Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.06. 17:39:34

Subinho írta:
2023.04.06. 16:45:06
Sztem a BL, EL, CDR kiesések alkalmával kiderült, mennyit is ér ez a kevés kapott gól a ligában, ahol lássuk be 3-4 igazán jó csapat van a 19 ellenfélből.
Ha összekerülünk egy egyenes párharcban egy éles helyzetben egy BM, MU, RM csapatokkal láthatjuk mi lesz. Ezen a szinten, sebességen meghalunk. A ligában ellötyögünk ilyen Cadiz -félék ellen, ott az 1-0 lötyögésért 3 pont jár, itt ugyanezért 4 gól. Ennyi. Ez nem egy rossz nap volt. Ez annyi, hogy egy szinttel feljebb kellene kapcsolni, de nem tudunk. Megnyerhetjük a ligát évekig, de kupákban ezzel a játékkal mindig is ki fogunk esni!!!
És ebben sztem nagy szerepe van Xavinak. Tavaly tavasszal az EL meccseket öröm volt nézni, ott is kiestünk ugyan, de annak tudjuk (gondoljuk) az okát. Az meg, hogy telerakja a csapatot állandóan ilyen 34-35 éves játékosokkal.... Ha az a mondás, hogy ez egy fiatal, épülő csapat, akkor miért nem.látjuk őket többet, nem csak Gavit, vagy Pedrit. Inkább játszik Alonso, Roberto, Busquets bottal is akár, mint pl. Torre. No comment.
Szerintem nagyon nincs igazad. A bajnokságban nem azért, kaptunk csak kilenc gólt, mert olyan bivaly erős a védelem. Egyszerűen nagyon sokszor szerencsénk is volt. A csapat nem lenne jobb, ha Koeman lenne ez edző, vele most is a 6-10 hely között lennénk. A tegnapi meccs első félideje a gólig teljesen rendben volt, pedig azért voltak hiányzok. Kessie talán először mutatta meg, hogy tud focizni. Egy erős Ansu Fatival ez a csapat már nagyon veszélyes lenne mindenkire. És a bajnokságot se kell lenézni, max az angol erősebb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 16:45:06

Sztem a BL, EL, CDR kiesések alkalmával kiderült, mennyit is ér ez a kevés kapott gól a ligában, ahol lássuk be 3-4 igazán jó csapat van a 19 ellenfélből.
Ha összekerülünk egy egyenes párharcban egy éles helyzetben egy BM, MU, RM csapatokkal láthatjuk mi lesz. Ezen a szinten, sebességen meghalunk. A ligában ellötyögünk ilyen Cadiz -félék ellen, ott az 1-0 lötyögésért 3 pont jár, itt ugyanezért 4 gól. Ennyi. Ez nem egy rossz nap volt. Ez annyi, hogy egy szinttel feljebb kellene kapcsolni, de nem tudunk. Megnyerhetjük a ligát évekig, de kupákban ezzel a játékkal mindig is ki fogunk esni!!!
És ebben sztem nagy szerepe van Xavinak. Tavaly tavasszal az EL meccseket öröm volt nézni, ott is kiestünk ugyan, de annak tudjuk (gondoljuk) az okát. Az meg, hogy telerakja a csapatot állandóan ilyen 34-35 éves játékosokkal.... Ha az a mondás, hogy ez egy fiatal, épülő csapat, akkor miért nem.látjuk őket többet, nem csak Gavit, vagy Pedrit. Inkább játszik Alonso, Roberto, Busquets bottal is akár, mint pl. Torre. No comment.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.06. 14:59:02

FCBsteve írta:
2023.04.06. 13:22:13

Miért, ha játékosokra nincsen pénz, akkor (valami siker)edzőre lenne?!?
Szerintem Xavi szintén egy kompromisszum ilyen téren, viszont él-hal a csapatért, egységet teremt, projektje (személye) vonzó és a teljesítménye sem rossz... Nyilván, lehetne jobb is, ahogy a keret is!
Azért ne hosszabbítsunk most, mert ráér.
Él-hal a csapatért a szavaiddal élve. Akkor meg kössünk vele új szerződést 2023.12.31-én, amikor látszik, hogy tudása, tapasztalata fejlődött-e annyit, hogy hosszú távon ő a megoldás, tovább tud-e jutni BL csoportból, hogyan játszunk a következő szezonban stb.

Ez a szerződéshosszabbítás egy 0-4 után, vagy akár szezon végén meg olyan lenne, mint amikor elment Neymar, mi meg a teljes összeget azon nyomban kihajítottuk 2 játékosra, akiből az egyik teljes kudarc, a másik 1 évnyi jó teljesítményt adott 5 év alatt. Abból a 220m Euróból a teljes csapat reformjának nagy része meglehetett volna, vagy a stadion építés 20-25%-a. Kicsit le kéne a vezetőségben (is) nyugodni, sokkok után nem kéne meghatározó döntéseket hozni.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.06. 13:22:13

Troym írta:
2023.04.06. 09:54:03
FCBsteve írta:
2023.04.06. 07:06:59

Nyáron a Liga győzelemben nem tudom ki hitt, ezt húzzuk be, zárjuk 2 kupával a szezont, igyekezzünk párat igazolni, hosszabbítsunk Xavival - és tanuljunk az idei/ tavalyi BL/EL-ből...
Szerintem az a hosszabbítás ráérne télen is.
Pénz sincs és nézzük meg következő szezonban mi lesz BL-ben. Nem kell elkapkodni semmit. Ha beindulunk, mindenki örül, maradjon, ha nem, akkor meg kell gondolni, hogy 24 nyarán kell-e másik edző.
Miért, ha játékosokra nincsen pénz, akkor (valami siker)edzőre lenne?!?
Szerintem Xavi szintén egy kompromisszum ilyen téren, viszont él-hal a csapatért, egységet teremt, projektje (személye) vonzó és a teljesítménye sem rossz... Nyilván, lehetne jobb is, ahogy a keret is!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 13:12:34

Én aláirtam volna szezon előtt simán egy szuperkupa aranyat, és -ha meglesz- bajnoki cimet, úgyhogy mindenképpen elégedett vagyok Xavi munkásságával. A keret baromi szűk, és egyszerűen nem bírjuk el, ha kiesik egyszerre 4 minőségi futballista. Velük amúgy meggyőződésem hogy simán gyaluljuk ezt a realt, ahogy eddig is.
A továbblépéshez elengedhetetlen legalább 3 komoly futballista-bár erre esély kb 0-illetve ezt a negreira ügyet is jó lenne tisztázni, mert szerintem ez elég durván rátelepedett a csapatra.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 10:55:47

Troym írta:
2023.04.06. 09:54:03
FCBsteve írta:
2023.04.06. 07:06:59

Nyáron a Liga győzelemben nem tudom ki hitt, ezt húzzuk be, zárjuk 2 kupával a szezont, igyekezzünk párat igazolni, hosszabbítsunk Xavival - és tanuljunk az idei/ tavalyi BL/EL-ből...
Szerintem az a hosszabbítás ráérne télen is.
Pénz sincs és nézzük meg következő szezonban mi lesz BL-ben. Nem kell elkapkodni semmit. Ha beindulunk, mindenki örül, maradjon, ha nem, akkor meg kell gondolni, hogy 24 nyarán kell-e másik edző.
Ezzel kb egyetértek. Nagyon komoly dolgokban fejlődtünk Xavi alatt, sok téren zárkóztunk fel az európai topklubokhoz, alap dolgokban is, mint erőnlét, csapategység, ami LE óta nem volt kb, taktikailag jól képes meccselni, jó húzásai vannak, még ha nem is mindig sülne el tökéletesen. De egyelőre vannak még komoly hiányosságai. A kuoameccsek menedzselése pl, bár abba erősen belejátszik a múltunk sajna, nem tudom, létezik-e ember, aki mellett nem tele gatyával mennénk ki még jó darabig ezekre a meccsekre. Az emberállomány használata, rotációk (Lewy-Pedri kinyírása), a Masia totális mellőzése, a cseréi, Depay félék elküldése, Minguezák elküldése esélyadás nélkül, a támadóinknak nem tud önbizalmat adni.
Összességében a játékosaink egyéni és keretszintű menedzselésével nem vagyok egyáltalán kibékülve eddig, azon az alapon túl, hogy nem böfögi velük tele a sajtót, mint az elődje, de ezt nyilván megemlíteni sem kéne, ha nem lett volna itt Koeman, annyira evidens.

Első évnek jó volt ez egy duplával, jövőre viszont nem férhet bele, hogy nincs Masia, nem rotál pár embert, Busi, stb. A BL az egyetelen, amiért kicsit kevésbé tudom hibáztatni tényleg, idén minden összejött, de jövőre már valamit tényleg ott is villantani kéne, ha abszolút semmi, akkor egyelőre Xavinak ez volt a limitje, és majd max tapasztaltan visszajön egyszer. Nem is szégyen, ha 0 km-es edzőként nem egy kiforrt valaki, és van hibája, illetve nem elég egy Barca szintű csapatba. Nagyon ritka, hogy valakinek ez így sikerüljön. Főleg, hogy haverok közé érkezik. A potenciálja azért látszik, ahogy le tudja meccselni pl. Ancelottit.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.06. 09:54:03

FCBsteve írta:
2023.04.06. 07:06:59

Nyáron a Liga győzelemben nem tudom ki hitt, ezt húzzuk be, zárjuk 2 kupával a szezont, igyekezzünk párat igazolni, hosszabbítsunk Xavival - és tanuljunk az idei/ tavalyi BL/EL-ből...
Szerintem az a hosszabbítás ráérne télen is.
Pénz sincs és nézzük meg következő szezonban mi lesz BL-ben. Nem kell elkapkodni semmit. Ha beindulunk, mindenki örül, maradjon, ha nem, akkor meg kell gondolni, hogy 24 nyarán kell-e másik edző.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.04.06. 08:36:39

Olvasom itt a sok, keserédes bejegyzéseket. Mindegyikben van, amivel egyetértek, s van amivel nem.
Én úgy gondolom, hogy az alapkérdést kevésbé nem említik. Az pedig a játékos keret. Szerintem van 4-5 játékos, aki világszinvonalon teljesít. Azok sem mindíg egészségesek, s nekik is vannak rossz napjaik. S vannak középszerű képességűek, akikkel kiegészül a csapat. És vannak a tartalékok, akikkel ki van a 11 fő. Ezzel kell "főzni".
Kemény edzésmunkával, taktikával lehet sikereket elérni ezzel az állománnyal, de tartós, mindenkivel szemben esélyes csapatot összehozni?..........
Csak emlékezés képp: A régi, sikeres csapatból már csak egy-két név van. Igen, csak név! Az ifik közül felhozottak itt, a nagyok között kevésbé sikeresek, tartós terhelést nem bírnak. Az elmúlt időszakban igazoltakat valójában - nem bántásként - "kukáztuk".
Szerintem ez a realitás, s ez a csapat szerez a szurkolóknak, nekünk örömöket is. A "nagyok" - PSG, City, Bayern, - is botlanak elég gyakran.
Az egyesület körül kialakult helyzetről szinte semmit nem tudunk. Gondolom, ezek a szerintem nagyrészt koncepciós vádak is nagyban befolyásolhatják az öltözői hangulatot.
Az pedig, hogy most ilyen malőr történt, ezen túl kell tenni magukat, magunkat. Talán, ha egy másik csapatnál szaladtunk volna bele ilyen pofonba, kevésbé lenne fájó. Talán.
Bízom benne, hogy rövid távon pozitívan rendeződik majd a klub körül kialakult helyzet, anyagilag is egyenesbe jövünk, s nem csak a "futottak még" kategóriából tudunk igazolni.
De akkor sem leszünk "világverő csapat"!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2023.04.06. 08:16:13

Lehet tudni mit nyilatkozott?

Amúgy nekem az a véleményem, hogy ha ennyire nem megy a komplett támadó szekciónak, az az edző sara. Egy-egy csatár lehet formán kívül, de az összes??? Szerintem ez már edzői felelősség.

Nyilván nem szabad elküldeni, de azért remélem tanult belőle
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.04.06. 07:22:19

bence0330 írta:
2023.04.06. 01:20:49
Én a pártján állok, és szerintem nevetséges durungolni őt 1 elvesztett klasszikóra, amit a kulcsjátékosaink felének hiányzásával szenvedtünk el 3 megnyert után, amik között volt ehhez hasonlóan megalázó is, csak a javunkra. Azért mégiscsak egy Reálról beszélünk, sajna pont azzal állított magának csapdát Xavi, hogy rendre szétvertük őket, és akkor hirtelen ez lett az alap elvárás... nem, ők a világ egyik legjobb klubja, minden idők legikeresebb BL edzőjével, rég összeállt csapattal.

Az emberállománnyal kapcsolatban Depay mindenképp az ő hibája, és ez biztos nem sajtókitaláció, láttuk, mennyire mellőzte, és mennyire nem akarta, és most mennyire hiányzik, közben meg ontja a gólokat Madridban.
A fiatalok beépítésének hiánya nálam is óriási kritikája, nem elég merész. Nem ész nélkül, de legalább ha kidől Christensen, jöhetne Riad, meg ilyesmi.
Ha kontextusba helyezzük , teljesen egyetértek az elejével , nem lehet El Classico kat sorban megnyerni ezért is Classico ( Ancelotti sem tud ) es a kulcs játékosok hiányában meg pláne …( a Real is sokkal gyengebb lenne Modric Kroos es Vinicius nélkül ) … kivéve ha ezt tudod kompenzálni rutinnal, taktikával es mentálitassal ! ( a Madrid ebben még a fenti hiányzók esetén is előrébb tart )
-
Nekem a problémám a hogyannal van….
- megint egy oda visszagoban verzunk el csúnyán ,mentálisan es taktikailag
- az OT n is vezettünk de azt sem tudtuk menedzselni

es a rengeteg 1-0 s Liga eredmény is ezt támasztja alá !
Ami semmmi jót nem mutat elore tekintve / kivéve ha jelentősen megerősítjük a támadó szekciót mert egyetrtelmu h otterős kozp szintet képviselünk csak … az meg tudjuk mire eleg /
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.06. 07:06:59

gránit írta:
2023.04.06. 04:51:05
Peter írta:
2023.04.06. 04:22:32

Xavi forgatókönyve Busi origó köré épül. Ő az edző, ő tudja a miértet is.
Van amit viszont nem értek és a komolyabb kihívású meccseken nem is látom rá a választ. Hogyan lehet a csapat szerkezetét egy 8-10 évvel ezelőtt meghatározó mélységi irányító köré építeni úgy, hogy a mai top futball már önmagában is nagyobb és intenzívebb futómennyiséget, munkabírást követel, mint a 8-10 évvel ezelőtti, miközben maga a mélységi irányító szerepkör is ez idő alatt változott?
Xavi pedig mindezek ellenére marasztalni akarja. Pedig hatalmas tehertől szabadulna meg a bértömeg is, a bére négy játékos bérét is kiteszi. Nagyban megnövelné nyáron a mozgásterünket, az erősítési lehetőségeket, ha Busquets-től megszabadulnánk.
Peter írta:
2023.04.06. 04:22:32

Xavi zseniális középpályás volt játékosként, edzőként a bajnoki cím ellenére - szerintem - a középpálya a leggyengébb láncszeme. Szerintem, ha a csapat teljesítménye egy bizonyos szint fölé szeretne emelkedni, az elsősorban a középpálya teljes refomját igényelné. A kulcs a középpálya reformjához - véleményem szerint - a progresszív és dinamikus mélységi irányító szerepkör betöltése.

A gyors és labdabiztos, ritmusváltásra és hatékony átmenetre képes csapat az ellenfelére nézve sokkal több veszélyt hordoz magában, nem beszélve a második hullámról.
A progresszív mélységi irányítással erőteljesebb és hatékonyabb labdakihozatal, labdatartás érhető el, tehát aktív dominancia alakítható ki, ami versenyképesebb, mint a passzív dominancia. Védekezés esetén és amikor az ellenfél letámad akkor pedig szűkül számukra az átjárhatóság lehetősége.
Teljesen egyetértek, főleg azzal a résszel, hogy mi a különbség a progresszív, tudatos támadásépítés, az áttörés lehetőségét folyamatosan kereső labdabirtoklás és a passzív labdabirtoklás között. Ez főleg akkor ütközött ki, amikor előrejáték helyett csak körbepasszolgattuk az ellenfél védelmét, előremutató játék nélkül. Ebben benne van az általad említett ritmusváltások hiánya is. Semmi máshoz nem fogható élmény volt a Rijkaard-éra tudatos altatás utáni gyors ritmusváltásait nézni, a váratlan, hirtelen kiugratásokat, amelyekkel az ellenfelek vonalai mögé kerültünk. Ebben az volt a legszebb, hogy lépésekkel az ellenfél előtt jártunk, most viszont gyakran mi magunk sem tudjuk, mi legyen a következő lépés. Javultunk Koeman óta, de még mindig gyakran látom az ötlet hiányát, a tanácstalanságot a támadásépítésben.

A Ligában rengeteg meccset nyertünk sovány 1-0-lal, ott ezt a gyengébb csapatok ellen megtehetjük, főleg úgy, hogy magasan a miénk a Liga legjobb védelme, ami 27 meccsen mindössze 9 gólt kapott a bajnokságban, és csak egyszer fordult elő, hogy egy meccsen egynél többet kaptunk. Így gyatra támadójáték ellenére is tudjuk nyerni a meccseket, mert gólt alig kapunk, így még az is belefér, hogy nem lőjük meg a meccsenkénti két gólos átlagot. Ez viszont az erős csapatok elleni párharcokban nem elég. Amikor a BL-ben a négy sörsdöntő meccsünkön összesen lőttünk három gólt, akkor már kiütközött az, hogy a támadójátékunk még kevés a nemzetközi áttöréshez.
Busi (és Alba, de Jong, meg talán Ter Stegen) béréhez annyi megjegyzésem lenne, hogy szét kellene választani az éves bért és a korábbi évek tartozásait. Ezen tartozások (átcsoportosítása) miatt tudtunk tavaly/tavalyelőtt igazolni. Lehet, az alapbérük sem alacsony, de ezt az örökséget 2024-2026-ig még hordozni fogjuk. Ugyanakkor nem a kvázi 2 évnyi bér kellene, hogy összevetési alap legyen. Busi hosszabbítása a klub "mai árszintjén" menne (mennek is a sajtóhírek 60-70%-os bércsökkenési ajánlatról). Pique 2,x m eurót kapott 2021-ben, az talán bruttó 5m €, tehát úgy 15m €-t tolhattak CSAK NÁLA következő szezon(ok)ra, hasonló lehet a többieknél is...

Busi dupla pivot-ban jól tudja nyújtani azt, amit tud, ebben az idényben úgy sincs helyette más, következő idényre meg az igazolási/regisztrációs problémák miatt a legegyszerűbb - vagy talán az egyetlen - (kényszer)megoldás az ő hosszabbítása...

Támadó szekció: 6 "top-shelf" támadóval vágtunk neki a szezonnak, ebből Ferran és Depay már mutatta jeleit szerencsétlenkedésnek az előző szezon második felében. A jobb oldal meccs eredményeket tekintve annyira nem vészes, Lewy-nek is volt jópár meccset eldöntő megoldása, viszont, hogy a nagy reménység Fati ennyire nulla lesz, Ferran is csak az utolsó meccseken mutat némi értékelhetőt, Lewy visszaesik, Depay meg egy végig alibizett ősz után (sztem jogosan) el lesz adva - ki gondolta volna???
Nyáron ment a "minek ennyi támadó ide", mégis, most ez a fő gond...

Az, hogy Xavi mennyire építhette fel álom keretét, látszik a középpályáról NAGYON hiányzó Bernardo Silva kaliber hiányából, aki mélységet tudott volna adni a kp keretnek, az "elmaradt" Azpi igazolás utáni jobb hv űrből, illetve, hogy télen nem tudtunk Depay helyett támadót igazolni.
Xavi egyik kezét hátratéve küzd, ehhez képest (örök)rekord kevés a bekapott gól, a nyert meccsek száma a Napoli-éval vetekszik, akik azért fényévekkel vezetik az olasz bajnokságot (és mintha ők is összehoztak volna egy 0:4-et a napokban - nagyobb hiányzók nélkül :shock: ), és a rúgott gólok számában is 10-el verjük a 3. Atletit, miközben az ebben vezető RM csak néggyel többet rúgott - és Ancelotti szinte azt kap meg, akit nem szégyell...

Mindeközben a játék képe kifejezetten tetszetős (mégha támadók szenvednek is alkalmanként), a hozzáállás, csapategység kifejezetten dicsérendő (khmmm, Depay távozása), nézők imádják a csapatot.
Ezen egy 0:4 nem szabadna, hogy változtasson!

A nemzetközi szintéren 21-22-ben ősszel szinte ifikkel álltunk ki, Frankfurt ellen történt, ami történt (mondjuk ha Eric nem hoz össze egy büntetőt a 3. percben, az is meg lehetett volna), 22-23 ősszel egy adag sérülttel, jó játékkal, bírói "segédlettel" estünk ki egy tanuló/összeszokó csapattal - brutális sorsolás mellett...

Nyáron a Liga győzelemben nem tudom ki hitt, ezt húzzuk be, zárjuk 2 kupával a szezont, igyekezzünk párat igazolni, hosszabbítsunk Xavival - és tanuljunk az idei/ tavalyi BL/EL-ből...

Ja, és #Tebasout 😀
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.06. 06:32:38

Andris te akkor is védenéd Xavit ha kiesnénk a másodosztályba. Mint ahogy mi sokszor túl kritikusak vagyunk, te ezzel szemben bármit elnézel neki.

Már sokszor leírtam, hogy a liga szereplés csalóka. Tegnap megint bebizonyosodott hogy ha a Real nem lazázza el akkor simán kitöm minket. A rengeteg kiszenvedett 1-0as győzelmek a ligában minden csak nem teljesítmény. Legalábbis számomra azt mutatja hogy nagyon nagy gond van még mindig. Ha kapunk egy keményebb ellenfelet aki játszani is akar l, akkor végünk. Nemzetközi szinten nullák vagyunk még mindig. A Real meg mindig a BL egyik legnagyobb esélyese mi meg már a spanyol kupában se vagyunk nemhogy máshol...

Az pedig hogy nem tehet arról hogy milyen a keret az nevetséges. Nem gondolhatod komolyan.

Az pedig egyértelmű lett megint hogy semmilyen szinten nem tudja motiválni a srácokat egy esetleges bekapott gól után. Mentálisan semmit nem fejlődött a csapat mióta itt van
Csak is Puyol
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.06. 04:51:05

Peter írta:
2023.04.06. 04:22:32

Xavi forgatókönyve Busi origó köré épül. Ő az edző, ő tudja a miértet is.
Van amit viszont nem értek és a komolyabb kihívású meccseken nem is látom rá a választ. Hogyan lehet a csapat szerkezetét egy 8-10 évvel ezelőtt meghatározó mélységi irányító köré építeni úgy, hogy a mai top futball már önmagában is nagyobb és intenzívebb futómennyiséget, munkabírást követel, mint a 8-10 évvel ezelőtti, miközben maga a mélységi irányító szerepkör is ez idő alatt változott?
Xavi pedig mindezek ellenére marasztalni akarja. Pedig hatalmas tehertől szabadulna meg a bértömeg is, a bére négy játékos bérét is kiteszi. Nagyban megnövelné nyáron a mozgásterünket, az erősítési lehetőségeket, ha Busquets-től megszabadulnánk.
Peter írta:
2023.04.06. 04:22:32

Xavi zseniális középpályás volt játékosként, edzőként a bajnoki cím ellenére - szerintem - a középpálya a leggyengébb láncszeme. Szerintem, ha a csapat teljesítménye egy bizonyos szint fölé szeretne emelkedni, az elsősorban a középpálya teljes refomját igényelné. A kulcs a középpálya reformjához - véleményem szerint - a progresszív és dinamikus mélységi irányító szerepkör betöltése.

A gyors és labdabiztos, ritmusváltásra és hatékony átmenetre képes csapat az ellenfelére nézve sokkal több veszélyt hordoz magában, nem beszélve a második hullámról.
A progresszív mélységi irányítással erőteljesebb és hatékonyabb labdakihozatal, labdatartás érhető el, tehát aktív dominancia alakítható ki, ami versenyképesebb, mint a passzív dominancia. Védekezés esetén és amikor az ellenfél letámad akkor pedig szűkül számukra az átjárhatóság lehetősége.
Teljesen egyetértek, főleg azzal a résszel, hogy mi a különbség a progresszív, tudatos támadásépítés, az áttörés lehetőségét folyamatosan kereső labdabirtoklás és a passzív labdabirtoklás között. Ez főleg akkor ütközött ki, amikor előrejáték helyett csak körbepasszolgattuk az ellenfél védelmét, előremutató játék nélkül. Ebben benne van az általad említett ritmusváltások hiánya is. Semmi máshoz nem fogható élmény volt a Rijkaard-éra tudatos altatás utáni gyors ritmusváltásait nézni, a váratlan, hirtelen kiugratásokat, amelyekkel az ellenfelek vonalai mögé kerültünk. Ebben az volt a legszebb, hogy lépésekkel az ellenfél előtt jártunk, most viszont gyakran mi magunk sem tudjuk, mi legyen a következő lépés. Javultunk Koeman óta, de még mindig gyakran látom az ötlet hiányát, a tanácstalanságot a támadásépítésben.

A Ligában rengeteg meccset nyertünk sovány 1-0-lal, ott ezt a gyengébb csapatok ellen megtehetjük, főleg úgy, hogy magasan a miénk a Liga legjobb védelme, ami 27 meccsen mindössze 9 gólt kapott a bajnokságban, és csak egyszer fordult elő, hogy egy meccsen egynél többet kaptunk. Így gyatra támadójáték ellenére is tudjuk nyerni a meccseket, mert gólt alig kapunk, így még az is belefér, hogy nem lőjük meg a meccsenkénti két gólos átlagot. Ez viszont az erős csapatok elleni párharcokban nem elég. Amikor a BL-ben a négy sörsdöntő meccsünkön összesen lőttünk három gólt, akkor már kiütközött az, hogy a támadójátékunk még kevés a nemzetközi áttöréshez.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.06. 04:22:32

gránit írta:
2023.04.06. 01:44:12
Én nem látok forgatókönyvet arra az esetre,
Áthoztam ide. Teljesen igazad van, idézőjelbe kellett volna tennem, mert elméleti a forgatókönyv, csak a valóságban nem tünik nekem sem működőképesnek.
Xavi zseniális középpályás volt játékosként, edzőként a bajnoki cím ellenére - szerintem - a középpálya a leggyengébb láncszeme. Xavi forgatókönyve Busi origó köré épül. Ő az edző, ő tudja a miértet is.
Van amit viszont nem értek és a komolyabb kihívású meccseken nem is látom rá a választ.
Ennek pedig semmi köze a Real meccshez, ez számomra egyáltalán nem új kérdés.....

Hogyan lehet a csapat szerkezetét egy 8-10 évvel ezelőtt meghatározó mélységi irányító köré építeni úgy, hogy a mai top futball már önmagában is nagyobb és intenzívebb futómennyiséget, munkabírást követel, mint a 8-10 évvel ezelőtti, miközben maga a mélységi irányító szerepkör is ez idő alatt változott?
Lehet, hogy rosszul gondolom, de ez nekem teljes ellentmondásba ütköző dolog.

Szerintem, ha a csapat teljesítménye egy bizonyos szint fölé szeretne emelkedni, az elsősorban a középpálya teljes refomját igényelné. A kulcs a középpálya reformjához - véleményem szerint - a progresszív és dinamikus mélységi irányító szerepkör betöltése. Aki bírja a nyomást, labdabiztos és gyors, dinamikus átmenetek biztosítására képes mélységből vagy éppen letámadásból. Ő a csapat súlypontja, együtt mozog a játékkal, folyamatosan liftezik, ahogy vele szinkronban a többi középpályás is. Ennek köszönhetően az átmeneti zónák teljesen betöltődnek. Támadáskor vagy éppen letámadáskor így szűkebb, kisebb területek jutnak egy középpályásra, nem keletkezik létszámhiány, kevesebb az egy középpályásra jutó futómennyiség. Így rövidebb és gyorsabb passzokkal kerül a labda a támadó harmadba, nagyobb nyomás nehezedik a védelemre, ezzel egyenes arányosan növekszik a védelem hibára kényszerítése.
A gyors és labdabiztos, ritmusváltásra és hatékony átmenetre képes csapat az ellenfelére nézve sokkal több veszélyt hordoz magában, nem beszélve a második hullámról.
A progresszív mélységi irányítással erőteljesebb és hatékonyabb labdakihozatal, labdatartás érhető el, tehát aktív dominancia alakítható ki, ami versenyképesebb, mint a passzív dominancia. Védekezés esetén és amikor az ellenfél letámad akkor pedig szűkül számukra az átjárhatóság lehetősége.

Pedri, de Jong, Gavi egyáltalán nem véletlenül túlterhelt. Busi jól helyezkedik, de a folyamatos és intenzív liftezés már sok neki, ezáltal nagyobb területet, zónát kell bejátszania a többi középpályásnak. Ez a ligában többé kevésbé működget, de komolyabb ellenfél ellen már látványosan nem működik. Nem képesek betölteni és kontroll alatt tartani a rájuk eső nagyobb területet, így a labdatartás és labdakihozatal sem megfelelő, nem beszélve még az emiatt keletkező hosszabb passzsávokról, ahol már a pontatlanság rizikója is nagyobb, több eladott labda.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.06. 01:57:34

Marcos Alonsót is ő maga kérte a klubvezetéstől, és a hosszabbításával is nagyon elégedett volt. Szó nincs arról, hogy Xavinak ne lenne óriása hatása a keret alakítására.

https://metro.co.uk/2021/11/14/xavi-wan ... -15598932/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 01:49:01

Andris írta:
2023.04.06. 01:30:58
A fiatalok beepitese es fejlodese nem azon mulik, hogy be vannak e dobva a melyvizbe KENYSZERHELYZETBEN… Xavi rendszeresen felhiv sokakt az edzesekre, es fokozatosan szerepelteti is oket. Alapvetoen edzesen kell beepulniuk, nem pedig meccseken, mikor eljutunk oda, hogy ugyis mindegy, akkor meg miert nem oket probalgatjuk…Raadasul mar igy is van 3 tizeneves sracunk a kezdocsapatban.
A "beépítése" by definition azt jelenti, hogy beépítjük a csapatba. Tegyük fel, hogy mondjuk... tanár vagy, megtanulsz egy új, játékos jellegű tanítási módszert, és aztán azt rejtegeted, és soha nem használod fel. Azt akkor nem építetted be a gyakorlatba, hanem csak úgy van, megfoghatatlanul.
A fejlődés szóra igaz lehet, amit írsz, az más téma, csak azt is a hajunkra kenhetjük önmagában, ha nem látunk belőle semmit.
Baldét az utolsó napokig el akarta küldeni kölcsönbe, totál véletlen volt, hogy végül maradt, Alonsot többre tartotta a poszton.
A fiatalok bedobására meg amúgy pont jellemzően a kényszerhelyzet ad lehetőséget, mint mindenhol máshol. Pl. ha Sancho nem dől ki, lehet, hogy sosem derül ki, mekkora zsenijük van Garnacho képében, vagy lehetne sorolni a példákat. Pont ilyenkor lehetne lehetőséget adni nekik. A másik lehetőség nyilván az agyonnyert meccsek.

Depay tavaly alig játszott, mégis házi gólkirály lett. Iszonyat gólerős figura. Igen, ha komoly viselkedési probléma volt vele, akkor a "klub a játékos felett áll" elven megbocsátható valamelyest a döntés, de hát... mindenképp óriásit vesztettünk vele, és nem csak őt vesztettük el vele, hanem a csere nélkül maradt Lewy-t is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 01:30:58

Depaytol en semmit nem lattam az ittlete alatt, ami olyan nagyon megindokolta volna, hogy maradjon. Es szerintem a szemelyisege se az igazi, legalabbis ilyen benyomasaim vannak.
Szerintem okkal lett mellozve majd pedig elengedve.

Ami a fiatalok beepiteset illeti, latom h tobben is megfogalmazzak a kritikat ezzel kapcsolatban, de szerintem itt komoly felreertesek vannak. A fiatalok beepitese es fejlodese nem azon mulik, hogy be vannak e dobva a melyvizbe KENYSZERHELYZETBEN… Xavi rendszeresen felhiv sokakt az edzesekre, es fokozatosan szerepelteti is oket. Alapvetoen edzesen kell beepulniuk, nem pedig meccseken, mikor eljutunk oda, hogy ugyis mindegy, akkor meg miert nem oket probalgatjuk…Raadasul mar igy is van 3 tizeneves sracunk a kezdocsapatban.
Azok kezdenek, es azok a cserek, akik eppen a legjobbak. Ez az edzeseken mulik, es senki se kivetel. Se a szent tehenek, se a sztarok, se az ifistak. Es ez igy van jol.

Senki se profitalt volna abbol, ha ma Roberto helyett Torre, Alonso helyett meg Riad jatszik, csak mert az alap kezdoink serultek, a csereink meg ugyis benak. Nem ez a modja az utanpotlas optimalis kihasznalasanak.

Granit, keresd elo nekem legyszi ezt a Kessie nyilatkozatot, mert en egyaltalan nem igy emlekszem. En ugy emlekszem, hogy Xavi felhivta ot, es kerte, hogy jojjon. Ez nem azt jelenti, hogy Xavi kerte a leigazolasat, hanem hogy Alemany bevetette Xavit is a meggyozesben, hogy szabaduszokent hozzank jojjon. Ket rohadtul kulonbozo dolog. Kessienek se lehet amugy fogalma se arrol, hogy tenyleg akarta e ot Xavi vagy sem. Kb harom ember van a vilagon, aki tudja ezt, es kozuluk egyik se jatekos vagy ujsagiro. Xavin kivul maximum Laporta es Alemany.

Es ha valakit tenyleg kert is amugy, akkor is nyilvan az anyagi korlatok figyelembevetelevel kerte, magyarul eleve megkotott kezzel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.06. 01:27:32

Azért ezek nem bulvárok, edzők, játékosok nyilatkoznak ezeknek az újságoknak (Mundo Deportivo, Gazzetta stb.), és most nem a Kiskegyedről beszélünk. Ismerték Alvarezt már a vb előtt, nekem is feltűnt, hogy egy gyerek 20 gólt lő az argenti bajnoksában. Nem követem az argentin bajnokságot, a statisztikákat böngésztem. Elég lenéző a klubbal szemben, ha valaki azt gondolja, hogy a klub játékosmegfigyelői olyan inkompetensek, hogy ezt nem teszik.

Szóval tudtak róla, megvolt a lehetőség, de Ferran Torres-re esett a választás, mert akkoriban a 10. helyen álltunk a bajnokságban, és azonnali javulást akartak, Alvarezről pedig úgy gondolták, hogy több időbe telne felvennie a tempót. Xavi pedig meghatározó ezekben a döntésekben. Kessié nyilatkozatát az Eurobarca is lehozta, hogy Xavi személyes kérése volt az ő leigazolása. Tehát az az állítás sem igaz, hogy Xavi nem hozna egy Kessiét, mert kifejezetten ő kérte Kessié leigazolását, ahogy ő utasította el Dybalát és Alvarezt is.

Vagy egy másik lehetőség, hogy Xavinak nincs beleszólása, és Kessié hazudik. Ez a két lehetőség van. Vagy Kessié hazudott, vagy Xavinak nagyon is van beleszólása az igazolásokba, és felelős azért, hogy ennyien vannak a keretben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 01:20:49

Én a pártján állok, és szerintem nevetséges durungolni őt 1 elvesztett klasszikóra, amit a kulcsjátékosaink felének hiányzásával szenvedtünk el 3 megnyert után, amik között volt ehhez hasonlóan megalázó is, csak a javunkra. Azért mégiscsak egy Reálról beszélünk, sajna pont azzal állított magának csapdát Xavi, hogy rendre szétvertük őket, és akkor hirtelen ez lett az alap elvárás... nem, ők a világ egyik legjobb klubja, minden idők legikeresebb BL edzőjével, rég összeállt csapattal.

Az emberállománnyal kapcsolatban Depay mindenképp az ő hibája, és ez biztos nem sajtókitaláció, láttuk, mennyire mellőzte, és mennyire nem akarta, és most mennyire hiányzik, közben meg ontja a gólokat Madridban.
A fiatalok beépítésének hiánya nálam is óriási kritikája, nem elég merész. Nem ész nélkül, de legalább ha kidől Christensen, jöhetne Riad, meg ilyesmi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 01:15:18

Mar miert lenne nekem (vagy barkinek) velemenye arrol h Xavi kit akart es kit nem? Ez nem velemeny kerdese, hanem olyan informacio, amik nem sajtonyilvanosak, es bulvarkent jelennek meg.
Ezek ilyen fel labon is alig allo sajtoertesulesek mindig, hogy ki kit akart, kit nem, kit hivott fel, kit gyozott meg, kit kert, stb… ez egesz egyszeruen bulvar.

Laportanak nem erossege nagyokat konzultalni bizonyos igazolasokrol. Ezt tudjuk, ismerjuk ot.
Abban meg biztosak lehetunk, hogy HA van penzunk, akkor Xavi nem olyan jatekosokat ker, mint Dybala, Kessie, Raphi, vagy Marcos Alonso. Nem is olyat, mint a vb elott senki nem hallott rola Alvarez.
Es pl biztos nem marad teljesen lyukasan egy olyan poszt, mint a jobb hatved.

Szoval nem, ez nem velemeny kerdese, egyszeruen ilyen anyagi keretek kozt nem felelossege az edzonek semmilyen szinten, hogy mekkora a keret potencialja.

Azt meg nyugodtan elfelejtheted, hogy nyaron ez sokat fog javulni, nem lettunk ugyanis se gazdagabbak, se csabitobbak, viszont hoztak meg egy sor szabalyt, hogy mostmar ne tudjunk kiskapukat hasznalni, es milliard euros adossag mellett meg igazolgatni is.
Minimalis keretcsiszolas lesz legjobb esetben is, es az leginkabb arrol fog szolni, remelhetoleg, hogy legyen egy balhatvedunk, meg egy bal tamadonk. Ezek ugyanis azok a posztok, ahova latvanyosan nincsen egyetlen emberunk se, mindenhova mashova van.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.06. 01:05:01

A La Gazzetta dello Sport elég patinás, persze mindenkinek az számít éppen annak, ami a véleményével megegyezőt írja meg. Azt mindenesetre leszögezhetjük, hogy nekik velük még Niki Lauda is osztott meg kulisszatitkokat, pedig nem tartozott a sztorizgató szószátyárok közé.

https://www.gazzetta.it/Calciomercato/2 ... 1465.shtml

Van felelőssége Xavinak abban, hogy ennyien vagyunk, és ahogy írták egy másik topic-ban, a középpálya pedig csalódás ebben az évben. A csatársort azért nem említem, mert olyanunk nincs. Egy szem Lewandowskink van, így a 27 ligameccsen szerzett 53 gól nem olyan meglepő. Kiscsapatok ellen elmegy a sok 1-0, magasabb szinten ez sajnos még nem elég. Nyáron lehet majd tenni ez ellen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 00:56:16

Ezek az informaciok idonkent elokerulnek, hogy Xavi kerte ezt vagy azt, meg o utasitott vissza ezt vagy azt.. de nem tudom hogy megis milyen forrasbol szarmaznak ezek, es miert ad nekik barki is hitelt.

Xavi a legkevesbe felelos azert, hogy ilyen sovany a keretunk. Meg hogy akikre penzt koltottunk, azok is olyanok, amilyenek.

Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy az edzo hozasson meg visszautasitson barkiket. Meg boldog bekeidokben se volt jellemzo Laportara, hogy nem a sajat feje utan megy es igazol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.06. 00:52:04

Andris írta:
2023.04.06. 00:32:14
Az nem az o hibaja, hogy nincs tartalek a keretben, egyszeruen sokkal kevesebbel dolgozhat, mint Ancellotti. Mar a hainyzokat se nagyon birjuk el, nem hogy meg erre frissitsunk meccs kozben a padrol.
Nagy felelőssége van abban, hogy kevesebb emberrel dolgozhat. Több játékos érkezését is ő utasította vissza, például Dybaláét. Nem állítom, hogy ő lenne a megmentő, de hogy ennyien vagyunk, az Xavi hibája is. Julian Alvarez helyett Ferran Torres-t hozatta stb. Ez persze nem csak Xavi hibája, nagyon hosszú idők óta nagyon karcsú keretekkel vágunk neki a szezonoknak, de ő is hozott rossz döntéseket. Elküldeni persze nem kellene, sokat javult a csapat, miután ő átvette
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 00:32:14

Akiben csak felmerul Xavi jovojenek kerdese, arra csak annyit tudok mondani, hogy ideje aludni menni. Aztan majd sikerul tisztan gondolkodni.

Viszont hiaba igaz, hogy esszeruen, higgadt fejjel gondolkodo ember nem kerdojelezi meg Xavi helyet csak emiatt a meccs miatt, meg ugy altalanossagban sem, attol meg mint edzonek, igenis megvan a felelossege a vereseget illetoen.
Hibazni lehet. Szerintem hibazott is, meghozza nagyot.
Az nem az o hibaja, hogy nincs tartalek a keretben, egyszeruen sokkal kevesebbel dolgozhat, mint Ancellotti. Mar a hainyzokat se nagyon birjuk el, nem hogy meg erre frissitsunk meccs kozben a padrol. 2-0tol egyszeruen nem is lehetett eselyunk.
De ma akkor is lehetett volna maskepp.
Meg a felidoben leirtam (mikor nem festett olyan katasztrofalisan a helyzet), hogy nincs tamadojatekunk. Azt is leirtam, hogy nem csak a csatarokrol van szo, hanem mintha tudatosan nem lepne fel masodik hullamban a kozeppalya es a szelso vedok. Egyszeruen az alkalmak feleben nem indultunk elore a labdas tamadoink utan. Nekem tudatosnak tunt, a vezetes birtokaban. Sulyos hiba volt. Annal is inkabb, mert szerintem 2-0nal es kb 10 percig meg 3-0 utan is latszott, hogy alapvetoen meg ezzel a gyengelkedo 11el is zavarba tudnank hozni a madrid vedelmet.
Egyszeruen nem csinaltuk a totalis focit. Egyutt vedekeztunk, de nem tamadtunk egyutt. Pedig ugy szoktunk tobbnyire, es van is erre kepessegunk. Sot, reszben ennek koszonhetjuk a bajnoksagot, mert bizony a 2023as evben nem a tamadoink nyerik a meccseinket.

Szoval tudatos dontesnek tunt, es hibas dontesnek.
De megegyszer mondom, hibazni lehet.
Egy masodperc ketseg sem ferhet hozza, hogy a nagy, kupakiesest eredmenyezo hiba ellenere is o az edzonk jovore.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.05. 23:52:34

Kb a bajnoki cím, ha meglesz, még akkor is elgondolkodtató merre tovább.
Egész ma estig a pártján álltam, de ez iszonyú csúnya volt.

Szerintem egyszerűen nem tud kiélezett párharcokat meccselni. Tavaly bukta Benfica ellen (BL), BM ellen (BL), Frankfurt ellen (EL), Bilbao (CdR), idén BM (BL), Inter (BL), MU (EL), Real (CdR). Ez 1,5 szezonra 8.
A 0 jelentőségű szuperkupa megvan, de komolyabb kupákban elvérzik.
A bajnoki meccsek nagy része 1-0 és Valverde szintjén játszik a csapat, fiatalokat nem építi be, Lewa 0 teljesítmény nagy meccseken, többi támadó is, SR mindig bizonyítja, hogy alkalmatlan ide mégis hosszabbítunk vele, Alonso szintén zenész.
Várnék még a szerződés hosszabbítással télig, csak akkor lépném meg, ha képes BL-ben továbbjutni.
Válasz küldése