Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.18. 20:15:56

drobika írta:
2023.04.18. 15:51:02
Én ezt a játékot vártam Xavitól. Mitől volna az a foci, amiről írsz?
Nincs ugyanakkor persze könnyű dolga.
Úgy néz ki, többet gondoltam bele vagy másképp fogalmazva a szurkolói reményem volt túlzott szintű Xavival kapcsolatban.
Az elejétől kezdve nem volt könnyű dolga, mégis elvállalta. A körülményei, a légkör minden olyan volt, ami minimum ahhoz adott volt, hogy csináljon valami újat, eredetit és lerakja a névjegyét.
Ezzel szemben vannak új elemek, de sem névjegyet, sem eredetit sajnos nem látok.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.18. 15:51:02

Peter írta:
2023.04.18. 12:46:51
Ilyen előny birtokában nem hiszem, hogy lehet bajnokságot bukni.
Számomra inkább az a meglepő, hogy egyáltalán ekkora előnyünk keletkezett, ami a bajnokságban erős,magabiztos és meggyőző fölényre kellene, hogy utaljon. Matematikailag ez így is néz ki, ez tény.

A mutatott játékot tekintve viszont szomorúan látom, hogy alulmúlja a csapat még azt a minimumot is, amit vártam. Számomra ugyanis teljesen egyértelművé vált még a szezon kezdetekor, amikor a keret véglegessé vált, hogy ahol Busquets-Roberto-Alonso játékosokra az edző fontos szereplőként tekint, az - hangsúlyozom ismét, hogy szerintem - bármilyen fejlődéssel összeegyeztethetetlen.

Xavi szerepvállalásától új és élettel teli, dinamikus, lüktető, fiatalos játékot vártam minden tekintetben progresszív felfogással. Olyan játékos focit, amit öröm nézni, szórakoztat, itt ott kap egy-egy pofont, de megrázza magát és játszik tovább, majd lépésről lépésre érik, csiszolódik és tényezővé teszi magát a BL-ben.
Én ezt a játékot vártam Xavitól. Mitől volna az a foci, amiről írsz? Egyik nagy akadály az, amit említesz játékos szinten. Amíg Busi a csk, és alapember, SR. szintén alap, bár most talán kényszer is, de vele is hosszabbítás, és az nem azt mutatja, hogy kikerülne a csapatból. FDJ-nek nincs így motiváció, előbb utóbb ő is váltani fog így. És persze ott az elvárt tiki taka játék, ami meg már nem megy emberek híján. És a nemzetközi foci is elment emellett.
Nincs ugyanakkor persze könnyű dolga. A hiányzókat még 50%-os szinten sem tudja pótolni. Elöl pedig kreatív középpályás támogatás hiányában nincs semmi, csak az emberközelbe legritkábban menő beadások. Pont ezért, mert ők is érzik, mást nem tudnak, de azt sem elég jól. Távoli lövések meg konkrétan nulla. Az, hogy Balde volt a balszélső Fati és Torres ellenében...Elképesztő bizalomhiány a két ember felé, ami megjegyzem nem alaptalan, de azért Balde ott túlzás próba szinten is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.18. 12:46:51

Ilyen előny birtokában nem hiszem, hogy lehet bajnokságot bukni.
Számomra inkább az a meglepő, hogy egyáltalán ekkora előnyünk keletkezett, ami a bajnokságban erős,magabiztos és meggyőző fölényre kellene, hogy utaljon. Matematikailag ez így is néz ki, ez tény.

A mutatott játékot tekintve viszont szomorúan látom, hogy alulmúlja a csapat még azt a minimumot is, amit vártam. Számomra ugyanis teljesen egyértelművé vált még a szezon kezdetekor, amikor a keret véglegessé vált, hogy ahol Busquets-Roberto-Alonso játékosokra az edző fontos szereplőként tekint, az - hangsúlyozom ismét, hogy szerintem - bármilyen fejlődéssel összeegyeztethetetlen.

Xavi szerepvállalásától új és élettel teli, dinamikus, lüktető, fiatalos játékot vártam minden tekintetben progresszív felfogással. Olyan játékos focit, amit öröm nézni, szórakoztat, itt ott kap egy-egy pofont, de megrázza magát és játszik tovább, majd lépésről lépésre érik, csiszolódik és tényezővé teszi magát a BL-ben.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.18. 10:07:59

Kovbal88 írta:
2023.04.18. 09:29:48
Én is ettől félek, hogy még idén kapunk egy nagy verést a bajnokságban, mint a kupában a Realtól, aztán egész máshogy fog kinézni a szezon, mint amit vártunk tőle. Amúgy a bajnoki cím nem elvárás, hanem bravúr, ahogy tavaly a második hely is az volt. A Real, mint címvédő, mint BL győztes, inkább az esélye ennek a bajnokságnak papíron.

Nem tudom, miért játszunk ilyen gyengén, még a Real ellen is az első fél idő rendbe volt, azóta estünk vissza, Girona, Getafe ellen is volt helyzet, Girona ellen talán bent is volt a labda...de ennél több kell. Izgalmas lesz az Atletico elleni meccs. De így, hogy hátul passzolgatunk, Raphinha nem képes megverni az emberét. Nem hangzik jól
Papírforma volt az idény elején, 13 pontos előnyről nekem az már nem magyarázat, hogy idény előtt ki, mire számított.

Egyszerűen semmi más cél nincs már idén, a real meg még megy a BL-ért.

Remélem nem baltázzuk el és nem kell ezt ragozni.
brazilfan írta:
2023.04.18. 08:48:36
Lehetne egy szavazás, sőt kettő, 1. bukjuk-e a bajnokságot, 2. a kinti, barcelonai drukkerek azért nem fütyülnek, mert stadionturisták, vagy azért, mert vakok.

Én arra szavaznék, hogy 1. nem bukjuk a bajnokságot, 2. se ez, se az, szerintem a kintiek bíznak Xaviban (aki nem olyan régen még az itteni, pesti szurkolók többsége szerint is jó munkát végzett, a gazdasági, anyagi, igazolási stb. körülmények ellenére).
Vasárnap délután talán mindkét kérdésre lesz válasz, addig is, egyelőre vezetjük a bajnokságot.
1. Legyen igazad!
2. Ahogy fentebb is említettem, idény elején, a koemani nihillt követően én is bíztam Xaviban, láttam is jeleit a munkájának a csapaton.
Ennek ellenére én is úgy érzem, hogy a rengeteg 1-0-ra megnyert meccs vagy a bődületes mázlinak, vagy TS klasszisának volt köszönhető és nem annak, hogy mi tudatosan, sokat támadva, kézben tartottuk a meccset, csak a 100 kapuralövésből egy sem ment be.
Ezt pedig aláhúzza az elmúlt 3 mérkőzés totálisan elképzeléstelen produkciója, ami a spanyol bajnokság erősségét elnézve gáz.
Európában pedig még mindig semmilyen szintem nem vagyunk tényezők, ez a valóság.
Pedig, a gálakezdőnk ennél jóval többre hivatott kéne legyen. A cserepadunk meg kb. használhatatlan, ez is látszik, mióta 4 alapember kiesett.

Szóval, dióhéjban, idény elején bravúr lett volna megnyerni, 13 pontról elbukni pedig pont a másik véglet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Saviola 2023.04.18. 13:34:01-kor.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.04.18. 09:29:48

Saviola írta:
2023.04.17. 21:31:45
Ha bukjuk a bajnokságot, az egyértelműen Xavi sara lesz, arra nincs magyarázat.

Se a sérültek, se a fű, se a nap.

Semmi másra nem kell koncentrálnia ennek a csapatnak, csak, hogy zs kategóriás csapatok ellen mutasson valamit.

Iszonyat nehéz úgy, hogy a fél csapat nettó siralom, de ennyi pont előny leadását erre sem lehet fogni.

Én is úgy érzem, hogy, ha az AtMa beáraz minket hétvégén, akkor kuka a bajnokság is.

Fütyülni nem fognak, mert a stadion 3/4-e turistákból áll, pedig erre a csapatra az elmúlt 3 meccsért bőven ráférne.
Én is ettől félek, hogy még idén kapunk egy nagy verést a bajnokságban, mint a kupában a Realtól, aztán egész máshogy fog kinézni a szezon, mint amit vártunk tőle. Amúgy a bajnoki cím nem elvárás, hanem bravúr, ahogy tavaly a második hely is az volt. A Real, mint címvédő, mint BL győztes, inkább az esélye ennek a bajnokságnak papíron.

Nem tudom, miért játszunk ilyen gyengén, még a Real ellen is az első fél idő rendbe volt, azóta estünk vissza, Girona, Getafe ellen is volt helyzet, Girona ellen talán bent is volt a labda...de ennél több kell. Izgalmas lesz az Atletico elleni meccs. De így, hogy hátul passzolgatunk, Raphinha nem képes megverni az emberét. Nem hangzik jól
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.18. 08:48:36

Saviola írta:
2023.04.17. 21:31:45
Ha bukjuk a bajnokságot, az egyértelműen Xavi sara lesz, arra nincs magyarázat.
Lehetne egy szavazás, sőt kettő, 1. bukjuk-e a bajnokságot, 2. a kinti, barcelonai drukkerek azért nem fütyülnek, mert stadionturisták, vagy azért, mert vakok.

Én arra szavaznék, hogy 1. nem bukjuk a bajnokságot, 2. se ez, se az, szerintem a kintiek bíznak Xaviban (aki nem olyan régen még az itteni, pesti szurkolók többsége szerint is jó munkát végzett, a gazdasági, anyagi, igazolási stb. körülmények ellenére).
Vasárnap délután talán mindkét kérdésre lesz válasz, addig is, egyelőre vezetjük a bajnokságot.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.17. 21:31:45

Ha bukjuk a bajnokságot, az egyértelműen Xavi sara lesz, arra nincs magyarázat.

Se a sérültek, se a fű, se a nap.

Semmi másra nem kell koncentrálnia ennek a csapatnak, csak, hogy zs kategóriás csapatok ellen mutasson valamit.

Iszonyat nehéz úgy, hogy a fél csapat nettó siralom, de ennyi pont előny leadását erre sem lehet fogni.

Én is úgy érzem, hogy, ha az AtMa beáraz minket hétvégén, akkor kuka a bajnokság is.

Fütyülni nem fognak, mert a stadion 3/4-e turistákból áll, pedig erre a csapatra az elmúlt 3 meccsért bőven ráférne.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.17. 21:14:09

Vagy a sérültek voltak a gólképtelenség kizárólagos okai és visszatérésükkel a kihagyás ellenére automatikusan minden probléma megoldódik - akkor Xavi renoméja meg van mentve. Vagy nem, és akkor nem belátható, hogy ki és miben lesz a bűnbak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 20:13:53

Sonoma írta:
2023.04.17. 19:36:07
Ez most komoly?
Fociztál valaha is?
Ezek a játékosok nem robotok, hogy persze kikaptunk hazai pályán 3-4 góllal az Atmától, a közönség talán még ki is fütyül, de mi csak mosolygunk annak tudatában, hogy 8 ponttal vezetünk. Egy újabb nagy verés után ez a csapat megint nem áll fel vagy 2 hétig.
Igen, komoly. Nem, focit szinte csak grundon, más sportágban viszont versenyeztem, még ha egyéni sportág is volt. És ha kikaptam valakitől, akitől nem volt szégyen, nem nagyon tépelődtem rajta, mert tudtam, hogy nem szégyen, csak emeltem a kalapom, és mentem tovább.
3-4 góllal kb biztos, hogy nem kapunk ki tőlük. De egy góllal könnyen elképzelhető. Az mondjuk pech, hogy mostanság ez pont a Nou Campra jön ki, ha ebből tényleg vereség lenne, az ilyen szempontból kellemetlen kezdene lenni.
Azért 8 pontos előny mellett egy bajnoki vereséget a 38 meccsből fel kell tudni dolgozni, szerintem még a mi mentális képességeinkkel is. Egy RM és egy ATMA meccs mindig lehet bármi, ésszerű keretek közt semmiképp sem lehet szégyen egyik csapatnak sem.
Nyilván nem akarom temetni a csapatot, ugyanannyi erővel nyerhetünk is, azért jellemző volt ránk a szezonban, hogy a jobb csapatok ellen jobban felszívtuk magunkat a bajnokságban. De kb 50-50-nek érzem most.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.17. 19:36:07

bence0330 írta:
2023.04.17. 12:14:57
Nem, csak messze a bajnokság legjobb formában lévő csapata az ATMA, hatalmasat mennek. Nem arról van szó, hogy nem számít feltétlenül, kaparjunk, simán nyerhetünk is, meg simán veszthetünk is, a lényeg, hogy nem szégyen, mert baromi jó kis csapat most, mi meg kicsit leszállóágban vagyunk, tele hiányzókkal. Arra gondoltam, hogy HA kikapunk, az nem szabadan, hogy befolyásoljon senkit a csapaton belül fejben.
Egyelőre még szerintem nem küzdünk a bajnokságért. Ha kikapunk - és a Reál nyer! - akkor még mindig 8 pont a difi, ami komoly különbség.
Ez most komoly?
Fociztál valaha is?
Ezek a játékosok nem robotok, hogy persze kikaptunk hazai pályán 3-4 góllal az Atmától, a közönség talán még ki is fütyül, de mi csak mosolygunk annak tudatában, hogy 8 ponttal vezetünk. Egy újabb nagy verés után ez a csapat megint nem áll fel vagy 2 hétig.

A gond, hogy a bajnokság elvesztésének lehetősége Xavit nyomasztja a legjobban. Egy Elche ellen sem merte a fiatalokat és Fati-Torres támadó duót feltenni a kezdőbe. Amikor kikapott a Realtól se mert kockáztatni, hanem a Girona ellen is a két "gyorslábú" Busi-SR duót játszatta.
Majd jött a Getafe elleni meccs, ahol Baldét támadónak, SR-t vissza jh-nek rakja. Látszik a teljes kétségbeesés rajta, hogy fogalma sincs hogyan tudna ebből a csapatból valamiféle eredményt még kicsikarni.
Lassan Koeman magasságokba fog érni, aki képes volt lecserélni az egyik meccsen a teljes középpályát támadókra ( így lett 4 védő 6 támadó felállás), és nem értette miért kaptunk ki mégis.
Erre írtam, hogy nincs stílusunk, nincs egy állandó taktikánk.
Ezzel az állandó variálással csak ugyanazt fogja elérni, mint Koeman, hogy zavart kelt a játékosok fejében, amivel még a bajnokságot is elveszíthejük.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 18:02:28

Ez a 10 pont most nem értem hogy, de mindegy is. Oda kell figyelni, mert pl. az eddig brutál szezont futó Arsenal előnye is gyorsan elfogyott.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.17. 16:51:22

Nyiri81 írta:
2023.04.17. 12:19:01
bence0330 írta:
2023.04.17. 12:14:57
Egyelőre még szerintem nem küzdünk a bajnokságért. Ha kikapunk - és a Reál nyer! - akkor még mindig 8 pont a difi, ami komoly különbség.
8 pont 9 meccsre. Az nem előny...
Valamivel senki nem számol. Ha nyer az Atletico lesz ELŐTTÜK 10 pont előny, mi gödörben, ők hengerelnek. Simán lehetnek nevető 3.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 15:14:23

Troym írta:
2023.04.17. 13:34:06
Két kérdésem lenne:
Szerintetek mondjuk az elmúlt 4-6 hónapban hány 10 év alatti kölyöknek lett "örök szerelem" a csapat? Csak mert azért elvileg a szurkolókért is megy a show, de pont ők nem igazán vannak elkényeztetve.

Másik:
Nem lett sokkal kevesebb még a labdabirtoklásunk is? Korábban 60-70% lehetett átlagosan, nagyobb meccseken 55 körüli. Most nekem olyan érzés, hogy a legkisebb csapatok ellen is kb 55-45, másnak is feltűnt hasonló?
Az utóbbi nekem is feltűnt, de nem is olyan a középpályánk most DJ és Pedri nélkül. Kessié szerintem jó játékos, de nem ez a profilja, Gavi partner lenne bármiben, csak nincs hozzá partner, Busi labdabiztos, de már nyilván lassú, SR-t meg sem akarom említeni.

Az első: van azért vonzereje a csapatnak most is, nem is kicsi, lásd a kis hülye meccseken is hogy megtelenek a stadionok. Az emberek nagyon díjazzák azt a kaparást, azt az egymásért való játékot, amit a csapat bemutat Xavi alatt. Ez is tud önmagában vonzó lenni szerintem, és azért párszor párosul akár szemkápráztató játékkal is, főleg a Madrid ellen, amit mondjuk egy 10 éves gyerek jobb eséllyel néz meg, mint mind a 38 meccset egész évben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 15:02:51

Troym írta:
2023.04.17. 13:34:06
Két kérdésem lenne:
Szerintetek mondjuk az elmúlt 4-6 hónapban hány 10 év alatti kölyöknek lett "örök szerelem" a csapat? Csak mert azért elvileg a szurkolókért is megy a show, de pont ők nem igazán vannak elkényeztetve.

Másik:
Nem lett sokkal kevesebb még a labdabirtoklásunk is? Korábban 60-70% lehetett átlagosan, nagyobb meccseken 55 körüli. Most nekem olyan érzés, hogy a legkisebb csapatok ellen is kb 55-45, másnak is feltűnt hasonló?
Szerintem Xavi-val a Brand szinten volna tartható, ami a szurkolókat illeti, akár új, gyerek szurkolókat. Az ő neve alatt egy jó teljesítménnyel, főleg a nemzetközi kupákban népszerűsítheti a csapatot. Hogy merre indulunk, az szerintem a szezon vége után a jövő kiírásban dől el. Nehéz év lesz, mert el is kell költözni a stadion építése miatt.
Joda mester szerint a sötét oldal most ködbe burkolódzik, a jövőt kifürkészni most lehethetetlen :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.17. 14:58:08

Unalomig ismételgetik, hogy ilyen helyzetben nem lehet kisérletezni. Pedig kísérletezni kell, mert ez a legjobbakat nélkülöző gárda sokadszorra fuccsolt be Ezt Xavi miért nem látja?
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.17. 13:34:06

Két kérdésem lenne:
Szerintetek mondjuk az elmúlt 4-6 hónapban hány 10 év alatti kölyöknek lett "örök szerelem" a csapat? Csak mert azért elvileg a szurkolókért is megy a show, de pont ők nem igazán vannak elkényeztetve.

Másik:
Nem lett sokkal kevesebb még a labdabirtoklásunk is? Korábban 60-70% lehetett átlagosan, nagyobb meccseken 55 körüli. Most nekem olyan érzés, hogy a legkisebb csapatok ellen is kb 55-45, másnak is feltűnt hasonló?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 13:09:56

Remélem Xavi nem felejti el, hogy az ATMA elleni meccs is 16.15-kor fog kezdődni, ráadásul vasárnap!

A locsolókat meg gondosan felkészíteni, ha az automata rendszer csődöt mondani, nehogy száraz legyen a fű!

:D
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 12:51:05

Valami azt súgja,hogy a bajnokság végén feláll a padról,függetlenül attól,hogy megnyerjük-e a bajnokságot. (tudom,hogy pont nem erről szólnak a hírek,hanem a hosszabbításáról,ez csak egy megérzés,semmivel nem tudom alátámasztani) Olyan,mintha a játékosok nem értenék,hogy mit akar velük játszatni,mit vár tőlük,vagy ő nem tudja elmagyarázni,átadni. Fáradtnak látszik. Ez a disszonancia hosszabb távon nem lesz tartható.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 12:47:54

Valami sztem Xaviban ment félre nagyon.... Amikor idejött emlékszem 1-2 hónap után csoda focit játszottunk, letámadás, támadásépítés, helyzetek, gólok, nagyot ment a csapat, aztán a Frankfurt meccsen valami félrement nála (elvesztette a hitét az 50 ezer fehér mezes szurkoló láttán?), nem tudom, de azóta ez a nyugdíjas, lötyögős, semmitmondó, ötlettelen játék van. Pontosabban a játék és elképzelés hiánya. Ezek az unalmas 1-0 és 0-0 -ák elegek lehetnek, hogy a bajnokság végén ott legyünk az élen, de lássuk be ha az Atleti nem ragad be az elején, akkor a jelenlegi formájukat tekintve valszeg mi is és a Madrid is nézné a hátukat.
Persze szurkolunk a csapatnak, hogy elkezdjenek hajrázni, összeszedni magukat, de azért ha becsúszik egy Atleti vereség, akkor már ott fognak lihegni a nyakunkon 8 ill. 9 pontra. Főleg ha utána a Mallorca ellen is befigyel egy unalmas 0-0... Nem kell temetni a csapatot természetesen, de azért oda kell figyelni, mert van még 9 forduló és nem szabad hátradőlni, hogy már megvan a liga, mert akkor pofon lesz a vége, mint a kupában....
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 12:29:26

Kit érdekel az, hogy az ATMA hatalmasat megy? Kit? Legfeljebb a szurkolóikat. Ez nem mentség arra, hogy már előre!!!! mentegessük a csapatot! Otthon telt ház előtt!
Hát nem mondom a lojalitás fontos, csak nem szabadna egy fokon túlmenni, mert az már káros!
A fejekben meg igenis meg kell változzanak a dolgok, mert ami most megy az nem frankó. Elsősorban Xavi feladata ez!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.17. 12:19:01

bence0330 írta:
2023.04.17. 12:14:57
Egyelőre még szerintem nem küzdünk a bajnokságért. Ha kikapunk - és a Reál nyer! - akkor még mindig 8 pont a difi, ami komoly különbség.
8 pont 9 meccsre. Az nem előny...
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 12:14:57

Nyiri81 írta:
2023.04.17. 12:10:27
bence0330 írta:
2023.04.17. 11:23:18
Mondjuk annyi, hogy az ATMA elleni meccs eredménye engem egyáltalán nem érdekel, és ha a játékosoknak fel is kell szívniuk rá magukat, őket sem szabadna, hogy nagyon megrázza, ha botlunk, akár még vereséggel is. Óriási szériában vannak (zsinórban 6 megnyert meccs, utolsó 12 meccsen 10 győzelem, 2 döntetlen!), 2 pontra csak a Reáltól, úgyhogy motiváltak is rendesen. Tőlem nyugodtan kikaphatunk itt ennyi hiányzóval-friss visszatérővel, nem szégyen, a többi meccset kéne hozni, még ha 1-2 zökkenővel is.
Lehangoló hogy már ott tartunk hogy az Atma elleni meccsen nem számít ha kikapunk úgy hogy a bajnokságért küzdünk... Ennyire elfogadtuk hogy ennyit tud a csapat és kész? :)
Nem, csak messze a bajnokság legjobb formában lévő csapata az ATMA, hatalmasat mennek. Nem arról van szó, hogy nem számít feltétlenül, kaparjunk, simán nyerhetünk is, meg simán veszthetünk is, a lényeg, hogy nem szégyen, mert baromi jó kis csapat most, mi meg kicsit leszállóágban vagyunk, tele hiányzókkal. Arra gondoltam, hogy HA kikapunk, az nem szabadan, hogy befolyásoljon senkit a csapaton belül fejben.
Egyelőre még szerintem nem küzdünk a bajnokságért. Ha kikapunk - és a Reál nyer! - akkor még mindig 8 pont a difi, ami komoly különbség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 12:11:24

Már most megy az esetleges vereség magyarázása, hiányzók, visszatérők, ha lesznek stb. meg mekkora menetelésben vannak.
Meg nem jelent semmit. Otthon valszeg teltház előtt. Nem tudom meddig lehet mentegetőzni, milyen eredményeknek kell születni ahhoz, hogy szabad legyen elgondolkodni dolgokon.
Hát remélem Xavihoz ez nem jut el.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.04.17. 12:10:27

bence0330 írta:
2023.04.17. 11:23:18
Mondjuk annyi, hogy az ATMA elleni meccs eredménye engem egyáltalán nem érdekel, és ha a játékosoknak fel is kell szívniuk rá magukat, őket sem szabadna, hogy nagyon megrázza, ha botlunk, akár még vereséggel is. Óriási szériában vannak (zsinórban 6 megnyert meccs, utolsó 12 meccsen 10 győzelem, 2 döntetlen!), 2 pontra csak a Reáltól, úgyhogy motiváltak is rendesen. Tőlem nyugodtan kikaphatunk itt ennyi hiányzóval-friss visszatérővel, nem szégyen, a többi meccset kéne hozni, még ha 1-2 zökkenővel is.
Lehangoló hogy már ott tartunk hogy az Atma elleni meccsen nem számít ha kikapunk úgy hogy a bajnokságért küzdünk... Ennyire elfogadtuk hogy ennyit tud a csapat és kész? :)
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 11:25:10

bence0330 írta:
2023.04.17. 11:23:18
Mondjuk annyi, hogy az ATMA elleni meccs eredménye engem egyáltalán nem érdekel, és ha a játékosoknak fel is kell szívniuk rá magukat, őket sem szabadna, hogy nagyon megrázza, ha botlunk, akár még vereséggel is. Óriási szériában vannak (zsinórban 6 megnyert meccs, utolsó 12 meccsen 10 győzelem, 2 döntetlen!), 2 pontra csak a Reáltól, úgyhogy motiváltak is rendesen. Tőlem nyugodtan kikaphatunk itt ennyi hiányzóval-friss visszatérővel, nem szégyen, a többi meccset kéne hozni, még ha 1-2 zökkenővel is.
Engem se izgat, mert jelen állás szerint nem igazán vagyunk esélyesek, és se illúzióim nincsenek, se csalódni nem szeretnék.
De az más kérdés, hogy szerintem lélektani vízválasztó lesz, ha tetszik, ha nem. :(
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése