Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.04. 23:50:55

Xavi: "We had the ball, had chances. Think we played a good game, despite the loss. The own-goal was decisive. We have to keep on working."

Oké főnök, menj inkább aludni.. #-o Annak meg külön örülök, hogy megint ő a betonkezdő, és nem Rakitic, így teljes a megújulás!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.12.23. 14:13:47

Xavi elavult.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.23. 14:12:54

visca el barca írta:a legnagyobb probléma h
... hogy egyelőre él a bann...Úgyhogy dobálózhatunk a nevekkel, jelenleg Xavi az, akihez nyúlni kell.
És egyetértek azzal is, hogy még mindig sokat ad ennek a csapatnak, illetve hogy senki nem képes megfelelően pótolni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.23. 14:06:28

a legnagyobb probléma h mindenki xavit akarja pótolni. jobb lenne valami minimális szerkezeti váltás és ahhoz találni megfelelő embert.

xavit senki sem tudja megfelelően pótolni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.12.23. 14:04:31

Bob_Marley írta:Xavi még mindig rengeteg tud adni ennek a csapatnak. Pótlására egyedül Koket gondolom megoldásnak "kintről".
ámen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.12.23. 14:00:09

Xavi még mindig rengeteg tud adni ennek a csapatnak. Pótlására egyedül Koket gondolom megoldásnak "kintről".
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.12.23. 13:57:38

palesz77 írta:Viszont a jelenlegi piacon nem sok hasonló stílusú játékos van, akiből lehet klasszis, szerintem ő egyike azoknak - aztán meg lehet valami noname gyerek fog robbantani jövőre, ő meg eltűnik a süllyesztőbe majd.. :D
Lehet, hogy nem pont ugyanaz a stílus, de Kovacic nevét érdemes megemlíteni, hatalmas potenciál van a gyerekben. Az Inter karmestere, és gyakorlatilag a legjobb játékosa 20 évesen. Technikás, nagy dugói vannak, nem is lassú, és kifejezetten az a játékos, aki képes mozgatni egy egész csapatot. 1 évet adok még neki, utána biztos hogy el fogja vinni egy még nagyobb csapat.

Nagyon el tudnám itt képzelni, szerintem rövid időn belül képes lenne átvenni Xavi helyét.

Off: Dinamo Zagrebnél amúgy kicsit értenek a tehetségek kineveléséhez, Modric, Kovacic, Halilovic, de onnan jött Mandzukic is, hogy csak a mostaniakat említsem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.23. 13:48:37

visca el barca írta:azt hiszem Te is mész a tiltóra :lol:

írásommal arra akartam reflektálni, hogy klasszistól szerintem még nagyon messze van.
Tudtam, hogy én se úszom meg, de hogy ilyenen bukom be.. :lol:

A második részével meg egyetértek, jelenleg tényleg messze van tőle. Viszont a jelenlegi piacon nem sok hasonló stílusú játékos van, akiből lehet klasszis, szerintem ő egyike azoknak.

Aztán meg lehet valami noname gyerek fog robbantani jövőre, a Koke-Verratti duóra meg 3 év múlva már emlékezni se fogunk.. :D Lásd Gourcuff.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7410
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.23. 13:30:00

Rivaldo11 írta:Verrati passzjátéka kilóméterekre esik Xaviétól, és Gündoganétól. Attól hogy vannak gólpassz értékű labdái, még nem azt jelenti, hogy nálunk is megállná a helyét. Ide picit több kell,mint pár gólpassz értékű labda, itt az egész csapat mozgatása, a játék ritmusának diktálása a feladat....Nem is értem a párhuzamot. Ezen kívül azt még nem bizonyította, hogy képes elmozgatni egy csapatot.
Kokét meg hagyjuk, ő az egyik legtúlértékeltebb figura, középszertől valamivel jobb és ennyi. Akkor már inkább az olasz, akit nem Xavi helyén tudnék elképzelni nálunk.
Én Verrattit elég sokszor láttam játszani, a Barca után a PSG a "kedvenc" csapatom és az olaszt én inkább Busquets helyén tudom elképzelni. Nagyon mozgékony, sok labdát szerez és jól is hozza fel őket, ami fontos lenne, mert a spanyol ebben nagyon gyenge. Nála folyamatosan megakadnak a támadások, Verratti képes a játékot gyorsítani. És itt nem a kontrákra gondolok. Emellett elég kreatív is.
A védőmunkája nem az igazi, de ezen bőven lehet változtatni. persze még elég kiforratlan, lehet, hogy eltűnik a süllyesztőben. Egy Verratti-Rakitic-Rafinha kp-t megnéznék.
Amúgy még pletykaszinten sem tűnt fel és a franciák is most hosszabbítottak vele, szóval esélytelen.
Az egészből annyit akartam kihozni, hogy ő sem lenne megoldás xavi helyére. Akkor már 100x Rafinha. A kupameccsen is hiába a huesca volt az ellenfél, az gyönyörűen látszott, hogy mennyire tudja irányítani, mozgatni a csapatot. Illetve még Denis-t is el tudom képzelni oda.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.23. 13:24:11

palesz77 írta:folyamatosan nézem vissza a PSG meccseit
azt hiszem Te is mész a tiltóra :lol:

írásommal arra akartam reflektálni, hogy klasszistól szerintem még nagyon messze van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.23. 13:21:40

visca el barca írta:ez a baj, hogy megint két meccs alapján akartok valakit idehozni. :roll: egy ügyes labdaszerző középpályás, de semmi több.
Pont írtam, hogy nem a 2 meccse alapján mondom, hanem mert folyamatosan nézem vissza a PSG meccseit.. Azért az a srác minden, csak nem egy szimpla labdaszerző középpályás, az Motta mondjuk.
Rivaldo11 írta:Nem. Még kiforratlan az olasz, és meggyőződésem, hogy mellé még kellene valaki. Egymaga nem tudná elmozgatni a csapatot.
Ez meg igaz, hogy kiforratlan, de hát 22 évesen ez nem csoda. Szerintem se tudná egyedül úgy mozgatni egy csapatot, mint Xavi 4-5 éve, de idővel akár képes lehet rá véleményem szerint. Ezért lett volna jó amúgy, ha Ini mellett valaki elkezd beépülni, mert addig, amíg nem lehet a "kicsire" rábízni a csapatot, addig Andres átvehette volna a stafétát, csak úgy tűnik sajna, hogy Ini komoly mélyrepülésben van, így ez meg burult sajna. Na meg mondjuk az sem elhanyagolható, hogy még az utódot se találtuk meg.. :lol:

Ezt a két nevet csak azért írtam, hogy nem csak Gündogan az, aki hasonló stílusban tolja, mint Xavi, és véleményem szerint a másik két játékos is képes lehet idővel olyan szintet elérni, hogy át tudja venni egy csapat karmesteri pálcáját - Koke mellé mondjuk lehet kell még valaki, de ő se akkora nímand, mint amekkorának mondod.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.12.23. 13:01:12

palesz77 írta:
Rivaldo11 írta:Verrati passzjátéka kilóméterekre esik Xaviétól, és Gündoganétól. Nem is értem a párhuzamot.
Ezt csak a Barca elleni meccsek alapján mondod? Mert bőven nincs kilóméterekre egyikétől sem - Gündoganétól főleg nem.

ez a baj, hogy megint két meccs alapján akartok valakit idehozni. :roll: egy ügyes labdaszerző középpályás, de semmi több.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.23. 13:00:07

Nem. Még kiforratlan az olasz, és meggyőződésem, hogy mellé még kellene valaki. Egymaga nem tudná elmozgatni a csapatot. Vannak erényei-jól tartja meg a zsugát, és a labdakihozataloknál is jó megoldásokat választ, emellett fáradhatatlan és mozgékony, de nekünk akkor már amolyan Pirlo szerű emberke kéne-ha már az olaszoknál járunk.
Gündogan meg más katgória volt a sérülése előtt, sokkal komplettebb, inteligensebb, kiforrottabb játékos volt-egyelőre úgy néz ki, sajnos, hogy csak volt, de még nem írom le.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.23. 12:57:08

Rivaldo11 írta:Verrati passzjátéka kilóméterekre esik Xaviétól, és Gündoganétól. Nem is értem a párhuzamot.
Ezt csak a Barca elleni meccsek alapján mondod? Mert bőven nincs kilóméterekre egyikétől sem - Gündoganétól főleg nem.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.23. 12:53:07

Verrati passzjátéka kilóméterekre esik Xaviétól, és Gündoganétól. Attól hogy vannak gólpassz értékű labdái, még nem azt jelenti, hogy nálunk is megállná a helyét. Ide picit több kell,mint pár gólpassz értékű labda, itt az egész csapat mozgatása, a játék ritmusának diktálása a feladat....Nem is értem a párhuzamot. Ezen kívül azt még nem bizonyította, hogy képes elmozgatni egy csapatot.
Kokét meg hagyjuk, ő az egyik legtúlértékeltebb figura, középszertől valamivel jobb és ennyi. Akkor már inkább az olasz, akit nem Xavi helyén tudnék elképzelni nálunk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.23. 12:42:28

Erxy írta:persze, lehet hogy ha nem lenne akkor is meglennénk mert találtak volna valami megoldást (mondjuk ezekben én nem bízom) de jelen pillanatban sajnos Xavi nem az, aki hátráltatja a csapatot, nem lóg ki lefelé a kp-ról.
Ez amúgy sokszor igaz, amikor feljött többször is összekapta a csapatot, viszont van amikor hátráltat sajnos - gyors támadások esetén. Engem amúgy azért "zavar" kicsit Xavi mostanában, mert akkor is őt dobjuk be előbb, amikor egy fiatalt is be lehetne, hogy fejlődjön - hétvége pl. Remélem érted mit akarok mondani.. :D Vészhelyzet esetén tényleg jól jön, vagy ha az ő játéka kell, de nem neki kéne lennie az első számú középpályás cserének szerintem - bár mostanában inkább kezdő már.
Rivaldo11 írta:Pedig eget rengető kérdés lenne a megfelelő pótlása, az utóbbi években kizárólag a sérülése előtti Gündoganban láttam azt a lehetőséget, hogy a maestro helyét átvegye. Azóta senki.
Ezzel meg nem értek egyet, ott van pl Verratti, aki szerintem tökéletes pótlása lenne Xavinak. Eszméletlenül labdabiztos, ha letámadják szinte sose veszik el tőle, mozgékony, mindig megjátszható, és majdnem minden meccsre jut 1-2 gólpassz értékű labdája, pedig még csak 22 éves, úgyhogy fejlődni is fog bőven.
Készül a Verrattis videóm ( :mrgreen: ), úgyhogy folyamatosan nézem vissza a PSG meccseit, nem csak youtube alapján mondom..

Plusz még vehetjük ide Koket is, aki nem csak egy munkásember - mint ahogy itt olvastam pár embertől már. Egyedül sajna kevés lenne ő irányítani a csapatot szerintem, de az ő stílusa is hasonló Xaviéhoz, sokat mozog, folyton megjátszható, elég labdabiztos, és vannak jó meglátásai. Csak sajna Xavinál 1-2 fokkal gyengébb előre játékban, viszont mezőnymunkában meg bőven jobb, úgyhogy ha lenne mellé egy jó kis spíler, akkor ő is megfelelő lehetne. Plusz ő is ugye csak 22 éves, folyamatosan fejlődik, idővel lehet egyedül is elbírná a csapat irányítását. Az Ateltico és a válogatott meccseit is végigpörgettem miatta, úgyhogy szintén van alapja annak amit mondok.. :D Ha a Koke képre rákattintotok az aláírásomban, akkor láthatjátok is. :mrgreen:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.23. 09:53:21

Még mindig ő az, aki a ritmust igazán meg tudja szabni. Ez van.
Pedig eget rengető kérdés lenne a megfelelő pótlása, az utóbbi években kizárólag a sérülése előtti Gündoganban láttam azt a lehetőséget, hogy a maestro helyét átvegye. Azóta senki.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.23. 09:04:33

palesz77 írta:Ez mondjuk relatív szerintem, mert ha nem lenne, lehet, hogy olyat kipróbálnánk muszájból, ami működne, vagy valaki előrébb lépne a rangsorban.
persze, lehet hogy ha nem lenne akkor is meglennénk mert találtak volna valami megoldást (mondjuk ezekben én nem bízom) de jelen pillanatban sajnos Xavi nem az, aki hátráltatja a csapatot, nem lóg ki lefelé a kp-ról.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.23. 01:20:29

Erxy írta:az az igazán szomorú dolog, hogy még mindig szükségünk van rá.
(egyébként nem találom ennek a mondatnak a nyomát a sport.es-en.)
Ez mondjuk relatív szerintem, mert ha nem lenne, lehet, hogy olyat kipróbálnánk muszájból, ami működne, vagy valaki előrébb lépne a rangsorban. Persze engem nem zavar, hogy a keretben van, annó nagyon komáltam a Maestro játékát, de az baromira idegesít, hogy egy nyertes meccsen is őt dobja be előbb Lucho, és nem Rafinhat - aki előtte csak jól játszott..

(Pedig asszem barcastuff írta ki twitteren.. Hazudtak!! :? :D )
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.12.23. 01:05:58

az az igazán szomorú dolog, hogy még mindig szükségünk van rá.
(egyébként nem találom ennek a mondatnak a nyomát a sport.es-en.)
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.23. 00:50:15

Xavi: "Leaving would have been a big mistake. I want to stay until 2016." [sport]

Juhúúú.. :roll:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.12.19. 17:03:30

"Az idő múlását a középpályás is érzi, mert a Világ Bajnokságot követően lemondta a spanyol válogatottságot, de most már úgy érzi, hogy a 3 naponta történő pályára lépés után sem képes regenerálódni már oly mértékben, ami elvárható lenne egy-egy kiélezett szituációban. A frissesség hiánya pedig a teljesítmény rovására mehet. “Pályafutásom napjai meg vannak számlálva” mondattal jelezte, hogy várhatóan a szezon végén befejezi játékos pályafutását. Már most egyértelművé vált, hogy a világ- és Európa-bajnok valamint BL győztes labdarúgó edzőként szeretné folytatni a pályafutását a katalán csapatnál. Példaképe a volt edzője Pep, akinek Barcában betöltött útját szeretné követni és egyszer ugyanolyan sikerre szeretné vezetni edzőként a Barcelonát, mint a Bayern jelenlegi trénere."
Forrás: Foci-live.hu

Tudja ő már, hogy nem tudja a régi szintet hozni. A gond, hogy nincsen meg az utóda, mondjuk őt, akárhogyan is játszik, nehéz lesz pótolni. :(
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2014.12.18. 11:56:02

Samper írta:Meg kellene értenie, hogy már egy ideje árt annak a csapatnak, amelyhez pályafutása köti. Pedig ott van előtte a közvetlen példa: Guardiola amikor látta Xavit a maga helyén, akkor nem harcolt, hanem önként félreállt, eligazolt. E nélkül nem válhatott volna ő sem azzá, akivé vált. Xavi sem lehet soha nagy Barca edző, ha nem megy előtte vándorútra!
Talán nem látja maga helyén (az új) Xavit. :-) Tény, hogy a játékéval már nem tesz hozzá a csapatéhoz, de attól még jó edző lehet helyben is szerintem... A szamárlétrát ki lehet járni a Barcán belül is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.12.18. 10:47:45

franklin írta:
Samper írta:Meg kellene értenie, hogy már egy ideje árt annak a csapatnak, amelyhez pályafutása köti. Pedig ott van előtte a közvetlen példa: Guardiola amikor látta Xavit a maga helyén, akkor nem harcolt, hanem önként félreállt, eligazolt. E nélkül nem válhatott volna ő sem azzá, akivé vált. Xavi sem lehet soha nagy Barca edző, ha nem megy előtte vándorútra!
Pedig az elképzelései a jövőt illetően szorosan kapcsololódnak Guardiolához és a Barcához.
Egyszer még ki tudja.... talán.
http://sportgeza.hu/futball/2014/12/17/ ... ispadjara/" target="_blank
Ha úgy képzeli, hogy nem megy körülnézni, hanem elkezdi a saját utánpótlásnál és úgy megy feljebb, akkor rosszul képzeli. Ma már nem ilyen a világ. De a vándorút nagyonis régi dolog. Arról máris lekésett, hogy külföldön komoly csapatnál játékos legyen. Már csak pénzes helyek jönnek szóba nem fociországokban. De az is több, mint a semmi.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.18. 10:34:58

Samper írta:Meg kellene értenie, hogy már egy ideje árt annak a csapatnak, amelyhez pályafutása köti. Pedig ott van előtte a közvetlen példa: Guardiola amikor látta Xavit a maga helyén, akkor nem harcolt, hanem önként félreállt, eligazolt. E nélkül nem válhatott volna ő sem azzá, akivé vált. Xavi sem lehet soha nagy Barca edző, ha nem megy előtte vándorútra!
Mondjuk, ha azért azt nem is feltétlen gondolta, hogy ő már csak ártani tud ennek a csapatnak, nyáron ő lelépett volna, ha rajta múlik. LE erölködött addig, hogy maradt végül. Az a verzió, hogy másodhegedűsként már csak egyensúlyt teremteni szállogat majd be a meccsekbe - ugye sokan ezt vártuk - nem nagyon jött be, így viszont valóban inkább hátráltat.
Válasz küldése