Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2024.01.27. 23:35:05

vidra írta:
2024.01.27. 23:10:26
Mourinho kéne. Nehéz eset a csávó, van velünk egyfajta múltja, de pengén olvassa a focit és jó taktikus, jó elemző. Guardiola óta nem volt ilyen emberünk. Még talán nála is a játékfilizofia vúlt túlsúlyban.
Én szívesen látnék már tényleg valakit, aki nem klublegenda, hanem egy rutinos edző.
Szerintem ne viccelüdjünk már Mourinhoval. Jó edző volt, a Chelseatől való első körös távozásakor még talán örültem volna is neki, de akkor szerencsére Guardiola jött. De most? Megtört és sokszor bukott edző. Ha ő idejön, az már tényleg a vég. Ő szerintem minden, amit Barcelonában nem szeretnénk látni...
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.27. 23:19:03

Szerintem ezzel a felmondással távolabbra került a menesztése, főleg ha ez megbeszélt dolog volt az elnökkel és nem valami impulzív nyilatkozat. Bármi lehet persze, de így kisebb esélyt látok az azonnali cserére.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.27. 23:18:11

Andris írta:
2024.01.27. 22:28:41
ő sokkal jobban érezheti belülről, hogy ha már annyira lent vannak a srácok, hogy ilyen szinten új dinamika kell
Sokat kritizáltam, de mindent figyelembe véve nagyon sajnálom. Nagyon vártam, hogy jöjjön, sőt, Koemant már előbb küldtem volna el és hoztam volna Xavit. Nem tudjuk meg talán sosem a valódi okát, hogy mi és miért nem működött Vele. Mi szurkolók is túlgondoltuk talán, de Pirlo, Lampard és Gerrard esetei is rámutatnak, hogy nem lehet bárkiből Pep és ezt előre valóban nem lehet tudni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.01.27. 23:19:52-kor.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.01.27. 23:14:54

Mourinho Barcelonaban van/volt. Sokat sejtetoen csak nevet az ominozus kerdesekre. Xavi felmond. Izgi.:D
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.27. 23:10:26

Mourinho kéne. Nehéz eset a csávó, van velünk egyfajta múltja, de pengén olvassa a focit és jó taktikus, jó elemző. Guardiola óta nem volt ilyen emberünk. Még talán nála is a játékfilizofia vúlt túlsúlyban.
Én szívesen látnék már tényleg valakit, aki nem klublegenda, hanem egy rutinos edző.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.01.27. 23:07:24

Baromira sajnálom szegényt. Elképzelni is nehéz mekkora a nyomás ha folyamat mindenki rottyra megy a padon.

Remélem Laporta legalább most higgadt lesz és ha elindultunk egy úton, visszük tovább. Nálam Marquez-Motta akir szóba jöhet.
Kép
Kép
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 23:04:58

Andris írta:
2024.01.27. 22:56:41
Most ezeket úgy írod le, mintha Xavi nem nézte volna végig 15 edző távozását. 20 évig volt a felnőtt csapat tagja, sok évig, mint az egyik kapitány, látta mekkora a nyomás a mindenkori edzőn.

Igen egy ember, akit sokra tartok.
Igen játékos, aki kb hall of fame és kb a mindenkori legnagyobb kedvencem.
És egy edző, aminek meg közepes (eddig annak tűnik).
Nem gondolom megoldottnak a problémáit, ha januárban belengeti a nyári távozását, de mindenki gondolhatja másként.
Nem lesz könnyebb jövő héten pályára lépni és a BL sem.
Amúgy meg szerintem csak körítés az egész és Laporta kérte, hogy menjen már el, magától ő még nem tartott itt az elmúlt hetek nyilatkozatai alapján.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.01.27. 22:59:46

Andris írta:
2024.01.27. 22:44:58

A nyilatkozata lefordítva (remélhetőleg nem pontatlan, de nem vállalok garanciát, a Cruyffista blogról hozom):
Xavi nyilatkozta ma este, nem pedig írta:"Elértünk arra a pontra, amikor már nincs visszaút, változásra van szükség. Barcelona szurkolóként úgy érzem, az én időm lejárt itt. Beszéltem a klubvezetéssel a mai nap folyamán [meccs után, ezért késett ennyit], június 30-a után távozom...
.. Néhány nappal ezelőtt hoztam meg magamban ezt a döntést, amit most úgy éreztem, hogy ideje kommunikálnom. Úgy érzem, ezzel könnyítem a legtöbbet a játékosaimnak, akik most felszabadultabbak lehetnek, túl sok volt már rajtuk a nyomás az utóbbi időben.
... Szeretnék köszönetet mondani az elnöknek, aki megadta a lehetőséget, hogy irányítsam ezt a csapatot. Ő a legjobb! Mindenki a klubvezetésben elképesztő munkát végzett ez idő alatt. Kedélyes volt a beszélgetésem Laportával, tudja jól rólam, mennyire szeretem őt is, és mindenki mást a klubnál, Rafát, Decót... mindenkit. A kapcsolatunk végig nagyon jó volt. Az elnök nagyon elérzékenyült, amikor megtudta a döntésemet, amit nehezen akart elfogadni.
... Ha őszinte akarok lenni, egész játékos pályafutásom során nem emlékszem ilyen kegyetlen meccsre, mint a mai. Ennek ellenére is úgy érzem, hogy jó munkát végeztünk a projektünk során, de változásra van szükség.
... Nagyon nyugodt vagyok most is. A legjobbakat kívánom mindenkinek a klubnál. Ez a döntés a legjobb nekem, a klubnak és a játékosoknak is. Soha nem akartam a klub terhére lenni, így nem is leszek az. Én akartam lenni a megoldás a problémákra, így tartom magam ehhez, és megoldom ezt a gondot a távozásommal. A játékosok változást érdemelnek, akkor lesznek a legboldogabbak, ha távozom.
... Nem égtem ki egyáltalán. Tele vagyok energiával, de úgy éreztem, hogy a klubnak új impulzusokra van szüksége. A tőlem telhető maximumot fogom beleadni ebbe a hátralévő négy hónapba. Hiszem, hogy képesek vagyunk visszajönni még ekkora hátrányból is a bajnokságban.
... Legalább a jövőben már nem tudtok többé kinyírni engem [címezve ezt a médiának] annak tudatában, hogy távozom néhány hónap múlva. Minden sokkal nyugodtabb lesz ezek után. Hiszem, hogy ez a csapat jobb lehet a távozásom után.
... Ténylegesen hiszem, hogy visszajöhetünk még a bajnokságban, akár még a Bajnokok Ligájában is, most, hogy kevesebb nyomás van rajtunk. A döntésemet az se változtatta volna meg, ha nyerünk ma, meghoztam már ezt egy ideje, legfeljebb máskor jelentem be.
... Nehéz a Barcelona edzőjének lenni. Látod, ahogyan kicsinálnak téged, a kritikák kereszttüzében vagy folyamatosan, nyilván kihatással van ez rád. Aztán eljutsz addig a pontig, hogy megkérdezed magadban: megéri ez nekem? Ennyi. A szeretteim pontosan látják ezt rajtam. Sokszor kérdeztétek tőlem, hogy lehetek-e a Barcelona Ferguson-ja. Az igazság az, hogy itt soha nem volt Ferguson-hoz hasonló sztori, lehetetlen ennyi ideig itt maradni. Nem engedik neked, ez az igazság.
... Senki nem vitathatja, hogy egész életem során szeretni fogom ezt a klubot. Sokáig tartottam magam és helyeztem a klubot a saját érdekeim fölé. Mindent beletettem abba, hogy kilábaljunk a nehézségekből, ma azonban borzalmas kudarcot vallottunk.
... A jövőm? Pihenni szeretnék egy picit. A családom nagyon megszenvedte ezt az elmúlt két és fél évet. Szeretnék velük lenni. Nem egyedi eset az enyém, elvégre minden Barcelona-edző erre a sorsra jut egy idő után. Távozol, mert már nem érzed azt, hogy megéri folytatni. Ennek a klubnak soha nem lesz Alex Ferguson-ja, a fojtogató közeg nem enged senkit ennyi ideig itt maradni."
"Ennek a klubnak soha nem lesz Alex Ferguson-ja, a fojtogató közeg nem enged senkit ennyi ideig itt maradni."

Hát igen, ajánlom ezt sok itteni szurkoló figyelmébe...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.27. 22:56:41

Troym írta:
2024.01.27. 22:51:34
jclayton írta:
2024.01.27. 22:46:58
Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
Az időzítés béna, ezt Klopp kapcsán is leírtam, de az eltérés, hogy kb nálunk a szezon véget ért, a Pool meg harcol a bajnokságért. Amúgy nem értek egyet a januári bejelentésekkel, hogy "júliusban lelépek"
Nekem ami tiszta, hogy csendben van és dolgozik, vagy hogy azonnali hatállyal megy.
Még mindig nem értitek jól a helyzetet szerintem. Persze lehet, hogy én tévedek.
Xavi nem a projektben vagy a saját elképzeléseiben bizonytalanodott el. Ő azt gondolja, hogy ilyen környezetben képtelenség dolgozni. Neki is, a játékosoknak is. Csak olvassátok végig a nyilatkozatát, és a játékosok nyilatkozatát is.

Egyértelmű, hogy a Barcának év közben nincs lehetősége új edzőt szerződtetni, hiszen nincsen anyagi mozgásterünk. Szerintem Xavi(ék) arra számít(anak), hogy ezzel a bejelentéssel csökken a külső nyomás a csapaton, a játékosokon, és képesek leszünk behozni a csapatot olyan helyre, ahol a jövő már nincs semmilyen szinten veszélyeztetve. Akár még jobbra is.

Egyébként meg szerintem a távozását követelőknek rossz az időzítésük, ahogy ezt kb tízezerszer leírtuk itt sokan. Év közben hagyni kéne a francba dolgozni az embereket, és szezon végén értékelni. Egyikőtök se tudna semmilyen területen teljesíteni, ha folyamatosan a vállatok fölött állna valaki, és minden munkanapon azt pedzegetné, hogy mostmár lassan ki leszel rúgva.
Ő nyilvánvalóan azért is döntött a távozás bejelentése mellett, hogy végre békén hagyják. 2,5 év után szakadt el a cérna, ugyanúgy mint mindenki más, ő is elsősorban ember, és csak utána egy edző.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.27. 22:55:00

Ja, fua ez az időzítés, két irányban is elsülhet, majd kiderül. Neki a felszabadítás volt a célja, az is összejöhet, vagy összeomlik a rendszer, akkor nem év végén megy, hanem mondjuk 3 hét múlva. Szerintem nem lesz vele gondja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.27. 22:53:38

Sajnálom h neki nem jutott egy “ Messi “ … mint a többi kóklernek Valverde SEtien Kouman …. es nem tudta megvalósítani a terveit “álmai klubjába “ , pedig milyen szep lett volna : /


Kicsit meglep egyébként mert eleg magabiztosnak tűnt mindig a hite mindenképp biztató volt !

Kivancsi vagyok h reagálnak erre a “felelősség valllasra” most majd a játékosai, akik ebben szinten nyakig sarosak!
Persze elsősorban nem az olyan gyerekekre gondolok mint Felix …

Liga: 35. fordulóra lotavolba hozzuk a kipukkadt Realt
BL.: megtartva az eddigi szerencse ket ( ha mar mashol nincs )negyed/elődöntőt fogunk játszani

Hajra Xavi :)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.27. 22:53:20

jclayton írta:
2024.01.27. 22:46:58
Troym írta:
2024.01.27. 22:04:57
Xavi: "I would like to announce that on June 30 I will not continue as Barça coach. The club needs a change of dynamic."
Xavi: "I feel very good. I made my decision a long time ago, and it feels liberating to announce it."

Szerintem logikus, bármennyire nem tetszik egyeseknek.
A kapcsolat megfáradt egyszerűen.
Ennek így, ebben a formában semmi értelme. Milyen módon tudja felrázni a csapatot, ha mindenki tisztában van vele, hogy maga is elveszettnek látja a projektet? Hogy tudja motiválni a játékosokat, ha saját magát nem tudja motiválni? Miként készülhet fel bármilyen meccsre, ha fejben feladta?

Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
Nincs itt semmi függőben, a bajnokság kuka, a BL meg még max. egy kör, de ebben a mentális állapotban még az sem.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.27. 22:51:53

Ahhoz, hogy( csúnya szóval) kihúzza júniusig az is kell, behozza BL- t érő helyre a Barcát+ ne kapjunk egy nagy verést a BL-ben.
Egyik sem tűnik egyszerűnek a mostani helyzetben. Messze még a bajnokság vége.
Kérdés még, ezek után mennyire fognak rá hallgatni a játékosok.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 22:51:34

jclayton írta:
2024.01.27. 22:46:58
Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
Az időzítés béna, ezt Klopp kapcsán is leírtam, de az eltérés, hogy kb nálunk a szezon véget ért, a Pool meg harcol a bajnokságért. Amúgy nem értek egyet a januári bejelentésekkel, hogy "júliusban lelépek"
Nekem ami tiszta, hogy csendben van és dolgozik, vagy hogy azonnali hatállyal megy.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2024.01.27. 22:50:43

bence0330 írta:
2024.01.27. 22:34:36
Vagy már megvan a következő edző, aki csak nyártól lesz elérhető.
Egy De Zerbit megnéznék.
Ezt a mi kutyánk kölyke sztorit ideje lenne elengedni.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.01.27. 22:47:33

Ezt a sok balféket a pályán látva - akik második meccsüket szórják el egymás után, megfordított helyzetből - nem csoda, hogy nem bírja a pálya széléről türelemmel nézni a dolgokat...

Ahhoz képest, hogy milyen eredményeket értünk el az utóbbi 1,5 szezonban, hogy milyen helyzetben van a klub (pénzügyileg és sérülések/játékosállomány terén), túl magasak (talán inkább irreálisak) voltak az elvárások a menedzsment részéről, és ezt súlykolták az emberekbe...

Ezeket az elvárásokhoz képest bármi egyéb csak kudarcnak tekinthető, és ez baj...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.27. 22:47:13

Én szoktam Xavit kritizálni, de szerintem túl hamar lett feladva ez a projekt.

Ennél a klubnál Klopp vagy Arteta sosem tudott volna kibontakozni, mert mire beérhetett volna a munkájuk, addigra a szurkolók rég "felakasztották" volna őket. Itt azonnal kell a siker, lehetőleg jó játékkal, és ha jön az első komolyabb hullámvölgy, akkor vége is a dalnak. Át kéne gondolni, hogy jól van-e ez így.

Ebből a szempontból a legrosszabbak vagyunk egész Európában.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.01.27. 22:46:58

Troym írta:
2024.01.27. 22:04:57
Xavi: "I would like to announce that on June 30 I will not continue as Barça coach. The club needs a change of dynamic."
Xavi: "I feel very good. I made my decision a long time ago, and it feels liberating to announce it."

Szerintem logikus, bármennyire nem tetszik egyeseknek.
A kapcsolat megfáradt egyszerűen.
Ennek így, ebben a formában semmi értelme. Milyen módon tudja felrázni a csapatot, ha mindenki tisztában van vele, hogy maga is elveszettnek látja a projektet? Hogy tudja motiválni a játékosokat, ha saját magát nem tudja motiválni? Miként készülhet fel bármilyen meccsre, ha fejben feladta?

Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.27. 22:45:47

Guardiola karrierjenek jelenleg tul nagy kockazat ez a Barcelona, nem latok ra eselyt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.27. 22:44:58

Nyiri81 írta:
2024.01.27. 22:40:25
Andris írta:
2024.01.27. 22:28:41
Imádkozzunk, hogy Guardiola megunja a Cityt végre, és lát hosszú távon fantáziátt ebben a sok csodálatos fiatalban, akikkel napjainkban fel szoktuk tölteni a keretet.
Guardiola elköltötte a Citynél pár közepes ország GDPjet és igy is nehezen ért be a projekt. Tuti eselytelen hogy Ő idejöjjön.
Valósznű igazad van. Azért reménykedek minimálisan, hogy előbb utóbb ide kerül vissza, mert talán szeretne olyan kihívást, ahol nem egy élcsapatot vesz át, illetve nincs végtelen pénze. Ezt a mai napig felhozzák vele kapcsolatban, mint az érdemeit kicsinyítő tényezőt. Kb. mint Messinél a válogatott eredmények, kupák elmaradása volt.
Ettől függetlenül Guardiola az egyik legokosabb ember, akit a foci világában valaha láthattunk, legalábbis szerintem. Nem tartom valószínűnek, hogy olyan hülye legyen, hogy visszajön ide. Ez egy ilyen közeg. Ezen a topikon az elmúlt 12-13 hónapban tökéletesen lehetett érzékelni azt, hogy mennyire barátságos is a Barca környezete és a szurkolók hangosabbik fele.
A nyilatkozata lefordítva (remélhetőleg nem pontatlan, de nem vállalok garanciát, a Cruyffista blogról hozom):
Xavi nyilatkozta ma este, nem pedig írta:"Elértünk arra a pontra, amikor már nincs visszaút, változásra van szükség. Barcelona szurkolóként úgy érzem, az én időm lejárt itt. Beszéltem a klubvezetéssel a mai nap folyamán [meccs után, ezért késett ennyit], június 30-a után távozom...
.. Néhány nappal ezelőtt hoztam meg magamban ezt a döntést, amit most úgy éreztem, hogy ideje kommunikálnom. Úgy érzem, ezzel könnyítem a legtöbbet a játékosaimnak, akik most felszabadultabbak lehetnek, túl sok volt már rajtuk a nyomás az utóbbi időben.
... Szeretnék köszönetet mondani az elnöknek, aki megadta a lehetőséget, hogy irányítsam ezt a csapatot. Ő a legjobb! Mindenki a klubvezetésben elképesztő munkát végzett ez idő alatt. Kedélyes volt a beszélgetésem Laportával, tudja jól rólam, mennyire szeretem őt is, és mindenki mást a klubnál, Rafát, Decót... mindenkit. A kapcsolatunk végig nagyon jó volt. Az elnök nagyon elérzékenyült, amikor megtudta a döntésemet, amit nehezen akart elfogadni.
... Ha őszinte akarok lenni, egész játékos pályafutásom során nem emlékszem ilyen kegyetlen meccsre, mint a mai. Ennek ellenére is úgy érzem, hogy jó munkát végeztünk a projektünk során, de változásra van szükség.
... Nagyon nyugodt vagyok most is. A legjobbakat kívánom mindenkinek a klubnál. Ez a döntés a legjobb nekem, a klubnak és a játékosoknak is. Soha nem akartam a klub terhére lenni, így nem is leszek az. Én akartam lenni a megoldás a problémákra, így tartom magam ehhez, és megoldom ezt a gondot a távozásommal. A játékosok változást érdemelnek, akkor lesznek a legboldogabbak, ha távozom.
... Nem égtem ki egyáltalán. Tele vagyok energiával, de úgy éreztem, hogy a klubnak új impulzusokra van szüksége. A tőlem telhető maximumot fogom beleadni ebbe a hátralévő négy hónapba. Hiszem, hogy képesek vagyunk visszajönni még ekkora hátrányból is a bajnokságban.
... Legalább a jövőben már nem tudtok többé kinyírni engem [címezve ezt a médiának] annak tudatában, hogy távozom néhány hónap múlva. Minden sokkal nyugodtabb lesz ezek után. Hiszem, hogy ez a csapat jobb lehet a távozásom után.
... Ténylegesen hiszem, hogy visszajöhetünk még a bajnokságban, akár még a Bajnokok Ligájában is, most, hogy kevesebb nyomás van rajtunk. A döntésemet az se változtatta volna meg, ha nyerünk ma, meghoztam már ezt egy ideje, legfeljebb máskor jelentem be.
... Nehéz a Barcelona edzőjének lenni. Látod, ahogyan kicsinálnak téged, a kritikák kereszttüzében vagy folyamatosan, nyilván kihatással van ez rád. Aztán eljutsz addig a pontig, hogy megkérdezed magadban: megéri ez nekem? Ennyi. A szeretteim pontosan látják ezt rajtam. Sokszor kérdeztétek tőlem, hogy lehetek-e a Barcelona Ferguson-ja. Az igazság az, hogy itt soha nem volt Ferguson-hoz hasonló sztori, lehetetlen ennyi ideig itt maradni. Nem engedik neked, ez az igazság.
... Senki nem vitathatja, hogy egész életem során szeretni fogom ezt a klubot. Sokáig tartottam magam és helyeztem a klubot a saját érdekeim fölé. Mindent beletettem abba, hogy kilábaljunk a nehézségekből, ma azonban borzalmas kudarcot vallottunk.
... A jövőm? Pihenni szeretnék egy picit. A családom nagyon megszenvedte ezt az elmúlt két és fél évet. Szeretnék velük lenni. Nem egyedi eset az enyém, elvégre minden Barcelona-edző erre a sorsra jut egy idő után. Távozol, mert már nem érzed azt, hogy megéri folytatni. Ennek a klubnak soha nem lesz Alex Ferguson-ja, a fojtogató közeg nem enged senkit ennyi ideig itt maradni."
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.01.27. 22:42:18

Az elmúlt években mennyi edző is bukott meg itt? Nem tudom a következő edző ki lesz és meddig fogja itt húzni ( mindezt úgy írom, hogy Xavit fantasztikus focistának tartom, de közepes edzőnek)!
Tudom lehetetlen dolog, de végre ezt a Cruyff “stílust” reformálni kéne, mint ahogyan Pep is tette, mert a mai foci durván elhaladt az a fajta foci mellet ( talán még, ha a jatekos állomány meglenne hozzá)!
Xabi Alonso kár, hogy lehetetlen opció… kivancsian váron kit találnak a főnökék
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.27. 22:40:25

Andris írta:
2024.01.27. 22:28:41
Imádkozzunk, hogy Guardiola megunja a Cityt végre, és lát hosszú távon fantáziátt ebben a sok csodálatos fiatalban, akikkel napjainkban fel szoktuk tölteni a keretet.
Guardiola elköltötte a Citynél pár közepes ország GDPjet és igy is nehezen ért be a projekt. Tuti eselytelen hogy Ő idejöjjön.
Csak is Puyol
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 22:36:59

Egy dolog miatt lenne jó Klopp következő edzőnek: minden érte imádkozó ember megnézhetné itt mire képes, évek óta várnak sokan német edzőt, elnyugodna ez a nagy kérdés.

Nálam továbbra is Emery lenne amúgy a favorit.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2024.01.27. 22:35:00

Ket kulcsserules(Stegen, Gavi) kinyirta a szezonjat, a kovetkezo edzo azert imadkozhat, hogy a mogotte levo stab vasembereket gyurjon az uveglabuakbol.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.27. 22:34:36

Vagy már megvan a következő edző, aki csak nyártól lesz elérhető.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése