Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 17:27:06

Szerintem szövetségi kapitányként teljesen más skillek kellenek, mint egy hagyományos edzőnek, semmit nem lehet levonni abból, amit csinált a németeknél.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.02.01. 17:24:22

Grundel írta:
2024.02.01. 16:13:42
Az FC Barcelona tárgyalásokat kezdett Hansi Flickkel, hogy a következő szezonban átvegye a csapat irányítását. Az ismert újságíró, Christian Falk arról számolt be, hogy a Barca sportigazgatója, Deco, Joan Laporta elnök nevében vette fel a kapcsolatot a szakemberrel, hogy hivatalosan is jelezze, klub lehetséges opcióként számol vele.
https://sportposzt.com/oriasi-meglepete ... e_vignette
Ez nem az Flick aki szövetségi kapitányként is csődöt mondott?

Csak szövetségi kapitányként mondott csődöt Flick! Bayoroknál nem volt éppen tré a edzői pályafutása… azt hiszem nem egyezett a vezetőséggel és azért távozott
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.02.01. 16:13:42

Az FC Barcelona tárgyalásokat kezdett Hansi Flickkel, hogy a következő szezonban átvegye a csapat irányítását. Az ismert újságíró, Christian Falk arról számolt be, hogy a Barca sportigazgatója, Deco, Joan Laporta elnök nevében vette fel a kapcsolatot a szakemberrel, hogy hivatalosan is jelezze, klub lehetséges opcióként számol vele.
https://sportposzt.com/oriasi-meglepete ... e_vignette
Ez nem az Flick aki szövetségi kapitányként is csődöt mondott?
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.01. 16:01:52

Fernando írta:
2024.02.01. 15:21:49
Az, hogy Rijkaard meg jo emberekkel veszi magat korbe es ez ereny… hát nem tudom. Ez talan igaz lenne, ha egy jo orvosi csapatrol, megfelelo hatterstabrol lenne szo, de itt konkretan a munkakore jelentos reszet egy masik ember vegezte. Ezt bizonyitotta a csapat teljesitmenye is miutan TC lelepett. Ez nalam minden, csak nem ereny. Vagy pakkban lennenek reaktivalva? Larsson nem jonne vissza a padra? Szerintem az akkor az 5 évből 3 fantasztikus volt, de ne eljunk a multban.
Korábban is írta valaki, hogy nem érti a FR lenézettségét. Én sem értem. Azt sem értem miből gondolják itt sokan, hogy ten cate végezte az érdemi munkát. Lassan 20 éve volt de én nem emlékszem rá, hogy ez akkor köztudott lett volna. Sem a barcás ideje előtt sem utána nem bizonyította be hogy egy edző zseni. Ezekszerint csak lehetett valami jó a közös munkában. A segédedző a vezetőedző jobb keze. Jól végezte a munkáját. Ennyi. A stábját az edző úgy válogatja össze, hogy a legjobb emberek dolgozzanak vele ne másodhegedűs kutyaütők (vagy rokonok/barátok). Ez igenis erény.

Természetesen az ő visszahozatala egy blőd baromság amiből júniusig még tonna szám kapunk majd.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.01. 15:21:49

Ezert is irtam, hogy szarkazmus, sejtettem, hogy felreertheto lesz. Es igen, azt is irtam, hogy tul defenziv. Nagyjabol Simeone-féle a jatekrol valo felfogasa, bar mar Simeone is kezdi ezt elengedni, evrol evre tamadobb focit tol az Atma. Kizarolag a nyomas elbirasa volt a szempont amit felvazoltam. Nala senki se birna jobban.

Az, hogy Rijkaard meg jo emberekkel veszi magat korbe es ez ereny… hát nem tudom. Ez talan igaz lenne, ha egy jo orvosi csapatrol, megfelelo hatterstabrol lenne szo, de itt konkretan a munkakore jelentos reszet egy masik ember vegezte. Ezt bizonyitotta a csapat teljesitmenye is miutan TC lelepett. Ez nalam minden, csak nem ereny. Vagy pakkban lennenek reaktivalva? Larsson nem jonne vissza a padra? Szerintem az akkor az 5 évből 3 fantasztikus volt, de ne eljunk a multban.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.01. 14:51:20

Fernando írta:
2024.02.01. 14:06:46
Ha visszaemlekezel ult mellette egy bizonyos Ten Cate
Egy jó edzőnek ahhoz is van esze, hogy kikkel vetesse körbe magát, és nem tesót, sógort, komát, havert meg haver haverját alkalmazza. Véleményem szerint ez erény, nem gyengeség.

Mindkettőt írtam korábban, Rijkaardot persze viccesen. Elérte, amit akart, kisebb célokért nem töri magát.

Mielőtt nekiállnánk Conceicaót leírni, tegyük halkan hozzá, hogy pofás BL-futások fűződnek a nevéhez. Sokkal gyengébb kerettel tavaly is továbbjutott a csoportjából, csoportelsőként, ellentétben velünk. Pedig ő sosem kapott fél év alatt 200 millió eurót igazolásokra.
gránit írta:
2023.11.26. 11:20:02
Vagy reaktiváljuk Rijkaardot :mrgreen:


Sergio Conceicao lehetne még egy opció
Azért az elég nagy túlzás, hogy Mourinhónak két BL-címmel a semmire lenne nagy arca. Ugyanakkor szerintem nálunk nem jöhet szóba, a klub minden tartását feladná, ha egy olyan embernek adna zsíros állást, aki kezet emelt a klub edzőjére, és a klub ellen szított évekig. Ha Xavit kritizáltuk az unalmas 1-0-ák miatt, Mourinhótól valószínűleg pont ezt kapnánk.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.01. 14:06:46

gránit írta:
2024.02.01. 12:19:35
Rijkaardnak ezt a lenézettségét soha nem értettem. Hosszú évek lesajnáltsága után rajzolta fel a klubot a térképre, az első BL-győzelmünket szerezte. Voltak jó játékosai, de a jó játékosokból ki is kell hozni a legtöbbet, és ez a legtöbb edzőnek nem sikerül.

Xavi noname edzőként érkezett, ha akkor nem tiltakoztunk, most sem lenne fair bármelyik jelöltet emiatt megszólni. Pont mi vagyunk a példa arra, hogy nem kell nagy edzői múlt ahhoz, hogy valaki nagy edző lehessen.
Ha visszaemlekezel ult mellette egy bizonyos Ten Cate akirol mar akkor ugy hirlett, hogy sok utolag nyero strategiai elemnek az otletgazdaja volt. Miutan tavozott tolunk, Rijkaard is elegge lejtmenetbe rakta a csapatot. Ok egyutt voltak jok, ezt bizonyitja mindkettejuk Barca utani munkassaga. 11 eve eltavolodott az edzoi munkatol es a csaladjanak el, az elfutballtol pedig mar akkor mikor innen tavozott. Nem elvitatva az erdemeit, de majdhogynem szo szerint a nappali kanapejarol kizartnak tartom hogy birna hosszutavon azt a nyomast amit itt kapna.
Grundel írta:
2024.02.01. 12:23:30
Sérgio Conceição will leave FC Porto when his contract expires on June 30, per the
@cmjornal.

Ő is a jelöltek között szerepel. :)
Abszolut a legerosebb portugal kerettel a 3. helyre jo egy maximum 3 csapatos bajnoksagban. Nem reg a Sporting is oktatta oket. Nem hiszem, hogy o kellene nekunk.

Szerk.: Folyamatosan azt irom barki jon fel, hogy inkabb ne, de mazochista modjara vegiggondoltam azt a velemenyemet amiben nyelbol dobtam Mourinho-t. Ez az ember a rivaldafenyben él, amint kikerul onnan mintha nem motiválná semmi. Az egyetlen ember akinek van akkora arca, hogy elbirja a kritikakat amit kap. Lehet ez az arcoskodas is hianyzik picit az egesz csapatbol. Akkora onbizalma van a semmire, hogy at tud fordulni abba, hogy mindenki elhiszi, hogy tudja mit csinal. Nyilvan ez csak szarkazmus. Taktikailag nagyjabol meg most is egy top15-20-as edzo. Ettol fuggetlenul szerintem tul defenziv felfogasa van es nem ő kellene ide, de a realos multja miatt pikans dolog lenne.
Az én almom meg most is Guardiola, de szerintem no chance.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2024.02.01. 14:10:09-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.02.01. 12:23:30

Sérgio Conceição will leave FC Porto when his contract expires on June 30, per the
@cmjornal.

Ő is a jelöltek között szerepel. :)
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.01. 12:19:35

Rijkaardnak ezt a lenézettségét soha nem értettem. Hosszú évek lesajnáltsága után rajzolta fel a klubot a térképre, az első BL-győzelmünket szerezte. Voltak jó játékosai, de a jó játékosokból ki is kell hozni a legtöbbet, és ez a legtöbb edzőnek nem sikerül.

Xavi noname edzőként érkezett, ha akkor nem tiltakoztunk, most sem lenne fair bármelyik jelöltet emiatt megszólni. Pont mi vagyunk a példa arra, hogy nem kell nagy edzői múlt ahhoz, hogy valaki nagy edző lehessen.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.01. 11:39:10

https://en.as.com/soccer/barcelona-squa ... -season-n/
7 napos hír.
Azóta jött Felix ès Ferran sèrülèse.
18-ból 10 komoly izomsèrülès, ebben nincsenek benne a rövidebb izomsèrülèsek, mint Yamal, Balde, Christensen stb. sèrülèsei, amit 1-2 hèt alatt kihevertek.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.01. 11:05:45

Fernando írta:
2024.02.01. 10:31:23
Tobb oldal lehozta, hogy Rijkaard johet vissza. Valoszinuleg egy kacsa oldalrol terjedt szet, de mar a transferwise is rumour-kent hozza le. Az ev vicce lenne ez a nosztalgiavonat. Az ember 11 éve nem iranyitott csapatot, de javitsatok ki ha tevedek. Ten Cate utan hatalmasat bukott ő is, plusz neki is volt egy Dinho-ja.
Remélem tényleg vicc,a felmerült edzők nagy része is az,de ez a holland vonal,hányszor kell még belesülni,hogy elengedjük?!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.01. 10:31:23

Tobb oldal lehozta, hogy Rijkaard johet vissza. Valoszinuleg egy kacsa oldalrol terjedt szet, de mar a transferwise is rumour-kent hozza le. Az ev vicce lenne ez a nosztalgiavonat. Az ember 11 éve nem iranyitott csapatot, de javitsatok ki ha tevedek. Ten Cate utan hatalmasat bukott ő is, plusz neki is volt egy Dinho-ja.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.02.01. 08:44:55

" javulnunk kell" - miota mondogatja ezt?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.31. 23:56:02

gránit írta:
2024.01.31. 23:50:23
Főleg úgy ne törjünk pálcát a jelöltek felett, hogy a jelenlegi edző mentőöve még két év után is az idő volt. Ha neki megadatott ennyi idő, az új embert ne írjuk le idő előtt.
A mondandód lényegi részével egyetértek, de azért Xavinál ne felejtsük el, hogy nem vártunk és vártunk 2,5 évet a semmire, hanem az első 1,5 éve a körülményekhez képest szerintem egyenesen a bravúr kategória volt, szóval azért igazából nem kellett óriási türelem. Néha jó foci volt (de akkor néha egyenesen Pep-szintű), néha meg nem. De az eredmények jöttek. Szóval akkora türelem azért nem kellett itt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.31. 23:50:23

Chino írta:
2024.01.31. 14:00:33
Antic kinevezése Setienéhez volt hasonló, (talán még Xavi kezdeti helyzetét is ide lehet venni) csak szezon közben ideiglenesen kapta meg a csapatot, amit van Gaal szanaszét vert és a béka segge alá ültetett.
Mondjuk mindkét edző nagyon jó munkát végzett, Anticot szívesen láttam volna tovább is, kb olyan csodát művelt a csapattal mint Xavi Koeman után. Ha megkapja azokat az embereket, mint Rijkaard (Ronaldinho, Eto'o, Deco, Guily, Messi, Puyol, Ini, Henke stb.) kíváncsi vagyok mire vitte volna.
Ez fura, mert korábban elég lekicsinylően nyilatkoztál arról a csapatról.
Chino írta:
2023.08.03. 10:23:23
Ehhez a 2006-os csapathoz meg annyi, hogy amolyan "egyszer volt Budán kutyavásár". Plusz nagyon megszépülnek az emlékek.
Peter írta:
2024.01.31. 17:43:45
"Kezdőként" Pep, hogyan kapott volna esélyt annó, Klopp is maradt volna Dortmundban?
Kloppra is rá lehetett volna mondani Dortmunban, hogy lufi, de éppen Liverpoolban gondolták ezt másként.
Az elnöki bizalom és szurkolói reményen kívül, milyen jogalap volt Xavi kinevezése? (ha már a De Zerbi példát írtál)

Visszatérve a fő gondolathoz, tehát ahhoz, hogy valaki sikereket érjen el, elkerülhetetlen, hogy előbb bizonyítási lehetőséget kapjon. Arról nem is beszélve, hogy a váratlan szárnyalások vagy a szerencse esetében az edző temérdek olyan tapasztalathoz és tudáshoz juthat, amit megfelelően megbecsülve és elraktározva a későbbi karrierje alatt a saját javára fordíthat.

Ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy ne lehetne szinte előre borítékolhatóan zsákutcának nyilvánítani néhány házasságot, ahogy azt sem lehet előre kijelenteni, hogy ő lesz a tuti.
Pontosan. Xavi edzőként pont noname volt, amikor a Barcelona edzőként leszerződtette. Előre ne törjünk pálcát a jelöltek felett, váltak már be a csapatnál relatíve fiatal edzők is, akiknek addig rövidke edzői múltjuk volt csak (például Rijkaard, Guardiola, Luis Enrique). Főleg úgy ne törjünk pálcát a jelöltek felett, hogy a jelenlegi edző mentőöve még két év után is az idő volt. Ha neki megadatott ennyi idő, az új embert ne írjuk le idő előtt.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.31. 18:21:39

Chino írta:
2024.01.31. 14:00:33

Őket azonban nem lehet párhuzamba állítani azzal ami edzőkérdésben az utóbbi időkben itt történt.
Teljesen igazad van. Anticot ha jól emlékszem ugyanugy takarította el Laporta ahogy most is néhány embert pl Pimienta a B-ből. Jó szezonja volt és volt opció a szerződésében hosszabbítani de ő saját embert akart. (Megjegyzem én is Rijkaard alatt kezdtem el barcát követni/nézni amikor jött dinho és az említett társak)

A mondandom lényege csak az volt, hogy eddig teljesen egyértelmű volt az irány. Nem nézek ki Laportából olyasmit ami a komfort zonáján kívül van pl német edzőt. Aztán maximum meglepődök.

Felőlem lehet öreg fiatal spanyol holland bármi csak amikor idejön legyenek világos elképzelései, elemezze ki a játékosokat mielőtt itt a helyszinen jön rá hogy romeu egyeneset nem tud rugni a labdába és azon se lepődjön meg, hogy a spanyol média és a szurkolók minden rossz mozdulatra erőteljesen is reagálnak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.31. 14:00:33

dingdong írta:
2024.01.31. 00:07:23
gránit írta:
2024.01.30. 23:52:41
Szóval volt ott gond van Gaal idején, de az ő példája mutatja azt is, hogy aki itt nem tud spanyolul vagy katalánul, azt kapásból kikezdik. Engem meglepne egy Flick-féle igazolás.
Érdemes megnézni az edzők listáját az elmúlt pár évtizedből mondjuk Cruyff óta. 2 darab volt aki nem spanyol vagy holland. Robson és Antic is pár hónapot volt nálunk. Ja meg Tata aki argentin és Messi kedvéért jött. Ez nagyon sok dologra rávilágít ugy általánosságban a sport szakmai prioritásokra és arra is hogy mire számíthatunk nyáron.
Őket azonban nem lehet párhuzamba állítani azzal ami edzőkérdésben az utóbbi időkben itt történt.
Robson azért nem hónapokat, hanem egy szezont volt itt és hatalmas évet zárt, nem elküldték vagy konfliktusok között távozott a csapattól, hanem valami manageri vagy hasonló (már nem emlékszem pontosan) pozíciót kapott, kvázi az edzői posztból "előléptették".
Antic kinevezése Setienéhez volt hasonló, (talán még Xavi kezdeti helyzetét is ide lehet venni) csak szezon közben ideiglenesen kapta meg a csapatot, amit van Gaal szanaszét vert és a béka segge alá ültetett.
Mondjuk mindkét edző nagyon jó munkát végzett, Anticot szívesen láttam volna tovább is, kb olyan csodát művelt a csapattal mint Xavi Koeman után. Ha megkapja azokat az embereket, mint Rijkaard (Ronaldinho, Eto'o, Deco, Guily, Messi, Puyol, Ini, Henke stb.) kíváncsi vagyok mire vitte volna.
Forca Barca!!!!
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.31. 00:07:23

gránit írta:
2024.01.30. 23:52:41
Szóval volt ott gond van Gaal idején, de az ő példája mutatja azt is, hogy aki itt nem tud spanyolul vagy katalánul, azt kapásból kikezdik. Engem meglepne egy Flick-féle igazolás.
Érdemes megnézni az edzők listáját az elmúlt pár évtizedből mondjuk Cruyff óta. 2 darab volt aki nem spanyol vagy holland. Robson és Antic is pár hónapot volt nálunk. Ja meg Tata aki argentin és Messi kedvéért jött. Ez nagyon sok dologra rávilágít ugy általánosságban a sport szakmai prioritásokra és arra is hogy mire számíthatunk nyáron.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.30. 23:52:41

Troym írta:
2024.01.30. 23:13:40
gránit írta:
2024.01.30. 22:45:08
Már aktuális sztáredző utoljára van Gaal volt, aki a Barcelonához került. Őt kikezdték, mert nem tudott spanyolul, katalánul, és a BL-ben égtünk.
Na azért Van Gaal ennél "többet is tett" Az a korszak, különösen a második regnálása nem véletlenül a klub sötét korszaka. Elárasztotta a csapatot szó szerint szedett-vedett hollandokkal. Sokan biztos nem emlékeznek ilyen klasszisokra, mint Reiziger, Bogarde, Zenden, Hesp. Szinte felüdülés volt mellettük a két De Boer, Overmars, vagy Kluivert. Mellettük Cocu világklasszis volt. Van Gaal verte szét a dream team maradékát is, de sikeresen elüldözte Rivaldot, Figohoz mondjuk nem volt köze.

Nekem az utolsó sztáredző, akit "igazoltunk" Robson volt. Egy évet volt itt, megtalálta Ronaldot, nyertünk KEK-et, spanyol kupát.
Nekem nem lenne Scalonival gondom, de miért akarna jönni? A VB győztes Argentínok edzője és készül a Copára. Miért kéne neki?

szerk: Van Gaal kapcsán kihagytam a remek emberi oldalát. Ha valaki nem tudja Mourinho pökhendi stílusa honnan jön nézze meg Van Gaalt a 90es években.
Na várj, azt nem mondtam, hogy van Gaallal nem voltak egyéb gondok :D Rivaldo elkergetése a lelkén szárad, a 2002-es ősz valóban kritikán aluli volt, akkor kb a kiesés felé sodródtunk.

Az viszont biztos, hogy nehéz dolga lenne itt annak, aki nem tud spanyolul vagy katalánul. Ez alap. Akinek ez hiányzik, az már erősen kérdőjeles. Nem hiába szellőztetett a Sport is kizárólag olyan neveket, akik mind beszélnek spanyolul. Van Gaallal voltak problémák, Reiziger, Hesp szerintem még egész jók voltak, Bogardét azért nem értettem, mert Nadal egy príma játékos volt a poszton, és helyette hozta Bogardét... Ahogy az is tény, hogy akkor indultunk meg felfelé, amikor az addigi holland bagázs lapátra lett téve. Szóval volt ott gond van Gaal idején, de az ő példája mutatja azt is, hogy aki itt nem tud spanyolul vagy katalánul, azt kapásból kikezdik. Engem meglepne egy Flick-féle igazolás.

Azt szerintem nehéz elvitatni van Gaaltól, hogy sztáredző volt, akkor már BL-győztes volt, két BL-döntővel, és addigra már mindent megnyert klubszinten, mind a hat trófea megvolt neki. De akár őt, akár Robsont nézzük, mutatja, hogy sztáredzőt ritkán igazolunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 23:46:16

Troym írta:
2024.01.30. 23:13:40
gránit írta:
2024.01.30. 22:45:08
Már aktuális sztáredző utoljára van Gaal volt, aki a Barcelonához került. Őt kikezdték, mert nem tudott spanyolul, katalánul, és a BL-ben égtünk.
Na azért Van Gaal ennél "többet is tett" Az a korszak, különösen a második regnálása nem véletlenül a klub sötét korszaka. Elárasztotta a csapatot szó szerint szedett-vedett hollandokkal. Sokan biztos nem emlékeznek ilyen klasszisokra, mint Reiziger, Bogarde, Zenden, Hesp. Szinte felüdülés volt mellettük a két De Boer, Overmars, vagy Kluivert. Mellettük Cocu világklasszis volt. Van Gaal verte szét a dream team maradékát is, de sikeresen elüldözte Rivaldot, Figohoz mondjuk nem volt köze.

Nekem az utolsó sztáredző, akit "igazoltunk" Robson volt. Egy évet volt itt, megtalálta Ronaldot, nyertünk KEK-et, spanyol kupát.
Nekem nem lenne Scalonival gondom, de miért akarna jönni? A VB győztes Argentínok edzője és készül a Copára. Miért kéne neki?

szerk: Van Gaal kapcsán kihagytam a remek emberi oldalát. Ha valaki nem tudja Mourinho pökhendi stílusa honnan jön nézze meg Van Gaalt a 90es években.
Ezzel én valamilyen szintén tudnék vitatkozni. Van Gaal akkor valóban sztáredző volt, friss BL győztes, az egyik legfelkapottabb az akkoriak közül.
Azt hogy mit és hogyan okozott az más kérdés. Eredményei az első regnálása alatt azért voltak. Két bajnoki cím, majdnem egy harmadik is lett, kupagyőzelem.
Emellett persze ott voltak azok a dolgok, amik fekete korszakká tették azt az időszakot. Nem Pep óta követem a Barcát de nála jobban Barca-edzőt még nem utáltam és szégyenkeztem miatta. Mourinho kb. kisangyal volt hozzá képest.

A Rivaldo affér fáj szerintem legjobban mindenkinek, de én Riquelmét is megemlíteném, akinek a távozásában nagy szerepe volt a második regnálása alatt.

A lényeg az, hogy hiába volt nagy név nem biztosíték semmire és fordítva is könnyen elsülhet.

Én valami fiatalabb (értsd 45-50 év), agilis edzőt tartanék megfelelőnek, akiben nagyobb a lendület, motiváció. Egy ilyen fiatal csapathoz talán jobban illene. Persze ez is elsülhet visszafelé. Tapasztalatlanság, tekintélyvesztés stb.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.30. 23:30:58

Értem amit mondani akar es hat mindenki tudja mi az amire van/volt ráhatása es mi az amire nem … kritikak nyilván nem is az utóbbival kapcsolatosak voltak azert !

de elolvasva az interjút - amin nyilván feltett irányított kérdésekre kell válaszolni- a végére mar nekem erősen Kouman ize lett végül ennek az egésznek : /
( ugye ez a minden es mindenki hibás rajtam kívül meg a mit miert nem tudtam megcsinalni, ennek nagy mestere volt a holland legendás barátunk aki amugy végig szinte sértve irigykedett Xavire h bezzeg a spanyol mindent megkap amit ő nem :-)

Meg ez a hiszek a projektben jo uton járunk de közben mar ősszel eldöntötte h felmond a hétvégén meg ugy volt h csak egy ideje gondolkodik rajta vagy mindenben hisz csak magában nem … vagy most mi van !?!

De igazabol mar mindegy is, mind gondolkodásában mind viselkedésben nekem még mindig inkább jatekos Xavi mint edző de hat naon fiatal még es letett az asztalra egy komoly spanyol bajnoki cimet !! Nem aggódom miatta …

Most mar nincs “nyomás” , úgyhogy csak a győzelem el fogadható !!!:-)

Az uj edző miatt viszont lehet aggódni …
ha jön egy “hasonló” zöldfülű aki BLt csak tévéből irányított eddig es egy évbe 1x kérdeztek meg tőle h elégedett e amugy a munkájával akkor azert ha meg jön egy tapasztalt de mondjuk teljesen mas játék kultúrájú akkor meg azert !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 23:13:40

gránit írta:
2024.01.30. 22:45:08
Már aktuális sztáredző utoljára van Gaal volt, aki a Barcelonához került. Őt kikezdték, mert nem tudott spanyolul, katalánul, és a BL-ben égtünk.
Na azért Van Gaal ennél "többet is tett" Az a korszak, különösen a második regnálása nem véletlenül a klub sötét korszaka. Elárasztotta a csapatot szó szerint szedett-vedett hollandokkal. Sokan biztos nem emlékeznek ilyen klasszisokra, mint Reiziger, Bogarde, Zenden, Hesp. Szinte felüdülés volt mellettük a két De Boer, Overmars, vagy Kluivert. Mellettük Cocu világklasszis volt. Van Gaal verte szét a dream team maradékát is, de sikeresen elüldözte Rivaldot, Figohoz mondjuk nem volt köze.

Nekem az utolsó sztáredző, akit "igazoltunk" Robson volt. Egy évet volt itt, megtalálta Ronaldot, nyertünk KEK-et, spanyol kupát.
Nekem nem lenne Scalonival gondom, de miért akarna jönni? A VB győztes Argentínok edzője és készül a Copára. Miért kéne neki?

szerk: Van Gaal kapcsán kihagytam a remek emberi oldalát. Ha valaki nem tudja Mourinho pökhendi stílusa honnan jön nézze meg Van Gaalt a 90es években.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.30. 22:45:08

Rumig írta:
2024.01.30. 22:13:28
Mindamellett, hogy nekem se teljesen világos, ahogy Zozzy is pedzegeti, hogy pontosan milyen nyomásra is gondol (leginkább csak a médiára, az újságírók kérdéseire tudok gondolni), azt gondolom, hogy ezt a nyomást jórészt magának köszönheti és egyben ez volt a legnagyobb elkövetett hibája is.
Már egy ideje előfordulgatott, hogy szólt a füttykoncert a hazai meccseken. TV-n meg streamen keresztül nem mindig jön át. Szerintem az Alaves elleni meccs volt az a fordulópont, amikor elfogyott a közönség türelme. Nézhetetlen játékot is játszottunk, helyzeteket alig-alig tudtunk kidolgozni.

Érezte, hogy váltani kell, és egyre merészebb taktikával küldte fel a pályára a csapatot, ami mostanra odáig fajult, hogy teljesen kamikaze öngyilkos merénylő osztaggá vált a társaság, felelőtlenül előrehúzódva, kitéve magát a kontráknak, amiket mostanra már alsóházas csapatok is kihasználnak. 4-5 gólokat kapunk, kisebb csapatok is kitömnek minket. Egyszerűen fel lehet már készülni a csapat játékából. Labdaszerzések utáni kontrákat kell begyakorolnia az ellenfeleknek, és garantált is a legalább két lőtt gól. Ezt még az Almeria is meglőtte. Nagyon könnyű jelenleg a Barcelona játékából felkészülni.

Xavi szerintem arra gondol, hogy bármit csinált, semmi nem volt jó, hogy tavaly nagyon is stabilan játszottunk, de sokaknak nem tetszettek az unalmas 1-0-ák. Füttykoncert akkor még talán nem nagyon volt, de lehet, hogy elkövette azt a hibát, hogy olvasta a visszajelzéseket a különböző platformokon. Nyilván nem a magyar nyelvű fórumra gondolok, bár ezzel a fórummal szerintem nagyon jól járt volna, mert máshol azért sokkal durvábban fejezték ki magukat az elégedetlenek.

Az unalmas 1-0-ás meccsek nem voltak jók, a vakmerő taktika pedig csődöt mondott. Ha egy edző nem tudja megoldani, hogy a kettő között megtalálja a megoldást, és stabilan legyünk képesek látványosabb és támadóbb játékra, akkor kevés a Barcelona padjára, és van olyan intelligens, hogy ezt belássa.

Mivel vannak nála képzettebb edzők, meg kell adnunk magunknak az esélyt a változásra.

Éppen ezért tartanám Scalonit egy jó választásnak. Már aktuális sztáredző utoljára van Gaal volt, aki a Barcelonához került. Őt kikezdték, mert nem tudott spanyolul, katalánul, és a BL-ben égtünk. Scaloni tud spanyolul, szeretne is Spanyolországban edzősködni, és pont olyan stabil, de támadó futballt játszat, amire nekünk szükségünk van. A csapata a labdabirtoklás mellett is erős középpályás védekezést mutat, pont ami nálunk hiányzik.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2024.01.30. 22:13:28

Sokan sok mindent leírtatok, többen valamennyire örültök is, mert innen is sokan pedzegettétek már az elküldését, mindamellett, hogy persze mindenki sajnálja, hogy így alakult.

Én határozottan csalódott vagyok amiatt, hogy bedobja a törölközőt, lényegében a kívülről érkező nyomás és el nem ismertség miatt, ahogy ez ebből kiderül:
Andris írta:
2024.01.30. 15:21:07
Xavi nyilatkozta ma, nem pedig írta:Egyáltalán nem éreztem, hogy általánosságban véve értékelték volna azt a mennyiségű erőfeszítést, amit beletettünk ebbe a projektbe. Ez pedig komoly mentális kimerültséghez vezet, hiszen úgy érzed, hogy a semmiért dolgozol, csinálhatod bármennyire jól, úgyse értékelik. Tűrtük egy ideig a nyomást, de elértünk arra a pontra, amikor már nem volt visszaút, ahol inkább úgy döntöttem, hogy félreállok..
Mindamellett, hogy nekem se teljesen világos, ahogy Zozzy is pedzegeti, hogy pontosan milyen nyomásra is gondol (leginkább csak a médiára, az újságírók kérdéseire tudok gondolni), azt gondolom, hogy ezt a nyomást jórészt magának köszönheti és egyben ez volt a legnagyobb elkövetett hibája is. Ha eleve adott egy kevésbé támogató közeg, akkor annál kevésbé kellene (kellett volna) minden, a jövőjét firtató kérdésre olyanokat nyilatkozgatni, hogy egy nagy csapatnál az edzőt az eredmények minősítik, vagy hogy majd év végén meglátjuk, hogy sikerül-e elérni a célokat, egyértelműen trófeákra utalva.

Persze a tavalyi után talán ő is elhitte, hogy mégiscsak hamarabb is ki lehet lábalni a gödörből, ettől függetlenül az ilyen kommunikáció szerintem nem kis mértékben járult hozzá a külső nyomáshoz. Hozzáteszem, Laporta se védte meg és nem nyilatkozott olyanokat, hogy ez egy épülő csapat és nem kell rögtön címeket várni. Sőt, ehelyett el is várta pl tavaly a liga megnyerését, mint az pár hete egy Xavi-nyilatkozatból kiderült. (Ergo talán bőven volt nyomás belülről is, hiába van minden rózsaszínnek lefestve)
Ezt elképesztő szakmaiatlanságnak és rövid-/középtávon is károsnak tartom, még úgyis, hogy végül sikerült. Hisz egyáltalán nem voltak adottak a feltételek, nem volt elvárható. Mint ahogy most se adottak, ebben teljesen egyetértek Andris talán az Eurobarca történetének leghosszabb hsz-ében közölt véleményével.

Én nem hiszem el, hogy ha nyíltan az lett volna a konzekvens kommunikáció, hogy ez egy épülő csapat, a jövő csapatát építjük és közben szépen apránként igyekszünk kimászni a gazdasági gödörből, ezzel csillapítva és a realitás talaján tartva a szurkolói és legfőképp újságírói elvárásokat, akkor hirtelen megcsappant volna a nézőszám vagy Laporta/Xavi fejét követelték volna a sociók...
Ehelyett még most is megy a "nyerjük meg a Bl-t és még a bajnokságban is odaérhetünk" frázis...

Én csak emiatt haragszom Xavira, szvsz nagy részben magának okozta ezt a nyomást. Nekem, - bár lehet csak azért, mert nekem nem Messivel, sőt, nem is Ronaldinhoval kezdődött a Barca, - teljesen elfogadható lett volna akár 3 szezon is, ahol nem nyerünk semmit, sőt, épphogy csak becsúszunk a 4. helyre, de közben kialakul a jövő sikercsapatának a gerince és van fejlődés a klub egészét nézve. Márpedig épp ez történik, csak közben még nyertünk is ezt-azt.
És szerintem nagyon sok szurkoló van még így ezzel. Rivaldo ollózása a Valencia ellen az utolsó fordulóban kb Bl-győzelem szintű katarzis volt, pedig csak a 4. helyet és ezzel a Bl-indulást csíptük meg vele. Minden szinten van valamilyen elérhető és örömet okozó cél. Különben a nagycsapatokon kívül másnak nem lenne szurkolója.

A sok tehetséges fiatal középtávon derűs jövőképet vetít előre, de Xavi lelépése rövid távon szerintem sokkal több kárt okoz, mint amennyi hasznot hoz esetleg és emiatt nagyon nem értek egyet vele, hogy ez most a klub érdeke.
Ha egy klublegendától nem volt elég, hogy lerakta egy ígéretes csapat alapjait (amiben nyilván vannak még tátongó lyukak, de az adott körülmények között ezen semmi csodálkozni való sincs) és mellette még címeket is nyert, akkor kívülről se fogja senki megkapni a nyugodt építkezéshez szükséges időt és türelmet. Márpedig ez középtávon sokkal fontosabb lenne, mint jövőre egy bajnoki cím.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.30. 21:54:30

Andris írta:
2024.01.30. 15:21:07
Xavi nyilatkozta ma, nem pedig írta:Kegyetlen dolog a Barça edzőjének lenni? Az, abszolút. Igyekszem minél jobban átadni, milyen is. Úgy érzed magad, mintha soha nem végeznél elég jó munkát, mintha nem lennél fontos. Ugyanez volt Peppel, Ernestóval és Luis Enrique-vel is, mindegyikükkel beszéltem erről. Most már én is átérzem, milyen ez, és egyáltalán nem élveztem. Olyan, mintha minden nap vásárra vinnéd a bőrödet. Egyáltalán nem éreztem, hogy általánosságban véve értékelték volna azt a mennyiségű erőfeszítést, amit beletettünk ebbe a projektbe. Ez pedig komoly mentális kimerültséghez vezet, hiszen úgy érzed, hogy a semmiért dolgozol, csinálhatod bármennyire jól, úgyse értékelik. Tűrtük egy ideig a nyomást, de elértünk arra a pontra, amikor már nem volt visszaút, ahol inkább úgy döntöttem, hogy félreállok... ... Mit tanácsolnék az utódomnak? Sajnos vele is ez fog történni, ez a baj. Azt mondanám, hogy viselkedjen természetesen, és ne hagyja magát befolyásolni. Az álmom mindig is az volt, hogy a Barcelonát edzhessem egy nap, és ezt el is értem. A lelkiismeretem tiszta, a tőlem telhető legjobbat tettem a klubért. Azt tanácsolom neki, hogy élvezze, de ez lehetetlen
Csupán ehhez a Xavi nyilatkozathoz:
Én már régen is említettem a Barca mentalitást, az emberekhez való viszonyt. Nem tudom, nem kisérem figyelemmel más klubok házon belüli hangulatát, de véleményem szerint itt nagyon embertelen bánásmód megy az emberekkel. Elsősorban a játékosokkal.
A legjobb emberek, akik nagyon sokat tettek az asztalra, sírva hagyják el a klubot. "A mór megtette kötelességét, a mór mehet" Eldobják mint a kifacsart citromot.
Nem ismerem a valós hátteret, csak amit látok. Amin nagyon megütköztem a közelmúltból
Suarez kirúgása, a körülötte kialakított magyarázatok. Sírva távozott.
Messi! Milyen hazugságok övezték a távozását! Sírva hagyta itt az álmai csapatát.
Jordi Alba. Ő is sírva ment el, pedig nyitott lett volna minden megoldásra.
Busiról nem tudok, de talán a culék kiútálták.
De kirúgták az aránylag jól teljesítő Rakiticet is anno.
Na, és a vezetőségben is megy a harc - szerintem marakodás.
Sokak szemében ez természetes, de a mezszámok mögött emberek vannak!
Én nem hiszem, hogy ennek ez a módja.
Válasz küldése
cron