Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 23:03:32

torrestoni írta:
2024.01.26. 22:37:00
Ez ugye pusztán viccnek szánt gondolat?
Nem, nem viccnek szántam. Azóta már 240 millió felett járunk. Hangsúlyozom, Ancelotti kevesebb pénzből kapott játékosokat azóta.

Az angol bajnoksággal kapcsolatban igazad van, ott költik is a pénzt boldog-boldogtalanra. Ahol Harry Maguire-ért 87 milliót fizetnek, Antony-ért 95 milliót, ott nem tudom komolyan venni a dolgokat. Ők az ékes példái annak, hogy hiába a sok pénz, ha rosszul költik el. A pénz nem minden, lásd Girona, Real Sociedad, Bilbao, sokkal kevesebb pénzből gazdálkodnak, és ahhoz képest milyen erős csapatokká váltak.

Viszont jó, ha van pénz, csak tudni kell helyesen elkölteni. Itt jön az én állításom. Hogy Xavinak véleményem szerint van befolyása az igazolásokra. Olyan szinten akarta őt Laporta a padra (és szinte mindenki más is, ezért nem is kárhoztatom, hogy fiatal edzőként jött, mert emlékeim szerint sokan még korábban hozták volna, ő maga visszakozott, hogy még tanulnia kell), hogy kétlem, hogy ilyen pozícióban ne lett volna hatása az igazolásainkra. És kikre költöttük azt a több mint 240 milliót? És hogy költötte a pénzt ez idő alatt a Real Madrid? Itt a gond.

Igen, igazad van, a Rijkaard-korszakban is voltak nagybevásárlások. Csak kicsit jobb játékosokra. Mi is leigazolhattuk volna Gvardiolt, jött helyette Koundé. A többit már nem is említem, leírtuk már százszor.

Rijkaarddal szemben még azzal a kritikával is egyetértek, hogy Henk ten Cate kiválása után látványosan visszaesett a csapat. Ez igaz. Talán Xavinak sem ártana minőségibb stábbal körbevetetnie magát, egy védelmi koordinátor például nem ártana oda.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.01.26. 22:37:00

gránit írta:
2024.01.26. 21:36:31

Ehhez viszont tegyük hozzá azt, hogy Xavi még komolyabb pénzeket kapott az erősítésre. Én nem hiszem, hogy ne lenne befolyása az igazolásokra, és a pénzt nem éppen a leghatékonyabban költöttük el. Több pénzt kapott, mint Ancelotti, mégis előttünk vannak, nem is kevéssel.
Ez ugye pusztán viccnek szánt gondolat?

Nagyon hangzatos a 200 millió, dobáljátok is szünet nélkül, de nem igazán értem. Sok mindennel jogosan lehet érvelni Xavi ellen, de ez brutálisan impotens érv-foszlány. A 200 millió, az neked sok, igen. Ha ebből Ferránt levesszük, akinél szotyiban meg Providentből talán már holnaptól törlesztgetünk a Citynek, végül 150 millió körül járunk. Ezt a 150 milliót összeshasonlítani egy 2003-ban (jelzem alig 21 éve volt, még középiskolás voltam) 30-40 millió Euróval egyetlen, akkoriban még nem teljesen befutott, ám szinte mindenki által áhított játékosra, elég vicces. Az akkor egy valódi csúcsigazolás volt, ma ilyet talán 200 millióból lehetne - vagy nem. Ezt pedog még egyszer, egy darab játékosra költötték el... Mellette az időszakban holmi Deco és Giuly is érkezett, ha jól rémlik épp csak a BL-döntős két csapat kiemelkedő játékosa, ergo nem a mostani City bolhapiacán kukázták épp őket, hitelre. A két időszakot egymással nem pusztán párhuzamba állítani, de még azzal súlyosbítani a gondolatmenetet, hogy a mostani anyagi lehetőségek jobbak is voltak, mivel nominálisan többet költött Xavival a klub, ergo jobb helyzetben volt e tekintetben, egész egyszerűen nonszensz.

Mindegy is, lépjünk előrébb az időben. Mennyi volt Dembele, Cou, vagy Griezmann, pár évvel és némi inflációval korábban, s mennyit kölöttünk mai áron az FFP és Xavi előtti 10 évben, átlagban? Ehhez már inkább hasonlítsd azt a 150-200 milliót, ami nem is egyetlen idényben párolgott el, sőt jó része még ki sincs fizetve. Ezzel persze nem azt mondom, hogy zéró lehetőség volt, azt meg végképp nem, hogy jól költöttek, centekre bontva. Ettől még a krőzusi szintű helyre ne tegyük már a lz elmúlt 2-3 év FC Barcelonáját.

Az pedig gondolom megvan viszonyításképp, milyen szinten költött a PL az elmúlt 3 szezonban, átlagban? Mert az tulajdonképpen szinte nagyságrendi különbség, ugyanakkor olyan brutálisan nagy eredményt közülük Európában csak a már "alig költekező" City és mondjuk még otthon játékban a Gunners produkált, pedig ott menedzserekre, meg ügynöki jutalékokra költögettek 20-40 milliókat, nemhogy játékosok vételárára. Nyilván lehet csak és kizárólag a Ligát nézni - látszik is az eredmény, hova jutott a színvonal -, vagy a hasonszőrű Serie A-t. Igaz, utóbbinál alig 10 éve szenvednek súlytalanul a legnagyobbak is - akkor is igaz ez, ha előrébb léptek az elmúlt 2 szeznban, illetőleg ha kifutott tavaly az Internek a BL-ezüst, ha nem.

Lefitymálni és elbagatellizálni a nagy öregek utolsó csoportja utáni átmenet/korszakváltás anyagi nehézségét (bárhova is helyezzük az FFP-t a történetben), s a 150-200 milliót úgy feltüntetni, mintha legalább egy prime Alves - Xabi Alonso - Villa szintű hármasra lett volna elég a mai korban (azzal egyenrangú elvárásokkal), sorry, de blődség.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 21:36:31

Kovbal88 írta:
2024.01.26. 21:09:49
Lehet, hogy rossz körülmények között vette át a csapatot, de be is vásároltak gyorsan. Vettek valami Ronaldo de Assis Moreira nevű srácot többek között. Aki, azért nem volt egy rossz játékos és nélküle, kizárt, hogy a holland normális eredményeket ért volna el. Elég az hozzá, hogy az utolsó évében, amikor inkább bulizni volt kedve és nem is játszott 20 ponttal a Madrid mögött végeztünk.

Na ha Xavinak lenne, egy R10 vagy Messi, azért valljuk be nem itt tartanánk. Koemannak is addig volt itt buli, míg Messi lőtte a szabadrúgásgólokat, talán pont az utolsó évében a legtöbbet, ahogy elment rögtön a tizedik hely környékén voltunk és akkor jött Xavi... és a mostani Barcelona nincs olyan erős, hogy ne férne be Ronaldinho vagy Messi.
Teljesen igazad van abban, hogy jól bevásároltunk 2003 és 2004 nyarán, ahogy abban is, hogy a végére széthullott az a csapat. Guardiolát ezért is tartom nagyon nagyra, mert egy szétesett társaságot kellett összeszednie a padlóról, aminek több meghatározó játékosa az átbulizott szezon után lelépett.

Ehhez viszont tegyük hozzá azt, hogy Xavi még komolyabb pénzeket kapott az erősítésre. Én nem hiszem, hogy ne lenne befolyása az igazolásokra, és a pénzt nem éppen a leghatékonyabban költöttük el. Több pénzt kapott, mint Ancelotti, mégis előttünk vannak, nem is kevéssel.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.26. 21:09:49

gránit írta:
2024.01.26. 15:53:43
Rijkaard sokkal nehezebb körülmények között, sokkal rosszabb légkörben vette át a csapatot. A klub történetének egyik leggyengébb bajnoki szereplése után érkezett, teljesen letargikus állapotok közé. Az biztos, hogy őt nem övezte olyan védettség, mint Xavit. Nem emlékszek rá, hogy őt hasonló kifogásokkal mentették volna fel, bajnoki bronz és BL-elődöntő után ki is lett rúgva. Pedig Eto'o állandóan sérült volt akkoriban, de senki nem mentette fel Rijkaardot.
Lehet, hogy rossz körülmények között vette át a csapatot, de be is vásároltak gyorsan. Vettek valami Ronaldo de Assis Moreira nevű srácot többek között. Aki, azért nem volt egy rossz játékos és nélküle, kizárt, hogy a holland normális eredményeket ért volna el. Elég az hozzá, hogy az utolsó évében, amikor inkább bulizni volt kedve és nem is játszott 20 ponttal a Madrid mögött végeztünk.

Na ha Xavinak lenne, egy R10 vagy Messi, azért valljuk be nem itt tartanánk. Koemannak is addig volt itt buli, míg Messi lőtte a szabadrúgásgólokat, talán pont az utolsó évében a legtöbbet, ahogy elment rögtön a tizedik hely környékén voltunk és akkor jött Xavi... és a mostani Barcelona nincs olyan erős, hogy ne férne be Ronaldinho vagy Messi.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.01.26. 20:22:27

Az előző bajnokságban tanúi lehettük egy diadalmenetnek!
Mi változott azóta?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.26. 19:25:52

Sonoma írta:
2024.01.26. 18:25:36
Azért is hasonlítottam össze a Gironával, mert az lett felhozva példának.
Amire én gondoltam az az, hogy mindkét csapathoz jöttek új játékosok a nyáron, de amíg a Gironánál látványosan javult a játékuk rövid időn belül, nálunk ebből semmit nem veszünk észre. Sőt!
Erre értettem a hozzászólásomat.

Kérdem én, ha félév alatt nem javult a csapatjátékunk, a Xaviban bízok mit várnak, hogy varázsütésre elkezdenek a játékosok szépen és eredményesebben játszani?

Szerk.: a félév+ másfél évet mostanra értettem, mivel a Xavi mellett érvelők szerint ennyi idő kellene még, hogy be érjen Xavi keze alatt a csapat.
Ja igen, ha az új játékosokra értetted, akkor stimmt, sajna egyetértek. (Ettől még szerintem sokan vannak, akik azt gondolják, Michel a minap vette át a csapatot, érdemes tudni, hogy nem, ez egy két és fél éves projekt. Kb ha mostanság indulnánk be, akkor lenne az idővonal hasonló.)

Én most annyit látok, hogy ha a összeáll a 3 legjobb középpályásunk, akkor amúgy a játék kifejezetten rendben van előrefelé, a centerbójánkat kivéve. Pörög a labda a lábakon szépen, itt azért látszik, hogy mit akar Xavi. Az a gond, hogy egyrészt közben romokban a védelem, másrészt meg ha 1 játékos kiesik ebből a 3-ból, akkor vége a középpályának. És ez finoman szólva is sűrűn van így. Nekem berögződésem, hogy 1-2 tehetségesebb Masiás középpályás ezen segíthetne, akik ezt tanulták, és könnyen illeszkednének be csereként, de ezeket mind elküldte, vagy nem hozza fel, utóbbinál persze nem tudom, milyen minőség lehetne. Romeunál biztos jobb.

Közben LG posztolt egyet, amivel egyetértek. Igen, lehetne jobb, vagy épp szerencsésebben ideillő edzőt hozni Xavinál. Meg rosszabbat is. Igazából nem is kicsivel. Itt mi néha összeomlásnak hívjuk, amit Xavi pár hónapja tol, de azért körbenézve Európában ettől messze vagyunk. Lehetne sokkal rosszabb a dolog, és így már komolyan kell számolgatni az arányokat, hogy mennyivel van nagyobb esélyünk jobbat hozni, mennyire van értelme bevállalni a rizikót. Nehéz kérdés, én is ide-oda billegek a határon, szerintem Laportáék is így vannak kb vele. Év végéig szerintem nagyon csúnya dolognak kell történnie, hogy kirakják. Főleg most, hogy elkezdett végre fiatalítani, Laporta szerintem nagyon ezt szerette volna már régóta.
Egy igazán csúnya Napoli elleni vereség, vagy valami 4-5 meccses nyeretlenségi sorozat kellene a bajnokságban, és egyik sem túl valószínű.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.26. 19:06:17

Sonoma írta:
2024.01.26. 18:25:36
bence0330 írta:
2024.01.26. 16:49:22

Ezt többedszer látom leírni. Nem követtem a Gironát, de ránézve a TM-re ő közel fél évvel korábban érkezett a Gironához, mint Xavi ide Nincs fél év, de plusz egy nyári alapozási időszak, ami azért sokat számíthat. Nem annyira érvnek szánom Xavi mellett, de azért kicsit árnyalja a képet, sokan beszélnek úgy róla, mintha nyár óta lenne itt és pár hónap alatt rakta volna össze a Gironát (akinek azért csak egy fronton kell helytállnia évről évre, ez sem utolsó szempont). Nem rád gondoltam, az írásodból nem derül ki, hogy helyesen tudod-e mikor érkezett, lehet, hogy igen, de sok ilyen kommentet láttam, inkább általánosságban erre reagáltam.
Azért is hasonlítottam össze a Gironával, mert az lett felhozva példának.
Amire én gondoltam az az, hogy mindkét csapathoz jöttek új játékosok a nyáron, de amíg a Gironánál látványosan javult a játékuk rövid időn belül, nálunk ebből semmit nem veszünk észre. Sőt!
Erre értettem a hozzászólásomat.

Kérdem én, ha félév alatt nem javult a csapatjátékunk, a Xaviban bízok mit várnak, hogy varázsütésre elkezdenek a játékosok szépen és eredményesebben játszani?
Én már sokat kritizáltam Xavit, és nekem is úgy tűnik, hogy mostanában nem találja a megfelelő utat. Ez látszik is rajra, nagyon frusztráltnak tűnik a meccseken.

Viszont elvileg hosszútávú projektben gondolkodunk, amit nem biztos, hogy már most fel kéne adni, talán kaphatna még bizalmat Xavi, még akkor is, ha ebben a szezonban már nem lesz jelentős javulás.
Sir Alex-nek ahhoz, hogy ekkora ikon legyen a MU-nál, kellett az is, hogy a rossz időszakokban is kitartottak mellette. Jó, ő szélsőséges példa. De ott van Klopp, ő kétszer is meg tudott újulni a Liverpool-nál egy-egy gyenge szezon után. Artetának is kellett idő, hogy meginduljon a szekér.

A Chlesea és MU példája pedig az mutatja, hogy csúnyán bele lehet futni egy edzőkeringőbe. Xavinál elindult valami, ami most megtorpant. Ha elküldök, jön egy jó edző, aki akár teljesen új irányba viheti a csapatot. Kezdődik előről az építkezés, ami vagy sikeres lesz, vagy nem. Utóbbi esetben jön megint valaki, aki megint elkezdt egy új irányt... Kell ez nekünk? Persze el lehet jutni oda, ahol már ki kell mondani, hogy ezt nincs értelme tovább erőltetni, Xavival viszont szerintem még nem tartunk ott.

Nem gondolom, hogy rossz edző lenne, amikor megérkezett, volt elképzelése, ami működött is, voltak parádés gálák is a spanyol riválisok ellen. Aztán megakadt a szekér, de talán még újra meg lehet indítani.

Úgy sem tudunk olyan edzőt idhozni, aki nagy valószínűséggel lenne jobb hosszútávon. Jó, ha Pep úgy döntene, hogy elválalja még egyszer a Barca padját, akkor azt mondanám legyen, Xavi pedig tanulja még mellette egy kicsit a szakmát, Ez szerintem neki is elfogadható opció lenne. De sajnos ez jelenleg nagyon nem valószínű opció.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.26. 18:25:36

bence0330 írta:
2024.01.26. 16:49:22

Ezt többedszer látom leírni. Nem követtem a Gironát, de ránézve a TM-re ő közel fél évvel korábban érkezett a Gironához, mint Xavi ide Nincs fél év, de plusz egy nyári alapozási időszak, ami azért sokat számíthat. Nem annyira érvnek szánom Xavi mellett, de azért kicsit árnyalja a képet, sokan beszélnek úgy róla, mintha nyár óta lenne itt és pár hónap alatt rakta volna össze a Gironát (akinek azért csak egy fronton kell helytállnia évről évre, ez sem utolsó szempont). Nem rád gondoltam, az írásodból nem derül ki, hogy helyesen tudod-e mikor érkezett, lehet, hogy igen, de sok ilyen kommentet láttam, inkább általánosságban erre reagáltam.
Azért is hasonlítottam össze a Gironával, mert az lett felhozva példának.
Amire én gondoltam az az, hogy mindkét csapathoz jöttek új játékosok a nyáron, de amíg a Gironánál látványosan javult a játékuk rövid időn belül, nálunk ebből semmit nem veszünk észre. Sőt!
Erre értettem a hozzászólásomat.

Kérdem én, ha félév alatt nem javult a csapatjátékunk, a Xaviban bízok mit várnak, hogy varázsütésre elkezdenek a játékosok szépen és eredményesebben játszani?

Szerk.: a félév+ másfél évet mostanra értettem, mivel a Xavi mellett érvelők szerint ennyi idő kellene még, hogy be érjen Xavi keze alatt a csapat.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 17:51:34

Chino írta:
2024.01.26. 16:55:51
Ezt nagyon fura olvasni tőled, mert korábban azt írtad, hogy a 2006-os csapattal kapcsolatban "nagyon megszépülnek az emlékek". Van Bronchorstról azt írtad, nem tennéd Balde elé, Araújo abba a csapatba nálad "bőven beférne" (most meg azt írod, bezzeg Puyol meg Marquez), de Jongot sem tennéd Edmilson mögé, és Koundé is Oleguer előtt. Akkor szerinted mégsem olyan rossz ez a mostani csapat, ha egy BL-győztes csapatot ennyi poszton ver. Ez nem éppen Xavi dícsérete...

Zsolti írta:
2024.01.26. 16:13:00
Xavi meg alig, hogy kinevezték hoztak neki egy fél csapatra való embert a kezdőbe(asszem 4-et). Az lett volna a vicc, ha az akkoriban is harmat gyenge bajnokságban nem ér oda a második helyre.
Teljesen egyetértek. Hol azzal védik Xavit, hogy lecserélődött a fél csapat (magyarul: több mint 200 millió értékben kapott rengeteg játékost, plusz az ingyeneseket, BL-győztes játékosokat), hol azzal, hogy üres a kassza. De a csapat lecserélődése is úgy van beállítva, mintha az nem egy hatalmas segítség lett volna neki, hogy a 2021-es csapathoz képest a klub nagybevásárlásba kezdett.

Én még azzal is egyetértek, hogy vannak edzők, akik szintén kapják a százmilliókat, mégsem mennek vele többre. Ez igaz. De miért ők a mérce? Szerintem Xavi csinál nagyon jó dolgokat, amikről az utóbbi napokban írtam, de nem gondolom, hogy ne lenne nála megfelelőbb edző.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.26. 16:55:51

gránit írta:
2024.01.26. 15:53:43
ElBartimaeus írta:
2024.01.26. 15:15:28
mire alapozod, hogy jobb lenne Rijkaard.

Fél év után kapott valamennyi középpolcos igazolást, ezzel bajnok lett.

Az ellenfelek meg szerintem sokkal keményebbek most általánosan

fényévekkel nehezebb légkörben
Rijkaard sokkal nehezebb körülmények között, sokkal rosszabb légkörben vette át a csapatot. A klub történetének egyik leggyengébb bajnoki szereplése után érkezett, teljesen letargikus állapotok közé. Az biztos, hogy őt nem övezte olyan védettség, mint Xavit. Nem emlékszek rá, hogy őt hasonló kifogásokkal mentették volna fel, bajnoki bronz és BL-elődöntő után ki is lett rúgva. Pedig Eto'o állandóan sérült volt akkoriban, de senki nem mentette fel Rijkaardot.

Egy olyan klubhoz érkezett, amely évek óta nem nyert semmit, sokkal régebb óta, mint Xavi érkezése előtt.

Egy olyan klubhoz érkezett, ami a "galaktikus" Real Madrid árnyékában teljesen lesajnált volt. A klub renoméja olyan szinten padlón volt, hogy Figo pár évvel korábban átigazolt Madridba, egyszerűen azért, mert sokkal nagyobb brand volt. Ez a Rijkaard-korszakban változott meg, nagyon-nagyon sokkal tartozunk annak az érának. Akkor kezdett feljönni a Barcelona, a totális lesajnáltság állapotából.

A klub anyagilag padlón volt, a klubvezetés pedig nagyon helyesen előre menekült. Laporta ahogy akkor is, most is nagyon helyesen nem éveket áldoz be (hiszen minél több az eredménytelen szezon, annál inkább kopik a brand, annál kevésbé lesz vonzó a játékosok számára a klub, ez pedig egy ördögi kör lefelé), hanem előre menekült. Xavi 2022-ben több mint 200 millióért kapott játékosokat, plusz több ingyenes nagyágyút is. Az pont nem Rijkaard hibája, ha neki jobb szeme van, és jobb játékosokat kért a klubvezetéstől.

Eszméletlenül jól igazoltunk 2004 nyarán, talán a klub történelmének legerősebb nyara volt. Eto'o, Deco, Larsson, Edmilson, Giuly. Ne felejtsük el ugyanakkor, hogy Xavi számára is tengernyi pénz állt rendelkezésre új csapatot építeni.

Nem értek egyet azzal, hogy az ellenfelek ma erősebbek lennének. Sokkal erősebb volt akkor a spanyol bajnokság. A Valencia 2003-2004-ben a világ talán legerősebb csapata volt. A Real Madridban pedig olyan nevek játszottak, akiket a maiakkal nagyon vicces összevetni. Ronaldo, Raúl, Zidane, Roberto Carlos, Figo, eszméletlen csapat volt. Őket verte Rijkaard már a legelső szezonjában.

A mai csapatunk abban a bajnokságban biztos nem végzett volna a dobogón. Rijkaardnak nem volt könnyű dolga abban a mezőnyben. Jó játékosokat is kapott, de jól össze is rakta őket. Nemrég néztem újra a 2006-os BL-döntőt, hihetetlen a kontraszt, hogy mennyivel okosabban játszottunk. A védelem alig-alig húzódott előre, nem hagytunk félpályányi üres területet az ellenfélnek, a mélységi középpályánk ment vissza labdákért, és kötötte össze a védelmet és a támadókat. Ahogy Péter hangsúlyozza gyakran, a játékunkban ez a poszt kulcsfontosságú (én tanúsíthatom, hogy nem utólag "okoskodik", az "origóként" szokott hivatkozni erre a posztra, már régóta, és igaza is van). Nagyon stabil volt a csapat, alig kapott gólt. Rijkaard egyszerűen stabilabb futballt játszatott, és eredményesebbet is. Sokkal jobb edzőnek tartom Xavinál, ami nem jelenti azt, hogy Xavi rossz edző lenne, csak vannak nála jobbak. Egy Scalonit vagy Michelt szívesebben látnék a padon.

Az biztos, hogy Rijkaard sem volt tökéletes, 2008-tól nagyon csúnyán szétesett a társaság. Nagyon sok beszámoló, interjú szerint túl közel engedte magához a játékosokat, szinte már haverok voltak, egy idő után pedig már nem tudta kezelni őket, gondolok itt Ronaldinhóék bulikázásáira. Xavi ebben biztosan veri Rijkaardot, 2021 őszén, 2022 tavaszán rendet tett, Piqué kiváltságait, kimenőit megvonta, Dembelét nagyobb fegyelemre fogta. De Rijkaarddal sokkal felkészültebben játszottunk.

Xavi mellett sok pozitívumot hoztam fel. Egy dolgot nem látok. Azt az érvet, hogy miért lenne ő a legalkalmasabb. Nem mondom, hogy rossz, nem mondom, hogy nincsenek érdemei. De nem látom, mitől lenne ő a legalkalmasabb az edzői posztra. Vannak nála jobb edzők is, véleményem szerint.
Azért ne. Volt az olyan szétesett csapat. Antic helyrerakta eléggé a csapatot. Az elsö évére még lehet mondani hogy gyenge volt a keret de utána azért ne vicceljún. Annál a támadósornál max az MSN volt erősebb. A kp-n xavi,DDECO, Iniesta, sokszor Marquez, ott vol egy Puyol. Ferran nem egy Ronaldinho vagy a 35-36 éves Lewa egy Eto'o de egy Raphinhat is hol hasonlíthatunk össze Messivl. És nem elvéve az érdemeit, de volt mellette egy Henk ten Cate, akinek legalább akkora érdeme volt a sikerekben. Amikor távozott elkezdett lejtmenetet is venni a csapat. Mint "vágyott edzők" vannak itt olyanok mint te Haag akinek simán top 3-as kerete van, sok száz millió euró áll rendelkezésére, jó ha El-be el tudja vinni a csapatot, Bl-ben könnyü csoportban utolsó. Artetának kellett 4-5 év 5-600 millió euro míg tényrzőt tudott az Arsenalból csinálni, pocchettinoról nem is beszlek, Klopp Poolja is hektikus és még Pepnék is évek és sok-sok millió euro kellett egy nemzetközi győzelemig, pedig még a padon is klasszisai voltaak. Akkor ki lenne alkalmas edző? Jelenleg van egy távolról sem top Barca keret, amiben a "gálakezdö" kb. 2 -3 meccset játszott 1-2 minősègi csrrével. Kulcsjátékosok esnek ki hónapokra, szezonokra, 16-18 éves kölykök vannak a kezdöben muszájból. Ráadásul az egész csapatból 3-4 játékos van akik már előtte is együtt játszottak. És rá maradt a talán legnehezebb feladat, egy post-Messi érát elkezdeni. Ez az egyetlen név határozta meg az utóbbi éveket, sokkal inkább mint akár egy Busquets-ini duó. Ha Valverdenél nem merült fel a távozás egy Pool után, hogy belefussunk egy Roma--ba Messivel, Suarezzel, Albával stb. akkor....
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7275
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.26. 16:49:22

Sonoma írta:
2024.01.26. 16:07:53
Erre valók a gyakorlások.
Érdekes más csapatoknál ez viszonylag gyorsan megy ( lásd Girona), csak nálunk nem megy a fejembe lassan fél éve. Biztos olyan bonyolult Xavi játékrendszere, ehhez kell még másfél év ( + az eddigi fél év= 2 év :shock: ).
Ezt többedszer látom leírni. Nem követtem a Gironát, de ránézve a TM-re ő közel fél évvel korábban érkezett a Gironához, mint Xavi ide Nincs fél év, de plusz egy nyári alapozási időszak, ami azért sokat számíthat. Nem annyira érvnek szánom Xavi mellett, de azért kicsit árnyalja a képet, sokan beszélnek úgy róla, mintha nyár óta lenne itt és pár hónap alatt rakta volna össze a Gironát (akinek azért csak egy fronton kell helytállnia évről évre, ez sem utolsó szempont). Nem rád gondoltam, az írásodból nem derül ki, hogy helyesen tudod-e mikor érkezett, lehet, hogy igen, de sok ilyen kommentet láttam, inkább általánosságban erre reagáltam.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.26. 16:14:18

Xavier Hernandez írta:
2024.01.26. 15:50:45
És ki ismerné jobban, ki tudná hatékonyabban beépíteni a Barca utánpótlásnevelésének 16-17 éves fiataljait, mint ő, aki gyerekkora óta itt van?
Ehhez miért kell bárhol ott lenni évtizedekig? Szakértelem kell a tehetségek kiválasztásakor és menedzselésekor és nagy adag pedagógiai érzék.
Ez a tudástömeg részben edzői tehetségből, szorgalomból és évek alatti tapasztalatból fakadhat, megfelelő képzések elvégzése mellett.
Na itt hiányzik a tapasztalat. A tudás meg kérdőjel, mindenki eldönti.

Egyébként ha már korteskednem kéne Xaviért egy dolog; továbbra is üvölt a helyzet másik segítőkért, mert nem ad hozzá a mai stáb a tudásához. Pedig kéne, akár ebben, de más témákban is.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.01.26. 16:13:00

Imádom ezt a mérhetetlen elfogultságot Xavi irányába. Azt ne felejtsük már el, hogy Koemantol kb csak elvettek, de nagyjábol egy épkézláb játékost se kapott, Xavi meg alig, hogy kinevezték hoztak neki egy fél csapatra való embert a kezdőbe(asszem 4-et). Az lett volna a vicc, ha az akkoriban is harmat gyenge bajnokságban nem ér oda a második helyre.
Első teljes szezonja nálam felemás, bajnoki cím ok, de csúnya pofára esés a BL-ben. Lehet magyarázni a sok sérülttel, de a tények attól tények maradnak, nálam már akkor repült volna.
A jelenlegi keretet meg nagyon alá becsüljük. Ez egy EU. Top 8 keret. De lehet, hogy top 5, nevek alapján. Simán versenyképesnek kellene lenni 2 fronton (bl, bajnokság), de látjuk mi a helyzet. Nálam nincs maradása, ahhoz nem kellene zseninek lenni, hogy legalább valami halvány elképzelést lásson az ember bő 2 év után abból, hogy mit akar a csapattal játszatni. Totál nihil az egész.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.26. 16:07:53

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 23:25:46
Ha jól látom, egyetlen egy csapat van alacsonyabb költségvetéssel előttünk, az pedig a Girona. Akkor mégis hogyan teljesítenek jobban, hogyha amúgy mégse? Mert 1-1 meccset látsz, azt meg nem, amikor összeszarják magukat egy Almeria ellen.

Az automatizmusokhoz meg megkérdezném, hányszor volt idén ugyanaz a kezdő 11-ünk? Mert gyanúsan 4-nél többször nem kezdett többször idén ugyanazokkal a játékosokkal a csapat. Hogyan akarunk automatizmusokat megtanítani, ha ennyire ritkán érhetők el játékosok?

Elmondom neked, hogy ahhoz, hogy működjön, fejben kell megedzeni a játékosokat, érteniük kell, hogy mi történik, de a rossz hírem az, hogy ez mindig lassabb és csak később válik ösztönössé. Ezért kell neki még legalább másfél szezon, mire pálcát lehetne törni felette hasonló eredmények mellett. (Nyilván nem süllyedhetünk egy szint alá, de attól messze vagyunk még.)
Ez érdekes párhuzam, amit levezettél.
Nem ez az Almeria, akiket otthon mi alig tudtunk megverni odahaza, Girona meg 5-2-re lemosta? Nem ez a Girona vert meg minket simán 4-2-re otthon?
Kiragadsz egy meccset , amikor gyengébben játszott a Girona ( idegenben az Almerianál) és levonod a következtetésed mennyivel rosszabb csapat, mint mi.
Bezzeg, ha Xavinak ( és a Barcelonának) vannak rossz meccsei, döntései, itt már nem vonsz le ilyen következtetéseket, az inkább a csapatépítés része/következménye...

Ha kiesik 2-3 ember a kezdőből, attól még a többiekkel be lehetne gyakoroltatni az automatizmusokat. Persze, ha állandóan variáljuk a kezdőt, mert maga az edző se tudja, mit ( és kivel) akar játszatni, az megint nem a játékosok hibája.

Erre valók a gyakorlások.
Érdekes más csapatoknál ez viszonylag gyorsan megy ( lásd Girona), csak nálunk nem megy a fejembe lassan fél éve. Biztos olyan bonyolult Xavi játékrendszere, ehhez kell még másfél év ( + az eddigi fél év= 2 év :shock: ).
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 15:53:43

ElBartimaeus írta:
2024.01.26. 15:15:28
mire alapozod, hogy jobb lenne Rijkaard.

Fél év után kapott valamennyi középpolcos igazolást, ezzel bajnok lett.

Az ellenfelek meg szerintem sokkal keményebbek most általánosan

fényévekkel nehezebb légkörben
Rijkaard sokkal nehezebb körülmények között, sokkal rosszabb légkörben vette át a csapatot. A klub történetének egyik leggyengébb bajnoki szereplése után érkezett, teljesen letargikus állapotok közé. Az biztos, hogy őt nem övezte olyan védettség, mint Xavit. Nem emlékszek rá, hogy őt hasonló kifogásokkal mentették volna fel, bajnoki bronz és BL-elődöntő után ki is lett rúgva. Pedig Eto'o állandóan sérült volt akkoriban, de senki nem mentette fel Rijkaardot.

Egy olyan klubhoz érkezett, amely évek óta nem nyert semmit, sokkal régebb óta, mint Xavi érkezése előtt.

Egy olyan klubhoz érkezett, ami a "galaktikus" Real Madrid árnyékában teljesen lesajnált volt. A klub renoméja olyan szinten padlón volt, hogy Figo pár évvel korábban átigazolt Madridba, egyszerűen azért, mert sokkal nagyobb brand volt. Ez a Rijkaard-korszakban változott meg, nagyon-nagyon sokkal tartozunk annak az érának. Akkor kezdett feljönni a Barcelona, a totális lesajnáltság állapotából.

A klub anyagilag padlón volt, a klubvezetés pedig nagyon helyesen előre menekült. Laporta ahogy akkor is, most is nagyon helyesen nem éveket áldoz be (hiszen minél több az eredménytelen szezon, annál inkább kopik a brand, annál kevésbé lesz vonzó a játékosok számára a klub, ez pedig egy ördögi kör lefelé), hanem előre menekült. Xavi 2022-ben több mint 200 millióért kapott játékosokat, plusz több ingyenes nagyágyút is. Az pont nem Rijkaard hibája, ha neki jobb szeme van, és jobb játékosokat kért a klubvezetéstől.

Eszméletlenül jól igazoltunk 2004 nyarán, talán a klub történelmének legerősebb nyara volt. Eto'o, Deco, Larsson, Edmilson, Giuly. Ne felejtsük el ugyanakkor, hogy Xavi számára is tengernyi pénz állt rendelkezésre új csapatot építeni.

Nem értek egyet azzal, hogy az ellenfelek ma erősebbek lennének. Sokkal erősebb volt akkor a spanyol bajnokság. A Valencia 2003-2004-ben a világ talán legerősebb csapata volt. A Real Madridban pedig olyan nevek játszottak, akiket a maiakkal nagyon vicces összevetni. Ronaldo, Raúl, Zidane, Roberto Carlos, Figo, eszméletlen csapat volt. Őket verte Rijkaard már a legelső szezonjában.

A mai csapatunk abban a bajnokságban biztos nem végzett volna a dobogón. Rijkaardnak nem volt könnyű dolga abban a mezőnyben. Jó játékosokat is kapott, de jól össze is rakta őket. Nemrég néztem újra a 2006-os BL-döntőt, hihetetlen a kontraszt, hogy mennyivel okosabban játszottunk. A védelem alig-alig húzódott előre, nem hagytunk félpályányi üres területet az ellenfélnek, a mélységi középpályánk ment vissza labdákért, és kötötte össze a védelmet és a támadókat. Ahogy Péter hangsúlyozza gyakran, a játékunkban ez a poszt kulcsfontosságú (én tanúsíthatom, hogy nem utólag "okoskodik", az "origóként" szokott hivatkozni erre a posztra, már régóta, és igaza is van). Nagyon stabil volt a csapat, alig kapott gólt. Rijkaard egyszerűen stabilabb futballt játszatott, és eredményesebbet is. Sokkal jobb edzőnek tartom Xavinál, ami nem jelenti azt, hogy Xavi rossz edző lenne, csak vannak nála jobbak. Egy Scalonit vagy Michelt szívesebben látnék a padon.

Az biztos, hogy Rijkaard sem volt tökéletes, 2008-tól nagyon csúnyán szétesett a társaság. Nagyon sok beszámoló, interjú szerint túl közel engedte magához a játékosokat, szinte már haverok voltak, egy idő után pedig már nem tudta kezelni őket, gondolok itt Ronaldinhóék bulikázásáira. Xavi ebben biztosan veri Rijkaardot, 2021 őszén, 2022 tavaszán rendet tett, Piqué kiváltságait, kimenőit megvonta, Dembelét nagyobb fegyelemre fogta. De Rijkaarddal sokkal felkészültebben játszottunk.

Xavi mellett sok pozitívumot hoztam fel. Egy dolgot nem látok. Azt az érvet, hogy miért lenne ő a legalkalmasabb. Nem mondom, hogy rossz, nem mondom, hogy nincsenek érdemei. De nem látom, mitől lenne ő a legalkalmasabb az edzői posztra. Vannak nála jobb edzők is, véleményem szerint.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2024.01.26. 15:50:45

Értelmetlen azon polemizálni, Xavi megy-e a szezon végén vagy marad. Maradni fog, leginkább azért, mert továbbra sincs pénz top játékosokat szerződtetni, abból kell főzni, ami van, ezért a jelenlegi keret nem fog érdemben javulni jövőre sem. És ki ismerné jobban, ki tudná hatékonyabban beépíteni a Barca utánpótlásnevelésének 16-17 éves fiataljait, mint ő, aki gyerekkora óta itt van? És ki akarná megégetni magát itt, mikor a hatalmas elvárások és a keret gyengesége miatt a biztos kudarc borítékolható? Ezek szónoki kérdések, egy "külsős", nagy nevű top edző biztos nem, esetleg talán Bielsa, akit Guardiola is mestereként tisztel... "El Loco" kellően bolond ahhoz, hogy így is bevállalja, de Xavi iránt továbbra is megvan a bizalom a klubmenedzsment részéről. Ez a mostani nem az a korrupt, aljas és ostoba brigád, mint Bartomeuék, így nem fogják az edzőt "szurkolói nyomásra" lecserélni, mint Valverdével tették, aki az első helyen adta át a csapatot a totál alkalmatlan, nevenincs (de külsős!!!) Setiénnek. Őt eleve azért hozták ide, mert már üres volt a kassza, és senki sem akarta elvállalni ezt a hálátlan szerepet a nevesebb edzők közül. Messi, Busi, Alba, Suárez rég elmentek, a posztjukon lényegében azóta sincs senki. Most akkor miért is vállalná itt az edzői munkát egy "top edző" ezzel a La Liga középcsapathoz illő kerettel, miközben olyan elvárásoknak kellene megfelelni, mint a bajnoki cím megszerzése, a kupagyőzelem vagy a BL negyeddöntő?

Lejjebb kell adni az elvárásokat. A tavalyi bajnoki cím túl korán jött, elhitette velünk, hogy folytatódhat a korábbi években megszokott sikersorozat. Nem fog, amíg a klub anyagi helyzete nem javul. Még Messinek is milliókkal tartoznak, csodálkoznék, ha Busi vagy Alba felé rendezték volna a számlát. Sok ma is aktív játékosnak is milliókkal lógnak a korábban ki nem fizetett járandóságok miatt, ez nem kap nagyon publicitást itt az eurobarca.hu-n sem, pedig ennek tudatában talán több türelmet tanúsítana a fórum közönsége is!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.26. 15:50:22

ElBartimaeus írta:
2024.01.26. 15:15:28
Csak nem értem, mire alapozod, hogy jobb lenne Rijkaard. Xavi első fél évében ezüstre mentett egy Davids helyett Ferran Torres érkezésével egy szezont. Erősen egyenlő eredmény. Fél év után kapott valamennyi középpolcos igazolást, ezzel bajnok lett. A csapat jelentős része lecserélődött utána és kapott kevés közép-jó játékost. Most harmadikok vagyunk a bajnokságban és versenyben a bl-ért, de úgy, hogy alig van ép játékosunk a fix keretből. Rijkaard ehhez képest kapott egy rakás sztárt, köztük azt a játékost, aki egymaga bármelyik csapatot elvitte volna akkor a hátán. Így lett bajnok (ezt Xavi is elérte egy sokkal gyengébb kerettel), majd 1 év összeszokás után sikerült a bl is egy második bajnokság mellett. Xavi épp itt tart, de tény és való, hogy egyik sem reális nekünk idén.

Az ellenfelek meg szerintem sokkal keményebbek most általánosan, nagyon kevés nyílt csapat van, lehet a Madridban épp 3 aranylabdás volt, de az egy erősen diszfunkcionális csapat volt, többen a csúcsukon túl (Beckham pl).

Én egyelőre nem tudnám megmondani, melyik edző volt jobb, de húzok Xavi felé a körülmények miatt.
Mondom, nyerjen 2 bajnokságot, BL-t Xavi is, addig nem tudom mit hasonlítgatunk.
Középpolcos lenne Lewandowski, Raphinha, Kounde, Ferran, Gündogan de sztár Giuly, meg Eto'o, Gio amikor érkezett?
Ha meg másik témában kritizálni merem bármelyik jelenlegi támadónkat, középpályásunkat rögtön jön a top3 középpálya, meg a legeffektívebb Raphinha szöveg.
Utólag ugyan kiderült, hogy Eto'o, Deco, Marquez, Belletti, Gio milyen szintet képvisel, de amikor jöttek, akkor tuti legtöbben felszisszentek, hogy miért épp őket hozzuk.
Ronaldinho emlékei is megszépülnek, de ő sem aranylabdásként jött Párizsból, itt fejlődött azzá, amihez igenis kellett egy edző is. Ehhez például igenis kellett Rijkaard is.
Az ellenfelek meg simán favágók ma, akkoriban lejátszottak minket.
A Madridot meg ne nézzük már le. Könyörgöm 4 aranylabdással, x világbajnokkal 3 BL győzelemmel és bajnoki címekkel szerintem bizonyították erejüket. Ahhoz igenis mi is kellettünk, hogy megingott a rendszerük / önbizalmuk.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2024.01.26. 15:29:32

ElBartimaeus írta:
2024.01.26. 15:15:28
Troym írta:
2024.01.26. 13:01:53
Kezdem az elején. Sosem mondtam mást, minthogy Xavi egy közepes edző. Rijkaard meg egy jó edző. Szerintem Rijkaard jobb mint Xavi.
Amúgy az emlékeid nem pontosak, vagy a wiki, ahogy látom, onnan szedted.

Rijkaard amikor jött 2003ban nem volt itt Deco, mások se. Csak Ronaldinho érkezett vele együtt. Overmars, Queresma, Saviola, Kluivert, stb állt a csapat, gyengén kezdett, télen jött Davids és meglett az ezüst.
A nagybevásárlást 1 évvel később kapta 2004ben. Utána bajnok lett 2005 és 2006ban és BL-t nyert 2006ban.
A játékosok jobbak voltak, de az ellenfeleknél is!!!
3-4 aranylabdás szaladgált a Madridban.

Az a mondat meg elég sértő Rijkaardra nézve, hogy nyert 2 bajnokságot, 1 BL-t és ennyi. Utána lehet csinálni.
Csak nem értem, mire alapozod, hogy jobb lenne Rijkaard. Xavi első fél évében ezüstre mentett egy Davids helyett Ferran Torres érkezésével egy szezont. Erősen egyenlő eredmény. Fél év után kapott valamennyi középpolcos igazolást, ezzel bajnok lett. A csapat jelentős része lecserélődött utána és kapott kevés közép-jó játékost. Most harmadikok vagyunk a bajnokságban és versenyben a bl-ért, de úgy, hogy alig van ép játékosunk a fix keretből. Rijkaard ehhez képest kapott egy rakás sztárt, köztük azt a játékost, aki egymaga bármelyik csapatot elvitte volna akkor a hátán. Így lett bajnok (ezt Xavi is elérte egy sokkal gyengébb kerettel), majd 1 év összeszokás után sikerült a bl is egy második bajnokság mellett. Xavi épp itt tart, de tény és való, hogy egyik sem reális nekünk idén.

Az ellenfelek meg szerintem sokkal keményebbek most általánosan, nagyon kevés nyílt csapat van, lehet a Madridban épp 3 aranylabdás volt, de az egy erősen diszfunkcionális csapat volt, többen a csúcsukon túl (Beckham pl).

Én egyelőre nem tudnám megmondani, melyik edző volt jobb, de húzok Xavi felé a körülmények miatt.

Peter:

Megkövetlek, ha már akkor is ezt írtad. Én megtartottam volna Busit, ameddig csak lehet, kellett volna még idő oda betanítani újakat, de így is eklépesztő bűnbak volt már. Talán nem kellett volna ilyen korán elűzni... Pont, mint ahogy Xavival történnek most a dolgok.
amit nem szamolsz bele a kepletbe szerintem hogy xavi alatt az esetek 90%-ban nezhetetlen, bosszanto a jatek. Otlettelen, fejveszett, nulla fokusz.
Igen behuztuk a bajnoksagot tavaly, de hany meccs volt olyan amit elvezet volt nezni? nagyon keves.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.26. 15:15:28

Troym írta:
2024.01.26. 13:01:53
Kezdem az elején. Sosem mondtam mást, minthogy Xavi egy közepes edző. Rijkaard meg egy jó edző. Szerintem Rijkaard jobb mint Xavi.
Amúgy az emlékeid nem pontosak, vagy a wiki, ahogy látom, onnan szedted.

Rijkaard amikor jött 2003ban nem volt itt Deco, mások se. Csak Ronaldinho érkezett vele együtt. Overmars, Queresma, Saviola, Kluivert, stb állt a csapat, gyengén kezdett, télen jött Davids és meglett az ezüst.
A nagybevásárlást 1 évvel később kapta 2004ben. Utána bajnok lett 2005 és 2006ban és BL-t nyert 2006ban.
A játékosok jobbak voltak, de az ellenfeleknél is!!!
3-4 aranylabdás szaladgált a Madridban.

Az a mondat meg elég sértő Rijkaardra nézve, hogy nyert 2 bajnokságot, 1 BL-t és ennyi. Utána lehet csinálni.
Csak nem értem, mire alapozod, hogy jobb lenne Rijkaard. Xavi első fél évében ezüstre mentett egy Davids helyett Ferran Torres érkezésével egy szezont. Erősen egyenlő eredmény. Fél év után kapott valamennyi középpolcos igazolást, ezzel bajnok lett. A csapat jelentős része lecserélődött utána és kapott kevés közép-jó játékost. Most harmadikok vagyunk a bajnokságban és versenyben a bl-ért, de úgy, hogy alig van ép játékosunk a fix keretből. Rijkaard ehhez képest kapott egy rakás sztárt, köztük azt a játékost, aki egymaga bármelyik csapatot elvitte volna akkor a hátán. Így lett bajnok (ezt Xavi is elérte egy sokkal gyengébb kerettel), majd 1 év összeszokás után sikerült a bl is egy második bajnokság mellett. Xavi épp itt tart, de tény és való, hogy egyik sem reális nekünk idén.

Az ellenfelek meg szerintem sokkal keményebbek most általánosan, nagyon kevés nyílt csapat van, lehet a Madridban épp 3 aranylabdás volt, de az egy erősen diszfunkcionális csapat volt, többen a csúcsukon túl (Beckham pl).

Én egyelőre nem tudnám megmondani, melyik edző volt jobb, de húzok Xavi felé a körülmények miatt.

Peter:

Megkövetlek, ha már akkor is ezt írtad. Én megtartottam volna Busit, ameddig csak lehet, kellett volna még idő oda betanítani újakat, de így is eklépesztő bűnbak volt már. Talán nem kellett volna ilyen korán elűzni... Pont, mint ahogy Xavival történnek most a dolgok.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.26. 14:52:37

vg99 írta:
2024.01.26. 14:44:27
Hagyjuk már, hogy Busi és Alba hiánya miatt tartunk itt, vagyunk gyengék.
5-6 éve miattuk buktunk mindent, estünk ki csúfosan.
Tovább nem olvastam, no offense. Lehet hogy írtál jókat, de most nincs időm rá.
Az első mondatodra: senki nem mondott ilyet. Mondtunk viszont olyat, hogy velük idén is előrébb tartanánk, ahogy tavaly is fontos emberek voltak, különösen Busi. Én Dembelét is idevenném.
A második mondatod pedig szerintem egész egyszerűen csak teljesen hamis, és kész. :?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.26. 14:44:27

Hagyjuk már, hogy Busi és Alba hiánya miatt tartunk itt, vagyunk gyengék.
5-6 éve miattuk buktunk mindent, estünk ki csúfosan.
Nem voltak már alkalmasak Top focira.
Xavi mentségére a vkp posztra jó játékost (Zubimendi) akart pótlásnak, és kapta helyette most Roquet, meg nyáron Romeut.
Baldé meg milyen szezont ment tavaly? kenterbe verte Albát oda-vissza. Idén meg gyenge mint a harmat. Mint sokan mások.
Busi meg minden meccsen bakizott 1-2 oltárit.
A védelem összeomlása idén (TS fontos elem..) és az, hogy mennyiszer tanácstalanok vagyunk, alibit nyomunk, unalmas a játék, nincs dinamika szerintem igenis edzői hiba, mert kiscsapatok (Girona, Sociedad stb) is sokszor jobban nyomják mint mi.
Ugyanígy sokszor beragadunk első félidőben vagy épp nem tudunk változtatni játék közben.
Azért azt ismerjük már el, hogy bármennyire jó játékos is volt, sehol nem volt edző előtte.
Nehezek a körülmények, és nem sok top edző jönne ide, ha igazolni sem lehet, de nekem fájnak csak idén a BL-ben a 2 gyenge csapat elleni vereség, a szuperkupában Reál elleni kilátástalán, buta játék vagy a kupában a mostani kiesés. Nincsenek már sokgólos győzelmek, szép játék, de már eredmény sem nagyon, és pont amikor kellene, akkor nem megy.
Egy új edző nyáron nem tudna mindent megoldani, tuti, de szerintem Xavi nem nagyon képes ennél többre, nekem a fejlődés íve hiányzik, és ne keverjük össze azzal, hogy több fiatal most esélyt kap, fejlődik.
Azért Kloppnak örülnék, de csak azért ne cseréljünk persze, hogy más legyen, ha nem szint.
Mint Busi helyett Romeu..
Az évet meg szenteljük a fiataloknak, úgysincs már esély a bajnokságban, BL-ben. De ha 1-2-3 Gavi-Pedri kaliber kinő a mostani 17-18 évesekből. (Fort, Cubarsi, Lamal, Guiu, Darvich, Roque stb.) azzal sokat nyerünk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.26. 14:25:27

ElBartimaeus írta:
2024.01.25. 23:25:46
Ez legjobb esetben is csak utólagos okoskodás. Általános egyetértés volt abban, hogy a kp a legstabilabb pontunk,
Utólagos okoskodáshoz a múltból hoztam két bejegyzést. A dátumokra hívnám fel e figyelmedet.

Lehetett általános az egyetértés a fórumon, de a kivétel erősíti a szabályt.

Peter írta:
2022.02.04. 12:43:29
Szerintem hosszú évek óta a szent tehenek az akadályai a komplett megújulásnak, meg persze a tőkös edzők hiánya, de bízom abban, hogy Xavi látni fogja a fától az erdőt.... :roll:


Ha más nem, majd az élet kikényszeríti ezt is..... :mrgreen:


Itt pedig a gondolatjelek között a lényeg, hogy 2023 januárban azt írtam, hogy már régen megléptem volna.

Peter írta:
2023.01.10. 14:35:01
A középpálya teherbíró képessége és annak a minősége nagyon fontos tényező.

Szóval én a fentiek alapján olyan irányba lépnék - azon túl persze, hogy én már régen léptem volna =P~ - "Busi utód" kérdésben, amilyen célokat szeretnék elérni.
Ennyit az utólagos okoskodásról....
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.01.26. 14:11:20

Andris írta:
2024.01.26. 12:24:17
Többször felbukkan, de szerintem teljesen téves elképzelés az, hogy a tavalyi kerethez képest mi erősödtünk volna. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy kifejezetten gyengültünk. Ez persze Xavi felelőssége is, bár szerintem elsősorban az elnökségé, egyébként meg igazán senki se tehet róla, hogy ilyen kényszerhelyzetekben kell két rossz döntés közül a kevésbé rosszat választani folyton.
És azt is téves iránynak tartom, hogy a legtöbb érvelésben úgy tesztek, mintha a környezet nem változott volna szintén nagyot tavalyhoz képest (pl).

Tavaly nagyon stabilak voltunk a játék bizonyos elemeiben, de nem csak ez járult hozzá a bajnoki címhez, hanem az is, hogy a madrid nem volt különösebben se jó formában, se jó lélektani ponton. Ugyanígy nem volt különösebben erős sem az Atletico, se a Bilbao, a Girona meg aztán tényleg sehol nem volt.

Lényegébne, ahogy a hátország topikban is leírtam kicsit más kapcsán, a játékospolitikánk most más formában, de ismét egy 19re laphúzás volt. Ilyen sovány kerete a történelemben senkinek nem volt szerintem, nem hogy egy közepes vagy nagy elsőosztályú európai csapatnak. Emellett a bajnoki sikereink kulcsemberei közül ment el pl Busi, Dembele, de Alba is sok pontot jelentett nekünk tavaly (is). Sztem az érkezők közül Cancelo és Gündogan azok, akikkel egyértelműen előre tudtunk lépni, de sokkal több volt az a posztbeli és keretbeli változás, amivel meg egyértelműen visszafelé léptünk.
A sérülések idén sem kímélnek minket, kb ugyanolyan rossz a helyzet mint tavaly, csak most sokkal de sokkal kevesebb helyettesítő elem van, és azok is gyengébb összminőségben.

Emellett a spanyol liga és az európai porond is nagyot erősített. Nem a top csapatok közt lógunk ki azt illetően, hogy mennyi pénzért sikerült igazolni, hanem kb nincs európában olyan első osztályú csapat, aki kevesebb pénzt tudott erősítésre költeni. Az egész spanyol ligában talán mi állunk a legrosszabbul, mind a 19 versenytárs többet költött, mint mi. Ezt az ingyen érkezők (az ő minőségük) nyilván árnyalják, de akkor sem tudják megváltoztatni a tényt, hogy még a középcsapatok is sokkal több lehetőséggel rendelkeztek erősítés terén.

A girona, a real például hatalmas keretbeli erősítéseket vitt végbe a nyáron, a real már korábban is, és nagyon látszik a keretek minőségén. Nekik volt 120 misi pl egyetlen játékosra, aki amúgy húzza is masszívan a csapatot, nélküle sehol nem lennének idén (jelenlegi állapotukhoz képest).

Az elméletben kiállítható kezdőcsapatunk (amit a gyakorlatban kb 3 meccsen láthattunk idén a 30 meccsből) talán erősebb lett idénre, de a gyakorlatban a játékoskeretünk és a kezdőcsapataink (többnyire) majdnem gyengébbek, mint Xavi érkezésekor voltak. De a tavalyihoz képest mindenképp.
Nem mondom, hogy ez nem fejleszthető, de ehhez idő kell. Idő kell a sérültek visszatéréséhez mindig, és soksok idő kell a gyerekeknek is.

Ja, és amiket írok, azokat már kezeljétek kicsit másként: Én most már nem igazán Xavi mellet érvelek, igazán nem is az ő kapcsán írom. Úgy olvassátok ezeket, hogy én így látom a klub és a csapat helyzetét, és ez pontosan így fog maradni akkor is, ha Xavi holnap feláll, meg akkor is, ha Júniusban hozunk egy új edzőt. Bárki legyen is az. Ugyanezzel a játékoskerettel, ugyanezekkel a körülményekkel kell majd megbírkóznia, és szerintem sokkal nagyobb az esély egy csúfos kudarcra, mint bármiféle javulásra. Bárkivel. Akik meg elérhetők lesznek, azokkal végképp.
Szia!
Én magam is beírtam, hogy "elvileg erősödöt acsapat .....", de a szösszenetemben épp az ellenkezőjét taglaltam.
Jöttek ugyan új játékosok, de a sokak által leírt veteránokat (Busi, Alba) nem tudták kiváltani .
Bármennyire is hihetetlen, velük nem itt tartanánk, hanem sokkal előrébb.
Tudomásul kellene venni, hogy egyetlen csapat sem engedheti meg magának büntetlenül, hogy a meghatározó játékosait ún. ígéretes labdarúgókra cserélje.

Az általam kifogásolt változtatásokban Xavi is nyakig benne van, ráadásul esetenként már az alacsonyabb osztályú csapatokat is jobban felkészíti azok szakmai stábja, mit Xaviék a Barcát.

Valamin sürgősen változtatva meg kell állítani, hogy a további lecsúszás végzetessé ne váljon!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zoldbela 2024.01.26. 20:13:17-kor.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2024.01.26. 13:49:36

Ha Xavi megy, én Francesco Fariolit szeretném utódnak.
Brutál, mit tolnak a Nice-szel, ő együtt "nevelkedett" De Zerbi-vel, modern focija van, érti mit csinál.
més que un club
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2024.01.26. 13:47:58

Rdinho10 írta:
2024.01.26. 12:34:54
Ideny vegen szo nelkul ramennek Kloppra,ha mar lep a Poolbol.Vegre egy “dns”nelkuli fanatik edzonk lenne.

https://www.nemzetisport.hu/angol-labda ... -hivatalos
Én is nagyon örülnék ha jönne, de egy évet tuti hogy pihenni fog, másrészt ilyen lagymatag szurkolótáború csapathoz mint amilyen a miénk soha nem fog jönni, neki az az egyik nagy erőssége hogy nagyon fel tudja tüzelni a szurkolókat és az által is űzze-hajtsa tovább a csapatát, ilyen fanatikus szurkolótábora volt Mainzban, Dortmundban és Liverpoolban is. A Barcának nincs ilyen tábora, itt néha van egy-két ének aztán kész, ha meg rosszul megy a meccsen akkor meg kifütyülnek, az ő szurkolótáborai még akkor is énekelnek meg buzdítanak amikor vesztésre állnak, nálunk meg jóformán azt is meghallani a stadionban ha valaki leejt egy kis aprót olyan síri csönd van egy vesztes állásnál.
mvik
Válasz küldése