Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 21:31:46

Xavi nyilatkozata a nyomásról meg a Barcelonában edzősködésről nem túl szimpi, és inkább tűnik egy rossz jegyet kapó gyerek hisztijének, még akkor is, ha nyilván van benne igazság, és meg is tudom érteni az érzelemitasságát. Elég sok sebből vérzik számomra ez a nyilatkozat, és laikus külső szemlélőként több dolgot sem értek:

1. Pont ő nem volt képben a Barcelonában való edzősködéssel járó dolgokkal? Akkor ezek szerint Pep, meg a többi edző, aki állítása szerint ezt mind átélte, és akit ő végigkövetett, ezt nagyon jól titkolta, és nem csak, hogy nem panaszkodták tele a sajtót, de ráadásul még annyira jól is leplezték, hogy Xavinak játékos pályafutása végére egyenesen álma lett Barca edzőnek lenni, és sikeresen idealizálni ezt az egész projektet. Vagy esetleg még az is lehet, hogy mások találtak benne élvezetet, ami Xavi szerint lehetetlen? Hát nem tudom, de ez a nagy meglepődés Xavi részéről nagyon fura.

2. Ahogy annak idején idealizálta a dolgot, most meg teljesen leértékeli. Ugyanolyan szélsőségesnek tűnik nekem ez, amilyen a játékról való elképzelése volt az utóbbi fél évben. Ez a szélsőségesség egy ideig amúgy sztem belefér, de ha hosszútávon is beleringatja magát ebbe a "hát nem csoda, hogy nem tudtam itt dolgozni" narratívába, ahelyett, hogy számba venné a taktikai blődségeit és rossz döntéseit is, és ugyanilyen rugalmatlan marad abban a tekintetben, hogy csak egyféleképpen tudja elképzelni játszani a csapatát, minden körülménytől függetlenül, akkor a tehetsége ellenére közepes edző marad.

3. Pontosan kitől jött ez a nyomás, amit emleget? Ezt megkérdezte tőle egy újságíró is, amit Xavi elkent: ő általánosságban beszélt... Ez nem túl korrekt, akkor álljon bele. A szurkolókkal állítólag nagyon elégedett volt, meg az elnökkel is. Akkor Deco, a netes kommentelők meg az újságírók miatt fszolt ki? Hát oké...

4. Nyilván van igazság az irreális elvárásokban a média részéről. Ennek a pontos hátterét, gyökereit én nem tudom megítélni, habár azt sejteni vélem, hogy ez annyira mélyen gyökerező dolog, hogy kár reménykedni abban, hogy majd ha megfontoltabban kommentelünk az interneten, akkor könnyebb lesz Barca edzőnek lenni. De azért felmerül bennem a kérdés, hogy a Cruyffizmus állandó világgá kürtölése, amiben amúgy ő masszív szerepet vállal, és ami arról szól, hogy totális dominancia, nem éppen az irreális elvárásokat erősíti fel? A Barcelonának sztem igenis van egy, egyébként arrogánsnak hatni tudó, önfelszopó hajlama, ami arról szól, hogy itt máshogy (nyilván sokkal minőségibben) képzelik el a focit, mint a legtöbb helyen. Hát bocsánat, de mindennek ára van, és ha ezt hirdeted magadról, akkor az elvárások is idomulnak majd ehhez. Ha már a City jött fel ellenpéldaként Pep nyilatkozata által, akkor tegyük hozzá, hogy ők semmi übermensch dolgot nem állítanak magukról velünk ellentétben, csak azt, hogy bazi sok pénzük van és meg akarnak nyerni mindent, ennyi.

5. Pep nyilatkozatából az is kiderül, hogy a fokozott nyomás az egész spanyol mezőnyt érinti, nem csak a Barcát. Akkor ezzel úgy tűnik, hogy van meg kell barátkozni, vagy lobbizni a ligánál, hogy ne legyen 6 sajtótájékoztató egy héten.

Szóval összességében meg tudom érteni a csalódottságát, és van igaza abban, amit mond. Biztos lehetne is változtatni olyan irányba, ami kedvezőbb, az angliai feltételekhez hasonló légkört teremt, habár nekem ez annyira összetettnek tűnik, hogy a módját nem látom. Mindenesetre ez a mostani kifakadása nekem annyi sebből vérzik, hogy sztem kár szentírásnak kezelni, amiben végre elhangzott a "nagy igazság". Vagy ha meg igaz, akkor minek szurkolunk ennek a csapatnak, ahol ilyen rossz minden?
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.01.30. 19:41:33

Nem tudom beszéltetek-e már itt korábban Xavi taktikájáról, edzői stílusáról?! Annak esetleges erényeiről és hátrányairól?! Talán a taktika hiányáról?
Érdekelne a véleményetek. Engem már a tavalyi szuperkupa és a "rombusz-középpálya" óta foglalkoztat ez a kérdéskör..
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.30. 16:49:36

Nem gondoltam volna, hogy ilyen kis mimóza lelke van, amikor példaul a Guardiola-Mourinho korszakban hozzászokhatott az elképesztő nyomáshoz heti szinten.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de mintha nem is a projekttől állt volna fel elsősorban, hanem a mentális teherből lett elege legfőképpen.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 15:21:07

Pár infot/mondatot hozok, kommentár nélkül (igazság szerint már korábban kommentáltuk).. :)
Eurobarca facebook írta:Johan Cruyff (1988-1996) óta egyetlen edző sem maradt 5 évnél tovább a Barcelonánál.
Frank Rijkaard (5 év), Pep Guardiola (4 év), Luis Enrique (3 év), Louis van Gaal (3 év), Ernesto Valverde (2,5 év), Xavi (2,5 év). Mások maradása még rövidebb volt.
Guardiola nyilatkozta ma, nem pedig írta:Az én tapasztalataim szerint össze sem hasonlítható az angol bajnokságban tapasztalható nyomás a spanyollal. Ezerszer keményebb ott a helyzet. Heti hat sajtótájékoztató, sok meccs. A Barcelonában tapasztalható nyomás semmivel sem hasonlítható össze. Itt mindenem megvan, amire egy edzőnek szüksége van. A vezetés, a játékosok és a klub közege egyaránt támogató. Tökéletesen megértem összességében a döntését.
Xavi nyilatkozta ma, nem pedig írta:Kegyetlen dolog a Barça edzőjének lenni? Az, abszolút. Igyekszem minél jobban átadni, milyen is. Úgy érzed magad, mintha soha nem végeznél elég jó munkát, mintha nem lennél fontos. Ugyanez volt Peppel, Ernestóval és Luis Enrique-vel is, mindegyikükkel beszéltem erről. Most már én is átérzem, milyen ez, és egyáltalán nem élveztem. Olyan, mintha minden nap vásárra vinnéd a bőrödet. Egyáltalán nem éreztem, hogy általánosságban véve értékelték volna azt a mennyiségű erőfeszítést, amit beletettünk ebbe a projektbe. Ez pedig komoly mentális kimerültséghez vezet, hiszen úgy érzed, hogy a semmiért dolgozol, csinálhatod bármennyire jól, úgyse értékelik. Tűrtük egy ideig a nyomást, de elértünk arra a pontra, amikor már nem volt visszaút, ahol inkább úgy döntöttem, hogy félreállok... ... Mit tanácsolnék az utódomnak? Sajnos vele is ez fog történni, ez a baj. Azt mondanám, hogy viselkedjen természetesen, és ne hagyja magát befolyásolni. Az álmom mindig is az volt, hogy a Barcelonát edzhessem egy nap, és ezt el is értem. A lelkiismeretem tiszta, a tőlem telhető legjobbat tettem a klubért. Azt tanácsolom neki, hogy élvezze, de ez lehetetlen
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.30. 15:13:05

Jojjon Low Zsolti:))Tuchel mellett nyert egy blt,mindig tuzkozelben volt es,ha jol tudom lepni akar.
Egyebkent Flick is eleg szepen besult a nemetekkel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 14:22:03

Andris írta:
2024.01.30. 12:46:45
Én valószínűleg nem követtem elég közelről akkor a Gironát. :)
Úgy emlékeztem h több éve vannak már fent, és volt már rosszabb évük is az azt megelőzőhöz képest.

De kénytelen vagyok elhinni, hogy tényleg folyamatos fejlődést tud felmutatni az edzőjük, mert nincs elég infom.

Még akkor is kérdőjeles szerintem, hogy ez elsősorban nem azért van-e, mert a City group scout csoportjai dolgoznak nekik végtelen pénzből.. és szintjükhöz képest nagyon jó játékosokat fognak-kapnak. De tényleg elhiszem, hogy kiegyensúlyozottan jól teljesít az edző. :)
Hát, hogy mennyire köszönhetik a Citynek azt nem tudom, de szerintem nagyyon kis részben. Vettek 7 millióért egy Dovbykot, aki jelenleg vezeti a spanyol góllövőlistát, a 37 éves Stuani 7 gólos, ez a Romeu volt tavaly húzóemberük, EG-ből csináltak egy stabil, jól teljesítő kezdő kh-t és lehetne sorolni. Az igazi húzóemberiekhez pedig semmi köze a Citynek. Ha a szintjükhöz mérten ezek azok a jó játékosok akiket kapnak, akkor még nagyobb bravúr amit csinálnak
Jelenleg vezetik a bajnokságot és az egyik legjobb focit játsszák.


Andris írta:
2024.01.30. 12:46:45
Emeryt én nagyon nagyra tartom, de ne álltassuk magunkat azért. Mindenkinek vannak komoly, tekintélyes méretű hibái/hiányosságai. Mindenkinek.
Továbbra is azt gondolom, hogy nekünk egy tailormade edzőre van szükségünk jelen helyzetben, aki a meglévő akadémistáink skilljeivel és képzettségével tud igazán jól dolgozni.
De ehelyett félek tőle, hogy inkább egy olyan valaki jön majd, aki inkább csak élő pajzsként funkcionál majd Laporta előtt.
Emery max. olyan kis/középcsapatokhoz való mint a keze alatti Valencia vagy Villarreal. Bár előbbiben is nagyon kellett neki Villa és Silva, utána meg is akadt a fogaskerék. Az Arsenálnál is gyorsan lapátra tették a bukták miatt, a PSG-nél még nagyobb kudarca volt, ahogy a Szpartaknál is kirúgták egy év után
Ha valaki egy 14 éves első osztályú edzői pályafutása során a 7. klubját fogyasztja és nem egytől még szezon közben lapátra tették annak szerintem több mint kisebb hiányosságbeli problémái vannak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 12:46:45

Én valószínűleg nem követtem elég közelről akkor a Gironát. :)
Úgy emlékeztem h több éve vannak már fent, és volt már rosszabb évük is az azt megelőzőhöz képest.

De kénytelen vagyok elhinni, hogy tényleg folyamatos fejlődést tud felmutatni az edzőjük, mert nincs elég infom.

Még akkor is kérdőjeles szerintem, hogy ez elsősorban nem azért van-e, mert a City group scout csoportjai dolgoznak nekik végtelen pénzből.. és szintjükhöz képest nagyon jó játékosokat fognak-kapnak. De tényleg elhiszem, hogy kiegyensúlyozottan jól teljesít az edző. :)

Emeryt én nagyon nagyra tartom, de ne álltassuk magunkat azért. Mindenkinek vannak komoly, tekintélyes méretű hibái/hiányosságai. Mindenkinek.
Továbbra is azt gondolom, hogy nekünk egy tailormade edzőre van szükségünk jelen helyzetben, aki a meglévő akadémistáink skilljeivel és képzettségével tud igazán jól dolgozni.
De ehelyett félek tőle, hogy inkább egy olyan valaki jön majd, aki inkább csak élő pajzsként funkcionál majd Laporta előtt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 11:33:49

messideco írta:
2024.01.30. 11:21:55
Én személy szerint az Arsenalnal eleget láttam belőle. Top csapatokhoz nem való, 6-10 helyezettekkel tud egy-két kiugró eredményt elérni, szvsz.
(Mostanában 6-10 helyzetünk sem mindig van.)

Nyilván Klopp, Pep markánsabb választás lenne, de egyrészt nem jönnek, másrészt a Marquez, Motta szinttel viszont ne soroljuk már egy osztályba, vagy ne őt gondoljuk már az utolsó számú választásnak. Sajnos még pletykaszinten sincs ott a neve, szóval kezdje mindenki megtanulni Alguacilt hogy kell leírni.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 11:24:28

Grundel írta:
2024.01.30. 11:10:38
Troym írta:
2024.01.30. 11:04:01

Egyszer kikapott és nincs tekintélye?
Ne már.
Akkor edző nem maradna a pályán 8 évnél tovább. A fickó nyert 4 EL-t két csapattal, BL elődöntőbe vitt egy Villarealt, bajnok és 2* kupagyőztes, 2*ligakupagyőztes Franciaországban BL helyen tart egy Aston Villát. Ne nézzük már le.
Ő sokkal magasabb polcon van, mint egy Motta, Marquez, akik csak amiatt kerülhetnek egyáltalán szóba, hogy valaha voltak itt játékosok.
Az eddigi jelöltek közül Klopp és Emery számít nagy névnek, utóbbi mellett szól a nyelv és a közeg. Bár én Contét is sokra tartom, mert annak idején megmondta a spursnél hogy ha egy játékos nem azt csinálja amit ő mond neki, azt idézőjelben kinyírja. Ott tartottak is tőle keményen, de ez a hajó már elment. Ismerve a vezetésünket Motta vagy Márquez lesz ebből.😏😃
Klopp ugyanúgy a korábbi fontos meccsei miatt nem Laporta-kompatibilis, mint Emery. A spanyol ugye a 6-1 miatt, a németet pedig a BL-ben állandóan tönkreverte a real.

És nem azt mondom, hogy nem feltétlen lennének jó jelöltek, hanem azt, hogy szerintem Laporta így gondolkodik, ezért nincsenek nála ez első helyeken.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2024.01.30. 11:21:55

superman írta:
2024.01.30. 10:25:28
Emeryt a 6-1 miatt én max ilyen tartalék tartaléka jelöltnek tudom elképzelni. El tudjátok képzelni, hogy bármi tekintélye legyen? Ha ő jön, akkor előtte már nagyon sokan visszautasították a klubot.

Scaloni mellett mi szól? Mert se Messi, se argentín stílusú, minőségű keret nincs itt.
Én személy szerint az Arsenalnal eleget láttam belőle. Top csapatokhoz nem való, 6-10 helyezettekkel tud egy-két kiugró eredményt elérni, szvsz.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 11:12:35

gránit írta:
2024.01.30. 10:21:42
Ezt tisztázzuk. Van Miguel Ángel Sánchez Muñoz, művésznevén Míchel, aki jelenleg a Girona edzője. Játékoskorában a Rayo Vallecanóban, Almeriában, Murciában, Malagában játszott. És van a másik Míchel, José Miguel González Martín del Campo, aki a Real Madridban játszott, jelenleg az Al Qadsiah edzője.

A gironás Míchel jó eséllyel lehet befutó, de megnehezítené a helyzetet, hogy 2026-ig szól a szerződése.

https://www.gironafc.cat/en/news/michel ... until-2026

Én nem bánnám. A többi név akik a kalapban vannak, Marquez, van Bronchorst, Motta, Alguacil. Én Scalonira szavaznék, őt egyelőre nem pletykálják.
Szerintem a szerződése nem lenne akadály, ha az akaratán múlna. És utóbbi sem hiszem hogy elképzelhetetlen lenne.

Andris írta:
2024.01.30. 10:51:04
Én értem, hogy a Girona idén eddig szépen és sikeresen játszik. De ne feledkezzünk meg arról, hogy ők tulajdonképpen a City fiókcsapata. Nagyon komoly scout team áll mögöttük, és tulajdonképp egy practice squadként funkcionálnak a City számára. Persze, hogy csomó jó játékost tudnak felvonultatni, inkubálni, hátha 1-2 extra játékos kijön belőle, és a City jól jár... már megérte.

De ez a Michel vagy ki már 3 éve az edzőjük. Volt jó évük, volt rossz évük. Előtte sem volt különösebben semmi figyelemreméltó szerintem ettől az edzőtől.

Nem értem, hogy mitől lenne ő bármivel biztosabb megoldás egyetlen kiugróan jó félév után, mint Xavi (amikor idejött).
Az ilyen kiscsapatok üstökös szereplése általában egy szűk évig tart maximum, se előtte, se utána nem történik semmi.

Ezt a Míchelt vagy kit miután kinevezték első évében felvezette a Gironát az első osztályba, a második évében feljutóként 10. helyet ért el, mindössze 4 ponttal lemaradva a nemzetközi indulástól, harmadik évében az első osztályt jelenleg 22 forduló után szinte végig vezette/vezeti 11 pontot verve ránk és az Atmára (eggyel több meccset játszva) 9 góllal többet lőve. És nem hiszem, hogy el lennének eresztve sztárokkal.
Én ezek alapján nem egy jó fél éves edzőnek látok, hanem aki évről évre folyamatosan (sokkal) jobb eredményeket ér el és nem bunkerfocizik.

Ha felkérnék szerintem nem feltétlenül mondana nemet. Ott már kimaxolt mindent, lehetősége lenne egy igazi nagycsapatnál ahol sokkal jobb anyaggal dolgozhat, de nem akkora "nehézség" ha nem állnak százmilliók egyből a rendelkezésére.
Plusz nincs meg benne az, hogy nagyot bukhat és a renoméján hatalmas csorba esik, mint a sztáredzőknek, akik nagyobb csapatokkal több sikert elértek.
Persze nála is bőven benne van, hogy nem fogja bírni a nyomást és a sztárokkal nem bír majd, de ez sokaknál hasonlóan működik.
Ami visszatarthatja az a jövő évi BL-szereplés, lehet hogy azt meg akarja várni.

Szakmailag -és nem eredményben- még bizonyos párhuzam is vonható a két csapat között, a játék sem gyökerezik annyira távol, legalábbis, ha ezt vinné tovább nem lenne túl idegen, nem kellene alapjaiban megreformálni, de valamennyit képes lehet változtatni, mert ő is hasonló stílust képvisel.
Vele szintén vége lenne a belterjességnek, ami nagyon régóta jellemzi a csapatot és már nem biztos, hogy egészséges.
Plusz nem egy olasz vagy angol ligából érkezne, ami alapjaiban véve más, mint a La Liga.

Ugyanakkor bárki is jön komoly kockázatot jelent a fiatalokkal való "bánásmód". Nem lenne jó, ha az ami Xavival elkezdődött befejeződne, mert pont a következő szezon lehet az, amikor már ezek a játékosok nem csak be-be mutatkoznak, hanem -ha nem is a kezdőben- komolyabban lehet már rájuk számítani.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2024.01.30. 11:38:53-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.30. 11:10:38

Troym írta:
2024.01.30. 11:04:01

Egyszer kikapott és nincs tekintélye?
Ne már.
Akkor edző nem maradna a pályán 8 évnél tovább. A fickó nyert 4 EL-t két csapattal, BL elődöntőbe vitt egy Villarealt, bajnok és 2* kupagyőztes, 2*ligakupagyőztes Franciaországban BL helyen tart egy Aston Villát. Ne nézzük már le.
Ő sokkal magasabb polcon van, mint egy Motta, Marquez, akik csak amiatt kerülhetnek egyáltalán szóba, hogy valaha voltak itt játékosok.
Az eddigi jelöltek közül Klopp és Emery számít nagy névnek, utóbbi mellett szól a nyelv és a közeg. Bár én Contét is sokra tartom, mert annak idején megmondta a spursnél hogy ha egy játékos nem azt csinálja amit ő mond neki, azt idézőjelben kinyírja. Ott tartottak is tőle keményen, de ez a hajó már elment. Ismerve a vezetésünket Motta vagy Márquez lesz ebből.😏😃
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Grundel 2024.01.30. 11:15:48-kor.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 11:08:33

Troym írta:
2024.01.30. 11:04:01
superman írta:
2024.01.30. 10:25:28
Emeryt a 6-1 miatt én max ilyen tartalék tartaléka jelöltnek tudom elképzelni. El tudjátok képzelni, hogy bármi tekintélye legyen? Ha ő jön, akkor előtte már nagyon sokan visszautasították a klubot.
Egyszer kikapott és nincs tekintélye?
Ne már.
Akkor edző nem maradna a pályán 8 évnél tovább. A fickó nyert 4 EL-t két csapattal, BL elődöntőbe vitt egy Villarealt, bajnok és 2* kupagyőztes, 2*ligakupagyőztes Franciaországban BL helyen tart egy Aston Villát. Ne nézzük már le.
Ő sokkal magasabb polcon van, mint egy Motta, Marquez, akik csak amiatt kerülhetnek egyáltalán szóba, hogy valaha voltak itt játékosok.
Róma és Liverpol után idehoznál egy olyan edzőt, aki 4-0 első meccs után egy ki tud esni egy top csapattal? Emerynek másodvonalas csapatok valóak, ott tud lubickolni. El kell dönteni, hogy magunkat hova soroljuk. Emeryre tök felesleges leváltani Xavit.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.30. 11:07:46

Andris írta:
2024.01.30. 08:52:28

Xavi tobbek kozt ezert is volt nagyon megnyugtato nekem, egy jozan garanciat jelentett, kulonosen azt illetoen, hogy milyen jatekosok maradjanak meg a keretben feltetlenul.
Most hogy mar nem szolhat bele, nagyon aggodom hogy Deco es Laporta kiket fog eladni a nyaron, hogy igazolhassanak kedvukre. Nagyon nem bizom bennuk.
Frenkie szerintem a csapat legjobb, legstabilabb, legkomolexebb tagja sportszakmai szempontokbol. A jovo csapatanak elsoszamu alappillere. De pont o van a legnagyobb veszelyben az extrem magas fizuja es a minden valoszinuseg szerint hatalmas piaci erteke miatt. Sztem egy Tuchel vagy Guardiola 120-150 milliot siman megadna erte.
Az tényleg katasztrófa lenne, ha az új edzővel való megállapodás előtt Deco és Laporta korlát nélkül dönthetne a jövő évi keretről. Egyáltalán nem biztos, hogy a pénzügyi szempontból ideálisan szerződtetett játékosokból az edző majd sikeres csapatot tud formálni. Ugyanez vonatkozik Frenkiere is. Ha az edző rá akarja építeni csapatát, az vonzó perspektíva. De ha nem, akkor Frenkie is meg kell, hogy gondolja, hogy utolsó jó játékos-éveit hol töltse.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 11:04:01

superman írta:
2024.01.30. 10:25:28
Emeryt a 6-1 miatt én max ilyen tartalék tartaléka jelöltnek tudom elképzelni. El tudjátok képzelni, hogy bármi tekintélye legyen? Ha ő jön, akkor előtte már nagyon sokan visszautasították a klubot.
Egyszer kikapott és nincs tekintélye?
Ne már.
Akkor edző nem maradna a pályán 8 évnél tovább. A fickó nyert 4 EL-t két csapattal, BL elődöntőbe vitt egy Villarealt, bajnok és 2* kupagyőztes, 2*ligakupagyőztes Franciaországban BL helyen tart egy Aston Villát. Ne nézzük már le.
Ő sokkal magasabb polcon van, mint egy Motta, Marquez, akik csak amiatt kerülhetnek egyáltalán szóba, hogy valaha voltak itt játékosok.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 11:00:46

Ez a Michel vagy ki csapata egy négyest gurított a csapatunknak a mi pályaválasztásunk mellett, talán még enélkül is érdemel némi tiszteletet.

Én ugyan nem őt választanám elsősorban, de mellette szól, hogy-hogy évről évre fejlődött a Gironával, ügyesen épített csapatot, többek között az innen kiebrudalt játékosokkal mutatja a fakkot Xavinak.

Conte nem is volt ide való, nála Mourinho is jobb választás.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.30. 10:57:41

Közben úgynézki hogy Contéről is lecsúsztak Laportáék, reméljük a végére nem marad a b verzió.
https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/anto ... 8e05cc1684
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 10:51:04

Én értem, hogy a Girona idén eddig szépen és sikeresen játszik. De ne feledkezzünk meg arról, hogy ők tulajdonképpen a City fiókcsapata. Nagyon komoly scout team áll mögöttük, és tulajdonképp egy practice squadként funkcionálnak a City számára. Persze, hogy csomó jó játékost tudnak felvonultatni, inkubálni, hátha 1-2 extra játékos kijön belőle, és a City jól jár... már megérte.

De ez a Michel vagy ki már 3 éve az edzőjük. Volt jó évük, volt rossz évük. Előtte sem volt különösebben semmi figyelemreméltó szerintem ettől az edzőtől.

Nem értem, hogy mitől lenne ő bármivel biztosabb megoldás egyetlen kiugróan jó félév után, mint Xavi (amikor idejött).
Az ilyen kiscsapatok üstökös szereplése általában egy szűk évig tart maximum, se előtte, se utána nem történik semmi.

Ranieri 15-16ban bajnok lett a Leicesterrel a mindenható angol bajnokságban. Elég lehengerlő támadójátékuk volt úgy emlékszem. Ha visszalapoznék, tuti mindenki ájuldozik attól, hogy milyen jó edző is ő, elég csak megnézni mit csinált az oddsok ellenére egy kiscsapatból. Aztán 1-2 éveel később, meg mostanra hol van Ranieri? Hol van a Leicester? Mindakettőre ugyanaz a válasz: sehol.
Rengeteg ilyen példa van még.

Nem mondom, hogy nem jó jelölt az ember. Csak azt szeretném mondani, hogy lehetőleg mindent gondoljatok végig teljeskörűen, és lehetőség szerint legyen 10x több kétségetek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 10:25:28

Emeryt a 6-1 miatt én max ilyen tartalék tartaléka jelöltnek tudom elképzelni. El tudjátok képzelni, hogy bármi tekintélye legyen? Ha ő jön, akkor előtte már nagyon sokan visszautasították a klubot.

Scaloni mellett mi szól? Mert se Messi, se argentín stílusú, minőségű keret nincs itt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.30. 10:21:42

Ezt tisztázzuk. Van Miguel Ángel Sánchez Muñoz, művésznevén Míchel, aki jelenleg a Girona edzője. Játékoskorában a Rayo Vallecanóban, Almeriában, Murciában, Malagában játszott. És van a másik Míchel, José Miguel González Martín del Campo, aki a Real Madridban játszott, jelenleg az Al Qadsiah edzője.

A gironás Míchel jó eséllyel lehet befutó, de megnehezítené a helyzetet, hogy 2026-ig szól a szerződése.

https://www.gironafc.cat/en/news/michel ... until-2026

Én nem bánnám. A többi név akik a kalapban vannak, Marquez, van Bronchorst, Motta, Alguacil. Én Scalonira szavaznék, őt egyelőre nem pletykálják.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 10:13:03

Rinku írta:
2024.01.30. 09:42:43
Chino írta:
2024.01.30. 09:24:58
Most hatalmas névkavalkád lesz, de szerintem Míchel az akit meg lehetne próbálni. Ő relatíve hasonló és eredményes focit játszat egy kiscsapattal és nem egy sztáredző akit lehetetlen megfizetni. (akkor valószínűsítenék egy Garcia+Torre duót érkezőnek)
És valószínűnek tartod, hogy valaki, aki '82-'96 között a Realban játszott, majd pont ide fog leülni? :D Lucho az hibrid volt, két világ embere, de Míchel az nem fog a képbe kerülni.
Nem tudom hogy ugyanarra a Míchelre gondolunk-e, de ha úgy is lenne a legtöbb, főleg szakmai ok és lehetőség erre predesztinálná, mint jó megoldás

De az sem lenne jó, ha jönne egy Emery-féle arc, márpedig nem hiszem hogy többre futná, sanszosnak tartom, hogy ez lesz belőle.
Ezért gondolom, hogy Xavi távozása semmiképp nem volt logikus lépés. Ha egy kicsit hasonló feltételekkel visz egy szezont mint valahol egy teljesen új/nemrég kinevezett edző és bukik, akkor teljesen érthető. Kicsit több tapasztalata is lehetett volna egy elkezedett projektet nem 1,5-2 év bejáratni ilyen körülmények között.
Illetve elkezdődik majd egy új időszak, ahol újra időt és türelmet kell adni az edzőnek így gyors javulás bármely tekintetben csak kis eséllyel várható.
Ezért is van az, hogy az olyan kluboknál, ahol edzőkeringő van sosem sikeresek.
Forca Barca!!!!
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 10:09:03

Rinku írta:
2024.01.30. 09:42:43
Chino írta:
2024.01.30. 09:24:58
Most hatalmas névkavalkád lesz, de szerintem Míchel az akit meg lehetne próbálni. Ő relatíve hasonló és eredményes focit játszat egy kiscsapattal és nem egy sztáredző akit lehetetlen megfizetni. (akkor valószínűsítenék egy Garcia+Torre duót érkezőnek)
És valószínűnek tartod, hogy valaki, aki '82-'96 között a Realban játszott, majd pont ide fog leülni? :D Lucho az hibrid volt, két világ embere, de Míchel az nem fog a képbe kerülni.
Ez a Míchel nem az a Míchel, ez nem kizáró ok. :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.30. 09:52:17

Azokkal értek egyet, akik kizárják a sztár edzők megjelenését a klubbnál. Azoknak már nevük van, szinte felkérik őket, ha szerződésük lejár. Nem kell kilincselni. És nem vesződnek egy olyan csapattal, ami szinte kilátástalan helyzetben van valami oknál fogva. Az esetleges bukás kockázata megvan, s az ők további jövőjük is bukta lehet. Lásd Mourinho esete.
Talán a legjobban azzal járnánk, ha egy sikeres edző helyettesét hoznák, aki még fiatal, bizonyítási vágy van benne, és megfizethető
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.01.30. 09:42:43

Chino írta:
2024.01.30. 09:24:58
Most hatalmas névkavalkád lesz, de szerintem Míchel az akit meg lehetne próbálni. Ő relatíve hasonló és eredményes focit játszat egy kiscsapattal és nem egy sztáredző akit lehetetlen megfizetni. (akkor valószínűsítenék egy Garcia+Torre duót érkezőnek)
És valószínűnek tartod, hogy valaki, aki '82-'96 között a Realban játszott, majd pont ide fog leülni? :D Lucho az hibrid volt, két világ embere, de Míchel az nem fog a képbe kerülni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 09:24:58

vidra írta:
2024.01.30. 08:12:32
superman írta:
2024.01.30. 07:51:16
Csak Laportán múlik, hogy hozza-e Pepet, legalábbis ha Guardiola nem hazudott népszerűség hajszolásból.
Neeee, túl szép, hogy igaz legyen. Mekkora lenne, ha ő jönne, Xavi meg mondjuk maradna másodedzőnek, vagy ilyesminek. Nagyon távolinak tűnik, de mindenki felül a bulvár vonatra, úgy tűnik. Már Tuchel is, vagy az ott teljes félreértés? Végtelen találgatás.
Lehet mondani, hogy Xavi távozása igazságtalan és azt is, hogy ez volt a helyes, de logikusnak semmiképp nem tartom. Olyan edzőt akinek már neve van, megfordult komoly klubnál nem hiszem hogy lehetne hozni, egyrészt a bérét nem tudjuk kiköhögni -ahogy alább is írták- másrészt kétséges, hogy ilyen körülmények között elvállalná-e. Vonatkozik ez ugyanúgy Pepre is. Ha kihívást keresne, ahol megpróbálna alulról nagyot alkotni, akár kevesebb pénzért nem lenne már 8 éve Manchesterben.
Kevesen vállalják be, hogy egy Barcánál, ahol nem csak az eredmény, hanem a játék a minősége is követelmény elkezdjenek edzősködni úgy hogy meg van kötve a kezük és nem tehetik azt, mint Arteta vagy ten Hag, hogy elkezd egy olyan keretet kialakítani, olyan játékosokkal akikkel együtt akar dolgozni mert ehhez meg van kötve a keze. Nem kap majd 100 milliót nyáron, hogy hozzon valakit Lewa helyére meg 80-at, hogy egy vkp-t szerezzen (és ez csak két poszt az első nyarán) mint a holland.

Most hatalmas névkavalkád lesz, de szerintem Míchel az akit meg lehetne próbálni. Ő relatíve hasonló és eredményes focit játszat egy kiscsapattal és nem egy sztáredző akit lehetetlen megfizetni. (akkor valószínűsítenék egy Garcia+Torre duót érkezőnek)
Forca Barca!!!!
Válasz küldése