Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.17. 22:38:40

dingdong írta:
2024.02.14. 14:32:27
Romeut kapott Xavi nyáron
Amikor átvette a csapatot nagyon is tudnia kellett (volna), hogy a középpálya évek óta reformra szorul. Ugyanúgy, ahogy ma is.
Az első komolyabb igazolás ide kellett volna. Sajnos nem volt véletlen, hogy az EL-ben is átjáróház volt a középpálya. Hosszú évek óta már csengett a vészcsengő, amit a hozzá legközelebb állók nem hallottak meg.
Xavi sajnos önmaga alatt vágta a fát. A bajnoki cím pedig, ha így is kicsúszott, egy megújult középpályával is benne lehetett volna, arról nem is beszélve, hogy ma már teljesen máshol tartanánk.
Persze ehhez eredendően más projekt kellett volna.

Némileg meglepő volt, hogy Koeman jó védőként a védelemmel (sem), Xavi jó középpályásként a középpályával nem tudott mit kezdeni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.02.17. 22:50:25-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.17. 22:01:55

Elég tipikus Xavi-s nyilatkozat. Mondjuk valahol megértem, hogy a BL-meccs előtt nem akar (ön)kritikus lenni.

Ha gyengén teljesítünk az odavágón, akkor remélem feláll. A visszavágóig még lenne 3 hét, addig még az új edző valamilyen szinten összekaphatná a csapatot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.17. 21:46:07

LG írta:
2024.02.17. 21:43:05
Kíváncsi leszek, mit nyilatkozik. Szerinem már teljesen elveszítette az irányítást a csapat fölött. (nem azt mondom, hogy az öltözőt veszítette el, de már szerintem semmi nem át gyakorlatba, amit szeretne)

Utólag könnyű okosnak lenni, de jelenleg másik edzővel -mégha csak egyértelműen ideiglenes megoldásról is lett volna szó- jelentősebb több esélyt adnénk magunknak a Napoli ellen, mint vele.
Sajna én is így vagyok. Mindegy kivel, csak új impulzus lenne.

“Today, we competed much better than we did against Granada,” Xavi said about the game, as quoted by AS.

“We played well, without suffering in defense, but we did not create enough chances. We did not do well in the final third.”

Xavi reiterated their finishing issues, that have been prominent all season, suggesting that if they were scoring a lot more of their chances, the table would have looked better.

“According to Big Data, we should be in 1st place considering the amount of chances we create on average.”

“We got penalized by our defensive mistake yet again.”

As for the Napoli game, Xavi said, “I have good sensations ahead of Wednesday’s match. The teams’s attitude was very good.”

“This win is great for our condifence. We did more good things than bad things.”

The Spaniard chose to start Vitor Roque as the left-winger tonight instead of continuing with the three-midfielder setup. The Brazilian was eventually subbed off before the hour-mark.

“With VItor Roque we attacked very well. He gives us a lot of depth,” Xavi said about his performance.

“Vitor Roque lacked clarity in the final third, as did the rest of the team.”

And as far as Lamine Yamal is concerned, the 16-year-old started and played his seventh consecutive 90, assisting the goal today and then drawing the penalty for the winner.

“Lamine played very well, he made the difference again. He’s only 16, but he competes very well, like Cubarsí too.”

Xavi also gave updates on Ronald Araujo and Pedri, confirming that neither of the two are injured, and should be available for the Napoli clash.

“There were no injuries today. Neither Araujo nor Pedri are injured. They’re fine.”

“Football is unfair in general. Celta made a great effort without any reward to show from it. However, if we didn’t win today it would also be unfair. I really think we deserved the three points,” Xavi concluded.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.17. 21:43:05

Kíváncsi leszek, mit nyilatkozik. Szerinem már teljesen elveszítette az irányítást a csapat fölött. (nem azt mondom, hogy az öltözőt veszítette el, de már szerintem semmi nem át gyakorlatba, amit szeretne)

Utólag könnyű okosnak lenni, de jelenleg másik edzővel -mégha csak egyértelműen ideiglenes megoldásról is lett volna szó- jelentősebb több esélyt adnénk magunknak a Napoli ellen, mint vele.
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2024.02.17. 17:05:32

Szerintem Deconak is mennie kellene Xavival együtt tavasszal!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.14. 14:48:48

dingdong írta:
2024.02.14. 14:32:27
andras953 írta:
2024.02.14. 14:23:27
Az új edzőnknek első dolga lesz (Nápoly után) : újraépíteni a középpályát - mint legtöbb bajunk okozóját. A szükséges erényekkel nem rendelkező középpályás sorunk miatt kapjuk a góljaink felét, és maradnak el a góljaink.
Abszolút egyetértek. Busquets és Gavi nélkül egy csőd az egész. Az nem állapot, hogy egy nyugdijas meg egy tini kiválásával mint a kártyavár ugy omlik össze a védekezés a leggyengébb csapatok ellen is. Sajnos csak Romeut kapott Xavi nyáron ami gyorsan kiderült, hogy semmire nem elég az égvilágon. Szerintem ha lenne jobb embere a posztra akár csak cserének is akkor az egész szezon máshogy alakul. Én elengedném Frenkiet (annak ellenére, hogy kedvelem) és hoznék 2 hasznosabbat a helyére. Innen indulnék. Aztán a továbbiakat ugyis az anyagi helyzetünk szabja meg.
Csak ez a két játékos mélységet adott a kp-nak, nem 2-3 ember állt rendelkezésre, hogy már egy védőnek kell fellépnie, akin látszik, hogy idegen poszt számára.
Ezért csodálkozom, hogy Bernallal ennyire nem számol Xavi, hasonló korúakat is felhívott, ráadásul nem kényszerhelyzetben. Vagy ha már Casadó, akinek már több rutinja van, ott ül a padon miért nem rakja be legalább akkor, amikor Romeura kényszerül.
Forca Barca!!!!
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.14. 14:32:27

andras953 írta:
2024.02.14. 14:23:27
Az új edzőnknek első dolga lesz (Nápoly után) : újraépíteni a középpályát - mint legtöbb bajunk okozóját. A szükséges erényekkel nem rendelkező középpályás sorunk miatt kapjuk a góljaink felét, és maradnak el a góljaink.
Abszolút egyetértek. Busquets és Gavi nélkül egy csőd az egész. Az nem állapot, hogy egy nyugdijas meg egy tini kiválásával mint a kártyavár ugy omlik össze a védekezés a leggyengébb csapatok ellen is. Sajnos csak Romeut kapott Xavi nyáron ami gyorsan kiderült, hogy semmire nem elég az égvilágon. Szerintem ha lenne jobb embere a posztra akár csak cserének is akkor az egész szezon máshogy alakul. Én elengedném Frenkiet (annak ellenére, hogy kedvelem) és hoznék 2 hasznosabbat a helyére. Innen indulnék. Aztán a továbbiakat ugyis az anyagi helyzetünk szabja meg.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.14. 14:23:27

Az új edzőnknek első dolga lesz (Nápoly után) : újraépíteni a középpályát - mint legtöbb bajunk okozóját. A szükséges erényekkel nem rendelkező középpályás sorunk miatt kapjuk a góljaink felét, és maradnak el a góljaink.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.14. 14:19:19

fanbarca írta:
2024.02.14. 12:13:47
Chino írta:
2024.02.14. 11:31:45
Ha mindent összevetek én nem törnék pálcát Xavi felett.
Nem fényes a sztori. Számomra két szempontból bukott meg:

1. Védelem terén nagyon nagy bajok vannak. Amit megkövetel, ez a folyamatos emberfogás, nagyon sok energiát és figyelmet igényel, legmagasabb szinten nem igazán játszanak így a topcsapatok. Hiányoznak a triggerek, védekezésben (aktív és passzív) egyaránt gyengék vagyunk. Ezeket a hibákat már az Al-Sadd-nál is megfigyelték (nem én találom ki ezeket), kérdés, tud-e ezen változtatni a jövőben.

2. Sokkal aggasztóbb, hogy mennyire rosszul kezeli a médiát. Teljesen érthető, hogy összenyomja a nyomás, de nagyon sok a személyeskedő, sértődött megnyilvánulása, ezzel nehéz ezen a szinten megmaradni. Ebben azért az edzői szakma nagyon eltér a játékositól.
Tavaly hozott egy bajnoki címet és egy második helyet korábban a semmiből, idén bele kell hogy férjen egy gyengébb év.
Egyedül nemzetközi szinten vannak gondok, tavaly tovább kellett volna menni a csoportból, előtte pedig a legjobb 4 ig eljutni az EL ben.
Ha az idei éve ráfogjuk a rövid keretre, akkor mondhatjuk, hogy jól teljesített. Amúgy lehetne ez sokkal csúnyább is
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.02.14. 13:34:54

Idén már hat sárga lapot kapott. Eshat nemigen ért el vele semmit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.14. 12:44:13

fanbarca írta:
2024.02.14. 12:13:47
Chino írta:
2024.02.14. 11:31:45
Ha mindent összevetek én nem törnék pálcát Xavi felett.
Nem fényes a sztori. Számomra két szempontból bukott meg:

1. Védelem terén nagyon nagy bajok vannak. Amit megkövetel, ez a folyamatos emberfogás, nagyon sok energiát és figyelmet igényel, legmagasabb szinten nem igazán játszanak így a topcsapatok. Hiányoznak a triggerek, védekezésben (aktív és passzív) egyaránt gyengék vagyunk. Ezeket a hibákat már az Al-Sadd-nál is megfigyelték (nem én találom ki ezeket), kérdés, tud-e ezen változtatni a jövőben.

2. Sokkal aggasztóbb, hogy mennyire rosszul kezeli a médiát. Teljesen érthető, hogy összenyomja a nyomás, de nagyon sok a személyeskedő, sértődött megnyilvánulása, ezzel nehéz ezen a szinten megmaradni. Ebben azért az edzői szakma nagyon eltér a játékositól.
Ha ennyi lenne a probléma összevetve a pozitívumokkal, egy sikeres érának lehetne tekinteni.
Valami ott a Real meccs körül ment félre. Persze jött a folyamatos sérüléshullám, de meg lehet nézni addig még az eredményeken és a rúgott gólokon felül is mennyi minden változott. A védekezésben a legtöbb probléma a feltolt védelemben van, sokkal kevesebb labdát szerzünk és könnyebben átrohannak rajtunk, persze az utolsó sor is sok hibát vét, de az alapvető hiba egy sorral feljebb van. Egy Kimmich-féle ember nagyon kellene oda. Busi is idősebben olyan volt amilyen, de rengeteget jelentett.

A kommunikáció meg nem is elsődleges, de ez még érthető. Egy zöldfülű edző, aki néhány éve még játékos volt (abból is a karakánabb fajta), tapasztalat kell, hogy megtanulja hogyan kell bánni a médiával. Ezt nem tanítják meg sehol. Egy Al-Saddnál azért más volt ez mint Európában.
És nem csak a kifelé történő kommunikációban van a hiba, hanem a játékvezetők felé is. Ez tipikusan olyan hiba, amit jó ideig a nagyobb játékosokból lett edzők elkövetnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2024.02.14. 12:13:47

Chino írta:
2024.02.14. 11:31:45
Ha mindent összevetek én nem törnék pálcát Xavi felett.
Nem fényes a sztori. Számomra két szempontból bukott meg:

1. Védelem terén nagyon nagy bajok vannak. Amit megkövetel, ez a folyamatos emberfogás, nagyon sok energiát és figyelmet igényel, legmagasabb szinten nem igazán játszanak így a topcsapatok. Hiányoznak a triggerek, védekezésben (aktív és passzív) egyaránt gyengék vagyunk. Ezeket a hibákat már az Al-Sadd-nál is megfigyelték (nem én találom ki ezeket), kérdés, tud-e ezen változtatni a jövőben.

2. Sokkal aggasztóbb, hogy mennyire rosszul kezeli a médiát. Teljesen érthető, hogy összenyomja a nyomás, de nagyon sok a személyeskedő, sértődött megnyilvánulása, ezzel nehéz ezen a szinten megmaradni. Ebben azért az edzői szakma nagyon eltér a játékositól.
més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.14. 11:31:45

gránit írta:
2024.02.14. 03:15:08
bence0330 írta:
2024.02.14. 01:22:21
Én jelenleg amúgy nem tudom elképzelni, hogy ő marad szezon végéig, kivéve, ha hirtelen stabilizálódik a játékunk. Szerintem még 1-2 ilyen 3 gólos bukta, és legkésőbb a Napoli odavágó után menesztik, ha az nem jön össze.

Ahogy a feedben is olvasható, idén mi kaptuk a legtöbb gólt a top5 liga 96 csapata közül, ez azért sokáig nem mehet már így. Főleg, hogy alighanem a miénk a világ egyik, ha nem a legerősebb védelme egyéni képességek szerint.
11 csapat is kevesebb gólt kapott nálunk a bajnokságban, masszív alsóház vagyunk ebben a tekintetben. Miközben tavaly mindössze 20 gólt kaptunk. Ez is azt mutatja szerintem, hogy Xavinál minden ad hoc volt. Volt, hogy összejöttek a dolgok, a szezon elején volt egymás után két 5-0-ás győzelmünk a Betis meg a Donyeck ellen, amikor reménykedtem, aztán megint semmi. 2022 tavaszáról is másképp vélekedek már, mint akkor, amikor szintén nagyon lelkes voltam, néhány meccs után már a Guardiola-korszak újjászületésében reménykedtem. Aztán néhány jó meccs után jött a szomorú ébredés. Már Frankfurt és a szezon utolsó meccsei is a nyűglődés képét mutatták. Teljesen ad hoc volt, ahogy a játékunk is. Volt, hogy összejött, de mivel nem egy tudatos recept eredménye volt, a következő alkalommal már nem jött össze.

Egyéni képességek alapján is vannak szerintem sokkal acélosabb védelmek, de csapatként még annyira sincsenek összesziszolva.
Szerintem a tavalyival-tavalyelőttivel ilyen szempontból nehéz összevetve, mert ha a kezdőt nézzük idén lett benne 4-5 játékos, tavaly pedig legalább 3, de ha kompletten összevetjük, akkor is olyan 13 körül, nem beleszámolva az utánpótlásból érkezőket, akik már fixen fent szoktak lenni, szóval ebből egy stabil, gördülékeny csapatot összerakni ennyi idő alatt elég nehéz még egy tapasztalt edző számára is. Ráadásul voltak olyan szakaszai a szezonnak, hogy egy kezdőnyi csapatot is alig vagy egyáltalán nem tudtunk volna kiállítani. Hogy ebben mennyi szerepe van Laportának, Xavinak, Deconak, Alemanynak stb. egy más téma, azt is hosszan lehetne boncolgatni. Így pedig meccsekbe belenyúlni is baromi nehéz.
A védelem folyamatos váltakozása pedig szintén fontos szempont. Egy védősor összeállása (kapussal együtt) nagyon kényes dolog. Abban a csapatrészben a legfontosabb az állandóság. Ismerni a másik mozgását, helyezkedését, a koummunikáció oda-vissza, hogyan tud irányítani a kapus stb. Ha mondjuk csak egy belső védőpárost veszünk, lehet, hogy mondjuk a mieinkkel szemben képességek alapján nem érnek fel, de már évek óta együtt alkotják azt részt, sokkal ütőképesebbek lehetnek.
Egyéni hibák előfordulhatnak, de nálunk idén rengetegszer volt, hogy nem tudták rendesen elosztani az embereket, egymásra vártak, káosz volt a tizenhatoson belül (főleg Pena érájában). Tökéletesen példázza a legutóbbi meccs.
De az se sgített a dolgon sokszor hetek/hónapok teltek el, úgy, hogy a 4 támadónkból maradt egy, jobb esetben kettő, szerencsére jött egy Yamal ötödiknek, aki tudott kicsit ezen a helyzeten változtatani.

Az, hogy sokszor ad hoc-nak tűnik a játék szerintem nagyban köszönhető ennek.
És a Messi-faktor is eltűnt, ami nem csak az eredményeket befolyásolta, de az alapvető stratégiát, taktikát is alapjában változtatta meg.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha az alapoktól kezdünk építkezni, akkor kell idő, hogy összeálljon egy játékmodell és lehetőség szerint az első 12-13 emberrel lehessen minél többször számolni (főleg
zsinórban).
Nem elvitatni Pep érdemeit sem, nála is sok ember cserélődött (mondjuk ilyen hirtelen nem ennyi), de amellett, hogy nagy részük klasszis volt, beléjük volt kódolva ez a játék, már kölyökkorukban is együtt játszott a túlnyomó részük, nem beszélve arról, hogy az edző is ezt ismeri legjobban. Ha azt a csapatot nem Pep veszi át és kezdi el ezt velük megközelítőleg sem lett volna ilyen sikeres.


De nagyon jó példa Arteta is, aki elment az Arsenalhoz és fokozatosan építette át a csapatot új emberekkel (most az, hogy neki nyáról nyárra mennyivel nagyobb mozgástere volt, azt most hagyjuk) de neki is szezonok kellettek, hogy feltegye a térképre az Ágyúsokat. Nem követeltek tőle 1-2 éven belül címeket, PL stabil top 3-at, BL előddöntőt/negyeddöntőt (amik azért nem olyan irreális elvárások), hanem hagyták dolgozni,
De lehetne mondani ten Hagot, aki hasonlóba kezdett szinte Xavival egy időben és hozzánk képest is nagyon távol állnak. EL másodkörös kiesés a Sevillától, BL (relatíve könnyű) csoport utolsó hely, liga 6-8. helyezés, de még nem emlegetik a kirúgását, pedig a MU legalább olyan tekintélyes, akkora prezstízzsel rendelkező klub ( ha nem nagyobb), mint a Barca.
Mindkét csapatnak, mindkét edzőnek van/volt lehetősége és ideje építkezni. Ezt itt nem kapják meg. Ha egy év eltelik cím(ek) nélkül vagy nem látszik legalább egy nagy menetelés a vezetéstől kezdve, a játékosokon át az edzőig mindenkinek a fejét követelik.

Ha mindent összevetek én nem törnék pálcát Xavi felett. Az igazolások is elég összetettek. Ha meg tudtuk volna tartani Dembélét nem kellett volna Raphinha, akit speciel nem tartok rossz igazolásnak, talán kicsit drága volt, de például semmivel sem gyengébb mint az odaát felsztárolt Rodrygo. Koundé is nagy talány, mert tavaly nem nagyon tudtuk lemérni milyen kh-ként, idén pedig egy látványosan jó kezdés után esett vissza. És az addigi, sevillai teljesítménye alapján topnak számított a posztján. Lewa megítélése szintén nagyon szubjektív. Tavaly a bajnoki címhez is nagyon kellett és Bl kiesés sem rajta múlt, amit vártunk tőle azt mindenképp teljesítette. Itt legfeljebb az összegekkel lehet gond, de ez Alemanyék sara, nem az edzőé.

Az ingyenes/kölcsön igazolásokat viszont jól használja és hatalmas érdemei vannak, hogy egy új generáció alapjait lefektesse. Félig-meddig a kényszer szülte, de volt töke felhozni az igazán fiatalokat, sőt akik nem is feltétlenül a legstabilabb pontok az utánpótlásban. A védelembe a 16 éves Cubársí jött, mikor ott van a 21 és 21 és19 éves Mbacké és Fayé (akit ráadásul vettünk), Guiu-t sem nagyon láthatta az Atleticben, Yamalból is stabil pontot csinált, Fort is kapott lehetőséget, most lehetséges, hogy Dani Rodriguez is bemutatkozhat.
És ezt nem "magának" készítette elő, hogy majd jövőre, másfél év múlva milyen jó lesz velük.
Nem mondom, hogy nem volt benne kényszerszülte megoldás, de simán megtehette volna, hogy inkább más játékosokat tesz be kényszerposztokra, mint a 16-17 éves rutintalan fiatalokban bízzon vagy éppen Guiu helyett a biztosabbra megy Pau Victorral.

Elnézést a litániáért, kösdzönöm ha elolvastad.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.14. 03:15:08

bence0330 írta:
2024.02.14. 01:22:21
Én jelenleg amúgy nem tudom elképzelni, hogy ő marad szezon végéig, kivéve, ha hirtelen stabilizálódik a játékunk. Szerintem még 1-2 ilyen 3 gólos bukta, és legkésőbb a Napoli odavágó után menesztik, ha az nem jön össze.

Ahogy a feedben is olvasható, idén mi kaptuk a legtöbb gólt a top5 liga 96 csapata közül, ez azért sokáig nem mehet már így. Főleg, hogy alighanem a miénk a világ egyik, ha nem a legerősebb védelme egyéni képességek szerint.
11 csapat is kevesebb gólt kapott nálunk a bajnokságban, masszív alsóház vagyunk ebben a tekintetben. Miközben tavaly mindössze 20 gólt kaptunk. Ez is azt mutatja szerintem, hogy Xavinál minden ad hoc volt. Volt, hogy összejöttek a dolgok, a szezon elején volt egymás után két 5-0-ás győzelmünk a Betis meg a Donyeck ellen, amikor reménykedtem, aztán megint semmi. 2022 tavaszáról is másképp vélekedek már, mint akkor, amikor szintén nagyon lelkes voltam, néhány meccs után már a Guardiola-korszak újjászületésében reménykedtem. Aztán néhány jó meccs után jött a szomorú ébredés. Már Frankfurt és a szezon utolsó meccsei is a nyűglődés képét mutatták. Teljesen ad hoc volt, ahogy a játékunk is. Volt, hogy összejött, de mivel nem egy tudatos recept eredménye volt, a következő alkalommal már nem jött össze.

Egyéni képességek alapján is vannak szerintem sokkal acélosabb védelmek, de csapatként még annyira sincsenek összesziszolva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.14. 01:22:21

Én jelenleg amúgy nem tudom elképzelni, hogy ő marad szezon végéig, kivéve, ha hirtelen stabilizálódik a játékunk. Szerintem még 1-2 ilyen 3 gólos bukta, és legkésőbb a Napoli odavágó után menesztik, ha az nem jön össze.

Ahogy a feedben is olvasható, idén mi kaptuk a legtöbb gólt a top5 liga 96 csapata közül, ez azért sokáig nem mehet már így. Főleg, hogy alighanem a miénk a világ egyik, ha nem a legerősebb védelme egyéni képességek szerint.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.13. 12:54:25

sansz írta:
2024.02.13. 02:13:19
gránit írta:
2024.02.12. 01:36:43

Mit éltek fel Laportáék? Mit kellett volna tenni? Direkt veszteni? Az nagyon jó, ha játékosokat veszünk. Csak nem Raphinhát meg Koundét kellett volna megvenni.

A jövőt élték fel. Ebben a témában amúgy szinte mindenben egyetértek veled, de szerintem nem lett volna szabad annyit költeni, sokkal okosabban kellett volna igazolni, olcsóbban a hozzánk passzoló játékosokat. És amit látunk, az csak a jéghegy csúcsa, elképesztő mennyi trükközés van még a háttérben. Kifizetetlen, eltolt, későbbre ígért bérek és bónuszok..vagy éppen a liga szólt nemrég, hogy azt azért nem hiszik el, hogy Felix ennyit keres...És mind tudjuk, hogy nyilván nem.. Hány ilyen lehet? Ezek később, ha nem jön a BL győzelem és egyéb menetelés, de kitudja, talán még úgyis, vissza fog ütni. És a kölcsönjátékosok, akikre építünk, szépen elmennek, Lewáék nagy fizetésekkel meg maradnak, esetleg beesik néhány per.
Lewa helyett maradhatott volna Auba, akit mostanra leválthatott volna Guiu és ez csak egy dolog, de valami hasonló építkezést és spórolást szerettem volna látni, nyilván úgy, hogy még versenyképesek legyünk. Vagy Mingueza, aki a bajnokság egyik leggyorsabb és legvehemensebb játékosa volt. Szerintem egy jó edző kipróbálhatta volna VKP szerepkörben is stb.

Amit te is mondtál, elszórtunk egy csomó játékost, akiknek tényleg nem volt nagy fizetésük, az égvilágon nem nyertünk semmit, max annyit, hogy páran mondhatják, hogy rövid a pad és emiatt van minden.
Az, hogy most mennyi hasonló "trükk" van a háttérben nem tudom és szerintem csak nagyon kevés ember van tisztában, illetve az, hogy ezek mennyire legálisak/illegálisak szintén a szurkolókhoz nem jutnak el.
Ezt a 23 milliót is még 18/19-es machinációk miatt kaptunk, szóval ezért most nem feltétlenül venném elő a vezetést. Biiztos vannak/voltak Laportáéknak, de a klub átvételekor anyagilag a csőd szélén állt és az előző vezetés dolgai miatt kaptunk rengeteg similinek a maradékát. Azért az hogy börtönbüntetés várt utólag ezekre valamennyire alátámasztja.

Az igazolásokra kitérve, így két évre visszamenőleg azért könnyű okosnak lenni. Minguezáról erősen megoszlottak a vélemények, főleg, hogy középen alig-alig játszott, nem sírt senki utána, sőt! Vkp szerepkörben pedig ott volt Busi. Elég erős feltételezés, hogy bármely edző kipróbálta volna helyette kipróbálni egy 22-23 évesen is inkább tehetség szintű kh/jh-t elég erős
Aubameyang fél év alatt lőtt 10 gólt, ami tényleg nem rossz, de ha marad ki tudja mit alkotott volna, mert amikor visszatért olyan gyenge volt, hogy még a Bl-keretből is kirakták szezon közben és a Marseille-ben sem hozza még Lewa számait sem. Persze nem került annyiba mint Lewa, meg a fizetése stb. de a lengyel azért első évében eltett egy Pichichit és oroszlánrésze volt, hogy bajnokok legyünk.
Guiról még ebben az évben sem tudta senki, hogy eszik-e vagy isszák, még Marquez sem használta semmire, Xavi hozta fel 17 évesen és azt mondani, hogy majd ő lesz a jövő Barcájának centere 17-18 évesen 340 perc után kicsit elhamarkodott.
Egy szélső is nagyon kellett, mert Messi után valamit kellett csinálni, Raphinha pedig a PL egyik legjobbja volt a posztján.Ugyanakkor Dembélét is mindenképp meg szerette volna tartani Xavi, de nem kaphatta őt sem meg.
A belső védőket szintén muszáj volt helyre rakni, a leggyengébb csapatrészünk volt. A tavalyi BL kiesés is bőven bebizonyította, és Koundé elég nagy név volt, Christensen nagy zsákbamacska, kb ingyen volt, sokat nem veszíthetünk szint. Ha hozunk valakit 20-30 körül, mert a Chelsea elviszi, most azon kattognánk miért nem szereztük meg a franciát.
A Real is követett pl.sok hasonló hibát, csak az addigi stabil gerinc náluk megvolt, míg nálunk folyamatosan szakadt. Eladták bőven áron alul az akkor 28 éves Varanet, Casemirot, Hakimit (aki után még most is verik a fejüket a falba), jöttek ilyen Jovicok vagyonokért, de egy 45 milliós Vinicius vagy Rodrygo sem kapna itt 2-3 évet, mert addig ha jön érte egy jó ajánlat biztos csomagoltak volna neki. Még egy PSG is mindössze 40-et
kínált érte.
Nálunk mondjuk Roquenak lenne két-két és fél szezonja, ha addig semmit sem mutat? Erősen kétlem.
A kölcsönjátékosok pedig nagyon kellettek, nélkülük itt sem tartanák, az FFP miatt pedig amúgy is ők fértek be. Cancelo leigazolását sem feltétlenül a rá fordított összeg akadályozta meg, 20-25 milliót jó eséllyel ki tudott volna köhögni a klub, főleg úgy ha FT-hez, vagy Roquéhoz hasonlóan vásároljuk éves/féléves részletekre. Csak hát a nadrágszíj elég szoros.

Ezeket az igazolásokat utólag értékelni óvatosan kell, főleg elmagyarázni kik lettek volna jók helyettük vagy mit kellene helyette csinálni.
Vannak persze olyanok, akikről már akkor tudni lehetett, hogy ilyen horror áron csak akkor érheti meg, ha közel Messi szintet hoznak vagy előzetesen látszott, hogy nem kellenek ide (Griezmann, Cou, Dembélé stb.)

De azért látjuk, hogy például a franciában is van lehetőség, a szezon elején például azt hiszem az első 7 vagy 8 fordulóig toronymagasan tartotta a rekordot, hogy egyszer sem vesztett párbajt, nem játszották át. Ha valaki emlékszik ilyen mutatóra kiegészíthet.
Ahogy a lengyel is 8 meccsen 5 góllal kezdett, ott a Real elleni meccsig szerintem minden rendben volt, nem volt elégedetlenkedés igazán játék, de főleg eredmények tekintetében. A Bl-ben is veretlenek voltunk, gyakorlatilag megalapoztuk a továbbjutást, a ligával együtt 13 győzelem mellett 3 X.

Valahol ott kezdődhettek a bajok csak arra most egy szűk fél szezonnal később már nem nagyon emlékszünk. Onnan már a következő 13 meccsen (10 liga, 3 Bl) , lett 4 vereség meg 2 döntetlen. Persze jöttek a sérülések is, de valami biztos volt a háttérben. Ez az amit nem tudunk és nem lehet véletlen, hogy Xavi egy jó szezonkedet után pár hónappal hirtelen bejelenti a távozását.

Mindent összevetve, ha Xavi komplett ténykedését figyelembe vesszük főleg eredményekben nem vitatnám el. Belecsöppenve egy morálisan, eredményekben szétesett csapat öltözőjébe fél szezon alatt felhozta a 9. helyről a másodikra, következő évben toronymagasan bajnokságot nyert, szuperkupát szerzett a döntőben lealázva az ősi riválist és az idei szezonkezzdet is ígéretes volt. Csak a "frissebb" emlékek jobban megragadnak mint a korábbiak.

Vannak amikben egyetértek Veled, de azért próbálom az összképet nézni és, hogy akkoriban és utólag hogy álltak ezek a dolgok.
Speciel, amit én Laporta legnagyobb vezetői/szakmai hibájának tartok az Alemany elvesztése/elküldése. Fogalmunk sincs mi volt a háttérben, de ő egy borzasztóan stabil és erős oszlopa volt a klubnak, mintha a csapat az egyik legfontosabb játékosát vesztette volna el.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.13. 02:30:04

sansz írta:
2024.02.13. 02:13:19
Lewa helyett maradhatott volna Auba, akit mostanra leválthatott volna Guiu és ez csak egy dolog,
Ezen már sajnos felesleges teljesen elmélkedni, hiába is tartottam volna én is értelmesebbnek.....de az örök kedvencem a Valverde korszakban elmaradt szakmai alapú generációváltás elmaradása ugyanolyan elszalasztott lehetőség volt....szóval lassan tíz éve már mást sem csinálunk csak elszalasztjuk azt a sok sok lehetőséget, amik ráadásul bármelyik elszúlt korszakban is, de kézzel megfogható közelségben voltak hozzánk.....ez mondjuk már valódi művészet a maga módján....vezetőségi érákon és edzőkön átívelő hagyomány
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.13. 02:13:19

gránit írta:
2024.02.12. 01:36:43

Mit éltek fel Laportáék? Mit kellett volna tenni? Direkt veszteni? Az nagyon jó, ha játékosokat veszünk. Csak nem Raphinhát meg Koundét kellett volna megvenni.

A jövőt élték fel. Ebben a témában amúgy szinte mindenben egyetértek veled, de szerintem nem lett volna szabad annyit költeni, sokkal okosabban kellett volna igazolni, olcsóbban a hozzánk passzoló játékosokat. És amit látunk, az csak a jéghegy csúcsa, elképesztő mennyi trükközés van még a háttérben. Kifizetetlen, eltolt, későbbre ígért bérek és bónuszok..vagy éppen a liga szólt nemrég, hogy azt azért nem hiszik el, hogy Felix ennyit keres...És mind tudjuk, hogy nyilván nem.. Hány ilyen lehet? Ezek később, ha nem jön a BL győzelem és egyéb menetelés, de kitudja, talán még úgyis, vissza fog ütni. És a kölcsönjátékosok, akikre építünk, szépen elmennek, Lewáék nagy fizetésekkel meg maradnak, esetleg beesik néhány per.
Lewa helyett maradhatott volna Auba, akit mostanra leválthatott volna Guiu és ez csak egy dolog, de valami hasonló építkezést és spórolást szerettem volna látni, nyilván úgy, hogy még versenyképesek legyünk. Vagy Mingueza, aki a bajnokság egyik leggyorsabb és legvehemensebb játékosa volt. Szerintem egy jó edző kipróbálhatta volna VKP szerepkörben is stb.

Amit te is mondtál, elszórtunk egy csomó játékost, akiknek tényleg nem volt nagy fizetésük, az égvilágon nem nyertünk semmit, max annyit, hogy páran mondhatják, hogy rövid a pad és emiatt van minden.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.13. 00:22:29

bunga írta:
2024.02.12. 21:09:55
Ez csak olyan új edzővel lenne lehetséges, aki jelenleg nincs szerződésben és vállal egy év közbeni beugró szerepet.
Amennyiben Laporta valóban olyan nagy zsugás lenne és dörzsölt, akkor most valóban megmutathatná a tűzoltó képességeit.

Nem vagyok képben a jelenleg szerződés nélküli tapasztaltabb rókák listájával, de nem hiszem, hogy ne lehetne idecsalni a szezon hátralévő részére erre a célra alkalmas edzőt.

Elsősorban a fejekben kell rendet tenni és a szervezettség területén. Ezek a játékosok nem felejtettek el focizni. Mentális guru kell(ene) ide.
Ebből kell(ene) kiindulni. Ehhez olyan tekintély szükséges, akitől a játékosok, mint a száraz szivacs a vizet, úgy szippantanák magukba a dolgokat.
Házon belüli megoldásban nem hinnék, kívülről keresném.

Az esetlegesen nyártól kinézett edzőt, ha szabad is jelenleg, kockázat lenne előrehozni, neki szüksége lehet a nyári felkészülési időre, meg lehetne kímélni egy idő előtti megégéstől, arról nem is beszélve, hogy azért lehetnek nyáron ilyen vagy olyan változások, amik kifejezetten az új edző miatt történnének.

Ugyanakkor igazi tűzoltót, akitől akár a "catenaccio" sem áll távol, bevállalnék.
Jól szervezett egységet lenne szükség összerakni a lehető legrövidebb idő alatt olyan személlyel, akiben ezek a képességek léteznek.

Tudatosan, rövidtávon gondolkodó, kérészéletű, igazi "válságmenedzser" típust. Teljesen szükségtelen és felesleges lenne elmélyedni stíusban vagy hagyományban, hiszen mindenkinek az lenne az érdeke, hogy ez az állóvíz mozdoljon meg még addig, míg kimozdítható a helyzetéből és életképessé tehető.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.02.13. 02:16:09-kor.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.12. 21:09:55

LG írta:
2024.02.12. 21:01:54

Nekem most a Chelsea jut eszembe, akiknek többször is bejött a tavaszi váltás a BL-ben. Elképzelhető, hogy továbbmegyünk a nem túl acélos Napoli ellen, aztán a Bayern ellen sokadszor is belefutunk a késbe ezzel a védekezéssel. Egy új edző viszont addigra akár össze is tákolhatná a védekezést, és akkor akár fel is vehetnénk a versenyt velük, vagy minimum elkerülnénk a megalázó vereséget.
Ez csak olyan új edzővel lenne lehetséges, aki jelenleg nincs szerződésben és vállal egy év közbeni beugró szerepet. Ezzel ő is lemondana arról a lehetőségről, hogy a nyári távozókkal már ne is találkozzon, viszont az újonnan igazoltakkal azonnal. Kérdés, hogy ez szolgálná-e jobban a vágyott megújulást.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.12. 21:01:54

bunga írta:
2024.02.12. 17:58:00
Akárki akármit gondol, hogy mit hogy kellett volna, azt ép ésszel aligha lehet vitatni, hogy a Napoli ellen nem lehet más a kispadon, mint Xavi - és vele van a legnagyobb esély továbbjutásra. Siker esetén nincs ok később se szezon közben váltani, kudarc esetén meg új helyzet áll elő.
Nekem most a Chelsea jut eszembe, akiknek többször is bejött a tavaszi váltás a BL-ben. Elképzelhető, hogy továbbmegyünk a nem túl acélos Napoli ellen, aztán a Bayern ellen sokadszor is belefutunk a késbe ezzel a védekezéssel. Egy új edző viszont addigra akár össze is tákolhatná a védekezést, és akkor akár fel is vehetnénk a versenyt velük, vagy minimum elkerülnénk a megalázó vereséget.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.12. 19:25:11

Mascherano14 írta:
2024.02.12. 18:13:37
Guiut én is többet játszatnám, mert sokkal gyorsabb, mint Lewa és iszonyatosan erős, atletikus mozgású.
Kb szemmel alig lehetett lekövetni, ahogy berobbant arra a labdára végén. Ha Yamal átadása kb 3 centivel alacsonyabb, az akkora gól, hogy a fejes szétszakítja a hálót kb.

Remélem nem vonunk le abból rossz következtetést, hogy már másodszor nem tudott pár perc alatt gólt lőni. :) Én egyelőre legalább annyit látok bele, mint a brazil gyerekbe. Kb ugyanaz a robbanékony vércse stílus, csak Guiu egy fejjel magasabb mellé, és szerintem sokkal gyorsabb, kiugrathatóbb. Tegnap akkora helyek voltak a Granada mögött, hogy néha még Lewy is üresbe került, pedig nem ez a fő profilja. Guiu szerintem 3-4-szer elszaladt volna 90 perc alatt.
De ő is sérülésből tért vissza.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.02.12. 19:13:35

Deluigi írta:
2024.02.12. 14:54:15
Peter írta:
2024.02.12. 14:48:00
Nem lenne ördögtől való szerintem, ha Xavi helyett valaki átvenné a kispadot átmenetileg a szezon végéig.
Amennyi lehetőséggel nem volt képes élni csak ebben a szezonban, azaz augusztustól napjainkig, annyira nem látsziki a csapaton, hogy mitől lenne ez másként holnaptól.....
jah, aztan ha jonne egy igazi osszeomlas, sorozatos veresegek, akkor ki tartana a hatat?
Milyen az igazi összeomlás?
Ha sorozatosan kapunk 5-öt és nem rúgunk egyet sem a kiscsapatokkal szemben?
Azért ezek a játékosok jobbak ennél, hogy ez megtörténjen.
De kérdem én, Barcelona szinten nem összeomlás egy Villarealtól kapni 3 gólt 15 perc alatt úgy, hogy vezettünk előtte?
Vagy attól a Granadától kapni 3 gólt ( rúghattak volna 6-ot is), amely az előző 8(!) fordulóban 2 gólt tudott rúgni?
Ha ezzel a játékkal megyünk a Bilbao, AM, RM, Gironahoz, az -12 pont.
Még a 4 hely se lenne meg.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.02.12. 18:13:37

Guiut én is többet játszatnám, mert sokkal gyorsabb, mint Lewa és iszonyatosan erős, atletikus mozgású.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.12. 17:58:00

Akárki akármit gondol, hogy mit hogy kellett volna, azt ép ésszel aligha lehet vitatni, hogy a Napoli ellen nem lehet más a kispadon, mint Xavi - és vele van a legnagyobb esély továbbjutásra. Siker esetén nincs ok később se szezon közben váltani, kudarc esetén meg új helyzet áll elő.
Válasz küldése