Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.18. 22:08:56

Szerintem ma megmutatta a mester, hogy még ha nem is minden meccsen játszik, de ha játszik akkor még mindig remek játékos. A meccs elején kicsit alibipasszolt, gondolom az önbizalma mostanában nagyon alacsony , viszont nagyon jót tett neki a kezdetés, és remekül összejátszott. Mellé még olyan táncot lenyomott 1-2szer a labdával hogy csakúgy néztem :mrgreen:
Ráadásul ha jól láttam a statban, Xavi 11.2 km-t futott, ami azért nem rossz =D>
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.10.10. 09:53:47

úgy fest a pad jót tett neki, sokat javult a játéka a tavalyihoz képest (persze pöttypad és epizódszerep lesz már az övé)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.09. 21:15:48

The number of times a player has made 120+ passes in a match since Jan 1, 2010.:

Xavi 24
Thiago Alcantara 5
Xabi Alonso 4
Pirlo 4
Iniesta 3
Motta 3
Verratti 3
Yaya Touré 3
Busquets 2
Fabregas 2
Carrick 2
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.05. 21:51:56

erről nekem az jut eszembe, amit most mondott farkas norbi a meccsen, hogy a statok szerint ez alves legjobb barcelonai szezonja.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.10.05. 17:20:30

PCsabi írta:Xavi gave 7 key passes against Rayo yesterday, a record in Barcelona games this season.
Minden ő csak nem alibi... nyílván már nincs helye standard kezdőként a csapatba,de sok meccsen,főleg hazai bajnokikon jól jön az öreg :wink:
Abi & Tito
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.10.05. 16:24:17

Xavi gave 7 key passes against Rayo yesterday, a record in Barcelona games this season.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.05. 02:06:29

crixus írta:
A jövővel kapcsolatban el kell döntenie az edzőnek, hogy mit is akar látni. Két védekező kp-t, akik minimálisan előre is képesek játszani, tehát a mostani alaptaktikánkat alkalmazza, ahol Messi is feltűnik szervező kp szerepkörben, vagy visszatér a Pep-féle csapathoz, ahol a csatárok nem jöttek vissza szervezni, hanem előrébb tolva játszottak.
Nehéz kérdés, mert egyértelmű, hogy a Halilovic-D. Suárez-Rafinha sor nem a Rakitic-féle taktikához "lett kitalálva"...

Ezen én is gondolkodtam, mert egyelőre annyi a lehetőség, hogy játszik Rakitic, viszont ha pihen, ne adj' Isten lesérül nem lehet mást tenni, mint visszaállni az eddigi 4-3-3-hoz. A másik eshetőség, hogy Messi ténylegesen visszalép középre és 4-4-2-ben Suarezzel és Neymarral. (hasonlóra volt már példa idén) Ebben viszont megvan az a hátrány, hogy a Bolha kiesik elölről, viszont képes szabadabban megindulni és osztogatni, ami egy Neymarnak és Suareznek nem veszélytelen az ellenfélre. Szóval Xavit Messivel lehetne "pótolni" és mögötte lehetne egy Masch-Busi páros szilárdítani a kp-t.
Vagy amin még el lehetne gondolkodni, hogy Rakiticet Mascheranoval felváltani. Szerintem nem teljesen elvetélt ötlet. Busi oda semmiképpen nem megoldás, de az argentin talán opció lehet. Nyilván nem olyan kreatív, de komolyabb csapatok ellen Xavi ugyanúgy alkalmatlan, főleg ebben a rendszerben, Halilovic, Denis (ő inkább egy amolyan Xavi klón lehet, de amúgy is majd csak két év múlva kerül vissza) vagy Rafinha szintén nem az a típus. Talán Samper lehet megoldás, viszont kérdés, fizikálisan mennyire lenne képes ellátni azt a posztot. Mindenesetre legalkalmasabbnak én őt tartom a jelenlegi opciók közül.
Forca Barca!!!!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.10.05. 00:41:37

Nehéz kérdés Xavi este, a posztjáéval együtt.

Jelen pillanatban Xavi már nem kezdő szint, rangadókon biztosan nem, mert Busquets egyedül nem oldja meg a középpályás védekezést.
Rakitic a leghasznosabb ilyen szempontból, mert a védekezésben nagy segítséget jelent, úgymond kiegészíti Busquets és Alves "fogyatékosságait". Viszont a horvát előrejátékban elég gyenge. Tulajdonképpen neki annyi feladatának kellene lenni, hogy odaadja Messi-nek vagy Iniesta-nak vagy Neymar-nak a labdát, esetleg távolról rábikázza. Ha azt vesszük, hogy Messi hátrébb jön sokszor labdákért, akkor felesleges is lenne mellé még 2 szervező középpályás, Iniesta elég. Xavi erősségeit Messi mélységi játéka végképp kioltja, elöl kevesen vannak akiket kiugratni indítani lehetne, pláne középen, mert Messi onnan jön vissza. Így tehát maradtak Xavi-nak az oldalpasszok, mivel sosem volt olyan lendületes, mint Iniesta. Mivel Rakitic jobb lövő és jobb fizikumú, a védekezés miatt ő kell a kezdőbe, a minimális kis passzokat, oldalpasszokat ő is megoldja.

A probléma viszont ott kezdődik, hogy a csapatban jelenleg Rakitic-nek nincs alternatívája. Roberto és Rafinha sem elég fizikálisan egy olyan játékhoz, amit Rakitic produkál. Rafinha kreatívabb, ő inkább lenne Xavi-utód.
Az olyan ellenfelek ellen tehát, mint a Rayo vagy majd lesz az Eibar Xavi-t kell a pályára küldeni és rakitic-et pihentetni, mert a gyengébb középpályás védekezést elbírja a csapat és Rakitic-nek is pihennie kell.

A jövővel kapcsolatban el kell döntenie az edzőnek, hogy mit is akar látni. Két védekező kp-t, akik minimálisan előre is képesek játszani, tehát a mostani alaptaktikánkat alkalmazza, ahol Messi is feltűnik szervező kp szerepkörben, vagy visszatér a Pep-féle csapathoz, ahol a csatárok nem jöttek vissza szervezni, hanem előrébb tolva játszottak.
Nehéz kérdés, mert egyértelmű, hogy a Halilovic-D. Suárez-Rafinha sor nem a Rakitic-féle taktikához "lett kitalálva"...
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.10.05. 00:05:41

shutterisland írta:
azért nem szabad elfelejteni, hogy ott van a B-ben Halilovic,Samper és vissza jön minden bizonnyal Denis Suarez is majd később a Sevillából. Nem véletlenül lett ez így megoldva.
hát ezt tényleg csak házon belül lehet majd megoldani sajnos.
remélem beválik valaki. :)
Annyira nem baj lehet , hogy a végén jól jövünk ki ebből az eltiltásból. Ha beválnak a fiatalok akkor egyrészt megvan házon belül a pótlás nem kell ide Koke ha Halilovic és társai tudnak hozni egy bizonyos szintet, másrészt a klub is nagyon sokat spórolna vele. + kedvesebb a szívünknek ha saját nevelés játszik :)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 22:58:28

azért nem szabad elfelejteni, hogy ott van a B-ben Halilovic,Samper és vissza jön minden bizonnyal Denis Suarez is majd később a Sevillából. Nem véletlenül lett ez így megoldva.
hát ezt tényleg csak házon belül lehet majd megoldani sajnos.
remélem beválik valaki. :)
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.10.04. 22:41:11

shutterisland írta:hogy van egy kiégett xavi tarcsiban, ha ő elmegy, akkor meg nem igazolhatunk senkit és marad oldapasszrobi és rafi.[/color]

azért nem szabad elfelejteni, hogy ott van a B-ben Halilovic,Samper és vissza jön minden bizonnyal Denis Suarez is majd később a Sevillából. Nem véletlenül lett ez így megoldva.
Lesz egy alap kp, Rakitic. Init lehet majd forgatni Rafinhával és melléjük jönnek a fiatalok.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.10.04. 22:40:22

Ja, rakitic meg lehet h fut mint a bolond, de ma is olyan labdákat adott el, amit a 15 éves öcsém nem ad el, pedig U-15-ben tolja csak.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.10.04. 22:37:11

shutterisland írta:
Mert aztán Rakitic többet mutatott.
mérföldekkel.
az oldalpasszok neki is mennek, csak van már gólpassz, gólokat is szerzett, és annyit melózik, mint egy néger.
mindezt ÚGY, hogy most igazolt még csak ide, később még jobb lehet.

(ja és mielőtt valami gyépés xavi ultra betámad, nem ahhoz a xavihoz mérem, aki a pep érában tolta, mert az más szint, hanem mondjuk a tavalyihoz)
én a mai teljesítményéről beszélek. Semmi gond nem volt, assziszt labdát adott messinek, jól forgatta a csapatot. fabregas meg... Jó helyen van ott, ahol van.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.10.04. 22:31:15

Sanama írta: Van akit zavar, hogy ő maradt, más meg el lett küldve kölcsönbe.
Ez telitalálat :lol:

Nekem személy szerint nincs bajom Xavival, megbarátkoztam vele,hogy maradt. Csak ne akarjon kezdő lenni, erre még mindig tökéletes,hogy az ilyen sörmeccseken beáll, lötyög egy keveset,és kész. Amúgy eddig a szezonban párszor tetszett a játéka, de csak akkor,mikor csereként beállt a 70.percben(akkor se mindig). Valahogy ilyenkor van benne egy kis lendület, talán pihentebbek a lábai,mint a többi játékosé,nem tudom. Szóval arra akartam kilyukadni,hogy: Nem baj,hogy maradt, ne nyilatkozzon inkább,hanem türje a padot, és jövőre mehet az álmok országába pénzt keresni,meg ott tud majd egész meccseket tolni.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.04. 22:10:28

shutterisland írta:a másodikban emberelőnyben voltunk és nem volt ellenfél köbö, de az elsőben semmi, meg mikor idén pályára lépett (szerencsére nem sűrűn) akkor is igazából semmi.
pedig reméltem, hogy ha be lesz rotálva, akkor csillogtat valamit a régiből, de már az alibi sem igazán megy.
Múltkor gondolom elkerülte a figyelmedet, milyen labdákat adott, de ezen nem csodálkozom.
Illetve arra sem tudtál reagálni, hogy ha Messi jobban koncentrál, akkor ott a Xavi assziszt.
Azt sem említed, hogy Iniesta nulla volt, hétközben meg Rakitic, stb.

De ez lényegtelen, én örülök, hogy a heti rutint letudtad :wink:
(ja és mielőtt valami gyépés xavi ultra betámad, nem ahhoz a xavihoz mérem, aki a pep érában tolta, mert az más szint, hanem mondjuk a tavalyihoz)
csillogtat valamit a régiből
Tehát akkor csak a Pep korszakos "régit" várod el, mert akkor csilogott ő. Magad ellen beszélsz.
Nem tudom miért divat szídni Xavit, de le lehetne szokni erről, főleg ha nem lóg ki semmilyen irányban
Van akit zavar, hogy ő maradt, más meg el lett küldve kölcsönbe.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 22:03:24

nekem ez a legnagyobb bajom az egésszel, hogy nem csak ebben a szezonban gondolkodom :

azzal, hogy xavi maradt, egy új érkező idejövetele meghiúsult.
xavi jövőre megy, helyére nem jöhet senki.
ha most elment volna, és pótoljuk, akkor jövőre nem lett volna gond ezzel.

ja, be lehet helyettesíteni robertoval egyébként a nevét tetszés szerint.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.10.04. 21:58:06

shutterisland írta:
Hát akkor el kell engedni a fenébe és Sergi Robertot játszatni.
pont ez az, hogy vagy cescet kellett volna megtartani, vagy hozni valakit még (madrid óccsóért kroost vett pölö) vagy rafinhát beépíteni, de ez így köbö a leggyengébb forgatókönyv, hogy van egy kiégett xavi tarcsiban, ha ő elmegy, akkor meg nem igazolhatunk senkit és marad oldapasszrobi és rafi.
Szerintem is itt a para. Gyenge a padunk. Komolyan mondom talán a védelem lett legjobban megoldva. Elől van a 3mas, mögöttük meg senki. Kp-n Rafinha meg Xavi senki más. Necces ez így hosszú távon :/
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.10.04. 21:55:36

zola8787 írta:
shutterisland írta:a másodikban emberelőnyben voltunk és nem volt ellenfél köbö, de az elsőben semmi, meg mikor idén pályára lépett (szerencsére nem sűrűn) akkor is igazából semmi.
pedig reméltem, hogy ha be lesz rotálva, akkor csillogtat valamit a régiből, de már az alibi sem igazán megy.
Hát akkor el kell engedni a fenébe és Sergi Robertot játszatni.
na.. na.. naaa!, azért nem kell mindjárt keménykedni! [-X :lol: :lol:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 21:54:08

Hát akkor el kell engedni a fenébe és Sergi Robertot játszatni.
pont ez az, hogy vagy cescet kellett volna megtartani, vagy hozni valakit még (madrid óccsóért kroost vett pölö) vagy rafinhát beépíteni, de ez így köbö a leggyengébb forgatókönyv, hogy van egy kiégett xavi tarcsiban, ha ő elmegy, akkor meg nem igazolhatunk senkit és marad oldapasszrobi és rafi.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.10.04. 21:49:11

shutterisland írta:a másodikban emberelőnyben voltunk és nem volt ellenfél köbö, de az elsőben semmi, meg mikor idén pályára lépett (szerencsére nem sűrűn) akkor is igazából semmi.
pedig reméltem, hogy ha be lesz rotálva, akkor csillogtat valamit a régiből, de már az alibi sem igazán megy.
Hát akkor el kell engedni a fenébe és Sergi Robertot játszatni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 21:48:34

Mert aztán Rakitic többet mutatott.
mérföldekkel.
az oldalpasszok neki is mennek, csak van már gólpassz, gólokat is szerzett, és annyit melózik, mint egy néger.
mindezt ÚGY, hogy most igazolt még csak ide, később még jobb lehet.

(ja és mielőtt valami gyépés xavi ultra betámad, nem ahhoz a xavihoz mérem, aki a pep érában tolta, mert az más szint, hanem mondjuk a tavalyihoz)

de egyáltalán nem padozni hivatott a szezonban.
itt sem kellene már lennie normális esetben, nem hogy a kezdőben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2014.10.04. 21:51:49-kor.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.10.04. 21:44:25

Mert aztán Rakitic többet mutatott. Nem tudom miért divat szídni Xavit, de le lehetne szokni erről, főleg ha nem lóg ki semmilyen irányban. Nem a régi, de egyáltalán nem padozni hivatott a szezonban.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.10.04. 21:25:43

a másodikban emberelőnyben voltunk és nem volt ellenfél köbö, de az elsőben semmi, meg mikor idén pályára lépett (szerencsére nem sűrűn) akkor is igazából semmi.
pedig reméltem, hogy ha be lesz rotálva, akkor csillogtat valamit a régiből, de már az alibi sem igazán megy.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.10.04. 21:20:27

shutterisland írta:eddig, ha nem is játszott jól, legalább stabil volt, precíz, sok labda ment át rajta.
manapság már ez is egyre halványabb, nem vagyok benne biztos, hogy nem e lenne több értelme rafinhát beépíteni inkább.
Első félidőt nem láttam, de a másodikban mi volt vele a bajod ? Messinek adott egy assist értékű labdát, de fölé lőtte 14-15 méterről. Nem hinném, hogy bármerre kilógott volna, Iniestánál meg speciel jobb volt, de megint csak őt találod be. :)
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.10.04. 21:18:29

Nekem meggyőző volt a mai játéka és örülök,hogy egy legenda még marad itt egy évet. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése