Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.01.30. 09:16:05

Fernando írta:
2024.01.29. 23:06:30

Ez eleve csak a sajto es a nyilvanossag elott lenne julius. Nyilvan nem akkor kezdenek Laportaek targyalni senkivel. A Bild szerint majdnem biztos, hogy Flick lesz a befuto, allitasuk szerint Xavi is csak azert jott, mert Flick akkor a valogatott miatt nemet mondott. Szerintuk.
Én ennek nagyon örülnék. Modern támadó focit játszik. Nem mellesleg amikor átvette a Bayernt akkr a pöce kellős közepére ült be és úgy vezette BL győzelemig. Nem mellesleg nagyon másképp látja a presszinget és a focit mint nálunk szokás.

Mondjuk egy ilyen tipusú edző játékát, hogy tudná játszatni a csapat az más kérdés.
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.30. 09:14:52

Andris írta:
2024.01.30. 08:41:20
Btw, allitolag a hetvegi bajnoki lefujasa utan a stadionban a “Barca igen, Laporta nem” rigmust skandálták”.
Lehet szidni Laportát de ha Barto után nem Ő jön már fent lenne az ebayen a klub No reserve opcióval. A sociokról kiderült már többször hogy a múltban élnek és foglamuk sincs egy klub vezetésről. Barto hülyére vette őket (mindig befogta a szájukat Messi 1 éves nonszensz szerződéseivel és hülyébbnél hülyébb sztárigazolásokkal) és ennek köszönhetően jutott oda a klub ahol most van.

Nem kedvelem Laportát de az elvitathatatlan hogy rohadtul ért a pénzügyi manőverekhez még legál kereteken belül amivel életben tartja a klubot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2024.01.30. 09:16:58-kor.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 08:52:28

Egyelore nem tudok rola, hogy beindult volna a kampany.

Viszont nagyon aggaszt, hogy mi fog tortenni… ahogy a hatter topikban leirtam, tovabbra se gatolja meg a mindenkori elnokot semmi, hogy ugyanazt az amokfutast veghezvigye, amit Bartomeuek.

Xavi tobbek kozt ezert is volt nagyon megnyugtato nekem, egy jozan garanciat jelentett, kulonosen azt illetoen, hogy milyen jatekosok maradjanak meg a keretben feltetlenul.
Most hogy mar nem szolhat bele, nagyon aggodom hogy Deco es Laporta kiket fog eladni a nyaron, hogy igazolhassanak kedvukre. Nagyon nem bizom bennuk.
Frenkie szerintem a csapat legjobb, legstabilabb, legkomolexebb tagja sportszakmai szempontokbol. A jovo csapatanak elsoszamu alappillere. De pont o van a legnagyobb veszelyben az extrem magas fizuja es a minden valoszinuseg szerint hatalmas piaci erteke miatt. Sztem egy Tuchel vagy Guardiola 120-150 milliot siman megadna erte.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.01.30. 08:50:14

Köszönöm Andrisnak a hozzászólását, illetve a sok régi motorosnak is, mert nem nagyon követtem mostanában a klubot. Költözésem miatt is, de úgy általánosságban sem, másra koncentráltam, és csak láttam ezt a viharban fel-felboruló hajót az eredmények terén. Jövőre lesz húsz éve, hogy követem a Barcát, elkeserítő ezt látni. Bár kesereghettünk már eleget Lucho óta amúgy is. Hét év bőség után itt a hét év fallosz rosszabbik vége.

Összességében talán kijelenthetjük, hogy a keret vékonysága nem engedi meg az észérveket, ebben pedig lerohadt az egész gép. Mindegy, hogy mit ügyeskedtek Laportáék, ezt még ők sem tudták a megfelelő mértékre hizlalni. Itt lenne az ideje eladni a klubot egy jobb kultúrából származó milliárdosnak, mint pl. a Liverpool elnöke, valakinek, aki azonnal berakna vagy 450-500 millió tőkeinjekciót, helyrerúgdosná a mérleget, hozna egy alap stabilitást, és azonnal tudnánk a jelenlegiek mellé még 5-6 játékost hozni. És nem mellékesen, végre rendesen leülni beszélni a szurkolókkal, mert nekem bssza a szemem ez a sok cserkészdob és lelkesítés a semmire. Vagy mindenki fogjon egy ásót és kezdjünk el egy sírt lapátolni... Lehet, hogy lezuhanunk a MU vagy a Milan szintje alá, de legalább a miénk marad ez a csapágyas zsiguli, a népé. :) Remek. :)

És majd ha egy tőkésítés megtörtént, majd azután beszéljünk arról, hogy Xavinak mi a helyzete, mert ötletem sincs, hogy ilyen körülmények között, ilyen szűk kerettel, ilyen óriási lyukakkal ki és mit bírna csinálni. Xavi nagy tanár volt mindig is, de ez nem sült jól el. Remélem azért nem veszi el a kedvét és fogja folytatni, egy középcsapathoz mindenképpen odaültetném folytatásnak, mint ahogy Klopp is tette a legelején, vagy éppen Tuchel. Pepből is lehet csak egy van, már ami a Barcát illeti, lehet Xaviban nincs meg az, bármennyire is így hisszük, vagy legalábbis én hiszem továbbra is. De ekkora templom egere mivoltban nem vonnék le nagyobb konzekvenciákat. Nem lehet kártyázni 38 lapos paklival, amikor 52-nek kellene lennie ott. Adios, Señor! Köszi, hogy volt tököd beismerni, hogy ez nem megy. De amíg nem kap a klub egy pénzügyi mentőövet, zálogosítás nélkül, a sár csak mélyebb lesz, és talán ebből sosem vergődünk ki. Még tíz évig biztos nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2024.01.30. 09:21:47-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 08:47:04

Andris írta:
2024.01.30. 08:41:20
Ez a mondat akkor hangzott el, amik Arteta bejelentette, hogy az Arsenalhoz szerzodik. 4-5 evvel ezelott.
Oké, de ez mit befolyásol? Nem mondta, hogy csak arra az évre vonatkozik, és azt sem, hogy melyik elnökre. Ha nem gondolja komolyan, nem kéne ilyeneket mondani, mert komolytalanná teszi sajátmagát, és ami még rosszabb a álmai klubját is.
Andris írta:
2024.01.30. 08:41:20
Btw, allitolag a hetvegi bajnoki lefujasa utan a stadionban a “Barca igen, Laporta nem” rigmust skandálták”.
Én nem is vagyok biztos benne, hogy újra indul Laporta. Nekem olyan érzésem van, hogy most égeti a pénzt, hogy ne ő legyen a bűnbak, aztán majd az utódok szívjanak a következményekkel. De csak megérzés. Van már bármi infó az indulókról?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 08:41:20

Ez a mondat akkor hangzott el, amik Arteta bejelentette, hogy az Arsenalhoz szerzodik. 4-5 evvel ezelott.

Guardiola fizetesenek szerintem a 10%at se tudjuk beilleszteni az ffp dolgok miatt, a vilag legjobban kereso edzoje sztem.

Ettol fuggetlenul azt gondolom, h egyedul o tudna elerni kevesebb mint 2 ev alatt barmi latvanyos es tartos(!) javulast. Es sose kizart h visszajon, ez tenyleg az o klubja. De a helyeben tuti nem jonnek, amig Laporta az elnok.
Attol nem felek, hogy a nehez feladattol es a keves penztol riadna vissza, elobb utobb ez a fajta lepes a logikus a karrierjeben, hogy az utolso ketkedok is elhallgassanak.

Btw, allitolag a hetvegi bajnoki lefujasa utan a stadionban a “Barca igen, Laporta nem” rigmust skandálták”.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.30. 08:33:06

Fernando írta:
2024.01.30. 00:27:50
Xavinak jot tett volna az ami Artetat magasra emelte, hogy masodedzo volt egy tapasztalt edzo mellett elit csapatnal, elit ligaban. Ha itt mondjuk egy Lucho mellett lenne masodedzo biztosra veszem, hogy 10 ponttal mennenk ezelott a Madrid elott, de igy kicsit olyan mintha a suliban kimenne a tanar az orarol es addig a legjobb tanulo vigyazna a rendet.
Van benne ráció amit írsz és sokszor éreztem ezt Xavi irányítása alatt, de mit tett volna? A klub legendája, elmentek érte qatarba, 100%-ig Barca szíve van, de ekkora shitre még szerintem a legvadabb álmában sem gondolt, ami itt érte. Nekem óriási csalódás, mélyütés volt a bejelentése és most kezdek csak felocsúdni, de én ezt a jelenlegi állapotot még mindig 10-20%-nak neki tudom be. A tapasztalt társat amugy abszolút adom. De még mindig amondó vagyok, döntsük el, eredmény vagy fiatalítás, mert a kettő együtt nem működik, ezt a kupa tökéletesen megmutatta.

Vissza gondolva a bajnok évünkben azért pazar játékot hoztunk. Ami igazán megmaradt, talán kupában meccseltünk a madriddal, akkora játékot toltunk az arcukba hogy öröm volt nézni, az a szökő év akkor jött be amikor mindenki egészséges volt és Dembele - Fati szétfutotta a széleket, brutál jó meccs volt. Ott akkor elhittem, hogy a szrból mégis tud bárki is várat építeni, helyére kerülnek az elemek.. aztán nyáron akit tudtunk eladtunk, Alemany hatalmasat ment, betudtuk regisztrálni a játékosainkat, értékünket, de 19 fős lett a keret ami nonszensz, ebből nem lehet egész szezonos bármilyen győztest faragni, alap emberek hiányoznak, főleg a támadásunk gyengült óriásit, aztán elment Sergio és nem jött Zubimendi, se Brozovic akit hallani lehetett és nincs vkp, a feltolt védelem meg kapja a gólokat, amiben egyébként hetek óta Penat érzem a legnagyobb felelősnek, rengeteget hibázgat, ami mindig helkyzetet teremt. A 19 fős keret nagy része tini. Yamalra épül kb a széljáték, aki 16 éves.. ha morbid akarok lenni és múlt héten egy ziccert berúg, továbbmegyünk és most Xavi nem mondd le. Milyen apróságok ugye.. Ezért kellene eldönteni, fiatalítunk és kimászunk a gazdasági szakadékból, vagy utóbbi elhúzódik 5-6 évig még.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.30. 08:12:32

superman írta:
2024.01.30. 07:51:16
Csak Laportán múlik, hogy hozza-e Pepet, legalábbis ha Guardiola nem hazudott népszerűség hajszolásból.
Neeee, túl szép, hogy igaz legyen. Mekkora lenne, ha ő jönne, Xavi meg mondjuk maradna másodedzőnek, vagy ilyesminek. Nagyon távolinak tűnik, de mindenki felül a bulvár vonatra, úgy tűnik. Már Tuchel is, vagy az ott teljes félreértés? Végtelen találgatás.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 07:51:16

Fernando írta:
2024.01.30. 00:27:50
Xavinak jot tett volna az ami Artetat magasra emelte, hogy masodedzo volt egy tapasztalt edzo mellett elit csapatnal, elit ligaban. Ha itt mondjuk egy Lucho mellett lenne masodedzo biztosra veszem, hogy 10 ponttal mennenk ezelott a Madrid elott, de igy kicsit olyan mintha a suliban kimenne a tanar az orarol es addig a legjobb tanulo vigyazna a rendet.
Az tényleg zseniális edző páros lenne, mert ez a lesajnált Madrid idén még összesen nem veszített 10 pontot.
baas11 írta:
2024.01.30. 00:20:21
Edző:
No. 1 Guardiola második eljövetele nálam tuti lenne es nem nosztalgia egyszerűen azert gondolom igy ( nemi paradox módon )mert sokkal jobb edző most mint 13 evvel ezelőtt volt … es higy miert jönne mert ez élete klubja !!! De nem fog :(
Csak Laportán múlik, hogy hozza-e Pepet, legalábbis ha Guardiola nem hazudott népszerűség hajszolásból.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.01.30. 00:27:50

Xavinak jot tett volna az ami Artetat magasra emelte, hogy masodedzo volt egy tapasztalt edzo mellett elit csapatnal, elit ligaban. Ha itt mondjuk egy Lucho mellett lenne masodedzo biztosra veszem, hogy 10 ponttal mennenk ezelott a Madrid elott, de igy kicsit olyan mintha a suliban kimenne a tanar az orarol es addig a legjobb tanulo vigyazna a rendet.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.30. 00:20:21

Hat rendesen be pörgött a média a bejelentés óta vagy mondhatjuk ugy is h Xavi jo messzire eldobta nekik a csontot… addig is -remelem - nyugodtabban készül a csapat - hisz ez is egy fontos célja volt az időzítésnek -az Osasuna elleni mészárlásra :D

Ami múltat jelent illeti.:

Kb két tábor van de szerintem az mindenkiben közös higy alapvetően sajnálja Xavit hogy igy alakult vagy igy ér véget a regnálása ( bar ezt meg nem tudjuk ugye )… leginkabb vele szerette volna mindenki h felemelkedjen a klub es nem véletlen, egy ikon aki imádja a klubbot legenda es az is marad- nekem még most is inkább tűnt játékosnak aki belülről szervez mint külső felülről szemlélő szakvezetonek - aki rendkívüli kihívást vállalt el fel is emelte a súlyt de úgy tűnik végül el kell dobnia mert kilökni mar nem tudja sőt talan végül vissza is teszi majdnem oda ahol volt ?!?!

Higy miert nem sikerült ?

Hat erről oldalakat lehet itt vissza olvasni … az viszont majdnem biztos h olyan nincs h szinte minden csak a klub helyzete ( ez is kissé rejtélyes amugy )ebből adódóan a keret minősége ( 860 millio € ) darabszáma es a pech vagy csak is Xavi szakmai taktikai tudása, hiányossága lenne az ok !

Ez mindenképp egy közös hatás eredménye a feltételek jelenleg nem eleg jok ahhoz h relatíve könnyedén elbírjak Xavi elképzeléseit illetve Xavi sem eleg jo ahhoz h a relatíve minden évben versenyképessebe tette keretet stabilan menedzselje!
Es hat az IDO mint tényező es bar szerkntem 5 éves ciklus tuti h o lett volna a legambiciozusabb legfejlodokeppesebb aki oda teszi Barcat ahol volt ( pl Valverdevel kb 10 ev utan is ugyanazt ugyanannyit játszanánk Kouman meg 10 ev utan is De Jong ra építene mindent kifogások mellett ) csak hat ez mindannyian tudjuk Xavi is higy ez csak mese.
Itt kethetente százezres stadion kell megtölteni jo pénzért, senkit nem erdekel h Jamal majd 3 ev múlva novi ki a pizsamát …. innentől kezdve ezt egy ember sem bírja ki idegileg sem.

Felelosseg:
szerintem abszolút megosztott vezetőség Xavi/stáb jatekosok … az hogy nincs pénz Haalandra vagy Stegen/Gavi leserul vagy hogy ez nem egy 6 kupas keret az okes illetve tényleg balszerencse , de ezt nem is kéri számon szerintem senki Xavin ha mar rola van szó ugye … de pl. csak az higy Busquets es Kessient “elküldtük” h pótoljuk egy 3 milliós Romeuval
majd csodálkozunk h 4 hónapja minden meccsem gólt kapunk mert a védelem teljesen szana széjjel van es nem tudunk mit kezdeni ( nem gyenge jatekosokkal !) ezek nem csak ugy igy alakultak meg a körülmények ezek döntések sorozata …. de mondthatni Lewandowskit is aki totál el vagy cserben hagyta a csapatot pedig bizalmat azt bőven kap igy is ! Es meg rengeteg mindent lehetne sorolni…. de mar mindegy is folosleges!

Jatekstilus hogyan tovább klasszik vita ?
En a totál nagypályás futsalt szeretnem látni mert minden másra van egy csomo másik csapat kivéve tan a City de hat az egy dolog h mit szeretnenk …: )
Igazabol a stilus mindegy a lényeg h milyen magas szinten tudod megvalósítani …. azert abban meglehet egyezni h mindenképp támadó futball ez alap különbség a nagy es kis csapatok kozott !

Edző:
No. 1 Guardiola második eljövetele nálam tuti lenne es nem nosztalgia egyszerűen azert gondolom igy ( nemi paradox módon )mert sokkal jobb edző most mint 13 evvel ezelőtt volt … es higy miert jönne mert ez élete klubja !!! De nem fog :(

Igy hat majdnem mindegy, csak támadó foci legyen stabil okos védekezéssel ilyen rohadt egyszerű eg :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.01.29. 23:06:30

Troym írta:
2024.01.29. 21:49:52
A következő edzővel meg kell állapodni 2-3 héten belül. A BL kiesések után több top csapat elkezd edzőre vadászni, az biztos nem segít nekünk.
Amúgy is most kell megállapodni azokkal a játékosokkal, akiknek júniusban lejár a szerződésük, tudni kéne kit szeretne az új edző. Jó lenne nem random szerződtetni játékosokat, a "majd jó lesz valamire, szerezzük meg XY-t" elveket meg elfelejteni, nem a sufnit pakoljuk.
Ha nem Liga és/vagy BL rivális edzője a célpont, akkor egyúttal elkezdeni kikérni a véleményét a keretről, akár megosztani vele edzési / fizikális adatokat. Ha máshonnan is szeretne játékosokat hozni, akkor kellhet akár játékosmegfigyelőt is szerezni.
Nem tudom mi értelme júniusig bénázni, majd fejnélküli csirke módjára vinni ezt az átigazolási időszakot is.
Ez eleve csak a sajto es a nyilvanossag elott lenne julius. Nyilvan nem akkor kezdenek Laportaek targyalni senkivel. A Bild szerint majdnem biztos, hogy Flick lesz a befuto, allitasuk szerint Xavi is csak azert jott, mert Flick akkor a valogatott miatt nemet mondott. Szerintuk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.29. 21:52:48

Ha gondoljátok, beszélhetek Artetával vagy Kloppal...
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.29. 21:49:52

A következő edzővel meg kell állapodni 2-3 héten belül. A BL kiesések után több top csapat elkezd edzőre vadászni, az biztos nem segít nekünk.
Amúgy is most kell megállapodni azokkal a játékosokkal, akiknek júniusban lejár a szerződésük, tudni kéne kit szeretne az új edző. Jó lenne nem random szerződtetni játékosokat, a "majd jó lesz valamire, szerezzük meg XY-t" elveket meg elfelejteni, nem a sufnit pakoljuk.
Ha nem Liga és/vagy BL rivális edzője a célpont, akkor egyúttal elkezdeni kikérni a véleményét a keretről, akár megosztani vele edzési / fizikális adatokat. Ha máshonnan is szeretne játékosokat hozni, akkor kellhet akár játékosmegfigyelőt is szerezni.
Nem tudom mi értelme júniusig bénázni, majd fejnélküli csirke módjára vinni ezt az átigazolási időszakot is.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.29. 20:37:09

Szívesen olvasgatom itt a fórum-véleményeket, s bár nem vagyok hozzáértő, néha én is megírom a magamét. Az a fixa ideám ugyanis, hogy a többi fórumozó figyelmét talán elkerülte, vagy nem látja, amit én hibaként látok. (Az egyes játékosok konkrét hibáit-erényeit már leírtam, ahogy én látom.)

Andris :

A posztod kezdő részével nem értek egyet. A hozzászólások szövegének szabadnak kell maradniuk, s csak az általános erkölcsi normáknak meg a fórumszabályzatnak kell megfelelniük. Ezért szerintem nem szabhatod meg, hogy a hozzászólásoddal kapcsolatban mikor, milyen esetben, milyen tartalmi elemekre kitérve, milyen komplexen, milyen stílusban lehet válaszolni.

Hozzászólásod további részében a játékoskeretünk minőségével, jellemzőivel foglalkozol, ahogy te látod (hiányosságaival : pl. létszám-és poszthiányok, nehézségeivel : pl. sérülések, túlterheltség) .
A keret játékosairól én is megírtam nemrég az egyenkénti értékelő véleményemet (ironizálva is), ami több esetben a tiédhez hasonló volt, pár esetben meg nagyon eltérő.
Emiatt nem posztolnék. A kerettel kapcsolatban írt sajnálatos tények is stimmelnek.
Viszont:

A hozzászólásodból számomra úgy tűnik, hogy kimondatlanul ugyan, de a keret problémáival magyarázod a csapat csúnya és vereségekkel tarkított rossz játékát. (lásd a cruyffista blogról kölcsönvett idézetedet pl)
Pedig az élvezhetetlen és kudarcos játékunkban Xavinak és stábjának van szerintem döntő felelőssége.

Te az edző felelősségét csak általánosságban érinted, amikor ezt írod :
„ Végő soron nem az edzőnek..kell alkalmazkodni a kerethez, a játékosokhoz..Egy edző többnyire egyfajta játékhoz ért igazán,határozott elképzelései vannak, hogy mit kér a játékosoktól…épít a képességeikre, de nem ez határozza meg, hogy mit próbál felépíteni..”
Xavi játékosmúltjából tudjuk, hogy milyen játékhoz ért ő leginkább, de ez a pályán nem jelenik meg! És nem a keret hibájából.
Gondoljunk bele: egy városka iskoláinak focitornáján kb. azonos képességű „keretek” mérkőznek, és az az iskola nyer, amelyikben a csapatjátékot jobban megtanította - megszervezte - begyakoroltatta a tesitanár. Tehát az edző szerepe fontosabb a keretnél.
Ha a meccseink többségén nem látjuk a begyakorlott játéksémákat, támadásvariációkat, a szép játékot stb., az az edzők hibája.
A szurkolók örökké vitáznak arról is, hogy mi a fontosabb: a végeredmény vagy a szép játék? Nálunk azonban mindkettő hiányzik. És nem csak a keret hibái miatt.
A tavaly behúzott bajnoki címünk – tegyük a kezünket a szívünkre – jórészt nagyon sok öngóllal, utolsó percekben talált gólokkal, 1:0-ra szerencsésen megnyert meccsünknek köszönhető.
Szerintem tehát a játékunkkal van a fő baj – és nem az egyébként tényleg hátráltató, balszerencsés keretetünkkel.
Nem hiszem el, hogy a Barca képzett futballistái ne tudnának megtanulni és begyakorolni más, korszerűbb , egyedi játékstílust a rosszul játszott jelenleginél!
Ehhez persze alapvető, hogy mindnyájan végig tudják futni a meccseket (nem pedig kocogni-állni-sétálni), 10 embernek folyton mozognia kellene a passzokhoz-kiugrásokhoz, egy szó mint száz: jobb erőnlét is kellene.
Ehhez a jobb edzettség eléréséhez - a LaLiga többi csapatának (keretének) edzői - érdekes módon értenek.
Ha a csapatunk játékosai ugyanolyan sebességgel ugyanannyit futnának, ugyanannyit mozognának, ugyanolyan gyorsan passzolnának, ugyanolyan erővel eréllyel és sebességgel ütköznének-szerelnének-védekeznének mint az ellenfél, a jelenlegi játékstílusunkban is ereményesek lehetnének.
Ha a játékunkat meg akarjuk javítani, szerintem ezzel kell kezdeni az edzőnek, utána jöhetnek a játékelemek, játékvariációk technikai begyakorlása.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.29. 20:11:21

Camp Nou99 írta:
2024.01.29. 19:30:55

Sok időnk azért nincs még akkor se ha még januárt is írunk. Szerintem a bajnokság végéig meg kell találni Xavi utódját.
Egy hónapot lehet jó lenne várni, most fog játszani a Real az Atletico és a Girona ellen is. Ha hozzuk a meccseinket, akkor még lehet alakulhat úgy a bajnokság, hogy legyen rá esély. Nagyon rosszkor jött ez a Villarreal elleni vereség. De 10 pontot a bajnokság ezen tájékán le lehet dolgozni, és a Real se stabilan hozza a meccseit.

Plusz ugye ott a BL. Nem hiszek a csodákban, de azért a fociban előfordul néha. Korainak érzem még Xavi távozását.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.29. 19:30:55

Messa írta:
2024.01.29. 18:03:45
Forcabarca73 írta:
2024.01.29. 17:07:11
Azt olvastam, hogy Laporta mindenképp Hansi Flicket akarja. Én nagy reményt fűznék hozzá!
Én meg azt, hogy mindenképp olyan vezetőedzőt akarnak, aki beszéli a spanyolt. Lesz itt még ezer pletyka nyárig, biztos vagyok benne hogy még Laportáék sem tudnak semmit.
Sok időnk azért nincs még akkor se ha még januárt is írunk. Szerintem a bajnokság végéig meg kell találni Xavi utódját.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.29. 18:25:24

Ah, fárasztó ez az egész :D. Jobb lett volna, ha inkább nem jelent be semmit.
Miért nincs amúgy olyan ilyenkor, hogy külső tanácsadó felkérése, vagy akármi? Lehet kívülről valaki meg tudná világítani azokat a pontokat, amiken javítani kéne és akkor Xavi már le tudná menedzselni a csapattal.
Mindig ezek a mindent vagy semmit, fekete vagy fehér dolgok.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.01.29. 18:03:45

Forcabarca73 írta:
2024.01.29. 17:07:11
Azt olvastam, hogy Laporta mindenképp Hansi Flicket akarja. Én nagy reményt fűznék hozzá!
Én meg azt, hogy mindenképp olyan vezetőedzőt akarnak, aki beszéli a spanyolt. Lesz itt még ezer pletyka nyárig, biztos vagyok benne hogy még Laportáék sem tudnak semmit.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.29. 17:09:37

gránit írta:
2024.01.28. 17:25:18
Az a baj, hogy a jelenlegi taktikával minden játékosállomány ilyen sorsra jutna, ákárkit is igazolnánk. Ezzel a kamikaze taktikával, hogy mindenki felelőtlenül húzódjon fel, minden csapat beleszaladna a késbe. Olyan védők kerülnek emiatt komikus szituációkba, akik máshol, stabilabb taktikával egyáltalán nem tűnnének szerencsétlennek.

Tavaly sokkal stabilabb játékot játszottunk, és nem arra volt szükségünk, hogy átmenjünk kamikázéba, hanem arra, hogy érkezzen a csapatba egy igazi karmester és egy nagy góllövő. Meg egy vkp. (Meg cserekapus) Én tavaly egyáltalán nem hibáztattam az 1-0-ákért Xavit, sokkal inkább a játékosállományunk hiányosságait kritizáltam. Voltak is viták arról, hogy többet ki lehetne-e hozni ebből a keretből vagy sem, és én sokszor ki is álltam amellett, hogy sokkal többet biztosan nem, mert rendes vkp és középpályás védekezés nélkül lehet akárki az edző, a Bayern, Internazionale, Manchester United, mind szórta nekünk a gólokat, ezekben a vereségekben inkább a játékosállományunk gyengeségei játszottak közre.

Mostanra rossz irányt vett a történet, és eljutottunk oda, hogy ilyen taktikával jöhetne bármilyen játékos, ha minden csapat habkönnyű módon lekontráz minket, még a 14. helyezett is. Sőt, még a tökutolsó csapat is, ami éppen negatív rekordokat döntöget, és a felelőtlen taktkánk miatt még őket is csak éppenhogy tudták megverni, még ellenük is nyeltünk kettőt.
Ezt én is így látom. Ez a taktika, mondjuk ki befuccsolt, nem működik.
Ha ezen nem képes változtatni Xavi, és kapunk még két ilyen vereséget, nem éli meg a márciust sem.
Nagyon kíváncsi leszek Xavira, mit képes ebben a "felszabadult állapotban" alkotni. Mert szerintem ilyen állapot nincs a Barca kispadján.
Viszont most kell Xavinak (és stábjának) villantania a taktikai repertoárjából valamit, amivel meglepheti az ellenfeleket.
Nálam erősen kérdéses képes-e rá, de lepjen meg és akkor mea culpa.


Szerintem a tavalyi jó szereplés a ligában elfedte azokat a gondokat, ami a kupákban már előjöttek. Akkor is értetlenkedtünk, hogyan lehetséges, hogy míg a bajnokságban a legkevesebbet kaptuk Európában, addig a kupákban folyamatosan nyeltük a gólokat.
Mára kiderült, hogy valószínűleg a tavalyi volt az elmúlt tíz év leggyengébb színvonalú bajnoksága, amit megnyertünk, azaz nem mi voltunk annyira jók, a többiek voltak annyira gyengék. Ez nem is lett volna baj. Viszont idén a több csapat jelentősen erősödött a nyáron (játékosanyagban és/vagy taktikailag), mi meg maradtunk ugyanott. Ez kevés lett erre évadra.
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2024.01.29. 17:07:11

Azt olvastam, hogy Laporta mindenképp Hansi Flicket akarja. Én nagy reményt fűznék hozzá!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 16:15:08

A nevekhez hozzaszolva:
1% eselyt latok, hogy egy nagyobb/keresettebb edzo fizeteset ki tudjuk kohogni, es bele is ferjen a fizetesi sapkaba, fffpbe meg mindenbe.
Akik eseteben ez az egy szazalek sincs, hanem teljesen nulla:
Klopp: megmondta egyertelmuen es nyiltan, h pihenni akar. Nem fog benevezni arra a katalan wellness programra, amitol Guardiola es LE megkopaszodott/megoszult 2 BL serleg es nemtom mennyi bajnoki cim meg egyeb kupa ellenere.
Tuchel: elvileg kozlemenyt adott ki a Bayern, hogy nem fog jovore mashol dolgozni.
Arteta: most nyilatkozott elvileg, hogy garantaltan nem tavozik az Arsenaltol.
A forras minden esetben a Mundo mai cimlapja, Klopp eseteben korabbi nyilvan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.29. 16:05:33

Olvasom itt oldalak óta hogy a keret a hibás, gyengék a játékosok, közben csórók vagyunk. Közel sem olyan rossz a keret mint ahogy be van állítva. Szerintem legalábbis. Nem egy játékosunk a posztján kiemelkedő és simán beférne jobban szereplő klubokban is. Csak a menő csatár elfelejtett gólt lőni, hogy a tavaly top védő meg mindent elront. Ez kinek a hibája? Szerintem egyértelműen az edzőé. Egyszerűen nem tudta kellőképpen motiválni a srácokat és felkészíteni fontos meccsekre. Mentalisan teljesen szétesett a csapat.
Csak is Puyol
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 16:01:59

Én bevallom, leszoktam a meccsnézésről úgy karácsony körül, mert nézhetetlen volt. Most is azt olvasom az 5 kapott gól után, hogy jó lehetett volna, meg emelt fővel, meg ilyenek. 5 gól után ezt nem lehet mondani, mert az nem emelt fő sztem. Az hogy cserébe rúgtunk 3-at...
Ha Xavi megkapta volna a világ minden játékosát is, akkor is ez lett volna. Nagyon bírom Xavit, nagyon bíztam benne, de valahogy azt érzem, nagy volt rá a kabát. Jobban ment neki első évében gyengébb kerettel, kevesebb elvárással. Sajnálom, hogy nem jött be, mert tényleg nagyon bíztam benne, de egy ideje azt érzem, hogy inkább csinálok hasznos dolgot, mint szenvedek a TV előtt másfél-két órát, majd elkeseredetten kelek fel, hogy megint nézhetetlen, unalmas volt. Inkább megnézem másnap a híreket, esetleg összefoglalót.
És hogy ki jöhetne? Kloppnak örülnék, Arteta sem lenne rossz, de kicsit félek, hogy ő is csak egyszer tudta csúcsra járatni az Arsenalt, lehet a Barca nagy falat lenne neki is. Flick meg remélem vicc, ide ne jöjjön. Meglátjuk, mindenesetre lesz ideje Laportának keresgélni, sztem ez egy jó döntés és gesztus volt Xavitól így. Köszönjük amit eddig letett, főleg a bajnoki címet!!!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.29. 15:12:04

Megnéztem volna, hogy mire megy Xavi, ha jön Zubimendi/Kimmich és B. Silva.
Mert szerintem úgy már nagyon erős keretünk lett volna,
de nem jöttek, így persze értelmetlen a felvetés.
Azért szomorú, hogy a 2 játékos kb 150 millió, amit simán szórtunk ki korábban, a fizukkal együtt. Most egyikre sem volt pénz.
Szerencsétlen időszak volt ez Xavinak, pénz nélkül, erős Laportával, stadion nélkül, sok sérüléssel.
Köszönet neki, de talán a megújulás ereje már nem volt meg benne, egy újnak mindig könnyebb..
Arteta, Flick, Klopp, nem rossz nevek, persze be fognak dobni boldog boldogtalant.
Válasz küldése