Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.12. 16:40:46

Chino írta:
2024.02.12. 10:56:11
Az említett Inigo 9 milliója bruttó, de Pena sem lehet olyan sok szerintem,főleg mikor le vannak nyomva a fizetések és még egy Araujo is nettó 4-5 körül keres.
Igen, a bruttója 9, és két évre írt alá (az FFP a bruttót nézi, a nettónak nincs jelentősége). A bővebb kerethez néhány mikroszerződést kellett volna bepasszírozni, ami működött volna, ha nagyon akarták volna. Van néhány nagyon jól sikerült szerződés, Yamal és Balde évi 1,6 milliós fizetése.
Chino írta:
2024.02.12. 10:56:11
De egy kicsit eltértem a tárgytól, azt azért fenntartom, hogy a mozgástere elég szűk volt, egy nyáron költhetett 150 milliót, a másikon 3-at
Egész 2022-ben 200 millióért hozhatott embereket. Ez minden, csak nem szűk mozgástér. Akkor sok olyan játékos lett elküldve, aki mélységet adhatott volna. Luuk de Jongot például kihagytam a korábbi felsorolásból (most is évi 1,9 milliót keres a PSV-ban, és 21 bajnokin tart 18 gólnál). Tartom, hogy Xavi könnyelműen mondott le emberekről.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.12. 16:18:43

Sajnos szerintem is a legrosszabb módon oldotta meg a helyzetet. Vagy vár nyárig a bejelentésével, és akkor a játékosok még érte is küzdhettek volna, vagy akkor egyből feláll a Villarreal után.

Már most is rossz a helyzet, de lehet még rosszabb. Mert eltudom képzelni, hogy még néhány rossz eredmény, és a bejelentése ellenére mégis szezon közben kell távoznia megszégyenítő módon. Nagyon sajnálnám, ha ezt történne, de sajnos benne van.

Amúgy a BL-párharc előtt nagyon necces edzőt váltani, de ha a Celta ellen sem nyerünk, akkor olyan mélyen lenne a csapatmorál, hogy én meghúznám. Alapvetően tisztelem annyira Xavit, hogy felőlem maradhatott volna szezon végéig gyengébb eredmények mellett is, a csodára (BL, bajnoki cím) amúgy sem volt sok esély, de a bejelentésével hatalmas baklövést csinált, ami miatt már nem csak az ő lába alatt meleg a talaj.
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2024.02.12. 15:51:29

Ha Xavi maga is belátta, hogy új impulzus kell a csapatnak, akkor miért marad a padon az idény hátralevő részére? Ezzel borítékolható, hogy az a bizonyos új impulzus ebben a szezonban már nem érkezik meg a csapathoz és folytatódik a lejtmenet.
Alapvetően nem megyek bele, hogy ki, miért és hol játszik. Nekem csak egy dolog tűnt fel: ebben a Guiu gyerekben hatalmas a potenciál, látszik rajta, hogy ízig-vérig egy befejező csatár, a kapu előtt egy gyilkos (lesz). Nagyon jól mozog, jól érkezik, érzi a helyezkedést, mint Roque. Tegnap ha nem is ő kezd nálam (ha kezd akkor ver 2-3 gólt, ebben biztos vagyok), de egy félidőt adtam volna neki, Lewa helyén. A lengyel lőtt egy gólt, de sajnos hozta az elmúlt idők formáját: lassú, körülményes és rossz döntések. Visca el Barca!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.12. 15:18:25

Deluigi írta:
2024.02.12. 14:54:15
jah, aztan ha jonne egy igazi osszeomlas, sorozatos veresegek, akkor ki tartana a hatat?
szerintem már jó ideje folyamtosan omladozunk és az emiatt keletkező porfelhő sokat ront a barcelonai kilátásokon, de meglátjuk, hogy a döntéshozók mit gondolnak erről
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.12. 14:54:15

Peter írta:
2024.02.12. 14:48:00
Nem lenne ördögtől való szerintem, ha Xavi helyett valaki átvenné a kispadot átmenetileg a szezon végéig.
Amennyi lehetőséggel nem volt képes élni csak ebben a szezonban, azaz augusztustól napjainkig, annyira nem látsziki a csapaton, hogy mitől lenne ez másként holnaptól.....
jah, aztan ha jonne egy igazi osszeomlas, sorozatos veresegek, akkor ki tartana a hatat?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.12. 14:48:00

Nem lenne ördögtől való szerintem, ha Xavi helyett valaki átvenné a kispadot átmenetileg a szezon végéig.
Amennyi lehetőséggel nem volt képes élni csak ebben a szezonban, azaz augusztustól napjainkig, annyira nem látsziki a csapaton, hogy mitől lenne ez másként holnaptól.....
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.12. 11:33:59

Arról MAtS,Cubarsi,Inigo és Christensen tehet, hogy bakiztak, amikor még soha korábban nem játszottak együtt és ketten kihagyás után az első meccsüket játszották?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.12. 10:56:11

gránit írta:
2024.02.12. 05:40:33

Ezt én is így gondolom, legalábbis ha a "nagyobb" alatt az edzőcelebeket értjük. Attól, hogy valaki nem edzőceleb, még lehet nagyon jó edző. Conceicao lesz ebből szerintem. Deco legalábbis nagyon szeretné.
Az említett Inigo 9 milliója bruttó, de Pena sem lehet olyan sok szerintem,főleg mikor le vannak nyomva a fizetések és még egy Araujo is nettó 4-5 körül keres. Dembélé is azért ment el mert Sissoko a 7,5 milliót nem fogadta el, ahogy egy Roque is 3-at kap.
De ha Laportának valamit fel lehet róni pozitívumként az a bérek lenyomása és az "okos" igazolások,még ha emiatt nem is tudtuk igazán azokat a játékosokat leigazolni, akiket szerettük volna. Rövidebb azoknak a listája akiket ingyen meg lehet szerezni vagy ki lehet alkudni egy kölcsönt, mint ha van játékosonként 60-70 milliója az embernek.
És egy Raphinha vagy Koundé valóban nagyon soknak tűnhet, de ha végignézel az utóbbi két három év igazolásainak piacán, még kedvezményes árnak is tűnik.
A beslő védelmet mindenképp meg kellett erősíteni, mert a leggyengébb láncszem volt, láttuk, hogy mit jelent egy Piqué-EG duó egy Inter ellen. Erőteljes kiesést. Christensen egy totál zsákbamacska volt, ha visszaemlékszel, nem egy kezdőjátékosként lett fogadva csak mákunk volt vele.
De teljesen mindegy, máshogy látjuk ezeket a dolgokat, amivel szerintem nincs semmi gond, ha mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye nem lenne értelme a fórumnak.

Amit a szóba kerülő edzőkről írtál pontosan úgy értettem. Egyértelmű volt, hogy már elkezdődnek a találgatások és hónapokkal előtte megkezdődnek a találgatások, de akik felmerültek és általad "edzőcelebekként" aposztrofált szakemberek nem tartom valószínűnek, hogy eljönnének. Egyrészt megfizetni sem könnyű őket, másrészt ők itt leginkább csak veszíthetnek. Anyagilag a béka segge alatt van a klub, nem alakíthatja igazán a keretet, hogy kvázi tiszta lappal kezdjen, túl sok türelmet sem fog kapni, nem lesz itt az, ami mondjuk Artetánál. Néhány vesztes Clasicó, 2 év bajnoki arany nélkül és már erősen inogni fog a pad alatta.
Nálam Flick is csak azért tűnne jó választásnak, mert így Kimmich megszerzése is talán könnyebb lenne.

Conceicaot nem igazán ismerem, mint edzőt, lehet hogy beválna , bár ha az eredményeit nézzük nem feltétlenül a legjobb ajánlólevél, de valamilyen szinten ő is belterjes. Deco szerintem Frenkiet kanyar nélkül pénzzé tenné, és Araujo sem biztos hogy biztonságban lenne.
Már többször leírtam és lehet, hogy unalmas, de én Míchelben látom azt, aki több szempontból sikeres lehetne és neki tényleg kihívás lehet.
Alonsot is említik, bár én nem vagyok biztos benne, hogy ezt ismételni tudná vagy máshol megállná a helyét.
Azért a Bayer nem egy gyenge csapat, nagy nevek is vannak ott, benne van a pakliban, hogy velük bajnokságot lehet nyerni (bár még ez is korai), még előtte egy 18 éves Wirtzel is dobogósok lettek.
Bár nem biztos, hogy túl sokat jelent, mit alkotott előtte, Lucho sem volt egy sikeredző.

Mondjuk néhány év múlva biztosan Xaviról is másképp vélekednek majd, mint most. Luchoról is sokszor leszedték a keresztvizet, a párizsi 4:0 után már a kirúgását rebesgették, most viszont az egyik legjobbként emlékszünk vissza rá. (mondjuk azzal a kerettel egy másik Bl vagy legalább döntő "elvárható" lett volna szerintem)
Főleg, ha ennek a generációnak a nagy része befut, legkésőbb tuti, hogy általánosságban egyedül az ő érdemeként ítélik meg, amiben azért lesz igazság.

De egy kicsit eltértem a tárgytól, azt azért fenntartom, hogy a mozgástere elég szűk volt, egy nyáron költhetett 150 milliót, a másikon 3-at és az ingyenes/kölcsön játékosok megszerzése és beválása is komoly érdem, amiben neki is oroszlánrésze van. Gündogant és Cancelot például ő "harcolta" ki, persze Alemany keze is bőven benne van, hogy sikerült ezeket elhozni.
Forca Barca!!!!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.02.12. 08:59:49

Helyes, végre valaki újra említi! Igazságot MinGézának!! Amúgy tényleg elszórakozunk viszonylag jó játékosokat, aztán hozunk helyettük rosszabbakat drágábban. Szokásos Barcelona.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.12. 05:40:33

Chino írta:
2024.02.12. 04:03:56
Az FFP annyira szűk keretet engedett, hogy még a legapróbb keresetet is fel kellett szabadítani
Amikor egy Inaki Pena több mint 9 milliót foglal a keretből, Inigo Martinez meg 18 milliót, akkor előfordulhatnak ilyen problémák. Oda még több, évi egymilliós szerződés befért volna. Mingueza jelenlegi fizetése például.

Ez persze leginkább a vezetőség hatásköre, de én nem hiszem, hogy Xavinak ne lenne beleszólása. Egyes játékosokat 2022-ben elküldött, amikor durván feltöltöttük az FFP-keretet. Ott bizony nem mentek a mennyisége, pedig kellett volna, pedig akkor bizony nagyon széles mozgástér volt.

Hogy kinek mekkora a felelőssége ebben, azt nem tudjuk. De abban biztos vagyok, hogy egy Riad, egy Torre stb befért volna a keretbe, ha Xavi is úgy akarja. Így én a szűk keretet, mint kifogást, nem tudom komolyan venni. Lehet persze mondani, hogy ezért nem Xavi a hibás, én személy szerint nem tudom elképzelni, hogy annak az embernek ne lenne beleszólása, akit a vezetőség a tenyerén hordozott (Laporta meg is mondta, hogy bárki mást már kirúgta volna, de Xavi az Xavi).

Szóval elköltöttünk rengeteg pénzt, a mozgástér megvolt, és nem hiszem, hogy Xavinak ebben nincs felelőssége. Nyilván az is egy vélemény, ha valaki azt mondja, hogy de márpedig csak a vezetőség hibája az egész, én nem hiszem, hogy Xavit ne kérdezték volna meg egy-egy felesleges kölcsönadásról vagy magáról a kerettervezésről.
Chino írta:
2024.02.12. 04:03:56
Ezért sem hiszem, hogy egy nagyobb edző jönne.
Ezt én is így gondolom, legalábbis ha a "nagyobb" alatt az edzőcelebeket értjük. Attól, hogy valaki nem edzőceleb, még lehet nagyon jó edző. Conceicao lesz ebből szerintem. Deco legalábbis nagyon szeretné.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.12. 04:03:56

gránit írta:
2024.02.12. 01:36:43
Xavi sajnos sok játékost elzavart. Panaszkodunk a szűk keret miatt, de Minguezát elzavarta, Destet elzavarta, Pablo Torre nem tudni, mit keres kölcsönben, amikor a középpályán is alig vagyunk meg. Nyáron egy új korszaknak kell kezdődnie. Sajnos most sem tudtuk, mit akarunk játszani, mentünk előre, aztán lesz ami lesz, vagy spontán összejön egy helyzet, vagy nem. Ennyi volt a taktika. Gündogan és Lewandowski összjátékaiban lehetett bízni, ők régóta ismerik egymást, már a Dortmundban is együtt játszottak. Egyébként teljes improvizálás. Új korszakot várok. Nem szezonok feladását, hanem új korszakot, beleértve már a 2024-2025-ös szezont is.
Azért ez az elzavarás elég fals megfogalmazás.
Az FFP annyira szűk keretet engedett, hogy még a legapróbb keresetet is fel kellett szabadítani, hogy regisztrálni lehessen. Még a 3 milliós Roque is csak úgy jöhetett, hogy Gavit kivették a keretből. Nem hiszem, hogy Xavi inkább látta volna Kessiét Európán kívül, mint a csapatban egy ilyen szűk keret miatt. Vagy Fatit, de lehetne még mondani.
Nincs az a hülye edző, aki szeretne egy 19 fős kerettel nekimenni egy szezonnak 4 fronton, ha van lehetősége többre.
A kölcsönjátékosok is ezért kellettek ennyire.
Ha mondjuk jön egy Kimmich, akit Xavi akart, meg mondjuk marad Fati, Kessié, amivel még mindig jobban visszafogtuk magunkat, mint a klubok legtöbbje, egész más lenne a helyzet.
És ne felejtsük azt se, hogy Xavi előtt volt itt egy apró tényező, akit Messinek hívtak.


Ezért sem hiszem, hogy egy nagyobb edző jönne. Egy ilyen szűk kerethez nem kap pénzt, hogy alakíthassa azt nem valószínű, hogy vállalná.. Inkább egy Conceição vagy hasonló nevű edző jöhet. Én ezért örülnék Míchelnek, mert látjuk, hogy évről évre egy kisebb csapattal, gyengébb képességű játékosokkal is egyre eredményesebb, jó focit játszat és nem kell attól tartania, hogy a renoméjának annyi. Megvan benne még a lendület, sikeréhség ami ide kellene. Nem olyan aki megjárta már a csúcsot.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.12. 01:36:43

sansz írta:
2024.02.12. 01:03:45
AZtán elköltöttük a világ minden pénzét 3 játékosra valami 160 M eurót (Lewa, Raphinha, Kounde)

Ehhez képest nagy váltás volt Xavi óta, hogy mennyi drága, vagy legalábbis híres játékost megszereztek
Egyértelmű, Xavi a világ minden pénzét megkapta gigaigazolásokra. 2022-ben körülbelül 200 millióért kapott játékosokat, és még az ingyeneseket. Amióta a csapatnál van, többet költöttünk játékosvásárlása, mint a Real Madrid. De az a csapat 15 kapott gólnál tart a bajnokságban, mi meg 33-nál, úgy, hogy náluk az összes belső védő kiesett. De a játékosok fel vannak készítve a mérkőzésekre, hihetetlenül fegyelmezetten, összeszedetten játszottak szombaton is. A pénzre nem foghatunk semmit.

sansz írta:
2024.02.12. 01:03:45
Én nem is emlékszem, hogy Xavi előtt mikor volt, hogy ennyi minőségi új játékost kapott az edző
2004 nyara, a klub történelmének legsikeresebb átigazolási időszaka. Eto'o, Deco, Edmilson, Larsson. De valóban ritka, hogy edző ekkora pénzeket kap az építkezésre.

sansz írta:
2024.02.12. 01:03:45
szerintem ezzel a "mozgással" a klub jövőjét élték fel Laportáék
Mit éltek fel Laportáék? Mit kellett volna tenni? Direkt veszteni? Az nagyon jó, ha játékosokat veszünk. Csak nem Raphinhát meg Koundét kellett volna megvenni.

Xavi sajnos sok játékost elzavart. Panaszkodunk a szűk keret miatt, de Minguezát elzavarta, Destet elzavarta, Pablo Torre nem tudni, mit keres kölcsönben, amikor a középpályán is alig vagyunk meg. Nyáron egy új korszaknak kell kezdődnie. Sajnos most sem tudtuk, mit akarunk játszani, mentünk előre, aztán lesz ami lesz, vagy spontán összejön egy helyzet, vagy nem. Ennyi volt a taktika. Gündogan és Lewandowski összjátékaiban lehetett bízni, ők régóta ismerik egymást, már a Dortmundban is együtt játszottak. Egyébként teljes improvizálás. Új korszakot várok. Nem szezonok feladását, hanem új korszakot, beleértve már a 2024-2025-ös szezont is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.12. 01:18:09

No igen, itt az elköltött pénz mellett nem szabad elfelejteni azokat a jó-klasszis játékosokat, akik ingyen jöttek, mert az értékük szerintem meghaladja mai árakon akár a 200 milliót is. Gündogan, Cancelo, Felix, Christensen, Kessié, most így fejből. Gündogan az elmúlt két év egyik, ha nem a legjobb középpályása, Cancelo top3 a posztján, és top10 a kényszerposztján, Felix nem extra, de azért nagyon jó játékos, Chris hozott egy klasszis szezont, Kessié meg a Serie A egyik, ha nem a legjobb játékosa volt 50-60m tm érték közt ingázva, akit szó szerint soha egy pillanatra meg sem próbáltuk a posztján még duplaszűrőben sem, nyilván nem jöhetett be. Ezeket mind szerencsével/branddel/jó munkával szereztük meg, és hiába ingyenesek, a csapat szempontjából ez tökmindegy. Tele van a csapat klasszissal. Rossz játékosunk talán csak Romeu és Alonso van, a többi minimum a "jó" kategória és attól felfelé. És az idei szezonig szórtuk ki a masiásokat, pedig még b vonalasak is jók lehettek volna padra. Ellenben SR mindenképp kellett, hogy arra az évi 3 meccsére kapitánykodhasson. Legalább a fiatalokkal kicsit észbekapott Xavi.

Ami épp most megy, még elmenne, szerintem irreális elvárni, hogy egy 16-7 évesekkel stabilan hozzuk a meccseket egymás után. De ettől még Xavi sara elég nagy, sajnos abban, hogy egyáltalán idáig jutottunk. Meg azért lassan mindenkitől 3 gólt kapni így is ciki.

Én nem értek egyet azzal, hogy a totális futball, pozíciós játék halott, szerintem felesleges tök új irányt venni, persze meg lehet próbélni. Okosabban kell csinálni, és jobban kell tudni átadni. Xavi valamiért át tudta az araboknak, a sokkal minőségibb játékosoknak meg nem. Az okáról fogalmam sincs, de ez van. Görcsös félpályáig vonalfeltolás, stb, ezeket mind lehet sokkal jobban csinálni. Maga a stílus szerintem simán alkalmas arra, hogy domináljon vele egy csapat, lásd City. De ja, megfelelő módon változtatni kell, modernizálni, amiben épp szükséges.
Európa kb 5 legszebben játszó csapata ilyen focit játszik, eredményesen (Leverkusen, Arsenal, City mindenképp, de még simán idevennék egy Tottenhamet is az első félidőiket legalábbis). Spanyolban lehet, hogy a Gironáé a legszebb foci, még ők is félig-meddig erre építenek. A Napoli ilyesmivel tarolta le tavaly a Serie A-t örömfocival, még ha idénre szét is estek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.12. 01:03:45

Chino írta:
2024.02.12. 00:07:17

Az euro százmilliók állt abból, hogy kapott egy sérült Torrest, mert nem volt egy épkézláb csatárunk vagy ha volt egy Dembélé épp sérült. Abde, Akhomach, Jutgla volt kb a támadósor, néha még De Jong ment fel centerbe.
Ráadásul FT is úgy tudott jönni, hogy a téli igazolási szezonban és nem kellett egyből, csak részletekben fizetni érte, szóval nem volt túl sok választás csatárfronton, meg kölcsönbe egy Aubát.
Így lettünk középmezőnyből másodikok.
Egy nyelvet beszélünk. Most ne azt nézd, hogy milyen trükközések árán szereztük a játékosokat, de szereztük. Több meccsen keresztül nem tudtunk támadót pályára küldeni, nemhogy hármat, egyet is alig. Aztán a felépülő Dembele mellé azonnal jött a viszonylag gólerős (Cityben és válogatottban is) FT, a villámgyors Traoré, aki rendre szétzilálta az ellenfél védelmét és még Alves is igazságszerint a támadásainkat erősítette, és persze jött Auba is, ahogy mondtad, őt se kell bemutatni. Ez volt a különbség.
AZtán elköltöttük a világ minden pénzét 3 játékosra valami 160 M eurót (Lewa, Raphinha, Kounde) és kiügyeskedtünk ""ingyen"" még pár minőségi TOP játékost. Mutogathatsz, hogy mások mennyit költöttek, ez egyáltalán nem szégyellnivaló költés. Utána nem robbantottunk bankot, de csak megszereztük Cancelot, Felixet és Roquera még költöttünk is sokat.

Könyörgöm, ne fogjuk arra, hogy nem volt mozgástér. Az egy teljesen más téma, hogy szerintem ezzel a "mozgással" a klub jövőjét élték fel Laportáék. És szintén itt jön Laportáék és Xavi felelőssége is. Ha az alapcsapathoz tulajdonképpen elég volt Traore féle embereket bedobni, ahhoz, hogy versenyképesek legyünk a Real ellen is, akkor sokat költve miért nem jutunk előrébb?

Én nem is emlékszem, hogy Xavi előtt mikor volt, hogy ennyi minőségi új játékost kapott az edző, top csapatokból szemezve. Gyorsan pörgettem a statot 2018-tól egy-két átigazolási szezont és azt látom, hogy egy-egy nagy költés(pl Coutinho), vagy híresebb játékos(pl Vidal) beesett, de a többség ilyen kisebb nevű jó/rossz játékosok voltak. Ehhez képest nagy váltás volt Xavi óta, hogy mennyi drága, vagy legalábbis híres játékost megszereztek, de sajnos egyáltalán nem hosszabb távban gondolkodva. És ami kellemetlen, hogy a rövidtávú célokban meg elbuktak (a hosszúra nem is lőttek).
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.12. 00:25:04

Deco: "A radical change is needed. There is a method that is finished. The President is with me. We need to find someone who breaks up with the past and move towards a new model."
VÉGRE
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.12. 00:07:17

sansz írta:
2024.02.11. 21:34:14

China: Xavinak hatalmas mozgástere volt, százmilliókat költöttek a kéréseire, illetve trükkös (szerintem) középtávon nagyon káros kölcsönjátékosokkal folyamatosan kapta a paripát. Rendben, mondjuk, hogy Xavinak volt jó szeme a fiatalokhoz, bár szerintem ez sem ül annyira, szerencséje volt ezzel a generációval. Minguesat pl azonnal elzavarta, pedig nem volt annyira rossz, szerintem ott volt a lehetőség benne, csak dolgozni kellett volna vele. Szerintem épp az a gond, hogy Xavinak sok mozgástere volt, erősen a jövőt szórakozták el Laportáék, de ne legyen igazam persze. Most meg arra fogjuk, hogy rövid a pad... Mások is mindig tele vannak sérültekkel és a Real örült volna, ha Vini helyett mondjuk Raphinhát, vagy Ferrant, vagy Felixet tudtak volna betenni. Más csapatokban sem kap játékpercet az a plusz 4 ember, akiket a padra neveznek, ez az igazság. Kíváncsi leszek kap-e ennyi mozgásteret Xavi utóda. Nagyon remélem, hogy nem amúgy. Így is elég gond lesz a kölcsönjátékosok és az ezeréves Lewa sorsa.
Az euro százmilliók állt abból, hogy kapott egy sérült Torrest, mert nem volt egy épkézláb csatárunk vagy ha volt egy Dembélé épp sérült. Abde, Akhomach, Jutgla volt kb a támadósor, néha még De Jong ment fel centerbe.
Ráadásul FT is úgy tudott jönni, hogy a téli igazolási szezonban és nem kellett egyből, csak részletekben fizetni érte, szóval nem volt túl sok választás csatárfronton, meg kölcsönbe egy Aubát.
Így lettünk középmezőnyből másodikok.
Utána volt egy nyár pénzért igazolni. Egy Piqué, EG, Lenglet, Araujo mellé jött pénzért egy védő, egy csatár, meg egy szélső Dembélé helyére akit nem tudtunk megtartani, pedig Xavi nagyon akart.
Azt, hogy sikerült kukázni ingyen/kölcsönbe olyan játékosokat akik beváltak az nem a mozgásteret jelenti, főleg hogy még így is kellett kényszerből játékosokat eladni/kölcsönbe, hogy legalább az FFP-be beleférjünk.
Az idei évben volt 3 milliónk igazolni.
Csak az összehasonlítás kedvéért. Arteta az utóbbi két évben közel félmilliárdot költött, ten Hagi is 500 millió körül, Lucho idén ahogy odament 400 milliót, Pocchettino az idei kinevezése után szintén közel félmilliárdot.
És ezek a csapatokban eddig is bőven voltak sztárok. Egyedül Artetára lehet mondani, hogy fejlődött alatta a csapat, de ez is több év után.
Xavi ezeknek még a felét se kapta meg két és fél év alatt. És ennyi érkezőből kellett egy új csapatot csinálni.

Ja aa Real örült volna ha Vini helyett Raphinha lett volna, aki eddig a szezon felében sérült vagy eltiltott volt. Nekünk meg van egy Pedrink szélsőnek Ha most nincs egy 16 éves Yamalunk van össz-vissz egy formán kívüli Lewandowskink. Torres belejött mondjuk úgy mint Joselu, aztán ő is kiesett.
Kulcsjátékosok dölnek ki hónapokra, szezonra.
A padon a cserekapusokon kívül 2 A-csapatos játékos ült, míg a kezdőben két Atletices, úgy hogy Raphinha és ter Stegen erre a meccsre épült fel úgy-ahogy.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.11. 21:34:14

Nyilván az újságírók is provokálják az edzőket, de Xavi is egyre inkább elmegy ebbe a nárcisztikus irányba, amit Koemantól is láthattunk... Remélem mikor Barca DNS-t mondunk, akkor nem a nárcisztikus személyiségzavarra gondolunk :)

Elmegy, mert nagy a nyomás, de amúgy ő nagyon jól végzi szerinte a dolgát. Na mindegy. A Realról múltkor Ancelotti ezt nyilatkozta: "Ennek a csapatnak az a legnagyobb erőssége, hogy ilyen körülmények között is ilyen elhivatottan és ilyen hozzáállással tudják belevetni magukat a mérkőzésbe. A minőség a legfontosabb dolog, de ha mindezt elhivatottsággal és ilyen hozzáállással tudod kombinálni, akkor a legmagasabb szinten tudsz játszani."
És tényleg itt a kulcs. Heteken át játszottak úgy, hogy nem is nagyon tudtak csatárt tenni a sérült csatár helyére. Vini helyett Joselu, vagy ő sem volt elérhető. Mit csináltak? Hát Vini helyett más, pl Joselu lőtte a gólokat. A múltkori meccsükön nem tudtak belső védőt a csapatba tenni, hát játszottak mások a belső védők helyén. Semmi görcsösség, félelem nem volt a csapatban, mindenki tette a szokásos szürke módban a dolgát.

És ez az amit igazából Xavitól nem kaptunk, pedig a legfontosabb lett volna. Önbizalom, magabiztosság, kihozni a játékosokból a maximumot... de mindenki teljesítménye hullámzik, teljesen anyátlanok. Aki gólerős volt máshol, az nálunk nem az stb. Bárki lesz az utód, remélem ez lesz, amit rendbe rak és nem attól kell félni minden meccsen, hogy mikor remegnek meg a lábak...

China: Xavinak hatalmas mozgástere volt, százmilliókat költöttek a kéréseire, illetve trükkös (szerintem) középtávon nagyon káros kölcsönjátékosokkal folyamatosan kapta a paripát. Rendben, mondjuk, hogy Xavinak volt jó szeme a fiatalokhoz, bár szerintem ez sem ül annyira, szerencséje volt ezzel a generációval. Minguesat pl azonnal elzavarta, pedig nem volt annyira rossz, szerintem ott volt a lehetőség benne, csak dolgozni kellett volna vele. Szerintem épp az a gond, hogy Xavinak sok mozgástere volt, erősen a jövőt szórakozták el Laportáék, de ne legyen igazam persze. Most meg arra fogjuk, hogy rövid a pad... Mások is mindig tele vannak sérültekkel és a Real örült volna, ha Vini helyett mondjuk Raphinhát, vagy Ferrant, vagy Felixet tudtak volna betenni. Más csapatokban sem kap játékpercet az a plusz 4 ember, akiket a padra neveznek, ez az igazság. Kíváncsi leszek kap-e ennyi mozgásteret Xavi utóda. Nagyon remélem, hogy nem amúgy. Így is elég gond lesz a kölcsönjátékosok és az ezeréves Lewa sorsa.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.11. 16:42:12

Azért azt nem lehet elvitatni, hogy az ő érdeme néhány fiatal beépítésének elkezdése, még ha részben a kényszer is szülte.
Guiu például tejesen a semmiből jött. Még az Atleticben sem kapott igazán lehetőséget, de nem a "rutinos", Pichichi jelölt Pau Victor jött fel, Fort is hirtelen beszállt még balhátvédként is, Yamal gyakorlatilag kezdőjátékossá vált, Cubarsí helyett sem Fayé jött vagy átállni 3 védőre, De Jongot visszarendelni stb.
Cancelo igazolását is erőltette, amit Laporta elég ügyesen megoldott és szerintem most simán top 3-as a posztján, sőt bh-ként is elit.
Gündogant is elsősorban ő vadászta le és lehetne sorolni.
Megnézném azt az edzőt, aki az első csapatból egy kezdőt sem tudna kiállítani mire menne, akár eredmény, akár játék szempontjáól.
Ha jöhetett volna Kimmich vagy még 1-2 hasonló nívójú játékos, ahogy a nagyobb csapatok 90 %-ánál kicsit más lenne a leányzó fekvése.
Lucho elment a PSG-hez, szabad kezet, végtelen pénzt kapott, a BL csoportból csak jobb gólkülönbséggel csúszott tovább, ten Cate már máodik nyara után ég a MU-val nemzetközi és hazai szinten is.
Artetanak kb. 4 év és euro százmilliók kellettek, hogy eredménye legyen. Pocchettino úgy bőg folyamatosan a Chelsea-vel, hogy rossz nézni.
Xavi másfél évet kapott minimális mozgástérrel, 17-18 éves kölykökre építve, egy vadonatúj csapattal, akik még egymást sem ismerték, ráadásul képes volt eredményeket felmutatni már az első évében, de megy az elégedetlenség. Úgyhogy el lehetne gondolkodni kivel mennyivel lehetne jobb vagy egyáltalán ki jönne el ilyen körülményekbe.

Engem az se zavarna, ha 1-2 évig nem jönnének a kupák, de elindulna egy csapatépítés, ami szerintem el is indult. Ha jön egy új edző lehet, hogy kezdődhetne újra, de neki nem lenne 300-400 milliója nyaranta játékosokat venni.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.02.11. 13:32:55

Én inkább részsikernek nevezném, mint felszállóágnak, Xavi munkáját.
Xavi érdeme a bajnoki szereplésünk feljavulása+ bajnoki cím, de a BL- ben semmi maradandót nem mutatott, és a jól felépített taktikai játékkal is adós maradt.
Tegnap néztem a Bayern- Leverkusen rangadót. Na amit kitalált ( és játszat) Xabi Alonso, azt várnám el a mi csapatunktól is. Gyors egyérintős passzok, háromszögelések, ebből való betörések.
Mintha ők játszanák, a "mi focinkat".
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.11. 12:55:19

A felszállóág szerintem megvolt: 22-es tavaszi menetelés, bajnoki cím a következő szezonban. Aztán valami elromlott, már az előző szezon végén nagyon visszaesett a játék, mégha az eredmények jöttek is még akkor.

Szerintem túl hamar feladta, illetve a támadások is túl korán jöttek a sajtótól, szukolóktól. Én legalábbis nem láttam reménytelennek a helyzetet.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.02.11. 11:49:00

Peter írta:
2024.02.03. 17:04:52
Olvasgatom a nyilatkozatait.
Nagy reményekkel vártam a munkáját, aztán egyre több észrevételt hozott ki belőlem (is), majd be kellett látni, hogy minden várakozással szemben, ez nem a "megfelelő idő és alkalom" volt a számára.
Nem állt össze a "tér, idő, karakter" megfelelő aránya, avagy nem tudott élni a lehetőségeivel....
Nekem is hasonló érzéseim vannak. Anno érkezése előtt tettek be az arab csapatától videókat néhányan ( ha még emlékszik valaki rá), amiben hasonlóan a Pep-féle csapathoz, gyors egyérintős labdajáratásokat, háromszögeléseket láthattunk. Azt gondoltam vele újra felszállóágba kerül a csapat. Ebből sajnos semmit nem láttunk a Barcelonában. Hogy mi történhetett vele és a stábjával egyenlőre rejtély.
Mint, ahogy az is, miért nem tudta használni (taktikát kidolgozni) a keze alá adott/kapott játékosokat.


Egy jó kis írás az edzői munka árnyoldalairól, a kiégésről.
https://telex.hu/sport/2024/02/07/futba ... s-egeszseg
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.02.05. 12:28:30

Hansi Flick is already learning Spanish. The former Coach of the German Nationalteam is looking for a new challenge in the summer and the job at FC Barcelona would appeal to him @BILD_Sport
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.03. 17:04:52

Olvasgatom a nyilatkozatait.
Nagy reményekkel vártam a munkáját, aztán egyre több észrevételt hozott ki belőlem (is), majd be kellett látni, hogy minden várakozással szemben, ez nem a "megfelelő idő és alkalom" volt a számára.
Nem állt össze a "tér, idő, karakter" megfelelő aránya, avagy nem tudott élni a lehetőségeivel....

bence0330 írta:
2024.01.31. 23:56:02
szerintem egyenesen a bravúr kategória volt
A bravúr önmagában az egy nagyon klassz dolog, de akkor ér valamit, a pillanatnyi váratlan sikernél többet, ha a belőle nyert tanulságokat a bravúrt elérő megfelelően kihasználja önmagának a további fejlődése érdekében.

Van, amikor a kevesebb néha több és a stabil fejlődéssel elért siker már nem is bravúr, hanem magától értetődő lesz....:lol:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.02.01. 18:32:44

Kicsit megkésve:
Saviola írta:
2024.01.28. 14:02:34
:)

Nem a kritikával van a probléma, hanem azzal, ahogy megfogalmazásra kerül.

Nem mindegy, hogy közlöd a pincérrel, hogy ez bizony ehetetlen volt és figyeljenek erre a jövőben, aztán ha következő alkalommal is hasonló ételt tesznek eléd, akkor nem mész többet. Vagy felborítod az asztalt, leköpöd a felszolgálót, elküldöd a szakácsot a kumma anyjába, majd felgyújtod az egész éttermet.

Ez a különbség.
Értem, egyetértek.
Alcantara írta:
2024.01.28. 13:57:50
Az év kommentje nálam. Elegáns, frappáns...és igaz is. :D
Köszönöm szépen. :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.01. 17:35:49

dingdong írta:
2024.02.01. 16:01:52
Korábban is írta valaki, hogy nem érti a FR lenézettségét. Én sem értem. Azt sem értem miből gondolják itt sokan, hogy ten cate végezte az érdemi munkát. Lassan 20 éve volt de én nem emlékszem rá, hogy ez akkor köztudott lett volna. Sem a barcás ideje előtt sem utána nem bizonyította be hogy egy edző zseni. Ezekszerint csak lehetett valami jó a közös munkában. A segédedző a vezetőedző jobb keze. Jól végezte a munkáját. Ennyi. A stábját az edző úgy válogatja össze, hogy a legjobb emberek dolgozzanak vele ne másodhegedűs kutyaütők (vagy rokonok/barátok). Ez igenis erény.
Egyetértek, annyit tennék hozzá, hogy Eto'o kidőlése nélkül valószínűleg a 2006-2007-es szezonban is bucira verjük a mezőnyt. Több mint 10 év off után persze aligha fog vezetőedzőként visszatérni.
Grundel írta:
2024.02.01. 16:13:42
Ez nem az Flick aki szövetségi kapitányként is csődöt mondott?
Szövetségi kapitányként IS? A Bayernnel rövid időn belül mindent megnyert, tolt egy hatkupás évet.
Válasz küldése
cron