Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.04.11. 18:05:37

Labdarúgásban elég nehéz pontozni az edzőt, mert alig-alig van lehetőségük belenyúlni a meccsbe. Néhányat cserélni meg bekiabálni tudnak, ennyi. Például a jégkoronggal összehasonlítva, ahol meccsenként több mnt százat cserélnek, sorokat, csapatrészeket, figyelve azt is, hogy az ellenfél kiket küld be, a futballedzőnek nem sok lehetősége van. Még emberefóros támadások sincsenek, amelyek előtt konkrét figurákat határozhatna meg, nincs időkérés, és egyébként is túlzás mindenért felelőssé tenni, ami a pályán zajlik, nem tudja a játékosokat kézivezérelni. Még ha mozgathatná a játékosokat, de hát nem teheti, alig van valamicske eszköze meccs közben. A futballban a többi csapatsporthoz képest a játékosok improvizációs képességei kerülnek előtérbe, az edző nem sokat tehet meccs közben. A meccs előtti felkészítést persze már könnyebben lehet pontozni.

Raphinha középen játszatása egy nagyon nagy löket a csapatnak, és ez Xavi érdeme is. Nagyon gólerős ezen a poszton Raphinha. Szenzációsan érkezik a kapu elé, az ő lövései a legveszélyesebbek, így az a leghatékonyabb, ha ő játszik középen. Sokkal veszélyesebb középen mint szélen. Xavi ezt felismerte, ez őt dicséri. Viszont nem rakott a kezdőbe klasszikus vkp-t, és nem is készült ilyesmivel a meccsre, Christensen sérülése ellenére. Győztünk, de ami rajta múlott, abban követett el hibát. Legalább a félidőben cserélhetett volna, látva, hogy az első félidőt is a PSG kezdte erősebben. Így nálam az átlaghoz képest egy nagyon jó és egy nagyon rossz meglátással 7,5 pontot kap erre a meccsre. A letámadásunk nem igazán működött, amikor a PSG hosszasan birtokolta a labdát és passzolgatott az orrunk előtt, de nincs bizonyítékom arra, hogy Xavi nem készítette fel erre a csapatot és nem a játékosok nem tudták betartani az utasításait és a begyakoroltakat. A rendelkezésre álló infók alapján nálam 7,5.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 15:11:03

Skála kérdése, én sem adnék azért konkrétan 10-est, de nem maradna el sokkal. A 10-es viszont szerintem eleve nem azt jelenti (feltétlen legalábbis, sok embernél), hogy lehoztunk egy hibátlan 4-0-ás meccset a PSG ellen, mert az nem venné figyelembe az ellenfelet, és közel lehetetlen kategória, nem beszélve arról, hogy sokmindenért felelős az edző, de minden meccsen belül minden percért és egyéni döntésért azért nem, a pont szerintem annak szól, amire, amennyire neki ráhatása lehet. Azt figyelembe véve felőlem lehet 10/10-is, mert erős csapattal találkoztunk, a világ egyik legjobb focistájával a soraiban, BL-győztes edzővel. Igenis benne lehet még a 10-esben is, hogy volt egy rövidzárlat, eleve ennyire minden percet mikromenedzselni az oldalvonalról lehetetlen. Nálam 9-9,5 körül volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 14:36:24

Deluigi írta:
2024.04.11. 13:53:10
egy meccs 90 percbol all, te eliteled 2x 10 perc rossz jatekert, de volt 2x 35 perc jo jatek, megerdemli a 10/10-et

meg kell probalni globalisan nezni a jatekot, nem percekre feldarabolni, mert akkor a city is sz@rul jatszik percekig, meg a real is, meg barmelyik csapat
Ez nem 10/10.
Bocs

Hívjátok ahogy tetszik, igen jól meccselt, de a 10/10 a tökéletes lenne. Rövidzárlatok, kapott gólok, első félidőben alárendelt szerep, 10/10?

(Állandó túlzások folyamatosan)

Neki adnék 8/10et, LE-nek meg 4.5 / 10et.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.11. 14:03:27

Troym írta:
2024.04.11. 13:35:56
Ne csináljátok már. Nyertünk, nagy győzelem, tényleg szuper eredmény, jó volt a csapatból sok ember és jó volt 3 cseréje is az 5ből.
DE!
5 perc alatt fordítottak ellenünk megint egy félidő elején, ez ne legyen már 10/10 értékelés egy vezetőedzőnek, főleg, ha minimum a 10-15. meccs a szezonban, ahol az egyik félidő első 3 percében gól(oka)t kapunk.
Ismét koncentrációs problémák és ott simán benne volt egy nagyobb vereség is. Aki az 51-61 perc között tényleg azt hitte nyerünk, annak nagyon erős lehet a hite a csapatban, mert Pedri beállása előtt semmi sem látszott, hogy onnan merre tovább.
Egy esélyesebbnek tartott csapat ellen, idegenben nagyon jól felkészítette a csapatot, mind mentálisan, mind a stratégiában. Jól nyúlt bele a meccsbe a cserékkel és taktikailag is.
A Real is két perc alatt fordított, a City is, akik jóval tapasztaltabbak BL-ben, a játékosok és edzők is.

Nekünk is sikerült csak ez negyed órába tellett. Az, hogy melyik jobb/rosszabb nézőpont kérdése.
De ha a szezont nézzünk, nekünk hányszor sikerült pontot/pontokat gyűjteni a legvégén, pár perc alatt?
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 14:00:04

Troym írta:
2024.04.11. 13:35:56
Ne csináljátok már. Nyertünk, nagy győzelem, tényleg szuper eredmény, jó volt a csapatból sok ember és jó volt 3 cseréje is az 5ből.
DE!
5 perc alatt fordítottak ellenünk megint egy félidő elején, ez ne legyen már 10/10 értékelés egy vezetőedzőnek, főleg, ha minimum a 10-15. meccs a szezonban, ahol az egyik félidő első 3 percében gól(oka)t kapunk.
Ismét koncentrációs problémák és ott simán benne volt egy nagyobb vereség is. Aki az 51-61 perc között tényleg azt hitte nyerünk, annak nagyon erős lehet a hite a csapatban, mert Pedri beállása előtt semmi sem látszott, hogy onnan merre tovább.
A végén le is írtad, miért (is) hozott nagyon jó meccset: jól nyúlt bele. Ami kb egy adott meccsen a legfontosabb dolog a kezdő felrakása után. Ezen kívül fizikálisan felkészítette a csapatot, a fő veszélyforrást levette, és mentálisan is felkészültek voltunk, jó taktikát is talált ki, ami nagyrészt működött is. Az első 5-8 perc, és az a 10 perc a 2. félidőben gyenge volt, ennyi, mindkettőből stabilizálódtunk, ami nagy szó. Nincs a világon olyan csapat, akiknek nincs 5-10 perces megingása, az is elég gyakori, hogy ha egy csapat kap egyet, akkor rögtön kap még egyet. Elég visszamenni egy napot az előző két BL sorozat győztesénél, A City a 12-14. percben kapott két gólt, a Madrid a 66. és a 71-ben. Alighanem a modern éra két legnagyobb és mindenképp legsikeresebb edzőjétől.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.04.11. 13:53:10

egy meccs 90 percbol all, te eliteled 2x 10 perc rossz jatekert, de volt 2x 35 perc jo jatek, megerdemli a 10/10-et

meg kell probalni globalisan nezni a jatekot, nem percekre feldarabolni, mert akkor a city is sz@rul jatszik percekig, meg a real is, meg barmelyik csapat
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.11. 13:35:56

Ne csináljátok már. Nyertünk, nagy győzelem, tényleg szuper eredmény, jó volt a csapatból sok ember és jó volt 3 cseréje is az 5ből.
DE!
5 perc alatt fordítottak ellenünk megint egy félidő elején, ez ne legyen már 10/10 értékelés egy vezetőedzőnek, főleg, ha minimum a 10-15. meccs a szezonban, ahol az egyik félidő első 3 percében gól(oka)t kapunk.
Ismét koncentrációs problémák és ott simán benne volt egy nagyobb vereség is. Aki az 51-61 perc között tényleg azt hitte nyerünk, annak nagyon erős lehet a hite a csapatban, mert Pedri beállása előtt semmi sem látszott, hogy onnan merre tovább.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.11. 13:05:23

bence0330 írta:
2024.04.11. 12:09:56
Igen, Xavi mert változtatni. Tavaly is meghúzta ezt a direktebb, védekezőbb, kvázi 3 kh-es (akkor méginkább 4kp-s) felfogást, idén is. Ráadásul elég jól tudja őket meccsre szabni is, hogy mikor kell különösen a visszavontabb védelemre és a hosszabb labdákra támaszkodni, pl. Getafe meccs. Ennek megfelelően tett a helyükre embereket (Raphinha és Chris a legcsillogóbb példája ennek). Nekem az az egy fura dolog van csak benne, hogy közben továbbra is hangoztatja bőszen ezt a DNS témát, de ez szerintem marketing csak. :) Sok szurkoló lehet, hogy könnyebben emészti meg így, hogy hivatalosan Barca-DNS, de direkt focit játszunk. Persze sok meccsen sokpasszozunk még a 16-os előtt, de ezt nem lehet kikerülni egy kiscsapat ellen. Elöl tudatosabbak már a kombinációk, nincsenek túlvariálva, de látszik, hogy mindenki tudja, mikor ki indul, és mikor kell küldeni a labdát, ebből jött a 2. gól tegnap is, vagy a Las Palmas elleni győztes gól, stb. Lewy szerepe tényleg megváltozott teljesen, ezt a részét jól csinálja, de azért akkor elborzadtam, mikor jó helyzetből kifelé fejelte a labdát. De igen, ő egy labdatartó bója lett egyértelműen, és ez lehet, hogy egy jó döntés, elvesszük 1-2 erényét, de adunk is helyette. Még jobb lenne, ha mindkét "szélső" (Raphinha csak félig az jelenleg) így tudna beindulni mellette, megnézném a Ferrán-Raphinha duót a két oldalon, az bitang lehetne dinamikában. Még az egy szem brazil beindulásai is tarthatatlanok, ha ketten tudnák... Yamal is biztos jó lesz majd ebben, de most még nem.

A potenciálja edzőként mindig is látszott, hogy elég magas, szerintem LE-énél talán magasabb is (nyilván nehéz összehasonlítani, ő triplázott, de alighanem minden idők legjobb támadótriójával, eleve kész csapattal...). Az is elég nyilvánvaló volt, hogy túl hamar jött ide a saját tanulási fázisát tekintve, de azért fejlődött is sokat. Az is látszik, hogy neki tényleg túl durva volt ez a stressz, nem tudta kezelni, hibát hibára halmozott már ott ősz végén-tél elején, közben szétvetette az ideg. Nem lett ő gyengébb edző, csak elvesztette a fonalat. A bejelentése szerintem első körben őt nyugtatta meg, a média is visszavett, és ennek lett a következménye a csapat fellendülése. Ezt a meccset is nagyon jól kezelte már előre is a médiában. Jó stratégának tűnik ilyen téren.

Nyilván simán lehet, hogy egy god mode Mbappéval kikapunk 3-1-re és kiesünk, de azt legalább már nem lehet érezni, mint a BM vagy a Liverpool ellen, hogy most akkor összeomlunk és szétaláznak minket. A legyőzésünkhöz most extra teljesítmény kell majd, ami ha megtörténik, csak kalapot kell emelni és kész. Ha ez megtörténik, akkor is elégedett leszek a szezonnal Xavit tekintve, mert megvolt a következő lépés, persze reméljük, nem így lesz.
Én mindig azt hittem, hogy borzasztóan konok edző lesz, konokabb, mint Lucho vagy Pep. Egy ideig tényleg makacs volt, de szerintem amiket már csinál (főleg idén) az a tapasztalat, fejlődés eredménye. Attól függetlenül, hogy ide se akart még jönni, ezt többször is lenyilatkozta a szaúdi korszakában, elég hálátlan és kaotikus időszakban átvette a csapatot. És ha az eredményeit vesszük figyelembe, bárhogy is zárjuk a szezont, elvitathatatlanok. Behozott egy reménytelen csapatot fél év alatt a 2. helyre, első évében toronymagasan megnyerte a bajnokságot, most pedig reális esély van a BL elődöntőbe, de akár a döntőbe jutásra is.
A 21-22-es csoport kiesést nem varrnám az ő nyakába, ott az a portugál pofon nagyon megpecsételte a sorsunkat, amit viszont csak egy X-el kozmetikázhattunk. A tavalyi Bl is egy hajszálon múlott (a részleteket mindenki tudja). Az hogy kiestünk zsinórban kétszer a csoportból nagyon csúnyán hangzik, de szerintem a tavalyinál nagyobb szégyen az idei.

Az, hogy a lemondása miatt a játékosok "megtáltosodtak", levette róluk a terhet szerintem nem igaz. Én úgy gondolom inkább magáról vette le.

Emellett volt rengeteg rossz döntése, hibája is. Sok meccset vesztettünk, amiben csúnyán benne volt a keze és lehet, hogy címekbe kerül/került (Frankfurt, Real stb.). És szerintem lesz is még ilyen. Megeshet, hogy pont a visszavágón és tényleg úgy fog távozni, hogy senki sem marasztalja.

Az, hogy kifelé azt kommunikálja egy marketingfogás. A katalán szurkolóknak ez kell, a világ számára is jobban hangzik. Nem hiszem, hogy jobb lenne, hogy megváltoztattuk a stílusunkat, már csak néhány elem van meg abból stb.
Kicsit "hagyománytiprás" lenne.

Plusz leszokhatna erről a túl karakán stílusról. Vissza kellene fogni magát kicsit a partvonalon, nem szimpatikus hogy folyton kapja a sárgákat meg pirosakat.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 12:09:56

Igen, Xavi mert változtatni. Tavaly is meghúzta ezt a direktebb, védekezőbb, kvázi 3 kh-es (akkor méginkább 4kp-s) felfogást, idén is. Ráadásul elég jól tudja őket meccsre szabni is, hogy mikor kell különösen a visszavontabb védelemre és a hosszabb labdákra támaszkodni, pl. Getafe meccs. Ennek megfelelően tett a helyükre embereket (Raphinha és Chris a legcsillogóbb példája ennek). Nekem az az egy fura dolog van csak benne, hogy közben továbbra is hangoztatja bőszen ezt a DNS témát, de ez szerintem marketing csak. :) Sok szurkoló lehet, hogy könnyebben emészti meg így, hogy hivatalosan Barca-DNS, de direkt focit játszunk. Persze sok meccsen sokpasszozunk még a 16-os előtt, de ezt nem lehet kikerülni egy kiscsapat ellen. Elöl tudatosabbak már a kombinációk, nincsenek túlvariálva, de látszik, hogy mindenki tudja, mikor ki indul, és mikor kell küldeni a labdát, ebből jött a 2. gól tegnap is, vagy a Las Palmas elleni győztes gól, stb. Lewy szerepe tényleg megváltozott teljesen, ezt a részét jól csinálja, de azért akkor elborzadtam, mikor jó helyzetből kifelé fejelte a labdát. De igen, ő egy labdatartó bója lett egyértelműen, és ez lehet, hogy egy jó döntés, elvesszük 1-2 erényét, de adunk is helyette. Még jobb lenne, ha mindkét "szélső" (Raphinha csak félig az jelenleg) így tudna beindulni mellette, megnézném a Ferrán-Raphinha duót a két oldalon, az bitang lehetne dinamikában. Még az egy szem brazil beindulásai is tarthatatlanok, ha ketten tudnák... Yamal is biztos jó lesz majd ebben, de most még nem.

A potenciálja edzőként mindig is látszott, hogy elég magas, szerintem LE-énél talán magasabb is (nyilván nehéz összehasonlítani, ő triplázott, de alighanem minden idők legjobb támadótriójával, eleve kész csapattal...). Az is elég nyilvánvaló volt, hogy túl hamar jött ide a saját tanulási fázisát tekintve, de azért fejlődött is sokat. Az is látszik, hogy neki tényleg túl durva volt ez a stressz, nem tudta kezelni, hibát hibára halmozott már ott ősz végén-tél elején, közben szétvetette az ideg. Nem lett ő gyengébb edző, csak elvesztette a fonalat. A bejelentése szerintem első körben őt nyugtatta meg, a média is visszavett, és ennek lett a következménye a csapat fellendülése. Ezt a meccset is nagyon jól kezelte már előre is a médiában. Jó stratégának tűnik ilyen téren.

Nyilván simán lehet, hogy egy god mode Mbappéval kikapunk 3-1-re és kiesünk, de azt legalább már nem lehet érezni, mint a BM vagy a Liverpool ellen, hogy most akkor összeomlunk és szétaláznak minket. A legyőzésünkhöz most extra teljesítmény kell majd, ami ha megtörténik, csak kalapot kell emelni és kész. Ha ez megtörténik, akkor is elégedett leszek a szezonnal Xavit tekintve, mert megvolt a következő lépés, persze reméljük, nem így lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.04.11. 11:49:27

A tegnapi győzelem neki köszönhető. Adok is neki egy 10-est. Nem értem, hogy miért az első és az utolsó (igaz még maradhat, főleg ha ezt tudná huzamosabb ideig fenntartani) itt töltött fél éve ennyire kiemelkedő. Ha a köztes időszaka jobban alakul, akkor a belé vetett bizalom alapján évekre maradhatna az edző. Tegnap a cseréivel fordítottuk meg a meccset, és ahogy Bence is írta, nem is annyira a Barcára emlékeztető stílusjegyekkel. Szerintem a távozásának bejelentésével valamilyen okból kifolyólag mentálisan felszabadult a csapat. Emellett a védekezés stabilizálódott. Persze közre játszott Stegen visszatérése is, de valamiért sokkal egységesebb, sokkal jobban együtt mozog az egész védelem. A lescsabdák teljes mértékben ülnek. Nem mellesleg Kounde jhv-ként nagyon jól teljesít az utóbbi időben, a stabilitást a 3 kh adja, és Kounde visszavontabb szerepe. A védelemhez nyáron nem szabadna hozzányúlni, valahogy Koundet rá kell venni, hogy a fontos meccsek többségén jhv-ként kell szerepelnie.
Emellett a hírek szerint sokkal többet edz a csapat, fizikálisan sokkal jobb formában vagyunk.
A cseréket és a kezdő kiválasztása sokkal sikeresebbek. Enrique nyilatkozta is, hogy nem volt váratlan számára, hogy a magas presszinget felívelésekkel kompenzálta Xavi. Szerintem ez volt tegnap a kulcs, a kp-s játékunk egyszerűen nem elég erős a labda kihoztalokhoz, ami a szezon első felében gyakran visszaütött. Tegnap főként , Stegen átívelte a labdát az egész kp-n, és Lewy szerepe itt nagyon felértékelődött, ha nem is szerzett gólt, nagyon jól játszotta meg a felívelt labdákat.
Ha már Enrique, tegnap ezzel a kezdővel nem értem mit szeretett volna (Lee/Ugarte Beraldo/Skriniar, Asensio/Muani, Ramos), de ez legyen az ő bajuk. Enrique (és Guardiola is) valamiért nem tud változtatni a saját stílusán. Szerintem megválaszoltam a saját fel nem tett kérdésem, és az első és ez a félév Xavinál azért ennyire sikeres, mert valamiért mert változtani a megszokott stíluson, amit a köztes időszakban valamiért vagy nem sikerült megértetni, vagy a játékosok nem voltak képesek azt teljesíteni.
Kicsit off, de a sokat kritizált Raphinha a tavalyi bajnoki címben is kulcsszerepet játszott, ahogy tegnap is. A védelem és a fiatalok mellett nápam neki lenne még biztos helye a jövő évi csapatban, a kp-t viszont meg kell erősíteni. Ha Xavi ezt fenn tudná tartósan tartani, akkor meg kell próbálni itt tartani, ha távozik, az új edzőnek a stílusunkat meg kell reformálnia (folytatnia az utóbbi fél évét), mert a Enrique féle Barca DNS továbbra is zsákutcának tűnik számomra.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2024.04.11. 07:05:07

brazilfan írta:
2024.04.11. 00:18:19

de abban egészen biztos voltam, hogy jobb edző annál, mint amilyennek a cikkek és kommentek egy része mondta.
Az mondjuk nem nehéz, ezen a fórumon divat cipőzni őt is meg pl. Raphinhat is, csak, hogy a tegnap extrát hozó két nevet említsünk. :D

Nagyon örülök hogy kijött végre a lépés egy meccsen, igazi statement win volt, ilyenekre van szükség a nemzetközi porondon, attól függetlenül hogy mi lesz jövő héten ez előtt le a kalappal. A párharc persze nem dőlt el, de kár hogy picit bealudtak a srácok a szünet után, ha ezt nem számítjuk, Xavi szerintem tökéletes meccset hozott tegnap.

(Még Sergi is kezdett, hehe :) )
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.04.11. 01:00:33

Gratulálok Xavinak!

Párizsba vagy idegenben nyerni kiesés szakaszban…. ez mérföldkő !!!

Azert remelem a hazai meccsen a labdabirtoklast megforditjuk , idegesítő volt nézni h ennyit passzolhatnak az orrunk elott !!!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 00:20:42

brazilfan írta:
2024.04.11. 00:18:19

Azért voltunk néhányan. Azt én sem gondoltam januárban, hogy áprilisban nyerni fogunk Párizsban, de abban egészen biztos voltam, hogy jobb edző annál, mint amilyennek a cikkek és kommentek egy része mondta.
Amúgy szerintem nem játszottunk jól, messze nem játszottunk csúcsformában, sok volt a hiba, ennél többre is képesek vagyunk.
Persze, abban én is biztos voltam, hogy feljavulunk. :D Az mondjuk onnan nem volt nagy szám. Meg hogy jobb annál, mint ami akkor volt. Akkor megfáradtnak tűnt a kapcsolat, az más, mint hogy Xavi kókler lenne, ez a legjobb edzőkkel is megesik. De ezt a brutál sorozatot nem néztem ki, lehülyéztem volna az illetőt, aki ezt felterjeszti nekem. Amúgy persze, emlékszem, te kitartottál mellette sokkal jobban, mint a szurkolók nagy része. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.11. 00:18:19

bence0330 írta:
2024.04.10. 23:10:21
le a kalappal Xavi előtt, ezt kb senki nem gondolta volna tél elején
Azért voltunk néhányan. Azt én sem gondoltam januárban, hogy áprilisban nyerni fogunk Párizsban, de abban egészen biztos voltam, hogy jobb edző annál, mint amilyennek a cikkek és kommentek egy része mondta.
Amúgy szerintem nem játszottunk jól, messze nem játszottunk csúcsformában, sok volt a hiba, ennél többre is képesek vagyunk.
Khyzz
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2023.08.13. 21:21:48

2024.04.10. 23:18:02

Minden dicséretet megérdemel a maiért. Sokan mondják, hogy ősszel gyenge volt fejben a csapat szerintem ez nem igaz, sok fordítás volt és voltlak meccsek amikbe erősen belenyúltak a bírók és emiatt vesztettünk pontokat. Egész évben fejben erős volt a csapat, januárba kiütött szerintem a fáradtság-sok sérült-rövid keret- Busi távozása de egyelőre megoldódni látszik. Várom a visszavágót!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.10. 23:14:14

Parádésan meccselt ma, remélem a 1x1 cikkben 10-es pontszámot fog kapni mert megérdemli, de főleg azért, mert mentálisan sosem voltunk ennyire erősek. Fordított a psg és onnan felálltunk, kapartunk, ez a védelmünk pedig túltesz a tavalyin is, nem is emelnék ki senkit, mert ezt a mait ma a csapat nyerte meg Xavival, nagy eredmény, főleg annak tekintetében, ahonnan jöttünk. Én már a bejelentésekor is amondó voltam, a lehető legrosszabbkor, legrosszabb szériában, legnagyobb külső nyomáskor állt fel, de ennek a csapatnak, fiataloknak ő kell, bízok benne Laporta marasztalni fogja. Szép volt a mai!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.10. 23:10:21

Igen, a Madridot nem fogjuk meg, velük annyira nem is kell most foglalkozunk (kapjunk ki tőlük a döntőben, egye fene :D ), de ettől még le a kalappal Xavi előtt, ezt kb senki nem gondolta volna tél elején. A bejelentéséről sem, hogy ilyen hatása lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.04.10. 23:05:06

Felszabadultunk, mert bejelentette a távozását. :mrgreen: :mrgreen:

Álmodozhatunk, meg jók vagyunk, de ez a Real Madrid nagyon kemény és szívós csapat.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.10. 22:58:29

Szép csendben, remek formában vagyunk és szép teljesítmények nehéz pályákon

Remélem marad,valahogy, valamiért:)

És esküszöm várom jöjjön Mbappe Madridba. Ezek kellenek a Liganak is, és ősszel Bellinghamet fogtuk meg (tudom két gól,mostani védelemnek nem gondolnám rúgna) ma még Mbappet. Egy nagyon jó kis Mbappe-Cubarsi,Gavi-Bellingham párharc hosszú időre komoly lenne

De ez Xavi topik,cserei is nagyon rendben voltak. Olyan mentális erőben vagyunk amit érzek hogy a bajnokságban is tudunk kamatoztatni. Sok a 8,de nem lehetetlen,Xavinak meg főleg nem
Kép
Kép
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.02. 21:38:51

bence0330 írta:
2024.04.02. 18:16:32
a hírek szerint (pl AS) az Ajax szeretné, és a szűk listájukra került.
Sajnos az Ajaxnál egymást érik a kisebbfajta botrányok, furcsa kinevezések, és természetesen a csapat is elég gyenge. Nem hiszem, hogy a nyugodtnak semmiképpen nem nevezhető barcelonai évek után pont ez hiányozna Xavinak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.02. 18:16:32

Csak érdekesség, hogy ugye tudja a fene, mit fog csinálni szezon végén, nem lehet kizárni még a maradását, és ha távozik sem lehet tudni, hogy szünetel, vagy elmegy valami kisebb csapathoz, viszont a hírek szerint (pl AS) az Ajax szeretné, és a szűk listájukra került. Alighanem amúgy lenne ráció a dologban az ottani kultúra miatt, és hát ten Hag is jól muzsikált ott, aki mindenképp sokkal inkább befürdött egy nagy klubbal, mint Xavi, szóval ezt visszafejtve akár működhetne is ott a dolog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.24. 19:15:14

Peter írta:
2024.03.23. 20:54:16
Mindenesetre utólag is sok érdekességet, furcsaságokat hordozott magában ez az őszi, tél eleji időszak.
A játékosok jól tudják önmagukról, hogy mit tudnak, de a társak képességeivel is tisztában vannak, ahogyan azzal is, hogy ki, hol, milyen pozícióban szeret, akar, tud a leghasznosabban játszani.
Azt is jól tudják, hogy elsősorban azt kell tenniük, amit az edző kér tőlük.
Alkalmanként azért ősszel is volt vállalható csapatjáték, de jellemzően nem ez dominált és tegyük hozzá, Barcelonától 2000 km távolságból mi sem értettünk sokmindent.
Szóval alapvetően edzőpárti szoktam lenni a játékosokkal szemben, de Xavi húzásai többször kikezdték a türelmemet, így egyáltalán nem csodálkoznék, hogy néhány játékos is besokallt.
Éppen elég egy kicsi dac, egy kicsi kelletlenség és oda a koncentráció és oda a szervezettség.
Edzőbá pedig egye meg amit főzött......
Az biztos, hogy azt eszi, amit főzött. Én azt gondolom, hogy azért mondott le, mert érezte, hogy elvesztette az öltözőt, és amilyen sértődékeny a nyilvánosság előtt, lehet, hogy besokallt a belső kritikáktól. Más oka nem nagyon volt a lemondásra, a klubvezetés mellette állt, hosszabbítottak vele, a szurkolók bizalmát élvezte, még a szuperkupadöntő után sem volt #xaviout, pedig lehetett volna. De egyértelműen élvezte a Barcelona-család bizalmát, így azt gondolom, hogy az öltöző az, aminek a bizalmát elvesztette.

Én is edzőpárti vagyok általában. Koundé esetében például. Hogy ő hol játszik, azt nem ő mondja meg. Azt az edző mondja meg. A nyúl vitte a puskát az ő esetében, és az ilyen esetekben teljesen edzőpárti vagyok. Ha a játékosok mondanák meg, hogy milyen poszton játsszanak, káoszba fulladna az egész. De a lényeget tekintve nincs jelentősége ennek, a lényeg az, hogy kapta a kritikákat belülről.

Lewandowskival viszont már egyetértettem Xavival szemben. Hogy mennyire egyedül van ott elől, elszigetelten játszik, nem jó ez a taktika. Szóval kifőzte magának a kritikákat Xavi, de volt olyan intelligens, hogy vegye az adást, hogy ha nem mond le, akkor folytatódhatnak a csúnya vereségek, 4-5 kapott góllal, és vette a lapot, hogy most azzal segít a legtöbbet a csapatnak, ha bejelenti a lemondását. Akkor mindenkinek megnyugszik a lelkivilága, és le is csillapodtak a kedélyek. Ugyanakkor biztos vagyok abban, hogy ha továbbra is ilyen jól játszunk (mert voltak húzások, amik bejöttek), akkor a klubvezetés fel fogja kérni a maradásra, és rajta múlik majd, mennyire fontos neki, hogy ne kerüljön önellentmondásba, vagy hogy ezekkel a játékosokkal folytassa. Ha meggondolja magát, egy történetet végül is ki lehet találni, hogy nem gondolta azt komolyan, nem is akart ő lemondani, csak a csapatot akarták tüzelni, hogy küzdjenek őérte. Az ilyen "nem is úgy gondolta ő azt"-féle magyarázkodásban már nagyon jók vagyunk, lásd Deco esetét. Lehet utólag ilyen meséket gyártani, és ha például játszunk egy BL-döntőt, lehet, hogy senkit nem is fog érdekelni, hogy mit mondott még télen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.23. 20:54:16

gránit írta:
2024.03.23. 16:49:16
Nem mondom, hogy ez így van, csak azt, hogy szerintem nincs teljesen kizárva.
Mindenesetre utólag is sok érdekességet, furcsaságokat hordozott magában ez az őszi, tél eleji időszak.
A játékosok jól tudják önmagukról, hogy mit tudnak, de a társak képességeivel is tisztában vannak, ahogyan azzal is, hogy ki, hol, milyen pozícióban szeret, akar, tud a leghasznosabban játszani.
Azt is jól tudják, hogy elsősorban azt kell tenniük, amit az edző kér tőlük.
Alkalmanként azért ősszel is volt vállalható csapatjáték, de jellemzően nem ez dominált és tegyük hozzá, Barcelonától 2000 km távolságból mi sem értettünk sokmindent.
Szóval alapvetően edzőpárti szoktam lenni a játékosokkal szemben, de Xavi húzásai többször kikezdték a türelmemet, így egyáltalán nem csodálkoznék, hogy néhány játékos is besokallt.
Éppen elég egy kicsi dac, egy kicsi kelletlenség és oda a koncentráció és oda a szervezettség.
Edzőbá pedig egye meg amit főzött......
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.23. 19:41:58

Xavival értek egyet - "a csapat érdekében távozom" . (nem sokat számít egy-egy jó eredmény - visszaeső vagy gyengélkedő ellenfelekkel szemben.Nem elég Xavi maradásához a bajnoki második hely megszezése és a PSG esetleges szerencsés legyőzése sem, ha nincs mögötte stabilan kialakított, korszerű , ellenállhatatlan, szép és élvezetes csapatjáték. Márpedig nincs.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.23. 19:16:36

superman írta:
2024.03.23. 17:57:36
A sajtó még jobban rá fog szállni. Nem tűnik ez nekem optimális helyzetnek.
Lehet, hogy ez fog történni, de a sajtó ennél ártatlanabb helyzetekben is rászállhat, és rosszabb meccsek után rá is fog, pl. miért nem játszik ez, miért nem jön helyette az, miért van ilyen sok sárga lapja, miért hivatkozott a magas fűre stb.
Nem biztos, hogy így van, de el tudom képzelni, hogy Laporta és Deco már tudja is az utód nevét, csak megy a porhintés, hogy mennyire szeretnék, ha Xavi maradna. El tudom képzelni azt is, hogy körülnéztek, és nem találtak komoly jelöltet, de szerintem azt sem lehet kizárni, hogy tényleg nem is kerestek.
Laporta, Deco és Xavi szűkszavú mondatai alapján egyik verziónak sincs nagyobb valószínűsége, mint a többinek.
Válasz küldése