven belül. Hát hajrá,amúgy Tata sztem van annyira következetes és jó edző,hogy megoldja...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.11.07. 13:41:31

Hát az biztos, hogy én sem Fabregasban látom Xavi pótlásának lehetőségét, szerintem hamarabb lesz Busi erre alkalmas mint Farbregas.
Xavi esetében kb. igaza van mindenkinek. Annak is aki azt mondja hogy már kicsit lassabb és körülményesebb és annak is aki ezzel nem ért egyet.
Az igazság a kettő között van szerintem. Xavi a mai napig az egyik leglabdabiztosabb játékos a világon. Ha van rajta védő akkor is képes átvenni, megtartani tisztára játszani magát és továbbadni a játékszert, nála az esetek 90%-ban jó helyen és biztonságban van a labda. Nem csak ő lassítja a játékot hanem kb. a keretünk 80% ezt a focit játssza. Egyébként meggyőződésem ha az edző úgy küldi pályára, hogy forintos gyors labdákat akarok ma látni tőled, akkor Xavi forintos zsinóron húzott labdákkal operálna egész meccsen.
Azt meg kötve hiszem hogy lassabban gondolkodna már, nem egy 80 éves szenilis öregemberről beszélünk.

Fabregasra visszatérve egyik közelmúltban lejátszott meccsünkön talán Messi indult meg középen, talán Alexis kísérte jobb oldalról a támadást és Fabregasnak meg bal oldalon kellett volna csipkednie magát mert a labdát is kapta de felháborítóan nem akart megindulni és fél óra volt mire rájött, hogy márpedig kénytelen lesz sprintelni. Mintha egy hintaló sprintelt volna egy helyben. Én nem értem, hogy lehet hogy ennyire nincsen állóképessége ennek az embernek.
Másfelől meg nem lehet Fabregasra nyugodtan rábízni a KP-t addig amíg lejátszik 1 jó meccset és 5 másikon meg a nevét nem lehet hallani. Semmi állandóság a játékában, hacsak ezt nem nevezzük annak mikor 1-2 jó meccs után hetekre eltűnik, mert ha valami akkor ez törvényszerű.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 13:11:58

hát kíváncsi vagyok, ha támadásokat is kellene építenie, hány labdát szórna el sergio. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.07. 12:43:08

lehet kiröhögtök, de van abban ráció amit barcaman14. simán kipróbálnám buszkeccet a helyén
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 12:17:33

az, hogy cesc legyen xavi utódja, nem azt jelenti, hogy az ő feladatkörét kell átvenni.
szimplán ő játsszon helyette a csapatban.

van másik játékos a piacon, aki ennyire pontosan és stabilan játszik, mint xavi ?
vélhetően nincsen, cesc is jól passzol és van irányítói vénája, de mások azért az erősségei.
éppen ezért nem kell erőltetni a "xavi posztot", xavi kihullásával változtatni kell picit a szisztémán, ha cesc-iniesta duó lesz, akkor egy picit direktebb, támadóbb felfogású középpályát várok.

ameddig jarokerettel is kepes hozni ezt a szintet, addig jatszon csak.
játsszon, csak kevesebbet, és többet csereként.
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2013.11.07. 11:41:56

sztem Cesc, Ini posztján a legerősebb, és sztem a megfelelő utód is egyben. és mikor nem lesz Xavi, sztem Iniesta fogja megoldani Xavi szerepkörét hozzáteszem sztem tökéletesen.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.07. 11:29:28

Gareth Tello írta:arról nem is beszélve, hogy nem úgy emlékszem, hogy kifejezetten sok jó meccse lett volna Cescnek Xavi posztján.
Valami ilyesmit akartam én is írni. Cesc-et hiba lenne lenne az "új Xaviként" kategorizálni, mert nem ott tudja a legjobbját nyújtani illetve nem közelíti meg azt a szintet, amit ezen a poszton Xavi igen.

Tény, hogy Xavi idén nem az igazi és már tavaly sem volt az, de ez kizárólag önmagához képest értendő. Én sem vagyok vak és nem is akarom a végletekig Xavit a csapatban látni, mert el fog jönni az idő, amikor váltani kell, de én még nem érzem ezt. Mert az is tény, hogy szerintem továbbra sincs olyan játékosunk a keretben, aki képes lenne ellátni azt a szerepet, amit Xavi képvisel.(ha nagyon muszáj Busqetset tudnám mondani, de ennek nincs realitása, mert ő szerintem nálunk a vkp poszton fog megöregedni :))
Talán Sergi Roberto lesz ez az ember, de úgy néz ki ez nem most fog kiforrni vagy talán nem is fog ki tudja.

Gündögant remek játékosnak tartom, de ilyen játékintelligenciával megáldott játékos, mint amilyen Xavi jelenleg nincs.

Plusz egy kis statisztika: "A katalán középpályásnak ez volt a 80. diadala a legrangosabb európai kupában, ezzel átadta a múltnak a Real Madrid és a Schalke színeiben 79 alkalommal győzelmet ünneplő Raúl korábbi rekordját. Xavi egyébként 141-edszer lépett pályára a BL-ben, ezzel lehagyta Paolo Maldinit az örökranglistán, s már csak Raúl (144 meccs) és Ryan Giggs (147) áll előtte."-nso
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.07. 10:59:03

Én sem Cescben látom a jövő Xaviját. Amíg Fabre ilyen kényszerítőket tol le Messivel az ellenfél tizenhatosánál (és ez nem az első ilyen eset volt, ha jól emlékszem), illetve a középpályásaink közül talán ő fejez be a legjobban, addig szerintem hiba lenne hátrébb játszatni, arról nem is beszélve, hogy nem úgy emlékszem, hogy kifejezetten sok jó meccse lett volna Cescnek Xavi posztján.

A tökéletes Xavi-utód számomra az a srác lett volna, aki már Münchenben varázsol.

Talán Gündogan lehet a megoldás, talán házon belülről fog jönni az utód (Sergi Roberto? Bár nem ártana játszatni is egy keveset, hogy többet tudjunk meg róla. :D ), ezt majd a jövő eldönti, mindenesetre én nem gondolom, hogy Fabrét kell kijelölni erre a szerepre.

Amúgy az is egy megoldás lehet, hogy kicsit átvariáljuk a középpálya szerkezetét, Iniesta hátrébb húzódik a bal oldalon (ha nem is olyan mértékben, hogy az új pozícióját Xavi-posztként lehessen a legjobban leírni), Fabregas meg az ellenfél kapujához közelebbi támadó középpályásként (most ez így elég hülyén hangzik, de értitek, mire gondolok) szerepel, azaz
--------Busquets--------
--------------Iniesta-----
------Cesc----------------

Xavihoz meg még annyit, hogy a kollégák nagyon jól leírták alább a helyzetet. Öregszik, gyengül, bár nem minden esetben adja tovább olyan gyorsan a labdát, mint régen, a killerpassok is el-eltűntek, de azért nagy szükség van Xavira még mindig egyrészt amiatt, mert ezzel a játékstílusával elképesztő stabilitást ad a csapatnak, másrészt azért, mert - Puyolhoz hasonlóan - szellemi vezérnek nevezhető a Barçában. Szóval szépen lassan ki kell építeni az együttesből (bármennyire is furcsa ezt leírni :? ), aztán átgondolni, hogy ki az, aki pótolhatja majd a jövő Barçájában.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.11.07. 10:39:39

fabregast azert nem lehet egyertelmuen xavi helyett eroltetni szerintem, mert nem az a posztja. latszik fabregason hogy o sokkal elorebb eri jol magat, messi 2. goljanal is, xavitol sosem lattunk ennyire elol elokeszitest, es ilyen fajtat, fabregas meg ezekben kegyetlen.
nyilvan elobb utobb meg kell oldani a potlasat valahogy, de ameddig jarokerettel is kepes hozni ezt a szintet, addig jatszon csak.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.11.07. 09:19:44

shutterisland írta:ezzel szemben itt van fabregas, a legeslegjobb korban van, ő már egy elismert klasszis, tehát nem zsákbamacska, simán lehetne nyomatni xavi helyett, ez ha a jelen érdeke nem is (bár szerintem a jelenben is előrelépés lenne) de hosszú távon nagyon fontos lesz.
az sem gond, ha valaki nem fabregast képzeli el xavi utódként, de akkor hozzuk gündogant vagy akit akartok, aztán kezdjük őt beépíteni. :wink:
Thiago Alcantaranak hívták ezt az embert! :evil: :cry:

Egy részével egyetértek, Cescnek jóval többször kéne a kezdőben szerepelni Xavi posztján. Ettől függetlenül vannak jó meccsei az öregnek, még mindig képes forintos labdákra. Xavi csak magához képest gyenge, mert még így is bőven kiemelkedik a ligából.

Eladni soha! Eszmei értéke van, Alonsoval ellentétben. Xavi szerintem a padot is nyugodt szívvel vállalni foglya. Ők azok a fajta játékosok Puyollal akik nem a levegőbe beszélnek amikor azt mondják: " Ott és annyit játszok amennyit a mester kér."

A pár évvel ezelőtti Guti szerepét kapja idővel, csak saját véleményem szerint ha Xavi ezt megunja akkor inkább visszavonul.

Bőven hosszútávon pedig jöhet irányító a "gordiuszi csomó" mellé, de előbb lássuk Sergi Roberto mit mutat. örülnék ha kicsit több percet kapna.

Hátha elfelejteti velünk Thiagót....

plusz: én néha megpróbálnám újra játszatni a 3-4-3-at, de nem tudom mennyire Tata stílusa.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.07. 03:46:25

xavinál nekem a kora a fő baj, 3 hónap múlva tölti a 34-et.

a legtöbb játékosnál az a norma, hogy tiniként fejlődik egy szintig, ahol kész labdarúgóvá, ugye jó esetben klasszissá válik, lefocizza a legjobb 5-7 esztendőt, amikor egyébként többek között fizikailag is a csúcson van, majd az idő múlásával megkopik.
vagy a tudása, vagy a sebessége, vagy a sérülések eszik meg, de 30 felett nagy általánosságban elkezdenek visszaesni valamilyen téren a játékosok.

nyilván lehetne sorolni ezzel a standard felállással ellenkező példákat, be nem érett csodagyerekek (canales,ganso,bojan,stb.), másodvirágzásukat élő nagy öregek (pirlo, esetleg drogba),stb, de most itt nem ez a lényeg, hanem az, hogy 30 év felett a mondás szerint ajándék minden egyes szezon.

xavi most nyújt egy bizonyos szintet, azt ki-ki döntse el magában, elégedett e vele, vagy sem, de ő ennél nagyon nagy valószínűség szerint csak napról napra gyengébb, lassabb, kopottasabb lesz, már a stagnálás is pozitív lenne.
viszont észrevehetően lassabb mind sebességben, mind fejben, mint az utóbbi években.

ezzel szemben itt van fabregas, a legeslegjobb korban van, ő már egy elismert klasszis, tehát nem zsákbamacska, simán lehetne nyomatni xavi helyett, ez ha a jelen érdeke nem is (bár szerintem a jelenben is előrelépés lenne) de hosszú távon nagyon fontos lesz.
az sem gond, ha valaki nem fabregast képzeli el xavi utódként, de akkor hozzuk gündogant vagy akit akartok, aztán kezdjük őt beépíteni. :wink:

én egy szóval sem mondom, hogy adjuk el xavit, vonuljon vissza, vagy valami.
nyilván ha most befutna egy 20 millió feletti ajánlat, és ki szeretné magát próbálni valahol máshol is, akkor áldásom adnám rá, de egyrészt se ajánlat nem fog érte már befutni, másrészt ő is innen fog visszavonulni, mint puyol.
viszont már csak stabil csereemberként kellene vele számolni, nem alapkezdőként.

zárójelben, hogy a realnál most pont egy hasonló folyamat zajlik, alonso is korosodik, a sérülések is megkajálták az utóbbi időben, ezért hozták illarramendit, akit fokozatosan be fognak építeni helyette.
ebben a szezonban még elképzelhető, hogy xabi több lehetőséget kap, de ott is eljött a korszakváltás ideje.
pedig alonso legalább 1 évvel fiatalabb, mint xavi.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.11.07. 01:16:01

Persze lássuk csak a negatívot a játékában...
Xavit újra divat lett itt szidni,most akkor vmi Retro korszak van itt vagy mi :D Anno is nem egyszer ment itt hogy minek forgolódik vele miért nem adja már...Jah csakha adja és teszem azt elveszik,mert elől rosszul veszik át,vagy vki leolvassam mit akar,akkor a még fentragadó ellenfél csapat lazán megkontrázhat minket lendületből, emberfölényben...Mindennek két oldala van...azért igen a Dortmund vagy egy Real ezt nem így játsza meg,de mi nem azt játszuk,mi labdát tartunk biztos középpályás játék és úgy megy a zsuga...Erre a taktikára mondta azt egy pár éve vmelyik aktuális szakértő manus,mind1,hogy:
"ha ezt jól játsza a Barca kikapni nagyon nehéz vele,max x...De elől meg 2-3szor úgyis megoldják..."

Amúgy kb ugyan azt csinálj mint mindíg,lassítja a játékot,mozgatja a csapatot...És a lassítást itt pozitívan értem,ha nincs úgy meginduló kontra,vagy teszem azt elől sakkban tartják a meginduló játékosainkat,minek lövöldözze előre...Amúgy jól passzol,nem ad el labdákat,természetesek a kényszerítők neki...Továbbra is inkább játszon ő fixen,még jobb mint bárki lenne a helyette...És könyörgöm Cesc nem az ő posztját, szerepét tudja...Igen volt hogy bejött hogy ott játszott jól,aztán meg 90%ban olyan pocsék meccseket produkált Xavi helyén, hogy imádkoztam hogy vki fogja már meg azt vigye fel a lelátóra...A félpályán alig jutottunk át mert álandóan elszórta a labdákat...Nem mindíg jó ha gyorsan indítunk...Hányszor láthattuk mikor Cesc az ő helyén játszott akkor meg a sok direkt indításból volt a baj,mert sokat lekapcsoltak azt megkontráztak minket mint az állat...

Kell a biztos passzos játék is,ő mindíg is ezt tolta...Persze amikor berobbanó emberek voltak keresztbe mozgásokkal akkor mentek a nagy indítások,de jelenleg annyira betömörül ellenünk mindenki hogy ezt már nem lehet megjátszani úgy mint régen...Tele a gatyesz mindenkinél ha velünk játszanak,lásd még a Real is tulajdonképpen 5védővel állt fel...Ezt a sikereinknek "köszönhetjük" vhol mindennek van negatív oldala...Meg hogy vhol igen kiismertek minket,illetve nem ki,hanem meg,mindekinél mi vagyunk az első lecke,már nem lehet teljesen ugyan azt megjátszani mint anno...Arról nem is beszélve hogy az ellenfelek is erősebbek lettek,sokkal jobban szervezettek mint anno...

Védekezésben meg közel nem biztos hogy adott helyekre neki kell taktikaliga visszaérnie,igen egyszer látványosan lemaradt,no kb ennyi...wow...

Xavi ilyen,ilyen is volt,és lesz is,a Barca játéka ilyen...Mi nem indítunk le gyorsan,megtartjuk körbe adogatjuk,majd vki bemozdul sakk-matt...Cesc akkor jön jól ha ez nem jön be,és váltani kell a hosszú indításokra,megjegyzem nem véletlen meccs végére hozza be sokszor Tata,ugyanis akkor már a fáradt védők nem tudják már annyira lekövetni az embereket,és úgy van értelem felívelgetni...És ebben jobb Cesc...Viszont az sem véletlen hogy Ini helyett jön,mert 2 labdát megjátszó játékos egy rendesebb csapat ellen sok,túl sok lenne az eladott labda,ezáltal a kontra...Ugyanis ha kockázatot válal vki egy passzanál az nagyobb százalákban el is akad...És igen néha kell váltani,de ez nem azt jelenti hogy innentől csak hosszú labdákkal operáljunk,azért bődületes ostobaság lenne ez egy Barcától,ilyen játékosálománnyal...Pláne HOGYHA JÓL JÁTSZUK akkoe a tiki-taka mindíg működik...Ha meg nem tudjuk olyan szinten játszani rosszabb forma,vagy sérülések miatt,és nem válik be akkor lehet váltani,meccs végére jöhet Cesc,ennyi...

Persze nem azt mondom hogy királyul játszik jelenleg Xavi,és igen néha lehetne gyorsabb is,ez utóbbit már kb 5 év mondogatom magamban,de stabilitást ad,ami nélkül szétesnénk...Igazi szürke eminenciás...Az ő játéka taktika fontos része,a takitika miatt is tűnik teszetoszábbnak...Néha persze passzolhatna hamarabb és hosszan is,régen gyakoribbak voltak a játékában ezek az elemek,nincs élete formájában,de azért javul ő is...ÉS ennyira azért nem rossz mint itt írják,de ő sosem lesz az a látvány játékos,nem is volt...

A játékunk ez,és igenis meg fog fordulni 3szor,és megvárni a többieket,hogy az ellenfél visszább fusson...Taktikailag nagyon fontos elem ez a mai Barcánál...Ha vkinek ez meg nem tetszik nézzem Dortmund,vagy Real meccset...Ott megy a 3érintés gól...Számomra sekélyes,de kinek mi...
Cesc-Song duótól meg ments meg uram minket...Váhhh...Jézusom...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2013.11.07. 03:47:54-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.06. 23:53:44

picit off, de ez a muntari szerintem évente 10 jó meccset hoz le, abból 2 vagy 3 mindig a barca elleni. :lol:

de lényeg, hogy xavival ALAPKEZDŐKÉNT valóban nem kellene már számolni.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.06. 23:34:37

maister6000cm3 írta:Egyébként senki nem fogja fel, hogy Iniesta és Fabregas a középpályán ütik egymást? Nem kötekedni akarok veled, de amikor együtt voltak pályán, max akkor nyújtottak jó teljesítményt mikor Iniesta baloson volt, vagy Cesc elől.
Meg amikor Cesc adott két gólpasszt a Valencia ellen és az idei egyik legjobb meccsét játszotta...
Kinek a felfogás, kinek a szelektív memória :wink:
Amúgy kíváncsi lennék hány meccs alapján szűrted le ezt a teljesen nyilvánvaló dolgot, mert hogy az elmúlt fél évben 3-nál többször nem ment ki a Barca a pályára Cesc-Ini középpályával.
(Ja és nem kötekedni akarok, de amennyiben nem a védők ELŐL futott, akkor Cesc inkább ELÖL játszott.)
shutterisland írta:én már mióta ezen az oldalon állok, ideje a cesc-iniesta középpályás duót összecsiszolni.
Lassan már a Cesc-Song duóért sem lenne kár, főleg az ilyen meccseken, ahol azért vissza is kéne érni mondjuk egy Muntarival. (És főleg amilyen formát Iniesta is mutat.)
Egyébként most jutott eszembe, hogy a kommentátor mondta, hogy milyen üresen van Muntari sokszor a védelmünk előtt, azt hiszem ez is a kapitányunk sara volt.
Válasz küldése