Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.25. 12:31:36

Innét ezt a szezont már csak a csoda mentheti meg, felesleges váltani közben. Xavi hibázik, nem tud fanatizalni, és jobban is használhatná ezt a valóban szűk keretet, de nemigen van választási lehetőség. Ha nem veszti el az öltözőt, akkor majd év végén értékeljük.
A reális elvárás a BL-ben egy kör és a bajnoki második helyezés, csúnya vereségek nélkül.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.25. 12:28:55

gránit írta:
2024.01.25. 07:45:11
Xavi óriási lehetőség előtt állt a kinevezésekor. Más hozzáállással, más habitussal az akkori mélypont tálcán kínálta lehetőségeit kihasználva edzői pályafutását nagyon komolyan megalapozhatta volna.
Persze az azóta eltelt idő alatt már kiderült, hogy ő nem az a típus aki ezt képes lett volna a maga javára formálni.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.25. 12:25:39

Ja persze varjuk meg,hogy kapjunk egy bayern fele meszarlast..En meg a Napoli meccs elott kitalalnek valamit/valakit mert Xavival nem lesz jobb ez fix(sajnos).Egy uj edzo adhatna egy loketet ennek a csapatnak,bl elott jol is jonne.Kerdes,hogy kit?! Jojjon Mourinho :lol:
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2209
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.25. 12:16:43

Teljes bohózat lenne egy sikertelen év után elküldeni Xavit. 19 fős kerettel, aminek a fele 20 év alatt van. Telibe teszem, hogy ez a barca, úgy nem fog soha felállni, ha folyamatosan cserélgetik az edzőket.

Az meg szintén abszurd elvárás, hogy minden meccsen folyamatosan jobbak legyünk. Tendenciát érdemes nézni, ami viszont látható, sokkal több gólt lövünk, a támadók helzetbe kerülnek - és a védekezés leromlott. Noha utóbbit továbbra is egy kvázi megoldhatatlan problémának látom ezzel a játékosállománnyal pivot és Gavi nélkül, B csapatos szélsővédőkkel, rotációs lehetőség nélkül.

Én legelőször jövő év végén gondolkodnék el, hacsak nem épül le teljesen a csapat, ami viszont egyáltalán nem történt még meg és nem is látok rá tendenciát.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.25. 11:49:50

ocsike83 írta:
2024.01.25. 09:00:16
az argentín kapitányon gondolkodnék el
Ja, Scalonira én is gondoltam. Nyilatkozott is egy ilyet még tavaly (Spanyolországot második otthonának tekinti, sokat játszott is a spanyol bajnokságban, ismeri a spanyol futballt, szívesen edzősködne Spanyolországban, Pedri az egyik kedvenc játékosa, őt különösen szeretné edzeni).

https://www.90min.com/posts/lionel-scal ... -argentina

Marquez-nek nem kevés esélye van, ne feledjük, ő Laporta embere, játékosként az első ciklusában lett leigazolva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.25. 11:32:28

Javítsatok ki, de Laporta mintha a német vonal mellett kampányolt volna. Lehet, hogy ez semmit nem jelent, de az is lehet, hogy azért valamennyire tényleg ebben gondolkodott volna, csak hát lóvé híján jött egy ígéretes, olcsó opció, aki kivásárolta magát az aktuális csapatából, be is állt mögé, de nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ő utódnak Marquez-féléket akarna. Persze az is kérdés, hogy mire van pénz, nem csak az, hogy mit akarunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.01.25. 11:29:47

dingdong írta:
2024.01.25. 10:45:56
Mindenképpen az lehet a terv, hogy maradjon év végéig. Ha nagyon csúnya pofonokba szaladunk bele és "muszáj" elküldeni előtte akkor 99% hogy Marquez ugrik be. Ha sokat javulna a játék akkor maradna ha nem akkor nyáron üldöznénk Michelt meg a többi már emlegetett kollégát. A kulcs kérdés ebben a témában is mint mindenben nálunk a pénz. Ki kell fizetni Xavit (talán jófejségből enged ha nem csúnya annyira a szakítás) és egy komolyabb edzőnek komolyabb pénzt is le kell rakni. Pep lenne az (egyik) aki biztosan nem a pénztől tenné függővé az állást de őt más dolgok tartják vissza. Nem örülnék ha megint egy tapasztalatlan edzőt hoznánk mert ide is a Carlo féle tudás kéne, hogy ebből a káoszból rend legyen. Sajnos nincsenek jó megérzéseim annak ellenére, hogy én is szeretnék új edzőt. (Álmaimban Pep vagy Arteta.)
Szerintem már nem lesz edzőváltás nyárig. Szuperkupát buktuk, kupából kiestünk, BL-ben megyünk még max 1 kört, bár a Napoli se lesz egyszerű így. Márciusban már fölösleges kirúgni/felállnia, a 3-4. helynél jobb/rosszabb helyen nem fogunk végezni. Azt meg elég megnézni, hogy Pep óta milyen edzők jöttek ide. Kétlem, hogy most fogunk ezen a sémán változtatni. Ha nem Marquez, akkor jön valaki, akinek köze volt már a klubhoz, és mindegy, hogy nincs semmilyen tapasztalata, mert ez nálunk lényegtelen volt eddig is.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.25. 10:45:56

Mindenképpen az lehet a terv, hogy maradjon év végéig. Ha nagyon csúnya pofonokba szaladunk bele és "muszáj" elküldeni előtte akkor 99% hogy Marquez ugrik be. Ha sokat javulna a játék akkor maradna ha nem akkor nyáron üldöznénk Michelt meg a többi már emlegetett kollégát. A kulcs kérdés ebben a témában is mint mindenben nálunk a pénz. Ki kell fizetni Xavit (talán jófejségből enged ha nem csúnya annyira a szakítás) és egy komolyabb edzőnek komolyabb pénzt is le kell rakni. Pep lenne az (egyik) aki biztosan nem a pénztől tenné függővé az állást de őt más dolgok tartják vissza. Nem örülnék ha megint egy tapasztalatlan edzőt hoznánk mert ide is a Carlo féle tudás kéne, hogy ebből a káoszból rend legyen. Sajnos nincsenek jó megérzéseim annak ellenére, hogy én is szeretnék új edzőt. (Álmaimban Pep vagy Arteta.)
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.01.25. 10:31:14

bence0330 írta:
2024.01.25. 10:02:08
"...és nagy dolgokat érhet el a klub, akár velem, akár nélkülem...

...A helyzet az, hogy ha nem vagyunk elég versenyképesek, akkor logikus, hogy távozom. Egy nagy klubnál dolgozom, méghozzá a Barçánál. Ha nem nyersz, akkor távoznod kell.”

Szerintem ő lemondani csak év végén fog, de nekem az jön le, hogy elfogadta fejben, ha előtte menesztik. És ezért is váltott kicsit irányt egy ideje. Szerintem ott ásta meg kicsit a saját sírját, hogy erre az útra nem jóval hamarabb lépett rá.
Igen, kicsit gyanúsak ezek a nyilatkozatai. Eddig ilyet nem hallottunk tőle. Mindig a Mi vagyunk a Barca, hosszú távú projekt, építkezés, stb ment.
Most mintha megérett volna benne (vagy érzékeltetik fentről), hogy ez így nem fog menni, vagy nem mehet tovább....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.25. 10:02:08

"...és nagy dolgokat érhet el a klub, akár velem, akár nélkülem...

...A helyzet az, hogy ha nem vagyunk elég versenyképesek, akkor logikus, hogy távozom. Egy nagy klubnál dolgozom, méghozzá a Barçánál. Ha nem nyersz, akkor távoznod kell.”

Szerintem ő lemondani csak év végén fog, de nekem az jön le, hogy elfogadta fejben, ha előtte menesztik. És ezért is váltott kicsit irányt egy ideje. Szerintem ott ásta meg kicsit a saját sírját, hogy erre az útra nem jóval hamarabb lépett rá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.25. 09:52:03

A hosszabbításban a vereség nem Xavi sara. De az újabb bekapott gól az első percben annál inkább, Ettől függetlenül Xavit csak az mentheti meg év végén, ha Laporta arra hangolódik át, hogy elnöksége alatt egy újabb La Masias korosztály vette át a stafétabotot a Barcaban.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2024.01.25. 09:09:06

Sajnos egyre inkább úgy látom, hogy ez kezd Xavi sara lenni. Az, hogy a számtalan helyzetből nehezen találunk be az elmúlt időszakban, nem feltétlenül az ő hibája. A támadást úgy ahogy rendbetette.

De amit a védelem művel, az fogalmatlan. Össze-vissza futkorásznak, csomó első perces gól, rossz helyezkedés, rossz kommunikáció. Ez az edző sara.
més que un club
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.01.25. 09:00:16

Cseri írta:
2024.01.25. 08:17:15
Meglátásom szerint legkésőbb Xavi nyáron menni fog. Helyette remélem nem hoznak, fiatal, 1 szezonos Rákosborzasztóval heti egy napon "szép" focit játszó edzőt. Szerintem rutinos vén rókát kellene,aki még szeretne egyet villantani a nyugdíj előtt. Ilyen Bielsa,Gasperini,Allegri,(ő nem öreg)vonulatban gondolkodnék. Van,aki jó lehetne,de kiesik a reálos múltja miatt, mint Pellegrini, vagy a Barcát minősítgető kijelentései miatt,mint Pochettino. Fiatalok közül az argentín kapitányon gondolkodnék el.Ebből lesz majd Pirlo. :)
Allegritől az Isten mentsen meg bennünket. Van a családban Juventus drukker, így néha én is ott maradok a tv előtt. Ő még sokkal unalmasabb, 1-0-ás, nézhetetlen meccseket tol, mint Xavi. Megvan a gól a 10. percben, a maradék 80-at védekezik, semmi előre játék, Vlahovic kb az ellenfél kapusával Unozhatna, mert nem megy felé labda. A kiscsapatok simán verik őket labdabirtoklásban. Bárkit, csak őt ne...

A Barca DNS-t képviselő, egy szezonos (Motta, Marquez....) megint csak lutri. Én egy kicsit tökösebb, és nem mellesleg tüzesebb edzőt hoznék, aki képes motiválni, együtt élni a csapattal. Simeone-t sokan szidják, de kb. egy ilyen mentalitású állat kellene hozzánk. Nála ezt a lagymatag, tötyi-mötyit nem tudnám elképzelni.
Sajnos amikor baj van, Xavi fején látszik a teljes tanácstalanság. Fogalma nincs, hogy mit kellene csinálni. Néha bejön a csere, de legtöbbször nem. Mint egy diák, aki annyit tanult, hogy meglegyen a 2-es. Ha már a 3-4-5-ösért kérdezik, teljesen fogalmatlan hozzá....
Továbbra sem érzem azt, hogy ő lesz a mi megmentőnk.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.25. 08:55:08

Peter írta:
2024.01.25. 02:02:48
....
Mindentől függetlenül ez az idény eddig hangsúlyosabban kihozza a gyengeségeinket. Talán néhány meccs kivételétől eltekintve valahogy csak úgy néz ki, hogy nincsen valódi csapatunk, csak játékosaink vannak. Valamiért ez nem akar összeállni, bármennyire is szeretnénk mi ezt szurkolók másként látni.

Egy-egy jobb meccs azért volt. Valami, valahogy összejött. Vagy éppen a rutin hozta, vagy éppen a fiatalság, néha talán mindkettő, de ettől még mind a mai napig nem álltunk össze olyan csapattá, ami akár fizikálisan, akár mentálisan, akár szervzettségben értékelhetően stabilnak lenne mondható.

A tudatosan és következetesen ismétlődő, előremutató, fejlődő történések elvétve villámok formájában előfordul, de tartósan, szervezett egységet mutatva továbbra is hiányoznak szerintem a pályáról.

Így néz ki, ha valamit a megfelelő alap nélkül próbálnak összerakni.
Ezek a gyengeségek azért vannak, mert nincsenek begyakorolva azok az automatizmusok, ami elengedhetetlen a mai eredményes futballban.
Értem ezalatt a védekezésből támadásba forduláskor, hogyan hozzuk ki a labdát, vagy labdavesztéskor mi a feladat, ha szélsőink például fent ragadtak, ki zár be a helyükre míg visszarendeződünk stb. .
Ha ezek nincsenek meg, évekig ugyanazt nézhetjük várva a formajavulást, ami nem jön meg.

Jó példa erre, hogy sok mérkőzés óta kapjuk az első 5 percben a gólokat (az ellenfelek már taktikát építenek erre, a mérkőzés kezdéskor egy erős letámadással indítással), ennek ellenére nem látszik Xavi milyen ellen lépéseket tett ez ügyben.
De ugyanezt láthatjuk a beadásoknál is. Tolódáskor sokszor szabadon hagyják a túloldalt érkező játékosokat, ahogy az első 2 gólt is kaptuk a Bilbaó ellen.
Nálunk gyengébb játékosállományú csapatoknál is több tudatosság látszik támadásszervezéskor vagy a visszarendeződéskor. Ha nekik (a gyengébb képességű játékosoknak) sikerül megtanulni ezeket az automatizmusokat, a mi játékosainknak miért nem?
Lehet mert nincsenek ilyen gyakorlások?
Mert az nem járható út, hogy elmondja nekik az edző mit kér/akar, majd a játékosok (gyakorlás nélkül) mindezt maradéktalanul meg is csinálják.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.25. 08:46:35

Én alapból röhögtem Mourinho pletykákon, annyira képtelenségnek tűnt mindkét fél részéről. De azóta elbizonytalanodtam sajna. Egyrészt az öreg José Chelsea legendaként simán elment a Tottenhamhez edzősködni, és állítólag Barcelonábn van, és sejtelmesen mosolyog, ha a klubról kérdezik. (Értsd, nem kéri ki magának a kérdést) Másrészt Laportát ismerve, kellhet neki a nagynév, aki miatt foglalkoznak velünk a lapok, jön a hírverés, lehet mondani, hogy top edző, és mindenhol trófeákat nyert, meg a többi bulshit....

Semleges szurkolóként egy baromi érdekes dolog lehetne, kb olyan, mint nekem anno Trump volt az első elnöksége előtt; nem tudtam elképzelni, hogy megtörténjen, de egy ekkora kabarét szívesen megnéztem volna. Aztán megkaptam, basszus... :D

De engem, mint Barca szurkolót a jó ég mentsen meg tőle, nem túl sokat agyalva rajta, de jelenleg én is talán Emeryt mondanám. De aztán tök mindegy, hogy mi mit mondunk. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.25. 08:39:53

sansz írta:
2024.01.25. 00:49:11
davi10 írta:
2024.01.25. 00:09:37
Szerintem már nincs értelme megvárni a Napoli meccset. Ez a szezon már bukta, Xavi pedig ezek után nem kaphatja meg a következőt. Jöjjön valaki, aki összerántja a csapatot Augusztusig, aztán jövőre újra próbálkozunk.
Úgyhogy azzal egyetértek, hogy valamikor mennie kell Xavinak de az eredmények már irrelevánsak.. még százmilliókat elkölt és lehet valaki, esetleg az új brazil fiú majd ontani kezdi a gólokat, de ettőlmég a csapat úgyanúgy marad ilyen csiszolatlan gyémántnak edző nélkül. De kérdés mi lenne jobba pl csapatnak és egy új edzőnek. Pl ha most jönne valaki, akkor a szokásosnál is nagyobb lesz a nyomás, azonnal fog kelleni az eredmény. Lehet építkezés szempontjából jobb lenne egy edzőnek, ha tavasz végén-nyár elején kapná meg a padot.
Pont az építkezés miatt szerintem jobb, ha minnél hamarabb elkezd a csapattal dolgozni az új arc. Idén már nincs eredménykényszer, hiszen egy kupára sincs már esély. Papíron elvergődhetünk a BL döntőig, meg összedőlhet egyszerre a Real és a Girona, de ehhez az is kéne, hogy a csapatnak jól menjen, és hát látjuk, hogy nem ez a helyzet.
Jövőre viszont biztos, hogy ugyanekkora, vagy nagyobb lesz nyomás, akár marad Xavi, akár nem. Csak Xavi ebben a szezonban megmutatta, hogy mit lehetne tőle várni jövőre, és ha folytatja a tendenciát, akkor megint egy lépéssel hátrébb leszünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.25. 08:24:45

Cseri írta:
2024.01.25. 08:17:15
Meglátásom szerint legkésőbb Xavi nyáron menni fog. Helyette remélem nem hoznak, fiatal, 1 szezonos Rákosborzasztóval heti egy napon "szép" focit játszó edzőt. Szerintem rutinos vén rókát kellene,aki még szeretne egyet villantani a nyugdíj előtt. Ilyen Bielsa,Gasperini,Allegri,(ő nem öreg)vonulatban gondolkodnék. Van,aki jó lehetne,de kiesik a reálos múltja miatt, mint Pellegrini, vagy a Barcát minősítgető kijelentései miatt,mint Pochettino. Fiatalok közül az argentín kapitányon gondolkodnék el.Ebből lesz majd Pirlo. :)
Szerintem minden szempontot figyelembe véve Emery lenne a legjobb választás (Xabi Alonso gondolom szintén ki van zárva, ahogy írtad) A fickó 50 körüli, volt edző 3 topligában, nyert 4 nemzetközi kupát, csapata most is kiemelkedő, több csapatot edzett a Laligában. Egy Villareallal behúzni egy EL-t, utána évben BL elődöntő önmagában is komoly eredmény lenne, 3 sevillai EL győzelem szintén.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.25. 08:17:15

Meglátásom szerint legkésőbb Xavi nyáron menni fog. Helyette remélem nem hoznak, fiatal, 1 szezonos Rákosborzasztóval heti egy napon "szép" focit játszó edzőt. Szerintem rutinos vén rókát kellene,aki még szeretne egyet villantani a nyugdíj előtt. Ilyen Bielsa,Gasperini,Allegri,(ő nem öreg)vonulatban gondolkodnék. Van,aki jó lehetne,de kiesik a reálos múltja miatt, mint Pellegrini, vagy a Barcát minősítgető kijelentései miatt,mint Pochettino. Fiatalok közül az argentín kapitányon gondolkodnék el.Ebből lesz majd Pirlo. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.25. 07:45:11

Peter írta:
2024.01.25. 02:02:48
Nekem inkább az jut erről az eszembe, hogy ugyan a nemzetközi porondon Róma óta (mikor is volt?) fizettük ennek az árát, a ligában úgy tűnik, hogy a "túlélés program"-hoz elégséges volt, de elérkezett az idő és itt is benyújtotta az élet a maga számláját mindazért, amit hosszú évek alatt nem oldottunk meg.... :oops:

Nosztalgián kívül, itt azért ennél jóval összetettebb problémák vannak, amik egyébként tavaly is látszottak. Az, hogy ez az eredményességben tavaly nem mutatkozott meg, nem azt jelentette, hogy ezek a problémák ne lettek volna. Aki nem akarta látni, az nyilván nem is látta, hiába mutatkoztak komoly és látványos tünetek már tavaly ilyenkor is.

Végig látszott tavaly tavasszal is, hogy bizony nincs olyan meccs, hogy ne futnának át rajtunk

Középpálya nyomás alatt, labdatartás, labdakihozatal, BL csoportkör, MU, komoly vitákat váltottak ezek ki itt a fórumon is. Míg a ligában talán a versenytársak nem tettek minket igazán próbára, ami persze rontott azon a helyzeten, hogy azt lehetett gondolni, hogy minden a legnagyobb rendben halad és valóban versenyben vagyunk.

Mindentől függetlenül ez az idény eddig hangsúlyosabban kihozza a gyengeségeinket.
mi akár fizikálisan, akár mentálisan, akár szervzettségben értékelhetően stabilnak lenne mondható.
Ezen gyakran morfondírozok, hogy milyen káros, hogy a meccseink nagy részét a bajnokságban játszuk. Illúziókba ringatja a klubot, és nagyon sok hibát nem hoz a felszínre, amik a nagy rangadókon könyörtelenül előjönnek.

A sok hokimeccs miatt azt gondolom, hogy a védekezéssel sem törődik eléggé a klub, mert azokat így is le szoktuk hozni. Amikor a stáb névsorát olvastam, megdöbbenve láttam, hogy nincs védelmi koordinátor. Miközben a védekezés 50%-ban meghatározza a végeredményt. Egy dolgot le kell szogeznünk, amellett, hogy Xavinak mennie kell. Hiába megy, ha a következő edző ugyanúgy nem törődik majd a védekezéssel. Ez nem Xavi alatt kezdődött, sőt, tavaly még úgy tűnt, fejlődünk ezen a téren. Ebben a szezonban tért vissza az őt megelőző nihilhez. De ugyanezekről a problémákról beszéltünk már jóval előtte is. Egy olyan edző kell, aki a hatékony támadásépítés és -befejezés mellett a védekezést is rendbe rakja. Ezen a meccssen is... Heten állnak a tizenhatoson belül, és egyik sem tudja, mit kellene csinálnia, csak kóvályognak, ácsorognak, bambulnak. Ha az ellenfeleink így védekeznének, meccsenként öt-tíz gólt kapnának. A mi csapatunk egyszerűen nincs felkészítve hátul, így meg komolyabb célokat nem lehet kitűzni.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.25. 07:33:45

Jo azert ha Jamal a 100 % es/vagy a 90 % os helyzetet belovi akkor a Bilbao nak lefott kávé es most teljesen mas a hangulat vagy ha nem kapunk az 1 percben egy ilyen bohózat gólt stb….

Tudom , sok a Ha … es nem változtatna az ossz render szintű problemainkon de aprósagok pech vagy szerencse szigorúan az eredményességet tekintve illetve annak ellenére h egyébként milyen meccset játszottunk tegnap ( egy igen kemény kihíváson Bilbao idegenbe egy kupasorozatban )

Es a helyzet az hogy még igy sincs Dráma !

Most jön 5 nyerhető liga meccse sok hazai pályával ami 15 pont !! aztan egy verhető Napoli a BL ben …

Ez a következő etap es tulajdonkeppen a ket legfontosabb sorozat a Liga es a BL ….

Meglátjuk h fogunk állni , bőven van még lehetősége Xavinak is …. Hajra !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.25. 06:36:08

Nyiri81 írta:
2024.01.23. 09:10:18
Hurráoptimizmussal még várok 3-4 meccset. Ha a többu is javulást mutat mint a legutóbbi akkor azt mondom valami mozdult jó. Túl sok volt az elmúlt időszakban a nézhetetlen posvány mint jó. Már elengedtem azt a luxust hogy egy jó meccs után bizalmat szavazzak hirtelen. Sajnos több negatív csalódás ért az elmúlt 8 évben mint pozitív. Lehet megkövezni de én most már inkább türelemre intem magam hogy ne essek megint pofára pár napon belül :) Egyébként hajrá Barca :)
Nem is kellett sokat várni... Erről beszéltem. Köszönök neki mindent de el kell fogadnia hogy ez nem megy.
Csak is Puyol
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.25. 02:02:48

baas11 írta:
2024.01.25. 00:42:03
MichaaBee írta:
2024.01.25. 00:24:07
Nem leszek népszerű ezzel,
Tavaly azért ez hellyel-közzel rendben volt.
En se nagyon tudok másra gondolni …
(bármilyen félreértés elkerülése végett, ez nem a bilbaoi meccsel kapcsolatos, hanem a két előttem szólóhoz egy vélemény)

Nekem inkább az jut erről az eszembe, hogy ugyan a nemzetközi porondon Róma óta (mikor is volt?) fizettük ennek az árát, a ligában úgy tűnik, hogy a "túlélés program"-hoz elégséges volt, de elérkezett az idő és itt is benyújtotta az élet a maga számláját mindazért, amit hosszú évek alatt nem oldottunk meg.... :oops:

Nosztalgián kívül, itt azért ennél jóval összetettebb problémák vannak, amik egyébként tavaly is látszottak. Az, hogy ez az eredményességben tavaly nem mutatkozott meg, nem azt jelentette, hogy ezek a problémák ne lettek volna. Aki nem akarta látni, az nyilván nem is látta, hiába mutatkoztak komoly és látványos tünetek már tavaly ilyenkor is.
Végig látszott tavaly tavasszal is, hogy bizony nincs olyan meccs, hogy ne futnának át rajtunk, csak elég sokszor vagy ott volt TS, vagy kimaradt az ajtó-ablak. Vissza lehet lapozni, a fórum nem felejt.
Középpálya nyomás alatt, labdatartás, labdakihozatal, BL csoportkör, MU, komoly vitákat váltottak ezek ki itt a fórumon is. Míg a ligában talán a versenytársak nem tettek minket igazán próbára, ami persze rontott azon a helyzeten, hogy azt lehetett gondolni, hogy minden a legnagyobb rendben halad és valóban versenyben vagyunk.

Mindentől függetlenül ez az idény eddig hangsúlyosabban kihozza a gyengeségeinket. Talán néhány meccs kivételétől eltekintve valahogy csak úgy néz ki, hogy nincsen valódi csapatunk, csak játékosaink vannak. Valamiért ez nem akar összeállni, bármennyire is szeretnénk mi ezt szurkolók másként látni.

Egy-egy jobb meccs azért volt. Valami, valahogy összejött. Vagy éppen a rutin hozta, vagy éppen a fiatalság, néha talán mindkettő, de ettől még mind a mai napig nem álltunk össze olyan csapattá, ami akár fizikálisan, akár mentálisan, akár szervzettségben értékelhetően stabilnak lenne mondható.

A tudatosan és következetesen ismétlődő, előremutató, fejlődő történések elvétve villámok formájában előfordul, de tartósan, szervezett egységet mutatva továbbra is hiányoznak szerintem a pályáról.

Így néz ki, ha valamit a megfelelő alap nélkül próbálnak összerakni.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.25. 00:59:44

Mindent elmond rola hogy sajat elmondasa szerint is a Betis elleni meccs elott meg a Madrid VAR iteleteivel volt elfoglalva.

Inkabb ezeket az energiakat a sajat klubja trenirozaba kene beleraknia. Azt gondolom nem csak hogy edzonek keves, de karakterben is gyenge es semmi karizmaja.

Nem jo hogy arra tanitja a jatekosokat hogy krizis eseten ne magukba forduljanak, hanem a rivalisokkal foglalkozzanak.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.01.25. 00:49:11

davi10 írta:
2024.01.25. 00:09:37
Szerintem már nincs értelme megvárni a Napoli meccset. Ez a szezon már bukta, Xavi pedig ezek után nem kaphatja meg a következőt. Jöjjön valaki, aki összerántja a csapatot Augusztusig, aztán jövőre újra próbálkozunk.
Xavi nem jó. Konkrétan mintha nem is lenne. Egy nagyon erős keret, tele klasszis játékosokkal, de igazándiból mintha edző nélkül játszanának. Saját ötletből, tehetségből is sok mindent megoldanak, de ez sokszopr nem elég. baas11 írta, hogy az elmúlt 3 év legjobb védői vannak... Szerintem még ez is alul van becsülve. Araujoék szerintem még Puyoléktól sincsenek lemaradva, a csapat rossz egészében.
Úgyhogy azzal egyetértek, hogy valamikor mennie kell Xavinak de az eredmények már irrelevánsak.. még százmilliókat elkölt és lehet valaki, esetleg az új brazil fiú majd ontani kezdi a gólokat, de ettőlmég a csapat úgyanúgy marad ilyen csiszolatlan gyémántnak edző nélkül. De kérdés mi lenne jobba pl csapatnak és egy új edzőnek. Pl ha most jönne valaki, akkor a szokásosnál is nagyobb lesz a nyomás, azonnal fog kelleni az eredmény. Lehet építkezés szempontjából jobb lenne egy edzőnek, ha tavasz végén-nyár elején kapná meg a padot.

De, amit nem értek, miért lenne a szezon bukta? A Napoli jelenleg egy olasz középcsapat, amit a hullagyenge leírással lehetne legjobban szemléltetni. Semmi meglepetés nincs a játékukban, a sokkal gyengébbeket nagyjából veregetik, vagy döntetleneznek, a kicsitis erősebb csapatok meg mind kiütik őket. Náluk jobb csapatot nem kaphattunk volna szerintem. Azthiszem még decemberben a kupából a híres Frosinone ütötte ki őket egy négyessel...
De gyorsan ránézve a statra, az előző hét meccsükből, kikaptak a Romától, Intertől, Torinotól és a Frosinone-től, döntetleneztek a Monzával és sikerült megverniük a Fiorentinát és a híres Salernitanat(97-ik perces találattal).
Egy ilyen Inter ellen edzőnél is nagyon sima lesz a továbbjutás.

A bajnokság is messze nincs elveszve. Még most is magunkat tartom fő esélyesnek. A Real döglődik, Ancelotti jól kijön a játékosokkal, de nem egy jó edző és ez nagyon látszik rajtuk. Megszenvednek mostanság minden meccsért, az ő keretük sokkal lyukasabb, mint a miénk(darabra többen vannak).
A Girona gőzös is mutatja a jeleket szépen, hogy kezd leereszteni az a bizonyos lufi, én jelenleg a dobogójukra se fogadnék szívesen...Bilbao, Atma, Sociedad jók-jók, mindenkinek megnehezítik a dolgukat, a legjobbaktól is pontokat tudnak elinni, de az első hely közelében nem lesznek.

De megint itt tartunk. Be lehet húzni a bajnokságot éslehet könyedén jó helyet elérni a BL-ben, ettőlmég Xavi se jobb, se rosszabb nem lesz.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.25. 00:42:03

MichaaBee írta:
2024.01.25. 00:24:07
baas11 írta:
2024.01.24. 23:30:46
Ter Stegen hatás oke azt értem…

De elzavaruk Destet, Bellerin Piquet Minguezat Eric García Albat akikre mindig lehetett mutogatni …. maradt/ jött spanyol uruguayi francia portugál dán válogatottak az utóbbi 3 ev legjobb védői !

Higy lehet ennyire bena a védekezésünk ??
komolyan nem értem !
Nem leszek népszerű ezzel, de a leginkább a mindennek elhordott Busquets hiányzik szerintem a védelem elől. Ugyanazok az emberek vannak idén is a védelemben, mint tavaly, viszont a középpályás védekezésünk borzasztó sokat romlott. Én mindig a Busquets-et jobban kedvelők/védők közé soroltam magam, de én sem gondoltam volna, hogy ennyivel más lesz a játék nélküle. Plusz a sérülésekkel sincs idén szerencsénk a védelemben... Tavaly azért ez hellyel-közzel rendben volt.
En se nagyon tudok másra gondolni … nyugdíjba vagtuk Busquetset es összeomlott mögötte minden !
Oke Ter Stegen sokat számít nyilván indirekt módon de nem minden szituban pl helyezkedés ember fogas lesre állítás 1 vs 1 stb …
Gavi is de valljuk be nem rajta mulik a védelem szeptember óta tartó meredek süllyedése …

Kar érte mert ha valamit összerakott Xavi az a védelem ( meglepő módon ) iden a támadó sor lett volt soron … ehhez képest utóbbi meg nem sikerült előbbi meg eltűnt !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése